به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حساس‌ترین دیدار هفته سوم لیگ حرفه‌ای بسکتبال، تیم دانشگاه آزاد در خانه با نتیجه 70 بر 54  از سد تیم صدرنشین پتروشیمی بندر امام گذشت. شاگردان بوبان میتف با وجود این شکست همچنان با 7 امتیاز صدرنشین جدول رده بندی هستند. 

بسکتبال دانشگاه آزاد

تیم فولاد هفت الماس قزوین نیز در یک بازی نزدیک و جنجالی موفق به شکست میزبان خود پالایش نفت آبادان شد. این نخستین پیروزی شاگردان محمدرضا اسلامی در لیگ حرفه‌ای بود.

نتایج دیدارهای هفته چهارم لیگ حرفه‌ای بسکتبال به شرح زیر است:

دانشگاه آزاد 70 - پتروشیمی بندرامام 54
شهرداری گرگان 77 - ثامن مشهد 69
پالایش نفت آبادان 70 - فولاد هفت الماس 73
پتروشیمی ماهشهر 77 - مهرام تهران 91

ترتیب تیم‌ها در جدول رده‌بندی لیگ حرفه‌ای بسکتبال تا پایان هفته سوم به شرح زیر است:

1- پتروشیمی بندر امام: 3 پیروزی، یک شکست، 7 امتیاز
2- مهرام تهران: 3 پیروزی، 6 امتیاز
3-  دانشگاه آزاد: 3 پیروزی، 6 امتیاز
4- شهرداری گرگان: 2 پیروزی، 2 شکست، 6 امتیاز
5- پالایش نفت آبادان: یک پیروزی، 3 شکست، 5 امتیاز
6-  ثامن مشهد: یک پیروزی، 3 شکست، 5 امتیاز
7- پمینای اصفهان: یک پیروزی، 2 شکست، 4 امتیاز
8- پتروشیمی ماهشهر: یک پیروزی، 3 شکست، 5 امتیاز
9- فولاد هفت الماس قزوین: یک پیروزی، 2 شکست، 4 امتیاز


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : پنجشنبه ۷ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در دیدارهای صبح امروز (سه‌شنبه) لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا، تیم بسکتبال هیوستون راکتس با درخشش خارق‌العاده گارد رأس ملی پوش خود، جیمز هاردن، میهمانش مینه‌سوتا تیمبر وولوز را در سالن «تویوتا سنتر» شکست داد.

هاردن

هاردن با کسب 31 امتیاز، 11 ریباند و 10 پاس گل برای دومین بار در فصل جاری تریپل دابل کرد. جالب اینکه او 7 پرتاب اول خود در شروع بازی را هدر داد.

نتایج دیدارهای صبح امروز لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا به شرح زیر است:

بروکلین 110 – دنور 82
سان آنتونیو 81 – یوتا 90
بوستون 115 – فینیکس 110
مینه‌سوتا 102 – هیوستون 113
تورونتو 97 – نیواولینز 100
میلواکی 71 – شیکاگو 87
فیلادلفیا 108 – میامی 119

در پایان بازی‌های امروز، آتلانتا هاوکس و تورونتو رپتورز در صدر کنفرانس شرق و فیلادلفیا سونی سیکسرز و نیویورک نیکس در انتهای جدول این کنفرانس هستند. تیم‌های گلدن استیت وریرز و ممفیس گریزلیز نیز در صدر کنفرانس غرب و لس آنجلس لیکرز  و مینه‌سوتا تیمبروولوز در قعر این کنفرانس قرار دارند.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : سه شنبه ۵ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
کاپیتان تیم ملی بسکتبال به عنوان تاثیر گذارترین بازیکن هفته سوم لیگ حرفه‌ای شناخته شد.

به گزارش مشرق، هفته سوم لیگ حرفه ای بسکتبال روز گذشته برگزار شد و تیم های پتروشیمی، دانشگاه آزاد، نفت آبادان و صنایع پتروشیمی به برتری رسیدند.

در پایان این رقابت‌ها بر اساس آمار بهترین بازیکنان هفته در هر بخش شناخته شدند که به شرح زیر است:


تاثیرگذارترین بازیکن:

صمد نیکخواه بهرامی از پتروشیمی با تاثیرگذاری 27

پرامتیازترین بازیکن:

آنتونی رافا از صنایع پتروشیمی با 29 امتیاز

پاس منجر به گل:

علی جمشیدی از ثامن با 8 پاس

توپ ربایی:

مهدی بورون از نفت آبادان با 5 مورد

بلاک شات:

اصغر کاردوست و جابر روزبهانی از نفت آبادان با 2 مورد

ریباند:

تودوویچ از صنایع ماهشهر با 14 ریباند

دبل دبل:

تودوویچ از صنایع با 13 امتیاز و 14 ریباند

نتایج هفته سوم:

هفت الماس قزوین 66 - صنایع ماهشهر 67

پمینا اصفهان 82 - دانشگاه آزاد 87

پتروشیمی بندرامام 87 - شهرداری گرگان 75

ثامن مشهد 86 - نفت آبادان 89

موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه ۵ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
اصفهان- سرمربی تیم بسکتبال پمینای اصفهان گفت: پیش از برگزاری مسابقه، پیش‌بینی شرایط بازی مقابل دانشگاه آزاد را می‌کردم و به خوبی از اینکه این دیدار یک مسابقه دشوار به شمار می‌رود، آگاه بودم.

محسن صادق زاده

به گزارش خبرنگار مهر، محسن صادق‌زاده عصر امروز پس از شکست مقابل دانشگاه آزاد تهران در هفته سوم لیگ حرفه‌ای بسکتبال باشگاه‌های کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش از آغاز بازی به خوبی می‌دانستم که دیدار با دانشگاه آزاد یک مسابقه دشوار به شمار می‌رود و در بازی امروز نیز مشخص بود که این مسابقه بسیار دشوار بود.

وی افزود: با این حال به نظر من عملکرد دو تیم از نظر فنی به یکدیگر نزدیک بود و تا دقایق پایانی مسابقه مشخص نبود که چه تیمی برنده مسابقه خواهد شد.

سرمربی تیم بسکتبال پمینای اصفهان تصریح کرد: ما تا دقایق پایانی بازی، عملکرد پایاپایی نسبت به تیم حریف داشتیم و حتی می‌توانستیم به پیروزی برسیم اما با اخطار بازیکن ساحل عاجی ما، مشکلاتی برای تیم به وجود آمد.

وی بیان داشت: بعد از آنکه توره ۴ اخطاره شد، نتوانستیم از بازیکن جایگزین خوبی در پست او استفاده کنیم و به مشکل بر خوردیم که به نظرم این مسئله در شکست تیم تأثیرگذار بود.

صادق‌زاده ادامه داد: باید بگویم که موقعیت‌های دو تیم در مسابقه امروز به یک تعداد بود اما بازیکنان جایگزین دانشگاه آزاد توانستند بهتر از بازیکنان ما عمل کنند که این مسئله در شکست ما تأثیرگذار بود.

وی خاطرنشان کرد: باید بگویم که تیم پمینا از مشکل نداشتن بازیکن جایگزین رنج می‌برد اما تلاش می‌کنیم که هرچه سریعتر با اضافه کردن بازیکنان بهبود یافته، این مشکل را برطرف کنیم.

تیم بسکتبال پمینای اصفهان در هفته سوم لیگ حرفه‌ای بسکتبال و با وجود استفاده از بازیکن خارجی نتوانست مقابل دانشگاه آزاد تهران به پیروزی برسد و در نهایت با نتیجه ۸۷ بر ۸۲ مغلوب دانشگاه آزاد شد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه ۵ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
سرمربی تيم هفت الماس قزوين پس از شکست شاگردانش مقابل تيم پتروشيمی ماهشهر گفت: بازيکنان هفت الماس با بدشانسی و کمتجربگی بازی خود را واگذار کردند. به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین٬ محمدرضا اسلامی امشب پس از پایان دیدار شاگردانش مقابل تيم پتروشيمی ماهشهر در چارچوب هفته سوم رقابتهای ليگ حرفهای بسکتبال باشگاههای کشور اظهار کرد: بازیکنان هفت الماس در آغاز کوارتر اول و در نيمه نخست بازی مقابل تيم پتروشيمی ماهشهر بازی ضعيفی را از خود به نمایش گذاشتند و نتوانستند همان بازی هميشگی خود را انجام دهند. وی با اشاره به اینکه تيم پتروشيمی ماهشهر با استفاده از بازیکن آمریکایی خود به خوبی توانست بازی را در نيمه نخست در دست بگيرد٬ افزود: بازیکنان این تيم در نيمه اول بسيار موفق عمل کردند و توانستند از موقعيتهای به دست آمده نهایت استفاده را ببرند.

خبرگزاری فارس: شاگردانم با کم‌تجربگی بازی را واگذار کردند

اسلامی عنوان کرد: تيم پتروشيمی ماهشهر که در رقابتهای ليگ ملی بسکتبال عملکرد ضعيفی را از خود بر جای گذاشته بود٬ در رقابتهای ليگ حرفهای با جذب دو بازیکن خارجی توانسته تيم خود را به خوبی تقویت کند که نکته بارز این مسئله در بازی مقابل تيم هفت الماس اتفاق افتاد.

سرمربی تيم بسکتبال هفت الماس قزوین اضافه کرد: بازیکنان هفت الماس در بازی قبلی مقابل تيم مهرام بازی بسيار ضعيفی را ارائه داده بودند و در این بازی فشار زیادی روی آنان بود٬ به طوری که میخواستند در حضور تماشاگران پرشور قزوینی برنده بازی باشند وی با اشاره به اینکه در نيمه دوم بازیکنان هفت الماس با ارائه بازیهای هميشگی خود در بازیهای گذشته به قصد جبران نتيجه به زمين بازی آمدند و اتفاقا در این امر هم موفق عمل کردند و توانستند با استفاده از پرتابهای سه امتيازی و فرارهای عالی خود اختلاف امتيازهای نيمه نخست را جبران کرده و حتی چندین امتياز نيز از ميهمان خود پيشه بگيرند. اسلامی با اشاره به اینکه در آخرین دقایق بازی بازیکنان تيم هفت الماس نتوانستند از موقعيتهای خود به خوبی استفاده کنند٬ عنوان کرد: در لحظاتی که بازی شانه به شانه پيش میرفت این بازیکنان تيم پتروشيمی ماهشهر بودند که با تکيه بر بازیکنان خارجی خود با تجربهتر عمل کردند و در نهایت برنده این بازی شدند. سرمربی تيم بسکتبال هفت الماس قزوین با اشاره به اعتراض تماشاگران قزوینی در پایان دیدار این تيم مقابل تيم پتروشيمی ماهشهر نيز بيان کرد: تماشاگران بدون شک از تيم خود پيروزی میخواهند و اعتراض آنها هم به طور طبيعی قابل قبول است٬ اما ما تلاش میکنيم در بازیهای آینده خود با برتری مقابل رقيبان دل آنان را شاد کنيم.

وی با اشاره به شرایط محمد یوسفوند که این روزها در شرایط آرمانی خود به سر نمیبرد٬ افزود: این بازیکن از نظر روحی دچار مشکل شده و تلاش ما و کادر فنی این است که انگيزه این بازیکن را دوباره به وی برگردانيم تا این بسکتباليست خوب هفت الماس بتواند در ادامه شرایط بهتری را از خود به نمایش بگذارد. سرمربی تيم هفت الماس با اشاره به شرایط تيم هفت الماس در ادامه رقابتهای ليگ حرفهای بسکتبال باشگاههای کشور خاطرنشان کرد: بدون شک در بازیهای باقيمانده خود تلاش میکنيم تا بهترین عملکرد را از خود مقابل رقبا به نمایش بگذاریم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه ۵ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
سرمربی تيم صنايع پتروشيمی ماهشهر پس از برتری تيمش مقابل تيم هفت الماس در رقابتهای ليگ حرفهای بسکتبال باشگاههای کشور گفت: شاگردانم برای پيروزی مقابل تيم هفت الماس هم قسم شده بودند. علی عمورینژاد در گفتوگو با خبرنگار فارس در قزوین پس از برتری شاگردانش مقابل تيم هفت الماس در چارچوب هفته سوم رقابتهای ليگ حرفهای بسکتبال باشگاههای کشور اظهار کرد: تيم بسکتبال هفت الماس قزوین را به خوبی آناليز کرده بودیم و توانستيم با استفاده از موقعيتهای خوب خود در نهایت این بازی را به سود خود به پایان برسانيم. وی با اشاره به اینکه پس از باخت بدی که هفته گذشته مقابل تيم ثامن مشهد در ماهشهر بهدست آوردیم٬ بازیکنان پتروشيمی همقسم شده بودند که این بازی را به سود خود به پایان برسانند و از اینکه توانستيم در قزوین مقابل هفت الماس به برتری برسيم٬ بسيار خوشحال هستيم.

عمورینژاد با اشاره به اینکه تيم هفت الماس بازیکنان جوان و جنگندهای دارد٬ عنوان کرد: بازیکنان این تيم در زمين بازی دوندگی فوقالعادهای دارند و تا آخرین لحظات بازی برای کسب پيروزی میجنگند و در بازی امروز نيز در واپسين ثانيهها تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا بازنده این دیدار نباشند. سرمربی تيم صنایع پتروشيمی ماهشهر با اشاره به اینکه تيم بسکتبال هفت الماس از ترکيب خوبی سود میبرد٬ عنوان کرد: این تيم با هدایت خوب محمدرضا اسلامی یک تيم خوب و استخواندار است که در زمين بازی برای کسب پيروزی میجنگد. عمورینژاد با اشاره به اینکه تيم بسکتبال پتروشيمی ماهشهر در ليگ ملی با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم کرده است٬ گفت: اگر چه در ليگ حرفهای توانستهایم این دو بازیکن خارجی را جذب تيم کنيم٬ اما همچنان مسئولان شهری باید با استفاده از ظرفيتهای ماهشهر تلاش کنند تا بتوانيم هزینه بازیکنان داخلی خود را نيز پرداخت کنيم. وی با اشاره به اینکه بازیکنان ایرانی تيم پتروشيمی ماهشهر در رقابتهای ليگ ملی بسکتبال بدون هزینه به ميدان رفتند٬ افزود: این در حالی است که با وجود آغاز ليگ حرفهای بسکتبال هنوز هم بازیکنان پتروشيمی هزینهای را دریافت نکردهاند و از این حيث باید مسئولان حمایت کنند. سرمربی تيم صنایع پتروشيمی ماهشهر با اشاره به اینکه تيم پتروشيمی ماهشهر تمام تلاش خود را میکند تا بتواند در رقابتهای ليگ حرفهای بسکتبال باشگاههای کشور بهترین نتایج را بگيرد٬ خاطرنشان کرد: اگر مسئولان حمایت کنند بدون شک تمام تلاش خود را میکنيم تا در جمع پنج تيم نخست ليگ حرفهای قرار بگيریم.

وی در پاسخ به نحوه قضاوت داور نيز عنوان کرد: من به هيچ عنوان چه در شکست و چه در پيروزی در مورد داوری صحبتی نمیکنم و اعتقاد دارم که داوران ایرانی همواره نجيب و خوب هستند


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه ۵ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

آبادان - ایرنا - سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام در خصوص پیروزی تیمش برابر شهرداری گرگان گفت: بازی آسانی پیش رو نداشتیم، زیرا تیم شهرداری گرگان، سرسختانه بازی کرد.

 

به گزارش ایرنا 'بوبان میتف' عصر دوشنبه در جمع رسانه ها، گفت:برای پیروزی در این دیدار، تلاش زیادی انجام دادیمپف اگرچه حریف عرصه را بر ما تنگ کرده بود.

وی اظهار داشت: در هر چهار کواتر تیم شهرداری گرگان پایاپای ما پیش آمد، ولی حریف بازیکنان با تجربه ما نشد.

سرمربی تیم پتروشیمی بندر امام گفت: بازیکنان خارجی تیم شهرداری گرگان هنوز به هماهنگی لازم با دیگر بازیکنان این تیم دست نیافته اند هر چند که برابر ما نمایش خوبی داشتند.

میتف تصریح کرد: ما برای صعود به صدر جدول نیاز به پیروزی در این دیدار داشتیم و بازیکنان تیم نیز این موضوع را به خوبی درک کردند و پیروزی را بدست آوردند.

****

'اسدلله کبیر' سرمربی تیم شهرداری گرگان نیز در خصوص این دیدار به خبرنگاران گفت: شکست برابر پتروشیمی از شایستگی های تیم کم نمی کند، زیرا با یکی از بهترین تیم های ایران بازی کردیم.

وی اظهار داشت: تجربه در بازی های بسکتبال حرف اول را می زند و ما نتیجه را به تجربه خوب بازیکنان حریف واگذار کردیم.

سرمربی تیم شهرداری گرگان افزود: در این دیدار، پایاپای میزبان بازی کردیم و حتی در برخی دقایق بهتر از این تیم بودیم.

کبیر تصریح کرد: تیم پتروشیمی با استفاده از امتیاز میزبانی و حمایت تماشاگرانش به پیروزی رسید و در بازی برگشت کار سخت تری برابر ما دارد.

وی گفت: هدف ما در لیگ حرفه ای قرار گرفتن بین چهار تیم برتر می باشد و با داشتن چنین بازیکنانی این امر دور از دسترس نخواهد بود.

تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام عصر امروز از هفته سوم لیگ حرفه ای بسکتبال کشور برابر میهمانش شهرداری گرگان به پیروزی رسید.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه ۵ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
هفته سوم ليگ حرفهای بسکتبال با برتری سه تيم در خارج از خانه پيروزی پتروشيمی مقابل گرگانیها خاتمه يافت. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس٬ هفته سوم ليگ حرفهای بسکتبال عصر امروز دوشنبه در حالی برگزار شد که پتروشيمی بندر امام در خانه ميزبان شهرداری گرگان بود.

خبرگزاری فارس: پیروزی پتروشیمی و برتری نفت آبادان، دانشگاه آزاد و صنایع ماهشهر در خارج از خانه

در این بازی گرگانیها با جذب دو بازیکن خارجی قدرت خود را افزایش داده بودند اما مقابل ميزبان مدعی خود 87بر 75 نتيجه را واگذار کردند.

دانشگاه آزاد که به اصفهان سفر کرده بود مقابل پمينای این شهر کار سختی را داشت و در نهایت موفق شد ميزبان خود را 87 بر 82 از پيش رو بردارد. جدال حساس ثامن مشهد و نفت آبادان با برتری نفتیها همراه بود. در این دیدار که در مشهد برگزار شد٬ دو تيم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند و در ثانيههای پایانی نفتیها موفق شدند حریف خود را 89 بر 86 شکست دهند.

در دیگر بازی حساس این هفته نتيجه عجيبی رقم خورد 7 الماس قزوین که ميزبان صنایع ماهشهر بود در خانه با یک امتياز اختلاف و با نتيجه 67 بر 66 شکست خورد. این نتيجه در حالی رقم خورد که صنایع ماهشهر در ليگ ملی در قعر جدول قرار گرفته بود اما در ليگ حرفهای با جذب دو بازیکن خارجی شرایط بهتری را پيدا کرده است.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه ۵ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
در برخی اخبار درج شده بود که امیر خوش خبر از حضورش در انتخابات فدراسیون بسکتبال انصراف داده است.

خوش خبر: خبر انصرافم از کاندیداتوری بسکتبال را تکذیب می‌کنم/ اگر بخواهم بروم به خاطر والیبال است نه مشحونامیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال کشورمان در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران،  به هیچ عنوان در خصوص بسکتبال و یا انصرافم از حضور در انتخابات هیچ تصمیمی نگرفته‌ام کم "داورزنی" رئیس فدراسیون در این خصوص مشورت کردم و نظر وی را در مورد ماندنم موافق و مثبت است. 

سرپرست تیم ملی والیبال در پاسخ به این سوال که می‌گویند شما به خاطر مشحون می‌خواهید از این اقدام انصراف دهید؟ گفت:به هیچ  عنوان، اگر روزی هم بخواهم از نامزد شدنم در ریاست فدراسیون بسکتبال انصراف دهم فقط به خاطر والیبال است نه فردی خاص مثل محمود مشحون!! 


تاريخ : سه شنبه ۵ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
گرگان- رییس هیات بسکتبال گرگان گفت: جشن بزرگ «عصر خاطره ها» عصر روز نهم اسفندماه در پردیس سینمایی کاپری گرگان با حضور جامعه بسکتبال گرگان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا چراغعلی شامگاه یکشنبه در نشست با رسانه های استان، با بیان این که گرگان پایتخت بلامنازع بسکتبال ایران است و بسکتبال در خون خانواده های مردم این شهر جریان دارد، گفت: اما تا کنون چنین مراسمی در این سطح برگزار نشده است و این جشن تنها با هدف ایجاد اتحاد و همدلی بین اعضای خانواده بزرگ بسکتبال گرگان برگزار می شود.

وی همچنین افزود: ضمن احترام و قدردانی از تمامی افرادی که از دیگر نقاط استان و کشور به بسکتبال گرگان کمک کرده اند، این جشن فقط و فقط اختصاص به خانواده بسکتبال گرگان دارد.

چراغعلی اعلام کرد: در این مراسم آیتم های مختلفی همچون تقدیر از مربیان عنوان دار، داوران بین المللی، کاپیتان های گرگانی تیم ملی، ملی پوشان گرگانی ادوار مختلف، پیشکسوتان زن و مرد و تقدیر از تنها لژیونر بسکتبال گرگان تنها جزیی از مراسم جشن بزرگ «عصر خاطره ها» به شمار می رود.

وی تصریح کرد: همچنین امیدواریم این مراسم به گونه ای شکل بگیرد و برگزار شود که حداقل هر دو سال یک بار شاهد برگزاری دوره ای آن باشیم.

وی گفت: در این برنامه از حضور مجری توانمند سیما «پوریا تابان» به عنوان مجری و کارگردان برنامه استفاده خواهیم کرد و در خصوص حامیان مالی مراسم همکاری دو مجموعه ی هتل شهاب ناهارخوران و کارخانجات صنایع غذایی عالیا گلستان (رعنا) به عنوان اسپانسرهای برنامه با ما قطعی شده است.

چراغعلی در پایان گفت: گرگان در حال حاضر به عنوان پایتخت شور، عشق، هوادار و استعداد بسکتبال ایران شناخته می شود؛ اما ما با برگزاری این جشن می خواهیم به همگان ثابت کنیم در زمینه افتخار نیز پایتخت افتخارات بسکتبال ایران نیز هستیم.


موضوعات مرتبط: اخبارشهرستانها

تاريخ : دوشنبه ۴ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

آبادان-ایرنا-سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام در خصوص دیدار تیمش برابر شهرداری گرگان گفت: تیم شهرداری گرگان از ریشه دارترین تیم های بسکتبال بوده و برای ما حریف قدرتمندی می باشد.

 

به گزارش ایرنا، بوبان میتف یکشنبه در نشست خبری پیش از برگزاری بازی، افزود: شهرداری گرگان پس از پیروزی برابر پمینا اصفهان از لحاظ روحی روانی شرایط خوبی دارد و برابر ما نیز انگیزه فراوانی دارد.

وی اظهار داشت: تیم شهرداری می تواند برای ما حریف خوبی باشد زیرا از لحاظ تجربه شرایط قابل قبولی دارد.

سرمربی تیم پتروشیمی بندر امام گفت: پیروزی در این بازی برای حائز اهمیت است، زیرا برای رسیدن به صدر جدول نباید امتیازی از دست دهیم.

میتف تصریح کرد: با شناختی که از تیم شهرداری داریم به مصاف این تیم خواهیم رفت تا با پیروزی برابر آنها اندوخته های خود را افزایش دهیم.

سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام از شرایط خوب بازیکنان این تیم خبر داد و گفت:بازیکنان تیم در شرایط مساعدی قرار دارند و برای پیروزی بر شهرداری گرگان همه شرایط مهیا می باشد.

****

ˈاسدالله کبیر سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان نیز در خصوص این دیدار گفت:تیمی نیستیم که برای باخت برابر پتروشیمی بندر امام به میدان برویم و هدفمان پیروزی برابر یکی از تیم های بزرگ ایران می باشد.

وی اظهار داشت: با اینکه در خانه تیم پتروشیمی بازی می کنیم، تیم از پیش باخته ای نخواهیم بود و برای شکست دادن این تیم دارای انگیزه می باشیم.

کبیر تصریح کرد:البته تیم پتروشیمی بازیکنان بزرگ و با تجربه ای در اختیار دارد که می توانند سرنوشت بازی را به تنهایی رقم بزنند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه ۴ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در دیدارهای صبح امروز لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا، تیم بسکتبال کلیولند کاوالیرز با دابل دابل کوین لاو،‌ تیم قعرنشین نیویورک نیکس را در سالن «مدیسون اسکوئیر گاردن» شکست داد.

لبران جیمز، فوق ستاره کلیولند در این دیدار خارج از خانه حدود 25 دقیقه بازی کرد و در ادامه با خیال راحت روی نیمکت نشسته بود. او گفت: بازی خاص و زیبایی بود. من نمی‌خواستم به خاطر مصدومیت زیاد از روی نیمکت بلند شوم ولی این یک بازی خاص بود.

جیمز کلیولند

لبران جیمز و کایری اروینگ هر کدام 18 امتیاز در این بازی کسب کردند. جیمز با کسب این 18 امتیاز از رکورد آلن ایورسن گذشت و حالا بیست و دومین بازیکن امتیازآور لیگ NBA است. 

نتایج دیدارهای صبح امروز لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا به شرح زیر است:

بوستون 111 – لیکرز 118 (وقت اضافه نخست)
ممفیس 98 – پورتلند 92
شارلوت 81 – دالاس 92
دنور 94 – اوکلاهماسیتی 119
گلدن استیت 98 – ایندیانا 104
فیلادلفیا 98 – اورلاندو 103
واشنگتن 89 – دیترویت 106
آتلانتا 97 – میلواکی 86
کلیولند 101 – نیویورک 83

در پایان بازی‌های امروز، آتلانتا هاوکس و تورونتو رپتورز در صدر کنفرانس شرق و فیلادلفیا، سونی سیکسرز و نیویورک نیکس در انتهای جدول این کنفرانس هستند. تیم‌های گلدن استیت وریرز و ممفیس گریزلیز نیز در صدر کنفرانس غرب و لس آنجلس لیکرز  و مینه‌سوتا تیمبروولوز در قعر این کنفرانس قرار دارند.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : دوشنبه ۴ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

اردوی آماده‌سازی تیم ملی بسکتبال نوجوانان 2015 با دعوت از 21 بازیکن از 12 اسفند آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون بسکتبال، اردوی آمادگی تیم ملی بسکتبال نوجوانان 2015 از سه‌شنبه 12 اسفند تا جمعه 15 اسفند در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.

21 بازیکن دعوت شده به این مرحله از اردو باید ساعت 16 روز سه شنبه 12 اسفند در محل اردو خود را به مربیان تیم معرفی کنند.

اسامی دعوت شدگان:

هادی پرتوی،‌ شهریار عارفی‌فر، بهنام عباسی، امیرحسین مجیری، علیرضا شاکر دنیوی سجاد سلمانی، مهدی روحی،‌ حسن آقامحمدی، مصطفی مهد‌ی‌زاده،‌ جواد محمودی، متین میر محمدی صادقی، البرز حسن زاده،‌ پارسا کلیوند،‌ علی گوهری،‌ محمدعلی شکوهی،‌ روزبه کارگران،‌ رضا صباح، عرفان ارندان امینی، رضا جمشیدی،‌ عمادالدین احمدی

اسامی کادرفنی تیم:

مهدی امیر آقاجان(مربی)      

مهدی نوروزی(مربی)      


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : دوشنبه ۴ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

چهار تیم حاضر در مرحله نیمه نهایی مسابقات لیگ دسته دو باشگاههای کشور اولین دیدار خود را پشت سر گذاشتند .تیم های پارسای مشهد و وحدت آریا این مرحله از مسابقات را با برد آغاز کردند.

 

 

arak

 

تیم پارسای مشهد در خانه پذیرای تیم پدافند رعد اصفهان بود در این دیدار نزدیک نماینده مشهد که به عنوان تیم اول مرحله مقدماتی به این مرحله صعود کرد با نتیجه نزدیک 86 بر 81 میهمان خود را با شکست بدرقه کرد.

تیم وحدت آریا تهران در سالن بسکتبال آزادی مقابل شهرداری کاشان به میدان رفت .بازیکنان هر دو تیم در این دیدار سایه به سایه هم حرکت کردند،قدرت یکسان فنی دو طرف باعث شد تا این دیدار در اغلب دقایق با نتیجه تساوی و یا حداقل اختلاف به سود یکی از تیم ها در جریان باشد به نحوی که تعیین برنده این میدان تا پایان وقت های قانونی بازی به هیچ عنوان قابل پیش بینی نبود.اما در نهایت پرتاب پنالتی که توسط بازیکن تیم وحدت آریا تبدیل به امتیاز 57 این تیم شد شکست تیم شهرداری کاشان را رقم زد.

بازی دوم مرحله نیمه نهایی روز جمعه 8 اسفندماه ساعت 16:00 در اصفهان و کاشان برگزار خواهد شد.تاريخ : یکشنبه ۳ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
امیر خوش خبر از نامزدی ریاست فدراسیون بسکتبال انصراف داد.

شفقنا ورزشي نوشت:با انصراف امير خوش خبر از كانديداتوري، تعداد نامزدهاي رياست فدراسيون بسكتبال به  ١٥ نفر رسيد.
خوش خبر هم اكنون سرپرست تيم ملي واليبال است و از پيشكسوتان رشته بسكتبال است.
شنيده مي شود در صورت راي نياوردن مشحون و انتخاب فرد ديگري به عنوان رييس فدراسيون، خوش خبر به عنوان دبير فدراسيون بسكتبال مشغول به كار خواهد شد.
از بين ١٦ كانديدا هنوز تاييد صلاحيت ٧ نفر از نامزدها مشخص نشده است و وزارت ورزش و جوانان به همين دليل زمان انتخابات رياست فدراسيون بسكتبال را معين نكرده است.


موضوعات مرتبط: اخبارفدراسیون

تاريخ : یکشنبه ۳ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
عبدالحمید افشاریان در مورد شکست تیمش در هفته دوم لیگ حرفه‌ای بسکتبال مقابل ثامن مشهد در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: روند امتیازگیری ما در کوارتر نخست کمی کند بود. ما انتظار داشتیم که با آمدن بازیکنان خارجی کمی بهتر عمل کنیم اما آنها فقط یک جلسه با ما تمرین کرده بودند و هنوز با سایر بازیکنان هماهنگ نیستند. 
 
وی افزود: علاوه بر این، آب و هوای ماهشهر نیز کمی برای این 2 بازیکن خارجی کمی سنگین است. ما امتیازات بدی را در کوارتر اول به حریف دادیم که در کوارترهای بعدی با وجود تلاشی که انجام دادیم، نتوانستیم آنها را جبران کنیم. ما به دنبال یک پیروزی خانگی بودیم ولی در نهایت شکست خوردیم. 
 
سرمربی تیم پتروشیمی ماهشهر در مورد بازیکنان خارجی تیمش گفت: یک بازیکن در پست 5 و یک بازیکن در در پست یک به تیم ما اضافه شده‌اند. بازیکن پست یک، مغز متفکر و بازیکن پست 5، نقطه اطمینان تیم است. در ایران، بازیکن پست 5 زیادی وجود ندارد به همین خاطر این بازیکنان با قیمت‌های خوب، جذب تیم‌های بزرگ می‌شوند. در نتیجه برای تیم‌هایی مثل ما بازیکنی باقی نمی‌ماند. 
 
افشاریان در مورد عدم نتیجه‌گیری تیمش در لیگ ملی اظهار داشت: ما لیگ ملی را به خاطر نداشتن اسپانسر مناسب از دست دادیم و البته هنوز هم با نظر مالی با مشکل روبرو هستیم. باور کردن آن سخت است ولی بازیکنان تیم ما هنوز حتی یک اسکناس 5 هزار تومانی از تیم دریافت نکرده‌اند و ما تنها پیش پرداختی به بازیکنان خارجی داده‌ایم تا به زمین بیایند و بازی کنند.  
 
سرمربی پتروشیمی ماهشهر ادامه داد: من از بازیکنان گله ندارم چون هیچ پولی دریافت نکرده‌اند. من از این بابت شرمنده آنها هستم. 
 
افشاریان تصریح کرد: فرماندار و نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی در تلاش هستند تا شرایط مالی تیم بهتر شود اما دست‌های پنهانی در کار است که نمی‌خواهد تیم بسکتبال ما نتیجه بگیرد. بازیکنان ما میل و رغبتی به بازی ندارند و همه می‌خواهند فقط لیگ را تمام کنند. 
 
او در پایان گفت: دیدار بعدی ما با فولاد هفت الماس قزوین است. آنها تیم سخت‌کوشی هستند که غلبه بر آنها در شهر خودشان، کار سختی است.موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه ۲ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
کاپیتان تیم بسکتبال مهرام تهران از تجربه اولین قهرمانی در لیگ، نداشتن عکس یادگاری قهرمانی با لباس بسکتبال، فرصت کم برای ریکاوری بعد از لیگ ملی و تقسیم دقایق بازی با آرمان زنگنه صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ اوشین ساهاکیان یکی از پنج بازیکن اول تیم ملی بسکتبال است، به عنوان بهترین بازیکن پست چهار آسیا شناخته می شود و قهرمانی های مختلفی را با تیم ملی تجربه کرده است، به همین دلیل هم افراد زیادی بعد از قهرمانی مهرام در لیگ ملی به یاد نمی آوردند که این اولین قهرمانی دوران بازی اوشین در سوپرلیگ است.

 با وجود شروع لیگ حرفه ای هنوز حس قهرمانی برای اوشین تازه است و در گفتگو با خبرنگار ما به مرور لیگ ملی و قهرمانی می پردازد:

اکثر بازیکنان امسال تیم ملی و حتی جوانترها قهرمانی سوپرلیگ را تجربه کرده بودند، چرا برای شما انقدر رسیدن به قهرمانی طول کشید؟ 

 چون من 3 بار بیشتر به فینال نرسیدم. زمانی که در ذوب آهن بازی می کردیم که در فینال ناکام ماندیم و سال های قبل از آن هم تیم زیاد قوی نبود. ما با ذوب آهن به نیمه نهایی می رسیدیم و به همین دلیل چند عنوان سومی لیگ دارم، 3 بار هم نایب قهرمان شده ام اما قهرمانی نداشتم که خدا را شکر با مهرام بعد از چند سال دوری و صبر به این تجربه رسیدم. 

در بین نسل بازیکنان اصفهانی هم اولین نفری هستی که طلسم را شکست؟ 

 نه، جواد داوری و ایمان زندی که قهرمان شده بودند اما در میان نسل معروف به شصت و پنجی ها بقیه هنوز قهرمان نشده اند. 

اوشین ساهاکیان: بعد از سال ها صبر قهرمانی را تجربه کردم/ امسال همه برای همدیگر بازی می کردیم

اسپانسرهای اصفهان چرا در این سال ها موفق نبودند؟ 


فولاد ماهان که تنها 3 سال تیمداری کرد و بعد مشکلاتی پیش آمد که مجبور شدند باشگاه را منحل کنند. هیچ کس هم حمایتی نکرد اما از ذوب آهن حداقل برای نسل جدیدتر انتظار بیشتری می رفت. یک سال که برگشتند اما امسال هم تیم ندادند و در ادامه خدا می داند که چه اتفاقی می افتد. 

سال قبل که ذوب آهن برگشت چرا به مهرام پیوستی؟ به خاطر شانس کمتر ذوب آهن برای قهرمانی؟ 

نه اصلا ربطی به قهرمانی نداشت. واقعیت این است که پارسال ذوب آهن من را نخواست و با توجه به اینکه ماهان هم منحل شد حدود 2 تا 3 روز قبل از شروع لیگ به مهرام پیوستم. 

در ابتدای لیگ ملی چندان روی قهرمانی مهرام حساب نمی شد. چطور این فضا تغییر کرد؟ 

ما اول فصل را هم بد شروع نکردیم اما خب فراز و نشیب داشتیم و ریتم تیم حفظ نمی شد. یک باخت در دور رفت به دانشگاه آزاد و بعد از آن مقابل گرگان داشتیم اما لیگ ملی داستان دیگری بود. بازیکنان خارجی حضور نداشتند و این برای همه تیم ها از جمله بازیکنان تیم ما انگیزه ای بود که تایم بیشتری در زمین بازی کنند و خودشان را نشان دهند. از طرفی امسال بازی های مقدماتی در فینال هم حساب می شد و این خیلی به نفع ما شد که در ماهشهر کار را تمام کردیم.  

امسال فضای تیم هم دوستانه تر به نظر می رسد. 

رفاقت بین بازیکنان ما به قدری بوده که شاید از بیرون هم به چشم می آید البته چیزی که دیروز در بازی با هفت الماس دیدید و شوخی های بیش از اندازه در جریان بازی شاید درست نیست و به خاطر اختلاف امتیاز زیاد در بازی این فضا درست شد وگرنه بازیکنان ما خیلی هم جدی هستند. همیشه در شروع بازی به آنها می گویم جوری بازی کنید که تیم های مقابل حس نکنند که حتی یک لحظه می توانند با ما رقابت کنند. 

مهرام امسال تیمی تر از قبل بود؟ 

 امسال همه به خصوص خود من خیلی انگیزه داشتیم و همه برای همدیگر بازی می کردیم. کسی نبود تکروی کند یا به دنبال آمار و امتیاز پر کردن باشد. دلیل اصلی قهرمانی تیم هم کار گروهی بود. هر چند بازی فینال در ماهشهر مقابل تماشاگران آنها سخت بود اما باز هم تمرکزمان را حفظ کردیم و با همدلی و کار گروهی پیش رفتیم. 

 آرمان زنگنه در این فصل، هم خیلی مورد توجه واقع شد هم دقایق بازی بیشتری در زمین بود. طبیعی است که این موضوع کمی حساسیت درست کند اما اینطور به نظر نمی رسد. چرا؟ 


 این که نظر مربی است کدام بازیکن در زمین چقدر بازی کند. برای من هم نظر مربی قابل احترام است و هیچ وقت به خودم اجازه نمی دهم در این موضوعات دخالت کنم. واقعا هم مشکلی ندارم. بازیکنان جوانتر دوست دارند پیشرفت کنند، به تیم ملی برسند و جای خود را محکمتر کنند. خدا را شکر همه می بینند که همیشه آرمان را حمایت و تشویق کرده ام و این نبوده است که بگویم او در زمین نباشد و من باشم. آرمان جوان است، استعداد دارد و توجهی هم که به او می شود به خاطر نوع بازی اوست. 
 
اوشین ساهاکیان: بعد از سال ها صبر قهرمانی را تجربه کردم/ امسال همه برای همدیگر بازی می کردیم

رسانه ها در این دو فصل به دادن جام قهرمانی در مراسم جداگانه انتقاد داشتند. نظر بازیکنان چیست؟ جشن تجلیل همان حس و حال قهرمانی را داشت؟ 

 نه اصلا. البته نه اینکه جشن گرفتن درست نباشد اتفاقا می توانند همین مراسم را برای تجلیل از برترین های لیگ، بهترین مربی، بهترین داور و تیم اخلاق برگزار کنند اما جام قهرمانی را اگر می شد در پایان بازی بدهند خیلی بهتر بود. من شخصا دوست داشتم که با همان لباس قهرمانی و در همان زمان قهرمانی جام بگیرم و عکس یادگاری داشته باشم. در حالی که بعد از قهرمانی همه شیک لباس پوشیده بودند، ژل زده و آراسته ایستادند و جام گرفتند. همه چیز هم همانجا تمام شد.  

 به فاصله کم بین لیگ ملی و لیگ حرفه ای هم اعتراض داشتی؟ 

به نظرم اگر فاصله بین لیگ ملی و حرفه ای دو هفته بیشتر بود، مخصوصا برای تیم هایی که تا روز آخر لیگ ملی بازی داشتند بهتر می شد. به هر حال بعد از آن همه بازی و مسافرت، برگرداندن بدن بازیکنان به حالت عادی سخت بود و به ریکاوری و استراحت بیشتری نیاز داشتند تا هم از نظر روحی و جسمی برگردند و هم مربیان فرصت بهتری برای رساندن تیم به نقطه مورد نظر داشته باشند.  

لیگ ملی که تمام شد. مهرام چقدر شانس دارد که قهرمانی را در لیگ حرفه ای تکرار کند؟ 

100 درصد هدف ما این است که قهرمانی را تکرار کنیم اما شرایط لیگ حرفه ای فرق دارد. به جز 2 یا 3 تیم بقیه خارجی آورده اند و همین کمی در بازی تاثیرگذار است حداقل از نظر روانی که کار را برای تیم مقابل سختتر می کند. هنوز نمی توان در مورد قهرمانی حرف زد. فعلا دو بازی خوب انجام دادیم و امیدوارم ریتم تیم تا مراحل نهایی حفظ شود. تا آن زمان بازی های واقعا سختی پیش رو داریم که با همت بچه ها می توانیم در آنها موفق باشیم. 

موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه ۲ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

تهران - ایرنا - مرحله نهایی سوپر لیگ B بسکتبال زنان کشور در شهرستان سنندج پیگیری شد و تیم پالایش نفت آبادان عنوان قهرمانی این فصل را از آن خود کند.

 

به گزارش ایرنا، براساس نتایج هفته پایانی سوپرلیگ B بسکتبال زنان که پنجشنبه و جمعه پیگیری شد، تیم پالایش نفت با 10 امتیاز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد، تیم شهرداری سنندج نیز با 10 امتیاز نایب قهرمانی را بدست آورد و تیم های اتحاد موتور و ثبت فردا هر یک به ترتیب با 9 و هفت امتیاز در رده سوم و چهارم قرار گرفتند.

پیش از این نیز وضعیت چهار تیم پایانی جدول مشخص شده بود و تیم های رستمی شیراز ، حاجیونی بوشهر ، استقلال ساری و پویای البرز نیز به ترتیب عناوین پنجم تا هشتم سوپر لیگ B بسکتبال زنان را بدست آوردند.

بنابر نتایج امتیازات تیم ها در این جدول، دو تیم بالای جدول یعنی تیم های پالایش نفت آبادان و شهرداری سنندج به سوپر لیگ A بسکتبال زنان راه یافتند و دو تیم استقلال ساری و پویای البرز به لیگ دسته یک بسکتبال زنان سقوط کردند.

نتیجه کامل دیدارهای پایانی سوپر لیگ B بسکتبال زنان به شرح زیر است: 

پنجشنبه - سی ام بهمن 

- ثبت فردا 53 - شهرداری سنندج 71 

- اتحاد موتور70 - پلایش نفت آبادان 52 جمعه - یکم اسفند 

- شهرداری سنندج78 - اتحاد موتور67 

- پالایش نفت آبادان70 -ثبت فردا 53

براساس این گزارش همچنین رقابت های مرحله نهایی سوپرلیگ A بسکتبال زنان نیز با حضور چهار تیم آرارات تهران ، شرکت ملی گاز ، شهرداری بندر عباس و ذوب آهن اصفهان هشتم اسفندماه در مجموعه آزادی تهران برگزار می شود. 


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : شنبه ۲ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
سرمربی تيم بسکتبال شهرداری گرگان گفت: دو بازيکن خارجی مان به ايران آمدهاند و با حضور آنها شرايط خوبی مقابل پتروشيمی خواهيم داشت. اسدالله کبير در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس٬ در خصوص پيروزی شهرداری گرگان مقابل پمينای اصفهان اظهار داشت: این پيروزی با توجه به اینکه پمينا یکی از رقيبان اصلی ما محسوب میشود٬ ارزشمند بود و کمک زیادی به ما در هفته های آینده خواهد کرد.

خيلیها میگفتند پمينا با حضور بازیکن خارجیاش به پيروزی برسد٬ اما بازیکنانم با تلاشی که کردند٬ حریف را شکست دادند. یار خارجی انها تاثر گذار بود و به تنهایی توانست 30 امتياز را کسب کند. وی ادامه داد: در کوارتر چهارم 12 امتياز از پيمنا عقب بودیم و شرایط سختی داشتيم٬ اما دفاع مستحکمی را انجام دادیم و در حملات هم توپهایمان به خوبی وارد سبد حریف شد. سرمربی تيم بسکتبال شهرداری گرگان در پاسخ به این سوال وضعيت بازیکنان خارجی شما به کجا رسيد٬ گفت: دو بازیکن خارجی ما به ایران آمدهاند و امروز تست پزشکی میدهند. با توجه به کمبود وقت تنها یک جلسه تمرینی پيش از بازی با پتروشيمی با ما خواهند بود.

البته هاسکينز پيش از این در ليگ ایران بازی کرده و مشکلی ندارد و با وجود آنها شرایط بهتری مقابل پتروشيمی خواهيم داشت. به گزارش فارس٬ شهرداری گرگان در هفته دوم ليگ ملی بسکتبال مقابل پمينا 75 بر 71 به پيروزی رسيد و دوشنبه در هفته سوم ميهمان پتروشيمی خواهد بود.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه ۲ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
محمدرضا اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد شکست 83 بر 54 تیمش مقابل مهرام در هفته دوم لیگ حرفه‌ای بسکتبال اظهار داشت: ما تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و توقع یک بازی نزدیک مقابل مهرام را در تهران داشتیم اما انگیزه بازیکنان ما در زمین خیلی کم بود و از موقعیت‌های خود به خوبی استفاده نکردیم. باید بگویم که در دفاع و حمله خیلی مبتدی و در حد کودکستان بودیم.

محمدرضا اسلامی

سرمربی تیم فولاد هفت الماس ادامه داد: همه تیم‌ها معتقدند که مقابل ما بازی سختی پیش رو دارند و به همین خاطر با تمام توان به میدان می‌آیند. مهرام هم به عنوان قهرمانی لیگ ملی مقابل ما بسیار باانگیره ظاهر شد. ما نیز فرصت‌ها را غنیمت نشمردیم و با ارائه یک بازی پرانتقاد توسط بازیکنان حریف از جریان بازی خارج شدیم. امیدوارم در بازی‌های بعدی بهتر عمل کنیم، البته بازی در نیمه اول نزدیک و با حساب 40 بر 32 به سود مهرام تمام شد ولی در نیمه دوم تیم حریف با برنامه‌تر به میدان آمد و با اختلاف برنده شد.

اسلامی در مورد استفاده از بازیکنان خارجی در تیمش برای حضوری قدرتمندتر در لیگ حرفه‌ای گفت: در حال حاضر برنامه‌ای برای استفاده از بازیکن خارجی در تیم خود نداریم. اسپانسر تیم ما معتقد است هزینه‌ای را که برای استخدام بازیکن خارجی می‌خواهیم مصرف کنیم در قالب پاداش به بازیکنان خودمان پرداخت کنیم.

سرمربی تیم فولاد هفت الماس در مورد بازی بعدی تیمش مقابل پتروشمی نیز خاطرنشان کرد: بازی سختی خواهد بود چون تیم حریف 2 بازیکن خارجی به خدمت گرفته تا در لیگ حرفه‌ای به جایگاه بهتری برسند. انگیزه ما نیز کم نیست و امیدوارم با انجام تمرینات هدف‌دار به نتیجه دلخواه خود برسیم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه ۲ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
ر حالی که گفته می شد تا روز 29 بهمن تاریخ برگزاری مجمع انتخاباتی برخی فدراسیون ها از جمله بسکتبال اعلام می شود، هنوز خبری از انتخابات بسکتبال نیست.

بسکتبالی ها چشم انتظار یک خبر از انتخابات فدراسیون
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ موضوع انتخابات ریاست فدراسیون بسکتبال از ابتدای سال 1393 یکی از اصلی ترین مباحث جامعه بسکتبال بوده است اما انتظار بسکتبالی ها برای خبری از تاریخ برگزاری انتخابات یا لیست اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده، کمی طولانی شد و با ورود به آخرین ماه سال 93 نیز هنوز خبری از انتخابات نیست.

پیش از این اسدی دبیر مجامع فدراسیون های ورزشی در خبری اعلام کرده بود که تاریخ برگزاری مجامع فدراسیون هایی مثل بسکتبال روز 29 بهمن مشخص می شود اما با وجود گذشتن 3 روز از این تاریخ هنوز هیچ خبری از سوی وزارت ورزش اعلام نشده است.

در هفته های اخیر شایعاتی مبنی بر احتمال برگزار نشدن انتخابات بسکتبال در سال 93 و ثبت نام دوباره از کاندیداهای ریاست فدراسیون بسکتبال در سال 94 به گوش رسیده و حتی احتمال کاندیداتوری رمضانعلی دولو سرپرست فعلی فدراسیون نیز در میان شایعات مزبور مطرح شده است.

گفتنی است نحوه اداره فدراسیون توسط سرپرست نیز به تدریج معترضانی را به خصوص در میان باشگاه ها پیدا کرده است.

موضوعات مرتبط: اخبارفدراسیون

تاريخ : شنبه ۲ اسفند۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

پنجشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ 16:00

 
پالایش نفت آبادان با پتروشیمی بندرامام

 

جزئیات بازی

تاریخ برگزاری: پنجشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۳
ساعت برگزاری: 16:00
 
زمین بازی: سالن 17 شهریور آبادان
داور: محمد شهمیرزادی (سرداور), محمود اولیاء زاده (داور اول), نصر سعیدی نیا (داور دوم), محمد مقیم (ناظر)

پنجشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ 16:00

 
صنایع پتروشیمی ماهشهر با ثامن مشهد

 

جزئیات بازی

تاریخ برگزاری: پنجشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۳
ساعت برگزاری: 16:00
 
داور: رضا آذرافزا (سرداور), محمد جواد زارع (داور اول), هادی سالم (داور دوم), حمید کیان ارثی (ناظر)

پنجشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ 16:00

 
مهرام تهران با فولاد هفت الماس قزوین

 

جزئیات بازی

تاریخ برگزاری: پنجشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۳
ساعت برگزاری: 16:00
 
زمین بازی: سالن آزادی تهران
داور: جعفر محمدپور (سرداور), رامین حسین زاده (داور اول), ژوبین جلیلی (داور دوم), منصور انبه (ناظر)

پنجشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ 16:00

 
شهرداری گرگان با پمینا اصفهان

 

جزئیات بازی

تاریخ برگزاری: پنجشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۳
ساعت برگزاری: 16:00
 
زمین بازی: سالن امام خمینی گرگان
داور: محمد دوست (سرداور), صادق قنبری (داور اول), محمدرضا صالحیان (داور دوم), حمید گراميان (ناظر)

موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : پنجشنبه ۳۰ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که کارملو آنتونی، ستاره تیم بسکتبال نیویورک نیکس فصل جاری لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا را به خاطر جراحی زانوی پای چپ از دست داد، آماره استوده مایر، دیگر بازیکن شاخص این تیم نیز در ازای 460 هزار دلار برای بازی‌های باقیمانده لیگ به دالاس رفت.

آماره استوده مایر

استوده مایر 32 ساله که از قعرنشینی تیمش در لیگ ناراضی بود برای قرار گرفتن در کورس قهرمانی به دالاسی رفت که در پست او 2 بازیکن شاخص به نام‌های درک نوویتسکی و تایسون چاندلر حضور دارند.

استوده مایر گفت: بازی در کنار نوویتسکی، چاندلر و دیگر بازیکنان بزرگ تیم دالاس برای من فرصت بسیار بزرگی است تا برای قهرمانی تلاش کنم.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : پنجشنبه ۳۰ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کارملو آنتونی، ستاره تیم بسکتبال نیویورک نیکس فصل جاری لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا را به خاطر جراحی زانوی پای چپش از دست داد.

کارملو آنتونی

فیل جکسون، رئیس بخش بسکتبال باشگاه نیویورک نیکس در این مورد گفت: هنوز زمان مشخصی برای بازگشت «ملو» به ترکیب نیکس پیش‌بینی نکرده‌ایم اما او فعلاً چهار تا شش ماه از بسکتبال دور خواهد بود و در اردوهای تمرینی لیگ آینده به ما ملحق خواهد شد.

کارملو آنتونی در دوازدهمین فصل حضورش در NBA و در 40 بازی به طور متوسط 24.2 امتیاز و 6.6 ریباند برای تیمش کسب کرد. او مدتی قبل قراردادی پنج  ساله به ارزش 124 میلیون دلار با نیکس امضاء کرده بود.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : پنجشنبه ۳۰ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
سرمربی تیم بسکتبال دانشگاه آزاد اعتقاد دارد یکی از مهمترین نقاط قوت لیگ ملی این بود که کارشناسان و رسانه ها به نداشته ها در بسکتبال واقف شدند.

مهران شاهین طبع در شروع لیگ حرفه ای بسکتبال با تایید جذب فیلیپ ویدنیف به عنوان یار خارجی و تست یک بازیکن خارجی دیگر به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران گفت: ما با توجه به بودجه و چارچوب اقتصادی خود بازیکن می گیریم. اگر این محدودیت نبود که بازیکن بالای 30 سال جذب نمی کردیم. از طرفی تیم های دیگر هم هر چه خارجی بهتر و قوی تری بیاورند برای بسکتبال ما بهتر است. اصلا نباید برای هزینه های آنها ایراد گرفت چون در صورت کیفیت بیشتر و کارشناسی بهتر در زمان جذب بازیکن خارجی، بازی ها و تیم ها ارتقا پیدا می کنند.

وی ادامه داد: جالب اینجا است، آنهایی که ادعا داشتند حتما باید بازیکن خارجی باشد تا به حال یک بازیکن خارجی هم نگرفته اند اما آنهایی که بی ادعا بوده و صحبتی هم نکرده بودند با آوردن بازیکن خارجی با شرایط بودجه ای خود، تنور این لیگ را هم گرم می کنند.

سرمربی دانشگاه آزاد در مورد تیم خود گفت: در تیم ما تعدادی بازیکن جوان حضور دارند. با توجه به اینکه تیم نیاز به تجربه دارد، بازیکنان خارجی را جذب کردیم که هم بازی را از دست جوانان نگیرند و هم به تیم کمک کنند. به هر حال جذب بازیکن با کیفیت و تمام کننده برای تیم هزینه بر است و ما توان پرداخت آن را نداریم. البته این بازیکنی که جذب کرده ایم هم اگر شرایط بازی خوبی نداشته باشد، تغییر می دهیم.

پدیده خلق الساعه پیدا نمی شود

وی در مورد پدیده نداشتن لیگ ملی گفت: نمی دانم پدیده را چطور تعریف می کنیم؟ بازیکن بسکتبال خلق الساعه درست نمی شود. دلیل ارج و قرب امروز رشته بسکتبال این است که کار آموزش مهارت بسکتبال بسیار سخت است. نیاز به زمان بیشتری هست تا یک بازیکن شکوفا شود. امسال هم در لیگ ملی شکوفایی بازیکنانی را دیدیم که چند سال در لیگ مطرح هستند اما ایجاد شرایط بازی بیشتر باعث شد که گردانندگی و اثرگذاری آنها مطرح شود.

وی افزود: حداقل چیزی که ما در لیگ ملی به دست آوردیم این بود که به نداشته ها واقف شدیم. وضعیت موجود ما برای بسیاری از کارشناسان و مربیان کاملا رو شد. این را می توان به عنوان نکته مثبت دید. گاهی اوقات باید حرکتی صورت بگیرد که وضعیت موجود را بشناسیم. هر سال با بازیکنان خارجی بسیاری از نقاط ضعف پوشش داده می شد. 

یکی از ضربه های بسکتبال ورود بازیکن خارجی بی کیفیت بود

شاهین طبع گفت: شاید من جزء شروع کننده های جذب بازیکن خارجی در ایران بودم. همه می دانند زمانی ما رشد می کنیم که بازیکنان ورودی خارجی با کیفیت باشند اما یکی از ضربه هایی که در چهار تا پنج سال گذشته خوردیم، از زمانی بود که با توجه به مسائل اقتصادی تعدادی بازیکن با کیفیت کمتر را استفاده کردیم که شاید در آن مقطع بهتر از بازیکن جوان بودند اما کیفیت نداشتند و کمکی به بسکتبال ما نکردند. من هم در مقاطعی از همین دست بازیکنان داشتم که به لحاظ اجتماعی و فنی، وجود مثمر ثمر نداشتند. 

وی ادامه داد: یکی از نقاط قوت لیگ حرفه ای امسال این است که بازیکنان خارجی به خاطر زمان کوتاهتر لیگ کیفیت بهتری دارند.
 
مربی تیم ملی بسکتبال گفت: اگر وارد نقاط قوت لیگ ملی شویم، شاید نقاط روشنی نداشته باشیم اما در هر صورت به جای 2 بازیکن خارجی اجازه حضور 18 تا 20 بازیکن جوان داده شد که در ترکیب تیم ها به خوبی جا گرفتند. ضمن اینکه هر کاری نقص های خود را دارد اما لیگ ملی و تصمیم به استفاده از بازیکنان داخلی جرفه ای برای رسانه ها و کارشناسان بود که باید برای بازیکنان برنامه داشته باشیم. شاید در آینده همین لیگ را به عنوان لیگ یک برگزار کنیم.

چتر بسکتبال سطح بالا در کشور گسترده نیست

شاهین طبع توضیح داد: همه قبول دارند که چتر بسکتبال سطح بالا در تمام استان های ما وجود ندارد. یکی از راه های اشاعه پرداختن به رده های پایه و استفاده از ظرفیت استان ها هم همین ایده لیگ ملی است که با شکل اقتصادی آن بسکتبال در کشور زنده نگه داشته می شود.

بازیکن اسبق تیم ملی بسکتبال به گذاشتن محدودیت سنی اعتقاد دارد چون بازیکنان جوان در این رده توقع کمتری دارند. به این شکل برای آینده کشور هم ظرفیت سازی می شود.

وی توضیح داد: اگر ایرادات لیگ ملی رفع شود، می تواند برای بسکتبال مفید باشد. البته من تعصب خاصی هم ندارم. به هر صورت بخش زیادی از تیم ها در جلسه به ایده لیگ ملی رأی داده بودند. انتقاد بسیاری از دوستان سازنده بود مانند حاتمی که باید به انتقادات او توجه کرد اما باید مراقب برخی آدم ها بود که تنها برای منافع خود حرف می زنند. اگر کسی به خاطر اختلافاات مالی با باشگاه خود وارد جلسه نمی شود نباید انتظار داشت که نظرات او بررسی شوند. 

چرا به اسلامی توجه نمی شود؟

سرمربی دانشگاه آزاد تاکید کرد: ایراد کار ما بسیار زیاد است. مشکلات ما بزرگتر از این صحبت ها است. مثلا می خواستیم 5 نفر را در لیگ انتخاب کنیم. متاسفانه برای این انتخاب معیار و شاخص صحیحی نداشتند. امسال برای مثال یوسف وند از بازیکنان قابل احترام در لیگ بود یا وحید اسلامی بهترین آمارها را داشت اما هیچوقت از او تجلیل نمی شود. شاید نتوان او را به تیم ملی بزرگسالان فراخواند اما همیشه با احترام بسکتبال بازی می کند و مقابل هر تیمی، جزء بهترین بازیکنان میدان بوده است.

وی اضافه کرد: ما از بازیکن خارجی حمایت می کنیم اما از داخلی نه. اگر با شرایطی که پیش می رویم مراقب حرکت و برنامه ریزی خود نباشیم تعداد تیم های بالای یک میلیارد در آینده کمتر می شود. باید برنامه بهتر شود، کار جمعی تر و به نکات ریز توجه شود. هزینه بالای یک میلیارد در شرایط فعلی کار سنگینی است. درون بسیاری فدراسیون ها از جمله همین فدراسیون والیبال هم همین مشکلات هست به طوری که در والیبال هم تیم هایی هنوز پول بازیکنان خود را ندارند. 

حیف است خارجی بی کیفیت جای برخی را بگیرد

شاهین طبع که به ایجاد شرایط برای اسپانسر و ورود سرمایه اعتقاد دارد، گفت: بازیکنانی مثل مشایخی، حسین زاده، اصلانی، زنگنه، حسن زاده و بسیاری بازیکنان دیگر امسال فرصت های زیادی پیدا کردند و نمایش آنها متفاوت از سال های گذشته بود. حیف است که جای آنها را خارجی کم کیفیت بگیرد. 

وی بار دیگر در مورد منتقدان گفت: برخی که فقط از زمان ورود مربی اروپایی بلدند از او انتقاد کنند، قدرت ارائه یک برنامه مفید را ندارند. فقط منتقدند. با احترام برای سایرین، در همین سال گذشته هم مشخص بود که چه زمانی بازیکن خارجی گرفتند. 

شاهین طبع افزود: کسانی که انگ مسائل حاشیه ای داوری، رشوه و مسائل دیگر را می زنند، مسائل ساخته ذهن خودشان است. چیزی که شاید در گذشته به بسکتبال تحمیل کرده اند. کسی که موضوع رشوه را مطرح می کند تا رشوه نداده باشد، موضوع آن را مطرح نمی کند. 

شاید یک نفر دلسوزانه پیشنهاد غلط بدهد

وی گفت: اگر یک نفر دلسوزانه پیشنهاد غلط می دهد نباید گفت که به خاطر خودش بوده است. باید به برخی پیشنهادات سازنده مربیان، کارشناسان و بازیکنان توجه کنیم و نقاط قوت و ضعف لیگ ملی را در آوریم یا حداقل بدانیم که در چه شرایطی هستیم. اگر اعتقاد این است که بازیکن پدیده در لیگ نبود، همین موضوع یک نتیجه گیری است. وقتی بازیکنان روی نیمکت تیم ها می نشینند با زمانی که در زمین هستند تفاوت زیادی دارند. امسال خود من در تیمم چند بازیکن توانا پیدا کردم که به درد آینده تیم ملی می خورند. اعتقاد راسخم بر این است که نیاز به بازی بیشتر برای جوانان هست. اگر بازیکنان در لحظات حساس بازی های لیگ کسب تجربه کنند همین یک دنیا برای تیم ملی مفید است. 

نزول لبنان به خاطر خارجی ها

مربی تیم ملی گفت: بسیاری از کشورهای همسایه در چند سال گذشته حتی 3 بازیکن خارجی هم گرفتند اما نزول عجیبی در بسکتبال آنها پیش آمد. برای مثال لبنان که بازیکنان آن شاخص هم هستند، چرا افت کرده است؟ عربستان به کجا رفت؟ همیشه موضوع خارجی مطرح نیست و بعضی چیزها به مسائل دیگر بر می گردد. بهترین جایی که از بازیکن خارجی استفاده می کند و قوانین خود را قاطعانه تغییر می دهد، کره جنوبی است که معیار برابری برای بازیکن خارجی دارد و قوانین این کشور هم هر سال به روز می شود. 

شاهین طبع به تعداد بیشتر بازی های امسال نسبت به فصل قبل هم اشاره کرد که از نقاط قوت برنامه فعلی است و تنها باید زمانبندی بازی ها مورد توجه قرار بگیرد تا با توجه به کار تیم ملی، لیگ هم زودتر تمام شود.  
 


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور ، تحلیلی

تاريخ : پنجشنبه ۳۰ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
سنندج - دور آخر رقابت های دور آخر لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور با حضور چهار تیم در سالن آزادی سنندج آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، از صبح امروز پنج شنبه و با حضور چهار تیم رقابت های دور آخر لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور در سالن آزادی شهر سنندج آغاز شد و تا روز جمعه ادامه دارد.

سرمربی تیم شهرداری سنندج که نماینده استان کردستان در جمع چهار تیم پایانی است در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: در این دوره از رقابت ها که دور آخر به شمار می رود چهار تیم حضور دارند.

سروه ضرغامیان بیان کرد: پالایش نفت آبادان، اتحاد موتور تهران، ثبت فردای تهران و شهرداری سنندج چهار تیم حاضر در این دوره از رقابت ها هستند که طی روزهای پنج شنبه و جمعه به مصاف هم می روند.

وی ادامه داد: تیم شهرداری سنندج که امید زیادی به صعود از این مرحله دارد، در حال حاضر یک برد و یک باخت در پرونده دارد و در صورت برتری در بازی های امروز و فردا مجوز حضور در رقابت های سوپر لیگ کشور در فصل بعد از کسب می کند.

سرمربی تیم شهردار سنندج عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر تیم شهرداری سنندج از وضعیت خوبی برخوردار است و بازیکنان ما آماده هستند تا با حمایت تماشاگران سنندجی حریفان خود را شکست دهند.

وی اظهار امیدواری کرد که با حمایت های بیشتر مسئولان زمینه برای ارتقاء وضعیت بسکتبال کردستان فراهم شود چرا که این استان ظرفیت های بسیار خوبی در اختیار دارد.

ضرغامیان در پایان از مردم سنندج دعوت کرد که امروز و فردا تیم شهرداری سنندج را تنها نگذارند تا فرصت برای حضور بانوان بسکتبالیست کردستان در رقابت های سوپر لیگ در فصل آینده فراهم شود.


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : پنجشنبه ۳۰ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

نشریه 'گلشن مهر' در صفحه ورزشی روز چهارشنبه خود، سخنان سرمربی تیم بسکتبال بانوان گرگان را بازتاب داد که پس از پایان سوپرلیگ کشور از داروندار تیمش و کم توجهی مسئولان سخن گفته است.

 

در این گزارش با عنوان 'یک فصل بازی در سوپرلیگ A ، بدون دستمزد!' به قلم 'رقیه مسلمی پور' می خوانیم: 23 مهر ماه بود که دور رفت مرحله مقدماتی مسابقات سوپر لیگ بسکتبال بانوان باشگاه های کشور استارت خورد و گرگانی ها به عنوان تنها نماینده بسکتبال بانوان گلستان بار دیگر حضور خود در این بازی ها را اعلام کردند.

گرگانی ها در این فصل در شرایطی گام در لیگ برتر گذاشتند که با ارتقای کیفیت لیگ نسبت به سنوات گذشته و تمایل تیم ها به خرید بازیکنان خارجی نه تنها از این بازیکنان غیرایرانی استفاده ای نکردند بلکه از دو یار باتجربه و پا به سن گذاشته بسکتبال این شهر استفاده کردند و در نهایت بازی های سوپرلیگ در سطح A این رقابت ها در جایگاه هفتمی قرار گرفتند؛ جایگاهی که اگر شرایط اندکی متفاوت تر رقم می خورد می توانست به چند پله بالاتر نیز ختم شود. هر چند سرمربی این تیم معتقد است 'ظاهراً برای کسی در این شهر فرقی نمی کند که تیم بسکتبال بانوانش چهارم شود یا هفتم'!

'نازنین حسینی' این هفته بعد از پایان بازی های سوپرلیگ بانوان کشور برایمان از این بازی ها، تیم شهدای فاو گرگان، بازیکنانی که بدون دریافت ریالی حق الزحمه لیگ برتر را سپری کردند و در نهایت کم لطفی مسئولان این شهر بیشتر گفت.

بازیکن و کاپیتان اسبق و باتجربه تیم بسکتبال بانوان گرگان در مدت سه سالی که به عنوان سرمربی هدایت تیم گرگان را در سوپرلیگ باشگاه های کشور بر عهده داشته تنها 500 هزار تومان پاداش دریافت کرده! خودش می گوید 'امسال هم به اسپانسر گفتم پولی بابت دستمزد نمی خواهم، فقط می خواهم به بسکتبال شهر گرگان کمک کنم'.

در ادامه، متن گفت و گو با سرمربی تیم بسکتبال بانوان آمده است:

• امسال تیم بانوان گرگان جایگاه هفتم لیگ برتر را به دست آورد، اما انتظار دوستداران بسکتبال از این تیم جایگاهی بهتر از این بود. به عنوان سرمربی تیم از کسب این جایگاه و علل آن بگویید.

چند سالی بود که تیم بانوان بسکتبال گرگان از سوی هیأت گرگان و شخص ابراهیم کریمی (شهردار اسبق) مدیریت می شد حتی زمانی که شرکت هایی چون رشددانه این تیم را مورد حمایت قرار می دادند. اگر چه بازیکنان شهر از تیر ماه در تمرینات معمولی شرکت می کردند اما ما تا شهریور ماه تمرینات منسجم و با هدف حضور در لیگ نداشتیم چون آقای کریمی به ما گفتند به دلیل کمبود بودجه این تیم قرار نیست در لیگ برتر شرکت کند تا آن که اسپانسر (یکی از اعضای شورای شهر گرگان) اعلام کرد حاضر است برای این تیم تا 100 میلیون تومان هزینه کند و این هزینه را نیز در بخش ایاب و ذهاب (به جز یک مورد تمام سفرهای تیم هوایی انجام شد)، تغذیه، لباس و تجهیزات انجام دادند و از این لحاظ تیم کوچکترین مشکلی نداشت.

• حق الزحمه بازیکنان چه شد؟

اگر حق الزحمه بازیکنان را در نظر بگیریم مبلغ بالاتر از این رقم می شود که البته به جز یک بازیکن تهرانی تیم (شادی عبدالوند) که تنها 40 درصد مبلغ قراردادش را دریافت کرده بقیه نفرات هنوز ریالی دستمزد نگرفته اند (!) به هر حال یک فصل بدون دستمزد و پاداش در بالاترین سطح رقابت های باشگاهی کار کردن برای کسب نتایج مطلوب از انگیزه ها کم می کند.

• بالاترین و پایین ترین قرارداد بازیکنان تیم چقدر بود؟

بالاترین رقم 12 میلیون تومان و پایین ترین رقم 500 هزار تومان بود.

• فاکتورهای برتری تیم های دیگر سوپرلیگ را که جایگاه بهتر از تیم گرگان به دست آوردند، در چه می بینید؟

تمرین تیم را زنده و امیدوار نگه می دارد؛ آن ها از نظر آمادگی تیم های دیگر سرحال و قبراق بودند چون مدت بیشتری از ما تمرینات منسجم و باهدفی داشتند و بیشتر آن ها از تیر ماه تمریناتشان را جدی استارت زده بودند. به همین علت بود که ما در دور رفت نتایج چندان خوبی نگرفتیم ولی رفته رفته که تمرینات بهتر شد نتایج هم تغییر کرد و به جمع 8 تیم صعود کردیم.

علاوه بر آن، تیم های بالاتر از ما، هم بازیکن خارجی داشتند و هم از نظر مالی اوضاع بهتر از ما، بعضی از آنها نیز مربیان خیلی خوبی داشتند. اگر تیم ما در شرایط بهتر قرار می گرفت این برای ما همه چیز نبود.

• بیشتر توضیح می دهید؟

ما بسیاری از بازی ها را با اختلاف کم به تیم های دیگر واگذار کردیم نه اختلاف زیاد که اگر دو ماه زودتر تمرینات منسجم تری داشتیم قطعاً این نتایج متفاوت بود. از طرفی دیگر، اگر بازیکن حداقل 40 درصد قراردادش را در طول فصل می گرفت با انگیزه بهتر می توانست توپ بزند تا این که پول هم نگیرد حتی یک مسئول در ورزش یا بسکتبال این شهر هم خبری از تیم نگیرد (!) ضمن این که ما اعتقاد نداریم که این نتیجه هفتمی در بین 12 تیم سوپرلیگی که هم اوضاع مالی بهتر و هم مهره های درشت تر و بازیکنان خارجی دراختیار دارند، نتیجه بدی باشد. ما در این فصل یک بازیکن جوان تیم (نیلوفر مفیدی) را به تیم ملی دادیم که جزو 20 نفر برتر اردوی تیم ملی و از افتخارات بسکتبال این شهر است.

• در نیم فصل اول گفته بودید قصد به خدمت گرفتن بازیکن خارجی را دارید، چطور شد که این اتفاق نیفتاد؟

چون در دور رفت نتایج خوبی نگرفته بودیم علی رغم تمایل اسپانسر تیم به گرفتن بازیکن خارجی اما من چندان موافق نبودم بدان علت که وقتی بازیکن خارجی بیاید انتظارات بالاتر می رود.

ضمن این که اسپانسر در شرایط سختی که هیچ مسئولی در این شهر حامی اش نبود و خبر ما را هم نگرفتند، تیم را حمایت کرد و حضور بازیکن خارجی هزینه های زیادی را به تیم تحمیل می کرد چون هزینه های بازیکن خارجی قابل قیاس با بازیکنان داخلی نیست. اگر ما شرایطی داشتیم که در دور رفت نتایج بهتری بگیریم برای آوردن این بازیکن حرفی نبود اما موضوع این است که جایگاه چهارم یا هفتم ظاهراً فرقی نمی کند چه آن که تیم گرگان چند سال قبل هم چهارم سوپرلیگ ایران شد اما چقدر مورد حمایت قرار گرفت؟!

• بسکتبال بانوان گرگان را در فصل آینده چطور می بینید؟

برای سال آینده من برنامه ای ندارم چون واقعاً مشخص نیست در بسکتبال این شهر چه اتفاقی قرار است بیفتد. بعد از نیروی انسانی خوب، اسپانسر حرف اول را در موفقیت بسکتبال می زند.

از طرفی دیگر، باید برای سوپرلیگ به عنوان بالاترین سطح رقابت های باشگاهی در کشور برنامه داشت و با آن تمرینات جدی را دنبال کرد. اگر روی نیمکت بندرعباس بازیکن خارجی ننشیند ما این تیم را با اختلاف بالای 40 امتیاز شکست می دهیم اما وقتی از اولین بازی بازیکن خارجی برایش بازی می کند اوضاع خیلی متفاوت می شود با تیمی چون ما که بخواهیم از نیم فصل بازیکن خارجی بیاوریم. امسال بازیکنان تیم ما شاید از نظر امکانات هیچ مشکلی نداشتند اما بدون دریافت حق الزحمه برای تیم وقت گذاشتند تا از حیثیت بسکتبال گرگان دفاع کنند و این همان ارزشی است که نباید به سادگی از کنارش گذشت.

'معصومه ملاحسینی، راحله برگی زر، نیکا بیک لیک لی، مهلا طاهری، هانیه مسعودی، ریحانه باقری، نیلوفر مفیدی، محدثه سدنی، محدثه محمدی، مبینا خاکی و محبوبه نوریان' بازیکنان تیم بسکتبال شهدای فاو گرگان در سوپرلیگ بانوان کشور در این فصل بودند.


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : پنجشنبه ۳۰ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
بازیکن تیم بسکتبال شهرداری گرگان اعتقاد دارد که بیشتر مشکل این تیم از لیگ ملی در بحث حمله بوده است.

بنی کوچویی بعد از شکست شهرداری گرگان مقابل دانشگاه آزاد به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران گفت: ما را در این بازی کشتند. داوران زیاد سوت می زنند و تا حرکت می کنیم، خطا گرفته می شود. ما می خواهیم در بازی رقابت کنیم اما وقتی بازیکنان ما را می زنند، خطا نمی گیرند. 

وی در مورد تفاوت های شهرداری گرگان در لیگ حرفه ای گفت: یک ماه تمرینات سنگین را پشت سر گذاشتیم. برای لیگ حرفه ای دو بازیکن خارجی هم گرفته ایم که به زودی وارد ایران می شوند. تیم نسبت به لیگ ملی واقعا بهتر شده است. 

کوچویی که تنها یک هفته برای استراحت از ایران خارج شد و 3 هفته همراه تیم تمرین کرد، در مورد مشکلات تیم گفت: مشکلات زیادی در لیگ ملی داشتیم. چون هماهنگ نشده بودیم، چند بازی خوب از جمله پیروزی مقابل مهرام و چند بازی بد به خصوص باخت به صنایع را داشتیم. دفاع تیم چندان بد نبود اما در حمله ایرادات زیادی داریم. 

بنی که در چند بازی لیگ ملی هم مصدوم بود، در مورد شرایط خود در گرگان گفت: از گرگان راضی هستم. تماشاگران گرگانی واقعا بسکتبال را دوست دارند و همین موضوع به تیم کمک می کند. در مجموع از شرایط این تیم نمی توانم شکایتی داشته باشم.

موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه ۲۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، تیم بسکتبال دانشگاه آزاد که در لیگ ملی رده سوم را از آن خود کرد، برای حضور قدرتمند در لیگ حرفه ای یک بازیکن بلغارستانی به خدمت گرفت.

«فلیپ ویدنف»، بازیکن 35 ساله و 196 سانتی متری در پست 3 بازی می‌کند. او که مدت زیادی در تیم ملی کشورش بازی کرده است، در سال 2006 در تیم رئال مادرید حضور داشت و سابقه بازی در لیگ‌های دانشگاهی آمریکا را نیز در کارنامه دارد.

دانشگاه آزاد در هفته اول لیگ حرفه ای بسکتبال مقابل شهرداری گرگان 78 بر 64 به برتری رسید.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه ۲۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان اعتقاد دارد که تعداد زیاد بازی ها و تعداد کم داوران باعث خسته شدن آنها و بروز مشکل در مسابقات می شود.

 به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ اسداله کبیر سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان که از عملکرد داوران دیدار مقابل دانشگاه آزاد ناراضی بود، ترجیح می داد که در جریان مصاحبه صحبتی از داوری نکند اما همچنان به اشتباهات تاثیر گذار داوران اشاره داشت. 

کبیر گفت: گاهی برخی اشتباهات به قدری مشهودند که نمی توان از آن گذشت. البته نمی گوییم که این مسائل عمدی است. اشتباهات هم جزئی از بازی به حساب می آید. 

سرمربی گرگان ادامه داد: نمی خواهیم در مورد داوری صحبت کنیم اما چقدر می توان ساکت نشست؟ به هر حال بازیکنان هم از من توقع دارند که در این موارد صحبت کنم. 

کبیر گفت: موضوع در لیگ ما این است که 12 داور را برای سوپرلیگ انتخاب کرده اند. این 12 نفر در چهار بازی تقسیم می شوند و تمام مسابقات را هر هفته قضاوت می کنند. خب وقتی داوران استراحت نکنند، در طول لیگ خسته می شوند و مشکل ایجاد می شود. 

سرمربی گرگان با اشاره به جذب سم هاسکین و لئونارد پیگرام تاکید کرد که جلسه امروز 28 بهمن وزارت خارجه وضعیت این بازیکنان را مشخص می کند و بلیت آنها نیز برای آمدن به ایران آماده است. 

کبیر گفت: اگر بازیکنان خارجی به تیم اضافه شوند، 100 درصد اوضاع تیم بهتر می شود.

گفتنی است تیم گرگان در هفته دوم لیگ میزبان پمینا اصفهان است.

موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه ۲۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
هفته اول لیگ حرفه ای بسکتبال مانند لیگ ملی با بحث داوری آغاز شد. در این هفته یک بازیکن خارجی بسیار تاثیرگذار بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ لیگ حرفه ای بسکتبال با تفاوت زیادی در ترکیب تیم ها آغاز نشد اما در شروع این لیگ امتیازات بیشتری میان تیم ها رد و بدل شد و پتروشیمی بندرامام هم بعد از مدت ها طعم صدر جدول را چشید. 

اعتراض به قضاوت داوران هم در ادامه لیگ ملی آغاز شد. 

عصبانیت گرگانی ها، نامه آماده برای اعتراض به داوری! 

تیم شهرداری گرگان موفق به گرفتن ویزای بازیکنان خارجی خود نشد و به این ترتیب هر دو تیم دانشگاه آزاد و گرگان بدون یار خارجی در شروع لیگ حرفه ای مقابل هم قرار گرفتند. 

گرگانی ها علاوه بر سم هاسکین، بازیکنی به نام لئونارد پیگرام را برای لیگ حرفه ای جذب کرده اند که هر دو بازیکن به خاطر مشکلات ویزا به هفته اول نرسیدند. 

دیدار دو تیم مانند بازی دور رفت لیگ ملی با پیروزی گرگان در نیمه اول و باخت این تیم در نیمه دوم پی گیری شد. 

دانشگاه آزاد که با اختلاف 2 امتیاز کوارتر اول را برده بود در 10 دقیقه دوم با 10 امتیاز عقب افتاد. استارت اعتراضات به داوری هم از همین زمان آغاز شد. جایی که پویا تاجیک به سرعت 3 خطایی شد.  

دانشگاه آزاد در 30 ثانیه آخر نیمه، اختلاف را به یک امتیاز رساند و نیمه اول با نتیجه 35 بر 34 به نفع گرگان تمام شد. 

5 خطایی ها و معترضان 

جواد داوری کاپیتان دانشگاه در شروع نیمه دوم با پرتاب 3 امتیازی خود به سرعت تیمش را پیش انداخت و برتری در نیمه دوم به همین شکل برای تیم تهرانی باقی ماند. داوری در این بازی بهترین بازیکن دانشگاه آزاد بود. 

رسول مظفری هم که با توجه به کم بودن بازیکنان تازه وارد در لیگ و انتخاب بازیکنانی با 3 تا 4 سال تجربه حضور در لیگ، پتانسیل این را دارد که در پایان لیگ حرفه ای به عنوان پدیده مسابقات معرفی شود روز خوبی را با شوت های خود پشت سر گذاشت. مظفری با 3 پرتاب 3 امتیازی موفق و 16 امتیاز، دومین بازیکن تاثیرگذار تیم تهرانی بود. 
 
عباس محبت اولین بازیکن 5 خطایی گرگان بود که در 2 دقیقه آخر کوارتر سوم از بازی خارج شد. پویا تاجیک هم در کوارتر چهارم با 5 خطا وی را دنبال کرد. هر چند خروج تاجیک بی صدا نبود و با اعتراضات وی یک خطای تکنیکال هم برای او ثبت شد.  

صبر گرگانی ها در نهایت با خطای پنجم محمد زارعی به پایان رسید که تمام کادرفنی تیم به سمت ناظران رفتند. 

زارعی در زمان بیرون رفتن از زمین به ناظران می گفت: "بازی را جمع کنید دیگر همه 5 خطایی شدند"  

پویا تاجیک هم که با وجود نشستن روی نیمکت همچنان از داوران عصبانی بود، بعد از یک خطای بازیکنان دانشگاه آزاد که در زیر حلقه اعلام نشد به وضعیت بینایی یکی از داوران اشاره داشت! هر چند داور مزبور در این صحنه واکنشی نشان نداد اما در اعتراض بعدی از تاجیک خواست که به داوران کاری نداشته باشد. 

حرکت غیر ورزشی حسین رحمتی 

در حالی که تمام اعضا تیم گرگان از شرایط داوری شاکی بودند، حسین رحمتی بازیکن جوان دانشگاه آزاد هم بعد از یک خطا در زیر حلقه، ضربه ای به سر ساسون آبرامیان سنتر گرگان زد که با یک خطای غیر ورزشی جریمه شد. این کار رحمتی هم ناراحتی گرگانی ها را در پی داشت. 

دانشگاه آزاد که کوارتر سوم را با نتیجه 25 بر 17 برده بود در پایان با نتیجه نهایی 78 بر 64 برنده شد. 

طیبی: با این وضعیت نباید لیگ را ادامه بدهیم 


حسن طیبی سرپرست تیم بسکتبال گرگان در عصبانیت بعد از بازی نامه ای را در اعتراض به وضعیت داوری تنظیم کرده بود و در جمع خبرنگاران گفت که قصد داریم به فدراسیون بگوییم با این شرایط در لیگ شرکت نمی کنیم. البته کبیر سرمربی گرگان با این موضوع مخالفت کرد اما وی نیز به شدت از شرایط داوری ناراضی بود. 

گرگانی ها اعتقاد دارند بحث داوری در دیدار های این تیم مقابل دانشگاه آزاد در تهران تکرار می شود. 

گفتنی است در مجموع بازی 33 خطا از بازیکنان گرگان و 25 خطا از بازیکنان دانشگاه آزاد ثبت شد. در مجموع 43 پرتاب پنالتی به بازیکنان دانشگاه آزاد رسید که 31 پرتاب را گل کردند. گرگانی ها هم 25 پرتاب داشتند که 14 امتیاز از آن به دست آوردند. 

بنی و داوری، برترین های میدان 

جواد داوری با 24 امتیاز و 7 ریباند بهترین بازیکن این دیدار بود. 

در حالی که آمار ریباندهای دانشگاه آزاد با 51 ریباند در مقابل 34 ریباند گرگان قابل توجه بود، روزبه ارغوان و محمد حسن زاده در کنار هم  22 ریباند دفاعی داشتند.  

حسن زاده با 11 امتیاز و 17 ریباند آمار دبل دبل داشت و ارغوان هم 6 امتیاز و 14 ریباند در بازی ثبت کرد. 

حسین زاده و مظفری هم به ترتیب 12 و 16 امتیاز به دست آوردند. 

بنی کوچویی با 17 امتیاز، 3 ریباند و 3 پاس گل بهترین بازیکن گرگان بود.  

پویا تاجیک با 14 امتیاز و 7 ریباند دومین بازیکن برتر این تیم بود و محمد زارعی هم 10 امتیاز و 5 ریباند به دست آورد. 

هومن رضایی هم با 23 دقیقه بازی و صفر امتیاز روز خوبی را برای گرگان پشت سر نگذاشت. 

تاثیر یار خارجی پمینا 

تیم پمینا اصفهان در یکی از بازی های مهم هفته میزبان نفت آبادان بود. پمینا در این بازی هروه توره بازیکن ساحل عاجی خود را برای اولین بار در اختیار داشت که به خوبی جواب داده و در یک نیمه 20 امتیاز برای میزبان به دست آورد. هر چند تیم نفت آبادان در پایان نیمه اول با نتیجه 37 بر 34 برنده شد. 

توره در ادامه از مرز 40 امتیاز هم گذشت و پمینا با برد 18 بر 16 و 25 بر 11 در کوارترهای سوم و چهارم با نتیجه نهایی 84 بر 74 برنده شد. 

پترو 100 امتیازی 

نارضایتی از داوری در قدم اول لیگ حرفه ای/ پتروشیمی اولین 100 امتیازی

تیم صنایع ماهشهر که هنوز موفق به جذب بازیکنان خارجی نشده است در شروع لیگ حرفه ای میهمان همشهری قدرتمند خود پتروشیمی بندرامام بود. 

پتروشیمی که در نیمه اول با نتیجه 45 بر 25 برنده شده بود در نیمه دوم از مرز 100 امتیاز هم گذشت و با نتیجه نهایی 102 بر 63 برنده بازی شد. 

پتروشیمی از امروز اجازه استفاده از عرفان نساج پور را به عنوان سهمیه خارجی داشت. با ورود نساج پور مشکلات پست یک پتروشیمی نیز حل شد. 

اولین برد خارج از خانه مهرام 


بازیکنان تیم بسکتبال مهرام که 2 روز قبل جام قهرمانی لیگ ملی را دریافت کرده بودند در شروع لیگ حرفه ای به مشهد سفر کرده و با نتیجه 89 بر 68 ثامن را شکست دادند.  

نارضایتی از داوری در قدم اول لیگ حرفه ای/ پتروشیمی اولین 100 امتیازی

مهرامی ها در نیمه اول هم با نتیجه 43 بر 27 برنده شده بودند. 

گفتنی است در پایان هفته اول لیگ حرفه ای، پتروشیمی بندرامام با توجه به تفاضل امتیازی بالاتر صدرنشین لیگ شد.

موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه ۲۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
مهدی مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان، اظهار داشت: این مسابقات دور دوم مسابقات لیگ برتر بسکتبال بانوان است که در روزهای 19، 20 و 21 اسفند ماه برگزار می‌شود.

بسکتبال با ویلچر بانوان

وی ابراز کرد: دور دوم مسابقات لیگ برتر بسکتبال با ویلچر با حضور چهار تیم برتر از دور نخست مسابقات در شیراز برگزار می‌شود.

رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان زنجان عنوان کرد: تیم‌های زنجان، شیراز، مشهد و یزد تیم‌های برتر دور نخست مسابقات هستند که در دور دوم برای قهرمانی رقابت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بازی‌ها به شکل دوره‌ای برگزار می‌شوند، بیان کرد: در دور نخست مسابقات شش تیم زنجان، شیراز، مشهد، یزد، کرمان و اردبیل حضور داشتند.

مرادی با بیان اینکه بسکتبال با ویلچر استان زنجان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، ابراز کرد: در سال‌های گذشته ما در دو بخش مردان و بانوان افتخارات زیادی را کسب کرده‌ایم.

وی افزود: امیدواریم بانوان بسکتبال با ویلچر استان زنجان بتوانند قهرمانی این مسابقات را برای استان به ارمغان بیاورند.

رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان زنجان خاطرنشان کرد: تیم بسکتبال با ویلچر بانوان استان زنجان چندین دوره سابقه قهرمانی لیگ برتر را در کارنامه خود دارد.


موضوعات مرتبط: بانوان ، جانبازان ومعلولین

تاريخ : سه شنبه ۲۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

آبادان - ایرنا - سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام پس از پیروزی برابر منتخب ماهشهر گفت: پیروزی شیرین و دلچسبی به دست آوردیم و شروع امیدوار کننده ای در لیگ حرفه ای داشتیم.

 

به گزارش ایرنا 'بوبان متیف' عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه ها، افزود: دو تیم بازی خوبی به نمایش گذاشتند و برای کسب پیروزی در نخستین پیروزی انگیزه داشتند.

وی اظهار داشت: ما از نظر تجربه و هماهنگی شرایط بهتری نسبت به تیم حریف داشتیم و این دلیل خوبی برای پیروزی بود.

سرمربی تیم پتروشیمی بندر امام با تجللی از تلاش بازیکنانش در این دیدار گفت: بازیکنان پتروشیمی بعد از شکست در فینال لیگ برتر از نظر روحی دچار ضعف شده بودند اما در این دیدار با فراموش کردن آن شکست، تلاش خوبی داشتند.

متیف تصریح کرد: ما خیلی هماهنگ و خوب بازی کردیم و نشان دادیم برای کسب عنوان قهرمانی یکی از مد عیان جدی هستیم

*****

'علی حموری نژاد' سرمربی تیم منتخب بسکتبال ماهشهر نیز در خصوص این دیدار گفت: تیم پتروشیمی بندر امام بهتر از ما بازی کرد و شایسته پیروزی بود.

وی اظهار داشت: البته عملکرد تیم ما به گونه ای نبود که با اختلاف بالایی نتیجه را واگذار کنیم، ولی پتروشیمی از اشتباهت ما استفاده کرد.

سرمربی تیم منتخب ماهشهر افزود: البته با اضافه شدن بازیکنان خارجی به ترکیب تیم ما متفاوت تر خواهیم شد و نتایج بهتری کسب خواهیم کرد.

حموری نژاد تصریح کرد: شکست در این بازی نباید باعث کم شدن انگیزه یا روحیه تیمی ما شود، زیرا مقابل تیمی نتیجه را واگذار کردیم که یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی است.

تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام عصر دوشنبه در هفته نخست لیگ حرفه ای، تیم منتخب بسکتبال ماهشهر را از پیش رو بردشت.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه ۲۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
مردم سالاری/نويسنده : جواد منتخبي

دقيقا 3 ماه پيش بود که مرد خستگي‌ناپذير و نام آشناي بسکتبال ايران يعني «محمود مشحون» جاي خود را به مديري داد که يکي از چهره‌هاي مورد وثوق وزارت ورزش و جوانان است. تا پيش از نشستن «رمضانعلي دولو» بر صندلي رياست فدراسيون بلند قامتان، کسي در جامعه ورزش، چندان او را نمي‌شناخت و اندک آشنايي اهالي ورزش با اين مدير بي حاشيه و بلند قد، رشته ورزشي «فلوربال» بود. اما حالا دولو در يکي از پرطرفدارترين و البته مهمترين رشته‌هاي ورزشي ايران، نفر اول است. بعد از پايان ليگ ملي بسکتبال که با حساسيت‌ها و البته حواشي خاص خود نيز همراه بود، فرصتي دست داد تا با سرپرست فدراسيون بسکتبال همکلام شويم و از او بخواهيم در مورد دوره سرپرستي 3 ماه‌اش بر اين فدراسيون و به خصوص برنامه‌هايش براي برگزاري مجمع انتخاباتي فدراسيون و همچنين ورزش فلوربال، براي مان توضيح دهد که ماحصل اين گفت و شنود چنين شد؛

از جديدترين اتفاق در بسکتبال کشور يعني خبر خداحافظي «حامد حدادي» از تيم ملي شروع مي‌کنيم. چرا حدادي يک دفعه چنين تصميمي گرفت؟

من هم خودم تا اين لحظه در جريان جزئيات اين خبر نيستم و تنها از طريق رسانه‌ها از اين تصميم حامد مطلع شدم. بايد با او صحبت کنم و ببينم علت خداحافظي‌اش از تيم ملي چيست؟

احتمال دارد او را از تصميم خود منصرف کنيد؟

هنوز با او صحبتي نداشته‌ام. ابتدا بايد با وي حرف بزنم و از دلايلش مطلع شوم و بعد در مورد آن اظهارنظر کنم.

يکي ديگر از اتفاقات اخير بسکتبال، برگزاري مراسم اهداي جام قهرماني و مدال به تيم‌هاي اول تا سوم ليگ ملي بود. در اين باره بيشتر صحبت کنيد.

برنامه خيلي خوبي بود که علاوه بر مسوولان، مربيان و بازيکنان 3 تيم برتر ليگ ملي، بسياري از اهالي بسکتبال کشور و همچنين مديران وزارت ورزش و جوانان نيز در آن حضور داشتند. اين وظيفه ما بود که خانواده بسکتبال را دور هم جمع کنيم که آنها هم محبت کرده و دعوت ما را قبول کردند.

برگزاري مسابقاتي با عنوان ليگ ملي بسکتبال يعني چه؟

اين رقابت‌ها به اين دليل نامگذاري شد که تنها بازيکنان ايراني در آن حضور داشته باشند. البته برخي تيم‌ها مربي خارجي داشتند، اما تمامي بازيکنان حاضر در ليگ ملي، از بسکتباليست‌هاي کشورمان بودند و خبري از بازيکنان خارجي نبود.

نظر کلي شما در مورد ليگ ملي چيست؟

حساسيت مسابقات خيلي بالا بود و من اين را در سفرهايي که به شهرهاي مختلف داشتم، مي‌ديدم. اما نکته مهم تر، حضور علاقه مندان به بسکتبال و تماشاگران مشتاق در شهرهاي مختلف بود که بايد اين سرمايه‌ها را حفظ و از آنها حمايت کنيم.

تيم مهرام يک قهرماني ديگر را به دست آورد. ضمن اين که در اين سال‌ها و در ليگ حرفه‌اي نيز بارها روي سکوي نخست رفته است. برخي مي‌گويند اين که هر سال يکي دو تيم خاص به ويژه مهرام قهرمان ليگ شوند، باعث نوعي يکنواختي در بسکتبال ما شده است. شما چه مي‌گوييد؟

بنده اين نظر را قبول ندارم. مهرام تيم بسيار خوبي است که 4 بازيکن ملي پوش هم دارد و از مربيان و کادر مديريتي خوبي هم بهره مي‌برد. پتروشيمي بندر امام و دانشگاه آزاد هم تيم‌هاي شايسته‌اي هستند. به هرحال، براي ما فرقي نمي‌کند کدام تيم قهرمان شود.

اتفاقا به نکته جالبي اشاره کرديد. فصل قبل، تيم پتروشيمي قهرمان ليگ شد، اما انگار فدراسيون از اين موفقيت پتروشيمي چندان راضي نبود. همان زمان بود که صحبت‌هايي مبني بر طرفداري فدراسيون از تيم مهرام به گوش رسيد.

نه در فدراسيون بسکتبال بلکه در هيچ فدراسيون ديگري اين قضيه ديده نمي‌شود که يک رئيس فدراسيون بخواهد تيمي خاص قهرمان شود.

باور کنيد ما از هيچ تيمي طرفداري نمي‌کنيم. فدراسيون فقط برگزار کننده ليگ و يا ساير مسابقات است. هر تيمي که مربيان مجرب، بازيکنان خوب و تيم مديريتي قوي تري داشته باشد، طبيعي است که قهرمان مي‌شود.

اما اين قضيه در مورد قهرماني تيم پتروشيمي در فصل گذشته و برخوردهايي که با اين تيم شد، صدق نمي‌کرد. مثل برگزاري جشن قهرماني و يا حتي دعوت از مربيان و بازيکنان اين تيم به رسانه‌هاي مختلف به ويژه تلويزيون که در اقدامي عجيب، بيشتر اين مربيان و مسئولان تيم مهرام به صدا‌وسيما دعوت مي‌شدند و يا حتي مورد تجليل قرار مي‌گرفتند تا اعضاي تيم پتروشيمي که قهرمان شده بودند.

بنده از اين مسائل مطلع نيستم. اما خودتان ديديد که در مراسم اهداي جام و مدال به تيم‌هاي اول تا سوم، از همه جامعه بسکتبال دعوت کرده بوديم و از 3 تيم اول تا سوم نيز تقدير کرديم.

ليگ ملي در حالي به پايان رسيد که مسائل داوري باعث بروز جنجال‌ها و حواشي مختلفي شد. مشکلات داوري در بسکتبال ما کي به پايان مي‌رسد و يا حداقل کم مي‌شود؟

به هرحال در ورزشي مثل بسکتبال، اشتباهات داوري اجتناب ناپذير است. البته ما هم قبول داريم که هيچ داوري، ايده آل سوت نمي‌زند و قطعا اشتباه هم دارد. با اين حال، قبل از بازي‌هاي پلي آف بود که با داوران جلسه گذاشتيم و به آنها تاکيد کرديم که قضاوت‌هايي منصفانه و عادلانه داشته باشند. در مجموع، فکر مي‌کنم داوري‌ها راضي کننده بود و انتظارات فدراسيون برآورده شد.

آيا براي تيم مهرام به قول معروف، بسته تشويقي هم داريد؟ مثلا به عنوان پاداش قهرماني، اين تيم را به تورنمنت‌هاي بين‌المللي اعزام خواهيد کرد؟

بله، اگر مسابقاتي در پيش داشته باشيم و شرايط آن نيز مهيا شود، قطعا اين کار را انجام مي‌دهيم. ضمن اين که کلا هر برنامه اي که آن را مناسب تيم‌هاي قهرمان و يا تيم‌هاي برتر بسکتبال کشورمان بدانيم، آن را اجرا مي‌کنيم.

کمي به قبل برمي‌گرديم. زماني که 3 ماه پيش سرپرست فدراسيون شديد. چه شد از فلوربال سر از بسکتبال درآورديد؟

وزارت ورزش اين طور صلاح ديد فردي که مورد اعتماد دستگاه ورزش باشد را براي اين مسووليت سنگين انتخاب کند تا تعامل خوبي با وزارتخانه به وجود آيد که بنده را براي اين کار انتخاب کردند.

بسکتباليست هم بوده‌ايد؟

بله، بنده قبلا در تيم‌هاي منتخب لرستان و خوزستان و در پست 5 بازي مي‌کردم. ضمن اين که عضو تيم دخانيات هم بودم.

شما جانشين مديري با سابقه و موفق به نام «محمود مشحون» شده‌ايد که در مدت رياستش در فدراسيون بسکتبال، موفقيت‌هاي فراواني را براي اين رشته ورزشي به ارمغان آورد. فکر مي‌کنيد بتوانيد راه او را ادامه دهيد؟

ببينيد من پيش از اين که به فدراسيون بيايم، با برخي دوستان آشنايي داشتم. چون بالاخره از خانواده بسکتبال هستم. از اين رو، علاقه خاصي به فدراسيون بسکتبال دارم.

در مورد سوال شما هم بايد بگويم بنده منکر زحمات مشحون و افتخارات کسب شده در زمان مديريت وي نيستم. اما فکر مي‌کنم بيشتر از اين هم مي‌توان کار کرد.

شما در اولين مصاحبه خود گفتيد که فدراسيون بسکتبال، به ايده جديد نياز دارد. يعني فدراسيون قبلي با تفکرات قديمي کار مي‌کرد؟

نه، اما بسيار علاقه مندم از پيشنهادها و نظريات تمامي خانواده بزرگ بسکتبال کشور استفاده شود که خدا را شکر در اين مدت تا حدوي به اين مهم دست پيدا کرده‌ايم. الان شاهد تعامل و يکدلي در جامعه بسکتبال ايران هستيم که به نظرم اتفاقي خوب است.

پيش از اين نيز گفته بوديد که تنها براي فراهم کردن شرايط برگزاري مجمع انتخاباتي فدراسيون آمده‌ايد. آيا در فدراسيون بسکتبال همين يک کار باقي مانده که بايد انجام شود؟

اين طور نيست. زماني که بنده به فدراسيون آمدم، تمامي سعي‌ام را بر اين متمرکز کردم که کارهاي جاري فدراسيون انجام شود و از برنامه‌ها عقب نمانيم، به خصوص در بخش برگزاري مسابقات ليگ ملي و ساير رويدادهاي داخلي که به لطف خدا تاکنون به اهداف مان دست يافته‌ايم.

مثل اين که مجمع چند هيات استان را هم برگزار کرده‌ايد.

بله، در زمان ورودم به فدراسيون، 12 هيات توسط سرپرست اداره مي‌شدند که با مديران کل اين استان‌ها مکاتبه کرده که تا امروز، مجمع 5 هيات را برگزار کرديم. مجامع 7 هيات باقي مانده را هم تا پايان سال برگزار خواهيم کرد.

مجمع انتخابات فدراسيون بسکتبال بالاخره کي برگزار خواهد شد؟

بعد از برگزاري مجامع 7 هياتي که توسط سرپرست اداره مي‌شوند، به دنبال ايجاد شرايط و مقدمات انجام انتخابات فدراسيون خواهيم بود.

براي اين کار بايد تاييديه کانديداها اعلام شود و به دست ما برسد. ضمن اين که وزارت ورزش، زمان دقيق برگزاري مجمع را هم به ما اعلام کند.

يعني تا آخر امسال خبري از برگزاري مجمع فدراسيون نخواهد بود؟

مشخص نيست. اما خود من بسيارعلاقه‌مندم که انتخابات تا قبل از پايان سال برگزار شود.

کانديدا که نمي‌توانيد بشويد؟

نه، چون زمان ثبت نام از کانديداها به پايان رسيده است.

اگر اين طور نبود، ثبت نام مي‌کرديد؟

بدم نمي‌آمد به عنوان عضو کوچکي از خانواده بسکتبال در انتخابات شرکت کنم.

در روزهاي اخير صحبت از بازگشت دوباره مشحون به فدراسيون بسکتبال بر سر زبان‌ها افتاده است. آيا اين خبر صحت دارد؟

من هم تنها از طريق رسانه‌ها چيزهايي در اين باره شنيده و خوانده‌ام. به هر حال، وي هم به عنوان يکي از کانديداها ثبت نام کرده است. البته اگر بتواند مجوزهاي لازم را کسب کند، مي‌تواند در مجمع حضور داشته باشد.

بعد از برگزاري مجمع و مشخص شدن رئيس فدراسيون، آيا همچنان همکاري تان را با فدراسيون بسکتبال ادامه خواهيد داد؟

بنده کارمند وزارت ورزش هستم و هرجا که بگويند مي‌روم و در هر مجموعه‌اي که بتوانم خدمتي براي ورزش کشور انجام دهم، حضور خواهم داشت.

چند تا سوال هم در مورد ورزش فلوربال داريم. کمي در مورد اين رشته ورزشي توضيح دهيد.

بازي فلوربال توسط چوب و توپ پلاستيکي انجام مي‌شود. ابعاد زمين آن 4 در 20 متر است که در 3 زمان 20 دقيقه‌اي انجام مي‌شود. البته دروازه بان بدون چوب بازي مي‌کند. اين ورزش در حقيقت از‌هاکي روي يخ آمده است.

فلوربال فدراسيون جهاني و آسيايي هم دارد؟

بله، مقر فدراسيون بين‌المللي فلوربال در فنلاند قرار دارد و کنفدراسيون آسيايي آن هم در سنگاپور واقع است. در حال حاضر، 75 کشور جهان از جمله ايران عضو فدراسيون بين‌المللي هستند.

گويا اخيرا به عنوان دبيرکل کنفدراسيون آسيايي فلوربال انتخاب شديد.

همينطور است. در جريان اجلاسي که در سوئد برگزار شد، بنده به عنوان دبيرکل کنفدراسيون آسيا انتخاب شدم.

وضعيت اين رشته ورزشي در ايران چگونه است؟

فلوربال در 18 استان کشور فعال است که البته با برنامه‌هايي که مد نظر داريم، مي‌خواهيم اين ورزش در سراسر ايران جا بيفتد.

فلوربال ايران تاکنون چه موفقيت‌هاي بين‌المللي و جهاني کسب کرده است؟

ما تا امروز 12 اعزام برون مرزي داشته‌ايم که مهمترين آنها، حضور تيم ملي دانش آموزي در مسابقات جهاني جمهوري چک و همچنين اعزام تيم بزرگسالان به رقابت‌هاي قهرماني آسيا در ژاپن بود که دانش‌آموزان کشورمان مقام نهم جهان و تيم بزرگسالان عنوان پنجم آسيا را به دست آوردند که حقيقتا، موفقيت‌هاي قابل توجهي محسوب مي‌شوند.

آيا تا به حال به اين فکر افتاده‌ايد که مسابقات بين‌المللي يا حتي آسيايي و جهاني فلوربال را در ايران برگزار کنيد؟

بله، چون توانمندي‌هاي اين کار را داريم. در اين راستا، در تلاش هستيم با هماهنگي کنفدراسيون آسيا، رقابت‌هاي زير 16 سال آسيا را سال آينده و به ميزباني کشورمان برگزار کنيم.

صحبت‌هاي پاياني سرپرست فدراسيون بسکتبال و رئيس انجمن فلوربال ايران را هم مي‌شنويم.

ضمن تشکر از توجه روزنامه مردم‌سالاري به تمامي رشته‌هاي ورزشي، بنده يک بار ديگر تکرار مي‌کنم که براي خدمت به ورزش کشورم در هر فدراسيون و هر مسووليتي، آماده‌ام.اميدوارم با برگزاري هر چه زودتر مجمع فدراسيون بسکتبال، اين رشته ورزشي پرطرفدار و افتخارآفرين، به اهداف و برنامه‌هاي خود دست پيدا کند و به خصوص در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا که شهريور سال 94 در چين برگزار خواهد شد، سکوي قهرماني قاره را از آن خود کند.


موضوعات مرتبط: اخبارفدراسیون

تاريخ : سه شنبه ۲۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
تاريخ : دوشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

به گزارش خبرنگار مهر، محسن صادق‌زاده عصر امروز پس از پیروزی مقابل تیم پالایش نفت آبادان در جمع خبرنگاران با اشاره به شرایط این مسابقه اظهار داشت: تیم ما در این مسابقه عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت و توانست در نهایت با درخشش بازیکنان خود به پیروزی برسد.

وی با اشاره به وقفه مسابقات لیگ ملی و لیگ حرفه‌ای تصریح کرد: دوری از مسابقات و فشار تمرینات در زمینه شرایط فنی دو تیم تأثیرگذار بود و به همین دلیل به سختی بازی را آغاز کردیم اما رفته رفته، شرایط تیم بهتر شد و توانستیم در نهایت، امتیاز مسابقه را ازآن خود کنیم.

سرمربی تیم بسکتبال پمینای اصفهان به شرایط فنی این دیدار اشاره کرد و بیان داشت: تیم ما هنوز به آمادگی کامل نرسیده و تا رسیدن به بلوغ تاکتیکی، به زمان احتیاج دار دو باید کاری کنیم که این شرایط ما بهتر شده و بتوانیم عملکرد خوبی به نمایش بگذاریم.

محسن صادق زاده

وی با بیان اینکه پمینا در دیدار امروز فراز و نشیب‌های بسیاری دارد، ادامه داد: اگرچه امتیاز دو تیم در دقایق پایانی نزدیک شد اما رفته رفته، توانستیم این اختلاف را افزایش دهیم و در نهایت با برنامه‌های تاکتیکی مناسب و فعالیت‌های دفاعی، پیروزی را ازآن خود کنیم.

صادق‌زاده درباره وضعیت بازیکن خارجی تیم پمینا و عملکرد وی در این مسابقه اضافه کرد: توره توانست در دیدار امروز عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد و با بازیکنان و تیم پمینا به خوبی هماهنگ شود و تیم پمینا را در رسیدن به پیروزی خود کمک کند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
هفته اول لیگ حرفه‌ای بسکتبال در حالی آغاز شد که مهرام که لیگ ملی را با قهرمانی پشت سر گذاشته بود در مشهد میهمان ثامن این شهر بود که در نهایت توانست برتری 89 بر 68 را از آن خود کند.

به گزارش فارس، پتروشیمی بندر امام دیگر مدعی عنوان قهرمانی در خانه کار راحتی را مقابل همشهری خود صنایع ماهشهر داشت که موفق شد. 102 بر 63 به پیروزی رسیده و و نخستین برد 100امتیازی لیگ حرفه‌ای را رقم بزند.

دانشگاه آزاد که مقام سوم لیگ حرفه‌ای را از آن خود کرده بود میزبان شهرداری گرگان بود. شاگردان شاهین‌طبع در این بازی خانگی موفق شدند حریف خود را 78 بر 64 از پیش رو بردارند.

در دیگر مسابقه این هفته پمینای اصفهان که بازیکن خارجی به خدمت گرفته است در نخستین هفته موفق شد پالایش نفت آبادان را 84 بر 74 شکست دهد. این پیروزی در حالی نصیب اصفهانی‌ها شد که آنها نیمه نخست را به میهمان خود واگذار کرده بودند.

در این هفته 7 الماس قزوین با قرعه استراحت روبرو بود.

هفته دوم لیگ حرفه‌ای بسکتبال روز پنجشنبه برگزار خواهد شد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
علی عموری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بندر ماهشهر، اظهار داشت: تیم صنایع ماهشهر در لیگ حرفه‌ای فصل تازه‌ای را ورق خواهد زد و به جبران لیگ ملی در لیگ حرفه‌ای با قدرت و تمام توان بازی می‌کند.

وی گفت: با وجود فراز نشیب‌هایی که وجود داشت در ‌‌نهایت دو بازیکن خارجی برای لیگ جدید در اختیار گرفتیم که آنتونی رافا ایتالیایی در گارد رأس و ایوان دیکوویچ صربستانی هم به عنوان سن‌تر برای تیم صنایع ماهشهر بازی می‌کنند.

سرمربی تیم بسکتبال صنایع ماهشهر افزود: این دو بازیکن امروز وارد ایران می‌شوند اما در بازی با مقابل تیم پتروشیمی بندر امام نمی‌توانند بازی کنند اما از بازی‌های آینده شاهد بازی آن‌ها در زمین خواهیم بود.

عموری در تشریح شرایط فعلی تیم صنایع ماهشهر عنوان کرد: خوشبختانه تیم در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد و تمرینات خوبی را در این مدت پشت سر گذاشتیم و بدون شک با قدرت در لیگ حرفه‌ای شرکت خواهیم کرد و برای شکست حریفان به مصاف آن‌ها خواهیم رفت.

وی افزود: همچنان تیم صنایع ماهشهر بدون سرمایه گذار است اما با حمایت‌های همه جانبه مسئولان شهرستان بندر ماهشهر این کمبود در تیم به چشم نمی‌خورد و ما هم به جز لیگ حرفه‌ای و بالا بردن نام شهر ماهشهر به چیز دیگری فکر نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار تسنیم در بندر ماهشهر، در هفته اول لیگ حرفه‌ای بسکتبال کشور تیم پتروشیمی بندر امام از ساعت 16 امروز از تیم صنایع ماهشهر پذیرایی می‌کند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
دوشنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ 16:00
 
ثامن مشهد با مهرام تهران

 

جزئیات بازی

تاریخ برگزاری: دوشنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۳
ساعت برگزاری: 16:00
 
زمین بازی: خانه بسکتبال خراسان
داور: حسن نیکخواه (سرداور)محمد دوست (داور اول)محمدرضا صالحیان (داور دوم)فرهاد زحمت کش (ناظر)
دوشنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ 16:00
 
پتروشیمی بندرامام با صنایع پتروشیمی ماهشهر

 

جزئیات بازی

تاریخ برگزاری: دوشنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۳
ساعت برگزاری: 16:00
 
زمین بازی: سالن اندیشه بندر امام
دوشنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ 16:00
 
پمینا اصفهان با پالایش نفت آبادان

 

جزئیات بازی

تاریخ برگزاری: دوشنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۳
ساعت برگزاری: 16:00
 
زمین بازی: سالن آب فا اصفهان
دوشنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ 16:00
 
دانشگاه آزاد تهران با شهرداری گرگان

 

جزئیات بازی

تاریخ برگزاری: دوشنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۳
ساعت برگزاری: 16:00
 
زمین بازی: سالن دانشگاه آزاد تهران شمال

 


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیدار ستاره‌های لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا ( NBA All-Star) با نتیجه 163 بر 158به سود تیم منتخب ستاره‌های کنفرانس غرب به پایان رسید. برای تیم کنفرانس غرب در این بازی کلی تامپسون، لامارکوس آلدریج،‌ مارک گسول، استیفن کری و جیمز هاردن به عنوان بازیکنان شروع کننده و برای تیم کنفرانس شرق نیز لبران جیمز، کارملو آنتونی، پائو گسول، جان وال و کایلی لاوری در شروع بازی به میدان رفتند.

ان بی ای

در پایان این بازی لبران جیمز با 30 امتیاز، 5 ریباند و 7 پاس گل بهترین بازیکن کنفرانس شرق و راسل وستبروک با 41 امتیاز، 5 ریباند و یک ریباند، موثرترین بازیکن کنفرانس غرب و بارزش‌ترین بازیکن (MVP) زمین لقب گرفت. رکورد بیشترین امتیاز در مسابقه ستاره‌ها مربوط به سال 1962 و به نام ویبلت چمبرلین (42 امتیاز) است که در کارنامه خود رکورد کسب 100 امتیاز در یک بازی را در تاریخ NBA دارد.

بیل کلینتون،‌ رئیس جمهور پیشین آمریکا،‌تعدای از هنرمندان آمریکایی و فلوید می‌ودر، قهرمان بوکس جهان از میهمانان ویژه این بازی بودند که در با حضور 17198 تماشاگر در سالن «مدیسون اسکوئیر گاردن» نیویورک برگزار شد.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : دوشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیدار ستاره‌های لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا ( NBA All-Star) با نتیجه 163 بر 158 به سود تیم منتخب ستاره‌های کنفرانس غرب به پایان رسید.

گزارش تصویری این دیدار را  درادامه مطلب مشاهد کنید.


موضوعات مرتبط: NBA

ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
طرفداری- مسابقه جذاب و پرطرفدار all-star ، هرسال در آخرین هفته ماه فوریه بین تیم منتخب منطقه غرب و منتخب منطقه شرق لیگ حرفه ای بسکتبال امریکا برگزار می شود.

امسال این مسابقات در شهر نیویورک سیتی برگزار می شود که ستارگان دنیای بسکتبال در این شهر گرد هم آمدند تا هیجان و زیبایی این مسابقه را چند برابر کنند.

روز گذشته بازی های NBA all-star در بخش تیمی برگزار شد و امروز این مسابقات در بخش انفرادی و گروهی ادامه یافت که 4 مسابقه امروز برگزار شد که قهرمانان هر کدام از این مسابقات مشخص شده است و به شرح زیر است:

قهرمان مسابقه اسلم دانک

زک لاوین، بازیکن 19 ساله تیم مینسوتا تمبرولوز توانست قهرمان مسابقه اسلم دانک آل استار 2015 شود.
پس از کوبی برایانت  این دومین بازیکن جوان تاریخ لیگ NBA است که توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند. این بازیکن در فینال با امتیاز ۹۴ بر ۷۲، ویکتور اولادیپو از اورلاندو مجیک را شکست داد.
هم چنین یانیس اتدکومبو از باکز و میسن پلاملی از نتز در مرحله اول این مسابقه حذف شدند.

مشاهده ویدیو این مسابقه

قهرمان مسابقه سه امتیازی

گارد تیم گلدن استیت واریورز در رقابت های امسال آل استار توانست قهرمان مسابقه سه امتیازی شود. استفن کری با وارد سبد کردن ۱۳ شوت سه امتیازی متوالی و کسب ۲۷ امتیاز در راند نهایی، هم تیمی اش کلی تامپسون و کایری ایروینگ از کلیولند کاوالیرز را پشت سر گذاشت و عنوان قهرمانی این مسابقه را از آن خود ثبت کرد.

مشاهده ویدیو این مسابقه

مسابقه مهارت و حرکات تکنیکی

پاتریک بورلی از تیم هیوستن راکتس توانست عنوان قهرمانی مسابقه مهارت های NBA All Star 2015 را از آن خود کند. این بازیکن که در مرحله نیمه نهایی مشکل جسمی برایش پیش آمده بود به رقیب خود جف تیگ از آتلانتا اجازه داد تا فاصله اش را با او زیاد کند اما در پایان مسیر وقتی وقتی تیگ نتوانست جامپ شات خود را وارد سبد کند، بورلی خود را به او رساند و با وارد سبد کردن اولین اقدام خود، برنده این راند، و راهی راند نهایی شد.

در راند پایانی نیز بورلی توانست برندون نایت را شکست دهد و این عنوان را به دست آورد.

مشاهده ویدیو این مسابقه

مسابقه ستاره های شوت زنی

این برای سومین سال پیاپی بود که تیم باش توانست عنوان قهرمانی مسابقه ستاره های شوت زنی را از آن خود کند.

اعضای تیم باش شامل کریس باش، سوئین کش و دامینیک ویلکینز هستند که توانستند در راند پایانی تیم وستبروک را شکست داده و قهرمان مسابقه ستاره های شوت زنی NBA All Star 2015 شوند.

 


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : یکشنبه ۲۶ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

ادامه عکسها درادامه مطلب


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور ، گزارش تصویری

ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه ۲۶ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
بازيکن جديد تيم بسکتبال پمينا اصفهان گفت: دوستانم از بسکتبال ايران خيلی تعريف میکردند و من هم دوست داشتم حضور در ليگ ايران را تجربه کنم. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس٬ هروه توره٬ بازیکن 32 ساله ساحل عاجی و سهميه خارجی تيم پمينا در مراسم معارفهاش با ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: با صحبتی که مدیر برنامهها و دوستانی که قبلاً در ایران حضور داشتم انجام دادم انگيزههایم برای حضور در ایران بيشتر شد؛ آنها خيلی از بسکتبال ایران تعریف میکردند.

خبرگزاری فارس: هروه توره: دوستانم از بسکتبال ایران خیلی تعریف می‌کردند

 

وی درخصوص تيم پمينا نيز گفت: تيم پمينا تيم خيلی خوبی است و من اميدوارم بتوانم وظایفی که از من خواسته شده در این تيم پياده کنم.

هروه توره اصالتاً ساحل عاجی ولی بزرگ شده کشور فرانسه است. از 17سال پيش بسکتبال را به صورت جدی آغاز کرده و به عنوان بازیکن پست سه٬ چهار و پنج٬ حضور در تيمهای باشگاهی فرانسه٬ شارلوآ بلژیک٬ یوروليگ٬ سری آ ایتاليا وتيم ملی ساحل عاج را درکارنامه خود ثبت کرده است.

وی از روز گذشته و با امضا قراداد٬ تمرینات خود را به صورت رسمی با تيم بسکتبال پمينا آغاز کرد. تيم بسکتبال پمينا در آغاز رقابتهای ليگ حرفه ای بسکتبال روز دوشنبه 27 بهمن ماه به مصاف تيم پالایش نفت آبادان میرود


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه ۲۶ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
کاپیتان تیم ملی بسکتبال جوانان از این که نتوانست در کمپ آمریکا حاضر شود ابراز ناراحتی کرد و گفت: سعی می کنم با تمرین های بیشتر آمادگی ام را حفظ کنم چون این اتفاق بر انگیزه ام تاثیر گذاشت.

به گزارش ایسنا، محمد یوسف وند بازیکن تیم ملی جوانان ایران فرصت این را داشت تا در کمپ آمریکا حاضر شود و توانایی هایش را نشان دهد اما حضور او میسر نشد و سنتر جوان تیم هفت الماس قزوین نتوانست به این کمپ اعزام شود.

او در گفت و گو با ایسنا از این که نتوانسته در این کمپ حاضر شود ابراز ناراحتی کرد و گفت: فرصت بسیار خوبی بود و واقعا دوست داشتم خودم را در آنجا نشان دهم، اما این اتفاق نیفتاد. خیلی ناراحتم و نمی دانم چرا این اتفاق افتاد. این اتفاق بر انگیزه ام تاثیر گذاشته و حالا باید خودم را با تمرین های بیشتر مشغول کنم تا افت نکنم. واقعا دوست داشتم در این کمپ شرکت کنم چرا که می توانست سکوی پرش بسیار خوبی برای من باشد.

1408683442585_8877.JPG

ملی پوش بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که چرا شرایط اعزامت مهیا نشد؟ بیان کرد: دعوت نامه اولیه آمده بود و آن طور که به من گفتند برای گرفتن ویزا باید دعوتنامه دوم به دست ما می رسید که انگار دیر رسیده و دیگر فرصتی برای گرفتن ویزا نبود و کمپ شروع شده بود. به هر حال اتفاقی است که افتاده و دیگر نمی توان کاری کرد.

یوسف وند در پاسخ به این سوال که شرایط بدنی اش چطور است؟ گفت: آسیب دیدگی داشتم که استراحت کردم و در کنار تیم تمرین های سبکی انجام می دادم. من همیشه سعی می کنم با بهترین شرایط تمرین کنم تا آمادگی ام حفظ شود.

او درباره شرایط تیم هفت الماس برای لیگ حرفه ای نیز بیان کرد: ما چند بازیکن آسیب دیده داریم که قطعا دیگر نمی توانند به ما کمک کنند. دو بازیکن دیگر هم جذب کرده ایم که هنوز جای خالی داریم. خب آقای اسلامی چون نگاهش فرصت دادن به جوان ها است به جذب بازیکن خارجی اعتقادی ندارد و با همین شرایط کارش را ادامه می دهد. با این حال همه تیم ما انگیزه بسیار زیادی دارد و مطمئنا در لیگ حرفه ای بهتر از لیگ ملی به میدان خواهیم رفت.

سنتر تیم ملی جوانان افزود: کارمان در لیگ حرفه ای دشوارتر است چون همه تیم ها بازیکن خارجی جذب کرده اند و نقاط ضعفشان را از بین برده اند با این حال جنگندگی بازیکنان جوان ما باعث می شود نمایشی قابل قبول داشته باشیم. تمام تلاش ما این است که در لیگ حرفه ای هم نتیجه ای خوب کسب کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا شرایط تیم ملی جوانان برای جام جهانی زیر 19سال مناسب است یا بلاتکلیفی به این تیم ضربه خواهد زد؟ گفت: من صحبت های آقای مشحون را خواندم که گفتند بعد از لیگ برنامه ها شروع می شود. بالاخره باید وضعیت فدراسیون هم مشخص شود تا برنامه ریزی ها انجام شود. هنوز تیم بزرگسالان مربی خودش را نمی شناسد و آنها هم رقابت بسیار حساسی دارند. تیم ملی جوانان هم در جام جهانی کار دشواری دارد.

یوسف وند ادامه داد: من قبلا هم گفتم این تیم جوانان ما پتانسیل بسیار خوبی دارد و اگر برنامه ریزی خوبی انجام شود در جام جهانی به جایگاهی فوق العاده می رسد. امیدوارم شرایط مهیا شود و ما هم بتوانیم با قدرت در خدمت تیم ملی باشیم و در جام جهانی عملکردی زیبا و مناسب به نمایش بگذاریم.

به گزارش ایسنا، تیم بسکتبال هفت الماس قزوین در هفته نخست لیگ حرفه ای استراحت می کند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه ۲۶ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
ستاره تيم ملی بسکتبال ايران گفت: تصميم گرفتم بعد از مسابقات قهرمانی آسيا در سال آينده از تيم ملی خداحافظی کنم. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس٬ حامد حدادی در حاشيه مراسم تقدیر از برترینهای ليگ ملی بسکتبال در خصوص شرایطش در ليگ بسکتبال چين اظهار داشت: تيم ما امسال وضعيت بسيار خوبی در ليگ چين دارد و بازیهای قابل قبولی را به نمایش گذاشتهایم.

خبرگزاری فارس: حامد حدادی: بعد از قهرمانی آسیا از تیم‌ ملی خداحافظی می‌کنم

 

نمایش بسيار خوب ما باعث شده همه شوکه شوند شانس رفتنمان به فينال بسيار زیاد است و حتی میتوانيم قهرمان هم بشویم مسئولان کينگدائو عنوان میکنند سال گذشته آخر شدهایم و امسال برای قهرمانی تلاش میکنيم. * اولویتم برای پلیآف حضور در پتروشيمی است وی در پاسخ به این سؤال که مذاکره با تيمهای مهرام و پتروشيمی برای حضور در پلیآف ليگ بسکتبال ایران گفت: با این تيمها مذاکره کردم اما گفتهام اجازه دهيد ليگ چين تمام شود و پس از آن مذاکرات نهایی را انجام دهيم.

دوست دارم در استان خودم یعنی خوزستان بازی کنم. سال گذشته هم میخواستم در پتروشيمی بندر امام به ميدان بروم اما نشد و تماشاگران هم ناراحت شدند. ملیپوش بسکتبال ایران ادامه داد: گنجی و صمدزاده٬ مدیران مهرام از دوستان خوب من هستند اما از آنها خواستهام صبر کنند تا اگر مذاکرات با پتروشيمی به نتيجه نرسيد با آنها مذاکره کنم. * بعداز بازیهای آسيایی تمریناتم را بسيار جدی آغاز کردم ارزشمندترین بسکتباليست آسيا در مورد آمادگی بالایش در ليگ چين عنوان کرد: سال گذشته نخستين حضور من در ليگ چين بود و به همين دليل گيج و سردرگم بودم از طرف دیگر پایم آسيب دید و وضعيت خوبی نداشتم اما خوشبختانه امسال تمریناتم را خيلی جدی آغاز کردم.

وی ادامه داد: پس از شکست در فينال بازیهای آسيایی اینچئون تصميم گرفتم سخت تمرین کنم و در حال حاضر هم با تمرینات بدنسازی 11 کيلو وزن کم کردهام. مربی بدنسازم خيلی تلاش کرده که وضعيت خوبی داشته باشم. سعی کردهام در این فصل آمار بسيار خوبی داشته باشم و خوشبختانه تيم خيلی خوبی هم داریم و کاملاً هماهنگ هستيم.

حدادی در پاسخ به این سؤال که وضعيت فصل آیندهاش چگونه خواهد بود٬ گفت: هنوز هيچ چيز معلوم نيست چينیها اصرار دارند بمانم اما من سعی میکنم ليگ بهتری یعنی به امبیای بازگردم امسال هم امکان بازگشت وجود دارد اما چون تيم ما به جمع 4 تيم برتر ليگ چين رسيده زمان کم است. وی افزود: با این شرایط میخواهم بهترین پيشنهاد را انتخاب کنم. حدادی در پاسخ به این سؤال که آیا به حضور در اروپا هم فکر میکند یا خير٬ عنوان کرد: به اروپا نمیروم چون ليگشان طولانی است و اگر در یک تيم خوب بازی کنی 10 تا 11 ماه درگير هستی و طول میکشد با این تفاسير هم تيم ملی و هم فرصت استراحت کردن را از دست میدهم. * بعد از جام ملتهای آسيا از تيم ملی خداحافظی میکنم ملیپوش بسکتبال ایران درخصوص برنامههای تيم ملی برای جام ملتهای آسيا گفت: امسال سعی کردم تمرینات بسيار خوبی را پشتسر بگذارم به اميد خدا و با کمک بچهها سعی میکنيم در جام ملتهای آسيا به مقام قهرمانی برسيم و به المپيک برویم من بعد از جام ملتهای آسيا از تيم ملی خداحافظی میکنم و دیگر بازی نخواهم کرد. حدادی در پاسخ به این سؤال که هنوز فرصت زیادی برای بازی کردن داری و چرا این تصميم را گرفتهای٬ عنوان کرد: مگر چند بار میخواهيم قهرمان آسيا شویم. نباید پيشرفت کنيم؟

وی در مورد اینکه آیا خداحافظیات به خاطر ناراحتی است یا خير٬ گفت: خير این طور نيست اما میخواهم با قهرمانی از تيم ملی خداحافظی کنم. * تيمهای آسيایی برای جام ملتها آماده میشوند اما ما هنوز سرمربی و رئيس فدراسيون نداریم ارزشمندترین بسکتباليست آسيا در پاسخ به این سؤال که انتخابات فدراسيون هنوز برگزار نشده و فکر نمیکند با این شرایط تيم ملی هم به مشکل بخورد٬ گفت: تيمهای آسيایی سرمربی خود را هم انتخاب کردهاند کشور چين ليگش را زودتر تمام میکند تا به تيم ملی برسد اما ما هنوز درگير ليگ و انتخابات فدراسيون هستيم. با این شرایط به مشکل میخوریم. وی گفت: چينیها قانونی گذاشتند که در کوارتر چهارم بازیکن خارجی حق بازی ندارد و بازیکنان خودشان به ميدان میروند آن وقت ما با برگزاری دو ليگ فقط بازیکنان خودمان را خسته میکنيم.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه ۲۶ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
سرپرست تيم بسکتبال دانشگاه آزاد گفت: ليگ حرفهای را با قدرت آغاز میکنيم و فيناليست خواهيم شد. هادی عامری در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس٬ در مورد شرایط تيم بسکتبال دانشگاه آزاد برای حضور در ليگ حرفهای بسکتبال٬ اظهار داشت: شرایط خوبی داریم و تمرینات منظمی را در روزهای گذشته انجام دادهایم. بازیکنان ما بسيار با انگيزه هستند.

مسابقات خوبی را در ليگ ملی به نمایش گذاشتيم و میتوانستيم به فينال برویم٬ اما نشد. وی ادامه داد: ليگ حرفه ای را با قدرت آغاز میکنيم و قطعا حضور بازیکنان خارجی در این ليگ کمک زیادی خواهد کرد و فيناليست خواهيم شد. سرپرست تيم بسکتبال دانشگاه آزاد در مورد حضور بازیکنان خارجی گفت: برای جذب بازیکن خارجی بررسی هایی را انجام میدهيم و هر زمانی که یار خوبی نظرمان را جلب کند٬ جذب میکنيم.

عامری با اشاره به اینکه در تمامی پستها بازیکنان توانمندی داریم٬ گفت: همه بازیکنان ما در ليگ ملی عملکرد بسيار خوبی داشتند و پس از بررسی مشخص میشود در چه پستی قصد جذب خارجی داریم. وی در مورد دیدار روز دوشنبه با دانشگاه آزاد در هفته اول ليگ حرفهای گفت: آنها هم تيم خوبی هستند. دو بازیکن جذب کردهاند٬ اما هنوز به ایران نيامدهاند. در مجموع بازی سختی خواهيم داشت.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه ۲۶ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

سرمربی تیم بسکتبال پمینا گفت: تعطیلات به وجود آمده بین لیگ ملی و برتر و دور شدن از فضای مسابقه برایمان خوب نبود.

خبرگزاری فارس: دور شدن از فضای مسابقه خوب نبود/ در لیگ برتر بازیکنان خارجی سرنوشت ساز هستند

محسن صادق‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط تیم بسکتبال پمینا برای حضور در لیگ برتر بسکتبال، اظهار داشت: در مدت زمانی که بین لیگ ملی و لیگ برتر فاصله افتاد سعی کردیم نقاط ضعف‌مان را برطرف کنیم. احساس می کنم به آمادگی خوبی رسیده‌ام.

وی در پاسخ به این سوال که تعطیلاتی که بین لیگ ملی و لیگ برتر افتاد، برای تیمش چگونه بود، گفت: به هرحال از فضای پر هیجان مسابقه خارج شدن و بازگشت دوباره سخت است و دچار رکود می‌شویم و قطعا این تعطیلات تاثیرگذار است و نمی‌تواند خوب باشد.

سرمربی تیم بسکتبال پمینا در پاسخ به این سوال که نتایج لیگ برتر را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: در لیگ برتر بازیکنان خارجی می‌توانند حضور پیدا کنند و به هرحال این موضوع تاثیرگذار و سرنوشت ساز است. فکر می کنم سطح رقابت‌ها با حضور بازیکنان خارجی بالا برود.

صادق زاده در خصوص دیدار با نفت آبادان در هفته اول عنوان کرد: بازی اول همیشه سخت است. ما باید در خانه بازی کنیم و سعی می‌کنیم با برتری از زمین خارج شویم. نفت هم تیم خوبی است و بازیکنان توانمندی دارد. امیدوارم رقابت خوبی را از سوی هر دو تیم شاهد باشیم.

لیگ برتر بسکتبال از 27 بهمن ماه برگزار می‌شود.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

تیم منتخب دنیا در دیدار ستارگان تازه وارد لیگ NBA موفق به شکست تیم منتخب آمریکا شد.
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ تعطیلات ال استار لیگ بسکتبال NBA با بازی ستارگان سال اولی و دومی لیگ آغاز شد.

در این بازی که برای اولین بار میان بازیکنان بین المللی شاغل در NBA با عنوان تیم دنیا و بازیکنان آمریکایی با عنوان تیم آمریکا برگزار می شد، تیم دنیا با کمک اندرو ویگینز و رودی گوبرت پیروز میدان بود.

تیم ستارگان دنیا با نتیجه 121 بر 112 در این بازی پیروز شد و اندرو ویگینز که نفر اول درفت 2014 بود با 22 امتیاز، 6 ریباند و 4 پاس گل به عنوان MVP (ارزشمندترین بازیکن) میدان انتخاب شد.

همچنین در بازی میان افراد مشهور شرق و غرب هم تیم غرب با نتیجه 59 بر 51 برنده شد.

موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

رئیس شورای المپیک آسیا (OCA) در بازدید از مقر فیبا اعلام کرد که رشته بسکتبال 3 نفره در لیست بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی قرار گرفته است.
به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران؛شیخ احمد الفهد الصباح رئیس OCA و انجمن کمیته های ملی المپیک (ANOC) از خانه بسکتبال و مقر فیبا در سوئیس دیدار کرد و ملاقاتی با پاتریک بائومن دبیرکل فیبا و عضو کمیته بین المللی المپیک داشت.

شیخ احمد از پیشرفت قابل توجه برنامه بسکتبال 3 نفره در آسیا و قاره های دیگر ابراز رضایت کرد و از تصمیم جدید OCA برای قرار دادن این رشته در لیست بازی های آسیایی 2018 به میزبانی اندونزی خبر داد.

رئیس شورای المپیک آسیا گفت: " ما مسابقات بسکتبال 3 نفره را در لیست بازی های 2018 اندونزی گنجانده ایم تا حمایت خود را در مسیر المپیکی شدن این رشته نشان دهیم."

شیخ احمد ادامه داد: " برگزاری مسابقات 3 نفره در بازی های آسیایی مانند یک تمرین برای مسابقات اصلی است چون بازی های آسیایی دومین رویداد بزرگ ورزشی دنیا بعد از المپیک است."

شیخ احمد همچنین از رشد قابل توجه بسکتبال 3 نفره در منطقه آسیا طی یک دهه گذشته صحبت کرد.

گفتنی است مسابقات بسکتبال 3 نفره در بازی های ساحلی آسیایی در کنار رشته های فوتبال و والیبال ساحلی برگزار می شود.

موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

مراسم تجلیل از بازیکنان برتر لیگ ملی بسکتبال عصر امروز برگزار شد و تیم های اول تا سوم لیگ نیز کاپ و مدال خود را دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ مراسم تجلیل از برترین های لیگ ملی بسکتبال عصر امروز با حضور 3 تیم برتر لیگ و عوامل برگزاری مسابقات در هتل اوین برگزار شد.


حامد حدادی سنتر تیم ملی بسکتبال که در تعیطلات چند روزه لیگ چین فرصت بازگشت به ایران را پیدا کرده است نیز مهمان ویژه این مراسم بود.

در این مراسم برترین بازیکنان لیگ که 2 مورد آن براساس آمار انتخاب شده بودند به این شرح زیر معرفی شدند:
سجاد مشایخی ؛ بازیکن اخلاق
محمد جمشیدی؛بهترین بازیکن در پرتاب آزاد
بهنام یخچالی؛ بهترین بازیکن در پرتاب 3 امتیازی
میثم میرزایی؛ بهترین مدافع لیگ
آرمان زنگنه؛ پدیده مسابقات
همچنین جام و مدال تیم های مهرام ، پتروشیمی و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان تیم های اول تا سوم لیگ به اعضا تیم های مزبور اهدا شد.
گفتنی است از مدیران عامل 3 تیم فوق، ناظران ،داوران و نمایندگان رسانه ها نیز در این مراسم تقدیر شد.

در حالی که قرار بود گودرزی وزیر ورزش نیز در مراسم تحلیل از برترین های لیگ حضور داشته باشد، به جای او شعبانی بهار معاون ورزش همگانی و احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در مراسم حضور پیدا کردند.

موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری تسنیم، لبران جیمز، فوق ستاره تیم بسکتبال کلیولند کاوالیرز از سوی مدیران لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا به عنوان نایب رئیس نخست اتحادیه بازیکنان NBA انتخاب شد. این عنوان، جیمز را بعد از کریس پل (گارد رأس تیم لس آنجلس کلیپرز) که ریاست این اتحادیه را بر عهده دارد به قدرتمندترین مهره اتحادیه بازیکنان تبدیل می‌کند.  

جیمز

کریس پل پیش از این نیز چند بار لبران جیمز را دعوت کرده بود تا در کمیته اجرایی اتحادیه بازیکنان به او ملحق شود تا اینکه سرانجام در اجلاس نیویورک به عنوان نایب رئیس انتخاب شد.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

تیم بسکتبال بانوان آرارات در پایان دور رفت فینال سوپرلیگ A صدرنشین مسابقات شد و دور برگشت را هم با پیروزی آغاز کرد.
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از فدراسیون بسکتبال، هفته پایانی دور رفت فینال سوپرلیگ A بانوان به میزبانی بندرعباس برگزار شد. تیم های بندرعباس و آرارات برندگان این هفته بودند.

آرارات که در رقابتی نزدیک با گاز برای قهرمانی بود موفق به پیروزی 86 بر 44 مقابل این تیم شد. آرارات با این برد بیشتر مسیر قهرمانی را طی کرد.

شهرداری بندرعباس هم با نتیجه 77 بر 71 ذوب آهن را شکست داد.

آرارات و بندرعباس در شروع دور برگشت هم همین نتایج را تکرار کردند.

آرارات در هفته اول دور برگشت با نتیجه 72 بر 59 ذوب آهن را شکست داد و شهرداری بندرعباس هم با نتیجه 69 بر 52 شرکت ملی گاز را برد.

با این نتایج تیم گاز از رقابت قهرمانی دور شد و تیم بندرعباس به عنوان مدعی جدید مقابل آرارات وارد میدان شد.

هفته های پایانی فینال سوپرلیگ بانوان طی روزهای 7 و 8 اسفند در تهران به میزبانی شرکت ملی گاز برگزار می شود.

موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
قزوین-ایرنا-دبیر هیات بسکتبال قزوین گفت: نخستین دوره مسابقات لیگ نوجوانان استان با انجام یک دیدار بین تیم های آبیک و محمدیه آغاز بکار کرد.

'امید حمیدی' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دیدار که در آبیک برگزار شد با حساب 52 بر 36 به سود میزبان خاتمه یافت.

وی با بیان اینکه 5 تیم در نخستین دوره لیگ بسکتبال نوجوانان استان حاضر هستند، اضافه کرد: تاکستان، البرز و قزوین دیگر تیم های حاضر در این رقابت ها را تشکیل می دهند.

دبیر هیات بسکتبال استان قزوین گفت: در ادامه رقابت های هفته اول این مسابقات روز دوشنبه 27 بهمن ماه جاری تیم های تاکستان و البرز به دیدار یکدیگر می روند.

وی یادآور شد: تیم بسکتبال نوجوانان قزوین نیز در هفته نخست این رقابت ها با قرعه استراحت روبرو است.

این مسوول ورزشی، برگزاری مسابقات لیگ نوجوانان را در کشف استعدادها و ایجاد انگیزه به ورزشکاران این رده سنی بسیار موثر دانست و افزود: این رقابت ها تجربه و سطح فنی بسکتبالیست های نوجوان قزوینی را ارتقا می بخشد.

حمیدی در پایان برگزاری مسابقات لیگ را در رشد بسکتبال قزوین موثر دانست و گفت: اگر هیات بسکتبال قزوین اسپانسر و حامی مالی مناسبی پیدا کند اقدام به برگزاری لیگ در همه رده های سنی خواهد کرد.


موضوعات مرتبط: رده پایه ، اخبارشهرستانها

تاريخ : شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
قزوین-ایرنا-دبیر هیات بسکتبال قزوین گفت: نخستین دوره مسابقات لیگ نوجوانان استان با انجام یک دیدار بین تیم های آبیک و محمدیه آغاز بکار کرد.

'امید حمیدی' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دیدار که در آبیک برگزار شد با حساب 52 بر 36 به سود میزبان خاتمه یافت.

وی با بیان اینکه 5 تیم در نخستین دوره لیگ بسکتبال نوجوانان استان حاضر هستند، اضافه کرد: تاکستان، البرز و قزوین دیگر تیم های حاضر در این رقابت ها را تشکیل می دهند.

دبیر هیات بسکتبال استان قزوین گفت: در ادامه رقابت های هفته اول این مسابقات روز دوشنبه 27 بهمن ماه جاری تیم های تاکستان و البرز به دیدار یکدیگر می روند.

وی یادآور شد: تیم بسکتبال نوجوانان قزوین نیز در هفته نخست این رقابت ها با قرعه استراحت روبرو است.

این مسوول ورزشی، برگزاری مسابقات لیگ نوجوانان را در کشف استعدادها و ایجاد انگیزه به ورزشکاران این رده سنی بسیار موثر دانست و افزود: این رقابت ها تجربه و سطح فنی بسکتبالیست های نوجوان قزوینی را ارتقا می بخشد.

حمیدی در پایان برگزاری مسابقات لیگ را در رشد بسکتبال قزوین موثر دانست و گفت: اگر هیات بسکتبال قزوین اسپانسر و حامی مالی مناسبی پیدا کند اقدام به برگزاری لیگ در همه رده های سنی خواهد کرد.


موضوعات مرتبط: رده پایه ، اخبارشهرستانها

تاريخ : شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
دیدار تیم بسکتبال "شینگ دائو" و "شانسی" در مرحله پلی آف لیگ بسکتبال چین درگیری های زیادی داشت؛ از پرتاب صندلی به طرف تماشاگران تا هل دادن حامد حدادی توسط بازیکن سابق NBA.

به گزارش پارس به نقل از ایسنا، تیم بسکتبال شینگ دائو که حامد حدادی را در اختیار دارد در مرحله پلی آف لیگ بسکتبال چین برابر شانسی به میدان رفت که در جریان این بازی اتفاق‌های زیادی افتاد. سایت خبری "sbnation" در گزارشی به درگیری بازیکنان شانسی در این مسابقه اشاره کرده است.

در این گزارش آمده است: زمانی که ژودانگ لو بازیکن تیم شینگ دائو قصد عبور از بازیکن تیم شانسی داشت ون وافر بازیکن سابق لیگ NBA با ضربه‌ای به شکم او اجازه عبور نمی‌دهد و به دلیل این برخورد هم از بازی اخراج می‌شود اما وافر با پرتاب صندلی کنار زمین به طرف تماشاگران شینگ دائو اعتراض خود را نشان می دهد.

در پایان مسابقه نیز حامد حدادی ارزشمندترین بسکتبالیست آسیا برای خوش و بش و دلجویی به سمت بازیکنان تیم شانسی رفته اما زمانی که می‌خواست جرمی تایلر دیگر بازیکن سابق NBA را در آغوش بگیرد با واکنش او روبه‌رو شد؛ این بازیکن حدادی را هل داد که با واکنش سنتر ۲۱۸ سانتی متری تیم شینگ دائو روبه رو شد.

طبق این گزارش تمام این اتفاق‌ها پایان درگیری نبود چرا که بازیکنان شانسی به درگیری‌های خود ادامه دادند و در حرکتی عجیب بازیکنان حریف را به دعوا بیرون از سالن مسابقه دعوت می کردند.

تیم بسکتبال شینگ دائو با کسب سومین پیروزی برابر شانسی به مرحله نیمه نهای لیگ چین رسیده و باید در این مرحله به مصاف لیائونینگ برود.


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
تهران / واحد مرکزی خبر / ورزشی 1393/11/25
هفته هفتم دور دوم گروهی (یک هشتم نهایی) بسکتبال قهرمانی باشگاه های اروپا - یورولیگ دیشب به پایان رسید.
به گزارش پایگاه اختصاصی مسابقات ، نتایج این رقابت ها به شرح زیر است :
** گروه یک :
ژالگیریس لیتوانی 71 - 88 رئال مادرید
بارسلونا 82 - 70 گالاتاسرای ترکیه
پاناتینایکو یونان 74 - 69 ستاره سرخ بلگراد صربستان
مکابی الکترا رژیم صهیونیستی 59 - 66 آلبا برلین آلمان
- در گروه یک تیم رئال مادرید با 13 امتیاز در صدر باقی ماند و پاناتینایکو با 12 امتیاز دوم است.
** گروه دو :
نیژنی نووگراد روسیه 82 - 91 المپیاکو یونان
زسکامسکو روسیه 97 - 75 امپوریو آرمانی میلان ایتالیا
آنادولو افس پیلسن ترکیه 71 - 77 فنرباغچه اولکر ترکیه
لابورال کوتشا اسپانیا 79 - 74 اونیکاخا مالاگا اسپانیا
- در گروه دو تیم زسکامسکو با 13 امتیاز در صدر باقی ماند و المپیاکو با 13 امتیاز دوم است.
از هر گروه 4 تیم به مرحله پلی آف (یک چهارم نهایی) صعود می کنند.


موضوعات مرتبط: اروپا

تاريخ : شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
آبادان - ایرنا - سرمربی تیم بسکتبال منتخب ماهشهر گفت: برای حضور پرقدرت در لیگ حرفه ای سه بازیکن جدید با این تیم قرارداد بستند.

'علی حموری نژاد' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:فرید زرقی، مجتبی بردبار و مجید قاسم زاده سه بازیکنی هستند که با قرارداد یک ساله به عضویت تیم منتخب بسکتبال ماهشهر درآمدند.

وی اظهار کرد: این سه بازیکن سابقه حضور در تیم های ملی الف و ب کشور را دارند و می توانند در لیگ حرفه ای به این تیم کمک کنند.

سرمربی تیم بسکتبال منتخب ماهشهر گفت: این سه بازیکن دارای تجربه ارزنده ای هستند و حضورشان به بهبود سطح فنی تیم کمک می کند.

حموری نژاد از جذب بازیکنان خارجی در تیم منتخب ماهشهر خبر داد و افزود: با دو بازیکن خارجی نیز به توافق رسیده ایم و منتظر ثبت قرارداد آنها در فدراسیون بسکتبال کشور هستیم. با جذب این بازیکنان به طور حتم در رقابت های لیگ حرفه ای شرایط بهتری نسبت به لیگ ملی خواهیم داشت و نتایج آبرومندانه کسب می کنیم.

رقابت های لیگ ملی بسکتبال از روز دوشنبه این هفته آغاز می شود.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

سرپرست تیم بسکتبال نفت آبادان گفت: در هفته های اول لیگ حرفه ای بازیکن خارجی نخواهیم داشت و هنوز منتظر مجوز وزارت نفت برای این کار هستیم.
محسن داوری در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران از مشکل جذب بازیکن خارجی در شروع لیگ حرفه ای گفت: از آنجایی که تیم ما زیر نظر پالایشگاه نفت است و پالایشگاه نیز زیر نظر اداره پخش و پالایش وزارت نفت کار می کند، برای انجام کارهایی مثل جذب بازیکن خارجی چندین مرحله را باید طی کنیم. تا به حال که موفق به جذب یار خارجی نشده ایم و منتظریم که موضوع در جلسات وزارت نفت مطرح شود. در حال حاضر همه موافق جذب بازیکن خارجی هستند و تنها منتظر تایید وزارت نفت هستیم.

وی ادامه داد: از آنجایی که به مرحله پلی آف لیگ نرسیدیم به بازیکنان خود 10 روز استراحت دادیم و 20 روز هم تمرین کردیم. نیامدن بازیکن خارجی هم شاید انگیزه خوبی باری بازیکنان ایرانی در مقابل یاران خارجی حریف باشد.

گفتنی است تیم نفت به دنبال جذب بازیکن خارجی در پست های یک و چهار است و طبق شنیده ها لاشا بازیکن سابق استقلال قشم که مورد نظر تیم صنایع ماهشهر بود یکی از بازیکنان مورد نظر نفت نیز هست.

تیم بسکتبال نفت آبادان امشب برای اولین بازی لیگ حرفه ای مقابل پمینا به اصفهان سفر می کند.

موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
سرمربی تیم بسکتبال هفت الماس قزوین گفت: تیم ما در لیگ حرفه‌ای بیشتر از سه تیم اول رقیب دارد.

محمدرضا اسلامی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت تیم هفت الماس برای حضور در لیگ حرفه‌ای بیان کرد: ما در لیگ ملی با همت بازیکنان، حمایت باشگاه و تلاش کادرفنی توانستیم جایگاه خوبی کسب کنیم و حالا با انگیزه بیشتری وارد لیگ حرفه‌ای می شویم. البته مطمئنا کارمان دشوارتر می شود چون همه تیم ها با دو بازیکن خارجی وارد رقابت‌ها می‌شوند و با تمام قدرت در میدان حاضر می شوند و ما هم باید بیشتر تلاش کنیم. به هر حال ما همانند لیگ ملی تیمی ایرانی داریم و بدون جذب بازیکن خارجی رقابت خواهیم کرد چرا که به توان بازیکنانمان ایمان داریم.

 1418076423725_AREF KARIMI-24.jpg

سرمربی تیم بسکتبال هفت الماس قزوین ادامه داد: در لیگ ملی ما رقابت نزدیکی با تیم ها برای حضور در بین چهار تیم نخست داشتیم و توانستیم در این رقابت برنده شویم. بازیکنانمان با این که تحت فشار بودند جنگیدند و در نهایت هم در لیگ چهارم شدیم. هدف ما کسب سکو بود که حالا در لیگ حرفه ای نیز به دنبال آن هستیم. هدف ما این است که در دیدارهای خانگی حداکثر امتیازها را جذب کنیم و در چند دیدار حساس برابر تیم های مدعی نیز نتیجه ای خوب بگیریم تا روند کاری مان مناسب شود.

 

او در پاسخ به این سوال که با توجه به جذب بازیکنان خارجی در تیم های دیگر نگران از دست دادن رده چهارمی نیست؟ بیان کرد: ما چند بازیکن مصدوم داریم که تا انتهای فصل به ما نمی رسند و برایشان از بازیکنان ایرانی جایگزین کردیم. تیم ما جوان است و با هدف کار می کند. هدف ما این بود که به همین جوانان فرصت بدهیم. خدا را شکر نشان دادند چقدر پتانسیل دارند و با اتکا به همین توانایی برابر بازیکنان خارجی رقابت خواهند کرد. به نظرم در لیگ حرفه ای هفت الماس بیشتر از سه تیم اول رقیب دارد. سه تیم اول برای جایگاه های اول تا سوم رقابت می کنند اما حالا همه تیم ها برای رسیدن به جایگاه چهارم رقابت دارند تا به نیمه نهایی برسند.

 

اسلامی در پاسخ به این سوال که بازیکنان مصدوم و کلیدی تیمش چه شرایطی دارند؟ بیان کرد: در انتهای لیگ ملی بازیکنان ما با آسیب دیدگی های مختلف رقابت کردند. برای اینکه آنها را حفظ کنیم اجازه دادیم که استراحت کنند و در این مدت تمرین زیادی با ما نداشتند تا بتوانیم در طول لیگ از آنها استفاده کنیم. دو بازیکن جدید هم جایگزین کردیم. بالاخره فشار لیگ بالا است و بازیکنان ما چون جوان هستند برای موفقیت بیشتر تلاش می کنند. بازیکنان آسیب دیده ما استراحت می کنند تا بتوانند خیلی زود با سلامت کامل به تیم برگردند.

 

سرمربی تیم هفت الماس قزوین در پاسخ به این سوال که آیا جذب بازیکن خارجی به موفقیت این تیم کمک نمی کرد؟ بیان کرد: بطور قطع اینگونه است اما هدف ما این است که سرمایه گذاری مناسبی در لیگ داشته باشیم و به اسپانسر فشار نیاوریم. از طرف دیگر می خواهیم به این جوانان فرصت بدهیم. این بازیکنان سال آینده باید در جام جهانی به میدان بروند و هرچه بیشتر میدان ببینند بهتر است.

 

او در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی جوانان برای جام جهانی بلاتکلیف نیست؟ بیان کرد: متاسفانه احساس می کنم با نایب قهرمانی در آسیا همه راضی شدند و دیگر کسی به فکر جام جهانی نیست. تفکر کنونی به این سمت رفته که جوانان قرار است در جهانی مثلا دهم شوند خب چهاردهم شوند. چه فرقی دارد. اما باید بدانیم حتی یک رتبه رشد باعث پیشرفت می شود. برای این تیم زحمت کشیده شده و باید برای جام جهانی هم برنامه داشته باشیم. امیدوارم هرچه زودتر انتخابات فدراسیون برگزار شود تا برنامه ریزی ها نیز حل شود.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم بسکتبال شهرداری گرگان با ساموئل هاسکین، فوروارد 36 ساله آمریکایی - لیبریایی برای شرکت در لیگ حرفه‌ای بسکتبال به توافق رسید.

هاسکین

این بازیکن 206 سانتیمتری در فصل 11-2010 نیز 14 بازی برای شهرداری گرگان انجام داده که به صورت متوسط 26 امتیاز، 14 ریباند و دو پاس گل برای این تیم به دست آورده بود. هاسکین در فاصله این سال‌ها برای تیم‌های زمالک مصر، مارینوس ونزوئلا، نفت الجنوب عراق، جیلین تایگرز چین و شامفیل لبنان بازی کرده است.

او سابقه بازی در کشورهای کرواسی، روسیه، یونان و ایتالیا را هم دارد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه ۲۵ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

 


موضوعات مرتبط: دسته اول کشور

تاريخ : جمعه ۲۴ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

بازی دوم مرحله پلی اف مسابقات لیگ دسته دو باشگاههای کشور  با صعود تیم های پارسا مشهد و پدافند رعد اصفهان به مرحله نیمه نهایی دنبال شد.

 

2228078 986

 

در بازی دوم تیم های پارسا مشهد و  پدافند رعد اصفهان که مقابل دیار خلیج فارس و پتروشیمی بندرامام به پروزی رسیده بودند رد بازی دوم نیز با غلبه بر حریفان خود با کسب دو پیروزی از مجموع سه بازی  صعود خود به مرحله نیمه نهایی را قطعی کردند.

تیم های هیئت بسکتبال بوشهر و سبزپوشان پاس بندرلنگه که در بازی نخست خود مقابل تیم های شهرداری کاشان و وحدت آریا تهران تن به شکست داده بودند در بازی دوم با استفاده از امتیاز میزبانی موفق به شکست حریفان خود شدند تا بازی سوم  تعیین کننده تیم های صعود کننده باشد.

 

نتایج بازی اول مرحله پلی اف مسابقات دسته دو باشگاههای کشور

وحدت آریا   77                             سبز پوشان پاس بندرلنگه  43

شهرداری کاشان  69                    هیئت بسکتبال بوشهر 64

پدافند رعد اصفهان  66                  پتروشیمی بندرامام 59

پارسا مشهد  20                         دیار خلیج فارس 0

 

نتایج بازی دوم  مرحله پلی اف مسابقات دسته دو باشگاههای کشور

سبز پوشان پاس بندرلنگه  81         وحدت آریا   67

هیئت بسکتبال بوشهر  63             شهرداری کاشان  61

پتروشیمی بندرامام  73                 پدافند رعد اصفهان  76

دیار خلیج فارس  0                        پارسا مشهد  20

 

تیم های پدافند رعد اصفهان و پارسای مشهد با صعود به مرحله نیمه نهایی برای فینالیست شدن باید با هم دیدار کنند و در مقابل نیز برنده دیدار سوم تیم های سبز پوشان بندرلنگه و وحدت آریا تهران و برنده دیدار سوم تیم های شهرداری کاشان و هیئت بسکتبال بوشهر در مرحله نیمه نهایی به رقابت با هم خواهند پرداخت.

 

برنامه بازی سوم مرحله پلی اف مسابقات لیگ دسته دو باشگاههای کشور:

بازی سوم

تاریخ مسابقه

ساعت بازی

تیم

تیم

میزبان

سه شنبه

93.11.28

16

وحدت آریا

سبز پوشان پاس بندرلنگه

تهران

16

شهرداری کاشان

هیئت بسکتبال بوشهر

کاشانتاريخ : جمعه ۲۴ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
وبسایت رسمی برنامه نود - تیم بسکتبال شیکاگو بولز در لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا موفق به شکست میهمان خود کلیولند کاوالیرز شد.

به گزارش وبسایت نود ، تیم بسکتبال شیکاگو بولز در دیدارهای صبح امروز لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا موفق به شکست ۱۱۳ بر ۹۸ میهمان خود کلیولند کاوالیرز شد. در این بازی که در سالن یونایتد سنتر شهر شیکاگو برگزار شد، تیم میزبان با درخشش «درک رُز»، گارد رأس ملی‌پوش خود از سد یاران لبران جیمز گذشت.

رز در این بازی ۳۰ امتیاز، چهار ریباند و هفت پاس گل داشت و لبران جیمز، فوق ستاره «کاوز» در روز شکست تیمش ۳۱ امتیاز، پنج ریباند و چهار پاس گل به دست آورد. این دومین شکست کلیولند در ۱۶ بازی گذشته بود. تعداد پاس‌های گل لبران جیمز بعد از این بازی به ۶۱۱۸ رسید. او در کنار جان هاولیچک و بعد از اسکاتی پیپن (۶۱۳۵ پاس گل) از نظر تعداد پاس گل در جایگاه دوم فورواردهای تاریخ NBA قرار دارد.

پائو گسول نیز در این دیدار با ۱۸ امتیاز،‌ ۱۰ ریباند و شش پاس گل برای چهاردهمین بار متوالی دابل دابل کرد. تاکنون هیچکدام از بازیکنان شیکاگو بعد از سال ۱۹۸۸ که مایکل جردن ۱۵ دابل دابل متوالی انجام داد، نتوانسته بود تعداد دابل دابل‌هایش را به ۱۴ برساند.

در پایان بازی‌های امروز، آتلانتا هاوکس و تورونتو رپتورز در صدر کنفرانس شرق و فیلادلفیا سونی سیکسرز و نیویورک نیکس در انتهای جدول این کنفرانس هستند. تیم‌های گلدن استیت وریرز و ممفیس گریزلیز نیز در صدر کنفرانس غرب و لس‌آنجلس لیکرز  و مینه‌سوتا تیمبروولوز در قعر این کنفرانس قرار دارند.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : جمعه ۲۴ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

باخیرشدمادر  گرامی جناب آقای مجیدرضازاده سرپرست محترم باشگاه بسکتبال آریاک دارع فانی راوداع گفتند.بدینوسیله ضمن همدردی،مصیبت وارده را به ایشان وخانواده محترمشان تسلیت عرض نموده وبرای آن مرحومه طلب مغفرت وآمرزش داریم.

ضمنا"مراسم تشییع جنازه فرداپنج شنبه ساعت 9 صبح ازدرب منزل آن مرحومه واقع در قیطریه بلوارکاوه خ روشنایی خ صفایی خ شقایق پلاک 5و10 ومراسم ختم روز شنبه ازساعت 12:45 الی 14:30 درخیابان خرمشهرخ عشقیار میدان نیلوفر مسجدارضابرگزارخواهدگردید.


موضوعات مرتبط: باشگاههای تهران

تاريخ : چهارشنبه ۲۲ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

به گزارش خبرگزاری فارس، لیگ برتر بسکتبال از 27 بهمن ماه با حضور 9 تیم آغاز می‌شود و تیم‌های شرکت کننده کم کم بازیکنان خارجی خود را به خدمت می‌گیرند.

خبرگزاری فارس: سنتر لیتوانیایی به ثامن مشهد پیوست

در همین راستا پاویلاس کوکیناس، سنتر اهل لیتوانی با عقد قراردادی به تیم بسکتبال ثامن مشهد پیوست.

این بازیکن 210 سانتی متری دو فصل پیش در تیم صنایع ماهشهر هم به میدان رفت و سابقه بازی در لیگ‌های آلمان، ایتالیا و لتونی را در کارنامه دارد.

ثامن در نخستین بازی لیگ برتر بسکتبال میزبان مهرام تهران است.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : چهارشنبه ۲۲ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
شین‌دائو با درخشش حامد حدادی دومین پیروزی تیمش در مرحله پلی‌آف را رقم زد.
 
به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های لیگ بسکتبال چین در مرحله پلی‌آف، شین دائو که حامد حدادی را در ترکیبش دارد برای دومین بار به مصاف شانگسی رفت و 118 بر 101 حریف خود را شکست داد. حامد حدادی ارزشمند‌ترین بازیکن آسیا در سال 2013 ، 39 دقیقه و 12 ثانیه برای تیمش بازی کرد و با کسب 39 امتیاز، 13 ریباند، یک پاس منجر به گل، یک توپ‌ربایی و سه بلاک‌شات بهترین بازیکن زمین شد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، آسیا

تاريخ : سه شنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
تاکنون وزارت ورزش، زمان قطعی را به ما اعلام نکرده است هرچند که خودمان بسیار تمایل داریم تا مجمع انتخابات فدراسیون بسکتبال را قبل از پایان سال جاری برگزار کنیم.
http://ilna.ir/news/mi_news/Original/1393/11/Small/250718-495.jpg

سرپرست فدراسیون بسکتبال گفت: وزارت ورزش تاکنون زمان مشخصی را برای برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون اعلام نکرده. با این حال، خیلی دوست داریم تا قبل از پایان سال، مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال را برگزار کنیم.

رمضانعلی دولو در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال اظهار داشت: فعلا که منتظر تایید صلاحیت نامزدها از سوی مراجع ذیصلاح هستیم. ضمن این که کارهای مربوط به برگزاری مجامع 12 هیات استان که دارای سرپرست بودند را انجام می دهیم.

وی در مورد زمان برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون افزود: تاکنون وزارت ورزش، زمان قطعی را به ما اعلام نکرده است. هرچند که خودمان بسیار تمایل داریم تا مجمع را قبل از پایان سال جاری برگزار کنیم.

سرپرست فدراسیون بسکتبال در پایان درباره بازگشت مجدد محمود مشحون رئیس سابق فدراسیون فقط به این جمله اکتفا کرد: من هم خبرهایی در این خصوص شنیده ام.


موضوعات مرتبط: اخبارفدراسیون

تاريخ : سه شنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
مسئول روابط بین الملل فدراسیون بسکتبال و محمد یوسف وند بازیکن تیم ملی جوانان مدعی هستند که هنوز شانس حضور این بازیکن در کمپ بسکتبال بدون مرز در آمریکا وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ کمپ تمرینی بسکتبال بدون مرز همزمان با تعطیلات ALL-Star لیگ بسکتبال NBA در شهر نیویورک برگزار می شود. به این ترتیب تنها یک هفته تا برگزاری کمپ مزبور فرصت باقی است اما در همین مدت کوتاه هم هنوز محمد یوسف وند بازیکن تیم ملی جوانان 2014 و صادق قنبری مسئول روابط بین الملل فدراسیون بسکتبال امیدوار به رفتن این بازیکن هستند.

یکی از مشکلات یوسف وند برای اعزام به آمریکا این است که اقدامات مربوط به دریافت ویزای وی از سوی فدراسیون بسیار دیر انجام شد و به همین دلیل احتمال خوبی هم وجود دارد که یوسف وند شانس حضور در کمپ معتبر بسکتبال بدون مرز را از دست بدهد.

تفاوت کمپ امسال با سال های گذشته در این است که به صورت متمرکز و با همکاری فیبا و NBA برگزار می شود، به این ترتیب شانس دیده شدن بازیکنان از سوی ایجنت های NBA، لیگ کالج های آمریکا و حتی اروپا وجود دارد.

یوسف وند با اشاره به این موضوع می گوید: "این کمپ می تواند سکوی پرش خوبی برای من باشد. فرصتی است که تقریبا برای هیچ بازیکنی پیش نمی آید."

هنوز شانس رفتن وجود دارد

یوسف وند که سال قبل به همراه 3 بازیکن دیگر تیم ملی جوانان ایران در کمپ بسکتبال بدون مرز آسیا شرکت کرده بود به واسطه کسب عنوان MVP (با ارزشترین بازیکن) کمپ آسیا راه خود را به کمپ تمرینی امسال باز کرد.

بازیکن 208 سانتی متری هفت الماس قزوین که از اولین مصاحبه های خود تاکید داشت هدف رسیدن به لیگ NBA را دنبال می کند هنوز هم نا امید نیست اما از تعلل در انجام کارهای اعزام خود خبر دارد و می گوید:" هنوز هم شانس رفتنم وجود دارد و صادق قنبری پی گیر کارها است. نمی دانم اشکال از کجا بوده است. امیدوارم که از طرف فدراسیون ایران نبوده باشد و جریان به برگزار کنندگان برگردد. اگر شرایط اعزامم فراهم نشود که ضربه آن را من می خورم چون با حضور تمام ایجنت ها فرصت خوبی برایم بود."

قنبری: دعوتنامه اصلی دیر آمد


صادق قنبری مسئول روابط بین الملل فدراسیون هم که متهم به کم کاری در این زمینه شده است، توضیح می دهد:" یک دعوتنامه کلی که قبل از ماه ژانویه آمده بود اما دعوتنامه اصلی که باید از وزارت امور خارجه آمریکا می رسید روز 26 ژانویه برای ما ارسال شد که به همین دلیل با مشکل وقت مواجه شدیم. "

قنبری تاکید می کند که برای به نتیجه رسیدن از طریق سفارت ارمنستان و دوبی اقدام کرده اند و از طرف مسئولان کمپ نیز رایزنی می شود که با اعمال نفوذ شرایط رفتن یوسف وند به آمریکا فراهم شود. 

قنبری که تعلل فدراسیون را در پاسخ ایمیل های کمپ بدون مرز نمی پذیرد، می گوید:" تمام ایمیل ها و اسناد اقدامات ما موجود است."

گفتنی است هر چند دعوتنامه اصلی مورد نظر فدراسیون در اواخر ماه ژانویه سال جاری میلادی ارسال شده است اما شنیده می شود بدون این دعوتنامه هم امکان انجام اقدامات اولیه برای اعزام یوسف وند وجود داشته است که این کار از سوی فدراسیون بسکتبال انجام نشده است. 


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : سه شنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
سرمربی تیم بسکتبال دانشگاه آزاد درباره لیگ ملی و نتایجی که برای بسکتبال ایران داشت صحبت کرد.

 

مهران شاهین طبع در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد این فصل تیم بسکتبال دانشگاه آزاد صحبت کرد و گفت: اگر در وضعیت ورزش ایران تمرکز کنیم به موارد خاصی می رسیم. در بسکتبال نیز این شرایط وجود دارد. در بسکتبال ایران سرمایه گذاری ها متفاوت است و کاملا مشهود شده که فاصله تیم ها در سرمایه گذاری متفاوت است. به نظر من دانشگاه آزاد در این فصل شرایط خوبی داشت و خیلی خوب کار کرد. بازیکنانم واقعا زحمت کشیدند و با قدرت پیش رفتند. همانطور که دیدیم از ابتدای فصل نگاه به تیم ما خوب بود و معقتدم می توانستیم در فینال لیگ حاضر باشیم که برخی اتفاق ها افتاد و اجازه نداد در بین دو تیم نخست جای بگیریم.

 

او با بیان این مطلب که از قهرمانی هاشمی خوشحال شده است تصریح کرد: به هر حال شرایط به گونه ای بود که مهرام قهرمان شد. من از قهرمانی هاشمی خوشحالم. مربی قهرمان شد پس از یک باخت کل لیگ، فدراسیون، داوران و تیم ها را زیر سوال برد و با یک صحبتی که انجام داد همه چیز را به سود خودش تمام کرد. آن صحبت ها به طور کلی لیگ را تحت تاثیر قرار داد و همه چیز را به سود این تیم کرد. بالاخره دیدیم تیمی قهرمان شد که ادعا کرد داوران نتایج را تغییر می دهند اما همان داوری که مربی مهرام به عملکردش اشاره داشت در فینال سوت زد. من از اینکه این مربی قهرمان لیگ شد خوشحالم چون مشخص شد که صحبت هایی که انجام دادند درست نبوده و تنها اهداف دیگر پشتش بوده است.

 

شاهین طبع افزود: من تنها از فدراسیون بسکتبال ناراحتم که این موضوع را به درستی پیگیری نکرد. آقای دولو به عنوان سرپرست فدراسیون نتوانست این موضوع را به خوبی حل کند. این موضوع کاملا بسکتبال را زیر سوال برد و نباید به سادگی از آن عبور می شد. داوران ما جامعه پاکی هستند و به نظرم آقای آبکاریان یکی از اقداماتی که انجام داده این است که داورانی سالم وارد بسکتبال کرده که جوان هستند و با کسب تجربه می توانند به بسکتبال خدمت کنند. نمونه بارز این موضوع هم داوری بود که به او اتهام زده شد اما در فینال دوبار قضاوت کرد و این تیم قهرمان شد.

 

سرمربی تیم بسکتبال دانشگاه آزاد در پاسخ به این سوال که لیگ ملی بسکتبال ایران را چطور دید؟ بیان کرد: این روزها خیلی از دوستان صحبت از لیگ ملی می کنند و به نقاط ضعف آن اشاره می کنند اما به نظرم محاسن لیگ ملی خیلی بیشتر بود. باید از هر نظر به لیگ ملی توجه کنیم. حالا برخی دوستان به دلیل منافع شخصی و مسائلی که مشخص است از لیگ ملی انتقاد می کنند اما باید به شرایط کشور و ورزش ایران نیز توجه می شد.

 

او افزود: می گویند باید یک شکل لیگ با ثبات برگزار شود اما همه ما می دانیم برخی مشکلات اقتصادی اجازه نمی دهد لیگ ما یک شکل باشد و با توجه به شرایط کنونی باید با توجه به شرایط بهترین تصمیم را بگیریم. در لیگ ملی ما فرصتی داده شد به باشگاه هایی که شاید اگر این لیگ برگزار نمی شد نمی توانستند خودشان را نشان دهند. لیگ ملی فضایی برای برخی شهرستان ها ایجاد کرد که واقعا بی نظیر بود و انگیزه سرمایه گذارها نیز بیشتر شد. به طور مثال با عملکرد هفت الماس در لیگ ملی فضایی برای بسکتبال این شهر ایجاد شد. همچنین برای آبادان و مشهد نیز این شور و اشتیاق ایجاد شد که باعث رشد این شهر ها می شود. به هر حال ما باید از این اسپانسرها و تیم ها نیز یک روز حمایت می کردیم و فضایی در اختیارشان قرار می دادیم که با بضاعتی که دارند در رقابت ها بدرخشند.

 

مربی تیم ملی بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که نبودن بازیکن خارجی تاثیر منفی در کیفیت لیگ نداشت؟ بیان کرد: چرا فقط بازیکن خارجی را ملاک کیفیت لیگ بدانیم؟ تا سال گذشته بازیکنان خارجی وارد لیگ ایران شدند چند بازیکن جوان به لیگ ما اضافه شد؟ چقدر لیگ و بسکتبال ما رشد کرد؟ حالا امسال بازیکن خارجی نداریم بسکتبال ما رشد نکرده است؟ به نظر من موضوع کیفیت لیگ و رشد بسکتبال تنها به بازیکن خارجی ربط ندارد و باید در فاکتورها و شاخصه های دیگر بررسی شود. در سال های گذشته بسکتبال با بازیکن خارجی لیگش را آغاز می شد اما انقدر شوق و انگیزه در شهرستان ها می دیدیم؟

 

او با اشاره به بهترین تصمیم برای لیگ ملی بیان کرد: نظر شخص من برای لیگ ملی این بود که لیگ دسته یک را با محدوده سنی 17 تا 22 برگزار کنیم تا بازیکنان جوان ما لیگ داشته باشند و رقابت کنند. اینکه در لیگ دسته یک بازیکنان با سن بالاتر حاضر باشند مساله ای است که سودی برای ما نخواهد داشت. بازیکنی که 24 تا 26 سال سن دارد برای آینده بسکتبال سودی ندارد پس ما باید برای رده پایه برنامه ریزی داشته باشیم. حال در لیگ های پایین ما این شرایط ایجاد نمی شود و لیگ ملی در نظر گرفته شده است. این تصمیم هم با توجه به شرایط ورزش کشور به سود جوانان بود. به هر حال بازیکنان جوان حاضر در لیگ امسال زیاد شده اند.

 1417716695483_borna ghasemi-27.jpg

شاهین طبع در پاسخ به این سوال که لیگ شرایط تیمش برای لیگ حرفه ای چطور است؟ بیان کرد: ما تمرین هایمان را انجام می دهیم. اگر باشگاه نظر به جذب بازیکن خارجی داشته باشد در پست هایی که مورد نیاز باشد جذب بازیکن خارجی خواهیم داشت در غیر این صورت با همین ترکیب ایرانی به میدان می رویم. به نظرم با شرایطی که بازیکنانم از خودشان به نمایش گذاشتند بدون بازیکن خارجی هم می‌توانیم حرف های زیادی برای گفتن داشته باشیم. رقابت سخت می شود اما تیمی دست و پا بسته نخواهیم بود.

بررسی نتایج برگزاری لیگ ملی بسکتبال از زبان شاهین‌طبع


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور ، تحلیلی

تاريخ : سه شنبه ۲۱ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
سرمربی تیم بسکتبال ثامن مشهد با ابراز ناراحتی به خاطر از دست دادن صالح فروتن برای لیگ حرفه ای گفت: فروتن ACL زانوی خود را جراحی کرده است و تا فصل بعد شرایط بازی ندارد.

مهدی صاحبیان سرمربی تیم بسکتبال ثامن مشهد در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران در مورد وضعیت تیم خود بعد از استراحت یک ماهه توضیح داد: ما بعد از اتمام مرحله مقدماتی لیگ ملی تنها 3 روز استراحت کردیم. تمرینات تیم هم به تدریج پرفشارتر شد.

صاحبیان از حضور 2 بازیکن خارجی پست یک و پنج در تیم خود خبر داد که هنوز به خاطر امضا نکردن قرارداد نهایی حاضر به مطرح کردن نام آنها نیست. وی گفت: یکی از بازیکنان خارجی به تمرینات تیم اضافه شده و نفر دوم فردا به ایران می رسد. هر دو بازیکن از اروپای شرقی هستند و سعی می کنیم با حضور آنها در لیگ حرفه ای، بازی های با کیفیت تری داشته باشیم.

از دست دادن فروتن ضربه بدی به تمام تیم بود

وی در مورد شرایط صالح فروتن که دو هفته قبل زانوی خود را جراحی کرد، گفت: فروتن به خاطر عمل ACL زانو به لیگ حرفه ای نمی رسد. از دست دادن وی ضربه بدی برای ما بود. به جز اینکه به عنوان یک بازیکن مشهدی دوست داشتیم صالح را در ترکیب داشته باشیم، چنین مصدومیتی برای یک بازیکن جوان و آینده دار بسیار مشکل است.

سرمربی ثامن گفت: در لیگ ملی هنوز تجربه سوپرلیگی نداشتیم. امیدوارم از این تجربه برای لیگ حرفه ای استفاده کنیم. اسپانسر تیم به بسکتبال بیشتر از قبل علاقمند شده است و امیدوارم در سال های بعد نیز اسپانسر خود را نگه داریم. این موضوع مهمتر از این است که در لیگ امسال چقدر هزینه کنیم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه ۲۰ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
مراسم اهدای جام و مدال قهرمانان لیگ ملی بسکتبال شنبه برگزار می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، مراسم اهدای مدال و کاپ قهرمانی لیگ ملی بسکتبال شنبه 25 بهمن در هتل اوین برگزار می‌شود.

 1422895513666_arash khamooshi -4.JPG

فدراسیون بسکتبال برای اهدای جام قهرمانی به تیم برتر لیگ همانند سال گذشته مراسمی برگزار می‌کند تا از قهرمانان لیگ ملی تقدیر شود. در این مراسم قرار است از بهترین بازیکنان لیگ نیز تجلیل شود.

 

مهرام قهرمان لیگ ملی و پتروشیمی نایب قهرمان است که در این مراسم کاپ قهرمانی به مهرامی‌ها داده می‌شود. همچنین از دانشگاه آزاد تیم سوم تجلیل خواهد شد و جام و مدال این تیم نیز اهدا می‌شود.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه ۲۰ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
دبیر مجامع فدراسیون‌ها اعلام کرد: تاریخ برگزاری مجامع تمام فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند تا 29 بهمن ماه اعلام خواهد شد.
 
اسدی دبیر مجامع فدراسیون‌های ورزشی در گفتگو با ایسنا با اشاره به این مطلب که هنوز تاریخ برگزاری مجامع تمام فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند، مشخص نیست گفت: در حال حاضر فدراسیون‌هایی همچون بسکتبال، پزشکی ورزشی ، هندبال، بیماران خاص، ورزش‌های دانشگاهی، ورزش کارگری، ورزش‌های رزمی و همگانی که رئیس ندارند، توسط سرپرست اداره می‌شوند.
 
وی ادامه داد: تکلیف فدراسیون‌هایی مانند تنیس روی میز، گلف و ووشو که دوره مدیریت این فدراسیون‌ها به اتمام رسیده و همچنین وزنه‌برداری و تیرو‌کمان که دوره مدیریت این فدراسیون‌ها اسفند ماه به پایان می‌رسد تا 29 بهمن ماه مشخص خواهد شد.

موضوعات مرتبط: اخبارفدراسیون

تاريخ : دوشنبه ۲۰ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

آبادان - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان بندر ماهشهر گفت: کسب مقام نایب قهرمانی پتروشیمی بندر امام در لیگ ملی دست کمی از قهرمانی ندارد و هر دو تیم ماهشهری در این رقابت ها بسکتبال پاک را به نمایش گذاشتند.

 

به گزارش ایرنا، 'خادمعلی تهذیبی' دوشنبه در جمع رسانه های محلی شهرستان خرمشهر، گفت:تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام برای رسیدن به سومین مقام قهرمانی اش در رقابت های کشور تلاش کرد و شایسته کسب این عنوان بود.

وی اظهار داشت: در این تیم بازیکنان بزرگی حضور داشتند که در طول فصل برای موفقیت این تیم دست از تلاش برنداشتند.

رییس اداره ورزش و جوانان ماهشهر گفت: از دست دادن مقام قهرمانی چیزی از شایستگی ها و ارزش های این تیم کم نمی کند و برای هوادارانش، همچون تیم قهرمان قابل احترام است.

تهذیبی در خصوص حضور تیم صنایع پتروشیمی بندر امام در لیگ حرفه ای نیز، گفت: این تیم با بخشنامه از شرکت عملیات غیر صنعتی اجازه حضور در لیگ ملی را نداشت، ولی با پیگیری اداره ورزش و جوانان ماهشهر و مسوولان این شهرستان به دنبال اسپانسر بود که این هدف نیز محقق نشد.

رییس اداره ورزش و جوانان ماهشهر افزود: این تیم، با همت اعضای تیم در لیگ ملی حضور یافت و امیدواریم در لیگ حرفه ای با شرایط بهتری و با جذب اسپانسر حضور یابند.

تهذیبی اظهار داشت: امیدواریم لیگ حرفه ای برای بسکتبال ماهشهر پیگیری شود تا همانند سال های گذشته شاهد حضور پرقدرت دو نماینده این شهرستان در رقابت های کشوری باشیم.

به گزارش ایرنا، تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام در رقابت های لیگ ملی به مقام دومی دست یافت و تیم صنایع پتروشیمی نیز در انتهای جدول قرار گرفت.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور ، اخبارشهرستانها

تاريخ : دوشنبه ۲۰ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ در حالی که گفته می شود تغییر سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام از قبل برنامه ریزی نشده بود اما شواهد نشان می دهد که برکناری حاتمی از سرمربیگری تیم ماهشهری طی یک پروسه انجام گرفته و نرسیدن به قهرمانی لیگ ملی میخ آخر را در پرونده انتخاب سرمربی جدید کوبیده است.

مهران حاتمی هم در مصاحبه اخیر خود تاکید کرده است که از یک ماه قبل با مربی خارجی مذاکره شده بود. اما شواهد این ماجرا چیست؟

بوبان میتف در حالی اواسط ژانویه با تیم پتروشیمی برای کمک مربیگری به توافق رسید که طبق خبر وب سایت لیگ آدریاتیک در روز ششم ژانویه از سرمربیگری تیم MZT مقدونیه استعفا داده بود. وی در اولین مصاحبه بعد از ورود به ایران تاکید کرده بود "مدیران باشگاه پتروشیمی با من تماس گرفتند که اگر شرایط مهیا است برای کمک به ایران بیایم. در آن زمان کار من هم در لیگ کشورم تمام شده بود."

با توجه به فاصله کمتر از 10 روز میان استعفای میتف از تیم مقدونیه ای و آمدن وی به ایران، به نظر می رسد که مربی مقدونیه ای به خاطر تیم پتروشیمی از باشگاه خود استعفا داده است. میتف که پیش از این در زمان اولین حضور در ایران تاکید داشت که "دیگر حاضر به کمک مربیگری نیست و ترجیح می دهد که به عنوان دستیار فعالیت نکند و حرفه خود را به عنوان سرمربی ادامه دهد"، بدون شک سرمربیگری تیم لیگ برتری کشور خود را با هدف کمک مربیگری در پتروشیمی رها نکرده بود. ضمن اینکه وی تنها چند ماه پیش از این جای سرمربی تیم  MZT را در کشور خود به همین شکل گرفته بود.

همچنین در اواسط لیگ ملی شنیده می شد که باشگاه پتروشیمی به دنبال تغییر سرمربی است و حتی صحبت هایی هم با گزینه های داخلی و خارجی انجام شده بود.

کارنامه سال های اخیر سرمربی جدید پتروشیمی

میتف 43 ساله در بیشتر سال های کاری خود به عنوان کمک مربی در کشور مقدونیه فعالیت داشته است اما در سال اول ورود بچیروویچ به ایران برای اولین بار به عنوان کمک بچیروویچ وارد کشورمان شد و همزمان با تیم بزرگسالان به تیم های ملی پایه هم کمک می کرد.

وی در آن زمان به دلایلی که از سوی فدراسیون خانوادگی اعلام شد از ایران رفت اما سال بعد به عنوان سرمربی استقلال قشم وارد مسابقات سوپرلیگ شد. تیم قشم با وجود جذب بازیکن خارجی و حضور چند بازیکن ایرانی خوب به مرحله پلی آف لیگ نرسید و به طور کامل منحل شد.

میتف بعد از این جریان به عنوان کمک مربی به تیم MZT قهرمان لیگ مقدونیه پیوست و در ابتدای فصل جدید با اخراج سرمربی این تیم به عنوان سرمربی جدید معرفی شد! تیم MZT هم بعد از قهرمانی فصل گذشته در میانه های جدول لیگ برتر مقدونیه جای دارد و در لیگ آدریاتیک نیز در رده های پایین جدول قرار گرفته است.

حضور پتروشیمی بندرامام دومین تجربه سرمربیگری میتف در ایران است و قطعا موفقیت با این تیم به کارنامه مربی مقدونیه ای کمک زیادی می کند اما عدم موفقیت با توجه به ورود بازیکنان خارجی و حل مشکلات لیگ ملی، اعتماد به وی را به عنوان سرمربی در آینده دچار مشکل می کند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه ۲۰ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
مدافع عنوان قهرمانی رقابتهای بسکتبال حرفه‌ای NBA با پذیرش نوزدهمین باخت فصل در رده هفتم کنفرانس غرب قرار گرفت.

بسکتبال NBA

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم سن آنتونیو اسپرز بامداد امروز دوشنبه در ادامه رقابتهای بسکتبال حرفه‌ای NBA در زمین تیم قدرتمند تورنتو رپتورز شکست 87 بر 82 را متحمل شد. «تونی پارکر»، «تیم دانکن» و «مانو جینوبیلی» مثلث با تجربه تیم اسپرز در این بازی حضور داشتند اما کاری از پیش نبردند. «جو جانسون» در این بازی 20 امتیاز کسب کرد و ستاره رپتورز بود.

سن آنتونیو که فصل گذشته قهرمان NBA شده بود با این شکست در رده هفتم کنفرانس غرب ایستاد. در حالی که از هر کنفرانس هشت تیم به مرحله پلی آف صعود می‌کنند، اسپرز باید هر چه زودتر خود را از منطقه قرمز نجات دهد.

در دیگر بازی‌های برگزار شده نتایج زیر به دست آمده است:
* اوکلاهما سیتی ثاندر 131 - لس آنجلس کلیپرز 108
* شارلوت هورنتس 102 - ایندیانا پیسرز 103
* ممفیس گریزلیز 94 - آتلانتا هاوکس 88
* ساکرامنو کینگز 85 - فینیکس سانز 83
* کلیولند کاوالیرز 120 - لس آنجلس لیکرز 105
* اورلاندو مجیک 97 - شیکاگو بولز 98
* دیترویت پیستونز 101 - مینه سوتا تیمبروولوز 112
* هوستون راکتس 98 - پورتلند بلیزرز 109


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : دوشنبه ۲۰ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
سرمربی برکنار شده تیم بسکتبال پتروشیمی گفت: یک ماه قبل از آغاز پلی‌آف لیگ مسوولان باشگاه با مربیان خارجی وارد مذاکره شده بودند.

1421393448036_Reza Raghimi-12.jpg

 

مهران حاتمی در گفت و گو با ایسنا،‌ درباره دلایل برکناری‌اش از هدایت تیم بسکتبال پتروشیمی صحبت کرد. او در پاسخ به این سوال که دلیل برکناری او شکست برابر مهرام بود بیان کرد: فکر نمی‌کنم. با توجه به اینکه یک ماه قبل از پلی‌آف و کار اصلی ما در لیگ مسوولان باشگاه تصمیم گرفته‌بودند که تغییرات ایجاد کنند باخت در فینال نمی‌تواند دلیل باشد.. چون با مربیان مختلفی وارد مذاکره شده‌بودند و تماس داشتند. خب من با توجه به ارتباطاتی که داشتم از این موضوع خبردار شدم. البته حق باشگاه است که تغییر ایجاد کند. در آن زمان چند نفر از آن مربیان که دوستان من هم هستند به من خبر دادند که این اتفاق‌ها در حال افتادن است.

سرمربی سابقه تیم پتروشیمی افزود: یک ماه قبل از رقابت‌های پلی‌آف یکی از همین دوستان من پیامی برایم فرستاد که باشگاه به دنبال جذب مربی است. خب عملکرد حرفه‌ای من مشخص بود و من کارم را ادامه دادم چون حق باشگاه می‌دانستم که این تغییرات ایجاد شود.

حاتمی در پاسخ به این سوال که چرا در آن زمان با مسوولان باشگاه صحبت نکردید که دلیل این اتفاق‌ها چیست؟ تصریح کرد: کاری به آن نداشتم چون وظیفه من هدایت تیمم بود. ترجیح می دادم صحبت نکنم و کار کنم. اگر اتفاقی می‌افتاد حاشیه وارد تیم می‌شد و همین مقام نایب قهرمانی هم از دست می‌رفت. ما در شرایط حساسی قرار داشتیم و نباید تمرکزمان از دست می‌رفت.

مربی سابق تیم ملی بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که از تصمیم باشگاه ناراحت نیستید؟ بیان کرد: این نظر آنها بود و ما هم تابع تصمیم باشگاه هستیم. باشگاه حق دارد هرکسی را عوض کند. نظر شخصی من این است که می‌شد زیباتر این اتفاق بیفتد. حداقل احترام افرادی که در دو سال گذشته دو قهرمانی در لیگ و دو نایب قهرمانی در باشگاه‌های غرب‌آسیا کسب کرده‌بودند حفظ می‌شد.

او در پاسخ به این سوال که پس جذب آقای میتف دستیاری شما نبوده و در راستای تغییر شما بوده؟ بیان کرد: این را از مسوولان بپرسید. بعد از اینکه کادر من برکنار شد باشگاه از آقای میتف دعوت کرد. او مرد خوبی است و در این مدت هم به من خیلی کمک کرد.

سرمربی سابق تیم بسکتبال پتروشیمی همچنین گفت: در آن جلسه هم صحبت خاصی نشد. گفتند انتظار از تیم بیشتر بوده یعنی انتظار قهرمانی داشتند. من قول قهرمانی نداده بودم. به خصوص برای لیگ ملی که چالش های زیادی داشتیم. دو هفته قبل از رقابت‌ها دوستان لیگ ملی را معرفی کردند و ما نه تنها که نتوانستیم بازیکن خارجی جذب کنیم از عرفان نساج‌پور هم که سهمیه ملی شد نتوانستیم استفاده کنیم. ما بازیکن پست یک نداشتیم. به هرحال لیگ ملی ضربه بزرگی به تیم ما زد و مطمئنا مسوولان باشگاه از این موضوع و اتفاق‌هایی که افتاد به طور کامل خبر دارند. با این حال خوشحالم جوانی مثل بهنام یخچالی توانست در پست یک به تیم ما کمک کند و اگر در تیم ملی نیز در همین پست به کار گرفته شود با توجه به فیزیکی که دارد می‌تواند در آینده خیلی برای بسکتبال ما تاثیر گذار شود.

شما خبر داشتید یک ماه قبل از پلی‌آف پرونده تغییر شما باز شده اما در جلسه به شما گفته‌اند که از عدم قهرمانی رضایت ندارند. اگر مساله فقط قهرمانی بوده چرا صبر نکردند نتیجه لیگ شروع مشخص شود و بعد دست به تغییر بزنند؟آیا این یک تناقض نیست؟ حاتمی در پاسخ به این سوال که چرا این موضوع را مطرح نکردید؟ تصریح کرد: قرار نیست هرچه را که می‌دانم بیان کنم. کار من حرفه‌ای است. به هر حال مسوولان باشگاه پتروشیمی می‌دانند که با توجه به شرایط و جایگاهی که من دارم جزو مربیانی هستم که ارتباط بین‌المللی زیاد است. من درباره ارتباط بین‌المللی جزو قوی‌ترین مربیان هستم و این را باشگاه می‌داند. به هرحال فرقی ندارد. حق باشگاه بود و در حوزه فعالیتی من قرار ندارد. فقط صحبت من این است که این اتفاق می‌توانست بهتر بیفتد. اینکه لفظ اخراج در تمام رسانه‌ها مطرح شد درست نبود. تمام مربیان یا اخراج شده‌اند یا یک روز اخراج می‌شوند اما می‌شود احترام‌ها حفظ شود.

او افزود: در هیچ جای دنیا مربی که دو سال قهرمان شده‌است اینگونه تغییر نمی‌کند و تنها در ایران است که باشگاه با مربی که تیمش را قهرمان کرده اینچنین رفتار می‌کند.

حاتمی در پاسخ به این سوال که ابتدا تمایلی به جذب حامد آفاق نداشتید و شرایط باشگاه باعث شد این بازیکن جذب شود و دیگر نتوانید از عرفان نساج‌پور استفاده کنید. آیا این موضوع خودش نمی‌تواند باشگاه را به عنوان مقصر عدم قهرمانی معرفی کند؟ بیان کرد: خیر. به هیچ وجه اینطور درباره بازیکن ملی صحبت نکنیم. وقتی یک بازیکن جذب می‌شود یعنی مربی آن را خواسته است. من شرایط را پذیرفته بودم که حامد آفاق هم در روزهای آخر به ما اضافه شد. او بازیکن بزرگی است که به ما خیلی کمک کرد. جذب او به هیچ وجه اشتباه نبود.

او ادامه داد: اکنون پتروشیمی نمی‌خواهد باشم. همانطور که سه سال پیش خواست که در این تیم باشم. آن روز آنقدر خوشحال نشدم و امروز هم زیاد ناراحت نیستم. ما مربیان یاد گرفته‌ایم که حرفه‌ای فکر کنیم. گله ای ندارم. واقعا در این دو سال و چند ماه تماشاگران ما حمایت ویژه‌ای از من داشتند که از همه آنها تشکر می‌کنم. به نظر من نکته‌ای که در دو سال گذشته بود اعتمادی بود که باشگاه به من کرد و اعتمادی دو طرفه بود. اما امسال این اعتماد وجود نداشت.نایب قهرمانی هم نتیجه خوبی است. قبول کنیم که مهرام هم تیم بزرگی است. مهرام بازیکنانش جای خودشان بازی می‌کردند اتفاقی که در تیم ما نیفتاد. ما در لیگ ملی این مشکل را داشتیم که در لیگ حرفه‌ای این مشکل در تیم وجود نخواهد داشت.

سرمربی تیم ملی جوانان ایران در سال 2012 در پاسخ به این سوال که گفته شده باشگاه از شما خواسته به عنوان مدیر فنی یا مشاور با پتروشیمی همکاری داشته باشید. این موضوع صحت دارد یا نه؟ گفت: نه این موضوع مطرح نشده است. اگر هم مطرح می شد قبول نمی کردم چون از رفتاری که دیدم ناراحت هستم. هیچ جای دنیا چنین رفتاری با مربی که تیم را قهرمان کرده نمی‌کنند. حق باشگاه است که تغییر ایجاد کند اما رفتار صمیمانه انجام نشد که به نظرم زیبا نبود.

حاتمی در پاسخ به این سوال که این روزها چه کار می‌کنید و اگر پیشنهادی داشته باشید قبول می‌کنید؟ بیان کرد: این روزها ترجیح می‌دهم سکوت کنم. امیدوارم با آغاز لیگ حرفه‌ای مجموعه پتروشیمی بتواند خوب کار کند و بتواند نتیجه‌ای در خور بگیرد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه ۲۰ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
سرمربی برکنار شده تیم بسکتبال پتروشیمی گفت: یک ماه قبل از آغاز پلی‌آف لیگ مسوولان باشگاه با مربیان خارجی وارد مذاکره شده بودند.

1421393448036_Reza Raghimi-12.jpg

 

مهران حاتمی در گفت و گو با ایسنا،‌ درباره دلایل برکناری‌اش از هدایت تیم بسکتبال پتروشیمی صحبت کرد. او در پاسخ به این سوال که دلیل برکناری او شکست برابر مهرام بود بیان کرد: فکر نمی‌کنم. با توجه به اینکه یک ماه قبل از پلی‌آف و کار اصلی ما در لیگ مسوولان باشگاه تصمیم گرفته‌بودند که تغییرات ایجاد کنند باخت در فینال نمی‌تواند دلیل باشد.. چون با مربیان مختلفی وارد مذاکره شده‌بودند و تماس داشتند. خب من با توجه به ارتباطاتی که داشتم از این موضوع خبردار شدم. البته حق باشگاه است که تغییر ایجاد کند. در آن زمان چند نفر از آن مربیان که دوستان من هم هستند به من خبر دادند که این اتفاق‌ها در حال افتادن است.

سرمربی سابقه تیم پتروشیمی افزود: یک ماه قبل از رقابت‌های پلی‌آف یکی از همین دوستان من پیامی برایم فرستاد که باشگاه به دنبال جذب مربی است. خب عملکرد حرفه‌ای من مشخص بود و من کارم را ادامه دادم چون حق باشگاه می‌دانستم که این تغییرات ایجاد شود.

حاتمی در پاسخ به این سوال که چرا در آن زمان با مسوولان باشگاه صحبت نکردید که دلیل این اتفاق‌ها چیست؟ تصریح کرد: کاری به آن نداشتم چون وظیفه من هدایت تیمم بود. ترجیح می دادم صحبت نکنم و کار کنم. اگر اتفاقی می‌افتاد حاشیه وارد تیم می‌شد و همین مقام نایب قهرمانی هم از دست می‌رفت. ما در شرایط حساسی قرار داشتیم و نباید تمرکزمان از دست می‌رفت.

مربی سابق تیم ملی بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که از تصمیم باشگاه ناراحت نیستید؟ بیان کرد: این نظر آنها بود و ما هم تابع تصمیم باشگاه هستیم. باشگاه حق دارد هرکسی را عوض کند. نظر شخصی من این است که می‌شد زیباتر این اتفاق بیفتد. حداقل احترام افرادی که در دو سال گذشته دو قهرمانی در لیگ و دو نایب قهرمانی در باشگاه‌های غرب‌آسیا کسب کرده‌بودند حفظ می‌شد.

او در پاسخ به این سوال که پس جذب آقای میتف دستیاری شما نبوده و در راستای تغییر شما بوده؟ بیان کرد: این را از مسوولان بپرسید. بعد از اینکه کادر من برکنار شد باشگاه از آقای میتف دعوت کرد. او مرد خوبی است و در این مدت هم به من خیلی کمک کرد.

سرمربی سابق تیم بسکتبال پتروشیمی همچنین گفت: در آن جلسه هم صحبت خاصی نشد. گفتند انتظار از تیم بیشتر بوده یعنی انتظار قهرمانی داشتند. من قول قهرمانی نداده بودم. به خصوص برای لیگ ملی که چالش های زیادی داشتیم. دو هفته قبل از رقابت‌ها دوستان لیگ ملی را معرفی کردند و ما نه تنها که نتوانستیم بازیکن خارجی جذب کنیم از عرفان نساج‌پور هم که سهمیه ملی شد نتوانستیم استفاده کنیم. ما بازیکن پست یک نداشتیم. به هرحال لیگ ملی ضربه بزرگی به تیم ما زد و مطمئنا مسوولان باشگاه از این موضوع و اتفاق‌هایی که افتاد به طور کامل خبر دارند. با این حال خوشحالم جوانی مثل بهنام یخچالی توانست در پست یک به تیم ما کمک کند و اگر در تیم ملی نیز در همین پست به کار گرفته شود با توجه به فیزیکی که دارد می‌تواند در آینده خیلی برای بسکتبال ما تاثیر گذار شود.

شما خبر داشتید یک ماه قبل از پلی‌آف پرونده تغییر شما باز شده اما در جلسه به شما گفته‌اند که از عدم قهرمانی رضایت ندارند. اگر مساله فقط قهرمانی بوده چرا صبر نکردند نتیجه لیگ شروع مشخص شود و بعد دست به تغییر بزنند؟آیا این یک تناقض نیست؟ حاتمی در پاسخ به این سوال که چرا این موضوع را مطرح نکردید؟ تصریح کرد: قرار نیست هرچه را که می‌دانم بیان کنم. کار من حرفه‌ای است. به هر حال مسوولان باشگاه پتروشیمی می‌دانند که با توجه به شرایط و جایگاهی که من دارم جزو مربیانی هستم که ارتباط بین‌المللی زیاد است. من درباره ارتباط بین‌المللی جزو قوی‌ترین مربیان هستم و این را باشگاه می‌داند. به هرحال فرقی ندارد. حق باشگاه بود و در حوزه فعالیتی من قرار ندارد. فقط صحبت من این است که این اتفاق می‌توانست بهتر بیفتد. اینکه لفظ اخراج در تمام رسانه‌ها مطرح شد درست نبود. تمام مربیان یا اخراج شده‌اند یا یک روز اخراج می‌شوند اما می‌شود احترام‌ها حفظ شود.

او افزود: در هیچ جای دنیا مربی که دو سال قهرمان شده‌است اینگونه تغییر نمی‌کند و تنها در ایران است که باشگاه با مربی که تیمش را قهرمان کرده اینچنین رفتار می‌کند.

حاتمی در پاسخ به این سوال که ابتدا تمایلی به جذب حامد آفاق نداشتید و شرایط باشگاه باعث شد این بازیکن جذب شود و دیگر نتوانید از عرفان نساج‌پور استفاده کنید. آیا این موضوع خودش نمی‌تواند باشگاه را به عنوان مقصر عدم قهرمانی معرفی کند؟ بیان کرد: خیر. به هیچ وجه اینطور درباره بازیکن ملی صحبت نکنیم. وقتی یک بازیکن جذب می‌شود یعنی مربی آن را خواسته است. من شرایط را پذیرفته بودم که حامد آفاق هم در روزهای آخر به ما اضافه شد. او بازیکن بزرگی است که به ما خیلی کمک کرد. جذب او به هیچ وجه اشتباه نبود.

او ادامه داد: اکنون پتروشیمی نمی‌خواهد باشم. همانطور که سه سال پیش خواست که در این تیم باشم. آن روز آنقدر خوشحال نشدم و امروز هم زیاد ناراحت نیستم. ما مربیان یاد گرفته‌ایم که حرفه‌ای فکر کنیم. گله ای ندارم. واقعا در این دو سال و چند ماه تماشاگران ما حمایت ویژه‌ای از من داشتند که از همه آنها تشکر می‌کنم. به نظر من نکته‌ای که در دو سال گذشته بود اعتمادی بود که باشگاه به من کرد و اعتمادی دو طرفه بود. اما امسال این اعتماد وجود نداشت.نایب قهرمانی هم نتیجه خوبی است. قبول کنیم که مهرام هم تیم بزرگی است. مهرام بازیکنانش جای خودشان بازی می‌کردند اتفاقی که در تیم ما نیفتاد. ما در لیگ ملی این مشکل را داشتیم که در لیگ حرفه‌ای این مشکل در تیم وجود نخواهد داشت.

سرمربی تیم ملی جوانان ایران در سال 2012 در پاسخ به این سوال که گفته شده باشگاه از شما خواسته به عنوان مدیر فنی یا مشاور با پتروشیمی همکاری داشته باشید. این موضوع صحت دارد یا نه؟ گفت: نه این موضوع مطرح نشده است. اگر هم مطرح می شد قبول نمی کردم چون از رفتاری که دیدم ناراحت هستم. هیچ جای دنیا چنین رفتاری با مربی که تیم را قهرمان کرده نمی‌کنند. حق باشگاه است که تغییر ایجاد کند اما رفتار صمیمانه انجام نشد که به نظرم زیبا نبود.

حاتمی در پاسخ به این سوال که این روزها چه کار می‌کنید و اگر پیشنهادی داشته باشید قبول می‌کنید؟ بیان کرد: این روزها ترجیح می‌دهم سکوت کنم. امیدوارم با آغاز لیگ حرفه‌ای مجموعه پتروشیمی بتواند خوب کار کند و بتواند نتیجه‌ای در خور بگیرد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه ۲۰ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ با قطعی شدن حضور تیم بسکتبال صنایع ماهشهر در لیگ حرفه ای، برنامه مسابقات با احتساب 9 تیم قطعی شد. این برنامه به طور کامل براساس قرعه کشی مشخص شده است.

برنامه هفته اول لیگ حرفه ای در روز دوشنبه 27 بهمن به شرح زیر است:

ثامن مشهد - مهرام تهران

پتروشیمی بندرامام - صنایع ماهشهر

پمینا اصفهان - نفت آبادان

دانشگاه آزاد - شهرداری گرگان

در هفته اول تیم هفت الماس قزوین مانند دور رفت استراحت دارد.

مسابقات مهم دور رفت لیگ حرفه ای

دور رفت لیگ حرفه ای تا روز 25 اسفند سال 93 به پایان می رسد.

براساس برنامه 9 تیمی دیدار تیم های مهرام و پتروشیمی بندرامام در هفته آخر دور رفت به میزبانی مهرام برگزار می شود.

پتروشیمی در هفته چهارم


میهمان دانشگاه آزاد در تهران است و تیم های مهرام و دانشگاه آزاد در هفته هفتم با یکدیگر روبرو می شوند.

اسپانسر صنایع تایید شد

کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال در چند روز گذشته به دنبال اطمینان از شرایط تیم صنایع ماهشهر بود تا این تیم با توانایی ادامه لیگ حرفه ای وارد مسابقات شود.

گویا بودجه صنایع به اندازه ای که پیش از این اعلام شده بود از سوی مسئولان شهری ماهشهر تصویب نشده است اما بودجه کمتری برای جذب 2 بازیکن خارجی، هزینه بازیکنان داخلی و همچنین هزینه رفت و آمد تیم در نظر گرفته شده است.

عموری سرمربی صنایع می گوید: ما بدون هیچ بودجه ای لیگ ملی را سر کردیم و در لیگ حرفه ای باز هم کمترین بودجه را داریم. متاسفانه به خاطر مشخص نبودن شرایط حضور در لیگ حرفه ای، تمرینات تیم هم طی یک ماه گذشته تعطیل بود اما از امروز تمرینات را با بازیکنان بومی آغاز می کنیم و ظرف روزهای آینده بازیکنان غیر بومی هم به تمرینات اضافه می شوند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه ۱۹ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
 به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ تیم بسکتبال دانشگاه آزاد که یکی از بهترین فصل های خود را با نمایشی تیمی پشت سر گذاشت، لیگ ملی را در رده سوم تمام کرد.

بازیکنان دانشگاه آزاد در این فصل بیشتر از هر تیم دیگری از روز اول برای رسیدن به فینال اشتیاق نشان می دادند و همین خواسته جمعی باعث شده بود که با وجود جذب بازیکنان شاخص در این فصل یک یا 2 نام خاص در تیم مطرح نباشد و نگاه به دانشگاه آزاد بیشتر تیمی باشد.

رضا لطفی فوروارد دانشگاه آزاد که همچنان از نرسیدن به فینال لیگ ملی افسوس می خورد به خبرنگار ما گفت: ما 2 بازی بد در ماهشهر داشتیم که امکان پیروزی در ثانیه های آخر هم بود. یک بار که 27 امتیاز عقب افتاده را جبران کردیم. تیمی هم که 27 امتیاز را جبران می کند، قطعا تیم بزرگی است. در بازی نیمه نهایی هم نتیجه 17 بر صفر را برگرداندیم.

مشکلات به بازیکنان برمی گردد

وی ادامه داد: برخی مشکلات در تیم بود که به بازیکنان برمی گردد. به هر حال قسمت این نبود که راهی فینال شویم. ما تمام تلاش خود را انجام دادیم و بیشتر از هر چیزی به اشتباهات خودمان باختیم. امیدوارم در لیگ حرفه ای جبران کنیم.

لطفی که به خوبی از وضعیت جذب بازیکنان خارجی در تیم های مهرام و پتروشیمی خبر دارد، ادامه داد: می دانیم که کارمان در لیگ حرفه ای سختتر هم می شود. درست است که بودجه دانشگاه آزاد پایینتر از 2 تیم مدعی دیگر است اما از نظر بازیکنان، تفاوت زیادی نداریم. بازیکنان خوبی امسال به دانشگاه آزاد آمدند که حاضر به بازی با پول کمتر شده اند. ما هم بازیکن جوان و هم بازیکن باتجربه خوب در تیم داریم و انصافا بیشتر از همه تمرین کرده ایم. به این ترتیب در لیگ حرفه ای هم هدف ما قهرمانی است.

مطمئنم بازی ما با مهرام قشنگتر بود

بازیکن 31 ساله دانشگاه آزاد در مورد شروع بسیار خوب و پایان ضعیفتر دانشگاه آزاد  گفت: اگر ما به فینال لیگ ملی رسیده بودیم، مطمئنم بازی های قشنگتری میان ما و مهرام رقم می خورد. یکی از دلایل کم آوردن در پایان مسابقات این بود که فشار روی بازیکنان ما بیشتر است. نیمکت مهرام و پتروشیمی به اندازه دوجین بازیکن خوب دارد. 5 بازیکنی که در تیم پتروشیمی هر بازی روی سکوها می نشینند به اندازه یک تیم خوب سوپرلیگی هستند و بازیکن دوازدهم آنها هم قابلیت حفظ بازی را دارد اما در تیم ما شاید کسی نام بازیکنان هفتم به بعد را هم به خاطر جوانی آنها نداند. با این شرایط فشار روی بازیکنان دیگر با زمان بازی بالا وارد می شود. فشردگی مسابقات هم با برگزاری 2 بازی در هفته زیاد است.

همه از بازی های ما لذت بردند

لطفی اضافه کرد: با وجود همین فشردگی هم می توانستیم پتروشیمی را ببریم. باید در زمین خودمان کار را تمام می کردیم اما بازی را بد شروع کردیم و فینال را به این شکل از دست دادیم. هدف ما انجام بازی های خوبی بود که همه از آن لذت بردند. لیگ ملی در مجموع لیگ خوبی بود و امیدوارم برای لیگ بعدی هم با همکاری باشگاه بازیکنان خارجی خوبی جذب کنیم.

بازیکن فصل قبل ذوب آهن در مورد افت نسبی ابتدای فصل گفت: پست تخصصی من 3 است و در ابتدای فصل باید پست 4 بازی می کردم که تغییر پست در ابتدا برایم سخت بود. از طرفی هنوز در تیم جا نیفتاده بودم. چند بازیکن اول دانشگاه آزاد امسال برای اولین بار کنار هم بازی می کردند که در مجموع کار را سخت کرده بود اما چون تیم نتایج خوبی می گرفت چندان مهم نبود که برای مثال شخص من به چه شکلی بازی می کنم. مهم این بود که تیم نتیجه می گیرد. به تدریج هم در تیم جا افتادم و فکر می کنم در لیگ حرفه ای بهتر از این بازی کنم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه ۱۹ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، در دیدار پایانی رقابت‌های بسکتبال قهرمانی نوجوانان رشت، تیم‌های بسکتبال نوجوانان ادیب صابر و آرنا رشت در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی شهید عضدی رشت به مصاف یکدیگر رفتند، اما این دیدار به دلیل اعتراض به نحوه قضاوت داور مسابقه به جنجال کشیده شد و نیمه تمام ماند.

این دیدار که تا دقایق پایانی نیمه نخست با رقابت نزدیک دو تیم دنبال می‌شد، در اعتراض‌های مکرر به نحوه قضاوت داوران مسابقه، باشگاه ادیب صابر اقدام به ترک زمین مسابقه کرد تا دیدار فینال ناتمام بماند و کار به حاشیه کشیده شود.

رقابت‌های سال گذشته نیز با اعتراض‌های زیادی به نحوه قضاوت‌ها بود تا جایی که مربیان تیم‌های مختلف از کمیته برگزاری رقابت‌ها درخواست کرده بودند که در رقابت‌های امسال از داوران ملی استفاده شود تا حرف و حدیثی در این زمینه باقی نماند، اما امسال اعتراض‌های داوری حساس‌ترین مسابقه این رقابت‌ها را ناتمام گذاشت.

استفاده از داوران با تجربه برای بازی‌های حساس و میدان دادن به داوران جوان و برنامه‌ریزی دقیق و گزینش دقیق‌تر داوران می‌تواند مانع از بروز چنین مواردی شود.


موضوعات مرتبط: اخبارشهرستانها

تاريخ : یکشنبه ۱۹ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
مدیرعامل باشگاه پتروشیمی بندرامام درباره قطع همکاری با حاتمی سرمربی تیم بسکتبال این باشگاه پس از سه سال، گفت: باشگاه نتایج به دست آمده در لیگ ملی را بررسی کرد و در نهایت ​تصمیم گرفتیم که با حاتمی قطع همکاری کنیم.
 
شاپور یاوری در گفت​ وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، در خصوص قطع همکاری با حاتمی و برنامه این باشگاه برای حضور در لیگ حرفه‌ای به صحبت پرداخت که در ادامه می‌خوانید:
 
*پس از سه سال مهران حاتمی از تیم جدا شد، این جدایی تصمیم باشگاه بود یا خود آقای حاتمی خواستار آن بودند؟
 
باشگاه نتایج به دست آمده در لیگ ملی را بررسی کرد و با توجه به این‌که به خواسته، برنامه و اهداف​مان دست پیدا نکردیم، ​تصمیم گرفتیم که با حاتمی قطع همکاری کنیم.
 
*چطور شد باشگاه که پیش از این میتف را به عنوان مربی استخدام کرده بود، پس از قطع همکاری با حاتمی وی را به عنوان سرمربی معرفی کرد؟
 
هیات ​ مدیره اتفاقات و مسایلی را که طی این مدت پیش آمده بود، رصد می کرد و در نهایت هم به این نتیجه رسید که میتف می​تواند در این شرایط به عنوان سرمربی به تیم کمک کند.
 
*برخی معتقدند که آوردن میتف به عنوان مربی با یک برنامه از قبل انجام شده بود و باشگاه از همان ابتدا قصد داشت که در لیگ حرفه‌ای با کنار گذاشتن حاتمی، میتف را به عنوان سرمربی تیم جایگزین کند؟
 
این تحلیل کاملا اشتباه بود و اصلا چنین برنامه​‌ای نبود. حتی این موضوع را هم آن زمان خود آقای حاتمی از من پرسید که من به او گفتم چنین چیزی نیست. من این موضوع را تکذیب می​‌کنم و باشگاه با چنین رویکردی میتف را به عنوان مربی به کادر فنی اضافه نکرد.
 
* باتوجه به فعالیت سه ساله آقای حاتمی در تیم و کسب دو عنوان قهرمانی و یک نایب‌قهرمانی، از عملکرد او رضایت دارید؟
 
حاتمی توانست نتیجه بگیرد و تیمی هم که نتیجه می‌گیرد نمی‌​توان از سرمربی او ناراضی بود.
 
* چرا امسال پتروشیمی نتوانست از عنوان قهرمانی​ دو سال گذشته‌اش دفاع کند؟
 
به نظرم شاید اشکال از ما بود که یکسری از کارها را که باید انجام می​‌دادیم، انجام ندادیم و به نظرم بازیکنانمان کار خودشان را انجام دادند و اکنون درصدد هستیم که آرام آرام جبران کنیم.
 
* پس از بازی اخیرتان برابر مهرام و از دست دادن قهرمانی آقای حاتمی نسبت به قضاوت داوران کمی گلایه داشت، شما قضاوت​ها را در لیگ ملی چطور دیدید؟
 
نمی ‌توانم بگویم داوران برای تیم خاصی سوت زدند و هیچ وقت چنین قضاوتی را نمی​‌کنم ولی باشگاه​ها انتظار ندارند که در لحظات حساس، ​داور حواسش نباشد و به اشتباه سوت بزند. در بازی اخیر ما با مهرام در چند ثانیه پایانی مسابقه توپ به پای بازیکن حریف خورد ولی داور مالکیت را به حریف داد و آن‌ها توانستند یک پرتاب دو امتیازی داشته باشند و بازی را ببرند و قهرمان شوند. به هر حال سرمایه‌گذار می​‌گوید وقتی شرایط به این صورت است و با یک سوت سرنوشت را جابه‌جا می‌کنند، پس چرا باید سرمایه​‌گذاری کنم. پس انتظار این است که دقت بیشتری شود و البته خود ما هیچ وقت اعتقاد نداریم که جامعه داوری به سود تیمی سوت می‌زند و یا اشکالی در کارش است.
 
*شما قبلا گفته بودید قهرمان لیگ از قبل مشخص شده بود؟
 
قضاوت را در این زمینه به خودتان می​‌سپارم.
 
*باتوجه به این‌که چند روز دیگر لیگ حرفه‌ای آغاز می‌شود، برنامه‌تان برای این لیگ چیست؟
 
تیمی که داریم خوب و جان‌دار است و از بازیکنان بسیار خوبی بهره می​‌بریم. آن‌چه اهمیت دارد، این است که چگونه وارد لیگ شویم و چگونه آن را به پایان برسانیم. اگر بازیکن خارجی خوب به تیم تزریق کردیم، این بحث دیگری است و اگر نتوانستیم این کار را انجام دهیم، آن تیمی که این کار را انجام دهد، نتیجه می​‌گیرد. به هر حال اکنون زود است که بگوییم در لیگ حرفه‌ای چه کار می​‌کنیم و باید منتظر بمانیم تا ببینیم که آرایش تیم‌ها به چه صورت است که این خیلی مهم است.
 
*فکر می​‌کنید با میتف بتوانید در لیگ حرفه‌ای موفق باشید؟
 
لیگ حرفه‌ای شرایط متفاوتی دارد و تیم‌ها می‌توانند دو بازیکن خارجی جذب کنند که این دو بازیکن، 40 درصد تیم می​‌شوند، یعنی آن تیمی که بازیکن خارجی بهتری جذب کند، کفه ترازویش بسیار سنگین​‌تر می شود و ما اگر نتوانیم بازیکن خارجی خوب جذب کنیم، مربی‌​مان هر کسی باشد، در این شرایط نتیجه گرفتن کمی مشکل می‌شود، یعنی می‌خواهم بگویم همه چیز فقط به مربی تیم مربوط نمی​شود.
 
*قصد دارید مربی​ ایرانی یا خارجی به کادرفنی تیم اضافه کنید؟
 
در حال صحبت و مشورت با میتف هستیم و هنوز مربی​ انتخاب نکرده‌​ایم. خیلی هم برای او تفاوتی ندارد که مربی‌​اش ایرانی باشد یا خارجی.
 
*برای جذب بازیکن خارجی اقدامی داشته​‌اید؟
 
عرفان نساج​‌پور را از سهمیه ملی‌مان برای لیگ حرفه‌ای حفظ کرده‌ایم و می‌توانیم یک بازیکن دیگر هم جذب کنیم که این کار را با مشورت میتف انجام می‌دهیم.

موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه ۱۹ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

تهران - ایرنان - یکی از بازیکنان تیم بسکتبال لس آنجلس کلیپرز آمریکا به دلیل انتقاد از داور زن این بازی جریمه شد.

 

به گزارش اسوشیتدپرس، کریس پل که در این بازی از سوی لارن هالتکمپ خطای تکنیکی دریافت کرده بود، پس از شکست تیمش، با بیان جمله ای توهین آمیز نسبت به وی، این خطا را مضحک دانست.

پل ظاهرا برای گفتن این جمله در گوشه ای از زمین منتظر داور ایستاده بوده است.

این بازیکن اکنون باید مبلغ 25 هزار دلار به عنوان جریمه نقدی توهین به داور پرداخت کند.

بنابراین گزارش، مبلغ این جریمه برابر با با جریمه مربوط به توهین به داوران در لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا است.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : یکشنبه ۱۹ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

تبریز - ایرنا - همزمان با گرامیداشت دهه فجر مسابقات چهار جانبه بسکتبال جام فجر در سراب آغاز شد.

 

در نخستین روز این رقابت ها، تیم نوجوانان ایران با نتیجه 64 بر 63 تیم سراب را شکست داد و تاکستان 59 بر 54 تیم جمهوری آذربایجان را مغلوب کرد.

این مسابقات به مدت سه روز در سالن سه هزار نفری علامه امینی سراب برگزار می شود.

شهرستان سراب با سه هزار و 560 کیلومترمربع وسعت درجنوب شرقی تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده و از شمال به شهرستان های مشکین شهر و هریس، ازشرق به استان اردبیل، ازجنوب به شهرستان میانه و از غرب به شهرستان بستان آباد محدود است.

ارتفاع این شهرستان از سطح دریا یک هزار و 650 متر بوده و مساحت آن 6/7 درصد مساحت استان را تشکیل می دهد.

براساس آخرین تقسیمات کشوری شهرستان سراب دارای دوبخش مرکزی و مهربان، 9 دهستان و4 نقطه شهری به نام های سراب، مهربان، شربیان و دوزدوزان بوده و تعداد آبادی های دارای سکنه آن 128 آبادی است.

جمعیت شهرستان سراب بر اساس سرشماری نفوس و مسکن در سال 85 حدود 132 هزار و 94 نفر بوده است


موضوعات مرتبط: اخبارشهرستانها

تاريخ : یکشنبه ۱۹ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

مسئول کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال گفت‌: اگر جام قهرمانی لیگ ملی را به ماهشهر می‌بردیم شبهه به وجود می‌آمد و می‌گفتند فدراسیون می‌داند چه تیمی قهرمان می‌شود.

خبرگزاری فارس: جام قهرمانی را به ماهشهر می‌بردیم، شبهه به وجود می‌آمد/ لیگ حرفه‌ای با  9 تیم برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پس از قهرمانی مهرام در لیگ ملی بسکتبال، جام قهرمانی بافاصله به این تیم اهدا نشد و همین موضوع انتقادهایی را نسبت به سازمان لیگ بسکتبال به وجود آورد که چرا در همان زمین مسابقه جام را به تیم قهرمان اهدا نکرد، اما مسئولان سازمان لیگ اعلام می‌کنند، این کار برای جلوگیری از به وجود آمدن شک و شبهه بود.

امیرحسین واحدپور، مسئول کمیته مسابقات در این باره به فارس گفت: ما تجربیاتی از سال‌های گذشته داشتیم و برهمین اساس این کار را انجام دادیم. اگر جام قهرمانی را به ماهشهر می‌بردیم، می‌گفتند فدراسیون می‌داند مهرام قهرمان می‌شود و به همین دلیل جام را هم آورده است.

وی ادامه داد: ما برای جلوگیری از به وجود آمدن شک و شبهه جام را به ماهشهر نبردیم و طبق برنامه ریزی که داشتیم، قرار بود در مراسمی ویژه از تیم‌های برتر تقدیر و جام و مدال‌ها را تقدیم کنیم.

مسئول کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال در مورد اینکه لیگ حرفه‌ای با چند تیم برگزار می‌شود، گفت: تردیدهایی در خصوص حضور صنایع پتروشیمی در لیگ حرفه‌‌ای وجود داشت که برطرف شد و مسابقات همانند لیگ ملی با 9 تیم برگزار خواهد شد.

واحدپور در مورد انتقادهایی که به محاسبه شدن بازی‌های دور مقدماتی در پلی‌آف می‌شود، گفت: این موضوع به 2 دلیل است. ابتدا اینکه مسابقات دور مقدماتی حساسیت بیشتری برای تیم‌ها داشته و تماشاگران هم بازی‌های با کیفیتی را ببینند و مورد بعدی این است که تیم‌ها از فصل آینده زودتر دوران آماده سازی خود را آغاز کنند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور ، اخبارفدراسیون

تاريخ : یکشنبه ۱۹ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
مربی مقدونیه ای تیم پتروشیمی به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، بوبان میتف، سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی برای لیگ حرفه ای شد و جای مهران حاتمی را در نیمکت این تیم گرفت.

میتف که سابقه هدایت تیم استقلال زرین قشم را در لیگ برتر ایران داشت در مرحله نیمه نهایی به عنوان مربی وارد کادرفنی پتروشیمی شد و حالا به عنوان سرمربی معرفی شد.

مهران حاتمی در سه فصل حضورش در پتروشیمی این تیم را دو باره قهرمان کرد و در لیگ ملی این فصل نایب قهرمان شد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه ۱۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
تیم گاز درجشنواره سه نفره استان تهران در بخش بانوان که به مناسبت ایام الله دهه فجر و روز ورزش همگانی برگزار شد به مقام قهرمانی رسید.

 

 85169

 

فدراسیون بسکتبال به مناسبت روز ورزش همگانی و همچنین ایام مبارکه دهه فجر در استان های سراسر کشور اقدام به برگزاری جشنواره بسکتبال سه نفره نموده است.

جشنواره استان تهران در بخش بانوان روز 16 بهمن ماه با استقبال 60 بازیکن در غالب 12 تیم در سالن بسکتبال شیخ الاسلامی مجموعه ورزشی حیدرنیا برگزار شد.

تیم های گاز،پالایش و پخش 1، پالایش و پخش 2،آذرخش،سماء،تیام،وحدت آریا،صنام 1،صنام 2،مهاد،نصر،آسمان در جشنواره یک روز بسکتبال سه نفره در 4 گروه 3 تیمی به رقابت با هم پرداختند که در انتها دو تیم برتر هر گروه به دور بعد صعود کردند.در مرحله دوم تیم های اول هر گروه با تیم دوم گروه مجاور دیدار کردند ،تیم های گاز،تیام،سماء و وحدت آریا چهار تیمی بودند که باشکست حریفان خود دور نهایی را برگزار نمودند.رقابت این 4 تیم در مرحله نهایی مسابقات در نهایت با قهرمانی تیم گاز به پایان رسید.

تیم های تیام و سماء نیز به ترتیب مقام های  دوم و سوم را به دست آوردند.

 

IMG 0005

گاز تهران(مقام اول)

 

7895


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : شنبه ۱۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

هفته نوزدهم

جمعه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۳
آرارات تهران  45  -  43  شهرداری دزفول
مس کرمان  59  -  73  شهرداری تبریز
شهرداری اراک  88  -  79  كاله مازندران
نیروی زمینی  76  -  74  نفت امیدیه
مانیزان کرمانشاه  53  -  52  آدمیس میناب

 


موضوعات مرتبط: دسته اول کشور

تاريخ : شنبه ۱۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

تیم های پارسا مشهد، وحدت آریا تهران،شهرداری کاشان و پدافند رعد اصفهان مرحله پلی اف مسابقات لیگ دسته دو باشگاههای کشور را با پیروزی آغاز نمودند.

 

5689

 

بازی اول مرحله پلی اف لیگ دسته دو باشگاههای کشور در شهرستان های مشهد،تهران،کاشان و اصفهان برگزار شد.تیم های پارسا مشهد، وحدت آریا تهران،شهرداری کاشان و پدافند رعد اصفهان در بازی نخست مرحله پلی اف موفق به شکست حریفان خود شدند.این چهار تیم در صورتیکه در بازی دوم این مرحله که روز جمعه 24 بهمن ماه برگزار می گردد نیز تیم برتر میدان باشند بدون نیاز به بازی سوم با کسب دو  پیروزی راهی مرحله نیمه نهایی خواهند شد.

 

««  نتایج دیدار های نخست مرحله یکچهارم نهایی مسابقات بسکتبال دسته دو باشگاههای کشور – سال 1393  »»
««  پلی آف  »»

 

 

بازی اول

تاریخ مسابقه

ساعت بازی

تیم میزبان ( روشن )

نتیجه

تیم مهمان ( تیره )

محل برگزاری

 

جمعه

93.11.17

16

پارسا مشهد

20

0

دیار خلیج فارس بندر عباس

مشهد

16

وحدت آریا تهران

77

43

سبزپوشان پاس بندر لنگه

تهران

16

شهرداری کاشان

69

64

هیات بسکتبال بوشهر

کاشان

16

پدافند رعد اصفهان

66

59

پتروشیمی بندر امام

اصفهانتاريخ : شنبه ۱۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
مذاکرات ملی‌پوش بسکتبال ایران با باشگاه آرژانتینی به نتیجه نرسید.

 464646.jpg

به گزارش ایسنا، مذاکرات مهدی کامرانی با تیم پنارول آرژانتین به نتیجه نرسید و گارد راس ملی پوش ایران نیز با توجه به شرایط کنونی فعلا استراحت می کند.

این باشگاه آرژانتینی اعلام کرده با توجه به اینکه مربی آنها تمایل زیادی به جذب مهدی کامرانی دارد اما با توجه به شرایط زمانی و مدت قرارداد کامرانی جذب این بازیکن ایرانی در مقطع کنونی برای باشگاه به صرفه نیست.

 

مسوولان باشگاه شرایط دیگری در نظر دارند که کامرانی با توجه به آن تصمیم گرفته استراحت کند. "پنارول"، یکی از باشگاه‌های باسابقه آرژانتین است که سابقه پنج قهرمانی در لیگ بسکتبال این کشور را دارد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه ۱۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ آرمان زنگنه که در مصاحبه ابتدای فصل خود با باشگاه خبرنگاران تاکید کرده بود که امسال به دنبال کار بزرگی با تیم مهرام هستند در پایان لیگ ملی برای دومین بار قهرمانی در لیگ برتر بسکتبال ایران را با پیراهن مهرام تجربه کرد.

زنگنه که در زمان اولین قهرمانی فرصت بازی به اندازه حالا را نداشت، بعد از عملکرد خوب در فینال و قهرمانی به خبرنگار ما گفت: در ابتدای فصل هم گفتم که می خواهیم کار بزرگی انجام دهیم که همین اتفاق هم افتاد. این که من آمار دبل دبل داشته ام نتیجه تلاش همه بوده است، یک نفر دفاع خوبی کرده بود که من ریباند کردم، یا سایر بازیکنان در حمله خوب بودند که امتیاز آوردم. بسکتبال گروهی است و یک نفر یا 2 نفر در آن دخیل نیستند.

باخت دوشنبه مزه قهرمانی را چند برابر کرد

بعد از باخت روز دوشنبه مهرام این تصور به وجود آمد که شاید تجربه دانشگاه آزاد برای دومین تیم تهرانی هم تکرار شود. زنگنه تاکید کرد: چند روز تعطیلی بعد از نیمه نهایی به ضرر ما شده بود و روز دوشنبه خود ما بد بودیم که بازی را باختیم. بعد از دیدن فیلم بازی و آنالیز مسابقه به این نتیجه رسیدیم که پتروشیمی هم ضعف هایی داشت و شب رویایی این تیم نبوده است. روی اشکالات خودمان هم کار کردیم و در بازی ماهشهر اگر مهدی اسماعیلی و موسی نبی پور 5 خطایی نمی شدند با اختلاف بیشتری بازی را می بردیم.

وی با بیان اینکه باخت هفته قبل خواست خدا بود و مزه قهرمانی را چند برابر کرد در مورد عکس العمل تماشاگران حریف گفت: به هر حال این طبیعی است. تماشاگران احساساتی هستند و دوست دارند تیمشان همیشه قهرمان شود. همینطور که تشویق های تماشاگران یک روی خوب بازی بسکتبال است، حضور آنها جنبه های بد هم دارد.

پست های تیم کامل بود

ملی پوش مهرام تاکید کرد: تیم ما امسال ستاره نداشت و کاملا یک دست بود. البته ما در بسکتبال ستاره زیاد داریم اما بازیکن تاثیرگذار به آن معنی تنها 3 نفر هستند. ما هم به خاطر بازی تیمی در مهرام موفق بودیم. وقتی روز اوشین نبود من سعی می کردم جای او را پر کنم. زمانی که روز فرید نبود، سجاد مشایخی وارد می شد. پست های تیم هم خوشبختانه کامل بود و بازیکنان دوم هر پست همیشه موفق عمل می کردند.

فوروارد مهرام در مورد از دست دادن لیگ در فصل قبل و تاثیر حضور نداشتن بازیکنان خارجی گفت: به هر حال لیگ ملی باعث شد که همه در یک سطح با یکدیگر بازی کنند و تیم ما قهرمان این لیگ شد. شاید اگر اتفاقات دیگری افتاده بود حالا پتروشیمی قهرمان می شد. سال قبل هم پتروشیمی سرمایه گذاری زیادی کرده بود و پول زیادی هم برای آوردن بازیکن خارجی داده بودند. گیبسون بازیکن گرانی بود که 80 درصد قهرمانی تیم به خاطر حضور او بود. وی در هر بازی فینال 30 تا 40 امتیاز می آورد.

ایده لیگ ملی پخته شود

زنگنه در مورد لیگ ملی تاکید کرد: شکل جدید لیگ با تعداد زیاد بازی ها برای بازیکنان بد نشد اما باید این ایده پخته تر شود و بزرگترها برای رفع ایرادات آن اقدام کنند. به هر حال هر چه تعداد بازی ها بیشتر باشد برای بازیکنان بهتر است.

زنگنه از مصطفی هاشمی سرمربی تیم هم قدردانی کرد و گفت: آقا مصطفی زحمت زیادی برای این تیم کشید. فصل قبل بعد از باخت های فینال به نوعی رنجیده شد اما امسال باز هم پای کار خود با اعتماد به جوانان ایستاد و ما هم توانستیم جواب زحمات او را بدهیم. 


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه ۱۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

آبادان - ایرنا -آبادان، عنوان قهرمانی تورنمنت چهار جانبه بسکتبال پیشکسوتان استان خوزستان به مناسبت سی وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را کسب کرد.

 

به گزارش ایرنا، این مسابقات از روز گذشته با شرکت چهار تیم هیات بسکتبال آبادان، خرمشهر، ملی حفاری اهواز و پتروشیمی بندر امام در خانه بسکتبال آبادان آغاز شد و صبح امروز با قهرمانی تیم آبادان پایان یافت.

در دیدار افتتاحیه این رقابت ها تیم ملی حفاری اهواز با نتیجه 78 بر 61 برابر تیم پتروشیمی بندر امام به برتری رسید.

در دیگر دیدار برگزار شده این رقابت ها هیات بسکتبال آبادان موفق شد با نتیجه 62 بر 54 تیم هیات بسکتبال خرمشهر را از پیش رو بردارد.

در دیدار نهایی این مسابقات تیم هیات بسکتبال آبادان 71 بر 63 تیم ملی حفاری را شکست داد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

در دیدار رده بندی بندی نیز تیم پتروشیمی بندر امام با نتیجه 57 بر 52 تیم هیات خرمشهر را از پیش رو برداشت و عنوان سومی این مسابقات را بدست آورد.


موضوعات مرتبط: اخبارشهرستانها

تاريخ : شنبه ۱۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

تیم بسکتبال کینگ دائو با بازیکن ایرانی‌اش رقابت‌های پلی‌آف لیگ چین را با برتری آغاز کرد.

خبرگزاری فارس: پیروزی یاران حدادی در آغاز پلی‌آف لیگ بسکتبال چین

به گزارش خبرگزاری فارس، مرحله پلی‌آف لیگ بسکتبال چین با حضور 8 تیم آغاز شد که در یکی از رقابت‌ها کینگ دائو که حامد حدادی، ملی پوش ایرانی را در اختیار دارد، مقابل شانشی به میدان رفت که در این رقابت‌ موفق شد 115 بر 113 به برتری برسد.

حامد حدادی در این مسابقه 42 دقیقه در میدان حاضر شد که در این مدت 16 امتیاز، 15 ریباند و 8 پاس منجر به گل داشت.

دومین بازی دو تیم امروز برگزار خواهد شد.


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : شنبه ۱۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در دیدارهای صبح امروز (شنبه) لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا، نوار 12 پیروزی تیم بسکتبال کلیولند کاوالیرز در سالن «بنکرز لایف فیلدهاوس» شهر ایندیاناپولیس پاره شد. یاران لبران جیمز در بازی صبح امروز خود با نتیجه 103 بر 99 مغلوب ایندیانا پیسرز شدند تا پایانی برای پیروزی‌های متوالی کلیولند باشد.

کلیولند جیمز

کلیولند در سال 2010 و زمانی که جیمز هنوز به میامی هیت نرفته بود به رکورد 13 پیروزی متوالی رسیده بود.

تمام بازیکنان اصلی پیسرز در این بازی بیش از 10 امتیاز گرفتند. در دیدارهای صبح امروز تمام میزبان‌ها به غیر از اوکلاهماسیتی تاندر بر میهمانان خود غلبه کردند.

نتایج دیدارهای صبح امروز لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا به شرح زیر است:

میامی 85 – سان آنتونیو 98
یوتا 93 – فینیکس 100
گلدن استیت 116 – آتلانتا 124
فیلادلفیا 96 – بوستون 107
دنور 88 – دیترویت 98
میلواکی 111 – هیوستون 117
ممفیس 89 – مینه‌سوتا 90
نیواورلینز 116 –اوکلاهماسیتی 113
نیویورک 88 – بروکلین 92
لیکرز 97 – اورلاندو 103 (وقت اضافه)
کلیولند 99 – ایندیانا 103
کلیپرز 107 – تورونتو 123

در پایان بازی‌های امروز، آتلانتا هاوکس و تورونتو رپتورز در صدر کنفرانس شرق و فیلادلفیا سونی سیکسرز و نیویورک نیکس در انتهای جدول این کنفرانس هستند. تیم‌های گلدن استیت وریرز و ممفیس گریزلیز نیز در صدر کنفرانس غرب و لس آنجلس لیکرز  و مینه‌سوتا تیمبروولوز در قعر این کنفرانس قرار دارند.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : شنبه ۱۸ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

ملی‌پوش تیم بسکتبال تیم ملی گفت: اشتباه داوران در ثانیه های پایانی بازی با مهرام در نتیجه تاثیرگذار بود.

خبرگزاری فارس: اشتباه داوران در ثانیه‌های پایانی در نتیجه تاثیرگذار بود/ لیگ ملی کمکی به بسکتبال نمی‌کند

محمد جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شکست مقابل مهرام و نایب‌قهرمانی در لیگ ملی بسکتبال اظهار داشت: بازی خوبی بود اما ما شروع خوبی نداشتیم و از همان ابتدا از حریف عقب افتادیم. در ادامه مسابقه توانستیم اختلاف امتیاز را جبران کنیم.

وی ادامه داد: در اواخر مسابقه 2-3 سوت اشتباه داوران خیلی در نتیجه تاثیرگذار بود. 28 ثانیه به پایان بازی مانده بود که توپ به پای حریف خورد و بیرون رفت اما داور باز هم توپ را به آنها داد. در چند صحنه نیز صحنه‌های 50-50 را به سود مهرام سوت می‌زدند.

ملی‌پوش تیم ملی بسکتبال پتروشیمی عنوان کرد: ما در دور مقدماتی از مهرام عقب ماندیم و با این شرایط باز هم می‌توانستیم به قهرمانی برسیم. یکی دو بازیکن ما در بازی روز گذشته روز خوب‌شان نبود و شوت‌هایشان نمی‌رفت.

جمشیدی در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسید برخلاف بازی سوم در تهران در مسابقه چهارم عملکرد بهتری نداشتید، گفت: درست است ما در دفاع یک مقدار اشتباه داشتیم و همین موضوع باعث شد از حریف عقب بیفتیم اما باز هم می‌گویم داوری در چند صحنه بسیار تاثیرگذار بود. ما با این نتیجه شرمنده هواداران شدیم چون نتوانستیم برای آنها قهرمانی بیاوریم.

وی تاکید کرد: این نتیجه جبران نمی‌شود اما ما در لیگ حرفه‌ای تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که به قهرمانی برسیم.

بازیکن پتروشیمی در پایان در خصوص لیگ ملی عنوان کرد: خیلی‌ها مخالف لیگ ملی هستند چون هر مربی که در جلسه سازمان لیگ می‌نشیند بر اساس شرایط تیم خود حرف می‌زند و این درست نیست ما باید برای پیشرفت بسکتبال کشورمان تلاش کنیم. اگر بازیکن خارجی در بسکتبال ایران حضور داشته باشد قطعا همه بازیکنان پیشرفت می‌کنند. فکر نمی‌کنم لیگ ملی چندان به پیشرفت بسکتبال ما کمک کند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : جمعه ۱۷ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
گارد راس تیم ملی بسکتبال قهرمانی در ماهشهر را شیرین توصیف کرد.

 1422895514617_arash khamooshi -9.JPG

فرید اصلانی در گفت‌وگو با ایسنا،‌درباره قهرمانی در لیگ ملی بسکتبال اظهار کرد: هیچ کدام از ما بازیکنان مهرام فکر نمی‌کردیم در تهران شکست بخوریم و کار به بازی سوم برسد. تمام تلاشمان را کردیم که در همان مسابقه کار را تمام کنیم اما در آن روز خیلی بود بودیم و نتوانستیم حرفی برای گفتن داشته باشیم. بازی سوم که با شکست برای ما به پایان رسید را فراموش کردیم و تصمیم گرفتیم با انجام کاری بزرگ در ماهشهر به قهرمانی برسیم. کار سختی بود و خدا را شکر با عملکردی تیمی به این هدف رسیدیم. به نظر من پیروزی برابر پتروشیمی در ماهشهر کار بزرگی بود و بازیکنان ما واقعا خواستند که این کار را انجام بدهند.

گارد راس ملی پوش مهرام با اشاره به شرایط دیدار سوم افزود: پتروشیمی پیش از مسابقه قبلی ما تغییراتی در کادرفنی داشت و به همین دلیل با تغییرات در سبک بازی وارد میدان شد و طبیعتا ما هم سردرگم شدیم اما بعد از آن مسابقه که بدترین بازی لیگ ما بود کادر فنی تیم به خصوص آقای هاشمی بازی را آنالیز کردند و تمام نکات لازم را به ما گفتند. تمرین زیادی انجام دادیم و با شناخت از برنامه‌های پتروشیمی وارد میدان شدیم. خدا را شکر که توانستیم انتظارهای کادرفنی را برآورده کنیم و به قهرمانی برسیم.

او در پاسخ به این سوال که قهرمانی خارج از خانه چه حسی داشت؟ بیان کرد: به نظر من قهرمانی در تهران و ماهشهر شیرینی منحصربه فرد خودشان را دارند. از یک طرف دوست داشتیم در تهران و برابر هواداران خودمان قهرمان شویم و در طرف دیگر قهرمانی در ماهشهر لذت خاص خودش را داشت. پتروشیمی بازیکنان بزرگی چون صمد نیکخواه بهرامی و حامد آفاق دارد و پیروزی برابر این تیم و آن هم در خانه خودش واقعا شیرین است. خدا را شکر که بعد از دو سال توانستیم دوباره قهرمان شویم.

اصلانی همچنین بیان کرد: مهرام در این فصل تیمی جوان‌تر از پتروشیمی و دانشگاه آزاد داشت و شاید در ابتدا کسی انتظار قهرمان شدن از ما را نداشت و خیلی‌ها قهرمانی را بین پتروشیمی و دانشگاه آزاد تقسیم می‌کردند اما همدلی تیم و تلاش مجموعه باعث شد تا آن حس پیروزی طلبی در ما زیاد شود و برای قهرمانی مبارزه کنیم که خدا را شکر موفق شدیم.

ملی‌پوش بسکتبال ایران که چهارمین فینال و دومین قهرمانی‌اش در لیگ بسکتبال را تجربه کرد درباره لیگ حرفه‌ای گفت: طبق آنچه به ما اعلام شده بیست و هفتم بهمن لیگ حرفه‌ای آغاز می‌شود. باشگاه به ما گفت تا دوشنبه استراحت کنیم و پس از آن تمرین‌ها آغاز می‌شود و باید ببینیم شرایط چطور خواهد بود.

او درباره عملکرد خودش در این فصل نیز بیان کرد: خدا را شکر از خودم راضی هستم و فکر می‌کنم توانستم به تیمم کمک کنم اما در نهایت کادرفنی و باشگاه باید نظرش را اعلام کند که آیا از ما راضی هستند یا نه. امیدوارم راضی باشند.

اصلانی در پایان به سوال ایسنا مبنی بر اینکه درگیری لفظی‌اش با صمد نیکخواه بهرامی به چه دلیل بود؟ تصریح کرد: نکته واقعا خوب صمد این است که حس جاه‌طلبی و پیروزی خواستن دارد. من با او سه سال کار کردم و واقعا همیشه به دنبال برد است. از این نظر صمد یک الگوی خوب برای بسکتبال ایران است. در جریان این مسابقه نیز من همانند او برای بردن مبارزه می‌کردم و می‌خواستم تیمم برنده میدان شود. من هیچوقت به خودم اجازه نمی‌دهم به بزرگتر از خودم بی‌احترامی کنم، حالا این بزرگتر کاپیتان تیم ملی و پرافتخارترین بازیکن ایران هم باشد. شرایط طبیعی مسابقه بود و من در آن زمان حرفی به صمد نزدم. اگر دلخوری هم پیش آمده از او معذرت می‌خواهم. فقط برای بردن تیمم تلاش می‌کردم و قصد بی‌احترامی به او نداشتم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : جمعه ۱۷ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
گمان می‌کنم داوران می‌خواستند بازی را مدیریت کنند. آن‌ها با هر خطایی در سوت خود می‌دمیدند که این موضوع در دیداری که دو تیم پا به پای هم جلو می‌رفتند، دست و پای ما را بست.

فوروارد تیم پتروشیمی بندرامام معتقد است 5 خطائه شدن و خروج او از زمین روی شکست تیم‌اش برابر مهرام تاثیرگذار بود.

حامد سهراب‌نژاد به خبرنگار ایلنا گفت: بازی را خوب آغاز کردیم و نیمه اول از حریف برتر بودیم اما با شروع بازی در کوارتر سوم ورق برگشت، پرتاب‌های ما وارد سبد حریف نشد و مهرامی‌ها پشت‌سر هم امتیاز گرفتند. فکر می‌کنم در مقاطعی از بازی حتی 11 امتیاز هم از ما پیش افتادند.

وی افزود: جبران این امتیازات خیلی سخت بود اما با تجربه بالای بازیکن خود به بازی برگشتیم و حتی مجدداً از این تیم پیش افتادیم تا تماشاگران در لحظات پایانی شاهد بازی نزدیکی باشند.

فوروارد پتروشیمی در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود تجربه بالایی که داشت در حساس‌ترین زمان بازی 5 خطائه شد،‌ توضیح داد: بازی سنگینی بود. حتی چند بازیکن خوب مهرام هم 5 خطائه شدند. به هر حال فکر می کنم خروج من از زمین روی باخت ما بی‌تاثیر نبود و شاید اگر این اتفاق نمی‌افتاد، پترو بازی را نمی‌باخت. متاسفانه در کوارتر چهارم با خروج بازیکنان پست‌های 4 و 5، مجبور شدیم از نفرات ذخیره در این پست‌ها استفاده کنیم.

سهراب‌نژاد درباره داوری این دیدار اظهار کرد: گمان می‌کنم داوران می‌خواستند بازی را مدیریت کنند. آن‌ها با هر خطایی در سوت خود می‌دمیدند که این موضوع در دیداری که دو تیم پا به پای هم جلو می‌رفتند، دست و پای ما را بست.

وی درباره ماندن یا رفتنش از پتروشیمی بندرامام گفت: زود است که درباره این موضوع صحبت کنم. به هر حال لیگ ملی تمام شد و حالا ما به لیگ دیگری که پیش‌رو داریم فکر می‌کنیم.

تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام دیروز با نتیجه 74 بر 73 مغلوب مهرام شد تا شاگردان مصطفی هاشمی فاتحان نخستین لیگ ملی بسکتبال ایران نام بگیرند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : جمعه ۱۷ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |

قزوین-ایرنا- سرمربی تیم هفت الماس قزوین با اشاره به کسب عنوان چهارمی تیمش در مسابقات لیگ برتر، گفت: این عنوان برای بسکتبال قزوین بسیار ارزشمند است و چیزی از قهرمانی کم نداشت.

 

ˈمحمدرضا اسلامیˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اظهار رضایت از عملکرد شاگردان خود در مسابقات لیگ برتر، افزود:باید به کسب این عنوان افتخار کنیم چراکه تیم ما در این رقابت ها فراتر از توان و بضاعت خود ظاهر شد.

این مربی گفت: تیم ما در حالی مکان چهارم جدول را به خود اختصاص داد که نسبت به پنج تیم پایین تر از خود تجربه کمتری داشت و به لحاظ مالی نیز از آنها هزینه پایین تری کرده بود.

وی با قدردانی از تلاش ها و زحمات بازیکنان خود، به دیدار تیمش در مسابقه رده بندی دوم با دانشگاه آزاد که شب گذشته (پنجشنبه) برگزار شد، اشاره کرد و با بیان اینکه شاگردانش در این دیدار با روحیه نامناسبی به میدان رفتند، گفت: بچه های ما روحیه خود را در دیدار قبل که بازی برده را در ثانیه های آخر با شکست عوض کردند، از دست داده بودند.

سرمربی تیم هفت الماس قزوین، نبود هواداران را نیز که بدلیل محرومیت در این مسابقه حضور نداشتند را از دیگر عوامل کم انگیزگی بازیکنان تیمش در این دیدار دانست و افزود: دانشگاه آزاد در این مسابقه روز خوبی داشت و بسیار با انگیزه و آماده ظاهر شد.

اسلامی از دانشگاه آزاد به عنوان یکی از قدرتمندترین تیم های بسکتبال کشور یاد کرد و گفت: این تیم در مسابقات لیگ برتر موفق به شکست تیم مهرام و پتروشیمی بندر امام که عنوان اول و دومی را از آن خود کردند، شده بود اما در برابر این تیم در چهار دیدار انجام شده در لیگ نمایش خوبی داشتیم و در بازی آخر نیز بازیکن 14 ساله خود را به میدان فرستادیم و عملکرد خوب او برایمان بسیار امیدوارکننده بود.

این مربی به محرومیت هواداران تیمش از دیدار با دانشگاه آزاد نیز انتقاد کرد و با بیان اینکه یار ششم خود را در این مسابقه در اختیار نداشتیم، افزود: هنوز هم نمی دانیم که علت محرومیت تماشاگران تیم ما چه بود.

وی با بیان اینکه عدل و انصاف باید در مورد تمامی تیم ها مورد توجه و رعایت قرار بگیرد، افزود: اگر فرض بر این باشد که تیم ما به خاطر حرکت غیرورزشی هواداران خود از این بازی با تماشاگر محروم شد، فحاشی های مربوط به دیدار دانشگاه ازاد-پتروشیمی را همه در تلویزیون شنیدند و دیدند، اما خبری از محرومیت نشد.

اسلامی، حکم به برگزاری بدون تماشاگر بازی تیمش با دانشگاه ازاد را ناعادلانه خواند و با بیان اینکه این خبر در لحظات آخر به ما اعلام کردند، گفت: دیواری از دیوار هفت الماس کوتاه تر پیدا نکردند و ما نیز چاره ای جز تمکین از خواسته های فدراسیون نداریم.

سرمربی تیم هفت الماس قزوین، محروم کردن تماشاگران از تماشای مسابقات را بزرگترین ضربه به بسکتبال دانست و با بیان اینکه این کار حامیان این رشته را دلسرد و ناخشنود می کند، گفت: مسببان این کار باید پاسخگو باشند.

اسلامی با بیان اینکه نباید با چنین اقداماتی به بسکتبال ضربه زد، ادامه داد:در شرایطی که دهها میلیارد تومان هزینه هر یک از تیم های فوتبال می شود اما در برخی از مسابقات این رشته شاهد حضور حتی یکهزار تماشاگر نیز نیستیم اما در خیلی از دیدارهای بسکتبال که شاید مجموع هزینه های یک تیم آن پول قرارداد یک فوتبالیست نیز نشود شاهد حضور دو تا سه هزار تماشاگر هستیم.

این مربی با بیان اینکه مشکل مالی نداریم و می توانیم در لیگ حرفه ای بسکتبال ایران نیز شرکت کنیم، گفت: با پایان مسابقات لیگ ملی، خود را برای حضور قدرتمند در لیگ حرفه ای که از اواخر ماه جاری آغاز می شود، آماده خواهیم کرد.

سرمربی تیم هفت الماس قزوین افزود: با توجه به سیاست های باشگاه در این دوره از مسابقات قصد جذب بازیکن خارجی را نداریم و پول این کار به عنوان پاداش بین بازیکنان فعلی تیم تقسیم خواهیم کرد تا آنها با روحیه و انگیزه بیشتری در مسابقات حاضر شوند.

سرمربی تیم هفت الماس در پایان اظهارامیدواری کرد با حمایت مسوولان قزوین، زمینه ماندگاری هفت الماس به عنوان حامی مالی بسکتبال این استان برای سال های آینده نیز فراهم شود.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : جمعه ۱۷ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
تهران / واحد مرکزی خبر / ورزشی 1393/11/17
هفته ششم دور دوم گروهی (یک هشتم نهایی) بسکتبال قهرمانی باشگاه های اروپا - یورولیگ دیشب آغاز شد.
به گزارش پایگاه اختصاصی مسابقات ، نتایج و برنامه این رقابت ها به شرح زیر است :
** گروه یک :
رئال مادرید 97 - 73 بارسلونا
ستاره سرخ بلگراد صربستان 68 - 70 ژالگیریس لیتوانی
گالاتاسرای ترکیه 94 - 97 مکابی الکترا رژیم صهیونیستی
* برنامه - جمعه 17 بهمن :
آلبا برلین آلمان - پاناتینایکو یونان
- در گروه یک تیم رئال مادرید با 11 امتیاز در صدر باقی ماند.
** گروه دو :
المپیاکو یونان 84 - 76 زسکامسکو روسیه
* برنامه - جمعه 17 بهمن :
فنرباغچه اولکر ترکیه - لابورال کوتشا اسپانیا
اونیکاخا مالاگا اسپانیا - نیژنی نووگراد روسیه
امپوریو آرمانی میلان ایتالیا - آنادولو افس پیلسن ترکیه
- در گروه دو تیم زسکامسکو با 11 امتیاز در صدر باقی ماند و المپیاکو با 11 امتیاز دوم است.
از هر گروه 4 تیم به مرحله پلی آف (یک چهارم نهایی) صعود می کنند.


موضوعات مرتبط: اروپا

تاريخ : جمعه ۱۷ بهمن۱۳۹۳ | | نویسنده : araz |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.