دراین وبلاگ تمامی نتایج وبرنامه های مسابقات مختلف تهران ایران وجهان اطلاع رسانی خواهدشدتاريخ : سه شنبه 3 تیر1393 | | نویسنده : araz |

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از قهرمانی در پنجمین دوره مسابقات کاپ آسیا که با صعود مستقیم به بیست و هشتمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا همراه بود، تیم ملی بسکتبال از روز گذشته با حضور 15 بازیکن تمرینات آماده‌سازی خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان از سر گرفت.

طبق برنامه تایید شده از سوی کادر فنی، این تیم تا سه‌شنبه برگزار کننده 6 جلسه تمرینی در تهران و در تالار بسکتبال آزادی خواهد بود (2 جلسه از این 6 جلسه تمرینی روز شنبه برگزار شد)، سپس روز چهارشنبه عازم لهستان می‌شود. ملی‌پوشان بسکتبال طی روزهای دهم تا دوازدهم مردادماه در تورنمنت بین‌المللی لهستان شرکت می‌کنند و طی آن علاوه بر تیم میزبان با تیم‌های پرتغال و سوئد هم دیدار خواهند داشت.

پس از اتمام تورنمنت بین‌المللی لهستان، تیم ملی بسکتبال از همین کشور راهی اسلواکی می‌شود تا با تیم ملی این کشور هم دو دیدار تدارکاتی برگزار کند. دیدار تیم‌های ایران و اسلواکی طی روزهای 14 و 16 مردادماه برگزار خواهد شد.

تیم ملی بسکتبال پس از دومین دیدار برابر تیم ملی اسلواکی به ایران باز می‌گردد و پس از برپایی اردویی کوتاه مدت در تهران، به منظور پیگیری اردوهای برون مرزی خود راهی اسلوونی خواهد شد. دیدار با اسلوونی، برزیل و لیتوانی در قالب یک تورنمنت بین‌المللی برنامه تیم ملی بسکتبال در کشور اسلوونی است. ملی‌پوشان بسکتبال پس از پایان کار خود در این تورنمنت، از همین کشور عازم اسپانیا، محل برگزاری مسابقات قهرمانی جهان خواهند شد تا آماده آغاز دیدارهای خود در این پیکارها شوند.

بدین ترتیب و طبق برنامه اعلام شده، تیم ملی بسکتبال تا پیش از حضور در مسابقات قهرمانی جهان برگزار کننده 8 دیدار تدارکاتی و برون مرزی خواهد بود.

مسابقات بسکتبال قهرمانی جهان 8 تا 23 شهریورماه به میزبانی مشترک پنج شهر اسپانیا برگزار می‌شود. 


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 5 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش عرش نیوز ؛بایرون اسکات با قراردادی 4 ساله به ارزش 17 میلیون دلار، هدایت تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز را به عهده گرفت.

اسکات که هدایت تیم‌های نیوجرسی نتس، نیواورلین هورنتس و کلیولند کاوالیرز را در کارنامه خود دارد در دهه 80 نقشی اساسی در 3 قهرمانی تیم لس آنجلس لیکرز در لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا داشته است.

قرارداد ۴ ساله اسکات برای هدایت لیکرز

کوبی برایانت، فوق ستاره تیم بسکتبال لیکرز در سال 1996 زمانی که تازه وارد لیگ NBA شده بود با اسکات هم بازی بود. بایرون اسکات در طول دوران مربیگری خود 937 پیروزی، 416 شکست در فصل عادی مسابقات، 33 پیروزی و 24 شکست در پلی آف با تیم‌های نتس (04-2000)، هورنتس (09-2004) و کاوالیرز (13-2010) به دست آورده است.

بایرون اسکات، جانشین مایک دی آنتونی،‌ مربی ناموفق فصل پیش لیکرز شده است.
منبع:تسنیم


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : یکشنبه 5 مرداد1393 | | نویسنده : araz |

ˈشقایق اسدیˈ روز یکشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: از سال 89 بسکتبال را آغاز کردم و تا به امروز چندین عنوان اولی ، دومی و سومی در رقابتهای قهرمانی کشور نونهالان و نوجوانان به دست آورده ام .

وی که در مدرسه تیزهوشان فرزانگان درس می خواند اظهار کرد: برخی ها اعتقاد دارند ورزش در کنار درس، افت تحصیلی به وجود می آورد، اما حتم دارم با برنامه ریزی می شود این دو را در کنار هم ادامه داد.

اسدی بیان کرد: در کنار آرزوهای ورزشی مانند حضور در سوپر لیگ کشور و همچنین اردوی تیم ملی برای ادامه تحصیل برنامه ریزی کرده ام و دوست دارم فیزیک اتمی بخوانم ، به طور قطع با تلاش و پشتکار به همه آنها خواهم رسید.

وی ادامه داد: البته این مهم با حمایت خانواده ام امکان پذیرخواهد بود ، متاسفانه برخی پدر مادرها از ورزش کردن فرزندان به بهانه افت تحصیل جلوگیری می کنند.

اسدی با بیان اینکه ورزش ، درس خواندن را شیرین تر می کند، گفت: خانواده هیچ مخالفتی با ورزش کردن من در کنار درس ندارد و بر عکس حامی هم هستند و تشویق می کنند این دو را به نحو احسن انجام دهم.

وی اظهار کرد: از پدر و مادر عزیزم که همواره من را حمایت کرده اند تشکر می کنم ، خواهر بزرگترم شیرین اسدی نقش زیادی در موفقیتم در بسکتبال داشته و راه را برای من هموار کرده است.

اسدی بیان کرد: بعد از ماه مبارک اردوی تیم ملی بلند قامتان (زیر 15 سال) آغاز می شود و امیدوارم با عملکرد خوب در تمرین های تیم ، برای رقابتهای مختلف پیش رو حضور داشته باشم.

وی گفت: تا چندی دیگر رقابتهای قهرمانی کشور نوجوانان و قهرمانی آموزش و پرورش کشور را در پیش داریم و این روزها زیر نظر مربی تیم البرز مشغول آماده سازی هستیم.

اسدی افزود: مربیان خوبی برای من زحمت کشیدند وموجب علاقمندی بیشتر من به بسکتبال شدند که باید از شادی اسدی ، پوران عباسی ، پروانه عباسی ، فرزانه جمامی و فرشته علوی تشکر کنم.


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : یکشنبه 5 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
مربی تیم ملی بسکتبال در آستانه اعزام این تیم به اردوی برون مرزی لهستان گفت: کارهای لازم برای اعزام همه اردونشیان انجام شده اما اینکه دقیقا تیم با چه ترکیبی و چند بازیکن اعزام شود، مشخص نیست. آنچه مسلم است بازیکنی را برای کار مداوا اعزام نمی‌کنیم.

صفا علی کمالیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز دور جدید تمرینات تیم ملی بسکتبال برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان اظهارداشت: در این مرحله از اردو، برگزاری 6 جلسه تمرینی در تهران پیش‌بینی شده است. این جلسات تمرینی تا چهارشنبه دنبال می‌شود سپس تیم عازم لهستان می‌شود تا در تورنمنت بین‌المللی این کشور شرکت کند.

وی در مورد تعداد بازیکنان اعزامی به اردوی لهستان گفت: 15 بازیکن در اردو هستند و برای اعزام همه آنها کارهای اداری لازم جهت گرفتن ویزا را انجام دادیم اما اینکه دقیقا تیم با چه ترکیبی و چند بازیکن اعزام شود، اصلا مشخص نیست. به هر حال بازیکنانی در اردو هستند که مصدومیت دارند. هنوز وضعیت این بازیکنان و در کل ترکیب اعزامی مشخص نیست. آنچه مسلم است بازیکنی را برای کار مداوا نمی‌بریم. اگر قرار است به اردوی برون مرزی بیایند و به مداوای آسیب دیدگی خود  بپردازند، بهتر است این کار را در تهران را انجام دهند.

مربی تیم ملی بسکتبال در این مورد که گفته می‌شود که برای اعزام به لهستان مشکل ویزا وجود دارد و هنوز هم برطرف نشده است، خاطرنشان کرد: همان طور که گفتم کارهای لازم انجام شده است. شاید تاخیر در صدور ویزا به خاطر تعطیلی‌های اخیر بوده است. اطلاع زیادی ندارم.

کمالیان با بیان اینکه تیم ملی بسکتبال از لهستان (در صورت نهایی شدن اعزام به این کشور) به طور مستقیم به اسلواکی می‌رود تا دو دیدار هم در این کشور داشته باشد، یادآور شد: یک اردوی کوتاه مدت در تهران و پس از آن حضور در تورنمنت اسلوونی دیگر برنامه‌هایی است که تا پیش از مسابقات قهرمانی جهان برای تیم ملی مصوب شده است. در نهایت ملی‌پوشان بسکتبال از اسلوونی به طور مستقیم به محل برگزاری این رقابت‌ها در اسپانیا اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه این مرحله از تمرینات تیم ملی بسکتبال با حضور بازیکنانی که در مراحل قبلی بنا به دلایلی غایب بودند، آغاز شده است، اظهارداشت: البته این بازیکنان تا حدی در جریان برنامه‌های کلی کادر فنی بودند ضمن اینکه مدتی هم در کنار تیم "ب" تمرین داشتند. به همین دلیل از هماهنگی لازم دور نیستند.

کمالیان تاکید کرد: در کل در این مرحله از تمرینات که با حضور کامل بازیکنان در حال پیگیری است، روی کارهای گروهی کار می‌کنیم ضمن ا ینکه روی قوانین دفاع و عملکرد انفرادی در چارچوب کارهای تاکتیکی هم تاکید داریم. در مجموع اینکه به دنبال بهبود شرایط تیمی هستیم.

مربی تیم ملی بسکتبال در مورد پیش‌بینی عملکرد این تیم در مسابقات قهرمانی جهان و یا هدف گذاری انجام شده برای حضور در آن به مهر گفت: پیش‌بینی که اصلا انجام شدنی نیست چون فقط بخشی از پیش بینی ما هستیم. بخش دیگر به تیم های حریف و وضعیت آنها بستگی دارد و حتی اینکه در جریان مسابقات خود بازیکنان ما در چه شرایطی قرار دارند. در کل نهایت سعی ما این است که بهترین بازی را در اسپانیا داشته باشیم.

"آقای مشحون پیش از گفته بودند که تیم ملی به دنبال صعود در مسابقات جهانی است"؟، کمالیان در پاسخ به این پرسش گفت: قطعا تیم ملی به اسپانیا نمی‌رود که ببازد. برای بهترین نتیجه در مسابقات جهانی شرکت می‌کنیم اما اینکه چه نتایجی به دست بیاید را نمی‌دانم چون علاوه بر آمادگی تیم، به عوامل دیگری هم بستگی دارد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 5 مرداد1393 | | نویسنده : araz |

ˈ مهدی کامرانی ˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کادر فنی تیم ملی با دعوت از بهترین های لیگ نشان داد رقابت های لیگ برتر را بخوبی زیر نظر دارد.

وی وجود بازیکنان جوان در بین نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی را یادآور شد و گفت: این بازیکنان در مسابقات کاپ آسیا درخشش خیره کننده ای داشتند.

ملی پوش بسکتبال ایران با اشاره به انگیزه بالای بازیکنان تیم ملی افزود: تمامی بازیکنان بعد از کسب عنوان قهرمانی در کاپ آسیا از نظر روحی شرایط خوبی دارند و با انگیزه مضاعف در اردوی تیم ملی حاضر می شوند.

وی برگزاری دیدارهای تدارکاتی پیش از آغاز رقابت های جام جهانی را ضروری خواند و اظهار کرد: قرار است قبل از آغاز رقابت های جام جهانی دو اردو در کشورهای اروپایی داشته باشیم تا با شرایط خوبی به جام جهانی اعزام شویم.

کامرانی افزود: امیدواریم شرایط برگزاری چند دیدار تدارکاتی در اردوی اروپا فراهم شود تا تیم ملی در شرایط سخت مورد امتحان قرار گیرد.

وی تقابل تیم ملی در بازی های تدارکاتی مقابل تیم های بزرگ را به سود این تیم دانست و گفت: تقابل با تیم های بزرگ جهان می تواند نقاط ضعف و قوت ما را مشخص کند و نباید در این بازی ها به فکر نتیجه باشیم.

اردوی تیم ملی ایران از امروز(یکشنبه) برای حضور در رقابت های جام جهانی در تهران آغاز می شود.

مسابقات جام جهانی شهریور ماه سال جاری به میزبانی اسپانیا برگزار می شوند.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 5 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبر نگار باشگاه خبرنگاران سنندج ،به نقل از  پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان ، کامیاب شادمان به سمت سرپرست هیأت بسکتبال استان تعیین شد. کامیاب شادمان شهردار مرکزی شهر سنندج با رایزنی های بعمل آمده از سوی حامد جولائی مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان با اهداء حکم سرپرستی تا برگزاری مجمع انتخابات سکان هیأت بسکتبال استان کردستان را بدست گرفت.

بسکتبال کردستان از پتانسیل های خوب در تیم ملی و باشگاه های کشور بهره می برد و مسئولین ورزش استان انتظار دارند با تعیین سرپرست جدید ، این رشته ورزشی به دوران اوج خود بازگردد.


موضوعات مرتبط: اخبارشهرستانها ، اخبارهیثت های بسکتبال

تاريخ : یکشنبه 5 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
سامان ویسی که از مسابقات کاپ آسیا با مصدومیتی سنگین برگشت به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران در مورد نظر پزشکان داخلی گفت: در بازگشت از ووهان، سراغ دکتر کیهانی رفتم و نظر او هم این بود که ACL زانویم پاره شده و باید عمل کنم. فعلا MRI جدید گرفته ام و باید 15 جلسه هم فیزیوتراپی کنم.
 
گارد تیم ملی تاکید کرد: اگر تصمیم به ادامه بازی داشته باشم باید تا 20 روز دیگر عمل کنم، اگر نه که وقت استراحت بیشتری با رفتن کنار خانواده در نظر می گیرم تا در زمانی مناسب که از نظر روحی هم آمادگی دارم برای جراحی بروم. چون مهمترین بخش جراحی همان فشار روحی است. علاوه بر اینکه خود عمل زانو با برداشتن رباط از قسمتی دیگر و همچنین یک ماه مشکل در خم و صاف کردن پا واقعا سخت است، بحث ذهنی آن سختتر به نظر می رسد.

فدراسیون باید در این موارد تشخیص دهد

وی در پاسخ به اینکه بعد از مصدومیت قبلی فدراسیون چقدر حمایتش کرد؟ توضیح داد: من هیچ وقت انتظاری از کسی ندارم. این هم تشخیص فدراسیون است که آیا باید حمایتی انجام دهد یا نه. بار قبل هم فدراسیون چکی داد که 70 درصد هزینه عمل جراحی را تامین می کرد. البته من به همان اندازه جراحی، پول فیزیوتراپی دادم اما به هر حال این مسائل را من نباید تشخیص بدهم یا اینکه به فدراسیون بروم که هزینه ی من را بدهید. این مسائل بستگی به این دارد که چقدر موضوع مهم باشد و پی گیر آسیب دیدگی ورزشکار باشند.
 
آیا فدراسیون این بار پی گیری وضعیت مصدومیت بازیکن در جریان بازی های ملی بوده است؟ ویسی پاسخ می دهد: تا به حال تنها کسی که از فدراسیون با من تماس گرفته، حسن نوربخش رئیس سابق سازمان لیگ بوده است. نوربخش هم واقعا آدم زحمت کشی بود و ما هر چه خاطره داریم به همراه او است که واقعا سالم کار می کرد و امیدوارم همیشه موفق باشد اما به غیر از او کسی بعد از کاپ آسیا با من تماس نگرفته است. 

تنها در تیم ملی از بسکتبال لذت می بریم

با این وجود بازیکن تیم ملی از بازی برای این تیم پشیمان نیست و می گوید: تیم ملی در ایران تنها جایی است که می توان در آن بسکتبال واقعی بازی کرد. در لیگ که تنها یک یا دو تیم خوب وجود دارد و بقیه لذتی از بازی نمی برند. در حالی که در تیم ملی با دوستان خود شرایط خوبی داریم و از بازی هم لذت می بریم. به هر حال این اتفاق برای هر کسی رخ می دهد و این هم شانس من است که دو بار چنین مصدومیتی را تجربه کردم.

ویسی در مورد ادامه بازی بسکتبال تاکید می کند: این هم بستگی دارد چون در شرایط فعلی این توانایی را در خودم نمی بینم. البته برگشت به بسکتبال کار مشکلی نیست بلکه پشت سر گذاشتن پروسه جراحی و تلاش برای بازگشت از صفر کار سختی است آن هم به عنوان کسی که تا به حال چهار بار جراحی کرده و سن پایینی هم ندارد.

قبلا سه بار جراحی کرده ام

وی اضافه کرد: من قبلا دو مچ پایم را به همراه زانوی راست عمل کرده ام و حالا زانوی دیگرم را باید عمل کنم. در این شرایط مشکل اصلی ام از نظر روحی است. البته خوشبختانه حمایت دوستانم از میان مربیان و بازیکنان واقعا از نظر روحی کمک بزرگی می کند و همه تاکید دارند که به بازی برگردم اما بعد از 3 عمل جراحی و یک سال محرومیتی که در دوران بازی گذرانده ام، رسیدن به سطح اول واقعا سخت است.
 
ویسی که علاوه بر بازی های ملی امسال، لیگ بعد را هم از دست داده، ابراز امیدواری کرد که تیم ملی در ادامه کار موفق باشد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 5 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ مسابقات قهرمانی بسکتبال نوجوانان غرب آسیا از روز جمعه 10 مرداد به میزبانی تهران آغاز می شود.

نماینده لبنان به عنوان اولین تیم این کشور بعد از تعلیق حدودا یک ساله در مسابقات شرکت می کند.

ایران، لبنان، عراق، سوریه و اردن پنج تیم شرکت کننده در این دوره هستند. چهار تیم میهمان در روزهای هشتم و نهم مرداد وارد ایران می شوند.

این پنجمین دوره مسابقات نوجوانان غرب آسیا است.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 5 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال، ایران را شانس نخست قهرمانی در بازی‌های آسیایی می‌داند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی بسکتبال ایران در پنجمین دوره از رقابت‌های کاپ‌آسیا به دومین قهرمانی‌اش در این تورنمنت رسید و از جایگاه خود دفاع کرد. ایران با ترکیبی متفاوت از تورنمنت‌های قبلی راهی میدان شد و در شرایطی به این عنوان رسید که سه مهره کلیدی خود یعنی حامد آفاق، مهدی کامرانی و صمد نیکخواه‌بهرامی را در اختیار نداشت و جز حامد حدادی، اوشین ساهاکیان و سامان ویسی اکثر ملی‌پوشان بازیکنانی جوان بودند که فرصت خودنمایی در پیراهن ملی را بدست آوردند. در این میان رایکو ترومن سرمربی پیشین بسکتبال ایران اینبار با تیم اردن راهی تورنمنتی آسیایی شده بود و هدایت این تیم عربی را برعهده داشت. او بعد از ایران به فیلیپین رفت و حالا به منطقه غرب برگشته و با اردن کارش را در قاره کهن ادامه می‌دهد. تیم او در مرحله یک چهارم برابر ایران مغلوب و حذف شد. این رویارویی فرصتی بود تا درباره وضعیت بسکتبال ایران با سرمربی پیشین تیم ملی گفت و گویی انجام دهیم که پاسخ او به سوالات خبرنگار ایسنا را در ادامه می‌خوانید: *به همراه تیم ملی اردن در کاپ‌آسیا با ایران روبه‌رو شدید. بعد از چند سال وضعیت ملی‌پوشان بسکتبال ایران را چطور دیدید؟ رقابت با ایران برای ما بسیار دشوار بود. ایران در این تورنمنت تنها برای برد مبارزه می کرد و بازیکنانش در دفاع و حمله فوق العاده کار کردند.

640.jpg

ایران دقیقا همان کاری را انجام داد که ما نتوانستیم انجام دهیم. به نظر من در دیدار ایران و اردن محمد جمشیدی یکی از بهترین نمایش‌هایش را داشت و در حمله غیرقابل کنترل کار کرد. *عملکرد بازیکنان جوان ایران در این تورنمنت را چطور دیدید؟ به نظر من آنها عملکرد بسیار خوبی داشتند. تیم ایران در این تورنمنت ترکیبی از بازیکنان با تجربه و چند مهره کلیدی جوان داشت که به نظر من بازیکنان ایران خیلی خوب بودند و نشان دادند که بسکتبال ایران آینده دارد. *آیا می‌توانیم بازیکنانی چون مشایخی، یخچالی و جمشیدی را جایگزین‌ یا پشتوانه‌هایی مطمئن برای ستاره‌های کنونی ایران معرفی کنیم؟ هر کدام از این سه بازیکن عملکرد بسیار خوبی داشتند. مشایخی نشان داد که می‌تواند پشتوانه‌ای برای کامرانی باشد. شاید او هنوز از نظر مهارت و خلاقیت همانند کامرانی نباشد اما می تواند کارهای بزرگی برای تیم ملی انجام دهد. یخچالی یک سورپرایز بزرگ برای من بود. یک بازیکن پخته که هم‌توانست شوت بزند و هم نفوذ کند؛ دقیقا همان کارهایی که در این تورنمنت انجام داد. جمشیدی پیشرفت زیادی داشته است. او با پیشرفتی که نسبت به سال گذشته داشته نشان داد در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. *نقطه ضعف بازیکنان جوان ایران چه بود؟ سخت است که اکنون از نقاط ضعف حرف بزنیم اما بازیکنان جوان ایران کم‌تجربه هستند. *بسکتبال ایران سال‌ها است که در آسیا جزو قدرت های اول است. به نظر شما به چه چیزی نیاز دارد تا وارد عرصه جهانی شود؟ باید کار کردن با این جوانان مستمر باشد. باید میدان وسیعی در اختیار بازیکنان با تجربه قرار داده شود تا کار کنند. به نظر من پیشرفت لیگ نیز بسیار ضروری است. نکته دیگر حضور تیم ملی ایران در تورنمنت های بزرگ جهان است که این کار می‌تواند سطح بسکتبال شما را بالا ببرد. *به تیم ملی اردن برسیم. بعد از ایران و فیلیپین حالا این کشور. وضعیت بسکتبال اردن چطور است؟ کار بسیار مشکلی داریم و باید از ساختار شروع کنیم. اردن بازیکنان پایه قدرتمندی چون ایران و فیلیپین ندارد و باید نسل جدیدی بسازیم. لیگ اردن هم قوی نیست اما با حضور بازیکنانی چون سام داگلاس و زید عباس که نسل طلایی اردن هستند می‌توانیم کارهایی در دو سال آینده انجام بدهیم. *به عنوان یک مربی با تجربه در بسکتبال آسیا سطح کاپ‌آسیا را چطور دیدید؟ به نظر من تورنمنت خوبی بود. با اینکه چند تیم چند مهره خود را به دلیل مصدومیت از دست دادند اما میدان خوبی برای جوانان بود تا قبل از بازی های آسیایی خودشان را محک بزنند. *بازی‌های آسیایی اینچئون نیز در پیش است. شانس کدام تیم را برای قهرمانی بالا می‌بینید؟ ایران شانس اول قهرمانی است و بعد از آن فیلیپین، کره و چین. *ایران در گروه اول مسابقات جام جهانی با تیم‌هایی چون فرانسه، اسپانیا، برزیل و مصر رقابت می‌کند. آیا شانسی برای صعود به مرحله دوم دارد؟ شما صربستان را فراموش نکنید. شانس زیادی وجود ندارد اما صعود به مرحله دوم بستگی به عملکرد ایران در رقابت‌ها دارد. آنچه من اکنون در توانایی ایران می‌بینم پیروزی برابر مصر و ایجاد یک شگفتی است. با این حال نمی‌دانم چه اتفاقی خواهد افتاد اما برای رسیدن به هدف باید تلاش کرد.


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : یکشنبه 5 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از فدراسیون بسکتبال، کنفدراسیون بسکتبال آسیا به دلیل ویژگی های خاص ورزش بسکتبال با پوشش اسلامی بانوان در مسابقات بسکتبال موافقت نکرد.

گویا محمود مشحون رئیس فدراسیون بسکتبال در اجلاس روز دوم مرداد آسیا بار دیگر بحث امکان حضور بانوان بسکتبالیست با پوشش اسلامی در مسابقات بین المللی را مطرح کرده است اما مسئولان فیبا آسیا با اعلام دلایل فنی این موضوع را رد کردند.

یکی از عوامل عنوان شده ، برخورد فیزیکی زیاد بازیکنان بسکتبال در جریان بازی بود اما در بسکتبال به دلیل فضای محدودی که وجود دارد همچنین نوع بازی بسکتبال برخورد فیزیکی و تحرک بالای بازیکنان از ارکان لاینفک این رشته دانشگاهی است و به همین خاطر نیز پوشش اسلامی در جریان بازی برای هر دو طرف  مسئله ساز خواهد بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، این دلایل در حالی هر بار برای بسکتبال مطرح می شود که در فوتبال و فوتسال بانوان نیز امکان برخورد میان بازیکنان هر چند به صورت محدودتر، وجود دارد و درگیری بر سر توپ میان بازیکنان این رشته ها نیز گاهی امکان خطر دارد اما مسئولان فوتبال و فوتسال بانوان در نهایت موفق به جلب رضایت مجامع بین المللی برای بازی با حجاب بانوان شدند.

گفتنی است با وجود مخالفت فیبا آسیا، اعتراضات هفته قبل هند به خاطر ممنوعیت حضور دو بازیکن این کشور در یکی از بازی های کاپ آسیا که به دلایل مذهبی از سربند استفاده می کنند و نامه مسئولان این کشور به کمیته بین المللی المپیک به علاوه درخواست کمیته ملی المپیک آمریکا از فدراسیون های جهانی، درخواست های ایران برای بازی با حجاب بانوان در بازی های بین المللی و همچنین درخواست کشورهای دیگر برای تبعیض قائل نشدن از نظر مذهبی، فدراسیون جهانی بسکتبال در نهایت متقاعد شد که در جلسه روز 27 آگوست سال جاری میلادی بار دیگر موضوع ممنوعیت پوشش مذهبی بازیکنان بسکتبال را مورد بررسی قرار دهد.


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : شنبه 4 مرداد1393 | | نویسنده : araz |

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی بسکتبال که هفته گذشته موفق به کسب عنوان قهرمانی کاپ آسیا شد از امروز شنبه دور جدید تمرینات خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان آغاز کرد. برای این مرحله از اردو 15 بازیکن به حضور در تمرینات دعوت شده بودند و از جلمه صمد نیکخواه بهرامی، مهدی کامرانی و حامد آفاق که در مراحل پیشین اردوی تیم ملی بسکتبال غایب بودند و البته آرن داودی که به دلیل آسیب‌دیدگی حضور در کاپ آسیا را از دست داد.

این بازیکنان در کنار دیگر دعوت شدگان به اردوی تیم ملی، در تمرینات امروز شرکت کردند تا این مرحله از اردوی آماده‌سازی با حضور کامل بازیکنان دعوت شده و بدون غایب آغاز شود.

محمدصمد نیکخواه بهرامی، ارسلان کاظمی، آرمان زنگنه، بهنام یخچالی، سجاد مشایخی، مهدی کامرانی، اوشین ساهاکیان، حامد آفاق، حامد حدادی، عرفان نساج پور، روزبه ارغوان، آرن داودی، یونس لاله‌زاده، محمد جمشیدی و اصغر کاردوست بازیکنانی هستند که در جلسه تمرینی صبح امروز شرکت کردند. این بازیکن عصر امروز طی ساعت 19 تا 21 نیز یک جلسه تمرینی خواهند داشت.

15 بازیکن دعوت شده به اردوی تیم ملی بسکتبال علاوه بر امروز و طی سه روز آینده چهار جلسه تمرینی دیگر در تهران و در تالار بسکتبال آزادی خواهند داشت سپس برای اعزام روز چهارشنبه به لهستان آماده می‌شوند.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 4 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از دیارآفتاب محمدرضا عزیزمحمدی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک گفت: تیم مینی بسکتبال باشگاه شهرداری با حضور در سری مسابقات جام رمضان که ۴ تیم مهراراک، هیات بسکتبال ۱ ، هیات بسکتبال۲و شهرداری در آن حضور داشتند، موفق شد در ۳ دیدار خود با نتایج برتر به مقام نخست این بازی ها دست یابد.


عزیزمحمدی در ادامه بیان کرد: در رده دوم تیم های پایه بسکتبال باشگاه شهرداری، تیم نونهالان نیز توانست در جمع تیم های مهر، همت و شهاب اراک با پشت سر نهادن هر سه تیم هم گروه خود به مقام اول دست یابد و افتخار صدر جدولی دیگری را برای باشگاه شهرداری به دست آورد.
کسب مقام اول تیم بسکتبال مینی و نونهالان در مسابقات جام رمضان
وی اظهار داشت: در این دوره از دیدارها حمیدرضا رسولی بازیکن شماره ۶ تیم نونهالان شهرداری به عنوان با ارزش ترین بازیکن و دانیال ملکی مهرآبادی بازیکن شماره ۱۰ نیز به عنوان امتیاز آور ترین بازیکن شناخته شدند.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک در پایان گفت: انتهای این سری از مسابقات با برگزاری رقابت های انفرادی و مهارت های فردی تکمیل شد که محمد احمدی بازیکن شماره ۱۳ تیم شهرداری رتبه اول را نصیب خود کرد.


موضوعات مرتبط: اخبارشهرستانها

تاريخ : شنبه 4 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
میلوش پی ایچ سرمربی تیم ملی بسکتبال جوانان که به خاطر شرایط تمرینی در سالن آزادی و اردوهای آماده سازی چندان راضی به نظر نمی رسید در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران از برنامه تیم توضیح داد: ما با تیم های بزرگسالان و نوجوانان در تهران بازی های دوستانه برگزار کردیم، دو بازی تدارکاتی در ترکیه خواهیم داشت و سه روز قبل از مسابقات قهرمانی آسیا در قطر هم یک بازی در این کشور انجام می دهیم.

باید راضی باشیم

وی ادامه داد: به هر حال این شرایط موجود است و باید راضی باشیم. چند بازی دوستانه را پیش رو داریم که به اندازه کافی نیست. در تمرینات هم مشکلاتی مانند مصدومیت های جزئی هست که آن هم در جریان آماده سازی چندان اهمیتی ندارد.
 
پی ایچ که حاضر به صحبت در مورد مشکلات تیم نبود، بعد از سوالی در مورد شرایط تمرینی تیم تاکید کرد: قبل از آمدنم همه می گفتند که بسکتبال ایران تیم های خوب دارد و در آسیا بهترین است اما حالا نگاه کنید که تنها یک زمین برای همه وجود دارد البته ما باید از مشکلات عبور کرده و راهی برای آماده کردن تیم پیدا کنیم.

بازیکنان فعلی باید سخت کار کنند
 
وی اضافه کرد: انتظار دارم که همه بازیکنان حاضر در تمرینات تیم ما در آینده به بازیکنان بزرگی تبدیل شوند. تمام آن ها هم تنها در صورت کار سخت چنین پتانسیلی را دارند. ایران کشور بزرگی با استعدادهای بسیاراست و همه این بازیکنان در آینده توانایی این را دارند که بازیکنان خوبی برای تیم  الف بزرگسالان باشند به شرطی که در این مسیر روی آنها کار شود.
 
پی ایچ از حریفان مسابقات قهرمانی آسیا گفت: در حال بررسی این تیم ها هستیم. به هر حال بازی در آسیا به هیچ وجه آسان نیست و انتظار بازی های سختی را در دوحه داریم. تنها کار ما این است که بازی به بازی پیش برویم.
 
سرمربی صربستانی تیم جوانان اضافه کرد: تیم های شرق آسیا مانند فیلیپین، چین تایپه و چین مهمترین حریفان در رده سنی ما هستند. تمام این تیم ها هم بسکتبال خاص خود را با بازیکنان کوتاه قد و سریع دارند. من هم تنها می خواهم تیم را به شکلی آماده کنم که کاملا تیمی بازی کنند.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 4 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
مربی تیم ملی جوانان بسکتبال 2012 ایران گفت: تیم ملی جوانان کنونی ایران بسیار قدرتمند است اما قهرمانی در آسیا ابزارهای دیگری هم می‌خواهد.

 

قاسم کیانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره وضعیت آماده‌سازی تیم ملی جوانان و لغو اردوهای تدارکاتی این تیم در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا، اظهار کرد: ابتدا باید به قدرت این تیم جوانان اشاره کنیم که واقعا از تیم سال 2012 بهتر است. این تیم یکدست است و بازیکنانی در یک سطح دارد که فاکتوری بی‌نظیر برای تیم محسوب می‌شود. البته لغو اردوها می‌تواند در کار جوانان تاثیرگذار باشد.

 

مربی تیم ملی جوانان در سال 2012 افزود: این تیم بازیکنانی دارد که در دوره گذشته قهرمانی آسیا و جام جهانی حضور داشته و حالا در این رقابت‌ها نیز شرکت خواهند کرد. با این شرایط می‌توان تاکید کرد که جوانان ما شانس بالای قهرمانی دارند و ما از همین امروز و با این اتفاق‌هایی که افتاده هم می‌توانیم شانس حضور در فینال نیز برایشان قائل شویم اما قهرمان شدن ابزار دیگر نیز می‌خواهد.

 

او در ادامه به همین ابزارها اشاره کرد و گفت: انجام بازی تدارکاتی یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌های قهرمانی یک تیم در تورنمنتی بزرگ است. تیم ملی بزرگسالان ما در شرایطی که بازیکنانی با تجربه و آماده داشت در کاپ‌آسیا بدون بازی تدارکاتی قهرمان شد اما زمانی که در مرحله گروهی برابر چین باخت بسیاری از بازیکنان و کادرفنی اعلام کردند نداشتن بازی تدارکاتی باعث شده‌بود تا بازیکنان در ابتدا هماهنگ نباشند. پس آن بازیکنان باتجربه وقتی به بازی تدارکاتی نیاز دارند جوانان باید بیشتر به میدان بروند. با این اتفاق‌ها جای خالی بازی تدارکاتی در برنامه تیم ملی احساس می‌شود.

 

کیانی افزد: این تیم شانس قهرمانی بوده اما بدون بازی تدارکاتی اگر به فینال برسد کاری بزرگ انجام داده است. اردوی صربستان فرصت بسیار بزرگی بود که جوانان می توانستند از آن استفاده کنند که نشد. حتی اردوی کیش هم می‌توانست به آن ها کمک کند که این اتفاق نیفتاد. هم اکنون جوانان برابر تیم های بزرگسالان و امید بازی می کنند که خوب است اما کافی نیست. باید توجه کنیم که سبک مشابه بازی، تیم را گمراه می کند. در ایران بازی زیر سبد است اما جوانان در آسیا حریفانی دارند که بازی پیرامونی انجام می‌دهند و می‌توانند به ما ضربه بزنند.

 

او با اشاره به رقابت‌های قهرمانی آسیا در مغولستان گفت: در آن مسابقات که تیم جوانان سوم شد در مرحله نیمه نهایی برابر کره شکست خوردیم. در آن رقابت حریف را آنالیز کرده بودیم و ستاره آنها که بازیکن پست چهارشان بود را در زیر سبد کنترل کردیم اما زمانی که به منطقه پیرامونی آمد 30 امتیاز کسب و کار را تمام کرد. می‌خواهم بگویم که باید با سبک‌های مختلف بسکتبال بازی کنیم تا برای هر شرایطی آماده شویم.

 

کیانی با اشاره به برنامه‌های فدراسیون به ایسنا گفت: فدراسیون بسکتبال در سال‌های گذشته تدابیر خوبی در جهت ایجاد ارتباط با بسکتبال اروپا داشت و اگر این روند در سال جاری نیز انجام می‌شد برای این نسل تیم ملی جوانان فوق العاده بود. به هر حال امیدوارم در زمان باقی مانده زمینه‌ای مهیا شود که تیم ما با آمادگی کامل راهی قطر شود.

 

او با اشاره به سرمربی تیم جوانان گفت: ما سرمربی تیم را عوض کردیم اما به هر حال هر مربی برای شناخت نفراتش به زمان نیاز دارد. بازی‌های تدارکاتی فرصت این شناخت برای میلوش پیئیچ بود و حالا با لغو آنها کار کادرفنی نیز سخت‌تر می شود. بالاخره مربی باید با روحیه و شرایط فنی و روانی بازیکنانش آشنا باشد و حالا با این شرایط معتقدم مربیان باید رابطه نزدیک‌تری داشته باشند و با همدلی بیشتر اطلاعات لازم را در اختیار سرمربی قرار بدهند.

 

کارشناس بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که چطور می‌توان بازیکنان را از نظر روانی آماده کرد؟ گفت: اصلی‌ترین و بهترین راه بازی تدارکاتی بود. هرچه بازی بیشتر باشد تجربه بالا می‌رود و اعتماد به نفس ایجاد می شود. در این رده سنی جدا از چین و کره باید به تیم‌های چین تایپه و فیلیپین نیز توجه کنیم. این رده شرایط خاص خودش را دارد و اگر غفلت کنیم غافلگیر خواهیم شد. شاید چین به این دلیل که دنبال بازیکنان قد بلند است از آن نظم همیشگی‌اش دور شده باشد اما تیم های فیلیپین و چین تایپه بسکتبالی بسیار خطرناک و منظم دارند. کره نیز که کاملا چراغ خاموش آماده می‌شود و هیچ شناختی از آن تیم وجود ندارد.

 

او در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه قبول دارید که جوانان زیر سایه تیم بزرگسالان مانده‌اند؟ تصریح کرد: من به طور دقیق از وضعیت فدراسیون خبر ندارم اما می‌دانم که مطمئنا فدراسیون تلاش‌ خود را انجام داده‌است. بالاخره در شرایطی که محدودیت ایجاد شود اولویت‌بندی شکل می‌گیرد و در شرایطی که بزرگسالان جام جهانی و بازی‌های آسیایی را پیش‌رو دارند ناخودآگاه توجه ها به سمت آن تیم می‌رود. انتظار از بسکتبال کسب مدال طلای اینچئون و عملکرد خوب در جام جهانی است و باید به آنها توجه کرد. من تنها امیدوارم که پس از پایان هر رقابتی که پیش رو داریم افسوس نخوریم و درگیر ای کاش و اگرها نشویم.

 erfankhoshkhoo 1 (32 of 34).jpg

کیانی در پایان به وضعیت سامان ویسی اشاره کرد و گفت: سامان ویسی بهترین تورنمنت ملی‌اش را پشت سر می‌گذاشت که مصدوم شد. او در دو رقابت ملی آسیب دید. او و بسیاری دیگر از بسکتبالیست‌های ملی ما وقتی مصدوم می‌شوند نیاز به حمایت دارند. مطمئنا فدراسیون و ملی‌پوشان نیز او را فراموش نخواهند کرد. هزینه‌های درمان او بالا خواهد بود و امیدوارم که در این مدت حمایت‌ها از این بازیکن مستمر باشد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 4 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، مهدی کامرانی دیگر آن جوان خامی نیست که روزی قرار بود با تیم تهران روانه پرم روسیه شود و با غول‌های سرزمین یخی تحت هدایت سرگئی بیلوف بازی کند. از آن روز 14 سال گذشته است و مهدی در سی و دو سالگی در اوج پختگی دوران قهرمانی بسکتبال خود قرار دارد. گارد راس(بازیساز) اول تیم ملی و بازیکن پتروشیمی بندرامام فصل خوبی را در جنوب آغاز کرد و با قهرمانی تیمش در لیگ برتر ایران به پایان برد.

او اگر چه در بازی‌های کاپ آسیا تیم ملی را همراهی نکرد اما از درخشش این تیم خوشحال است بویژه وقتی می‌بیند جوانی مانند سجاد مشایخی در موقعیت بازی خود او درخشش داشته است و می‌تواند به جایگزینی مطمئن در سال‌های بعد برای تیم ملی در این موقعیت تبدیل شود.

 کامرانی، آرن داوودی و جواد داوری سال‌ها مثلث گارد راس‌های ایران بودند اما با کناره‌گیری داوری، شنیده می‌شود بچیروویچ سرمربی تیم ملی بسکتبال به دنبال بازیکن جدیدی است که درخشش در بازی‌های کاپ آسیا شانس مشایخی را بیشتر کرده است. کامرانی و داوودی،​گارد راس‌های باتجربه تیم ملی هستند و مشایخی می‌تواند ورود تدریجی در سطح اول بسکتبال ملی ایران داشته باشد.

کامرانی می‌گوید زمانی که خودش در مسیر ملی‌پوش شدن قرار داشت مشکلاتی را از نزدیک لمس کرد، اما نمی‌خواهد جوانانی که پس از او به تیم ملی می‌آیند دچار همان مشکلات شوند از این رو حاضر به همکاری با آنهاست. کامرانی در ابتدای گفت‌وگو با جام‌جم خبرهای خوبی از زندگی جدیدش می‌دهد و علاوه برآن نقطه نظرهایش را درباره بسکتبال ایران، قدرت آن در آسیا و رسیدن به جایگاه جهانی ارائه می‌دهد.

خیلی وقت است از مهدی کامرانی بی‌خبریم.

دنبال سر و سامان دادن به زندگی‌ام هستم. مادرم گفت ازدواج کن، من هم گفتم چشم. (خنده)

پس مبارک است.

خدا را شکر. مشغول سور و سات عروسی هستیم. به همین دلیل کمتر در بسکتبال بودم.

15 سال است با بودن تو در تیم‌های ملی عادت کردیم. دو روز که نباشی غیبتت غیرمنتظره می‌شود.

باید به جوان‌ترها هم فکر کرد.بازیکنان جوان باید از این به بعد در اردوهای تیم ملی حضور پیدا کنند و همراه تیم به بازی‌های متعدد بروند تا آماده شوند.

گفتی مشغول سور و سات عروسی هستی، اما تیم ملی کار مهمی در جام جهانی اسپانیا دارد. فکر می‌کنی به اردوهای آماده‌سازی برسی؟

با بچیروویچ حرف زده‌ام. سرمربی تیم ملی گفت به من کمک می‌کند تا کارهایم انجام شود. قرار است با شروع اردو وارد تمرینات شوم، اما هر گاه کار داشتم بروم کارهایم را انجام بدهم.

کاپ آسیا را دیدی؟

بله.

تیم ایران چطور بود؟

خیلی عالی.

بازیکنان موقعیت بازی تو چطور بودند؟

دلم برای سامان ویسی خیلی سوخت که آسیب دید. سامان بازیکن باتجربه‌ای است و در این دوره به تیم ملی کمک کرد. سجاد مشایخی هم خیلی خوب بود و نشان داد می‌تواند جانشین شایسته‌ای باشد.

برای تو؟

من تا دو​ سه سال دیگر هستم. سجاد می‌تواند از الان عضو تیم ملی شود، چون در کاپ آسیا خوب کار کرد و پشتوانه مناسبی برای آینده این موقعیت بازی است.

رقبا در کاپ آسیا چگونه بودند؟

معمولا کاپ آسیا از سوی بسیاری تیم‌ها جدی گرفته نمی‌شود. تیم‌ها سعی می‌کنند دوران بازسازی و ترمیم خود را در کاپ آسیا سپری کنند. این برای بسکتبال ما زیاد صدق نمی‌کند، چون بسکتبال ایران بارها با حضور مدعیان قاره با تمامی قوا امتحان خود را پس داده و سربلند خارج شده است. تیم ملی ما مانند سایر رقبا تیمی متفاوت به بازی‌ها فرستاد و مانند ادوار قبلی کاپ آسیا هدف اصلی ما میدان دادن به جوانان بود.

جوانانی مانند مشایخی و یخچالی به همراه زنگنه سربلند شدند.

اگر قرار است برای تیم ملی بازیکن جوان بگیرند بهتراست روی این بازیکنان و امثال اینها با رده سنی 20 تا 22 سال کار کنند. بازیکنانی با 26 تا 28 سال دیگر بازدهی ندارند، چون هر​چه بود تاکنون باید خود را اثبات می‌کردند. ما اکنون می‌توانیم دو تیم خوب در بسکتبال داشته باشیم.

از بسکتبال آسیا گفتی. به نظر می‌رسد شیب نزولی دارد. این طور نیست؟

افرادی که برای بسکتبال آسیا تصمیم می‌گیرند، برنامه راهبردی برای توسعه بسکتبال قاره ندارند. بسیاری از آنها از جمله هاکوپ خاجیریان، دبیر کل کنفدراسیون بسکتبال آسیا فقط به دنبال تامین منافع برخی کشورهای خاص هستند از این رو به گستردگی بسکتبال در آسیا توجه نمی‌کنند. بسکتبال در آسیا کار نویی ندارد و سطح انگیزه‌بخشی تیم‌های مختلف پایین است.

در تائید حرف تو فقط تیم ملی ایران است که هر دوره با صلابت پیش می‌رود و قهرمان می‌شود در صورتی که کار خاصی از دیگر تیم‌ها دیده نمی‌شود.

رقبای آسیایی در سطح خودشان جا به جایی‌هایی دارند، اما ایران قابل مقایسه با هیچ کدام از این تیم‌ها نیست. حرف‌های بسکتبال ایران برای آسیا تمام شده است. بسکتبال آسیا برای رهایی از رکود و افت فاحشی که دچارش شده نیازمند برنامه‌ریزی با روش‌های جدید و ابتکار و خلاقیت در سطح بازی‌های قاره کهن است. باشگاه‌های آسیا از تحرک گذشته دور شده، جام ملت‌ها با توجه به فراز و فرود تیم‌ها از جمله چین، از کیفیت گذشته فاصله گرفته است. سایر جام‌هایی که در قاره کهن برگزار می‌شود تعریفی ندارد. بنابراین بسکتبال قاره نیازمند تحرک بیشتر است.

شاید افزوده شدن لبنان بعد از لغو تحریم‌ها به بسکتبال آسیا تا حدودی کمک کند.

لبنانی‌ها نسل خوبی داشتند که وقتی به پایان راه رسید، بسکتبال این کشور نیز افت کرد. نیروی انسانی در بیشتر تیم‌های آسیا معدود است. برای سازندگی مشکلات فراوانی دارند و مانند ایران پشتوانه‌سازی آنها متواتر نیست.

شنیده شده هاکوپ بسکتبال باشگاه‌های آسیا را به دلیل آماده نبودن تیم لبنانی بعد از لغو تحریم بسکتبال این کشور به تعویق انداخت تا آنها آمادگی حضور در بازی‌ها را داشته باشند.

هاکوپ لبنانی است و طبیعی است برای بسکتبال کشورش سنگ تمام بگذارد. او به جای گسترده‌تر کردن بسکتبال آسیا میزبانی را به یکی ​دو کشور خاص می‌دهد و طرحی نو ندارد تا بسکتبال قاره پیشرفت کند.

درباره به‌کارگیری نیروی انسانی در تیم‌های آسیایی نکته‌ای که قابل اشاره است تکراری شدن حضور تیم‌ها با همان افراد همیشگی در رقابت‌های مختلف بسکتبال آسیاست. انگار تیم‌ها از قرار گرفتن در سطح بالاتر ناامید شده‌اند که تحرکی ندارند.

بسکتبال شرق آسیا با حضور چین در حال پوست‌اندازی است. چینی‌ها ناکام بزرگ جام ملت‌های آسیا در سال 2013 بودند که در جای پنجم قرار گرفتند. آنها در کاپ آسیا با تیم بیست و یک ساله‌های خود شرکت کردند تا نشان بدهند دوران بازسازی را از سر گرفته‌اند.

بسکتبال ژاپن هم به لحاظ جسمانی مشکل دارد. بازیکنان کوتاه قامت اما بسیار مودب که جسارت بازی‌های سخت از آنها دور شده است. کره‌ای‌ها همیشه خوب بودند. آنها میزبان بازی‌های آسیایی هستند و به نظر می‌رسد برای ایران در بسکتبال اینچئون خواب‌هایی دیده‌اند و الا تیم‌های فیلیپین و چین تایپه نمی‌توانند سد راه قهرمانی بسکتبال ایران باشند.

بسکتبال در غرب آسیا نیز به نوعی با مشکلات اقتصادی و تحولات سیاسی دست و پنجه نرم می‌کند.

سوریه و عراق تیم‌های خوبی ندارند. سوریه حدود پنج سال با تیم‌های ملی خود تیم ملی ما را آزار داد و یک بار در جام باشگاه‌های آسیا قهرمان شد. لبنان بعد از رفع تعلیق از سوی فدراسیون جهانی دوباره بازگشته است، اما آخرین رویارویی ما با آنها برتری مطلق بسکتبال ایران را در پی داشت. اردن تیم گذشته نیست و فقط می‌خواهد طوری وانمود کند که سرپاست.

خیلی از این کشورها می‌خواهند خلأ‌های خود را با تابعیت دادن به بازیکنان خارجی پر کنند.

​ لبنان و اردن با این شیوه مدعی بودند، اما وقتی کنفدراسیون آسیا باتوجه به اساسنامه‌ها و پیگیری‌های فدراسیون جهانی ملزم به رعایت قوانین جدید فیبا شد، آن وقت وضع فرق کرد.بسکتبال این کشورها به صورت گلخانه‌ای به طور مقطعی پیشرفت کرد اما دو سه سال بعد زمین خورد.

لبنانی‌ها بیشتر از ما در جام جهانی شرکت کردند.اردنی‌ها نیز دوره قبل همراه ما راهی جام جهانی ترکیه شدند. امسال خبری از این تیم‌ها نیست در عوض تیم‌های فیلیپین و کره جنوبی از شرق آسیا روانه بازی‌های اسپانیا می‌شوند. آیا این تیم‌ها می‌توانند از بسکتبال قاره کهن در جام جهانی دفاع کنند؟

بعید است. شاید کره جنوبی با تجربیات بیشتر خود نتیجه نسبتا بهتری بگیرد اما درباره فیلیپین چنین نظری ندارم. این تیم‌ها می‌خواهند با سرعت و پرتاب‌های راه دور نقایص بسکتبال با بازیکنان کوتاه قامت خود را جبران کنند که در بسکتبال امروزی این سبک بازی کارساز نیست.بسکتبال ترکیبی از دو نوع بازی سرعتی و فیزیکی است. شما در کنار شوتزن‌های موثر باید بازیکنان بلند قامت در زیر سبد داشته باشید. این شیوه بازی را تیم ایران دارد.

دقیقا به نکته خوبی رسیدیم. ایران دومین حضور در جام جهانی را تجربه می‌کند؛ با 90 درصد تیمی که المپیک 2008 و جهانی 2010 را پشت سرگذاشته است. آیا زمان آن نرسیده مهدی کامرانی و اعضای تیم ملی که از آنها به عنوان نسل طلایی بسکتبال نام برده می‌شود در رقابت‌های جهانی به دور دوم صعود کنند؟

هدف ما در رقابت‌های اسپانیا همین است و مطمئن باشید کم‌فروشی نمی‌کنیم. مشکلی که بسکتبال ایران دارد کمبود دیدارهای تدارکاتی است. ما در دیدار با تیم‌های مطرح جهان نمی‌دانیم چه نتیجه‌ای حاصل می‌کنیم در حالی که این نقیصه با افزایش بازی‌های تدارکاتی برطرف می‌شود. بازی‌های بزرگ بین‌المللی جایگاه بسکتبال ایران را در سطح رقابت‌هایی که در پیش است مشخص می‌کند.

این روزها مقایسه‌هایی بین والیبال و بسکتبال صورت می‌گیرد. به نظر تو چرا انتظارها از بسکتبال بیش از آنچه است که تاکنون با قهرمانی در آسیا رقم خورده است؟

والیبال کار بزرگی کرد، اما نباید دو ورزش را با هم مقایسه کرد. والیبال زمانی جهش مطلوبی داشت که از هر سو مورد حمایت قرار گرفت. ما المپیکی شدیم و به بازی‌های جهانی رفتیم، اما توجهی به ما نشد در عوض والیبال با لیگ جهانی به میان مردم رفت و اکنون مردم این ورزش را در سطح یک رویداد جهانی قبول کرده‌اند. بسکتبال لیگ جهانی ندارد. در آسیا هم که گفتم اوضاع چطور است.

اما بسکتبال هم برای رسیدن به جایگاه جهانی کار ویژه‌ای نکرد. مثلا میزبانی یکی از پیش نیازهای توسعه است که در بسکتبال سال‌هاست این اتفاق نیفتاده و مردم از نزدیک ملی‌پوشان خود را در تقابل با رقبای جهانی ندیده‌اند.

لیگ جهانی والیبال تیم‌ها را به ایران می‌کشاند و بازی در سطح جهانی اتفاق می‌افتاد، اما تیم‌های آمریکا و اسپانیا را در بسکتبال نمی‌شود به ایران آورد.تماشاگران با بازی‌های بین‌المللی است که با یک ورزش بیشتر آشنا می‌شوند و به آن ورزش توجه می‌کنند.

نباید قضیه میزبانی در بسکتبال فقط با آمدن یا نیامدن قهرمان و نایب قهرمان المپیک دیده شود. خود تو چه استفاده‌هایی از بازی در جام ورزش و ملت‌ها که 15 سال قبل در ایران برگزار می‌شد، بردی؟ با حضور بازیکنان خارجی درلیگ برتر بسکتبال چطور؟

من میزبانی و آثار آن در پیشرفت بسکتبال را نفی نکردم. امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد. بازی‌های بین‌المللی ورزش و ملت‌ها در سال‌های نوجوانی ما بسیار اثربخش بود. همین طور بازیکنانی که آمدند، به لیگ برتر بسکتبال ما جنبه بین‌المللی دادند. خود من زمانی وارد بسکتبال شدم که بازیکنانی مانند کسایی‌پور بازنشسته شده بودند، اما رقابت با آندره پیتس، ماکان دیوماسی و تونی مدیسون در پیشرفت من خیلی اثرگذار بود.

چقدر این اثرگذاری را اکنون تو برای جوانانی مانند سجاد مشایخی داری؟

سعی‌ام را می‌کنم در اردوها تجربیاتم را در اختیار جوان‌ترها بگذارم. سجاد بازیکنی خوب​ و آینده‌اش روشن است. بازی‌های بیشتر، از او بازیکن باتجربه‌ای می‌سازد و یکی از پشتوانه‌های اصلی تیم ملی بسکتبال در موقعیت یک است. او بازیکن جنگنده‌ای است و قلب و روح بازیکنی را که می‌خواهد بزرگ شود، دارد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : جمعه 3 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ کنگره انتخاباتی کنفدراسیون بسکتبال آسیا امروز دوم مرداد در دوحه قطر با حضور بیش از 30 رئیس فدراسیون آسیایی برگزار شد. پاتریک بائومن مدیر اجرایی فدراسیون جهانی (فیبا) نیز در این جلسه حضور داشت.

محمود مشحون رئیس فدراسیون ایران هم در این انتخابات به عنوان معاون خزانه دار آسیا انتخاب شد.

اعضاء هیئت مرکزی بسکتبال آسیا در دوره 2014-19:

رئیس: شیخ صعود بن آل ثانی از قطر

رئیس هیئت مدیره: ژین لاچنگ از چین

نایب رئیس اول: شیخ الصباح

نایب رئیس دوم: پانگ یول از کره

دبیر کل: هاکوپ خاجیریان

خزانه دار: هیانگ چیانگ از سنگاپور

معاون خزانه دار: محمود مشحون از ایران

نماینده بانوان: نویانتیکا ناسوشن از هند

همچنین مودار مجذوب به عنوان نماینده غرب آسیا انتخاب شد.

گفتنی است شیخ ثانی برای چهارمین بار متوالی با رای تمام اعضا به عنوان رئیس کنفدراسیون بسکتبال آسیا انتخاب شده بود.


موضوعات مرتبط: آسیا ، اخبارفدراسیون

تاريخ : جمعه 3 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ تیم ملی بسکتبال ب که روز 17 مرداد در جام ویلیام جونز به نمایندگی از ایران شرکت می کند از چند هفته قبل تمرینات مستقل خود را در سالن بسکتبال آزادی آغاز کرده و دراین بین دو دیدار دوستانه نیز با تیم ملی جوانان در روزهای اول و دوم مرداد برگزار کرد که این تیم نیز در حال آماده سازی برای شرکت در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا است.

در حالی که دیدار اول دو تیم با اختلاف زیادی به نفع تیم ب تمام شد، بازیکنان تیم جوانان در بازی دوم نمایش بهتری داشته و با وجود پیش بودن در بسیاری از دقایق بازی در نهایت با نتیجه 62 بر 59 باختند.

هر چند این بازی ها با عنوان دوستانه و میان دو تیم در رده های ملی برگزار می شد اما بازی با خشونت برخی بازیکنان دو تیم باعث برخوردهایی می شد و یکی از بازیکنان تیم جوانان نیز در این میان آسیب دید. چند بازیکن تیم ب هم در بازی اول با مشکلاتی مواجه شده بودند.

ایزدپناه سرمربی تیم ب که از ابتدای اردو در کنار تیم حضور نداشت، همچنان به تمرینات بازنگشته و به احتمال زیاد تیم با هدایت محمد کسایی پور به ویلیام جونز اعزام می شود.

گفتنی است کادرفنی تیم ب درخواست انجام دیداری دوستانه با تیم الف را هم ارائه داده بودند که این درخواست با مخالفت بچیروویچ سرمربی تیم الف مواجه شد.

تمرینات تیم الف از روز شنبه چهارم مرداد آغاز می شود.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : جمعه 3 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران 15 بازیکن را به اردوی تدارکاتی این تیم به منظور شرکت درمسابقات جهانی اسپانیا فراخواند.

به گزارش ایلنا، بر اساس تصمیم مهمت بچیرویچ، محمد صمد نیکخواه بهرامی، ارسلان کاظمی، آرمان زنگنه، بهنام یخچالی، سجاد مشایخی، مهدی کامرانی، اوشین ساهاکیان، حامد آفاق، حامد حدادی،عرفان نساج پور، روزبه ارغوان، آرن داودی، یونس لله زاده، محمد جمشیدی و اصغرکاردوست باید خود روز شنبه چهارم مرداد ماه به کادرفنی معرفی کنند.

دور جدید تمرینات تیم ملی بسکتبال پنجم مرداد ماه درسالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی برگزار می شود.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : چهارشنبه 1 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ با گذشت 31 روز از شروع مهلت نقل و انتقال تیم های سوپرلیگی بسکتبال هیچ خبری از جا به جایی یا امضاء قرارداد بازیکنان نیست و با شروع اردوهای اروپایی تیم ملی فرصت زیادی هم برای مذاکرات ملی پوشان با باشگاه ها وجود ندارد.

طبق اعلام سازمان لیگ مهلت نقل و انتقال بازیکنان سوپرلیگی روز 25 مرداد به طور رسمی پایان می یابد و آخرین فرصت تحویل مدارک نیز 25 شهریور است در حالی که با توجه به اعلام نشدن لیست سهمیه های ملی هیچ باشگاهی به فکر جذب بازیکنان سال آینده خود نیست و از طرفی تکلیف باشگاه ها نیز مانند هر سال در این زمان مشخص نیست. با این شرایط نقل و انتقالات امسال هم خارج از مهلت تعیین شده از سوی سازمان لیگ انجام می شود.

گفتنی است تاریخ شروع فصل بعد سوپرلیگ دهه اول آبان سال جاری تعیین شده است. پیش از شروع لیگ اردوهای اروپایی تیم ملی، جام ویلیام جونز، جام جهانی، مسابقات اینچئون و همچنین جام باشگاه های آسیا با حضور تیم مهرام به عنوان نماینده ایران در تقویم کاری بسکتبال قرار دارد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : چهارشنبه 1 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
ملی‌پوش جوان تیم بسکتبال ایران گفت: از هر فرصتی استفاده می‌کنم تا تجربه بدست آورم و به بازیکنی پخته تر تبدیل شوم.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یکی از بازیکنان جوان تیم ملی بسکتبال که در کاپ آسیا عملکرد بسیار خوبی داشت بهنام یخچالی بود که در چند مسابقه پایانی با پرتاب های سه امتیازی اش درخشید. او به دلیل مصدومیت بازی فینال را از دست داد اما نشان داد که در آستانه تبدیل شدن به یک مهره کامل برای تیم ملی بسکتبال است.

 

یخچالی در گفت و گو با ایسنا درباره این دوره از رقابت های کاپ آسیا اظهار کرد: من در دوره گذشته رقابت های کاپ آسیا نیز حضور داشتم و به نظرم در این دوره تیم ها شرایط بهتری نسبت به گذشته داشتند. از طرف دیگر در این دوره از رقابت ها فرصت بسیار بیشتری داشتم که بازی کنم و این برای خود من بهتر بود. با توجه به غیبت صمد و آفاق من بیشتر توانستم بازی کنم و خدا را شکر که توانستم جواب اعتماد کادرفنی را نیز بدهم.

 

ملی‌پوش تیم بسکتبال پتروشیمی ادامه داد: من سعی کردم در تمام زمانی که وارد میدان می شوم بهترین عملکرد را داشته باشم اما هنوز نیاز به تجربه دارم و باید شرایط مختلفی را از نزدیک احساس کنم تا به بازیکنی آماده و پخته تبدیل شوم. آقای بچیروویچ در این دو سال من را در جمع بازیکنان بزرگسال قرار داد و این یک فرصت خوب بود و من نیز تلاشم را دو چندان کردم تا از این موقعیت استفاده کنم. خودم می دانم که هنوز به زمان نیاز دارم تا با کسب تجربه بیشتر بتوانم کم نقص تر کار کنم.

 

او در پاسخ به این سوال که چقدر شانس حضور در جام جهانی دارد؟ تصریح کرد: از هر فرصتی که برایم ایجاد شود به بهترین شکل استفاده می کنم تا بتوانم خودم را نشان دهم. باید بیشتر کار کنم تا بهتر شوم و بقیه نیز به کادرفنی بستگی دارد که از من استفاده کند یا نه.

 

یخچالی افزود: من در دو سالی که با پتروشیمی کار کردم و کادرفنی به من اعتماد کرد همیشه سعی می کردم بهتر از روز قبل باشم. کنار بزرگان بسکتبال ایران بازی کردم و از همه آنها یاد گرفتم. حالا از تمام این چیزهایی که در این مدت یاد گرفته ام استفاده می کنم تا به بازیکنی قابل اعتماد و موثر تبدیل شوم.

 03-53.JPG

ملی‌پوش بسکتبال ایران در پایان به سوال ایسنا مبنی بر اینکه انتقادهایی که از تیم ملی می شد بر عملکرد آنها تاثیر گذاشت یا نه؟ بیان کرد: اگر تاثیر می گذاشت که قهرمان نمی شدیم. ما این حرف ها را شنیدیم و بچه ها نیز ناراحت شدند اما به هر حال قهرمان شدیم و همین دوستان در روزهای آخر از تیم تعریف می کردند. همیشه دو یا سه بازی نخست یک تورنمنت سخت است چرا که تیم هنوز به هماهنگی نرسیده است. آن هم تیم ما که شرایطش منحصر به فرد بود. از یک طرف می گویند چرا به جوانان فرصت نمی دهند و از طرف دیگر از خود همین جوانان انتقاد می کنند. با این حال همه بچه ها تلاش کردند و قهرمان شدند.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : چهارشنبه 1 مرداد1393 | | نویسنده : araz |

ˈ ارسلان کاظمی ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم ملی ایران با وجود اینکه چند بازیکن اصلی خود را در اختیار نداشت از عنوان قهرمانی سال گذشته رقابت های کاپ آسیا به خوبی دفاع کرد. 

وی عملکرد بازیکنان جوان تیم ملی در رقابت های کاپ آسیا را ستود و اظهار کرد: بازیکنان جوانی که به این رقابت ها در ترکیب تیم ملی قرار گرفتند عملکرد خوبی داشتند و آینده درخشانی برای آنها پیش بینی می شود. 

این بازیکن افزود: استفاده از بازیکنان جوانی که در لیگ برتر عملکرد خوبی داشتند تصمیم شجاعانه ای بود که از سوی کادر فنی اتخاذ شد. 

ملی پوش بسکتبال ایران با اشاره به سطح بالای این مسابقات گفت: تیم ها تدارک خوبی برای حضور پرقدرت در این مسابقات دیده بودند و از نظر فنی فاصله کمی با یکدیگر داشتند. 

کاظمی تصریح کرد: تیم ایران با وجود جوانگرایی نسبت به دیگر تیم ها از هر لحاظ شرایط بهتری داشت و شایسته ترین تیم برای کسب عنوان قهرمانی بود. 

وی افزود: این قهرمانی در آستانه مسابقات جام جهانی از نظر روحی به تیم ما کمک خواهد کرد و بازیکنان با شرایط بهتری در این رقابت ها شرکت خواهند کرد. 

ملی پوش تیم پتروشیمی بندر امام حضور بازیکنان با تجربه ایران در رقابت های جام جهانی را ضروری دانست و گفت: جام جهانی قطعا میدان بزرگی است که نیاز به بازیکنان با تجربه دارد و کادر فنی در این رقابت ها به طور حتم از بازیکنان با تجربه استفاده خواهد کرد. کاظمی اظهار داشت: زمان زیادی تا آغاز رقابت های جام جهانی نداریم و بهتر است در مدت زمان باقی مانده تیم را به شرایط خوبی برسانیم. 

تیم ملی بسکتبال ایران موفق شد با شکست تیم چین تایپه در دیدار نهایی رقابت های کاپ آسیا عنوان قهرمانی را بدست آورد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : چهارشنبه 1 مرداد1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش ایرنا، «حامد آفاق» سه شنبه شب در دیدار دکتر «حسن روحانی» رییس جمهور با برخی از ورزشکاران ملی پوش و مسوولان ورزش کشور با بیان اینکه بسکتبال ایران توانایی بالایی دارد ، افزود: "به ما در گذشته وعده های زیادی برای توجه به این رشته داده شد اما همچنان از داشتن یک سالن خوب بسکتبال در تهران محروم هستیم."

وی افزود: "بازیکنان تیم ملی بسکتبال ایران از سطح آسیا بالاتر هستند اما سالنی نداریم که بتوانیم یک مسابقه مهم را در آن میزبانی کنیم."

بازیکن تیم ملی بسکتبال ایران اظهار داشت: "آرزوی ما این است که بتوانیم چین و دیگر تیم های بزرگ آسیا را در سالن اختصاصی خود در ایران شکست دهیم و دل مردم کشورمان را شاد کنیم نه آنکه در سایر کشورها بدون حضور هواداران ایرانی قهرمان شویم."


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، اخبارفدراسیون

تاريخ : چهارشنبه 1 مرداد1393 | | نویسنده : araz |

روز گذشته تیم ملی بسکتبال در حالی پس از قهرمانی در کاپ آسیا وارد ایران شد که هیچ یک از مسئولان کمیته و وزارت ورزش در مراسم استقبال حضور نداشتند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، صحبت از بی‌توجهی به بسکتبال مدتی است که توسط ملی پوشان بسکتبال به گوش می‌رسد و آنها در مصاحبه های خود بارها به این موضوع اعتراض کرده‌اند.

آنها پس از قهرمانی در جام ملت‌های آسیا در سال گذشته انتظار داشتند همانند والیبال و فوتبال از آنها تقدیر شود، اما هرگز این اتفاق برایشان نیفتاد.

شب گذشته نیز هنگام بازگشت تیم ملی از مسابقات کاپ آسیا که با قهرمانی همراه بود، هیچ یک از مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک حضور نداشتند.

وقتی از محمود مشحون، رئیس فدراسیون بسکتبال سوال شد که چرا مسئولان ورزش برای استقبال نیامدند، گفت: ما خودمان دعوت نکردیم!

این پاسخ مشحون این نکته را به ذهن متبادر می‌کند که شاید آنها هم خودشان نمی‌خواهند به بسکتبال توجه شود. هرچند ملی پوشان کشورمان چه با توجه و چه بدون توجه کار خود را انجام می دهند و با وجود بی مهری‌ها ذره‌ای از تلاش خود دست نمی‌کشند، اما به هرحال حضور مسئول بلند پایه ورزشی برای استقبال انگیزه آنها را بیشتر خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: تداوم بی‌توجهی‌‌ها به بسکتبال؛ مسئولان کمیته و وزارت مقصرند یا فدراسیون؟

 jتیم ملی والیبال هم چند ساعت بعد از بسکتبال وارد ایران شد، اما این کجا و آن کجا. رئیس کمیته ملی المپیک شخصا حضور یافت و وزیر ورزش نیز حمید سجادی را مامور استقبال از ملی پوشان کرده بود. هرچند موفقیت والیبال جهانی بود و برای بسکتبال آسیایی، اما شاید مسئولان وزارت و کمیته تمایلی برای استقبال از بسکتبالیست‌ها نداشتند و منتظرند در مسابقات جهانی مقام بیاورند!


موضوعات مرتبط: تحلیلی

تاريخ : سه شنبه 31 تیر1393 | | نویسنده : araz |
ملی پوش بسکتبال ایران با اشاره به عملکرد خوب تیم ملی در «کاپ آسیا» گفت‌: ما بدون انجام بازی‌های تدارکاتی و کسب هماهنگی در این مسابقات قهرمان شدیم.

 

به گزارش ایسنا، سامان ویسی پس از بازگشت تیم ملی بسکتبال به ایران درباره عملکرد ملی‌پوشان در کاپ آسیا عنوان کرد: در حالی به این مسابقات رفته بودیم که بازی تدارکاتی نداشتیم و ملی‌پوشان بعد از بدنسازی عازم این رقابت‌ها شدند. در ابتدا ناهماهنگ بودیم، اما رفته‌رفته بچه‌ها هماهنگی خوبی کسب کردند و در نهایت نیز به مقام قهرمانی رسیدیم.

 

او ادامه داد: در این دوره از مسابقات تیم ملی تغییراتی در ترکیبش داشت، از طرف دیگر در پست یک نیز مصدومیت بازیکنان تیم را تحت تاثیر قرار داد. من هم در جریان بازی‌ها مصدوم شدم و نتوانستم ادامه بدهم. با این حال خیلی خوب کار کردیم و در شرایطی که خیلی‌ها انتقاد می‌کردند توانستیم با همت بازیکنان به مقام قهرمانی برسیم.

 erfan-22-17.jpg

ملی‌پوش بسکتبال ایران که در دیدارها مصدوم شد، درباره وضعیت پایش گفت: در چین آزمایش MRI دادم که پزشکان اعتقاد داشتند که ACL (رباط صلیبی) پاره شده است و حالا در ایران نیز آزمایشاتم را ادامه می‌دهم تا میزان پارگی ACL مشخص شود. فکر می‌کنم که زانویم به عمل نیاز دارد، اما مشخص نیست که پس از آن چه می‌شود.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : سه شنبه 31 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم بسکتبال «کینگدائو دابل استار ایگلز» چین در آستانه جذب حامد حدادی، بازیکن 29 ساله تیم ملی بسکتبال ایران قرار دارد.  حامد حدادی، فصل گذشته در 15 بازی برای مهرام به صورت میانگین 20/5 امتیاز، 11/1 ریباند و 1/8 پاس گل به نام خودش ثبت کرد و به مقام قهرمانی لیگ برتر ایران رسید.

حدادی فصل پیش همچنین بازی در تیم «سیچوان بلو والز» چین را قبل از اینکه در مرحله پلی آف به لیگ برتر ایران و تیم مهرام ملحق شود نیز تجربه کرد. این سنتر 218 سانتی‌متری در 25 بازی در لیگ چین به صورت متوسط 14/2 امتیاز، 13/4 ریباند و 1/8 پاس گل کسب کرد.

حامد حدادی

حامد حدادی 2 فصل پیش از تیم فینیکس سانز در لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا جدا شد و پیش از آن هم حضور در تورنتو رپتورز و ممفیس گریزلز را تجربه کرد. حامد حدادی به همراه سایر بازیکنان تیم ملی بسکتبال ایران، بامداد امروز (سه‌شنبه) با جام قهرمانی کاپ آسیا از چین وارد تهران شدند.

تیم بسکتبال «کینگدائو دابل استار ایگلز» فصل قبل در مرحله گروهی لیگ بسکتبال چین با 5 پیروزی و 29 شکست، آخر شد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : سه شنبه 31 تیر1393 | | نویسنده : araz |
ملی‌پوش بسکتبال ایران با اشاره به همدلی و اتحاد بسکتبالیست‌ها برای قهرمانی گفت: حضور در کنار حدادی و اوشین ساهاکیان فرصت بزرگی برای من است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آرمان زنگنه پس از بازگشت تیم ملی بسکتبال به کشور درباره عملکرد ملی‌پوشان اظهار کرد: ما در کاپ آسیا ابتدا کمی ناهماهنگ کار کردیم، اما رفته‌رفته عملکردمان بهتر شد. این موضوع طبیعی است. ما در کنار هم بازی نکرده بودیم و تنها تمرینات بدنسازی داشتیم. با همین شرایط در "کاپ آسیا" وارد میدان شدیم و دیدید که در جریان مسابقات به هماهنگی لازم رسیدیم و در نهایت قهرمان شدیم.

 

او ادامه داد: تیم ملی بسکتبال با همدلی و اتحادی که بازیکنان با هم داشتند نتیجه‌ گرفت. همه به دنبال یک هدف بودیم که خدا را شکر به آن رسیدیم. کاپ آسیا میدان خوبی برای ما بازیکنان جوان بود تا بتوانیم خودمان را نشان دهیم و از طرف دیگر تجربه کسب کنیم.

 

او در پاسخ به این سوال که خیلی‌ها از عملکرد او در کنار حامد حدادی و اوشین ساهاکیان تمجید کردند و حالا خودش عملکردش را چطور ارزیابی می‌کند؟ بیان کرد: حضور در کنار حامد و اوشین فرصت بزرگی برای من بود. من در لیگ برتر نیز در کنار این دو بازیکن کار کرده‌ام و چیزهای زیادی از آنها یاد گرفتم. در این مسابقات نیز با اعتمادی که کادر فنی به من داشت، فرصت پیدا کردم که در کنارشان بازی کنم و خوشحالم که توانستم عملکرد خوبی را به نمایش بگذارم. با این حال ما باید سعی کنیم از تمام فرصت‌هایی که در اختیارمان قرار می‌گیرد به خوبی استفاده کنیم تا تجربه کسب کنیم.

 erfan-3-37.jpg

ملی‌پوش بسکتبال ایران در پایان گفت: آقای بچیروویچ به خوبی تیم را هدایت کرد و با تصمیم هایی که می‌گرفت باعث می‌شد ما بهتر کار کنیم. خوب شد با این که بازی تدارکاتی نداشتیم و ابتدا ناهماهنگ بودیم، با قهرمانی پاسخ انتقادهای برخی دوستان را دادیم.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : سه شنبه 31 تیر1393 | | نویسنده : araz |
بسکتبال و والیبال ایران همزمان‌، روند رو به رشدی گذراندند و مترقی شدند و در دوره‌ای، هر دو به قدرت اول آسیا تبدیل گشتند؛ اما والیبال ایران، یکباره فاصله خود را با رقبای آسیایی تغییر داد و به یک قدرت جهانی بدل شد و صد البته توجه رسانه‌ها را هم به خود جلب کرد؛ حال آنکه در این میان، بسکتبال همچنان به روند صعودی و مثبت خود ادامه داده و افزون بر حفظ جایگاه خود در آسیا، کم‌کم به فکر جهانی شدن است.به گزارش خانه ورزش به نقل از تابناک:قهرمان کاپ آسیا شد؛ آن هم در رقابت‌هایی که پس از جام ‌ملت‌های آسیا، دومین رقابت مهم قاره کهن در رشته بسکتبال است. 

پس از والیبال، اکنون نوبت بسکتبال است که جهانی شود

به گزارش «تابناک»، ‌کیفیت تیم ملی بسکتبال ایران در سال‌های گذشته، چنان بود که به دست آوردن این قهرمانی از قبل هم قابل پیش‌بینی بود؛ اما آنچه این قهرمانی را برای ما شیرین‌تر می‌کند، نه جام قهرمانی، بلکه تیمی است که این عنوان را به دست آورده است؛ تیمی که در سایه تدابیر خوب مسئولان فدراسیون، نسل جدیدی از بسکتبالیست‌ها را به تیم ملی کشورمان معرفی کرده ‌و این امیدواری را به بار آورده تا حضور مقتدرانه ‌تیم ملی بسکتبال کشورمان در آسیا ادامه‌دار باشد و حتی به جهانی شدن هم بیندیشد. 

هنگامی که تیم ملی بسکتبال کشورمان در بازی‌های مرحله گروهی، مغلوب تیم میزبان شد، خیلی‌ها زبان به انتقاد از بسکتبالیست‌های ملی‌پوش کشورمان گشودند؛ اما همین گروه هم تنها اندکی زمان لازم داشتند تا با نسل جدید بسکتبال کشورمان آشنا شوند؛ نسلی که قرار است پشتوانه دلگرم کننده‌ای برای تیم ملی باشد و حتی بسیاری از آنها از هم‌اکنون‌ جایگاهشان را در ترکیب تیم ملی پیدا کرده‌اند. 

سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی و آرمان زنگنه، تنها بخشی از ستارگان جوان تیم ملی کشورمان بودند که در کاپ آسیایی درخشیدند. 

بنا بر این گزارش، تیم ملی بسکتبال کشورمان در دوره قبلی کاپ آسیا هم با شعار جوانگرایی به میدان رفت، ولی نتیجه کار این شد که بیشتر بار تیم را ستاره‌های نامدار تیم مانند حامد آفاق و صمد نیک‌خواه‌بهرامی به دوش کشیدند؛ بنابراین، برای مسابقات این دوره هم گمان می‌رفت، همین سرنوشت در انتظار تیم باشد و همه روی اوشین ساهاکیان و حامد حدادی برای درخشش حساب ویژه‌ای باز کرده بودند، ولی نتیجه کار چیز دیگری شد. تمرین‌های مستمر یخچالی، مشایخی و جمشیدی، خودش را در ووهان نشان داد و آن‌ها در بازی سوم به بعد، ستاره‌های تیم ایران شدند. 

اما این بار جوانگرایی ـ که مدت‌ها صحبتش بود ـ‌ توفیق اجباری شد و به اجرا درآمد. غیبت کامرانی و آفاق و مصدومیت صمد و آرن داودی، باعث شد تا سجاد مشایخی در غیاب سه گارد رأس اول بسکتبال ایران در ترکیب قرار بگیرد که اگر از حق نگذریم، نمایش خیره کننده‌ای از خود به جای گذاشت. 

بهنام یخچالی و محمد جمشیدی هم نشان دادند که دیگر می‌توان در میدان‌های بزرگ نیز‌ روی آن‌ها حساب کرد و امیدوار بود، نسل آینده بسکتبال ایران نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند. 

در پایان باید گفت، بسکتبال و والیبال ایران همزمان‌، روند رو به رشد گذراندند و مترقی شدند و در دوره‌ای، هر دو به قدرت اول آسیا تبدیل گشتند؛ اما والیبال ایران، یکباره فاصله خود را با رقبای آسیایی تغییر داد و به یک قدرت جهانی بدل شد و صد البته توجه رسانه‌ها را هم به خود جلب کرد؛ حال آنکه در این میان، بسکتبال همچنان به روند صعودی و مثبت خود ادامه داده و افزون بر حفظ جایگاه خود در آسیا، کم‌کم به فکر جهانی شدن است. 

خلاصه آنکه قهرمانی ایران در مسابقات کاپ آسیا ارزشمند است، ولی باید گفت توان و شایستگی تیم ایران، بیش از آسیاست و امروز باید تنها به صعود به مرحله دوم رقابت‌های جام جهانی بیندیشیم. باید حس جاه‌طلبی در مدیران، کادر فنی و بازیکنان تیم ملی بسکتبال ایران ایجاد شود و افق دیدمان را توسعه دهیم و به ارائه بازی‌های قدرتمند در جام جهانی و راهیابی به مرحله دوم این رقابت‌ها بیندیشیم. البته از بازی‌های آسیایی نیز نباید غافل شد. 

گفتنی است، حرکت سنجیده و تحسین‌برانگیز مسئولان فدراسیون در کاپ آسیای امسال ـ که موجب ایجاد پشتوانه‌های خوبی برای تیم ملی بسکتبال شد ـ این امیدواری را به بار آورده که در سال‌های آینده از بسکتبال بیشتر و بیشتر بشنویم 


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : سه شنبه 31 تیر1393 | | نویسنده : araz |
اصغر کاردوست‌ در بازگشت از ووهان‌ به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت:  این قهرمانی را به خانواده بسکتبال تبریک می‌گویم به هر حال ما با تمام کمبود‌ها و مشکلات از قهرمانی ایران در کاپ آسیا دفاع کردیم. 
 
 وی ادامه داد: جوانگرایی تیم در دوره پیش هم صورت گرفته بود و این بار با ترکیبی از جوان و با تجربه به مسابقات رفتیم حالا هم فرصت کمی برای استراحت داریم و بلافاصله اردوهای اروپایی تیم شروع می شود اما تمام تیم عزم خود را جزم کرده‌اند تا در مسابقات جهانی از بسکتبال ایران آسیا دفاع کنند. مهم تر  از آن هم موفقيت در بازی های اینچئون است که باید برای آن مسابقات هم آماده شویم. 


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : سه شنبه 31 تیر1393 | | نویسنده : araz |
پوران داوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس، اظهار کرد: تیم بسکتبال بانوان استان خراسان رضوی، امسال توانست با وجود مشکلات زیادی که داشت به گروه آ لیگ برتر صعود کند، اما مشکلات مالی این تیم هم‌چنان پابرجاست و نتوانسته‌ایم اسپانسری برای این تیم پیدا کنیم.

وی افزود: هنوز هیچ چیز قطعیت پیدا نکرده و بسیار نگران جوانان مستعد این تیم هستیم که مبادا نتوانند در مسابقات شرکت کنند، سال گذشته که در گروه ب مسابقات بودیم هم با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم کردیم، اما با غیرتی که بازیکنانمان از خود به نمایش گذاشتند توانستیم به گروه آ صعود کنیم. 

نائب رئیس هیئت بسکتبال خراسان رضوی گفت: امسال هم امیدوارم اسپانسری  پیدا شود تا بازیکنان بدون دغدغه بتوانند تنها روی بسکتبال‌شان تمرکز کنند.

داوری در خصوص کمک‌هایی که هیات بسکتبال استان به این تیم می‌کند، تصریح کرد: ببینید واقعیت امر این است که این تیم هیچ‌پاه اسپانسری نداشته و تا به امروز هم که زنده مانده‌است به واسطه کمک‌های هیئت بسکتبال استان است، در سال‌های گذشته هم اسپانسر به معنای واقعی نداشته‌ایم و تنها از برخی نهاد‌ها کمک مالی گرفته‌ایم، در سال 91 مبلغ کمک تنها 3میلیون تومان بود و در سال 92 هم این رقم کمتر از 10 میلیون و نزدیک به 7 میلیون تومان بوده‌است.


موضوعات مرتبط: بانوان ، اخبارشهرستانها

تاريخ : سه شنبه 31 تیر1393 | | نویسنده : araz |
محسن صادق زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون قهرمانی تیم ملی بسکتبال ایران در پنجمین دوره رقابت‌های آسیایی جام آسیا اظهار کرد: نگرش رو به رشدی را در ورزش بسکتبال شاهد بوده‌ایم و امیدواریم زمانی بشوند و بتوانیم در جهان جزو مدعیان قهرمانی قرار بگیریم.

وی تصریح کرد: سرمربی تیم ملی، با ارزیابی مناسب توانست بازیکنانی از جمله، حامد حدادی و ارسلان کاظمی را که به نوعی پشتوانه با‌‌تجربه ورزش بودند، در کنار نیرو‌های جوان به کار گیرد و با استفاده از نیروی بازیکنان جوان و تجربه بازیکنان دیگر، توانست در آسیا حرف نخست را بزند.

سرمربی تیم بسکتبال فولاد ماهان سپاهان اصفهان افزود: خوشبختانه بازیکنان جوان و پرانرژی ما به خوبی توانستند به این مسابقات مهم پاسخ مثبت داده و خود را به همه اثبات کنند.

وی بیان کرد: جا دارد که به کادر فنی تیم ملی خسته نباشید گفت زیرا با برپایی اردوهای تدارکاتی  و اعتماد به بازیکنان جوان، توانست هماهنگی لازم را بین بازیکنان به وجود بیاورد و در نتیجه  در سکوی قهرمانی قرار بگیرد.

صادق زاده به بارزترین ضعف تیم ملی اشاره کرد و گفت: بنده بیشترین ضعف را روی بازیکنان باتجربه که قرار بر این بود، الگو و کمک بازیکنان جوان باشند دیدم، در حالی که بعضی از این بازیکنان به هیچ عنوان نتوانستند نیاز‌های بسکتبال را در این دوره از مسابقات برآورده کنند.

بسکتبال ایران

وی خاطرنشان کرد: به نظر من بازیکنان جوانی که توانستند لیاقت‌های خود را به دنیا اثبات کنند‌، می‌توانند جانشینان خوبی برای بازیکنان دیگر باشند و به پیشرفت ورزش بسکتبال ایران کمک شایانی کنند.


موضوعات مرتبط: تحلیلی

تاريخ : سه شنبه 31 تیر1393 | | نویسنده : araz |
Euro U-20 - FinalJuly 20
FT Turkey U20 65 ( 14 21 13 17   )
  Spain U20 57 ( 18 10 18 11   )
Euro U-20 - BronzeJuly 20
FT Serbia U20 79 ( 17 22 22 18   )
  Croatia U20 66 ( 18 18 12 18   )

موضوعات مرتبط: جوانان

تاريخ : دوشنبه 30 تیر1393 | | نویسنده : araz |
حامد آفاق در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی در کاپ آسیا اظهار کرد: عملکرد بازیکنان در ابتدا ناهماهنگ بود. آنها تجربه نداشتند و این ترکیب کنار هم کار نکرده بود و کمی زمان برد تا به هماهنگی رسیدند. همانطور که دیدیم رفته رفته عملکرد بازیکنان خیلی بهتر شد و در نهایت قهرمان شدیم. بازیکنان جوان نشان دادند که پتانسیل بالایی دارند و می توانند به تیم ملی در شرایط حساس کمک کنند. آنها می توانند در آینده جایگزین های خوبی باشند و جایگاه بسکتبال را در عرصه بین المللی حفظ کنند.
 
ملی پوش تیم بسکتبال ایران با ابراز ناراحتی از انتقادهایی که از تیم ملی شد، گفت: واقعا نمی دانم چرا در بسکتبال چنین فضایی وجود دارد. چرا گزارشگران اینگونه کار می کنند. انتقادها به جا بود؟ واقعا تیمی که بازیکن جوان دارد، بدون بازی تدارکاتی وارد این تورنمنت شده و مدعی قهرمانی است شایسته این همه انتقاد و بی توجهی است؟ شما به گزارشگران والیبال دقت کرده اید؟ در هر شرایطی از نظر روانی بازیکنان تیم ملی را حمایت می کنند. حتی وقتی می بازیم انتقاد در کار نیست و همه حمایت می کنند. بعد یک گزارشگر در مرحله مقدماتی از سن بازیکنان حرف می زند و می گوید سرمربی باید تغییر کند.
 
مرد اخلاق لیگ برتر بسکتبال افزود: گزارشگری در بسکتبال عوض شده و متاسفانه سرد و بی روح شده است. با کوچکترین اتفاق از تیم ملی انتقاد می شود. در جریان بازی با چین به میانگین سنی چینی ها اشاره می کردند و از اینکه بسکتبالیست های ایران پیر شده اند و جایگزین ندارند. کدام بازیکن در ترکیب تیم ملی پیر بود؟ مگر همین جوانان جایگزین نیستند؟ مگر تیم ملی در مراحل تدارکاتی نیست؟ پس چرا حمایت نمی کنند؟ به جای اینکه به بازی هیجان بدهند تا تماشاگران به سمت این رشته ورزشی جذب شوند از عملکرد تیم انتقاد می کنند آن هم بعد از دو مسابقه.
 
بهترین پست دو لیگ برتر بسکتبال با تاکید بر ضرورت حمایت از تیم ملی بیان کرد: خیلی خوب شد که تیم ملی به قهرمانی رسید و پاسخ این انتقادها را داد. در شرایطی که حرف از تغییر مربی می زنند نتیجه خیلی خوبی کسب شد. با این حال من از حامیان تیم ملی نیز تشکر می کنم. بسکتبال در این روزها به حمایت نیاز دارد و باید همه در کنار ملی پوشان باشیم. دو تورنمنت بزرگ داریم که اگر حمایت نشویم موفق نخواهیم بود.
 
آفاق در پاسخ به این سوال که عملکرد بازیکنان جوان را چطور دید؟ تصریح کرد: من اشاره کردم که عملکرد خوبی داشتند و پتانسیل بالای خود را نشان دادند. با این حال این بازیکنان جایگزین های خوبی می شوند اگر از آنها حمایت کنیم. بازیکنانی چون سجاد مشایخی و بهنام یخچالی که با 19، 20 سال وارد رقابت ها می شوند جز با حمایت و اعتماد به نفس موفق نمی شوند. برای من نیز در آن سن و سال کم سخت بود وارد میدان شوم اما اندک اندک رشد کردم. مطمئنا هرچه حمایت و تدارکات از این بچه ها بیشتر باشد رشد آنها نیز بیشتر می شود.
 
او در پاسخ به این سوال که آیا این جوانان پتانسیل حضور در جام جهانی را دارند؟ بیان کرد: به نظر من برای بسکتبال مفید است که یکسری از این بازیکنان جوان را به اسپانیا ببریم که در این تورنمنت تجربه کسب کنند. حریفان در جام جهانی بزرگ هستند و شاید منطقا حضور بازیکنان جوان در این تورنمنت دور از ذهن باشد اما به نظر من اگر این اتفاق بیفتد به نفع بسکتبال ایران خواهد بود. خود آقای بچیروویچ نیز گفته که چنین برنامه ای دارد تا در آینده اگر یکی از مهره های کلیدی نتوانستند در ترکیب باشند بازیکنی کامل و آماده وارد رقابت شود.
 
ملی پوش بسکتبال ایران ادامه داد: تیم ملی بسکتبال حالا یک نیمکت بسیار قوی تر از گذشته دارد. اولین سالی که به قهرمانی آسیا رسیدیم به یاد دارم که اصلی‌ترین دلیل موفقیت ما داشتن یک نیمکت آماده و قدرتمند بود. حالا نیز این اتفاق افتاده و ما بازیکنانی جوان و با انگیزه داریم که می توانند با قدرت وارد میدان شوند.
 
آفاق به سوال ایسنا مبنی بر اینکه در این مدت شنیده شده که او می خواهد از تیم ملی خداحافظی کند و آیا این صحبت ها درست است؟ گفت: خیر این طور نیست. من از ابتدا به کادرفنی گفتم که از مرداد ماه می توانم در خدمت تیم باشم. مشکلاتی شخصی داشتم و کارهایم را انجام دادم و در مرحله جدید اردو وارد تمرین ها می شوم. من همیشه گفته ام که تا جایی که بتوانم و مفید باشم در خدمت تیم ملی ایران خواهم بود. ان شالله اگر مصدومیتی پیش نیاد در جام جهانی و بازی های آسیایی کنار تیم خواهم بود.
 
او در پایان به ایسنا گفت: امیدوارم از سامان ویسی حمایت شود. او سه سال قبل هم در جام ویلیام جونز آسیب دید و تا دو سال از بسکتبال دور شد و حالا نیز این اتفاق افتاده است. امیدوارم از او حمایت شود. دفعه قبل که این اتفاق نیفتاد و امیدوارم که تکرار نشود. متاسفانه وقتی ورزشکاری مصدوم می شود کسی از او خبری نمی گیرد و در شرایطی که منبع درآمدی ندارد هزینه هایش زیاد است. هم اکنون آرن داوودی نیز مصدوم است و ما باید از تمام ملی پوشانمان حمایت کنیم تا با قدرت به تیم ملی برگردند. دقیقا همان اتفاقی که برای حمزه زرینی و شهرام محمودی در والیبال افتاد. این دو بازیکن مصدوم شدند اما با حمایت های ویژه در حال آماده شدن هستند تا به تیم ملی بازگردند.

موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : دوشنبه 30 تیر1393 | | نویسنده : araz |
آرن داوودي درباره عملکرد تيم ملي بسکتبال در کاپ آسيا اظهار کرد: واقعا براي تيم ملي خوشحالم که توانست روند قهرماني هايش را ادامه دهد اما خوشحالي اصلي من اين است که با اين ترکيب و حضور بازيکنان جوان توانستيم به اين عنوان برسيم. واقعا بچه ها زحمت کشيدند و پس از ماه ها تمرين توانستند به اين مقام برسند. بازيکنان جواني داشتيم که در کنار چند بازيکن بزرگ خودشان را نشان دادند و توانستند قدرت بسکتبال ايران را به رخ حريفان بکشند.

به گزارش ايسنا، او ادامه داد: واقعا خوشحالم و اميدوارم اين روند موفقيت براي بسکتبال ادامه دار شود. اميدوارم تيم ملي هميشه در مسير قهرماني باشد تا دل کساني که اين رشته برايشان مهم است شاد باشد. به هر حال بسکتبال براي اهالي خودش و دوست داران اين رشته مهم است و ما نديديم که از طرف مسوولان توجهي به اين امر شود. با اين حال من خيلي خوشحالم که تيم ملي جوان ما توانست قهرمان کاپ آسيا شود.

گارد راس تيم ملي ايران با اشاره به ترکيب تيم ملي در اين مسابقات بيان کرد: تيم ملي در اين مسابقات با ترکيبي متفاوت وارد ميدان شد. گارد راس تيم سامان بود و سجاد نيز ديرتر به تيم ملحق شد. در جريان مسابقات نيز سامان ويسي آسيب ديد و سجاد مشايخي دست تنها ماند اما واقعا عالي بود. من از ايران با او در تماس بودم و برايش خوشحالم که اين چنين کار کرد و دست تنها تيم ملي را در چند مسابقه آخرش پيش برد. به خود او نيز گفته ام که اگر کمي با تجربه تر شود وبتواند از پتانسيلش استفاده کند مهدي کامراني دوم ايران خواهد بود. او باهوش است و واقعا توانايي رسيدن به اين جايگاه را دارد.

داوودي در ادامه از انتقادهايي که از تيم ملي شد اشاره کرد و با گلايه گفت: من صحبت ها را از تلوزيون تماشا کردم و به نظرم اين انتقادها از تيم ملي و مربيان نبود بلکه ريشه از جاي ديگري دارد. اگر به يک آدم بي سواد بگوييم ارسلان کاظمي دو روز پيش از آمريکا برگشته، حامد حدادي يک هفته با تيم تمرين کرده، سه بازيکن مصدوم داريم، اکثر بازيکنان جوان هستند و سابقه حضور در تيم ملي را ندارند مطمئنا شرايط را متوجه مي شد و انتقادي از تيم نمي کرد و مطمئنا فقط در فکر حمايت بود. متاسفانه ما شاهد اين نبوديم و از همان ابتدا از کار بچه ها انتقاد کردند. مطمئنا در اين شرايط بايد به تيم ملي وقت داد نه اينکه از مسابقه دوم انتقاد کرد.

او افزود: ما در بازي اول هم خوب بوديم. ژاپن تيم دست و پا بسته اي نيست و هميشه حريفانش را آزار مي دهد. در بازي با چين نيز به نظر من جوان بودن ترکيب اين کشور باعث شد تا آنها را دست کم بگيريم و شکست بخوريم. با اين حال کارمان را ادامه داديم و در نهايت قهرمان هم شديم. اگر چين تيم خوبي بود يک سکو مي گرفت نه اينکه چهارم شود. به هر حال اميدوارم با بسکتبال آشتي شود. انگار همه با اين رشته قهر هستند. وزارت ورزش، کميته ملي المپيک و برخي دوستان با بسکتبال قهر هستند.

ملي پوش بسکتبال ايران در پايان به سوالي مبني بر اينکه وضعيت مصدوميتش چطور است؟ گفت: من با چند پزشک مشورت کردم و نظرها مختلف بود. پزشک جراح خودم نيست و من با فيزيوتراپيستي که قبولش دارم مشورت کردم که او گفت مشکل از عضله چهارسر است که به زانو فشار مي آورد. معتقد بود که مشکل از زانو نيست. در اين مدت فيزيوتراپي کردم و فشار نياوردم و حالا گفته که اندک اندک مي توانم با تمرين هاي سبک کارم را آغاز کنم. ان شالله با شروع اردوهاي تيم تمرين هايم را آغاز مي کنم تا وضعيتم مشخص شود.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : دوشنبه 30 تیر1393 | | نویسنده : araz |
پریسا غفاری - فرخ حسابی:سرمربی تیم ملی که بدون دو گارد راس اصلی اش و بازیکنان نامی چون صمد نیکخواه بهرامی و حامد آفاق به چین رفته بود، توانست با تعدادی از جوانان جویای نام جامی دیگر را به ارمغان بیاورد.او با این قهرمانی سومین جام طلایی را بالای سر برد.هر چند تیم فرازو نشیب زیادی داشت اما در نهایت تجربه حامد حدادی و درخشش بهنام یخچالی،سجاد مشایخی و محمد جمشیدی مسیر قهرمانی را هموار ساخت.

بعد از شکست چین و نارضایتی برادران مشحون از عملکرد بازیکنان دیدارهای بعدی به خوبی به پایان رسید و تیم قهرمان شد به طوریکه رضا مشحون،رئیس سازمان تیمهای ملی می گوید:«بعد از فرازو نشیبی که داشتیم در ادامه راه بازیکنان بسیار خوب کار کردند و با انگیزه بالایشان راه پیروزی را پیدا کرده و طلایی شدند.تنها ناراحتی که از این جام برای ما به جامانده آسیب دیدگی ویسی و یخچالی بود که عملکرد خوبی داشتند.»

اما بچیروویچ این فراز و نشیبها را طبیعی می داند:«این نوسان ها در کار طبیعی است.ما یکسری از بازیکنان را به همراه نداشتیم و تعدادی را هم از دست دادیم.ضمن اینکه بازیها هم سخت بود  ولی مهم این است که ما بازیهای مهم دیگری پیش رو داریم  و باید برای آنها آماده شویم.»

بعد از غیبت مهدی کامرانی و آسیب دیدگی آرن داوودی تیم ایران دچار نبود گارد راس مطمئن شد تا اینکه سرمربی وادار شد که مشایخی را به ترکیب تیم اضافه کند.او هم به خوبی از عهده این مسئولیت برآمد:«کامرانی و داوودی همیشه با ما بودند و تیم به آنها عادت داشت و همین امر کار را برای ما سخت کرد.اما سجاد خیلی خوب کار کرد.از عملکرد او بسیار راضی هستم.پیشرفتش بازی به بازی نشان داده شد.»

ولی با وجود درخشش مشایخی ،بچیروویچ درباره قطعیت حضور او در ترکیب تیم  برای جام جهانی می گوید:«بعضی از بازیکنان بر او اولویت دارند چون تجربه شان بیشتر است.من باید 16 بازیکن را معرفی کنم  و نمی دانم در زمان باقی مانده چه پیش می آید!»

در این دوره بازیها حدادی بهترین بازیکن کاپ شد ولی عدم آمادگی بالای او خود او را هم عصبانی کرده بود.حتی ذخیره های او هم خوب کار نکردند:«حدادی از لحاظ جسمانی به استراحت نیاز داشت چرا که یک فصل طولانی را پشت سر گذاشته بود.اما درباره ارغوان و کاردوست باید بگم در حال حاضر تیم در شرایط آمادگی 50 به 50 است.آنها باید تا ماه آینده به شرایط ایده آل برسند.»

دردیدار فینال کاظمی موثرترین بازیکن شناخته شد و بچیروویچ درباره او نیز تاکید می کند:«الان نمی دونم چه قضاوتی می توانم بکنم.این بازیکن را در دو تا پست مختلف بکار بردم و تغییر پست نیاز به زمان دارد.او باید به شرایطش تطبیق پیدا کند.»

اما بچیروویچ که از قهرمانی تیمش خوشحال بود ولی آینده این تیم را بستگی به انگیزه های آنها می داند:«تیم برای بهتر شدن نیاز به انگیزه دارد.آنها پرتلاش و با انگیزه اند ولی در ایران به بسکتبال احترام نمی گذارند.این قهرمانی هم مانند سایر قهرمانی ها ارزشی برای مسئولین ندارد.سه سال است که در ایران هستم ولی هنوز ندیده ام که مسئولی حتی برای دست دادن سمت ما بسکتبالی ها بیاید.در ایران نه احترام می گذارند و نه امکانات به بسکتبال می دهند اما فقط انتظار دارند.فدراسیون در اینجا تنهاست .تنها می توانم بگویم با این قهرمانی می توانم بگویم از اینکه انتخابهای زیادی دارم خوشحالم.»


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : دوشنبه 30 تیر1393 | | نویسنده : araz |
مهران حاتمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم های خوبی در رقابت های جام آسیا حضور داشتند و مسابقات از نظر کیفی در سطح بالایی برگزار شد.

وی با اشاره به عملکرد خوب بازیکنان جوان تیم ملی بسکتبال ایران در رقابت های جام آسیا گفت: تیم ملی ایران در این مسابقات به جای بازیکنان اصلی از بازیکنان جوان استفاده کرد که آنها از این فرصت نهایت استفاده را بردند.

سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام با اشاره به رشد بسکتبال ایران اضافه کرد: بازیکنان جوان نشان دادند فاصله زیادی با بازیکنان اصلی تیم ملی ندارند.

وی، انگیزه بازیکنان تیم ملی ایران را یکی از دلایل کسب عنوان قهرمانی دانست و گفت: بازیکنان ایران بویژه بازیکنان جوان مانند بهنام یخچالی، محمد جمشیدی و سجاد جمشیدی دارای انگیزه خوبی بودند و این موضوع تاثیر زیادی در کسب عنوان قهرمانی داشت.

حاتمی حضور بازیکنان جوان در تیم ملی را برای حضور در جام جهانی ضروری خواند و افزود: باید به این بازیکنان در رقابت های جام جهانی فرصت داد زیرا آنها اکنون سرشار از انگیزه هستند.

وی اظهار کرد: اگر تیم ملی در رقابت های جام آسیا نتیجه هم نمی گرفت نباید به کادر فنی ایراد گرفت زیرا آنها شجاعت استفاده از بازیکنان جوان را داشتند.

سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام افزود: تیم ملی در دیدار فینال مقابل تایوان، بازی را خیلی خوب آغاز کرد و در هر چهار کواتر برتری خاصی نسبت به حریف داشت.وی با اشاره به نقش پر رنگ حامد حدادی در قهرمانی تیم ملی بسکتبال ایران گفت: این بازیکن با تجربه بالای خود، تیم ملی را نه تنها در بازی فینال بلکه در تمامی دیدارها به خوبی رهبری کرد و نقش غیر قابل انکاری در ترکیب تیم ملی داشت.

تیم ملی بسکتبال ایران روز شنبه با شکست تیم تایوان در رقابت های بسکتبال جام آسیا در چین به مقام قهرمانی دست یافت.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : دوشنبه 30 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، طبق قانون شورای المپیک آسیا، بازیکنان تبعه خارجی برای حضور در ترکیب تیم‌ها باید 3 سال در یک کشور سکونت داشته باشند اما چات ریس، سرمربی تیم ملی فلیپین تاکید کرد: ما تمام کتاب های قوانین را چک کردیم، آندری بلچ بازیکن آمریکایی جدید تیم مشکلی برای شرکت در بازی‌های 2014 اینچئون نخواهد داشت.

این مشکل بعد از ممنوعیت حضور آرون هینس بازیکن آمریکایی مورد نظر کره جنوبی برای بازی‌های آسیایی مطرح شد که بعد از تابعیت، کره جنوبی هم حق بازی در مسابقات بسکتبال اینچئون را ندارد.

اما سرمربی فیلپین توضیح داد: این قانون برای بازیکنی است که پیش از این در تیم ملی کشور دیگری بازی کرده است در حالی که بلچ تا به حال برای هیچ تیم ملی دیگری بازی نکرده است.

بلچ بازیکن تیم بروکلین‌نتز که در جام جهانی هم برای فیلپین بازی می‌کند از 25 جولای به تمرینات این تیم اضافه می‌شود


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : دوشنبه 30 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش شبکه اطلاع رسانی داناجلال بابایی ، تیم ملی بسکتبال در پنجمین دوره مسابقات کاپاسیا توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند. این دومین قهرمانی تیم ملی در این رقابت‌ها بود.

حدادی: با 40 درصد آمادگی قهرمان آسیا شدیم/ از خیلی‌ها گلایه داریم، حتی گزارشگر سیما

تیم ایران برای حضور در این رقابتها با تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه عازم چین شد و در پایان با نتیجه خوب رقابت‌ها را به پایان رساند. در این بین، حامد حدادی سنتر تیم ملی بسکتبال یکی از مهره‌های ارزشمند در راه کسب این عنوان قهرمانی بود، هر چند او تمرینات بسیار کمی را با تیم ملی انجام داده بود، اما در پایان به عنوان ارزشمندترین بازیکن انتخاب شد.

وی در گفت‌وگو با فارس در مورد مسابقات و قهرمانی تیم ملی توضیحاتی داده است که در زیر می‌خوانید:

* با بازی‌های خوب توانستیم عنوان قهرمانی را از آن خود کنیم، نظرتان در خصوص رقابت‌ها چیست؟

برای این رقابت‌ها تمرینات کمی را پشت سر گذاشتیم، اولش ناهماهنگ بودیم و این طبیعی بود چون ما از دوران بدنسازی به این رقابت‌ها آمده بودیم، خستگی در چهره بازیکنان وجود داشت، اما تا آخر با قدرت جنگیدیم. تیم‌های خوبی در مسابقات حضور داشتند به خصوص فیلیپین و تایوان.

در دو بازی آخر کار سختی را پیش رو داشتیم، من به شخصه تایوان را یکی از قدرت‌های برتر آسیا می‌دانم.

* مصدومیت‌ها در این مسابقات همواره در کنار تیم ملی بود و کارها را سخت کرده بود.

متأسفانه پیش از مسابقات آرن داودی را از دست دادیم و در جریان مسابقات هم سامان ویسی و بهنام یخچالی دچار مصدومیت شدند. سامان یکی از بازیکنان خوب ما بود اما متأسفانه بدشانسی باز هم گریبان او را گرفت و باید چند ماه خانه نشین شود. پس از اتفاقی که برای سامان افتاد به بچه‌ها گفتم باید قهرمان شویم و حالا این قهرمانی را به او تقدیم می‌کنیم.

* در این مسابقات بازیکنان جوان بسیار خوب کار کردند. نظر شما به عنوان یکی از باتجربه‌های تیم ملی چیست؟

جوان‌های تیم به خوبی کار کرده اند و راضی کننده بودند. امیدوارم به آنها بها داده شود. تنها چیزی که آنها می‌خواهند حضور در مسابقات مختلف و کسب تجربه است، آنها در این رقابت مهم آبدیده شده اند و خیلی به بالا رفتن اعتماد به نفس شان کمک کرد.

* به نظر سجاد مشایخی، گارد راس تیم ملی هماهنگی خوبی را با شما پیدا کرده بود.

پس از مصدومیت سامان ویسی نیاز زیادی به مشایخی داشتیم و این بازیکن هم به خوبی وظایفش را انجام داد. سجاد در سه مسابقه آخر تنها بود و به همین دلیل در هر بازی با او حرف می زدم که کمتر خطا کند. سه، چهار بازی بسیار مهم را انجام داد که راضی کننده بود. در کنار او هم آرمان زنگنه، بهنام یخچالی و ارسلان کاظمی خیلی به موفقیت تیم کمک کردند.

* خودت هم در یکی دو بازی دچار مصدومیت شدی اما با همان روند ادامه دادی، مشکل نبود؟

واقعاً بدن درد شدیدی دارم و آن هم به این علت است که پیش از مسابقات تنها چهار جلسه با تیم تمرین کردم. همین حالا نیز مچ پایم دچار تورم شده است، در بازی فینال به دلیل خستگی زیاد نمی‌دانستم که در کجا هستم، اما با درد ادامه دادم چون قهرمانی تیم ملی برایم مهم بود.

* مانند همیشه در مسابقات آسیایی عنوان ارزشمندترین بازیکن را دریافت کردید.

اینها مهم نیست، من همیشه گفتم قهرمانی تیم ملی و سربلندی آن بر همه چیز ارجح است. حامد حدادی ها مهم نیستند.

* پس از شکست مقابل هم چین انتقادهایی به عملکرد تیم ملی شد نظرتان چیست؟

آن بازی یک اتفاق بود که تنها به خاطر همان ناهمهانگی بود. البته خود ما از خیلی ها گلایه داریم چون حمایت درست و حسابی نشدیم، از جمله صداو سیما، نه به خاطر پخش مسابقات بلکه به خاطر گزارشگری بود که به جای حمایت تنها انتقاد می‌کرد. متأسفانه در ایران درحین گزارش آنقدر متلک می‌اندازند که روی اعصاب بازیکن می روند. گزارشگر وظیفه‌اش گزارش بازی است، نه اینکه از بازیکن، مربی و فدراسیون انتقاد کند. البته دیگر این چیزها برای ما مهم نیست. 

* سجادی معاون وزیر ورزش هم گفته است ما مسئول بی‌توجهی به بسکتبال نیستیم، اینها ناراحت‌تان نمی‌کند؟

هر مسئولی آمده این حرف‌ها را زده است، می‌گفتند که حمایت می‌کنیم اما 10، 12 سال است که هیچ اتفاقی نیفتاده است. ما هم آنقدر گفته‌ایم که دیگر خسته شده‌ایم.

 

*  ادامه کار برای تیم ملی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

مسابقات مهم جام جهانی، بازی های آسیایی را در پیش داریم، باید خیلی آماده شویم، ما در کاپ آسیا 30، 40 درصد آماده بودیم و قهرمان شدیم، اما کار زیاد داریم و باید سخت تمرین کنیم. رقابت‌های کاپ آسیا برای ما مانند بازی‌های تدارکاتی بود.

*بار دیگر در چین بازی کردی، آیا پیشنهادی برای ادامه حضور در این کشور داشتی؟

فعلا در این خصوص هیچ تصمیمی نگرفته‌ام. تیم ملی بازی های مهمی در پیش دارد و باید به آنها فکر کنم. وقت برای انتخاب باشگاه هنوز زیاد است.

* حرف پایانی؟

از همه می‌خواهم که تیم ملی را حمایت کنند تا امسال در دو رویداد مهم بتوانیم نتیجه بگیریم.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : دوشنبه 30 تیر1393 | | نویسنده : araz |
رئیس فدراسیون بسکتبال با تمجید از عملکرد تیم ملی در مسابقات کاپ آسیا هدف اصلی این فدراسیون را قهرمانی در بازی‌های آسیایی اینچوان عنوان کرد.

محمود محشون در گفتگو با خبرنگار ایلنا ضمن اعلام این مطلب افزود: هدف اصلی ما در مسابقات کاپ آسیا جوانگرایی و کسب تجربه بازیکنان جوان بود و اینکه بازیکنان جدید تجربه میادین بزرگ را به دست آورند و خوشبختانه تیم با عملکردی که داشت به اهداف مورد نظر دست یافت و خوشحالیم که با یک تیم جوان قهرمانی بسکتبال را تکرار کردیم.

وی با بیان اینکه تیم ملی باید از عنوان قهرمانی سال گذشته خود دفاع می‌کرد، اظهار داشت: ما وظیفه سنگینی در این تورنمنت برعهده داشتیم و آن تکرار عنوان قهرمانی سال گذشته بود که خوشحالم با ترکیبی جوان و تازه تشکیل شده توانستیم این مقام را تکرار کنیم. رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به اینکه در این تورنمنت تعدادی از نفرات اصلی تیم ملی را به دلایل مختلف در اختیار نداشتیم، اظهار داشت: صمد نیکخواه، کامرانی، داورپناه، حامد آفاق، تقوایی و... نفراتی بودند که به دلایل مختلف قادر به شرکت در این مسابقات نبودند اما کادر فنی با جایگزین کردن نفرات جوان تیم دگرگون شده ای را روانه این مسابقات کرد و خوشبختانه دستاوردی که این مسابقات برای بسکتبال ایران داشت این بود که حالا می‌توانیم ادعا کنیم فاصله‌ای بین نفرات اصلی و نیمکت ذخیره‌ها وجود ندارد. وی هدف اصلی فدراسیون بسکتبال را قهرمانی را در بازی های آسیایی اینچئون عنوان کرد و افزود: کاپ آسیا یکی از تورنمنت‌هایی بود که ما را در راه هدفی که داریم آماده کرد و حضور در تورنمنت های مختلف اروپایی و حضور در جام جهانی تدارک کاملی است که برای قهرمانی ملی‌پوشان بسکتبال ایران در آسیا مد نظر داریم.

وی در مورد برنامه‌های آماده‌سازی تیم‌ ملی بسکتبال یادآور شد: اعزام به اردوها و شرکت در تورنمنت های لهستان، استونی، اسلوونی و در نهایت مسابقات جام جهانی گرانادای اسپانیا از جمله تورنمنت‌هایی است که تیم ملی پیش از حضور در بازی‌های آسیایی در آنها حضور خواهد یافت و امیدواریم بتوانیم با این حضور آمادگی لازم را برای بازی‌های آسیایی به دست آوریم. مشحون با بیان اینکه تیم ملی بسکتبال هشت شهریور ماه در دیدار افتتاحیه جام جهانی بسکتبال مقابل اسپانیا به میدان خواهد رفت، اظهار داشت: هدف ما در این مسابقات نمایش قابل قبول و استفاده از تمام داشته‌هایمان خواهد بود ضمن اینکه نیم نگاهی به صعود به مرحله بعد خواهیم داشت که البته با حضور تیم‌هایی مانند صربستان، مصر، فرانسه، برزیل و اسپانیا این کار چندان آسان نیست اما تلاش می‌کنیم تا در این رقابت‌ها ترکیب اصلی بازی‌های آسیایی را شناسایی کنیم. مشحون با انتقاد از اظهارات برخی کارشناسان نسبت به تیم اعزامی به مسابقات کاپ آسیا اظهار داشت: متاسفانه برخی‌ها از روی غرض‌ورزی به تیم ما حمله کردند و اسم خودشان را هم کارشناس می‌گذارند که به اعتقاد من کارشناس خدانشناس هستند.

وی ادامه داد: بسیاری از انتقادهایی که به تیم جوان شده ایران مطرح شد غیرمنطقی و غیرکارشناسی بود و قهرمانی تیم ملی در کاپ آسیا پاسخ مناسبی بود کهد به اینگونه کارشناسان غرض ورز داده شد. رئیس فدراسیون بسکتبال تصریح کرد: در این مسابقات چهره‌های جوانی مانند یخچالی، مشایخی، زنگنه و جمشیدی برای نخستین بار در ترکیب تیم ملی قرار گرفتند و بسیار امیداور کننده ظاهر شدند و امیدوارم رسانه‌ها با حمایت‌های همه جانبه خود زمینه ارتقای روحیه این جوانان را برای ساختن آینده بسکتبال ایران فراهم کنند. رئیس فدراسیون بسکتبال در بخش پایانی سخنان خود به افتخارات دو رشته تیمی بسکتبال و والیبال در صحنه ورزش کشور اشاره کرد و گفت: خوشحالم که این دو رشته تیمی پرچم ورزش ایران را در میادین آسیایی و جهانی به اهتزاز درآوردند و با نمایش تعصب و غیرت ایرانی نشان دادند ایرانی‌ها در ورزش‌های تیمی هم می‌توانند در سطح قاره و جهان سرآمد باشند.

وی با انتقاد از توجه بیش از حد به رشته فوتبال اظهار داشت: متاسفانه مسئولان تنها به رشته فوتبال توجه دارند و کسی هم دستش به این رشته نمی‌رسد. امیدوارم مسئولین ورزش کشور و همچنین دولتمردان در این نگاه یکسویه به فوتبال تجدید نظر کنند و سایر جوان‌هایی که برای رشد و اعتلای ورزش کشور تلاش می‌کنند نیز به همان اندازه دیده شوند و نگاه برابری به تلاش و زحمات ورزشکاران وجود داشته باشد تا نسل آینده ورزش کشور انگیزه حضور در سایر ورزش ها را از دست ندهند.


موضوعات مرتبط: اخبارفدراسیون

تاريخ : دوشنبه 30 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری فارس، لبرون جیمز که از سال 2010 از تیم بسکتبال کلیولند کاوالیرز جدا شد و به میامی پیوست شاید کمتر کسی فکر می‌کرد، فوق ستاره بسکتبال NBA و آمریکا خیلی زود و پس از سه فصل بار دیگر به تیم سابقش بازگردد. جیمز برای دو فصل با کلیواند قرار داد بسته است و در حال حاضر دغدغه وی انتخاب شماره پیراهن است. وی در کلیولند شماره 23 را می‌پوشید و پس از پیوستن به میامی شماره 6 را انتخاب کرد و حالا پس از گذشت یک هفته از انتقالش از هوادارانش خواسته است که با شرکت در نظرسنجی او را در انتخابش کمک کنند.
موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : دوشنبه 30 تیر1393 | | نویسنده : araz |
 «PEAK» به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده محصولات ورزشی چین اعلام کرد که تیم‌های ملی استرالیا، ایران، نیوزیلند و صربستان در جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۴ از محصولات این شرکت استفاده می‌کنند.
 
به گزارش تسنیم، کاپ قهرمانی جام جهانی بسکتبال موسوم به جام «نایسمیت» بعد از پشت سر گذاشتن تور اروپایی خود وارد چین و شهر ووهان شد. سفر کاپ قهرمانی جام جهانی بسکتبال، قسمتی از برنامه‌های تبلیغاتی فدراسیون جهانی بسکتبال و شرکت «PEAK» شریک ورزشی این فدراسیون است.
 
جالب اینکه مراسم رونمایی از کاپ قهرمانی جام جهانی همزمان با قهرمانی تیم ملی بسکتبال ایران در پنجمین دوره کاپ آسیا و در شهر ووهان برگزار شد که رضا مشحون، مدیر تیم‌های ملی بسکتبال ایران نیز در این مراسم به نمایندگی از ایران حضور داشت. 
 
PEAK (پیک) به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده محصولات ورزشی چین نیز از این فرصت استفاده و اعلام کرد که تیم‌های ملی استرالیا، ایران، نیوزیلند و صربستان در جام جهانی بسکتبال 2014، از محصولات این کشور استفاده می‌کنند.

موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 29 تیر1393 | | نویسنده : araz |
ملی‌پوش بسکتبال ایران با تمجید از عملکرد بازیکنان جوان در کاپ‌آسیا به نقش موثر باتجربه‌ها در رشد این بازیکنان اشاره کرد.

 

سعید داورپناه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره عملکرد تیم ملی بسکتبال در کاپ‌آسیا اظهار کرد: جای تبریک به همه هم‌تیمی‌هایم دارد که با بهترین عملکرد توانستند به دومین قهرمانی در کاپ‌آسیا برسند. ملی‌پوشان زحمت کشیدند و با قدرت به این عنوان رسیدن که نتیجه زحمت‌ آنها بود. به نظر من همه بازیکنان خوب کار کردند و نشان دادند که بسکتبال ایران واقعا یک سر و گردن بالاتر از آسیا است و دیگر تیمی نمی تواند برابر ایران ایستادگی کند. تیم ما با اینکه تغییرات زیادی داشت و مصدومیت بازیکنان در ترکیب تغییر ایجاد کرد بدون مشکل راهش را ادامه داد و قهرمان شد.

 

ملی‌پوش بسکتبال ایران با اشاره به تاثیر حامد حدادی در ترکیب ایران ادامه داد: حامد حدادی همانند همیشه بهترین بود. با اینکه بدون تمرین با تیم راهی کاپ‌آسیا شد اما همانند همیشه تاثیرگذار کار کرد و آنچه لازم بود را انجام داد. زیر سبد دفاع می کرد، هرجا که لازم بود امتیاز می‌گرفت و با ریباندهایش اجازه کار به حریفان نمی‌داد. از طرف دیگر باید به تفکر خوب آقای بچیروویچ نیز اشاره کرد که واقعا نیزهوشانه از بازیکنان استفاده کرد و بهترین بازده را از‌ آنها گرفت.

 

بازیکن پست دو بسکتبال ایران با اشاره به تفکر بچیروویچ افزود: ترکیب ایران به دلیل برخی مصدومیت ها با تغییر مواجه شد. با خارج شدن آرن از ترکیب گارد راس نداشتیم و سجاد مشایخی به تیم اضافه شد. با این حال دیدیم که هیچ اتفاقی در جریان کار ملی پوشان نیفتاد و چرخش توپ به بهترین شکل انجام گرفت. بچیروویچ در زمان‌های لازم بازیکنان را تغییر می‌داد که هر تعویض تاثیری مثبت در کنار ملی‌پوشان داشت.

 

او در پاسخ به این سوال که عملکرد بازیکنان جوان تیم را چطور ارزیابی کرد؟ گفت: به نظر من سجاد مشایخی و بهنام یخچالی فوق العاده بودند. برای نخستین بار بود که چنین سطحی را تجربه کردند و نمایشی قابل قبول داشتند. آرمان هم واقعا خوب بود. آرمان زنگنه بازیکن آینده داری است و این نخستین تجربه ملی‌اش پتانسیل او را به خوبی نشان داد. توانایی بازی در پست سه و چهار دارد و اگر به خوبی حمایت شود به بازیکنی بزرگ تبدیل می‌شود.

 

داورپناه ادامه داد: دیگر بازیکنان ما نیز خوب بودند. محمد جمشیدی که حالا به یک بازیکن با تجربه تبدیل شده در جریان رقابت‌ها رفته رفته رشد کرد و در دو یا سه بازی آخر به اوج خودش رسید و عالی بود. با این حال باید به نقش بازیکنان با تجربه چون حامد حدادی، اوشین ساهاکیان و سامان ویسی در تیم اشاره کنم که به خوبی همه بازیکنان را رهبری کردند. مشکلات و عادت‌های بد بازیکنان را از بین بردند و باعث شدند تیم با کار گروهی پیش برود و در نهایت قهرمان شود.

 

او با بیان این مطلب که جوانان به خوبی از فرصت کاپ‌آسیا استفاده کردند، تصریح کرد: کاپ‌آسیا فرصتی برای بازیکنان جوان بود تا خودشان را ارزیابی کنند. به نظرم آنها از این فرصت به بهترین شکل استفاده کردند. سجاد مشایخی همانند یک بازیکن پست یک کامل کار می‌کرد. جسارت داشت، نفوذ می‌کرد و پاس می‌داد. کارهایی می کرد که مهدی کامرانی در تیم ملی انجام می‌دهد. بهنام یخچالی به خوبی شوت زد. پرتاب‌های سه‌امتیازی‌اش همانند شوت‌های آفاق بود. آرمان هم در کنار اوشین و ارسلان به خوبی ریباند می‌کرد. من واقعا برای این جوانان خوشحالم.

 6-134.jpg

ملی‌پوش بسکتبال ایران که روزهای پایانی مصدومیتش را سپری می‌کند، درباره وضعیت خودش نیز گفت: فکر می‌کنم از چند روز دیگر با 80 درصد توانم تمرین هایم را آغاز می‌کنم. در خدمت تیم ملی هستم و دوست دارم با سلامت کامل کار کنم. ان‌شالله با بهبودی کامل وارد تمرین‌ها می‌شوم و هرجا که تیم ملی و کادرفنی بخواهد به میدان می‌روم.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 29 تیر1393 | | نویسنده : araz |
تاريخ : یکشنبه 29 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش عرش نیوز ؛الکسیس آجینگا، بازیکن تیم ملی بسکتبال فرانسه، جام جهانی بسکتبال را از دست داد. جالب اینکه سنتر 215 سانتی‌متری تیم ملی فرانسه نه مصدوم است و نه محروم. او ترجیح داده به خاطر به دنیا آمدن فرزندش به جای حضور در تیم ملی فرانسه در کنار همسرش باشد. 

حریف ایران بدون سنتر خود به اسپانیا می‌آید

آجینکا با تیم ملی فرانسه به مدال طلای اروپا در سال 2013 رسید. او فصل گذشت را در تیم استراسبورگ گذراند و توانست به صورت میانگین 17/1 امتیاز، 5/4 ریباند و 1/9 پاس کل در هر بازی به سود خود ثبت کند. او سابقه بازی برای تیم‌های شارلوت، دالاس،‌ تورنتو و نیوارولینز در لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا را نیز دارد.

تیم‌های ملی اسپانیا، فرانسه، صربستان، برزیل، مصر و ایران در گروه اول جام جهاین بسکتبال قرار دارند که شهریور در اسپانیا برگزار می‌شود.


موضوعات مرتبط: اروپا

تاريخ : یکشنبه 29 تیر1393 | | نویسنده : araz |
محمد جمشیدی در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد قھرمانی تیم ملی بسکتبال در
رقابتھای کاپ آسیا اظھار داشت: ما پیش از این رقابتھا در دوران بدنسازی بودیم و بدون ھیچ مسابقه
دوستانهای ھم به مسابقات آمدیم. در ابتدا یک مقدار ناھماھنگ بودیم و آن ھم طبیعی بود، اما با بازیکنان
خوبی که در تیم ملی حضور داشتند، رفته رفته بھتر شدیم.

خبرگزاری فارس: همدلی بی‌نظیر بین بازیکنان عامل اصلی قهرمانی تیم ملی در کاپ آسیا بود
وی ادامه داد: بدشانسی ھم در این رقابتھا داشتیم. آرن داودی پیش از اعزام تیم مصدوم شد و سامان
ویسی ھم در 4 مسابقه آخر دچار آسیب دیدگی شد و نتوانست ادامه دھد.
ملی پوش بسکتبال ایران در مورد عملکرد خودش که یکی از بازیکنان تاثیرگذار در کاپ آسیا بود، گفت: فرصت
خوبی بود که باید استفاده میکردم. خوشبختانه از عملکرد خودم راضی ھستم. در ابتدا ناھماھنگی جود
داشت، اما در مرحله نیمه نھایی و فینال به شرایط خوبی رسیدم. مھم قھرمانی تیم ملی بود که حاصل شد.
جمشیدی در مورد اینکه شکست مقابل چین نگرانیھا را به وجود آورد، گفت: این شکست تنھا یک اتفاق بود.
ما به تیم خودمان اعتقاد داشتیم و میدانستیم که بھتر میشویم. بین خودمان ھیچ استرس و نگرانی وجود
نداشت. البته این شکست خوب بود که در دور مقدماتی افتاد و تیم منسجمتر شد.
وی در پاسخ به این سوال که به نظر میرسید یکدلی و ھمدلی در میان بازیکنان موج میزد، گفت: در این
دوره اتحاد و ھمدلی بازیکنان بی نظیر بود. شاید در ھیچ تورنمنتی تا این اندازه بچهھا ھمدل نبودند. به
شخصه از این اتفاق لذت بردم و عامل اصلی قھرمانی نیز ھمین بود. بازیکن ذخیره و اصلی نداشتیم و به
معنی واقعی کلمه تیم بودیم.
ملی پوش بسکتبال در مورد اینکه کارشناسان از به وجود آمدن یک نسل جدید در بسکتبال و جوانگرایی
میگویند، عنوان کرد: به نظر من نسل جدید بسکتبال دست کمی از بازیکنان با تجربه تیم ملی ندارند و اگر
چند تورنمنت دیگر ھم به ھمین شکل شرکت کنند به تجربه خوبی میرسند.
به گزارش فارس تیم ملی بسکتبال شورمان در پنجمین دوره کاپ آسیا با شکست تایوان به مقام قھرمانی
رسید. حامد حدادی نیز در این مسابقات عنوان ارزشمندترین بازیکن را به خود اختصاص داد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 29 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ پیراهن تیم های ملی حاضر در جام جهانی بسکتبال که اسپانسر مشابهی دارند در مراسمی رونمایی شد.

تیم ملی ایران با استرالیا، نیوزیلند و صربستان یک اسپانسر برای پیراهن های خود دارند با توجه به این موضوع طرح پیراهن مخصوص جام جهانی هر کشور در یک زمان نایش داده شد. صفحه اجتماعی سایت فدراسیون جهانی نیز عکس های این لباس ها را منتشر کرد.

تیم ملی بسکتبال ایران به همراه فیلیپین و کره جنوبی نماینده های بسکتبال آسیا در جام جهانی هستند. 


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 29 تیر1393 | | نویسنده : araz |
سامان ويسي، گارد راس تيم ملي بسکتبال در ديدار با اردن در پنجمين دوره مسابقات کاپ آسيا دچار آسيب ديدگي شد و بلافاصله پس از اين مسابقه براي گرفتن ام.آر.آي راهي بيمارستان شد که طبق تشخيص پزشکان اين بازيکن دچار پارگي ACL در زانو شده است.وي قرار است پس از بازگشت تيم ملي به ايران مورد عمل جراحي قرار بگيرد و به اين ترتيب طبق روال معمول حدود 4 تا 6 ماه از ميادين دور خواهد بود.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 29 تیر1393 | | نویسنده : araz |
مربی تیم ملی بسکتبال امید ایران با اشاره به عملکرد خوب تیم ملی در کاپ‌آسیا گفت: بازیکنان جوان ما عملکرد خوبی داشتند که ادامه اقتدار ایران در آسیا را نوید می داد.

 

محمد کسایی‌پور در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره عملکرد تیم ملی بسکتبال ایران در کاپ آسیا اظهار کرد: ویژگی ایران در این مسابقات این بود که تغییراتی در ترکیب تیم داشتیم و یکسری بازیکن جوان فرصت حضور در ترکیب تیم ملی را بدست آوردند. بعد از مدت‌ها چندین ستاره ما استراحت می‌کردند و این فرصتی بود تا بازیکنان جوان بتوانند در میدان حاضر شوند و فضاهای مختلف بازی را تجربه کنند. آنها در این مسابقات تحت فشار بودند و فهمیدند در شرایط حساس باید چه کار کنند.

 

مربی تیم ملی امید ادامه داد: کاپ آسیا فرصت خوبی بود تا بازیکنان جوان ما که نسل بعدی تیم ملی محسوب می‌شوند خودشان را محک بزنند و ببینند چه نقاط ضعف و قوتی دارند. از طرف دیگر تیم های آسیایی تغییراتی داشتند و این رقابت‌ها وضعیت آنها را نیز نشان داد. به طور مثال چین که تیم زیر 23 سال خود را در رقابت‌ها حاضر کرده‌بود همین بازیکنان را برای المپیک ریو آماده می‌کند و سال آینده با آنها وارد رقابت‌های قهرمانی آسیا می‌شود.

 

او با اشاره به عملکرد ملی‌پوشان به ایسنا گفت: به نظر من بازیکنان ما عملکرد خوبی داشتند. در ابتدا کمی ناهماهنگ بودیم اما رفته رفته همه در تیم جا افتادند و دیدیم که در سه مسابقه پایانی تیم ملی نمایشی هماهنگ داشت. بازیکنان جوان وارد ترکیب شده بودند و به خوبی کار می‌کردند. در کنار آنها بازیکنان با تجربه نیز به خوبی کار را مدیریت کردند و همین باعث شد تا ایران به تیمی قدرتمند تبدیل شود و در دفاع و حمله نمایشی قابل قبول داشته باشد. با این حال معتقدم که هنوز کار داریم و این تیم باید در دفاع و حمله به هماهنگی بیشتری برسد. نکته مهم این است که این بازیکنان جوان با همین روندی که دارند می‌توانند در آینده جایگاه بسکتبال ایران را حفظ کنند.

 

کسایی‌پور در پاسخ به این سوال که کدام بازیکنان جوان ایران عملکردی ایده آل داشتند؟ بیان کرد: همه بازیکنان ما در ترکیب خوب کار می‌کردند که تیم نتیجه گرفت. به نظر من محمد جمشیدی، بهنام یخچالی، سجاد مشایخی و آرمان زنگنه در سه مسابقه پایانی واقعا خوب کار کردند و توانستند نقش زیادی در تیم ایفا کنند. ابتدا ناهماهنگی‌هایی داشتند اما رفته رفته بهتر شدند و توانستند بهتر شوند. به نظر من این بازیکنان خیلی خوب از توانایی و پتانسیلشان استفاده کردند و این بهترین اتفاقی بود که شاهد آن بودیم.

 

مربی تیم ملی امید در پاسخ به این سوال که آیا این بازیکنان جوان پتانسیل حضور در جام جهانی را دارند؟ بیان کرد: اگر هدف کادرفنی این است که اسکلت تیم ملی برای جام جهانی را از این تیم تشکیل دهد احتمالا مشکل کم تجربگی در تیم وجود خواهد داشت اما همه می‌دانیم که چندین ستاره ایران در جام جهانی کنار تیم خواهند بود و بازی می‌کنند. به نظر من با اضافه شدن مهره‌های کلیدی به تیم و تزریق چند تن از این جوانان می‌توانیم در جام‌جهانی عملکرد خوبی داشته باشیم. بالاخره با توجه به کیفیت بازی یخچالی و جمشیدی این بازیکنان می‌توانند مکمل‌های خوبی برای آفاق و صمد باشند. همچنین بازیکنانی چون مشایخی، اصلانی و داوودی نیز مکمل های خوبی برای مهدی کامرانی خواهند بود. در راستای همین عملکرد خوب در جام‌جهانی می‌توانیم با قدرت برای قهرمانی در بازی های آسیایی نیز گام برداریم.

 04-41.JPG

او در پایان به ایسنا گفت: ما بازیکنان با تجربه خوبی داریم که سال‌ها کنار هم کار کرده و قدرتمند هستند. حالا تیم ملی نیمکتی قدرتمند و آماده‌تر از همیشه نیز برای خود ساخته و می‌تواند بهتر از همیشه باشد.


موضوعات مرتبط: تحلیلی

تاريخ : یکشنبه 29 تیر1393 | | نویسنده : araz |
محمود مشحون روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا پس از کسب عنوان قهرمانی تیم ملی درپنجمین دوره رقابت های کاپ آسیا افزود : بسکتبال ایران رفته رفته به آن سطح از توانایی رسیده که سطح فنی بازیکنان روی نیمکت آن با بازیکنان اصلی به حد متعارف رسیده است . ما برای رسیدن به این موفقیت تلاش های زیادی کردیم و بازیکنان جوان ایرانی دراین مسابقات نشان دادند اختلاف سطح فنی از حد غیر متعارف به حد متعارف تبدیل شده است.

وی با تمجید از عملکرد بازیکنان ملی پوش و کادرفنی این تیم در پاسخ به برخی از منتقدان در کم اهمیت نشان دادن این قهرمانی، خاطرنشان کرد: تیم ما به رغم بهره مندی از ترکیبی نو فقط درمقابل تیم میزبان آن هم به دلیل سفر طولانی و خستگی که داشتند کم آورد که در آخر هم دیدیم اختلاف ما با این تیم چقدر شد و تیم ایران قهرمان شد.

رییس فدراسیون بسکتبال ادامه داد: تیم ایران دراین رقابت ها با هدف افزایش سطح ارتقای فنی بازیکنان جوان و کسب تجربه با ترکیبی نو به چین رفت و در پایان نتیجه مناسبی نیز دریافت کرد.

مشحون از کسانی که می گویند فدراسیون برای بازی های المپیک و رقابت های جهانی برنامه ریزی نکرده است، انتقاد کرد و یاداور شد : ما برای بازی های المپیک و مسابقات جهانی برنامه ریزی مناسبی کرده ایم و به دنبال ارتقای رتبه خود دراین دو رویداد مهم ورزشی هستیم.

وی افزود: البته هدف اصلی ما در سال جاری کسب عنوان قهرمانی در بازی های اینچئون کره جنوبی است . تیم میزبان برای این بازی ها هزینه زیادی کرده است .کره همواره رقیب سرسختی برای ما بوده است وبه طور حتم از تمامی توانایی های سخت افرازی،نرم افزاری ومیزبانی استفاده خواهد کرد تا قهرمان شود، برهمین اساس ما زیاد هم حساسیت برای بازی های المپیک و جهانی و کسب یک رتبه پایین تر و یا بالاتر نداریم ، هدف ما اینچئون کره جنوبی است.

رییس فدراسیون بسکتبال در مورد برنامه های تیم ملی برای شرکت درمسابقات جهانی بسکتبال نیز گفت :ما سال سختی را پیش رو داریم و از تمامی توان خود برای حمایت از تیم ملی استفاده خواهیم کرد.

به گفته وی تیم ملی پس از بازگشت از ووهان چین هفته بعد به ورشو سپس به استونی می رود . در ادامه برنامه آماده سازی بازیکنان تیم راهی اسلوونی می شود و سه دیدارتدارکاتی در این کشور برگزار می کند .سپس عازم گرانادی اسپانیا می شود تا در مسابقات جهانی و دردیدار افتتاحیه مقابل تیم قدرتمند اسپانیا صف آرایی کند.

وی درپاسخ به این سووال که آیا برای شرکت در رقابت های جهانی ترکیب ایران دچار تغییر خواهد شد یا خیر نیز گفت: صددرصد ترکیب تیم تغییر پیدا می کند. ما پنج بازیکن اصلی خود صمد نیکخواه بهرامی، مهدی کامرانی،حامد آفاق،آرن داوودی و سعید داور پناه را به دلایل شخصی بازیکنان و بعضا مصدومیت دراختیار نداشتیم که به طور حتم در مسابقات جهانی از آن ها استفاده خواهیم کرد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 29 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری فارس از رامھرمز، تیم بسکتبال اکسین رامھرمز در مسابقات قھرمانی مینیبسکتبال
خوزستان که در شھرستان دزفول برگزار شد قھرمان این دوره از مسابقات شد.

خبرگزاری فارس: اکسین رامهرمز قهرمان مینی‌‌بسکتبال خوزستان شد
در این دوره از مسابقات تیم اکسین رامھرمز بعد از 41 بازی مقتدرانه و بدون شکست قھرمان شد و تیمھای
پتروشیمی بندرامام و ھیئت بسکتبال دزفول به ترتیب دوم و سوم شدند و سرمربی جوان تیم اکسین رامھرمز
محمدرضا دھدار به عنوان سرمربی منتخب خوزستان انتخاب شد.
اعضای تیم اکسین رامھرمز قھرمان مینی بسکتبال خوزستان عبارت است از: محمدمھدی کمریزاده،
محمدمھدی رضوینسب، حسین بھزادی، محمدحسین آل خمیس، امیرحسین کلانتر ھرمزی، ماھان عبدی،
عبدالحمیدنصیری بھبھانی، حسین سلیمانی، علیرضا حمود، پارسا پارسامجد، محمدامین شیرالی،
محمدامین ابوالحسنی، علیرضا کلاهکج، شایان رستمآبادی و رضا حسینیان.
سرمربی محمدرضا دھدار، مربی محمدعلی سروستانی و سرپرست تیم مجتبی قدکساز ھستند


موضوعات مرتبط: اخبارشهرستانها

تاريخ : یکشنبه 29 تیر1393 | | نویسنده : araz |
ˈ طاهره زین جنابی ˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در پابان این رقابت ها ، به تیم بسکتبال آرنای رشت که عنوان قهرمانی لیگ برتر گیلان را کسب کرد ، 25 میلیون ریال جایزه نقدی اهداء شد . 

وی اظهار کرد : همچنین به تیم بسکتبال هلال احمر بندرانزلی که مقام دوم رقابت های لیگ برتر گیلان را به خود اختصاص داد ، 15 میلیون ریال و به تیم هفت اقلیم فومن که در مکان سوم این دوره از رقابت ها قرار گرفت ، مبلغ 10 میلیون ریال جایزه نقدی پرداخت شد . 

وی ادامه داد : در رقابت های بسکتبال لیگ برتر باشگاه های استان گیلان جام ˈ اصغر کاردوست ˈ ، 10 تیم حضور داشتند که در دو گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت با هم به رقابت پرداختند . 

رییس هیات بسکتبال استان گیلان بیان کرد : در پایان این مسابقات ، تیم های آرنای رشت ، هلال احمر بندرانزلی با برتری برابرحریفان خود به دیدار نهایی راه یافته بودند که در نهایت تیم آرنای رشت با برتری برابر رقیب خود، عنوان قهرمانی این مسابقات را کسب کرد


موضوعات مرتبط: اخبارشهرستانها

تاريخ : یکشنبه 29 تیر1393 | | نویسنده : araz |تاريخ : شنبه 28 تیر1393 | | نویسنده : araz |

 

 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game

 

 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  
 
   
5th FIBA Asia Cup – G28_Gold Medal Game  

 

 


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : شنبه 28 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری فارس، مهمد بچیروویج سرمربی تیم ملی بسکتبال پس از قهرمانی در کاپ آسیا و در نشست خبری اظهار داشت:" امروز به دو چیز رسیدیم. کارهای جدید انجام دادیم و توانستیم امتیازات را کنترل کنیم. برای بازیکنان گارد خود برنامه داشتیم و به هدف‌مان رسیدیم.هیچ یکی از بازیکنان جوان ما پیش از این در مسابقات در ترکیب اصلی به میدان نرفته بودند و خوشحالم که به سمتی رفتیم که آنها خوب کار کردند."

وی ادامه داد:" کامل نبودیم، اما چیز خاصی را هم از دست ندادیم. به برنامه‌ای که مدنظرمان بود، رسیدیم و امیدمان همچنان به پیشرفت است."

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران در مورد پیروزی بر تایوان در فینال گفت:" هدف‌مان شکست این تیم بود و خوشبختانه به هدف مان رسیدیم. تایوان در رقابت‌های بین المللی برای خود اعتباری دارد."


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 28 تیر1393 | | نویسنده : araz |
آفتاب: به گزارش ایسنا، پنجمین دوره مسابقات بسکتبال کاپ آسیا در ووهان چین با قهرمانی ایران به پایان رسید که حامد حدادی به عنوان ارزشمندترین بازیکن کاپ آسیا انتخاب شد.
 
ایران در مسابقه فینال چین تایپه را 89 بر 79 شکست داد و برای دومین بار قهرمان کاپ آسیا شد.

موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : شنبه 28 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از فدراسیون بسکتبال؛ محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان بعد از قهرمانی تیم ملی بسکتبال در مسابقات کاپ آسیا از تلاش در خور تحسین بازیکنان و کادرفنی تیم تشکر کرد.

گودرزی همچنین این قهرمانی را زمینه ساز موفقیت های بسکتبال در رقابت های آینده مانند جام جهانی اسپانیا و بازی های آسیایی اینچئون دانست.

کمیته ملی المپیک هم در پیامی قهرمانی تیم ملی بسکتبال در کاپ آسیا را تبریک گفت. در این پیام آمده است: قهرمانی تیم ملی بسکتبال کشورمان در رقابت های کاپ آسیا برای سومین بار دل میلیون ها هموطن را شاد کرد که بی تردید این موفقیت نشان از یک برنامه ریزی درست و سالها تمرین و ممارست از سوی کادر فنی ، ملی پوشان و حمایت های مسئولان فدراسیون بسکتبال بود . 
 
ضمن تبریک این موفقیت  به جامعه ورزش کشور ،  امید می رود همچون گذشته باز هم شاهد موفقیت ورزش بسکتبال  کشورمان در دیگر رقابت های پیش رو به خصوص بازیهای آسیایی اینچئون باشیم .

گفتی است تیم ملی ایران عصر امروز با پیروزی 89 بر 79 مقابل چین تایپه به قهرمانی پنجمین دوره کاپ آسیا رسید و جواز حضور در جام ملت های 2015 را به دست آورد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 28 تیر1393 | | نویسنده : araz |
بهترین ریباندر Average Rebounds
 
PosNameAv Reb
2 Quincy Spencer Davis Iii
TPE
11.5
3 Ahmad H.a. Al Dwairi
JOR
10.0
4 Hamed Ehadadi
IRI
8.7
5 Arsalan Kazemi Naeini
IRI
8.0

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
Average Points   امتیازآورترین
 
 
Cheng Liu
Leader
Chinese Taipei
15.5
Av Pts
PosNameAv Pts
2 Wei Long Wong
SIN
15.5
3 Hamed Ehadadi
IRI
14.8
4 Amjyot Singh -
IND
14.7
5 Rasheim Ali Abd Wright
JOR
14.2

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------+

  بهترین اسیست Average Assists
 
 
Vishesh Bhriguvanshi
Leader
India
4.1
Av Ass
PosNameAv Ass
2 Zirui Wang
CHN
3.3
3 Ying-Chun Chen
TPE
3.0
4 Takumi Ishizaki
JPN
2.9
5 Cheng Liu
TPE
2.8

-------------------------------------------------------------------------

بهترین برتاب آزاد Free Throws Percentage
 
Wei Long Wong
Leader
Singapore
96.4
FT%
PosNameFT%
2 Paul John Dalistan
PHI
83.3
3 Shang Gao
CHN
78.3
4 Tenketsu Harimoto
JPN
77.4
5 Ebrahim Lopez Enguio
INA
76.9

----------------------------------------------------------------------------------------

بهترین سه امتیازی زنThree Point Percentage
 
 
PosName3P%
2 Shang Gao
CHN
46.2
3 Ranidel De Ocampo
PHI
45.5
4 Yusuke Okada
JPN
39.0
5 Kelanbaike Makan
CHN
38.2

---------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین دوامتیازی زنTwo Point Percentage
 
PosName2P%
2 Amjyot Singh -
IND
63.3
3 Ahmad H.a. Al Dwairi
JOR
59.6
4 Kosuke Takeuchi
JPN
55.3
5 Cheng Liu
TPE
53.4

--------------------------------------------------------------------------

 

 


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، آسیا

تاريخ : شنبه 28 تیر1393 | | نویسنده : araz |
تاريخ : شنبه 28 تیر1393 | | نویسنده : araz |

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دیدار فینال پنجمین دوره رقابت‌های بسکتبال کاپ آسیا عصر امروز بین تیم های ایران و تایوان در ووهان چین برگزار شد و تیم ملی کشورمان موفق شد حریف خود را 89 بر 79 شکست داده و برای دومین بار پیاپی قهرمان شود.

دو تیم با شکست چین و فیلیپین راهی دیدار نهایی شده بودند.

مهمد بچیروویچ در این بازی ایران را با ترکیب سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی به میدان فرستاد.

تایوانی‌ها با شکست چین میزبان راهی فینال شده بودند و قدرت خوبی در این رقابت‌‌ها داشتند و بازی سرعتی در دستور کارشان قرار داشت و در حمله و پرتاب‌های سه امتیازی به خوبی عمل کردند.

ملی پوشان کشورمان در این بازی برخلاف دیدار با فیلیپین یک مقدار ناهماهنگ تر بودند و توپ‌های از دست رفته‌شان بیشتر از دیدارهای دیگر بود.

کوارتر اول با نتیجه 26 بر 21 به سود ایران به پایان رسید و کوارتر دوم را تایوانی‌ها 21 بر 16 بردند تا نیمه نخست را دو تیم با حساب 42 بر 42 مساوی به رختکن بروند.

کوارتر سوم باز هم با برتری 24 بر 20  ایران به پایان رسید، اما در حالی که کمتر از دو ثانیه تا پایان بازی مانده بود پرتاب استثنایی بازیکن تایوانی از میانه میدان توپ را وارد سبد ایران کرد تا صحنه زیبایی در بازی رقم بخورد.

در کوار تر چهارم اختلاف امتیاز به 11 امتیاز هم رسید و این نشان از برتری تیم ملی کشورمان داشت.

خبرگزاری فارس: تیم‌ملی بسکتبال قهرمان کاپ آسیا شد/ شاگردان بچیروویچ بار دیگر بر بام قاره کهن

شاگردان بچیروویچ در کوارتر چهارم هماهنگی بسیار خوبی داشتند و در نهایت موفق شدند بار دیگر آقایی خود را در بسکتبال ایران نشان داده و با حساب 89 بر 79 به پیروزی رسیده و جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

تیم ملی کشورمان سال گذشته نیز عنوان قهرمانی را از آن خود کرده بود و به خوبی از عنوان خود دفاع کرد.

در دیدار رده بندی نیز چینی‌ها مقابل فیلیپین 80 بر 79 شکست را پذیرا شد و در نهایت چهارم شد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، آسیا

تاريخ : شنبه 28 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی بسکتبال فیلیپین با پیروزی نزدیک 80 بر 79 مقابل چین به مقام سوم مسابقات کاپ آسیا رسید. چینی‌ها که بازی مرحله نیمه نهایی را به چین تایپه باخته بودند در بازی رده بندی هم نتوانستند مقابل تماشاگران خودی حفط آبرو کنند و شکست خوردند.

بسکتبال فیلیپین


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : شنبه 28 تیر1393 | | نویسنده : araz |
تهران / واحد مرکزی خبر / ورزشی 1393/04/28 
سرمربی اسلوونیایی تیم ملی بسکتبال ایران پس از برد برابر تیم فیلیپین در نیمه نهایی کاپ آسیا تاکید کرد بازیکنان ایران با عزم پیروزی به میدان آمدند.
به گزارش پایگاه اختصاصی مسابقات ، مهمت بشیروویچ گفت :«ما می خواستیم برنده این مسابقه شویم و عزم خود را نیز به نمایش گذاشتیم.در نیمه دوم بازهم دست به چند تغییر تاکتیکی جدید زدم و از بازیکنان جوانتری استفاده کردم اما بازهم تمرکز ما بر پیروزی بود.»
چوت رِیِس سرمربی 50 ساله تیم ملی فیلیپین نیز گفت :« ما سعی کردیم بدون چند بازیکن کلیدی برنده شویم.متاسفانه در این دوره بازیکنان مطرحی در تیم ما حضور ندارند اما در جام جهانی در اسپانیا تیم کامل خود را به همراه خواهیم داشت.مطمئنا در آن رقابت ها شوت های 3 امتیازی ما بدینگونه نخواهد بود.پس از خروج مارکوس دوتیت از بازی ادامه کار برای ما آسان نبود.»
در تیم فیلیپین در کاپ آسیا بازیکنان اصلی این تیم از جمله جیسون کاسترو ، لری فوناسیر ، جف چان و جیم آلاپاگ شرکت نداشتند.


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : شنبه 28 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ ملی پوشان بسکتبال ایران در 6 دیداری که تا رسیدن به فینال پنجمین دوره کاپ آسیا پشت سر گذاشتند تنها یک بار مقابل چین ناکام بودند و سایر مسابقات را با برد تمام کردند اما برای دفاع از قهرمانی دور گذشته تنها به یک پیروزی دیگر مقابل چین تایپه نیاز دارند. چین تایپه نیز برای اولین بار بعد از سال 1963 به یک فینال آسیایی رسیده و پیروزی در این دیدار برای این تیم موفقیت بزرگی به شمار می رود.

ایران در این بازی سامان ویسی را مانند بازی قبل در اختیار ندارد اما بازیکنان جوان تیم مانند جمشیدی، یخچالی و مشایخی که در بازی های گذشته با تحسین بسیاری مواجه شدند بهترین فرصت را برای پایان خوب برای نمایش خود در این بازی خواهند داشت.

لیو و دیویس دو بازیکن چین تایپه نیز بهترین مهره های این تیم در بازی های گذشته بوده اند که بار تیم نیز بیشتر برعهده این بازیکنان به خصوص کوینسی دیویس بوده است. 

دیدار فینال رأس ساعت 16 امروز با پخش مستقیم از شبکه ورزش و جام جم آغاز می شود. تا قبل از شروع فینال هم سه بازی رده بندی سوم تا هشتم برگزار می شود.

رده بندی هفتم - هشتمی

ساعت 9؛ هند - سنگاپور

رده بندی پنجم - ششمی

ساعت 11:15؛ اردن - ژاپن

رده بندی سوم - چهارمی

ساعت 13:45؛ چین - فیلیپین

فینال

ساعت 16: ایران - چین تایپه 


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : شنبه 28 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار مهر، تیم بسکتبال جوانان که هفته گذشته در مرحله دوم مسابقات غرب آسیا (امان اردن) شرکت کرده بود، پس از کسب قهرمانی در این رقابتها یکشنبه هفته گذشته به کشور بازگشت و بلافاصله تمریناتش را آغاز کرد. تمرینات این تیم تا چهارشنبه ادامه داشت سپس بازیکنان با نظر میلوش پی‌ایچ، سرمربی صربستان به تعطیلات رفتند.

اما دور جدید تمرینات تیم بسکتبال جوانان پس از چند روز وقفه از فردا یکشنبه آغاز خواهد شد. 17 بازیکن به حضور در این مرحله از اردوها که به طور مستقیم برای آماده‌سازی شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا برگزار می‌شود، دعوت شده‌اند.

آرش بنی مهدی، دانیال اسکندری، عبدالصمد سرودی، علی وطنچی، رهام کبیر، امیر فاخر افتخاری، کامیار صادق‌زاده، درو درغوکاسیان، محمد یوسف‌وند، مهیار مهر، علی اله وردی، نويد رضایی‌فر، علی نصیری رینه، محمدرضا رضایی، مهدی جعفری،  آرمی نظریان و علیرضا قمری  بازیکنانی هستند که باید از فردا در اردوی آسیایی تیم بسکتبال جوانان حاضر شده و تا ششم مردادماه به تمرینات خود در قالب این اردو ادامه دهند.

میلوش پی‌ایچ (سرمربی) همراه با دستیاران ایرانی خود یعنی محمدرضا اسلامی و مهران آتشی (مربیان) تمرینات این بازیکنان را زیر نظر خواهند داشت.

به گزارش مهر، مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا طی روزهای 28 مردادماه تا 6 شهریورماه در قطر برگزار می‌شود. ایران که طی دو مرحله مسابقات غرب آسیا (تهران و اردن) به عنوان قهرمانی دست یافت به عنوان تیم نخست منطقه در این رقابتها شرکت می‌کند.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 28 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش افکارنیوز، هشتمین روز مسابقات بسکتبال کاپ آسیا امروز جمعه به ترتیب با برگزاری دیدارهای رده‌بندی تیم‌های پنجم تا هشتم و دیدارهای مرحله رده‌بندی در ووهان چین آغاز شد. در آغاز این روز از رقابت‌ها دو تیم اردن و هند به مصاف هم رفتند. در این دیدار هندی که در مرحله گروهی مسابقات با غلبه بر چین شگفتی‌ساز شده بودند برابر حریف تن به شکست دادند تا عنوان هفتمی بهترین جایگاهی باشد که شانس کسب آن را در پایان مسابقات داشته باشند.
اعلام حریف ایران در فینال کاپ آسیا
دومین دیدار این روز از مسابقات هم با پیروزی ژاپن همراه بود. این تیم در دیداری که مقابل سنگاپور برگزار شد به برتری قاطع دست یافت تا پس از ناکامی از صعود به نیمه نهایی، این شانس را داشته باشد از میان رده‌های پنجم تا هشتم صاحب بهترین جایگاه ممکن شود.

مرحله نیمه نهایی مسابقات کاپ آسیا هم با دیدار تیم ملی ایران برابر فیلیپین آغاز شد. این دیدار که در واقع تکرار نیمه نهایی دوره پیشین کاپ آسیا (توکیو) و همچنین فینال جام ملت‌های ۲۰۱۳ آسیا (مانیل) بود، همانند این دو دیدار با برتری ملی پوشان بسکتبال ایران همراه بود. شاگردان مهمد بچیروویچ با کسب این پیروزی در سومین حضور خود در کاپ آسیا برای دومین دوره متوالی فینالیست شدند.

اما برای مشخص شدن حریف تیم ملی بسکتبال ایران در فینال کاپ ۲۰۱۴ آسیا، باید دو تیم چین و چین‌تایپه با هم رقابت می‌کردند. این آخرین دیدار امروز بود که در ووهان برگزار شد و با برتری چین‌تایپه به پایان رسید و به این ترتیب تیم ملی کشور میزبان به عنوان حریف ملی پوشان کشورمان در فینال مسابقات معرفی شدند.

نتیجه چهار دیدار برگزار شده در مرحله رده بندی تیم‌های پنجم تا هشتم و همچنین مرحله نیمه نهایی پنجمین دوره مسابقات کاپ آسیا به این شرح است:

رده‌بندی تیم‌های پنجم تا هشتم
* اردن ۶۹ - هند ۶۵
* سنگاپور ۴۸ - ژاپن ۸۲

مرحله نیمه نهایی
* ایران ۷۶ - فیلیپین ۵۵
* چین ۷۳- چین تایپه ۸۴

پنجمین دوره مسابقات بسکتبال کاپ آسیا روز شنبه با برگزاری چهار دیدار به پایان می‌رسد. در چارچوب این روز از رقابت‌ها ژاپن که طی دو دوره گذشته این رقابت‌ها نایب قهرمان شده بود برای کسب جایگاه پنجم برابر اردن صف آرایی می‌کند. اما پیش از رقابت این دو تیم، تیم‌های سنگاپور و هند برگزار کننده دیدار تعیین کننده جایگاه هفتمی خواهند بود.

سومین دیدار روز پایانی مسابقات کاپ آسیا هم میان دو تیم فیلیپین و چین‌ برگزار خواهد شد. این دیدار در شرایطی برگزار می‌شود که چین هیچ مدالی از ادوار مختلف این مسابقات در کارنامه ندارد همانند فیلیپین؛ البته فیلیپین هم طی دو دور گذشته مسابقات کاپ آسیا این فرصت را داشت تا با پیروزی در دیدار رده بندی صاحب مدال شود اما در هر دو دوره با شکست مقابل قطر از دست یابی به حداقل مدال بازماند و به عنوان چهارمی بسنده کرد.

ایران و چین‌تایپه هم برگزار کننده آخرین دیدار پنجمین دوره مسابقات کاپ آسیا هستند که حکم فینال را دارد. تیم ملی بسکتبال کشورمان به عنوان مدافع عنوان قهرمانی آماده برگزاری این دیدار می شود. چین‌تایپه‌ از ادوار مختلف حضور در کاپ آسیا تنها یک بار صاحب مدال شده است. بسکتبال این کشور در اولین دوره کاپ آسیا که میزبانی آن را بر عهده داشت (سال ۲۰۰۴) به مدال برنز دست یافت.

در هر صورت پنجمین دوره مسابقات بسکتبال کاپ آسیا و انتخابی جام ملت‌های آسیا فردا با برگزاری چهار تیم و تعیین جایگاه نهایی تیم های شرکت کننده در ووهان چین به پایان می‌رسد. برنامه این دیدارها به این شرح است:

شنبه ۲۸ تیرماه

دیدار تعیین کننده جایگاه هفتم
* سنگاپور - هند

دیدار تعیین کننده جایگاه پنجم
* ژاپن - اردن

دیدار رده‌بندی
* فیلیپین - چین‌

دیدار فینال
* ایران - چین‌تایپه

- دیدار ایران و چین‌تایپه ساعت ۱۶ به وقت ایران برگزار می‌شود.

این سومین رویارویی تیم ایران و چین‌تایپه در ادوار مختلف مسابقات کاپ آسیا به حساب می‌آید. تیم ملی ایران که سال ۲۰۱۰ برای نخستین‌بار در مسابقات کاپ آسیا شرکت کرد، در مرحله مقدماتی و در گروه A موفق به شکست دادن چین‌تایپه (۸۶ بر ۶۷) شد. در دوره پیشین کاپ آسیا هم ایران در مرحله مقدماتی این تیم را متحمل شکست کرد. (۷۱ بر ۶۳)


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : شنبه 28 تیر1393 | | نویسنده : araz |
تيم ملي بسكتبال ايران به فينال آسيا رسيد
تيم ملي بسکتبال ايران با پيروزي 76 بر 55 مقابل فيليپين به فينال مسابقات بسکتبال کاپ آسيا در ووهان چين رسيد. بازي با برتري شاگردان بچيروويچ در کوارتر اول شروع شد و اين کوارتر با نتيجه 20 بر 13 به سود ايران تمام شد. بازيکنان ايران ئر فاصله يک قدمي فينال کاپ آسيا هرگز اجازه برتري به فيليپين ندادند و کوارترهاي دوم و سوم نييز با نتيجه 19 بر 15 و 22 بر 16 به سود قرمزپوشان ايراني به پايان رسيد. ديگر فيناليست مسابقات کاپ آسيا، برنده ديدار چين و تايوان خواهدبود.

تايوان حريف بسکتبال ايران در ديدار نهايي شد 
تيم بسکتبال چين با شکست مقابل تايوان از رسيدن به ديدار نهايي رقابت‌هاي کاپ آسيا بازماند.
ديدار دوم مرحله نيمه نهايي پنجمين دوره رقابت‌هاي کاپ آسيا بين تيم‌هاي چينِ ميزبان و تايوان برگزار شد که در نهايت اين بازي را تايوان 84 بر 73 به پيروزي رسيد و راهي فينال شد. با اين نتيجه ايران و تايوان بازي نهايي را برگزار خواهند کرد و تيم‌هاي چين و فيليپين در مسابقه رده‌بندي به مصاف هم مي‌روند. ديدار فينال فردا شنبه ساعت 16 برگزار خواهد شد.

موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : شنبه 28 تیر1393 | | نویسنده : araz |

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی بسکتبال ایران در حالی در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات کاپ آسیا مقابل اردن با نتیجه 75 بر 60 به برتری رسید که در ابتدای این مسابقه 12 بر صفر پیش بود. محمد جمشیدی، بازیکن جوان تیم ایران در این بازی، نمایش مطلوبی داشت و توانست 22 امتیاز کسب کند که 8 امتیاز آن در کوارتر اول بود.

بچیروویچ

تمام بازیکنان ایران در این دیدار و در سیستم چرخشی مهمد بچیروویچ، سرمربی اسلوونیایی تیم ملی ایران، حداقل 3 دقیقه بازی کردند. او بعد از این بازی گفت: ایده من این بود که مسائل مختلف و البته جدیدی را آزمایش کنم. بعضی از آنها جواب داد و برخی دیگر جواب نداد.

وی با تأکید بر اینکه حفظ برتری مقابل تیم باتجربه‌ای مثل اردن کار ساده‌ای نبوده است،  تصریح کرد:‌ اگر یک فرصت دیگر به من بدهند تا چیزهای جدیدی را آزمایش کنم باز هم بازیکنانم را مثل همین بازی به زمین می‌فرستم.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : پنجشنبه 26 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش افکارنیوز، تیم ملی بسکتبال ایران موفق شد با پیروزی ۷۵ بر ۶۰ مقابل اردن به مرحله نیمه نهایی کاپ آسیا صعود کند. محمدجمشیدی با ۲۶ امتیاز و ۴ پاس گل بهترین بازیکن این دیدار بود.

حامد حدادی با ۱۴ امتیاز و ۱۰ ریباند پیش از تعویض در کوارتر آخر بهترین آمار را در بین بازیکنان داخل زمین داشت و سجاد مشایخی با ۱۰ امتیاز، ۶ ریباند و ۳ پاس گل سومین بازیکن موثر مسابقه بود. روزبه ارغوان نیز ۹ امتیاز و ۶ ریباند در ۱۲ دقیقه بازی خود داشت.

بچیروویچ در این بازی از تمام بازیکنان روی نیمکت خود استفاده کرد و اوشین ساهاکیان، اصغر کاردوست و محمدرضا اکبری تنها بازیکنانی بودند که موفق به کسب امتیاز نشدند.

رشیم رایت و الدوایری با ۱۴ امتیاز، بهترین بازیکنان اردن در این دیدار بودند.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، آسیا

تاريخ : پنجشنبه 26 تیر1393 | | نویسنده : araz |

ˈ حامد آفاق ˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم ملی مقابل اردن بازی قابل قبولی ارائه داد و این تیم را به خوبی زیر فشار گذاشت.

وی بالاتر بودن سطح فنی تیم ملی ایران نسبت به تیم اردن را یادآور شد و گفت: این پیروزی قابل پیش بینی بود.

ملی پوش تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام با اشاره به موفقیت های تیم اردن در رقابت های آسیایی افزود: نمی توان تیم اردن را برای ایران حریف کوچکی دانست زیرا این تیم سابقه درخشانی در آسیا دارد.

وی تیم ملی ایران را مدافع عنوان قهرمانی رقابت های کاپ آسیا دانست و گفت: اکنون انتظارات از ایران بیشتر شده است.

آفاق حاطرنشان کرد: مقابل اردن با اختلاف خوبی به پیروزی رسیدیم و این موضوع می تواند از نظر روحی در ادامه مسابقات به ما کمک کند.

وی با اشاره به افزایش شانس تیم ملی با پیروزی مقابل اردن برای کسب عنوان قهرمانی افزود: شرایط با رسیدن به مراحل بالاتر سخت تر می شود اما تیم ایران شخصیت قهرمانی دارد.

وی جوانگرایی در تیم ملی ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: حضور بازیکنان جوان در ترکیب تیم ملی ایران در رقابت های کاپ آسیا را می توان به فال نیک گرفت و این جوانگرایی می تواند به بسکتبال ایران کمک زیادی کند.

آفاق افزود: البته در رقابت های جام جهانی باید از بازیکنان با تجربه استفاده کرد و در کنار آنان به بازیکنان جوان میدان داد.

تیم ملی بسکتبال ایران صبح امروز پنجشنبه در مرحله دوم رقابت های کاپ آسیا مقابل اردن به پیروزی رسید و در مرحله بعدی به مصاف پیروز تیم های هند و فیلیپین خواهد رفت.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : پنجشنبه 26 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، تیم ملی کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بسکتبال کاپ آسیا که در شهر ووهان چین در جریان است موفق شد با حساب 75 بر 60 اردن را از پیش رو بردارد و راهی نیمه نهایی شود.

در اواسط کوارتر سوم این بازی سامان ویسی پس از نفوذی که زیر سبد اردن داشت، از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی نسبتا شدیدی شد و دیگر نتوانست به بازی ادامه دهد.

ویسی برای انجام آزمایش ام.آر.آی به بیمارستان رفت/ تداوم مشکلات ایران در پست گارد

ویسی پس از این اتفاق برای انجام آزمایش ام.آر.آی و مشخص شدن وضعیت مصدومیتش راهی بیمارستان شد.

طبق اعلام رضا مشحون، مدیر تیم های ملی بسکتبال و سرپرست تیم ملی در چین به احتمال زیاد وی در دیدار فردا با برنده هند و فیلیپین حضور نخواهد داشت، اما همه چیز به وضعیت آزمایش وی بستگی دارد.

به گزارش فارس، با این مصدومیت مشکلات تیم ملی در پست گارد راس ادامه دار شد. پیش از این فرید اصلانی و آرن داودی که قرار بود راهی این مسابقات شوند، با مصدومیت مواجه شدند.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : پنجشنبه 26 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ تیم ملی بسکتبال فیلیپین در مرحله یک چهارم کاپ آسیا با تنها 4 امتیاز و نتیجه 70 بر 66 هند را برد و حریف ایران در مرحله بعد شد. ایران و فیلیپین در فینال جام ملت های 2013 آسیا نیز با هم روبرو شده بودند که ایران با پیروزی در آن بازی قهرمان جام ملت ها شد.

دالیستان با 15 امتیاز، 5 ریباند، 3 پاس گل و 3 توپربایی بهترین بازیکن فیلیپین و امیرتال سین با 20 امتیاز بهترین بازیکن هند در این بازی بودند.

تیم های سنگاپور و چین هم آخرین بازی مرحله یک چهارم نهایی را برگزار کردند که تیم چین با نتیجه 84 بر 37 برنده این دیدار شد و به مرحله نیمه نهایی رسید. چینی ها در این مرحله با چین تایپه روبرو می شوند.

تائو هانلین با 13 امتیاز و 10 ریباند بهترین بازیکن چین در بازی امروز مقابل سنگاپور بود.

برنامه مرحله نیمه نهایی کاپ آسیا

بازی های نیمه نهایی و رده بندی کاپ آسیا فردا 27 تیر برگزار می شود. برنامه این مرحله به شرح زیر است:

رده بندی پنجم تا هشتمی

ساعت 9: هند- اردن

ساعت 11:15: سنگاپور - ژاپن

نیمه نهایی

ساعت 13:45: ایران - فیلیپین

ساعت 16: چین - چین تایپه


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، آسیا

تاريخ : پنجشنبه 26 تیر1393 | | نویسنده : araz |

تیم ملی بسکتبال ایران در دیداری یک طرفه برابر اردن به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی کاپ‌آسیا شد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله یک چهارم پایانی کاپ‌آسیا برابر اردن به میدان رفت و با نتیجه 75 بر 60 حریفش را شکست داد تا با این پیروزی خاطره تلخ ووهان در سال 2011 را پاک کند.
 
ایران در این مسابقه کاملا تیم برتر میدان بود. با درخشش بازیکنان با تجربه‌اش کوارتر نخست را 21 بر 12 به سود خود تمام کرد. در کوارتر دوم نیز بازیکنان جوان ایران خودنمایی کردند و 12 بر 10 اردن را شکست دادند.
 
کوارتر سوم مسابقه نیز با این که اردن ابتدا برتر بود اما ایران باز هم با درخشش بازیکنان جوانش در کنار بزرگانی چون حامد حدادی و اوشین ساهاکیان 18 بر 16 برنده شد. کوارتر چهارم و پایانی هم 24 بر 22 از آن ایران شد.
 
بچیروویچ در این مسابقه سامان ویسی، بهنام یخچالی، ارسلان کاظمی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی را به عنوان پنج بازیکن شروع کنند وارد میدان کرد.
 
این مسابقه به طور کامل تکرار مرحله یک چهارم پایانی رقابت‌های قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک لندن در سال 2011 بود که در آن مسابقه اردن برنده شد اما بعد از سه سال تیم ملی ایران در شرایطی که ترکیب کاملی نداشت با قدرت اردن را شکست داد تا خاطره ووهان را پاک کند.
 
ایران در مرحله نیمه‌نهایی باید برابر برنده دیدار فیلیپین و هند به میدان برود.
 
در دیگر دیدار مرحله یک‌چهارم پایانی چین تایپه 76 بر 62 ژاپن را شکست داد و به نیمه ‌نهایی رسید و باید در این مرحله با برنده چین و سنگاپور رقابت کند. ژاپن که حذف شد در دوره گذشته به مقام نائب قهرمانی رسیده‌بود.
 
کوارتر اول؛ 21 بر 12 ایران
 
دو تیم مسابقه را آرام آغاز کردند و سعی داشتند بدون اشتباه پیش بروند. عملکرد دفاعی ایران و اردن کار حمله دو تیم را سخت می‌کرد. از یک طرف حامد حدادی در زیر سبد اردن می‌درخشید و از طرف دیگر رشیم رایت سعی داشت با شوت‌های پیرامونی اجازه ندهد ایران به فاصله امتیازی خوبی برسد. ایران در کوارتر نخست هنوز به آن هماهنگی لازم نرسیده بود و در طرف دیگر رایکو ترومن که سابقه هدایت تیم ملی ایران را داشته با شناختی که از بسکتبالیست‌های ایران داشت سعی می‌کرد از نقاط ضعف ایران استفاده کند؛ او ضدحمله را در دستور کار تیمش قرار داد که تا دقایقی نیز موفق بود.
 
در این دقایق بچیروویچ با چند تغییر سیستم دفاعی ایران را تغییر داد تا در ادامه کوارتر نخست اردن از کار بیفتد. ملی‌پوشان ایران به خوبی اردن را دفاع می‌کردند و در حمله نیز موفق بودند. بازی 15 بر 8 به سود ایران بود و اردن هر کاری که می‌توانست انجام داد اما نتوانست فاصله را جبران کند و در نهایت کوارتر نخست با نتیجه 21 بر 12 به پایان رسید.
 
کوارتر دوم؛ 12 بر 10
 
کوارتر دوم دو تیم عملکردی پایاپای داشتند اما برتری نسبی با ایران بود. بازیکنان جوان ایران در میدان بودند و نسبت به گذشته هماهنگ تر کار می‌کردند اما در امتیازآوری موفق نبودند. با توجه به فاصله امتیازی بچیروویچ دربیشتر دقایق بازی نفرات جوانش را به زمین می‌فرستاد و آنها نیز خوب کار می‌کردند.
 
کوارتر دوم بازی کم امتیاز بود و آرام پیش می‌رفت. ترومن سعی داشت با استفاده از نفوذ بازیکنانش به زیر سبد فاصله امتیازی با ایران را کاهش دهد اما در این امر موفق نبود و در نهایت کوارتر دوم با نتیجه 12 بر 10 به سود ایران به پایان رسید.
 
کوارتر سوم؛ 18 بر 16 ایران
 
نیمه دوم در حالی آغاز شد که ایران 33 بر 22 از حریفش پیش بود و همان ابتدا برتری‌اش را با امتیاز حامد حدادی افزایش داد. توپ و میدان در این کوارتر برای ایران بود و شاگردان بچیروویچ در حمله و دفاع خوب کار می‌کردند. بچیروویچ که ایستاده در کنار زمین عملکرد بازیکنانش را زیر نظر داشت به ارسلان کاظمی تاکید می‌کرد که شوت بزند.
 
بازی 37 بر 26 به سود ایران ادامه داشت و رایکو ترومن، سرمربی اردن به بازیکنانش دستور شوت‌های پیرامونی داد. در این دقایق تمام توپ‌ها به رشیم رایت بازیکن شوت زن اردن ختم می‌شد اما او نیز ناموفق بود و نمی‌توانست برابر دفاع هماهنگ ایران کاری از پیش ببرد.
 
برتری همچنان با ایران بود و و فاصله امتیازی به سود ایران افزایش پیدا می‌کرد که سامان ویسی با نفوذ به زیر سبد اردن از ناحیه زانو مصدوم شد و به بیرون از زمین رفت. خروج او از ترکیب ایران فرصتی برای اردنی‌ها بود که بتوانند بهتر کار کنند و این اتفاق افتاد. رشیم رایت که بهترین بازیکن اردن بود در ادامه پرتاب‌های موفقی داشت و فاصله امتیازی را کاهش داد اما با این حال ایران بود که توانست کوارتر سوم را 18 بر 16 به سود خود تمام کند.
 
کوارتر چهار؛ 24 بر 22 ایران
 
کوارتر پایانی در حالی آغاز شد که ایران 51 بر 38 از اردن پیش بود و 10 دقیقه تا برتری و رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی فاصله داشت. بچیروویچ در این کوارتر بازیکنان جوانش را دوباره وارد میدان کرده‌ بود و آنها نیز خیلی خوب کار می‌کردند. سجاد مشایخی، محمد جمشیدی و آرمان زنگنه عملکرد خوبی در کنار هم داشتند و ارسلان کاظمی و روزبه ارغوان نیز در زیر سبد اردن می‌درخشیدند.
 
ایران در کوارتر چهارم 10 بر 5 از حریفش پیش بود که محمد جمشیدی با نفوذ به زیر سبد اردن و یک اسلم دانک زیبا فاصله را بیشتر کرد؛ ایران 61 بر 45 از اردن پیش بود. برتری در کوارتر پایانی با ایران بود و بچیروویچ در این شرایط با آرامش بیشتری کار شاگردانش را تماشا می‌کرد.
 
محدودیت خطای تیمی ایران در سه دقیقه پایانی مسابقه به پایان رسید و همین فرصتی بود برای اردن تا با استفاده از پرتاب‌های آزاد به امتیاز برسد که بازیکنان ایران تیم موفق بودند و فاصله امتیازی را کاهش دادند. هر دو تیم در حمله‌های خود موفق بودند. بازیکنان ایران با نفوذ به زیر سبد اردن به امتیاز می‌رسیدند اما بچیروویچ به آنها تاکید می‌کرد که شوت بزنند. سرمربی تیم ملی ایران قصد داشت در این لحظه‌ها که فاصله امتیازی زیاد است بازیکنانش کمی تمرین شوت داشته باشند تا از این نظر تقویت شوند. آمار شوت‌های ایران در دیدارهای مرحله مقدماتی ضعیف بود و بچیروویچ قصد داشت تا بازیکنان را در جریان مسابقه تقویت کند.
 
بازی در کوارتر پایانی همچنان پایاپای بود و دو تیم گام به گام پیش می‌رفتند اما در مجموع این ایران بود که در آستانه برتری قرار داشت. یک دقیقه پایانی نیز با امتیاز پیش رفت که در نهایت ایران کوارتر پایانی را با نتیجه 24 بر 22 به سود خود تمام کرد و در نهایت 75 بر 60 به پیروزی رسید.

موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : پنجشنبه 26 تیر1393 | | نویسنده : araz |

داریوش کلانتری امشب در گفت‎و‎گو با خبرنگار فارس در گرگان در خصوص وضعیت تیم بسکتبال سولن بهشت هیرکان برای حضور در رقابت‎های لیگ برتر اظهار داشت: امسال با تمام قوا در لیگ برتر حاضر می‎شویم و امیدوارم در این لیگ نیز همانند لیگ دسته یک بتوانیم برای گرگان افتخارآفرینی کنیم.

وی در خصوص کادر فنی تیم در لیگ برتر تاکید کرد: با توجه به اینکه قرارداد محمد ایزدپناه با تیم یکساله بوده هنوز در خصوص کادر فنی تصمیمی نگرفته‎ام اما در حال مذاکره و اندیشیدن تمهیدات مختلف هستم.

مدیر تیم بسکتبال سولن بهشت هیرکان خاطرنشان کرد: تمام تلاش من برای لیگ برتر این خواهد بود که با کادر فنی مجرب و بازیکنانی قدرتمند در مسابقات حاضر شوم تا موفقیت سولن بهشت هیرکان ادامه داشته باشد.

کلانتری در خصوص جذب بازیکنان ملی و خارجی بیان کرد: ابتدا باید کادر فنی را مشخص و سپس برای جذب بازیکن اقدام کنیم اما سعی نخست من حفظ بازیکنان بومی است.

وی همچنین از برگزاری تست‎های جذب بازیکن در گرگان خبر داد و افزود: هدف نخست ما از تشکیل این تیم شکوفایی بازیکنان بومی بوده و خدا را شکر با همین هدف و استفاده از همین بازیکنان و مربی بومی توانستیم به لیگ برتر صعود کنیم.

مدیر تیم بسکتبال سولن بهشت هیرکان افزود: در همین راستا نمی‎خواهیم صعود به لیگ برتر ما را از هدف اصلی خودمان دور کند و در نظر داریم در آینده‎ای نزدیک با برگزاری تست‎های فنی نسبت به جذب بازیکنان بومی و حتی به‌کارگیری آنها در لیگ برتر اقدامات مناسبی را انجام دهیم.

خبرگزاری فارس: حفظ بازیکنان بومی اولویت اصلی سولن بهشت است

کلانتری متذکر شد: اعتقاد من به این است که در گرگان و استان گلستان بازیکنان بسیار مستعد و پرتلاشی حضور دارند که می‎توانند بهترین قله‎های افتخار ملی و بین‎المللی را برای این شهر و استان فتح کنند اما نیاز به فرصت و میدان دارند.

وی در پایان ابراز داشت: به هر حال حضور دو تیم لیگ برتری از گرگان در این تورنمنت می‎تواند امتیاز بسیار خوب و فرصت طلایی برای گرگان باشد تا ورزشکاران و جامعه بسکتبال گرگان بار دیگر ثابت کنند که اینکه می‎گویند گرگان مهد بسکتبال ایران است گزافه نیست.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : چهارشنبه 25 تیر1393 | | نویسنده : araz |

به گزارش خبرگزاری فارس، پس از جدایی لبرون جیمز از میامی هیت مسئولان این تیم به دنبال حفظ دیگر ستاره خود یعنی دواین وید افتادند و طبق توافقات انجام شده این بازیکن 2 فصل دیگر در میامی خواهد ماند.

براساس توافق دواین وید برای 2 فصل 31 میلیون دلار دستمزد دریافت خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: دواین وید در میامی ماندنی شد/ 31 میلیون دلار برای ۲ فصل

میامی فصل گذشته با شکست مقابل سن آنتونیو جام قهرمانی را از دست داد و نایب قهرمان شد.

لبرون جیمز فوق ستاره میامی پس از سه فصل حضور در میامی بار دیگر به کلیولند کاوالیرز بازگشت.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : چهارشنبه 25 تیر1393 | | نویسنده : araz |
رئیس فدراسیون بسکتبال برحفظ کادر فنی تیم ملی طی ماه های آینده تاکید کرد و گفت: دیوانه نیستم که به خاطر چگونگی عملکرد ملی‌پوشان در کاپ آسیا دست به تغییر کادر فنی و برکناری سرمربی بزنم. تیم ملی با نیمی از توان خود به چین سفر کرده و در واقع برای بازی‌های آسیایی آماده می‌شود نه قهرمانی در کاپ آسیا.
 

محمود مشحون در گفتگو با خبرنگار مهر ارزیابی خود از عملکرد تیم ملی در مسابقات کاپ آسیا طی چهار دیداری که برابر ژاپن، چین، اندونزی و هند داشت عنوان کرد و اظهارداشت: هدف گذاری اصلی ما بازی‌های آسیایی اینچئون است و به هیچ وجه برد و باخت‌ها و امتیازات به دست آمده در این رقابت‌ها برای ما در برنامه‌هایی که خواهیم داشت، تعیین کننده نخواهد بود. البته این بدین معنا نیست که چگونگی کار و نتیجه گیری تیم ملی در کاپ آسیا اهمیت ندارد؛ آنچه بیشتر مهم است رسیدن به هدف اصلی است.

وی تصریح کرد: با غیبت بازیکنانی مانند صمد نیکخواه بهرامی، مهدی کامرانی، حامد آفاق، آرن داودی و سعید داورپناه واضح است که تیم ملی با نیمی از توان خود به ووهان چین سفر کرده است. البته دلیل این نحوه اعزام تیم ملی بررسی وضعیت جوانانی است که کمتر در میادین رسمی و بین‌المللی محک خورده‌اند تا بتوانیم از آنها در آینده به عنوان جایگزینان مناسب برای بزرگان و ستاره‌های فعلی تیم ملی استفاده کنیم. البته منظورم از این آینده، مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی پیش رو نیست.

رئیس فدراسیون بسکتبال با تاکید دوباره بر اهمیت بازی‌های آسیایی خاطرنشان کرد: باید از حالا به بعد از این بازی‌ها هم فکر کنیم واینکه برای تیم ملی در آن مقطع بازیکنان جدیدی در کنار نفرات فعلی داشته باشیم. همه این عوامل تعیین کننده چگونگی اعزام تیم ملی به محل برگزاری مسابقات کاپ آسیا بود. این تیم اما با وجود در اختیار نداشتن بازیکنان کلیدی و بهره بردن از جوانترها خیلی هم بد کار نکرد اگرچه مورد قبول ما نیست.

مشحون با اشاره به شرایط تیم‌های همگروه ایران در مرحله مقدماتی کاپ آسیا گفت: هند نشان داد که تیمی کارکرده است که توانست چین را شکست دهد و  چین و ژاپن هم خیلی خوب درمسابقات شرکت کرده‌اند. در کل شرایط میان ایران و این تیم‌ها تقریبا مساوی بود بنابراین از اینکه بازیکنان جوان را در کنار نفراتی مانند حدادی و ساهاکیان به این تورنمنت اعزام کردیم، خوشحالیم چون بهترین جا و زمان برای محک خوردن‌شان است. به هر حال اگر می‌خواهیم بازیکنان جوان رشد اصولی  و فنی داشته باشند باید در همین میادین رسمی و بین‌المللی آزمایش شوند. در مسابقات داخلی که نمی‌توان این هدف را دنبال کرد.

وی تاکید کرد: به طور کلی بگویم به ارزیابی بازیکنان جوان و آماده‌سازی آنها بیشتر توجه داریم تا قهرمانی در کاپ آسیا؛ چون هدف اصلی ما در این مقطع زمانی بازی‌های آسیایی است. درست است که پیش از این بازی‌ها، باید در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کنیم. این مسابقات همانطور که از اسمش پیداست محلی برای رقابت بهترین‌های جهان است اما شرایط فعلی برای ما به گونه‌ای است که همه چیز به سمت بازی‌های آسیایی است.

مشحون خاطرنشان کرد: عملکرد بازیکنان تا به این مرحله از کاپ آسیا به آن صورت که می‌خواستیم و دوست داشتیم، نبود اما بازهم دست‌شان درد نکند که نتایج به نسبت قابل قبولی گرفتند. البته ایران دیدارهای سخت‌تری برابر اردن و فیلیپین در پیش دارد. این برای ما ارزش دارد که ملی‌پوشان در این میدان و مقابل تیم‌های سرسخت محک بخورند.

وی بر حفظ کادر فنی تیم ملی برای ماه‌های آینده تاکید کرد و به مهر گفت: به خاطر چگونگی کار تیم ملی که علت آن مشخص و واضح است، برخی می‌گویند باید کادر فنی تغییر کند و بچیروویچ برکنار شود. کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند همان‌هایی هستند که بر همکاری با مربی ایرانی تاکید داشتند. مگر توانایی‌های شاهین طبع و کمالیان کم است که حالا دست به تغییرشان بزنم. از طرفی اگر بچیروویچ به درد نمی‌خورد و توانایی‌هایش برای‌مان اثبات نشده بود، قراردادش را تمدید نمی‌کردیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال تصریح کرد: تا زمانیکه بخواهیم بچیروویچ سرمربی تیم ملی است و با این کادر فعلی کارش را دنبال می‌کند. عقب افتاده و دیوانه هم نیستم که در این مقطع زمانی دست به تغییر بزنم آنهم به خاطر نتایجی که اهمیت زیادی برای‌مان ندارد و در واقع در راستای اهداف اصلی‌مان رقم خورده است. کسانیکه اینگونه صحبت‌ها را مطرح می‌کنند، به دنبال تخریب هستند.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، اخبارفدراسیون

تاريخ : چهارشنبه 25 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار مهر، پنجمین و آخرین روز از مرحله گروهی مسابقات بسکتبال کاپ آسیا امروز سه شنبه در ووهان چین برگزار شد. ر چارچوب این روز از مسابقات و پس از دو دیدار گروه A که به ترتیب با برتری ایران و ژاپن همراه بود، دو دیدار از گروه B برگزار شد که طی آن تیم های فیلیپین و چین‌تایپه موفق به شکست حریفان خود شدند.

با برگزاری این چهار دیدار جایگاه تیم‌ها در دو گروه A و B مسابقات بسکتبال کاپ آسیا نهایی شد. بدین ترتیب که دو تیم چین و فیلیپین صدر جدول این دو گروه را از آن خود نگه داشتند. در گروه B جایگاه سایر تیم‌ها مانند صدر جدول بدون تغییر ماند. البته در گروه A نیز تیم ایران در جایگاه دوم باقی ماند اما  تیم‌های هند و ژاپن هم که پیش از دیدارهای امروز در جایگاه‌های سوم و چهارم قرار داشتند در این دو جایگاه جابه‌جا شدند.

نتایج دیدارهای روز پایانی مرحله گروهی مسابقات بسکتبال کاپ آسیا و جدول رده‌بندی نهایی تیمپ‌ها در این مرحله به این شرح است:

گروه A
* ایران 62 - هند  49
* اندونزی 59 - ژاپن 96

گروه B
* اردن 70 - فیلیپین 71
* سنگاپور 63 - چین تایپه 86

گروه A:
1- چین (4 بازی، 3 برد، یک باخت، 7 امتیاز)
2- ایران (4 بازی، 3 برد، یک باخت، 7 امتیاز)
3- ژاپن (4 بازی، 2 برد، 2 باخت، 6 امتیاز)
4- هند (4 بازی، 2 برد، 2 باخت، 6 امتیاز)
5- اندونزی (4 بازی، بدون برد، 4 باخت، 4 امتیاز)

گروه B
1- فیلیپین (3 بازی، 3 برد، بدون باخت، 6 امتیاز)
2- چین‌تایپه (3 بازی، 2 برد، یک باخت، 5 امتیاز)
3- اردن (3 بازی، یک برد، 2 باخت، 4 امتیاز)
4- سنگاپور (3 بازی، بدون برد، 3 باخت، 3 امتیاز)

به گزارش مهر، دیدارهای روز پایانی مسابقات بسکتبال کاپ آسیا در حالی برگزار شد که پیش از این صعود ایران و 6 تیم چین و هند (گروه A) و فیلیپین، اردن، چین‌تایپه و سنگاپور (گروه B) به مرحله یک چهارم نهایی مشخص شده بود. با برگزاری دیدارهای امروز اما ژاپن نیز به این مرحله از رقابت‌ها صعود کرد و اینگونه فهرست هشت تیم حاضر در این مرحله کامل شد.

همچنین با نهایی شدن رده‌بندی تیم‌ها در دو گروه A و B چگونگی برنامه دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی مشخص شد. در این مرحله از مسابقات تیم‌های اول تا چهارم گروه A به ترتیب به مصاف تیم‌های چهارم تا اول گروه B می‌روند. بر این اساس تیم ملی ایران به عنوان تیم دوم گروه A با اردن، تیم سوم گروه B دیدار خواهد کرد.

دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بسکتبال کاپ آسیا روز پنجشنبه برگزار می‌شود. برنامه دیدارهای این مرحله به این شرح است: (ساعت دیدار ایران به وقت ایران است)

پنجشنبه 26 تیرماه

مرحله یک چهارم نهایی

* چین تایپه - ژاپن
* ایران - اردن (ساعت 11:15)
* فیلیپین - هند
* چین - سنگاپور

در پایان دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی برنده دیدار دو تیم فیلیپین با هند و ایران با اردن در نیمه نهایی به مصاف هم می‌روند و تیم‌های برنده دیدار چین با سنگاپور و چین‌تایپه با ژاپن نیز رو در روی هم قرار می‌‎گیرند. تیم بازنده این چهار دیدار نیز برگزار کننده دیدارهای تعیین کننده رده‌بندی تیم‌های پنجم تا هشتم خواهند بود. دیدارهای این دو مرحله روز جمعه برگزار خواهد شد.

به گزارش مهر، تیم ملی بسکتبال ایران در حالی روز پنجشنبه در ووهان چین به مصاف اردن می‌رود که در مسابقات جام ملت‌های 2011 آسیا در همین شهر و برابر همین تیم شکست خورد و از راهیابی به مرحله نیمه نهایی مسابقات و مراحل بالاتر برای کسب سهمیه المپیک لندن بازماند. 


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : سه شنبه 24 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از سایت فدراسیون بسکتبال، اردوی تیم ملی ب بسکتبال از بعد از ظهر یکشنبه 29 تیر تا روز 14 مرداد در سالن بسکتبال آزادی برگزار می شود.

اسامی بازیکنان تیم ملی ب در حالی اعلام شد که نام محمد ایزدپناه سرمربی تیم در لیست اعضاء کادرفنی وجود نداشت اما ایزدپناه تاکید کرد که همچنان کنار تیم حضور دارد و احتمالا اشتباهی صورت گرفته است.

اسامی 19 بازیکن دعوت شده به اردوی تیم ب به شرح زیر است:

فرید اصلانی، سجاد مشایخی، محمد اوجاقی، حسین رحمتی، یونس لاله زاده، امیر صدیقی، حامد حسین زاده، صالح فروتن، وحید دلیرزهان، اشکان خلیل نژاد، مهدی شیرجنگ، رضا رنجبر، محمد حسن زاده، عرفان نساج پور، مسعود سلیمانی، محمد ترابی، محمدرضا فلاحت، میثم میرزایی ،رسول مظفری

گفتنی است نام یونس لاله زاده در حالی در لیست تیم ب قرار گرفته که این بازیکن در حال حاضر با تیم ملی الف به مسابقات کاپ آسیا رفته است.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : سه شنبه 24 تیر1393 | | نویسنده : araz |
چهارمين و آخرين بازي مرحله اول تيم ملي بسکتبال ايران در مسابقات کاپ آسيا با پيروزي 62 بر 49 مقابل هند به پايان رسيد. در اين بازي ارسلان کاظمي، موثرترين بازيکن ايران لقب گرفت و حامد حدادي، سنتر تيم ملي ايران با 16 پوئن، امتيازآورترين بازيکن ايران بود.

خلاصه عملکرد بازيکنان ايران را در زير مي‌بينيد:

سامان ويسي: 26 دقيقه و 13 ثانيه، 5 امتياز، 3 ريباند، 2 پاس گل

بهنام يخچالي: 29 دقيقه و 54 ثانيه، 5 امتياز، 5 ريباند، 2 پاس گل

اوشين ساهاکيان: 24 دقيقه و 41 ثانيه، 4 امتياز، 8 ريباند، 3 پاس گل

محمد جمشيدي: 14 دقيقه و 19ثانيه، 6 امتياز، 2 ريباند

حامد حدادي: 30 دقيقه و 20 ثانيه، 16 امتياز، 9 ريباند، 4 پاس گل

روزبه ارغوان: 8 دقيقه و 39 ثانيه، يک ريباند

سجاد مشايخي: 19 دقيقه و يک ثانيه، 6 امتياز، 2 پاس گل

آرمان زنگنه: 17 دقيقه و يک ثانيه، 7 امتياز، 3 ريباند

محمد اکبري: بازي نکرد

يونس لاله‌زاده: 2 دقيقه و 35 ثانيه، يک ريباند

اصغر کاردوست: يک دقيقه و 40 ثانيه

ارسلان کاظمي: 25 دقيقه و 31 ثانيه، 13 امتياز، 8 ريباند، يک پاس گل

براي تيم ملي هند، آمجيوت سينگ با 17 امتياز، 5 ريباند و 4 پاس گل، موثر بازيکن بود. مربي تيم ملي هند، ويليام اسکات فلمينگ از آمريکاست.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، آسیا

تاريخ : سه شنبه 24 تیر1393 | | نویسنده : araz |
رییس فدراسیون بسکتبال ایران گفت: ملی‌پوشان ایران توانایی بالایی دارند و نباید چنین عملکردی داشته باشند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود مشحون درباره عملکرد تیم ملی بسکتبال ایران در کاپ‌آسیا اظهار کرد: به نظر من بازیکنان با غرور وارد این تورنمنت شدند و نتوانستند آنچنان که باید خودشان را نشان دهند. برابر ژاپن با اینکه بردیم اما خوب کار نکردیم، برابر چین هم شکست خوردیم و مقابل اندونزی نیز با اینکه با اختلاف برنده شدیم اما می‌توانستیم بهتر کار کنیم. به نظر من ملی‌پوشان در ادامه بهتر کار می‌کنند.

 

او ادامه داد: ما جوان گرایی را از سال‌های گذشته آغاز کردیم و در همان کاپ‌ آسیای گذشته نیز ترکیبی جوان داشتیم. در این دوره نیز بازیکنان اصلی ما درگیر مشکلات شخصی بودند و فرصتی شد تا بازیکنان جوان وارد میدان شوند. با این حال تیم ملی ایران نباید به هیچ دلیلی چنین عملکردی در میدان داشته باشد و باید بازیکنان خیلی سریع آن نمایشی که همیشه داشته اند را به نمایش بگذارند. دلیل این نمایش هرچه هست بازیکنان خیلی سریع باید به خودشان بیایند و توانایی‌شان را نشان دهند.

 

رییس فدراسیون بسکتبال که بین دو نیمه بازی ایران و هند با شبکه ورزش صحبت می‌کرد، ادامه داد: من نگران هستم اما نه از آینده تیم بلکه از عملکرد کنونی تیم چرا که ناهماهنگ کار کرده اند. می‌دانم بازیکنان ما توانمند هستند و می‌توانند قدرتشان را نشان دهند اما تیم کنونی اشتباه‌هایی داشته که باید خیلی سریع برطرف شود که ان‌شالله برای جام جهانی آماده شویم و بعد از آن نیز با قدرت عازم بازی‌های آسیایی شویم.

 Rouhollah Vahdati-9-52.jpg

مشحون با اشاره به سیستم کاری ایران بیان کرد: وقتی بازی در زیر سبد است کادر فنی دستور پرتاب سه امتیازی می‌دهد تا دفاع حریف باز شود و بازیکنان زیر سبد ما فرصت کار داشته باشند. کادرفنی بهترین برنامه را برای تیم ملی دارد و امیدوارم در ادامه بهترین نمایش را از ایران ببینیم.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، اخبارفدراسیون

تاريخ : سه شنبه 24 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا در آخرین روز دور مقدماتی پنجمین دوره مسابقات بسکتبال کاپ آسیا که در ووهان چین در حال برگزاری است امروز و از ساعت 9 تیم ملی کشورمان مقابل هند به میدان رفت که در پایان 62 بر 49 به پیروزی رسید.

 برتری ایران مقابل هند/ پایان دور مقدماتی برای بلندقامتان با سه پیروزی و یک شکست
مهمد بچیروویچ با ترکیب سامان ویسی،  بهنام یخچالی، ارسلان کاظمی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی وارد میدان شد.
 
هندی‌ها که در این تورنمنت نمایش خوبی را داشته و با شکست چین میزبان شگفتی ساز شده بودندند در مقابل ایران هم همان طور که انتظار می‌رفت با انگیزه بالایی بازی را آغاز کردند.
 
برخلاف هندی‌ها تیم ملی کشورمان در ابتدای مسابقه برنامه خاصی از خود نداشت و پرتاب‌های بی هدف و توپ‌های از دست رفته در کوارتر اول و دوم زیاد بود و بچیروویچ هم همانند بازی‌های گذشته تعویض‌های پیاپی را در دستور کار خود داشت تا بازیکنان خود را آزمایش کند.
 
هندی‌ها در یک بازی برتر موفق شدند کوارتر اول را با نتیجه 20 بر 13 پیروز شوند، اما در اواسط کوارتر دوم هماهنگی بین بازیکنان کشورمان بیشتر شد و توانستند اختلاف را به حداقل برسانند و این کوارتر را 13 بر 9 به برتری برسند. در اواخر 10 دقیقه دوم حامد حدادی که بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشته بود پس از برخوردی که داشت، از ناحیه مچ پا مصدوم شد و به بیرون رفت.
 
در کوارتر دوم کاردوست جای حدادی وارد میدان شد. تیم ملی در این کوارتر با برنامه بازی را آغاز کرد و ضمن جبران امتیازات عقب افتاده بازی را در اختیار گرفت و از حریف پیش افتاد.
 
حدادی دوباره وارد میدان و در دفاع و حمله به خوبی بازی می کرد و امتیازات خوبی را هم کسب کرد و موجبات برتری 22 بر 7 در این کوارتر را برای ایران رقم زد.
 
در کوارتر چهارم نیز برتری از آن ملی پوشان کشورمان بود و هندی‌ها برخلاف کوارتر اول و دوم حرفی برای گفتن نداشتند و با خطاهای زیاد سعی می‌کردن بازیکنان کشورمان را متوقف کنند.
 
تیم ملی کشورمان در این کوارتر با حساب 14 بر 13 به برتری رسید تا بازی در مجموع 4 کوارتر با نتیجه 62 بر 49 به سود ایران خاتمه پیدا کند.
 
ایران با کسب سه برد و یک باخت راهی مرحله دوم شد و باید منتظر شناخت نخستین حریف خود در این دور باشد.
 
8 تیم حاضر در مرحله دوم فردا استراحت می‌کنند و  مرحله دوم از پنجشنبه آغاز می‌شود.

موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، آسیا

تاريخ : سه شنبه 24 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار مهر، در نخستین شب از مرحله یک چهارم پایانی رقابت های بسکتبال جام رمضان که شامگاه دوشنبه در سالن امام علی (ع) گرگان برگزار شد تکلیف دو تیم مرحله نیمه نهایی مشخص شد.

در نخستین بازی این مرحله، تیم "مسجد گلشن" به عنوان سرگروه گروه اول به مصاف "شیرکش" تیم چهارم گروه دوم رفت و برابر آن تن به شکست داد. بازی دو تیم در پایان با نتیجه 76 بر 73 به سود شاگردان "صالح مخدومی" به پایان رسید.

در دومین دیدار تیم های "نظام مهندسی" که در گروه دوم در مکان سوم ایستاده بود به مصاف تیم "استقلال ساری" که در مکان دوم گروه اول قرار گرفته بود رفت و در پایان یک بازی مهیج نماینده مازندران را شکست داد. این مسابقه در پایان با نتیجه 66 بر 61 به سود شاگردان "هادی ایزدپناه" خاتمه پذیرفت.

در ادامه مسابقات مرحله یک چهارم نهایی، امشب (سه شنبه) دو دیدار دیگر برگزار می شود و طبق برنامه در بازی نخست و از ساعت 21 و 30 دقیقه تیم های "سازمان پسماند" (سرگروه گروه دوم) با "قطران کاوه" (تیم پنجم گروه نخست) و "بتن گستر هیرکان" (تیم دوم گروه دوم) با "اف اسپورت" (تیم سوم گروه نخست) مسابقه می دهند. تیم "شمیرانات" که در مکان چهارم گروه نخست قرار گرفته بود از ادامه مسابقات انصراف داده است.

دور مقدماتی سیزدهمین دوره رقابت های بسکتبال جام رمضان با شرکت 10 تیم در قالب 2 گروه 5 تیمی در سالن امام علی (ع) به پایان رسید.


موضوعات مرتبط: اخبارشهرستانها

تاريخ : سه شنبه 24 تیر1393 | | نویسنده : araz |

به گزارش خبرگزاری فارس، روز چهارم پنجمین دوره مسابقات کاپ آسیا عصر امروز به پایان رسید و در بازی‌های برگزار شده فیلیپین 74 بر 57 موفق شد سنگاپور را از پیش رو بردارد و هند نیز 91 بر 55 مقابل اندونزی به برتری دست یافت.

در آخرین مسابقه نیز چین میزبان در دیدار با ژاپن به برتری 79 بر 66 دست یافت.

تیم ملی کشورمان امروز با قرعه استراحت روبرو بود.

با نتایج به دست آمده چینی‌ها در گروه اول صدرنشین باقی ماندند و ایران نیز همچنان دوم است.

ژاپنی‌ها با باخت امروز به رده سوم سقوط و جای خود را به هند دادند و اندونزی نیز با سه باخت پیاپی در قعر جدول باقی ماند.

در گروه دوم فیلیپین، تایوان، اردن و سنگاپور به ترتیب رتبه های اول تا چهارم را در اختیار دارند.

برنامه مسابقات روز پنجم و پایانی دور مقدماتی به شرح زیر است:

ایران - هند (ساعت 9)

اندونزی - ژاپن

اردن - فیلیپین


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : سه شنبه 24 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ تیم ملی هند که روز گذشته با شکست چین توجهات را به خود جلب کرده بود امروز هم با اختلاف بالاتری نسبت به برد روز گذشته ایران اندونزی را شکست داد.

هندی ها در این دیدار با نتیجه 91 بر 55 اندونزی را شکست دادند و قدرت گرفتن خود را در این مسابقات نشان دادند. ویشش در این بازی هم با 16 امتیاز، 5 ریباند و 5 امتیاز بهترین بازیکن زمین بود. 

تیم فیلیپین یکی دیگر از مدعیان جام هم با نتیجه 74 بر 57 سنگاپور را برد.

فیلیپین با این نتیجه به صدر جدول گروه ب صعود کرد.

تیم های چین و ژاپن هم در آخرین بازی روز چهارم به مصاف هم رفتند که تیم چین با 16 امتیاز، 11 ریباند و 6 بلاک شات ژو کی موفق به پیروزی 79 بر 66 در این دیدار شد.

به این ترتیب تیم هند در جدول رده بندی گروه الف جای ژاپن را در رده سوم گرفت و ایران هم در رده دوم بعد از چین باقی ماند.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، آسیا

تاريخ : سه شنبه 24 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ تیم ملی بسکتبال که صبح فردا در آخرین دیدار مرحله مقدماتی کاپ آسیا با هند روبرو می شود، امروز با قرعه استراحت مواجه بوده و صبح امروز هم یک تمرین سبک انجام داد. کادر فنی تیم ملی در جلسه آنالیز عصر نکاتی از بازی های گذشته و همچنین نحوه بازی هند را به بازیکنان گوشزد می کند.

بچیروویچ سرمربی تیم ملی بعد از انجام سه بازی در کاپ آسیا باخت به چین را تنها یک بازی دانست که با عملکرد بد بازیکنان پست و اشتباهاتی بزرگ همراه بود. وی با اشاره به غیبت برخی نام های بزرگ در تیم تاکید کرد: در حقیقت خوشحالم که این اشتباهات در این مرحله رخ می دهند. به هر شکلی که به این مسابقات نگاه کنیم، تازه در ابتدای راه قرار داریم. در این تورنمنت هنوز هم شانس بردن قهرمانی را داریم و در مسیر طولانی مدت بازی های بین المللی هم تنها 3 بازی انجام داده ایم. 

بسکتبال به احترام و اعتبار نیاز دارد

سرمربی تیم ملی ادامه داد: بسکتبال در ایران به اعتبار و احترام بیشتری نیاز دارد. فکر می کنم با توجه به موفقیت های بسیار بزرگ بسکتبال، این رشته احترامی را که مستحق آن است را دریافت نمی کند.

وی با اشاره به جام جهانی اسپانیا تاکید کرد که تنها به دو برد برای صعود نیاز دارد و این هم کاملا قابل دسترس است.

بچیروویچ اشاره کرد: ما هیچ چیز برای از دست دادن مقابل نام های بزرگ در جام جهانی نداریم. تمام تیم ها تحت فشار برای بردن ما هستند و امیدوارم از این موضوع به نفع خودمان استفاده کنیم. 


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : سه شنبه 24 تیر1393 | | نویسنده : araz |
تهران / واحد مرکزی خبر / ورزشی 1393/04/22
سرمربی اسلوونیایی تیم ملی بسکتبال ایران پس از شکست از چین در دومین دیدار تیمش در کاپ آسیا از عملکرد بازیکنان تیم به شدت انتقاد کرد.
به گزارش پایگاه اختصاصی مسابقات ، مهمت بشیروویچ گفت :« ستارگان بزرگ ما در این بازی با ناکامی بزرگی روبرو شدند.ما از آنچه انتظار داشتیم بسیار دور بودیم ، حتی با وجود آنکه می دانستیم هنوز در آغاز کار آماده سازی خود برای جام جهانی هستیم.»
اوشین ساهاکیان بازیکن تیم ایران نیز گفت :« ما بازی را به کلی در کوارتر پایانی باختیم.بازیکنان ما اشتباهاتی را مرتکب می شدند که هرگز از تیمی که می خواهد به جام جهانی برود نباید انتظار داشت.ما از این اشتباهات درس بزرگی گرفتیم.»


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 22 تیر1393 | | نویسنده : araz |
تهران / واحد مرکزی خبر / ورزشی 1393/04/22
سرمربی تیم ملی بسکتبال چین پس از پیروزی بر ایران در کاپ آسیا با اشاره به عملکرد عالی تیمش تاکید کرد بازیکنان چینی که همگی متولد دهه 90 میلادی هستند با این برد به خودباوری رسیدند.
به گزارش پایگاه اختصاصی مسابقات ، وانگ هوآیو گفت :« ما فقط به دنبال یک نبرد خوب بودیم و به بازیکنانم گفته بودم باید در برابر ایران سختکوشی را در راس برنامه خود قرار دهند و بر بازی تمرکز داشته باشند.بنابراین وقتی کوچکترین فرصتی به دست آوردیم از آن استفاده کردیم.»


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : یکشنبه 22 تیر1393 | | نویسنده : araz |

به گزارش خبرگزاری فارس، کارملو آنتونی، ستاره تیم بسکتبال نیویورک نیکس که بازی‌های خوبی را برای این تیم انجام داده است، برای 5 سال دیگر با این تیم تمدید کرد تا در فصل آینده شاگرد فیل جکسون بزرگ باشد.

شیکاگو بولز و هیوستون نیز خواهان به خدمت گرفتن کارملو آنتوتی، ملقب به ملو بودند. قرارداد این بازیکن برای 5 سال آینده 129 میلیون دلار در نظر گرفته شده است.

خبرگزاری فارس: کارملو آنتونی با نیویورک تمدید کرد/ گسول در آستانه پیوستن به شیکاگو

فیل جکسون پیش از این برای جدایی کارملو ابراز نگرانی کرده بود.

خبر دیگر از نقل و انتقالات اینکه پائو گسول، سنتر اسپانیایی فصل گذشته لیکرز با شیکاگو بولز به توافق رسیده و به احتمال زیاد فصل آینده در این تیم به میدان خواهد رفت.

گسول حدود 45 روز دیگر باید در جام جهانی 2014 که کشورش اسپانیا میزبان است در دیدار افتتاحیه به مصاف ایران برود.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : یکشنبه 22 تیر1393 | | نویسنده : araz |
تهران / واحد مرکزی خبر / ورزشی 1393/04/22 
پنجمین دوره رقابت های بسکتبال کاپ آسیا - جام استانکوویچ 2014 - امروز با حضور تیم ایران در سومین دیدار خود در شهر ووهان چین پیگیری شد.
به گزارش پایگاه اختصاصی مسابقات ، در این رقابت ها 9 تیم برتر آسیا شرکت دارند و تیم قهرمان جواز صعود مستقیم به رقابت های جام ملت های آسیا 2015 را کسب می کند.تیم های ایران و اردن به عنوان دو نماینده غرب آسیا در این رقابت ها شرکت کرده اند.تیم ازبکستان که قرار بود در گروه دو مسابقات رقابت کند از حضور انصراف داد.
نتایج روز دوم به شرح زیر است : 
* گروه یک :
چین 64 - 51 ایران 
- در این دیدار حامد حدادی با کسب 15 امتیاز و 9 ریباند بهترین بازیکن تیم ایران بود و در تیم چین نیز گائو شانگ با کسب 13 امتیاز موثرترین بازیکن تیم میزبان بود.
تیم ایران در دیدار نخست خود 66 - 56 از سد ژاپن گذشت.
ژاپن 75 - 52 هند 
- در این گروه تیم اندونزی استراحت کرد.
در جدول گروه یک تیم چین با 4 امتیاز در صدر قرار گرفت و تیم های 3 امتیازی 
ژاپن (تفاضل امتیاز 13+) و ایران (تفاضل امتیاز 3-) دوم و سوم هستند.تیم های هند و اندونزی با یک امتیاز در رده های چهارم و پنجم قرار دارند.
* گروه دو : 
فیلیپین 78 - 64 چین تایپه
در این گروه تیم های اردن و سنگاپور استراحت کردند.
در جدول گروه دو تیم چین تایپه با 3 امتیاز در صدر است و تیم های فیلیپین با 2 ، اردن با یک و سنگاپور که هنوز دیدارهای خود را برگزار نکرده است در رده های بعدی جای گرفته اند.
-------------------------
برنامه روز سوم مسابقات به شرح زیر است :
* یکشنبه 22 تیر : 
سنگاپور - اردن 
ایران - اندونزی (ساعت 13:45 - سالن ووهان جیمناسیوم)
چین - هند 
برنامه ادامه مسابقات تیم ایران به شرح زیر است :
* سه ‌شنبه 24 تیر : ایران - هند (ساعت 9 - سالن ووهان جیمناسیوم)
از هر گروه 4 تیم راهی دور یک چهارم نهایی می شوند و مسابقات شنبه 28 تیر با معرفی قهرمان به پایان می رسد.
در بسکتبال کاپ آسیا تیم قطر با یک قهرمانی و 2 سومی رکورد دار است و تیم های ایران ، اردن و لبنان نیز یک بار قهرمان شده اند.تیم ایران تا کنون در دو دوره این رقابت ها حاضر شده است که سال 2010 در رده ششم قرار گرفت و سال 2012 قهرمان شد.


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : یکشنبه 22 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به نقل از سايت فدراسيون بسکتبال، ملي‌پوشان جوان کشورمان در روز نخست با نتيجه 79 بر 36 عراق را از پيش رو برداشتند و بعد از يک روز استراحت مقابل تيم ميزبان يعني اردن به ميدان رفتند. بازيکنان کشورمان مانند بازي اول خود با حملات متوالي تيم اردن را از همان ابتدا در زمين خود حبس کردند و با هماهنگي خوبي که در زمان حمله و دفاع داشتند مانع پيشروي تيم حريف شدند و در نهايت نيز با اختلاف 40 امتياز و کسب نتيجه 87 بر 47 اين دوره از مسابقات را با کسب عنوان قهرماني به پايان رساندند.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 22 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا چند ماه پیش انتخابات فدراسیون یسکتبال با نظر مسئولان وزارت ورزش و با توجه به نزدیک بودن بازی‌های آسیایی به تعویق افتاد تا بسکتبال با آرامش بیشتری برای این رقابت‌ها آماده شود.

روز گذشته 21 تیرماه ریاست محمود مشحون در فدراسیون بسکتبال به پایان رسید و طبق تصمیم گرفته شده او تا پایان بازی های آسیایی همچنان در فدراسیون حضور خواهد داشت.

پایان ریاست مشحون در فدراسیون بسکتبال

اینکه او از امروز چگونه در فدراسیون حضور خواهد داشت، مشخص نیست. طبق قانون باید ابلاغ حکم سرپرستی تا برگزاری مجمع انتخاباتی در نظر گرفته شود و کارهای فدراسیون پیش برود.

بسکتبال ایران شهریور ماه باید در دو رویداد مهم یعنی جام جهانی 2014 و بازی‌های آسیایی اینچنئون حضور پیدا کند. تیم ملی ایران بخت نخست قهرمانی در اینچئون محسوب می‌شود.


موضوعات مرتبط: اخبارفدراسیون

تاريخ : یکشنبه 22 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، در آخرین دیدار تیم ایران، ملی‌پوشان کشورمان مقابل نمایندگان انگلستان به میدان رفتند و در پایان با نتیجه 77 بر 65 این مسابقه را واگذار کردند.

بدین ترتیب پرونده حضور تیم ملی ایران در رقابت‌های جهانی بسکتبال با ویلچر کره جنوبی با کسب عنوان هشتم بسته شد.

پس از این دیدار تیم‌های ایتالیا و کره جنوبی نیز برای کسب عنوان پنجم به مصاف هم می‌روند و دیدارهای نیمه نهایی نیز بین تیم‌های ترکیه – استرالیا و آمریکا – اسپانیا برگزار می‌شود تا تکلیف فینالیست‌های این دور از مسابقات مشخص شود.

تیم ملی کشورمان در مرحله گروهی این مسابقات مقابل تیم های اسپانیا و هلند مغلوب شد و مقابل ژاپن به پیروزی دست یافت که با کسب این پیروزی به دور بعد صعود کرد.

در دور دوم نیز تیم ایران مقابل انگلستان و کره جنوبی، مغلوب شد و برابر آرژانتین به پیروزی رسید و در آخرین دیدار دور دوم از تیم میزبان، کره جنوبی شکست خورد و در جمع 8 تیم برتر جهان قرار گرفت.

در مرحله پلی آف ایران برابر تیم اول گروه دوم، آمریکا، به میدان رفت و با پذیرش شکست، از راهیابی به مرحله نیمه نهایی، بازماند و در آخرین دیدار، مقابل انگلستان به میدان رفت.

بسکتبال با ویلچر 

 

پس از ایران به ترتیب تیم های ژاپن، کلمبیا، آلمان، آرژانتین، سوئد ، مکزیک،هلند و الجزایر عناوین نهم تا شانزدهم این مسابقات را به دست آوردند.

رقابت‌های بسکتبال با ویلچر قهرمانی جهان از 14 تیر در شهر اینچئون و با حضور 16 تیم آغاز شده و 23 تیر با برگزاری دیدارهای فینال و رده بندی به کار خود پایان می‌دهد.


موضوعات مرتبط: جانبازان ومعلولین

تاريخ : یکشنبه 22 تیر1393 | | نویسنده : araz |
IRAN

PLAYERPLAYNOMIN2PA2PM2P%FGAFGMFG%3PA3PM3P%FTAFTMFT%ORDRTRASTOSTBLKRECBLPFSFLSONPTSIDXSUC
4 9:40 1 1 100.0 3 1 33.3 2 0 0.0 0 0 0.0 1 0 1 0 2 0 0 0 0 0 2 -1
5 15:47 4 1 25.0 5 1 20.0 1 0 0.0 6 4 66.7 3 0 3 0 3 4 1 0 5 3 6 3
6 25:18 4 4 100.0 5 4 80.0 1 0 0.0 1 1 100.0 1 5 6 4 4 3 0 0 5 3 9 15
7 2:48 1 1 100.0 1 1 100.0 0 0 0.0 0 0 0.0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 2 3
8 21:36 4 1 25.0 8 1 12.5 4 0 0.0 1 1 100.0 2 2 4 1 0 0 0 0 4 3 3 0
9 4:08 0 0 0.0 3 0 0.0 3 0 0.0 4 3 75.0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 2 3 3
10 36:13 4 1 25.0 9 1 11.1 5 0 0.0 0 0 0.0 1 3 4 0 2 0 0 0 0 1 2 -3
11 29:54 3 1 33.3 4 1 25.0 1 0 0.0 4 2 50.0 1 0 1 2 0 2 0 0 3 2 4 5
12 10:37 1 0 0.0 1 0 0.0 0 0 0.0 0 0 0.0 1 3 4 0 1 0 0 1 3 0 0 0
13 18:42 4 1 25.0 9 2 22.2 5 1 20.0 0 0 0.0 0 0 0 0 0 0 1 0 2 0 5 -5
15 25:12 11 6 54.5 11 6 54.5 0 0 0.0 6 3 50.0

 

 

TEAM MATCH STATS

IRAN
 MIN2PA2PM2P%3PA3PM3P%FTAFTMFT%FGAFGMFG%PFSFLSONTFSASBLBLKRECSTTOORDRTRPPTSIDXSUCTFLSPITPPTOS2CPSFBPTS
1 0 7 4 57.1 6 1 16.7 4 3 75.0 13 5 38.5 6 4 0 3 1 0 1 6 3 8 11 14 14 0 8 0 68 0
2 0 12 5 41.7 3 0 0.0 10 6 60.0 15 5 33.3 7 8 0 1 1 1 3 5 4 6 10 16 16 0 10 6 81 1
3 0 10 5 50.0 5 0 0.0 4 2 50.0 15 5 33.3 5 4 0 2 1 1 2 4 4 5 9 12 10 0 10 4 64 0
4 0 8 3 37.5 8 0 0.0 4 3 75.0 16 3 18.8 7 3 0 1 0 1 3 1 3 4 7 9 1 0 6 2 79 0
FINAL 200 37 17 45.9 22 1 4.5 22 14 63.6 59 18 30.5 25 19 0 7 3 3


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، آسیا

تاريخ : شنبه 21 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ تیم ملی بسکتبال ایران در روز دوم مسابقات کاپ آسیا از تیم چین با ترکیبی از بازیکنان جوان شکست خورد. آمار تمام ملی پوشان ایران در این بازی ضعیف بود و تنها حامد حدادی با عملکرد نیمه اول و سامان ویسی با عملکرد نیمه دوم خود از نظر آماری شرایط بهتری داشتند که در مجموع کمکی به برد ایران نکرد. در مقابل تیم چین که همین ترکیب را برای المپیک 2016 ریو پرورش می دهد به شرایط سال های آینده بسکتبال خود امیدوارتر شد.

در پایان روز دوم مسابقات تیم چین با دو برد و چهار امتیاز در رده اول جدول گروه قرار گرفت و تیم ایران به رده سوم سقوط کرد.

رده بندی گروه ها در پایان روز دوم

گروه الف

1- چین با 2 برد و 4 امتیاز

2- ژاپن با یک برد، یک باخت و 3 امتیاز

3- ایران با یک برد، یک باخت و 3 امتیاز

4- هند با یک باخت و یک امتیاز

5- اندونزی با یک باخت و یک امتیاز

گروه ب

1- چین تایپه با یک برد، یک باخت و 3 امتیاز

2- فیلیپین با یک برد و 2 امتیاز

3- اردن با یک باخت و یک امتیاز

4- سنگاپور بدون امتیاز

گفتنی است تیم ملی ایران که با تفاضل گل به رده سوم جدول سقوط کرد فردا با اندونزی دیدار می کند. 


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، آسیا

تاريخ : شنبه 21 تیر1393 | | نویسنده : araz |
تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدارش از رقابت‌های کاپ‌آسیا برابر میزبان مسابقات تن به شکست داد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدارش از رقابت‌های کاپ‌آسیا به مصاف چین میزبان رقابت‌ها رفت و برابر چین با نتیجه 64 بر 51 تن به شکست داد.
سامان ویسی، بهنام یخچالی، محمدرضا اکبری،‌اوشین ساهاکیان و حامد حدادی 5 بازیکن شروع کننده ایران در دیدار برابر چین بودند.
ارسلان کاظمی در این مسابقه هم در ترکیب تیم ملی ایران حضور نداشت.
ووهان میزبان دو قدرت بسکتبال آسیا بود اما مردم این شهر استقبال زیادی از این مسابقه نکرده‌بودند اما اندک اندک در جریان مسابقه تعداد تماشاگران حاضر در سالن بیشتر شد.
شاگردان بچیروویچ که در دیدار نخست ژاپن را مغلوب کرده بودند در این مسابقه ابتدا کمی ناهماهنگ بودند اما در ادامه به بازی برگشتند و برنده میدان شدند. ایران در کوارتر نخست می‌توانست برنده باشد اما در ثانیه‌های پایانی در دفاع غفلت کرد و بازی با نتیجه 14 بر 14 به پایان رسید.
در کوارتر دوم ایران تیم برتر میدان بود اما هنوز آن دفاع قدرتمند را به نمایش نمی‌گذاشت. ایران در این کوارتر با درخشش بازیکنان جوان و هنرنمایی با تجربه‌هایش 16 بر 13 به برتری رسید. در کوارتر سوم دو تیم پایاپای پیش رفتند و با نتیجه 12 بر 12 به پایان رسید.
در کوارتر چهارم این تیم چین بود که در دفاع و حمله فوق‌العاده عمل کرد و اجازه کار به ایران نداد و در نهایت با نتیجه 25 بر 9 در کوارتر چهارم برنده شد.
بسکتبالیست‌های ایران فردا در سومین دیدار خود ساعت 13:45 به مصاف اندونزی می‌روند.
گزارش کامل بازی ایران - چین
کوارتر نخست؛ 14 بر 14
بازی با مالکیت برای چین آغاز شد و میزبان با امتیاز هاولین تائو سنتر 208 سانتی‌متری خود از ایران سه بر صفر پیش افتاد که بلافاصله حامد حدادی با یک حرکت زیبا در زیر سبد نتیجه را به حداقل رساند و سپس با پرتاب آزاد کار را برابر کرد.
دو تیم کار خود را با دفاع با تمرکز ادامه می‌دادند و نیم‌نگاهی به ضدحمله داشتند. در حالی که چینی‌های جوان عجولانه عمل می‌کردند ایران با استفاده از قدرت زیر سبد حامد حدادی امتیازآوری می‌کرد.
چین دو بازیکن 208 سانتی‌متری در زمین داشت و در ادامه دائو ژانگ بازیکن 212 سانتی‌متری خود را نیز وارد میدان کرد تا در زیر سبد تقویت شود. 5 دقیقه از مسابقه گذشته بود و ایران 8 بر 3 از حریفش پیش بود؛ عملکرد دفاعی دو تیم اجازه نمی‌داد بازی پرامتیاز شود که می‌توان به این موضوع اشاره کرد. چین به طور کامل برابر دفاع ایران کاری از پیش نبرد و نزدیک به 6 دقیقه بدون امتیاز به کارش ادامه ‌می‌داد.
چینی‌ها در شرایطی که با حضور حدادی و ساهاکیان نمی‌توانستند به زیر سبد ایران نفوذ کنند روی به بازیکن پیرامونی آوردند و شوت زدند که موفق بودند؛ کادرفنی ایران برای دفاع آنها دست به تغییر زد. محمد جمشیدی و اصغر کاردوست دو بازیکن تعویضی ایران در کوارتر نخست بودند و جمشیدی همان ابتدا با یک پرتاب سه امتیازی خودنمایی کرد. ایران 12 بر 9 از میزبانش پیش بود که چینی‌ها با استفاده از ضد حمله فاصله را به حداقل رساندند.
سجاد مشایخی دیگر بازیکن تعویضی ایران بود که توانست به کار ایران سرعت بدهد و موقعیت سازی کند. با پاس زیر سبد او اوشین ساهاکیان دوباره ایران را از میزبانش پیش انداخت. دقایق پایانی کوارتر نخست پایاپای ادامه پیدا کرد و ایران در آستانه برد قرار داشت که پرتاب دو امتیازی فورواد چینی در ثانیه‌های پایانی کار را برابر کرد تا کوارتر اول 14 بر 14 برابر شود.
کوارتر دوم؛ 16 بر 13 ایران
کوارتر دوم مسابقه تا دو دقیقه امتیاز نداشت تا اینکه سامان ویسی با یک توپ‌ربایی به سمت سبد چین حمله کرد و شانزدهمین امتیاز ایران را کسب کرد. در ادامه او دو امتیاز دیگر هم بدست آورد و نتیجه بازی را 18 بر 14 کرد. در این دقایق چین سعی کرد دوباره با استفاده از بازیکنان بلند قامتش امتیازآوری کند. در این کوارتر کی ژو سنتر 217 سانتی‌متری چین هم وارد میدان شده بود و با حامد حدادی 218 سانتی‌متری که بهترین بازیکن آسیا است تقابل می‌کرد. با تمام این تفاسیر ایران همچنان تیم برتر میدان بود و سنتر 217 سانتی‌متری چین که 19 سال سن داشت هم نتوانست کاری برای تیمش انجام دهد.
پنج دقیقه از کوارتر دوم گذشته بود و چینی‌ها در حمله و دفاع ناکام بودند و ایران 7 بر 2 پیش بود. پاسکاری‌های سریع ایران دفاع چین را آزار می‌داد و بسکتبالیست‌ها به خوبی در زیر سبد میزبان فضاسازی می‌کردند که اسلم دانک محمدرضا اکبری فوروارد سرعتی ایران نتیجه کار را 24 بر 18 کرد. شاید زیباترین صحنه مسابقه تا این کوارتر نفوذ سجاد مشایخی به زیر سبد چین بود که توپش وارد سبد نشد اما حامد حدادی در شانس دوباره با یک اسلم دانک امتیازی دیگر کسب کرد.
در حالی که بازیکنان جوان چین برابر قدرت ایران سردردگم بودند 5 خطائه شدن ایران فرصتی برای میزبان بود تا فاصله امتیازی را کاهش دهد. در سه دقیقه پایانی کوارتر دوم ایران دوباره در دفاع غفلت کرد و چینی‌ها به سادگی نفوذ می‌کردند و امتیاز می‌گرفتند. همین مساله فریادهای بازیکنان با تجربه ایران را در پی داشت که هم تیمی‌هایشان را به تمرکز بیشتر فرامی‌خواندند.
ایران در دقایق پایانی کوارتر دوم بهتر کار کرد و با درخشش بازیکنان جوانش یعنی بهنام یخچالی و سجاد مشایخی توانست دوباره برتری ایجاد کند و در نهایت با نتیجه 30 بر 27 در نیمه اول برنده شد.
کوارتر دوم مسابقه با نتیجه 16 بر 13 به پایان رسید.
حامد حدادی در نیمه نخست با 13 امتیاز و تاثیرگذاری 14 بهترین بازیکن میدان بود.
کوارتر سوم؛ 12 بر 12
کوارتر سوم مسابقه نیز ابتدا بدون امتیاز بود تا اینکه بعد از 2 دقیقه محمد جمشیدی برای ایران امتیاز کسب کرد. دفاع ایران در کوارتر سوم بهتر از قبل بود و همین مساله فرصت ضد حمله برای بسکتبالیست‌ها ایجاد می‌کرد که سامان ویسی سی و چهارمین امتیاز را برای ایران بدست آورد.
بازی 34 بر 31 به سود ایران بود که کادرفنی چین تغییری در سبک دفاع خود ایجاد کرد تا حامد حدادی را متوقف کند. آنها در این امر موفق بودند و توانستند در ضد حمله‌ها فاصله را به حداقل برسانند. البته حامد حدادی باز هم در زیر سبد چین خودنمایی می‌کرد اما فاصله به عدد یک رسیده و ایران 36 بر 35 پیش بود.
بچیروویچ با صحبت اختصاصی با حامد حدادی نکات لازم را به سنتر ایران منتقل کرد و سیستم حمله تیم را بر محور او قرار داد. او یونس لاله‌زاده و روزبه ارغوان را نیز وارد میدان کرد تا بتواند با بازیکنان تازه نفس دفاع چین را بشکند اما تمرکز دو تیم در دفاع آنقدر بالا بود که تا چند دقیقه ایران و چین تنها 4 و 3 امتیاز کسب کردند. این کوارتر با نتیجه 12 بر 12 به پایان رسید و ایران تا پایان این کوارتر 42 بر 39 از حریفش پیش بود.
کوارتر چهارم؛ 25 بر 9 چین
کوارتر پایانی مسابقه با خطای فنی بازیکنان ایران و یک امتیاز برای چین آغاز شد و فاصله به عدد 2 رسید. ماکان کلانبیک بازیکن شماره 10 و فوروارد تیم چین با نفوذ به زیر سبد ایران کار را 42 بر 42 برابر کرد. این کوارتر سرعت بالایی داشت و چین سعی می‌کرد با استفاده از نفوذهای سریع نبض بازی را در اختیار بگیرد. آرمان زنگنه بازیکن جوان تیم ملی که در این کوارتر فرصت بازی بدست آورده‌ بود دوباره ایران را پیش انداخت اما فوروارد تیم چین با یک اسلم دانک و پرتاب آزاد چهل و پنجمین امتیاز تیمش را کسب کرد تا چین بعد از مدت‌ها پیش بیفتد.
چین به برتری خود در این کوارتر ادامه داد و 47 بر 44 از ایران پیش افتاد. در حالی که چینی‌ها تمرکز بالایی داشتند بازیکنان ایران سراسیمه کار می‌کردند و همین باعث می‌شد تا موقعیت برای میزبان ایجاد شود و بازیکنان جوان آنها امتیازآوری کنند. بچیروویچ با اضافه کردن بازیکنان سرعتی خود و تغییر سیستم دفاع نیرویی به تیم تزریق کرد. نفوذ سجاد مشایخی به زیر سبد چین چهل و ششمین امتیاز ایران را به ارمغان آورد اما چیزی عوض نشد و چین با استفاده از شوت‌های سه‌امتیازی موفق بازیکنانش فاصله امتیازی را افزایش داد. ملی‌پوشان ایران در دفاع سراسیمه بودند تا جایی که حتی سنتر 217 سانتی‌متری چین هم شوت سه امتیازی می‌زد.


سه دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود و چین 55 بر 46 از ایران پیش بود و بچیروویچ هنوز حامد حدادی را که در این کوارتر اکثرا روی نیمکت بود را به میدان نمی‌آورد. ایران در سیستم حمله خود ناموفق بود اما چین به خوبی نفوذ می‌کرد. فاصله امتیازی به عدد 14 هم رسید که بالاخره روزبه ارغوان در زیر سبد توانست دو امتیاز برای ایران کسب کند.
برتری تیم چین تا پایان ادامه داشت و در نهایت میزبان کوارتر چهارم را با نتیجه 25 بر 9 به سود خود تمام کرد و در پایان 64 بر 51 به پیروزی رسید.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 21 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری تسنیم، لبران جیمز، فوق ستاره فصل سابق تیم بسکتبال میامی هیت به تیم سابق خود، کلیولند کاوالیرز پیوست.

4 سال پس از اینکه لبران جیمز، کلیولند را به قصد قهرمانی در لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا ترک کرد و چهره‌ای نفرت‌انگیز از خودش در کلیولند ساخت، حالا به زادگاهش برگشته تا به رویای 50 ساله قهرمانی این تیم در NBA جامه عمل بپوشاند.

جیمز می‌گوید: من تیم‌های دیگر را بررسی کردم ولی نمی‌توانستم بعد از ترک میامی به جای دیگری جز کلیولند بروم.

جیمز هنوز قراردادی با کلیولند نبسته ولی اعلام کرده که از فصل آینده لباس کلیولند را می‌پوشد. وی در این باره اظهار داشت: وقتی کلیولند را ترک کردم، یک مأموریت داشتم. من به دنبال قهرمانی در لیگ بودم و 2 بار این عنوان را به دست آوردم. حالا میامی، احساس یک قهرمان را دارد ولی شهر من،‌ مدتی بسیار طولانی است که در انتظار جام است. هدف من این است که حداکثر عنوان قهرمانی را با این تیم به دست آورم. بدون هیچ شکی، مهم‌ترین موضوع برای من، آوردن جام قهرمانی به اوهایو است.

کینگ جیمز ادامه داد: من به خاطر بازی در کنار دواین وید و کریس باش به میامی رفتم. من معتقد بودم می‌توانیم  یک کار جادویی و بزرگ در این تیم انجام دهیم و دیدید که چه کار کردیم. در حال حاضر، سخت‌ترین کار برای من این است که دوستانم و هدف مشترک‌مان را در میامی ترک کنم.

لبران جیمز ممکن است هیچ‌گاه به رکورد 6 قهرمانی مایکل جردن در لیگ نرسد اما می‌تواند کلیولندی را که از سال 1964 در هیچ رشته‌ای قهرمان نشده به این عنوان برساند. وی گفت: من قول قهرمانی نمی‌دهم چون می‌دانم رسیدن به آن چقدردشوار است. ما آماده قهرمانی نیستیم ولی می‌خواهم که قهرمان شویم. من واقعیت‌ها را می‌بینم.

جیمز

جیمز بعد از 4 سال به زادگاهش اوهایو برمی‌گردد. او در این مدت مثل یک دانشجو، رشد کرده و با هم تیمی‌هایش هماهنگ‌تر شده است. او ازدواج کرده و 2 پسر دارد و دخترش هم تا چند ماه آینده به دنیا خواهد آمد. تتوی رو بدنش هم حاوی این مضمون است که جایی بهتر از «آکرون» برای زندگی و رشد وجود ندارد.

جیمز در پایان گفت: من به خانه برگشته‌ام! 


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : شنبه 21 تیر1393 | | نویسنده : araz |
محمدرضا مشحون در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ارزیابی اولیه خود از تیم‌های شرکت کننده در مسابقات کاپ آسیا اظهارداشت: تیم‌هایی مانند فیلیپین، ژاپن و چین‌تایپه با تمام قدرت به ووهان سفر کرده‌اند. اردن هم البته از تمام قدرت خود برای شرکت در مسابقات بهره برده است. در این میان تیم میزبان تا حد زیادی جوان شده است. به نظر می‌رسد چینی‌ها از تیم دوم خود برای کاپ آسیا استفاده کرده‌اند یا تیمی که قرار است برای المپیک برزیل آماده شود.

وی تصریح کرد: در این میان تیم‌هایی مانند ا ندونزی، سنگاپور و هند جزو تیم‌های درجه دوم و سوم آسیا هستند که شناخت خیلی زیادی از آنها نداریم. این تیم‌ها حرف زیادی برای گفتن ندارند و شاید در بین آنها هند از بقیه بهتر باشد اما همین تیم هم برای مدعیان دردسرساز نیست.

مدیر سازمان تیم‌های ملی بسکتبال که همراه با این تیم به ووهان سفر کرده است، خاطرنشان کرد: البته ایران هم برای این مسابقات دست به جوانگرایی زده است. به طور حتم همین تغییر و تحولات ایجاد شده در ترکیب تیم باعث عملکرد متفاوت بازیکنان در دو نیمه دیدار روز نخست برابر ژاپن شد. آنها در نیمه نخست این بازی نمایش جالبی ارائه نکردند و نمی‌توانستند به خوبی یکدیگر را در زمین پیدا کنند اما در نیمه دوم خیلی بهتر و موثرتر کار کردند که نتیجه آنها هم پیروزی بود.

مشحون تاکید کرد: تیم ملی با ترکیبی متقاوت از همیشه و بدون هیچ دیدار تدارکاتی به ووهان سفر کرد و اولین دیدار را برابر ژاپن را برگزار کرد. امیدوارم روند خوبی که بازیکنان در نیمه دوم این دیدار داشتند ادامه داشته باشد و آنها به مرور در بازی@های دیگر بهتر کار کنند. چین که امروز باید با آن بازی کنیم اگرچه جوانتر شده اما میانگین قدی خوبی دارد و توانمند هم است. تیم ملی باید برای برتری در این دیدار خیلی از بهتر از بازی روز اول ظاهر شود.

مدیر سازمان تیم‌های ملی بسکتبال در پایان تاکید کرد: تیم‌های خوبی در مسابقات شرکت کرده‌اند اما ایران در کنار آنها یکی از شانس‌های مسلم قهرمانی  است.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 21 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی بسکتبال دوشنبه شب گذشته به منظور حضور در پنجمین دوره مسابقات کاپ آسیا و انتخابی جام ملت‌های آسیا عازم چین شد. یکی از بازیکنان غایب در این سفر ارسلان کاظمی بود که به دلیل حضور در آمریکا نتوانست تیم ملی را در این سفر همراهی کند. البته قرار بود این بازیکن ملی‌پوش از آنجا راهی چین شود و به اردوی تیم ملی بپیوندد اما این اتفاق هنوز رخ نداده است.

مسابقات بسکتبال کاپ آسیا از روز گذشته به طور رسمی در ووهان آغاز شد. تیم ملی نخستین دیدار خود را برابر ژاپن برگزار کرد و طی آن به پیروزی 66 بر 56 دست یافت. دومین تیم ایران در کاپ آسیا امروز برابر چین برگزار می‌شود. این دیدار نیز همانند دیدار روز جمعه مقابل ژاپن در غیاب ارسلان کاظمی برگزار می‌شود. 

محمدرضا مشحون، مدیر سازمان تیم‌های ملی بسکتبال که همراه با این تیم به چین سفر کرده در گفتگو با خبرنگار مهر در این رابطه اظهارداشت: نهایتا ارسلان تا امشب به اردوی تیم ملی ملحق می‌شود. شاید هم در جریان بازی برابر چین شاهد حضور او در سالن مسابقه باشیم.

مدیر سازمان تیم‌های ملی بسکتبال تاکید کرد: طبق آخرین اطلاع، ارسلان در راه سفر به شانگهای بود. حضور این بازیکن در تیم ملی قطعی است و به طور حتم از فردا به بعد شاهد عملکردش در ترکیب تیم ملی خواهیم بود.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 21 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ تیم ملی بسکتبال ایران در دومین روز مسابقات کاپ آسیا با تیم میزبان روبرو شد. 

بچیروویچ برای این بازی یک تغییر در ترکیب اولیه خود ایجاد کرده و به جای محمد جمشیدی از محمدرضا اکبری استفاده می کند. ویسی، یخچالی، ساهاکیان و حدادی دیگر بازیکنان ترکیب ابتدایی ایران مقابل چین هستند. ارسلان کاظمی هم که تا روز جمعه در لیگ تابستانی اورلاندو حضور داشت امروز به تیم ملحق می شود و به همین دلیل در ترکیب 12 نفره تیم قرار ندارد.

تیم چین برخلاف حریف روز اول ایران، ترکیب قدبلندتری نسبت به ایران داشت و 3 امتیاز اول بازی هم از این تیم ثبت شد. 

شروع بازی برای ایران با سلطه حامد حدادی مواجه بود که 9 امتیاز اول تیم را به دست آورد. بعد از چند امتیاز چین، محمد جمشیدی که به همراه اصغر کاردوست وارد زمین شده بود، با یک پرتاب 3 امتیازی اولین بازیکنی بعد از حدادی بود که موفق به گرفتن امتیاز شد. 

کوارتر اول بازی در حالی 14- 14 مساوی تمام شد که تیم چین از 8 پرتاب سه امتیازی خود هیچ کدام را به گل تبدیل نکرد و آمار پرتاب های راه دور این تیم صفر درصد بود. 

پیراهن های بومی چین

اسامی بازیکنان چین که میزبانی مسابقات را هم برعهده داشته و یکی از پیشرفته ترین تیم های بسکتبال آسیا از نظر ارتباطات بین المللی به شمار می روند به زبان چینی پشت پیراهن آنها حک شده و سایر آسیایی ها برای تشخیص نام آنها باید به سایت مسابقات مراجعه کنند!

ایران در کوارتر دوم با 3 امتیاز از میزبان پیش افتاد و در پایان نیمه اول با نتیجه 30 بر 27 برنده شد. هر دو تیم تا پایان نیمه تنها یک پرتاب سه امتیازی خود را گل کردند و بازیکنان ایران در پرتاب های پنالتی هم دقت کمتری با 64 درصد مقابل 91 درصد پنالتی موفق چین داشتند.

حامد حدادی با 13 امتیاز و 7 ریباند بهترین بازیکن نیمه اول بود. سامان ویسی هم 5 امتیاز و 3 ریباند برای ایران داشت. 


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : شنبه 21 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از سایت مسابقات، روز دوم مسابقات بسکتبال کاپ آسیا با اولین بازی فیلیپین آغاز شد. فیلیپینی ها که بعد از یک روز استراحت با چین تایپه بازی داشتند، با 10 امتیاز پیاپی در شروع مسابقه و برتری 16 امتیازی در ادامه، قدرت خود را نشان دادند هر چند تمام دقایق بازی به این شکل پیش نرفت و چین تایپه در کوارتر سوم با نتیجه 24 بر 11 برنده شد اما در نهایت فیلیپین با 78 امتیاز در مقابل 64 امتیاز تایپه، برنده بازی شد. 

دوتیت آمریکایی با 8 امتیاز و 16 ریباند موثرترین بازیکن فیلیپین بود. دیوید و دالیستان با 16 و 18 امتیاز بهترین امتیازآوران این تیم لقب گرفتند.

کوینسی دیویس یار آمریکایی چین تایپه هم به 7 امتیاز و 7 ریباند محدود شده و هو لونگ مائو با 15 امتیاز بهترین بازیکن تیم بود.

برد ژاپن بعد از طعم شکست مقابل ایران

ژاپن حریف روز اول ایران در دومین بازی امروز با نتیجه 75 بر 52 هند را شکست داد. تاکشی با 13 امتیاز و 9 ریباند بهترین بازیکن این تیم بود.

ایران و چین از ساعت 16 آخرین بازی امروز را برگزار می کنند. 


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : شنبه 21 تیر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار مهر، هيئت بسکتبال استان قم در حالی برای برگزاري دوره جدید رقابت‌هاي جام رمضان بسکتبال باشگاه‌هاي اين استان برنامه ریزی کرده است که بسکتبالیست‌های قمی در ترکیب هفت تیم حاضر در این بازی‌ها با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

طبق معمول برگزاری تمامی رقابت‌‌های استانی، سالن شهيد رضاييان که با عنوان خانه بسکتبال قم شناخته می‌شود میزبان رقابت‌های جام رمضان بسکتبال قم است و هفت تیم برای کسب عنوان نخست و مقام قهرماني این جام به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

هدف از برگزاري رقابت‌هاي جام رمضان بسکتبال باشگاه‌هاي استان، ايجاد فرصتي مناسب براي حضور تمامي بسکتبالیست‌های استان در رده‌هاي سني مختلف در ميدان رقابت است تا مسئولان هیئت بسکتبال قم علاوه بر برگزاري ليگ، از سطح كمي و كيفي بسکتبال استان نيز آگاه شوند.

این در حالی است که به واسطه عدم حضور تیم‌های بسکتبال قم در مسابقات لیگ‌های بسکتبال باشگاه‌های کشور، در سال‌هاي اخير بسکتبال قم تا حدودی از رشد و پيشرفت خود فاصله گرفته است و این رشته ورزشی با علاقمندان به ورزش نیز فاصله دارد.

با این حال تصمیم مسئولان هیئت بسکتبال استان قم این است که امسال بانوان بسکتبالیست‌ استان قم که پيشرفت قابل ملاحظه‌اي داشته‌اند در لیگ دسته دوم باشگاه‌‌های کشور شرکت کنند به خصوص اینکه توسعه بسکتبال در بين بانوان به گونه‌اي بوده است كه تیم بانوان قم در ليگ‌ باشگاه‌هاي كشور با بازیکنان بومی به میدان برود.

خبر خوشحال‌کننده اخیر برای بسکتبال دوستان قم این است که هیئت بسکتبال قم اعلام کرده بعد از 2 سال دوری از مسابقات لیگ‌های بسکتبال کشور امسال حضور یک تیم به نمایندگی از هیئت بسکتبال استان قم در مسابقات لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور قطعی است.

بر همین اساس با اولویت بازیکنان بومی بسکتبال قم در لیگ دسته اول کشور مقدمات حضور تیم قم در پیکارهای لیگ دسته اول آماده شده و حتی تمرینات این تیم به زودی شروع می‌شود تا به محض اعلام برنامه های فصل جدید لیگ دسته اول، این تیم با جدیت بیشتری وارد کارهای آماده سازی شود.

این در حالی است که بازیکنان قمی پیش از این سال‌ها سابقه حضور در ترکیب تیم راه و ترابری قم در مسابقات لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور را داشته‌اند و با توجه به حضور آنها که اکنون با تجربه شده‌اند و همچنین وجود چندین استعداد بسیار خوب در بسکتبال قم، تصمیم مسئولان هیئت بسکتبال قم بر این است که قم از امسال بار دیگر به لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور بازگردد.

گفتنی است: آخرین حضور بسکتبال استان قم در مسابقات لیگ های کشور به سال 1390 و حضور تیم بسکتبال جهش ترابری قم در مسابقات لیگ برتر کشور باز می گردد، ضمن اینکه پیش از آن راه و ترابری نیز در سال 89 در لیگ برتر به میدان می‌رفت.


موضوعات مرتبط: اخبارشهرستانها

تاريخ : شنبه 21 تیر1393 | | نویسنده : araz |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.