فدراسیون بین‌المللی بسکتبال روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد بازیکنانی که محدودیت پوشش سر به دلیل مذهب خود دارند می‌توانند به صورت آزمایشی در بعضی از مسابقات با پوشش اسلامی ظاهر شوند.

 

به گزارش ایسنا، هیات مدیره FIBA در جلسه خود در حاشیه بازی‌های جهانی تصمیم گرفت که برای دو سال به صورت آزمایشی بازیکنان زن بتوانند از پوشش سر استفاده کنند.

 

در قوانین قبلی FIBA، بازیکنانی تنها می‌توانستند از هدبندهایی با عرض پنج سانتیمتر برای نگه داشتن موهای خود استفاده کنند. با این حال بازیکنانی در دنیا وجود دارند که مذهب آنها اسلام و سیک است. این افراد به دلایل مذهبی از پوشش سر استفاده می‌کنند. 

 

ابراهیم هوپر، مدیر روابط عمومی، شورای ارتباطات آمریکایی – اسلامی در این باره گفت: ما از این تغییر در قوانین FIBA استقبال می کنیم، زیرا بدین شکل مسلمانان و سیک‌ها و همه کسانی که می‌خواهند باورهای خود را حفظ کنند، می‌توانند در مسابقات بسکتبال شرکت کنند. باید به FIBA تبریک گفت که به همه بازیکنانی که باورهای مذهبی خود را دارند پاسخ مثبت داده است.

 

در این دوره آزمایشی هر فدراسیون ملی که بخواهد بازیکنانش با پوشش در مسابقه ظاهر شوند باید درخواستی به FIBA ارائه دهد و در صورت قبول شدن درخواست باید سالی دو بار گزارش به FIBA داده شود. 

 

FIBA همچنین اعلام کرده است که در مسابقات بسکتبال سه به سه نیز اگر خطری برای بازیکنان ایجاد نشود اجازه خواهد داد تا آنها از پوشش سر استفاده کنند. هیات مدیره FIBA دوباره در سال 2015 این مساله را ارزیابی خواهد کرد و بررسی کلی در سال 2016 انجام خواهد شد و تصمیم گیری می‌شود که آیا برای المپیک 2016 این قانون پا بر جا بماند یا خیر.

 

آکرمن یکی از اعضای FIBA که طرفدار این حرکت است می‌گوید: این یک شروع است و بسیار هم حرکت خوبی است. در بعضی از مناطق جهان لباس‌های فرهنگی شرط بازی کردن هستند. با قرار دادن این قانون زنان این کشورها می‌توانند بسکتبال بازی کنند و این یک امتیاز بزرگی است. 

 

از سال 2012 نیز فیفا بعد از تشکیل شدن یک کمپین توسط یکی از اعضای کمیته‌ از اردن، به زنان مسلمان اجازه داد تا با حجاب در مسابقات ظاهر شوند.


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : چهارشنبه 26 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

فدراسیون بسکتبال در حالی قصد دارد برای لیگ برتر بسکتبال برنامه‌ریزی کند که فقط 8 تیم اعلام آمادگی کرده‌‌اند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، لیگ برتر بسکتبال در چند سال گذشته دارای نوسان زیادی بوده است. تیم‌هایی زیادی در لیگ حضور پیدا کرده‌اند که آمد و رفتن‌شان به یک فصل یا دو فصل ختم شده است. در یکی دو سال گذشته وضعیت بدتر بوده و حتی برخی تیم‌ها مانند پاسارگاد شیراز و همیاری زنجان در میانه فصل به دلیل مشکلات مالی که داشتند، مسابقات را رها کردند و هنوز هم مطالبات بازیکنان و کادرفنی باقی مانده است.

نبود اسپانسر خوب و تبلیغات کافی شاید بزرگترین مشکل باشد. وقتی تبلیغات و پخش تلویزیونی به اندازه‌ای نباشد که اسپانسر را قانع کند، مسلما در این رشته سرمایه‌گذاری نمی‌کند.

 برای بسکتبالی که قدرت اول آسیا است و ادعای جهانی شدن را دارد، این نوع حرکت‌ها قطعاً زیبنده نیست؛ حرکت‌هایی که فدراسیون بسکتبال را مجاب کرده برای فصل جاری از تیم های جدیدی که می‌آیند، مبلغ 700 میلیون تومان را به عنوان ودیعه بگیرد تا اگر کنار کشیدند، پول بازیکنان و کادر فنی را پرداخت کند. شرطی که شاید خیلی از تیم‌هایی را هم که قصد حضور دارند را فراری دهد، چون تیمی که قصد دارد یک یا دو میلیارد هزینه کند، مسلما با این شرایط کارش سخت‌تر می‌شود.

به نظر می‌رسد، فدراسیون بسکتبال باید راه‌های دیگری را آزمایش کند. البته محمود مشحون، رئیس فدراسیون بسکتبال بارها در مصاحبه های خود گفته است که ما همه گونه حمایت از تیم‌ها انجام می‌دهیم، اما مدیران باشگاه‌هایی که کنار کشیده یا با مشکل مواجه شده‌اند، از فدراسیون به شدت انتقاد کرده و عنوان کرده‌اند فدراسیون رفتار خوبی با آنها نداشته است.

با تمام این مسائل آیا برگزاری لیگ بسکتبال با حضور 8 تیم کافی به نظر می‌رسد؟

*کبیر: هزینه تیم‌داری در لیگ برتر بالاست/ وقتی کسی نیاید، مجبوریم با 8 تیم برگزار کنیم

اسدالله کبیر پیشکسوت و سرمربی سابق تیم ملی بسکتبال نظرش این است که وقتی تیمی نباشد، نمی توانیم لیگ را تعطیل کنیم و باید با 8 تیم مسابقات را برگزار کنیم. او می‌گوید هزینه تیم‌داری در لیگ برتر بالا است و وقتی باشگاه‌ها بودجه نداشته باشد، برای حضور و یا در میانه راه به مشکل می‌خورند. فوتبال با آن همه درآمدزایی باز هم در میانه راه به مشکل می‌خورد.

وی ادامه می‌دهد: فدراسیون برای جلوگیری از کناره گیری تیم‌ها در میانه فصل قانون دریافت 700 میلیون پیش از آغاز فصل را در نظر گرفته است که فکر می‌کنم با این شرایط حضور تیم‌های جدید سخت شود.

*هاشمی: ظرفیت بسکتبال ایران 12 تیم است

مصطفی هاشمی، سرمربی سابق مهرام نظر دیگری دارد. او می‌گوید لیگ باید با تعداد تیم بیشتری برگزار شود. ظرفیت بسکتبال ایران با وجود بازیکنان و اسپانسرهایی که وجود دارد، 12 تیم است.

وی ادامه اد: مهم این است که در انتخاب اسپانسرها درست عمل کنیم، اما در چند سال گذشته در این زمینه ضعیف عمل کرده‌ایم. تبلیغات در این زمینه تاثیر زیادی دارد. والیبال به خاطر نتایجی که کسب کرده است جامعه را تحت تاثیر قرار داده و نگاه‌ها به این رشته بیشتر شده است. به نظر من نتایجی که کسب می‌شود به همراه تبلیغات یکی از راه‌های جذب تیم‌ها و اسپانسرها برای سرمایه گذاری در لیگ است.

* چرا سرمایه گذاری در بسکتبال مانند والیبال نیست؟

برخی از کارشناسان می‌گویند، فدراسیون بسکتبال همانند والیبال با اسپانسرها رفتار نمی‌کند. آنها معتقدند اگر مشکلی برای اسپانسری وجود داشته باشد، فدراسیون برای حل اقدام می‌کند و حتی پیش از فصل برای آوردن تیم‌ها و اسپانسرها به لیگ اقدام می‌کند تا چرخ این رشته برای پیشرفت با سرعت بیشتری بچرخد، اما در فدراسیون بسکتبال ظاهرا به شکل دیگری است.

محمود مشحون بارها گفته است ما به دنبال اسپانسر نمی‌رویم و هرکس دوست داشت، می‌تواند، بیاید.

*مشحون: وزیر ورزش گفت کمیت مهم نیست، کیفیت را در نظر بگیرید

رئیس فدراسیون بسکتبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، عنوان کرد: من در این زمینه با وزیر ورزش صحبت کرده‌ام و او به ما تاکید کرد که بحث کمیت مهم نیست و کیفیت را در نظر بگیرید. من هم با همین صحبت‌ها پیش می‌روم اگر 8 تیم هم وجود داشته باشند، با همین تعداد لیگ را آغاز می‌کنیم.

به هرحال هنوز زمانی برای آغاز لیگ تعیین نشده است و به احتمال زیاد باید میانه آبان را زمان آغاز لیگ بدانیم و باید دید تا آن زمان تیم دیگری به این تعداد اضافه می‌شود یا باید برخی از بازیکنانی که فصل گذشته در لیگ برتر بازی می‌کردند باید به دسته‌های پایین‌تر کوچ کنند.


موضوعات مرتبط: اخبارفدراسیون

تاريخ : چهارشنبه 26 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
تهران / واحد مرکزی خبر / ورزشی                                         1393/06/25
فدراسیون بسکتبال اسپانیا اعلام کرد خوان انتونیو اورنگا مربی این تیم  روز سه شنبه در پی شکست بازیکنان تیمش در مرحله یک چهارم پایانی رقابت های جام جهانی بسکتبال 2014 از سمت خود استعفا کرد.
هفدهمین دوره جام جهانی بسکتبال 2014 به میزبانی اسپانیا و در شش شهر مادرید ، بارسلون ، باراکالدو ، لاس پالماس ، سویا و گرانادا برگزار شد.
فدراسیون بسکتبال اسپانیا در بیانیه ای اعلام کرد :«اورنگا با اشاره به عدم کسب نتایج مورد انتظار در رقابت های جام جهانی از سمت خود استعفا کرد.» این منبع تصریح کرد سمت جدیدی در فدراسیون بسکتبال به وی پیشنهاد خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از مادرید، اورنگا چهل و هشت ساله که سال گذشته این سمت را برعهده گرفته بود، در رقابت های یورو 2013 به میزبانی اسلوونی نتواست از دو عنوان قهرمانی اروپا این تیم در سال های 2009 و 2011 دفاع کند.


موضوعات مرتبط: اروپا

تاريخ : چهارشنبه 26 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
 

 

 

آرازبسکت -ورژ آبکاریان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد غیبت داوران ایران در جام جهانی بسکتبال که در اسپانیا برگزار شد، اظهار داشت: فدراسیون جهانی داورانی را برای رقابت‌های جهانی و المپیک انتخاب می‌کند که همه شرایط از جمله، سابقه، تسلط کامل بر زبان انگلیسی و ارتباطات را یکجا داشته باشد. تنها داور خوب بودن ملاک نیست.

وی ادامه داد: ما داور خوب در کشور زیاد داریم، اما تمام شرایطی که مدنظر فدراسیون جهانی است را یک جا ندارند. البته گزارش‌هایی هم که به دست آنها می‌رسد، مهم است. متاسفانه برخی در داخل در مورد این موضوع شیطنت‌هایی می‌کنند و گزارش‌های منفی به فیبا می‌دهند و ما دیگر نمی‌توانیم جلوی این مسائل را بگیریم و کاری انجام دهیم.

رئیس کمیته داوران فدراسیون بسکتبال با اشاره به شرایط داوری در آسیا گفت: داوران ما بسیار بهتر از نماینده کویت در جام جهانی قضاوت می‌کردند، اما ارتباطات حرف اول را می‌زند. فدراسیون بسکتبال قطر 200 هزار یورو برای 17 داور برای حضور در کلاس‌های داوری در اسپانیا هزینه کرده است که این مبلغ در کل فصل ما هزینه نمی‌شود. بهترین داور آنها در حد داور درجه 3 ما هم نیست، اما هزینه‌ای که می‌کنند، بسیار قابل توجه است.

آبکاریان با اشاره به حضور دو داور ایرانی در بازی‌های آسیایی اظهار داشت: اگر قرار باشد تمام مسابقات بازی‌های آسیایی را هم به ما بدهند، مشکلی در مورد داوری نخواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که زمانی آوانسیان در المپیک و جهانی قضاوت می‌کرد و چه زمانی می‌توانیم باز هم در این رقابت‌ها نماینده داشته باشیم، گفت: صالحیان داور سمنانی ما در چند سال گذشته بسیار خوب کار کرده است و فینال لیگ را هم قضاوت کرد. کمیته داوران و فدراسیون روی این داور سرمایه گذاری می‌کند و فکر می‌کنم یکی دو سال دیگر او را در مسابقات مهم جهانی ببینیم.


موضوعات مرتبط: داوری

تاريخ : چهارشنبه 26 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-مدیر فنی تیم بسکتبال مهرام گفت: با چند مربی برای فصل آینده صحبت کرده‌ایم و هاشمی هم جزء گزینه های ما است.

خبرگزاری فارس: با چند مربی صحبت کرده‌ایم و هاشمی هم یکی از گزینه‌های‌مان است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسئولان مهرام برای انتخاب سرمربی فصل آینده خود چند مربی را مدنظر دارند و با مذاکراتی هم داشته‌اند که در این بین نام مصطفی هاشمی، سرمربی فصل گذشته نیز مطرح است.

همایون ایزدپناه، مدیرفنی مهرام در این زمینه گفت: با 2، 3 مربی برای فصل آینده صحبت کرده‌ایم. گزینه‌هایمان هم داخلی هستند، هم خارجی.

وی در خصوص پیشنهاد این باشگاه به مصطفی هاشمی گفت: خود من با وی صحبت کردم. به هرحال هر باشگاهی در ایران 4 گزینه داشته باشد، حتما یکی از آنها مصطفی هاشمی است.

مدیر فنی مهرام گفت: زمان زیادی را برای انتخاب مربی از دست داده ایم و سعی می‌کنیم تا آخر مربی مورد نظرمان را انتخاب کنیم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-بهنام یخچالی به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران گفت: جام جهانی بسکتبال در این سن برای من تجربه گرانبهایی بود. در این مسابقات از بازیکنانی که فیلم بازی آنها را برای آموزش نگاه می کردم، چیزهای زیادی یاد گرفتم. 

وی ادامه داد: در جام جهانی نکات زیادی از نظر اخلاقی و فنی یاد گرفتیم. بسکتبال ما را با حریفان جهانی نمی توان مقایسه کرد اما اگر در طول سال چند مسابقه تدارکاتی با تیم های مطرح داشته باشیم تفاوت سطح آنقدر هم زیاد نیست که جبران نشود. 

بازیکنان مطرح جهانی با دیگران فرقی نداشتند

یخچالی در مورد درس های جام جهانی گفت: از هر نظر می توان از حریفان جهانی درس گرفت. از نظر اخلاقی هم یکی از بزرگترین نکاتی که یاد گرفتیم، رفتار بازیکنان بسیار مطرح بود. بازیکنانی که اکثر آنها در لیگ حرفه ای NBA بازی می کنند در کنار هم تیمی های دیگر خود هیچ تفاوتی نداشتند و فرقی میان بازیکنان NBA و دیگر تیم های مطرح اروپایی با بازیکنان دیگر نبود. این بازیکنان با همه بهترین رفتار را داشتند و نشان می دادند که چقدر اخلاق در بسکتبال مهم است.

گارد تیم ملی بسکتبال در مورد شرایط بازیکنان در بازگشت به اردوها توضیح داد: در جام جهانی فشار بدنی زیادی به همه وارد شد اما به نظرم نزدیکی این مسابقات به بازی های آسیایی اینچئون به نفع تیم شد. ضمن اینکه در 2 بازی آخر جام جهانی و حتی بازی با صربستان عملکرد بسیار خوبی داشتیم و به همین دلیل شرایط روحی و روانی تیم هم بعد از جام جهانی با یک هفته استراحت عالی است. امیدوارم در این یک هفته تمرین دوباره به مرز آمادگی برسیم.

جام جهانی به تیم اعتماد به نفس داد

انتظار زیاد از تیم ملی برای گرفتن طلای بازی های آسیایی فشار ذهنی به بازیکنان وارد می کند؟ یخچالی پاسخ می دهد: از همان ابتدای کار به ما می گفتند که هدف اصلی تیم بازی های اینچئون است و همه از این انتظار خبر داریم اما فشاری روی تیم حس نمی شود. حضور در جام جهانی به عنوان سطح اول بسکتبال دنیا باعث اعتماد به نفس بیشتر تیم شد و امیدوارم طلای بازی های آسیایی را بعد از این تورنمنت به دست آوریم.

بازیکن شهرکردی تیم ملی نتیجه دور قبلی تیم ملی در بازی های آسیایی را هم به غیبت بازیکنان خوبی مثل صمد نیکخواه و حامد حدادی مربوط می داند و می گوید: این بار ترکیب ما برای بازی های آسیایی کامل است. تیم های فیلیپین و کره با بازیکنان خارجی خوب و میزبانی بازی ها شرایط خوبی دارند و چین هم بازی های تدارکاتی خوبی با تیم های مطرح دنیا داشته است اما تیم ایران هم امسال کاملا آماده است.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، آسیا

تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-خبرگزاری فارس: حامد حدادی که عملکرد خوبی در جام جهانی ۲۰۱۴ بسکتبال داشت و مورد توجه تیم های اروپایی هم قرار گرفته بود، سرانجام در همان لیگ بسکتبال چین ماندنی شد.

حدادی که فصل گذشته در تیم سیچوآن بازی می‌کرد و با این تیم نتوانست به مرحله پلی‌آف صعود کند، به تازگی و برای فصل جدید با تیم شینگ دائو قرارداد بست.

ملی پوش بسکتبال ایران در جریان رقابت های جام جهانی مورد توجه رئال مادرید هم قرار گرفته بود و در این مسابقات دومین ریباندر برتر جام لقب گرفت.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، آسیا

تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-حامد حدادی، مهدی کامرانی و صمد نیکخواه در میان بهترین‌های جهان از نظر مهارت‌های فردی جای گرفتند.به گزارش ایسنا، با به پایان رسیدن جام جهانی بسکتبال فدراسیون جهانی بهترین بازیکنان و تیم‌ها را در مهارت‌های فردی و تیمی معرفی کرد که تیم ملی ایران نیز در چند مهارت نماینده دارد.

 1409545784275_3608a6b0dccf.jpg

طبق اعلام فدراسیون جهانی امتیازآورترین بازیکن جام جهانی بارئا از پورتوریکو بود، در ریباند بلیچ از فیلیپین بهترین نام گرفت و در پاس منجربه گل نیز کوپونن از فنلاند به عنوان بهترین بازیکن معرفی شد.

 

آمار بازیکنان و تیم‌ها به شرح زیر است:

 

امتیاز:

1.جوزه بارئا از پورتوریکو با میانگین 22 امتیاز

2.آندری بلیچ از فیلیپین با میانگین 21.2 امتیاز

3.بوژان بوگدانوویچ از صربستان با میانگین 21.2

4.پائو گسول از اسپانیا با میانگین 20 امتیاز

6.حامد حدادی از ایران با میانگین 18.8 امتیاز

 

ریباند:

1.آندری بلیچ از فیلیپین با میانگین 13.8 ریباند

2.حامد حدادی از ایران با میانگین 11.4 ریباند

3.جورجویی دینگ از سنگال با میانگین 10.7 ریباند

4.جوانیس بوروسیس از یونان با میانگین 9.2 ریباند

 

پاس منجربه گل:

1.پتری کوپونن از فنلاند با میانگین 5.8 پاس

2.آلمیدا از سنگال با میانگین 5.3 پاس

3.ریکی روبیو از اسپانیا با میانگین 5.1

4.جتر از اوکراین با میانگین 5 پاس

6.صمد نیکخواه بهرامی از ایران با میانگین 4.4 پاس

 

بلاک شات:

1.لی جنگ از کره جنوبی با میانگین 2.6 بلاک

2.پائو گسول از اسپانیا با میانگین 2.3 بلاک

3.آنتونی دیویث از آمریکا با میانگین 2.1 بلاک

4.کیم جونگ از کره جنوبی با میانگین 2 بلاک

 

توپ‌ربایی:

1.ریکی روبیو از اسپانیا با میانگین 3.6 توپ‌ربایی

2.مهدی کامرانی از ایران با میانگین 2.6 توپ‌ربایی

3.جیمز هاردن از آمریکا با میانگین 2.1 توپ‌ربایی

4.بالکمن از پورتوریکو با میانگین 2 توپ‌ربایی

 

 

بهترین تیم در ریباند:

1.آمریکا با میانگین 44.8 ریباند

2.آنگولا با میانگین 40.4 ریباند

3.دومینیکن با میانگین 39.7

 

بهترین تیم در پاس:

1.آمریکا با میانگین 20.4 پاس

2.اسپانیا با میانگین 18 پاس

3.یونان با میانگین 17.7 پاس

 

بهترین تیم در بلاک:

1.کره جنوبی با میانگین 6.6 بلاک

2.اسپانیا با میانگین 5.9 بلاک

3.آمریکا با میانگین 5.6 بلاک

 

بهترین تیم در توپ‌ربایی:

1.آمریکا با میانگین 12.1 توپ‌ربایی

2.ایران با میانگین 9.6 توپ‌ربایی

3.سنگال با میانگین 8.8 توپ‌ربایی

 

بیشترین‌ها:

یونیک موریرا از آنگولا با 38 امتیاز

عمر آسیک از ترکیه با 20 ریباند

آلمیدا از سنگال با 14 پاس منجربه گل

ریکی روبیو با 7 توپ‌ربایی

آنتونی دیویث با 5 بلاک شات


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-سرمربی تیم ملی بسکتبال آمریکا گفت: از اینکه توانستیم قهرمان شویم، احساس بسیار خاص و فوق العاده‌ای دارم.

خبرگزاری فارس: سرمربی آمریکا: به بازیکنانم افتخار می‌کنم/ از اینکه قهرمان شدیم، احساس خاصی دارم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم ملی آمریکا بامداد امروز با پیروزی 129 بر 92 مقابل صربستان قهرمان هفدهمین دوره جام جهانی بسکتبال شد.

«مایک کریژفسکی»(شیشفسکی)، سرمربی آمریکا پس از این قهرمانی اظهار داشت: همه بازیکنان می‌خواستند که کار کنند. آنها همیشه آماده برای تمرین و مسابقه بودند و به  همین دلیل به بازیکنانم افتخار می‌کنم.

وی که با آمریکا قهرمانی المپیک لندن را هم در کارنامه دارد گفت: از اینکه قهرمان جهان نامیده شدیم، خوشحالم و احساس بسیار خوب و خاصی دارم.

هفدهمین دوره جام جهانی از هشتم شهریور آغاز شد و بامداد امروز با قهرمانی آمریکا خاتمه یافت.

تیم ملی بسکتبال کشورمان هم در این رقابت‌ها حضور داشت و با 4 شکست و یک پیروزی در دور مقدماتی به کار خود پایان داد.


موضوعات مرتبط: جام جهانی

تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-سرمربی فصل گذشته مهرام گفت: مسئولان مهرام برای هدایت تیم در فصل آینده با من صحبت کرده‌اند

به گزارش فارس، تیم بسکتبال مهرام فصل گذشته در لیگ برتر بسکتبال با شکست مقابل پتروشیمی به مقام دوم دست یافت.
 
پس از این نایب قهرمانی، مسئولان مهرام با توجه به اتمام قرارداد، پایان کار با مصطفی هاشمی را اعلام کردند، اما این روزها باز هم صحبت بر بازگشت هاشمی به مهرام است.
 
هاشمی در این باره به فارس گفت: مسئولان مهرام برای هدایت تیم برای فصل آینده صحبت‌هایی را با من داشته‌اند، اما هنوز هیچ توافق یا قراردادی بین‌مان به وجود نیامده است.
 
پیش از این حضور گزینه خارجی روی نیمکت مهرام هم مطرح بود.
 
مهرام امسال باید به عنوان نماینده بسکتبال ایران در جام باشگاه‌های آسیا شرکت کند، اما هنوز زمان برگزاری این رقابت‌ها مشخص نشده است.
 

موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش "ورزش سه"، پنجشنبه گذشته شش بازیکن بارسلونا برای دیدن بازی میان آمریکا و لیتوانی در جام جهانی بسکتبال به سنت پالائو رفتند: رافینیا، بارترا، آلوس، پیکه ، نیمار و بوسکتز.

از این جمع، رافینیا، بارترا و آلوس از لیست بازی خط خوردند و پیکه و نیمار بازی را از روی نیمکت آغاز کردند. تنها کسی که از میان این شش نفر در ترکیب اصلی قرار گرفت، بوسکتس بود. جالب آن که از میان این شش نفر بوسکتس تنها کسی بود که در میانه بازی بسکتبال از استادیوم خارج شد.

این اتفاق باعث شد که این شایعه پیش بیاید که پنج نفراول توسط انریکه به خاطر تماشای بدون اجازه بازی بسکتبال تنبیه شده اند اما بوسکتز از طریق دیگران از نارضایتی مربی بارسا مطلع شده است و خود را از استادیوم خارج کرده است.

هر چند که شاید همه این جریان ها اتفاقی باشد و نیمکت نشینی و خط خوردن این پنج بازیکن بی دلیل بوده باشد چرا که بنا به گفته پزشکان بارسا آلوس مصدوم بوده است و پیکه و نیمار به تازگی از کمند مصدومیت رهایی یافته اند.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-رئیس هیات بسکتبال ماهشهر گفت: با تصمیم گرفته شده پتروشیمی بندرامام تنها نماینده پتروشیمی‌ها در لیگ برتر بسکتبال خواهد بود.به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم بسکتبال صنایع پتروشیمی که فصل گذشته در لیگ برتر حضور داشت، امسال با تصمیم گرفته شده توسط هلدینگ خلیج فارس دیگر نمی‌تواند در لیگ برتر تیمداری کند و پتروشیمی بندرامام تنها نماینده پتروشیمی‌ها در لیگ بسکتبال خواهد بود.

خبرگزاری فارس: پتروشیمی بندرامام تنها نماینده پتروشیمی‌های خوزستان در لیگ برتر بسکتبال است

هلدینگ خلیج فارس متشکل از 14 شرکت پتروشیمی است که فقط یک تیم در لیگ برتر بسکتبال خواهد داشت.

سعید قنواتیان، رئیس هیات بسکتبال ماهشهر در این باره به فارس گفت: با تصمیم گرفته شده دیگر صنایع پتروشیمی نمی‌تواند در لیگ برتر تیمداری کند و به دنبال این هستیم تا با اسپانسر دیگری وارد مسابقات شویم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

 تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
TeamW/L
4LTULithuania 6 - 3
5ESPSpain 6 - 1
6BRABrazil 5 - 2
7SLOSlovenia 5 - 2
8TURTurkey 4 - 3
9GREGreece 5 - 1
10CROCroatia 3 - 3
11ARGArgentina 3 - 3
12AUSAustralia 3 - 3
13DOMDominican Republic 2 - 4
14MEXMexico 2 - 4
TeamW/L
15NZLNew Zealand 2 - 4
16SENSenegal 2 - 4
17ANGAngola 2 - 3
18UKRUkraine 2 - 3
19PURPuerto Rico 1 - 4
20IRIIran 1 - 4
21PHIPhilippines 1 - 4
22FINFinland 1 - 4
23KORKorea 0 - 5
24EGYEgypt 0 - 5

موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-در پایان رقابت‌های جام جهانی 2014 بسکتبال که با قهرمانی آمریکا همراه بود، تیم منتخب جام هفدهم مشخص شد.به گزارش فارس، کنس فارید (آمریکا)، پائو گسول (اسپانیا)، نیکولاس باتوم(فرانسه)، ایروینگ(آمریکا) و میلوش نئودوسیچ (صربستان) پنج بازیکنی بودند که تیم منتخب جام را تشکل دادند.

جام جهانی بسکتبال از 8 شهریور در 4 شهر اسپانیا آغاز شد و بامداد امروز در مادرید به پایان رسید.

اسپانیا که یکی از مدعیان قهرمانی بود با شکست مقابل فرانسه از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

تیم ملی بسکتبال کشورمان هم در این رقابت‌ها حضور داشت و با 4 شکست و یک پیروزی در دور مقدماتی به کار خود پایان داد.


موضوعات مرتبط: جام جهانی

تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش ایرنا، تیم آمریکا یکشنبه شب در مادرید اسپانیا و در دیدار نهایی با نتیجه 129بر92 بر صربستان غلبه کرد و در رده نخست ایستاد .

یانکی ها وقت های چهارگانه این مسابقه رابا امتیازهای 35 بر21 ،32بر20 ،38بر26 و 24بر25 به پایان رساندند.

دراین مسابقه ایروین باکسب 26 امتیاز ، امتیاز آورترین بازیکن تیم امریکا بود.

ایروین و ماته کنت از آمریکا، میلوس تئودوسیچ از صربستان، نیکولاس باتوم از فرانسه و پائو گاسول از اسپانیا به عنوان پنج بازیکن برتر این مسابقات انتخاب شدند.

در دیدار رده بندی این مسابقات نیز فرانسه با پیروزی 95 بر 93 مقابل لیتوانی به عنوان سوم دست یافت.

تیم ایران نیز در این مسابقات حضور داشت که در دور اول حذف شد.


موضوعات مرتبط: جام جهانی

تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، اسدالله کبیر امشب در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان در خصوص ادغام تیم بسکتبال شهرداری گرگان و بهشت هیرکان اظهار داشت: ادغام تیم بسکتبال شهرداری گرگان و بهشت هیرکان صحت ندارد.

خبرگزاری فارس: ادغام تیم بسکتبال شهرداری گرگان و بهشت هیرکان صحت ندارد

وی ادامه داد: یک ساعت پیش من تلفنی با آقای کلانتری صحبت کردم و از من به دلیل صحبت یکی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان مبنی بر ادغام دو تیم گلایه کرد و باز هم تاکید داشت که حتما در لیگ به صورت مستقل و با بازیکنان بومی حاضر خواهد شد.

این مسئول تأکید کرد: حتی آقای کلانتری در جلسه روز گذشته هماهنگی فدراسیون با تیم‎های حاضر در لیگ برتر شرکت کرد و آنجا هم بر این موضوع تاکید داشت.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان خاطرنشان کرد: متاسفانه یکی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان نظر بر ادغام دو تیم دارد که اصلا مهم نیست چون شورای شهر 13 عضو دارد و تیم‎داری یک کار جمعی است.

کبیر اضافه کرد: امسال تیم بسکتبال شهرداری گرگان هم مستقل در لیگ حاضر می‎شود و تمام مدیریت تیم در نظارت و اختیار شهرداری و شورای اسلامی شهر گرگان است.

 

به عنوان سرمربی مسائل تیم را پیگیری می‎کنم / برای تیم هیئت‌مدیره تعیین شده است

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در خصوص تعیین مدیری مشخص برای تیم به عنوان مدیرعامل و یا مسئولی که در جایگاه مدیریت پاسخگوی مردم باشد، عنوان کرد: در حال حاضر امسال با توجه به انتقادهای سال گذشته مبنی بر مدیریت تیم، هیئت امنا و هیئت‌مدیره‎ای برای تیم تشکیل شده که شامل اعضای شورای اسلامی شهر گرگان، پیشکسوتان کم‎حاشیه ورزش بسکتبال گرگان و حامیان مالی است.

کبیر بیان کرد: از میان این اعضا به طور طبیعی شهردار گرگان به عنوان مدیرعامل خواهد بود و یک فرد هم به عنوان سخنگوی تیم پاسخ رسانه‎ها و افکار عمومی را خواهد داد.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان در خصوص تائید سرمربیگری وی برای همکاری با تیم در لیگ امسال، تصریح کرد: با توجه به اینکه آقای ربیعی رئیس شورای اسلامی شهر گرگان به من ابلاغ کرد که به عنوان سرمربی تیم موضوعات تیم و آغاز تمرینات و مذاکره با بازیکنان را آغاز کنم من هم از امروز تمرینات را به صورت جدی آغاز کردم و امروز هم تمرین با نظارت خودم انجام شد.

بازیکنان در مصاحبه با رسانه‎ها آزاد هستند / هیچ غیربومی در تیم نخواهد ماند

کبیر در خصوص جذب بازیکنان جدید و یا جدا شدن بازیکنان سال گذشته از تیم تاکید کرد: به طور قطع امسال هیچکدام از بازیکنان غیربومی سال گذشته تیم امسال تیم را همراهی نخواهد کرد و اگر از افراد غیربومی کسی قرار باشد امسال با تیم باشد نوید فرهانی خواهد بود و ساسون نیز با توجه به آنکه چندین سال در گرگان ساکن بوده و در اینجا زندگی می‎کند دیگر گرگانی محسوب می‎شود و امسال تیم را همراهی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: رایزنی‎هایی را هم با برخی از بازیکنان انجام داده‌ایم که باید مذاکرات به پایان برسد تا به صورت نهایی ترکیب تیم را اعلام کنیم.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان در خصوص عدم انجام مصاحبه توسط بازیکنان تیم با رسانه‎ها و دیده شدن نوعی ترس و ممنوعیت مصاحبه در چهره بازیکنان اظهار داشت: من هیچ ممنوعیتی برای هیچکدام از بازیکنان تعیین نکرده و نخواهم کرد و چنین اخلاقی را ندارم.

کبیر عنوان داشت: هر زمان هر خبرنگاری بخواهد با بازیکنی صحبت کند هیچ مشکلی وجود ندارد و اگر نیاز به هماهنگی ه باشد خودم هماهنگی آن را انجام خواهم داد.

وی در پایان یادآور شد: تفکر من این است که هر فردی آزاد است هر مطلبی که به نظرش درست است را بیان کند و هیچ مشکلی در خصوص مصاحبه بازیکنان تیم با خبرنگاران وجود ندارد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور ، اخبارشهرستانها

تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-به گزارش خبرنگار مهر، صفرعلي پائين محلي شامگاه شنبه در یکصد و بیست و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان، افزود:اعتقاد ما بر این است که ورزش استان متولی دارد و متولی آن اداره‎کل ورزش و جوانان با بودجه‎های میلیاردی است.

وي ادامه داد: ما متولی فرهنگ هم نیستیم، فرهنگ در جامعه دستگاه‎های متولی زیادی دارد در همين راستا شورای شهر و شهرداری موضوع حمایتی در توان خود را دارد اما متاسفانه این موضوعات رعایت نشده است؛ اگر این دو مصوبه اجرایی می‎شد شورای چهارم بسيار سريعتر به اهداف خود می‎رسید.

وي با بيان اين نكته كه شهرداري گرگان، 15سال تيم داري رشته بسكتبال را بر عهده داشت، افزود: هزينه هاي زيادي صرف اين تيم شد كه ثمره اي نداشت به همين دليل تیم بسکتبال شهرداری گرگان و بهشت هیرکان ادغام می‎شوند.

اين عضو شورای اسلامی شهر گرگان تصريح كرد: با توجه به اینکه این روزها به آغاز لیگ برتر بسکتبال نزدیک می‎شویم ورزش بسكتبال، دوباره به موضوع داغ شهر و شهروندان تبدیل شده است

وي ادامه داد: امروز اعلام می‎کنم که گرگان در سوپر لیگ بسکتبال دو تیم نخواهد داشت زيرا به این نتیجه رسیده‎ایم که 15 سال هزینه برای بسکتبال گرگان هیچ نتیجه و ثمری نداشته است.

پائين محلي با اعلام اين مطلب كه پیشکسوتان و کارشناسان بسکبتال معتقدند كه گرگان توان دو تیم سوپر لیگی را ندارد، افزود: تصمیم بر این شد، به دلیل اينکه گرگان ظرفیت دو تیم سوپرلیگی را ندارد دو تیم بسکتبال شهرداری گرگان و بهشت هیرکان ادغام شوند و با نام مشترک سولن شهرداري در لیگ برتر شرکت کنند.

رئيس كميسيون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شوراي اسلامي شهر گرگان خاطر نشان كرد: تصمیم بعدی این است که برای مسابقات از بازیکنان و کادر فنی بومی استفاده شود زیرا اگر ما نتوانیم نیروی‎سازی کنیم در آینده به مشکل بر خواهیم خورد.

وي تاكيد كرد: اگر ادعای پایتخت بسکتبال را داریم باید بازیکن و نیرو صادر کنیم نه اینکه نیرو را به خدمت بگیریم و هزینه بالا متقبل شویم.

اين عضو شورا اذعان كرد: با احتساب هزینه‎های انجام شده در شهرداری گرگان برای تیم بسکتبال، هر گرگانی برای بسکتبال 5 هزار تومان پرداخت می‎کند و تصمیم بر این شد که تمام هزینه‎ها با نظارت شورا و هیئت‌مدیره‎ای است که برای این تیم تعیین شده و حتی یک ریال بدون نظارت نباید هزینه شود.

وی در خاتمه يادآور شد: برای آینده بسکتبال گرگان چشم‎اندازی تعریف شد، چراکه اگر بدون برنامه حرکت کنیم نتیجه بسکتبال ما همانند سال 92 خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دومين جلسه پس انتخاب سال دوم هيات رئيسه شوراي اسلامي شهر گرگان درحالي تشكيل شد كه اعضاي شورا با گذشت 40دقيقه از زمان اعلام شده به دليل نرسيدن تعدادشان به حدالنساب از رسميت يافتن جلسه نااميد شده بودند.

در نهايت پس از پيگيري هاي رئيس شورا براي حضور اعضا در جلسه تعداد به حدالنساب رسيده و جلسه با حداقل افراد در شورا تشكيل شد كه به دليل مشكل شخصي يكي از اعضاي شورا و خروج وي ساعت هفت عصر از جلسه، یکصد و بیست و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی كه با 40 دقيقه تاخير آغاز شده بود در ساعت هفت غروب پايان يافت.

درحالي كه 13 عضوبراي شوراي اسلامي شهر گرگان تعريف شده تعدادي از اعضا گاها به صورت مستمر در جلسه حاضر نمي شوند از اين رو عدم حضور همين تعداد مورد نياز در جلسه موجب بر هم خوردن نظم جلسه مي شود.

بر اساس ماده 31 قانون، اعضاي هيات رئيسه و کميسيونهاي شورا بايد در ساعتي که قبلاً براي تشکيل جلسات تعيين مي‌شود حاضر شوند؛ عمل به اين قانون در يكسال گذشته به درستي در شوراي اسلامي شهر گرگان به چشم نمي خورد و ظاهرا در سال جديد هم قرار است به خوبي اجرايي نشود.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ چند بازیکن بسکتبال از ابتدای فصل تابستان دچار مصدومیت های گوناگون شدند که در این میان تنها مصدومیت سامان ویسی در کاپ آسیا جدی بوده و به فصل جدید سوپرلیگ نمی رسد.

در میان ملی پوشان اعزامی به اینچئون تنها سجاد مشایخی با مشکل روبرو بود که عصر روز گذشته تمرینات سبک خود را شروع کرد و به زودی وارد تمرینات گروهی با سایر ملی پوشان می شود.

طبق نظر پزشکان هنوز مقداری لخته خون در چشم مشایخی وجود دارد و احتمالا وی با عینک مخصوص شرایط بازگشت به زمین را پیدا می کند.

آرن داودی هم که به خاطر مشکل زانو حضور در کاپ آسیا و جام جهانی را از دست داد، 10 روز قبل زانوی خود را جراحی کرد. بخشی از غضروف زانوی آرن قبل از کاپ آسیا جدا شده بود که جراحی سنگینی هم برای حل این مشکل نداشت و مدتی طولانی این بازیکن را از بسکتبال دور نمی کند.

گاردرأس اصفهانی تا 10 روز دیگر دویدن را شروع می کند و تا یک ماه دیگر شرایط بازی خواهد داشت.

تردید ویسی در مورد ادامه بسکتبال

سامان ویسی هم که در جریان بازی های کاپ آسیا مصدوم شده بود، حدود 3 هفته قبل زانوی خود را جراحی کرد. ویسی از هفته آینده با کنار گذاشتن عصای خود شرایط راه رفتن پیدا می کند و 2 ماه بعد از آن امکان دویدن خواهد داشت.

گارد تیم ملی بعد از 6 ماه شرایط بازی پیدا می کند اما با توجه به پشت سر گذاشتن چهارمین جراحی سنگین هنوز تصمیمی برای ادامه بازی بسکتبال نگرفته است.

مصدومان لیگ 92-93

سعید داورپناه بازیکن مهرام تهران هم که امسال از ابتدای اردوهای تیم ملی مجبور به کناره گیری از تمرینات و بازی ها شد، سلامتی خود را به طور کامل به دست آورده است. داورپناه از 20 روز قبل تمرینات بسکتبال خود را شروع کرده و حتی امکان رفتن به بازی های ویلیام جونز را هم داشت اما در نهایت همراه تیم به چین تایپه نرفت. 

همچنین وحید حاجیان بازیکن تیم پتروشیمی بندرامام که در جریان بازی های غرب آسیا با مصدومیت سنگین روبرو شد و در ابتدای سال جاری پای خود را جراحی کرد با پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت تمرینات خود را شروع کرده و از 2 هفته دیگر مشکلی برای بازی نخواهد داشت.

به این ترتیب به جز سامان ویسی سایر بازیکنان مصدوم فصل قبل و تعطیلات بعد از لیگ تا پایان فصل تابستان یا اوایل مهر به بازی برمی گردند.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : دوشنبه 24 شهریور1393 | | نویسنده : araz |


موضوعات مرتبط: جانبازان ومعلولین

تاريخ : یکشنبه 23 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
تاريخ : یکشنبه 23 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت- باخبرشدیم جوادمرادی داور خوش اخلاق وخوب تهرانی درغم ازدست دادن پدر بزرگوارخود عزادارمی باشند.

 

http://egytoo.com/wp-content/uploads/2014/04/13457489772.png

ازطرف آرازبسکت مصیبت وارده رابه ایشان وخانواده محترم تسلیت عرض نموده وبرای آن مرحوم علودرجات وبرای خانواده محترم ایشان آرزوی صبروشکیبایی داریم.

مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم مرادی پدر آقای جواد مرادی داور محترم بسکتبال فردا صبح د1393/06/24 دوشنبه 9 صبح از مقابل منزل ایشان واقع درمیدان تسلیحات کوچه قیومی بن بست 2 پلاک یک برگزار خواهد شد ضمنا مراسم ختم در روز دو شنبه 1393/06/24 راس ساعت 17 تا 18.30 در مسجد جامع فاطمیه  واقع در خیابان شهید مدنی بعد از چهار راه سبلان میدان تسلیحات 15 متری تسلیحات  برگزار خواهد شد


موضوعات مرتبط: داوری

تاريخ : یکشنبه 23 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-با توجه به لیست اعلام شده سهمیه قهرمانان جهت حضور در مسابقات لیگ باشگاههای کشور در فصل 94-93  تعدای از قهرمانان انتخاب شده در تیم های ملی که به نحوی در سهمیه اعلام شده بودند ولی چناچه قرارداد دو ساله معتبر با باشگاه خود داشتند جزء سهمیه محسوب نمی شدند.نامبردگان طی نامه ای از فدراسیون و هیئت رئیسه تقاضا داشتند حال که جزء سهمیه محسوب نمی شوند بطور کلی در لیست اعلام شده نیز قرار نداشته باشند ،با هماهنگی فدراسیون و اعضاء هیئت رئیسه درخواست آنها تایید و از لیست نهایی سهمیه قهرمانان ملی اعلام شده خارج شدند.

 

 اسامی بازیکنان خارج شده از سهمیه ملی:

سجاد مشایخی- بهنام یخچالی- آرمان زنگنه- صالح فروتن- میثم میرزائی- محمد اوجاقی- حامد حسین زاده

 

لیست نهایی سهمیه قهرمان ملی فصل 94-93

 1. محمد صمد نیکخواه بهرامی
 2. حامد حدادی
 3. مهدی کامرانی
 4. حامد آفاق
 5. اوشین ساهاکیان
 6. آرن داودی چگانی
 7. اصغر کاردوست پوستین سرائی
 8. ارسلان کاظمی نائینی
 9. روزبه ارغوان
 10. محمد جمشیدی جعفرآبادی
 11. سعید داورپناه
 12. فرید اصلانی حاجی آبادی
 13. محمد حسن زاده صابری اخلاقی
 14. عرفان نساج پور
 15. یونس للـه زاده

موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور ، اخبارفدراسیون

تاريخ : یکشنبه 23 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ تمرینات تیم ملی بسکتبال از عصر روز گذشته 22 شهریور با حضور 10 بازیکن آغاز شد. حامد آفاق و حامد حدادی با اجازه از مسئولان تیم در این تمرین غایب بودند.

مهمد بچیروویچ هم که هنوز به ایران بازنگشته در تمرین حضور نداشت. بچیروویچ امشب راهی ایران می شود و در تمرینات فردا 24 شهریور شرکت می کند.

ملی پوشان در روزهای ابتدایی تمرینات تنها یک نوبت در عصر تمرین می کنند و کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک هم از تمرین عصر فردا بازدید می کند.

تمرینات قبل از اعزام تیم ملی تا پایان هفته جاری ادامه پیدا می کند.

تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله اول بازی های آسیایی اینچئون با تیم فیلیپین هم گروه است و یک تیم از مرحله انتخابی نیز به جمع ایران و فیلیپین می پیوندد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 23 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس روز یکشنبه گفت: به دنبال استعفای 'سید منصور میرکریمی' رییس سابق این هیات، به پیشنهاد این اداره و با موافقت اداره کل و هیات بسکتبال گلستان 'اسحاق عبدا... زاده' به عنوان رییس جدید هیات بستکبال گنبدکاووس انتخاب شد.

' ابراهیم غفاری' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار امیدواری کرد رییس جدید هیات بسکتبال گنبدکاووس بتواند با برنامه ریزی مناسب در جهت رشد و شکوفایی ورزش این شهرستان گام بردارد.

بسکتبال گنبدکاووس در اکثر سالهای دهه هفتاد در دو بخش آقایان و بانوان در لیگ برتر و یا لیگ دسته یک تیمداری می کرد و یکی از قطب های بسکتبال ایران و استان گلستان بود.


موضوعات مرتبط: اخبارشهرستانها ، اخبارهیثت های بسکتبال

تاريخ : یکشنبه 23 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش مشرق، دیدار رده بندی هفدهمین دوره جام جهانی بسکتبال بین تیم های فرانسه و لیتوانی برگزار شد که فرانسوی‌ها توانستند با شکست 95 بر 93 حریف خود، مدال برنز را به خود اختصاص دهند.

در این بازی که در مادرید برگزار شد فرانسوی ها کوارتر اول را 21 بر 19 پیروز شدند، اما در کوارترهای دوم و سوم لیتوانی تیم برتر میدان بود و 23 بر 21 و 29 بر 21 توانست به برتری برسد.

کوارتر چهارم اوج حساسیت بازی بود و بازیکنان فرانسه با عملکرد بهتر موفق شدند 31 بر 22 به پیروزی دست پیدا کرده و در نهایت برنده بازی لقب بگیرند.

فرانسه در مرحله مقدماتی در دیدار با ایران به سختی و تنها با 5 امتیاز اختلاف و با حساب 81 بر 76 به پیروزی رسیده بود.

دیدار فینال جام هفدهم هم امروز بین تیم های آمریکا و صربستان برگزار خواهد شد.


موضوعات مرتبط: جام جهانی

تاريخ : یکشنبه 23 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-مدیر تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم از تعویق یک هفته‌ای برگزار بازی‌های مرحله سوم لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور در قم خبر داد.

خبرگزاری فارس: تعویق یک هفته‌ای برگزاری بازی‌های لیگ‌برتر بسکتبال با ویلچر در قم

علی خوشرفتار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم،‌ اظهار کرد:‌ بعد از برگزاری منظم دیدارهای مراحل اول و دوم از فصل جدید مسابقات لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور اکنون نوبت به برگزاری بازی‌های مرحله سوم رسیده است.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده از سوی انجمن بسکتبال با ویلچر فدراسیون ورزش‌‌های جانبازان و معلولین کشورمان مسابقات گروهی که تیم ایثار قم در آن قرار دارد یعنی گروه نخست مرحله مقدماتی لیگ برتر امسال در مراحل اول و دوم به میزبانی شهرهای شیراز و آمل به انجام رسید.

مدیر تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم افزود: بازی‌های مرحله نخست در هفته پایانی مرداد و روزهای آغازین شهریور ماه به میزبانی تیم پگاه فارس و در شهر شیراز برگزار شد در حالی که میزبان دیدارهای مرحله دوم در روزهای پایانی شهریور ماه شهر آمل و تیم شهرداری این شهر بود.

وی اضافه کرد: قرار بود طبق برنامه‌ریزی قبلی از سوی انجمن بسکتبال با ویلچر فدارسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، بازی‌های مرحله سوم روزهای دوم و سوم مهر ماه به میزبانی تیم ایثار قم و مسابقات مرحله چهارم روزهای نهم و دهم مهر به میزبانی هیئت زنجان به انجام برسد که این برنامه تغییر کرده است.

خوشرفتار افزود: با توجه به اینکه اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بزرگسالان کشورمان برای حضور در بازی‌های پاراآسیایی اینچئون کره جنوبی تشکیل شده است، بازی‌های مرحله سوم با یک هفته تاخیر روزهای نهم و دهم مهر ماه به میزبانی باشگاه ایثار قم به انجام خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: میزبانی تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم از مرحله سوم مقدماتی فصل جاری مسابقات لیگ برتر بسکتبال با ویلچر کشور در حالی صورت می‌گیرد که بازی‌های مرحله چهارم به احتمال فراوان بعد از بازی‌های پاراآسیایی در زنجان برگزار خواهد شد.

مدیر تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم با اشاره به وضعیت گروه نخست مقدماتی افزود: در پایان هفته دوم رقابت‌ها، ایثار قم صدرنشین گروه شد و پس از آن تیم‌های شهرداری آمل، پگاه فارس و هیئت زنجان به ترتیب در جایگاه‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند.

وی ابراز داشت: مرحله دوم فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال با ویلچر سال 93 باشگاه‌های کشور با برگزاری دیدارهایی از گروه نخست در شهر آمل پیگیری شد و در آن تیم‌های ایثار قم، هیئت زنجان، شهرداری آمل و پگاه فارس به میزبانی تیم شهرداری آمل با یکدیگر دیدار کردند.

خوشرفتار عنوان کرد: ‌در این گروه تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم در نخستین دیدار خود با حساب 58 بر 51 از سد تیم بسکتبال با ویلچر هیئت زنجان عبور کرد و در دومین گام با نتیجه 60 بر 57 موفق به شکست تیم بسکتبال با ویلچر شهرداری آمل شد، ضمن اینکه در مسابقه سوم با نتیجه 56 بر 42 از سد تیم پگاه فارس گذشت.

وی یادآور شد: بدین ترتیب در پایان مرحله دوم مسابقات فصل جاری لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور تیم ایثار قم با کسب سه پیروزی و 6 امتیاز در صدر ایستاد و قهرمان شد در حالی که تیم شهرداری آمل با یک باخت و 2 پیروزی و البته کسب 5 امتیاز در مکان دوم قرار گرفت و تیم‌های پگاه فارس و هیئت زنجان به ترتیب رده‌های سوم و چهارم را از آن خود کردند.


موضوعات مرتبط: جانبازان ومعلولین

تاريخ : یکشنبه 23 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-سرمربی تیم بسکتبال بهشت هیرکان گفت: 30 درصد از قرارداد بازیکنان از فصل گذشته باقی مانده است.به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، محمد ایزدپناه امشب در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان در خصوص ادامه همکاری‎اش با تیم بسکتبال بهشت هیرکان و تصمیم مدیرعامل این تیم مبنی بر حضور مستقل در لیگ برتر بسکتبال باشگاه‎های کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه هنوز 30 درصد از قرارداد بازیکنان از فصل گذشته مانده است.

خبرگزاری فارس: 30 درصد از قرارداد بازیکنان هنوز پرداخت نشده است

وی ادامه داد: ما باید ابتدا این بدهی را تسویه کنیم و بعد به فکر شرایط لیگ برتر باشیم.

ایزدپناه تأکید کرد: اما تماسی که دو روز گذشته آقای کلانتری با من داشت اعلام کرد که می‎خواهیم در لیگ شرکت کنیم و هدفمان هم این است که از بازیکنان گرگانی استفاده کنیم و وی امروز هم در جلسه فدراسیون حاضر شدند تا اعلام آمادگی تیم را برای مسابقات اعلام کنند.

سرمربی تیم بسکتبال بهشت هیرکان در خصوص اظهار نظر مدیرعامل تیم درباره حضور 100 درصدی تیم حتی با بازیکنان کاملا بومی خاطرنشان کرد: اینکه آقای کلانتری برای حضور در مسابقات جدی و مصمم است ما باید این را به فال نیک بگیریم ولی به واقع باید به این تیم کمک شود.

ایزدپناه اضافه کرد: این تیم جوان است و سال گذشته با اینکه در لیگ دسته یک حاضر شده بود هنوز نتوانسته است خودش را کامل جمع کند و به طور طبیعی در سوپر لیگ هم مشکلاتی را خواهد داشت.

وی افزود: من معتقدم اگر شورای اسلامی شهر گرگان 50 درصد هزینه‎ای که به تیم بسکتبال شهرداری گرگان کمک می‎کند به ما هم کمک کند ما هم می‎توانیم شرایط خوبی را در بسکتبال داشته باشیم.

ایزدپناه بیان کرد: در غیر این صورت با جمع کردن بازیکنان گرگان با توجه به اینکه متاسفانه بازیکنان خیلی قوی هم به غیر از دو بازیکن نداریم کار برای ما سخت می‎شود و باید به سراغ بازیکنان جوان و نوجوان برویم که این در عرصه سوپر لیگ شرایط ایده‎آلی نخواهد بود.

دنبال تیمی نیستیم که از پیش بازنده باشد / حمایت شورای شهر لازم است

سرمربی تیم بسکتبال بهشت هیرکان تصریح کرد: با همین شرایطی که آقای کلانتری ایجاد کرده اگر شورای اسلامی شهر گرگان کمک کند و همراهی اسپانسر دیگری را هم داشته باشیم شاید بتوانیم شرایط ایده‎آلی را داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که آیا با شرایط فعلی با تیم بسکتبال بهشت هیرکان همراهی خواهید کرد یا خیر گفت: من همه نوع همکاری را با تیم خواهد داشت چون خودمان برای تیم زحمت کشیدیم و از همه بیشتر می‎خواهیم که این تیم به بهترین محو در میدان حاضر شویم.

ایزدپناه متذکر شد: اما دوست نداریم که تیمی داشته باشیم که در میدان حاضر شویم و همه بازی‎ها را ببازیم و شرایط منفی را برای تیم ایجاد کنیم و ما می‎خواهیم تیمی باشیم که حداقل در خانه نبازیم و یا تیم‎های دیگر در گرگان به سختی ما را شکست دهند.

وی عنوان کرد: به همین منظور من همه نوع همکاری می‎کنم اما اینکه تیمی بدهیم که از پیش بازنده باشد شرایط خوبی نیست و تمام تلاشمان را می‎کنیم که تیم قدرتمندی داشته باشیم و من هم در کنار تیم بهشت هیرکان هستم و هر کاری از دستم بر بیاید انجام می دهم.

ایزدپناه در پایان در پاسخ به این سئوال که آیا سرمربیگری شما در تیم بسکتبال بهشت هیرکان ادامه خواهد یافت یا خیر ابراز داشت: قرار شده که آقای کلانتری زمانی که از سفر به گرگان آمد مذاکراتی را داشت باشیم تا به نتیجه نهایی برسیم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه 23 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان گفت: اگر موضوع اسپانسر قطعی شود کمکی به تیم بسکتبال شهرداری گرگان نمی‎کنیم و تمام هزینه‎ها با اسپانسر خواهد بود.به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، ناصر گرزین امشب در حاشیه یکصد و بیست و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان در گفت‎وگو با خبرنگاران در خصوص حمایت آن شورا از دو تیم حاضر در لیگ برتر بسکتبال باشگاه‎های کشور و تیم‎داری شهرداری در این لیگ اظهار داشت: در رابطه با تیم‎داری مقرر شد که تیم بسکتبال شهرداری گرگان را از طریق شهرداری تیم‎‎داری شود.

خبرگزاری فارس: اگر اسپانسر داشته باشیم کمکی به تیم بسکتبال نمی‎کنیم

وی ادامه داد: اما آنچه که با سال‎های گذشته تفاوت کرده این است که قرار شد نظارت‎ها زیر نظر شورای شهر باشد و بحث بودجه را از بودجه شهرداری انجام ندهیم.

گرزین تأکید کرد: دنبال این هستیم که از اسپانسرها و سرمایه‎گذاران و پتانسیل‎های موجود در شهر خودمان استفاده کنیم که به شکر خدا تا به امروز موفق هم بوده‎ایم و به نظر می‎رسد اگر موضوع اسپانسر تیم بسکتبال گرگان به نتیجه برسد دیگر نیازی نیست که از بودجه شهرداری گرگان برای تیم بسکتبال این شهر هزینه کنیم و تنها موضوع حمایت معنوی را انجام خواهیم داد.

وی عنوان کرد: نظر ما این است که طی چند سال کمک‎های شهرداری و شورا را از تیم بسکتبال شهرداری گرگان حذف کنیم و در صورتی که برای تیم اسپانسر تعیین شود آنچنان کمکی از شهرداری به این تیم نخواهد شد و شاید هم برای سال آینده به طور کامل به اسپانسر واگذار شود.

گرزین در خصوص انتخاب کادر فنی و بازیکنان تیم ابراز داشت: قطعا با توجه به تعیین هیئت‌مدیره و هیئت امنا برای این تیم، در خصوص کادر فنی و بازیکنان هیئت‌مدیره و هیئت امنا با مشورت تصمیم خواهد گرفت اما تصمیم نهایی با شهرداری است.

تیم بسکتبال بهشت هیرکان درخواستی از شورای شهر نداشته است

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان خاطرنشان کرد: در خصوص تیم دوم بسکتبال گرگان که در لیگ برتر بسکتبال شرکت خواهد کرد تا به امروز که من اطلاع دارم کسی به شورا مراجعه نکرده و نمی‎دانم می‎‎خواهند چه کنند و در این مورد کسی به شورای اسلامی شهر گرگان مراجعه نکرده و شورا هم برنامه‎ای در این خصوص نداشته و ندارد.

گرزین در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در خصوص صحبت‎ها و جنجال‎های مطرح شده سال گذشته در شورای اسلامی شهر گرگان در خصوص خروج انحصار کمک‎های شورا از یک تیم ورزشی (بسکتبال شهرداری گرگان) و کمک به دیگر تیم‎ها بخصوص تیم بسکتبال بهشت هیرکان تاکید کرد: در صورتی که درخوساتی در این خصوص به شورا داده شود در شورا بحث و بررسی خواهد شد.

وی اضافه کرد: موضوعی اصلی این است که تیم بسکتبال شهرداری گرگان به نام شهرداری و مالک آن نیز شهرداری گرگان است اما آن تیم دیگر به نام دیگری است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان تصریح کرد: شاید آنها بخواهند تیم‎داری را به شهرداری بدهند و واگذار کنند که تصمیم‎گیری در این حوزه به نوعی دیگر خواهد بود و یا شاید بخواند کمک شود و در این صورت تصمیم دیگری گرفته خواهد شد.

گرزین در پایان عنوان داشت: این منوط بر این است که صاحبان آن تیم درخواست خود را به شورای اسلامی شهر گرگان بدهند تا شورا هم تصمیم‎گیری کند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور ، اخبارشهرستانها

تاريخ : یکشنبه 23 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-عضو شورای اسلامی شهر گرگان با تأکید بر اینکه 15 سال هزینه برای بسکتبال گرگان ثمره‎ای نداشته است، گفت: تیم بسکتبال شهرداری گرگان و بهشت هیرکان ادغام می‎شوند.

خبرگزاری فارس: تیم بسکتبال شهرداری گرگان و بهشت هیرکان ادغام می‎شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، صفرعلی پایین‎محلی امشب در یکصد و بیست و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان در نطق پیش از دستور این جلسه اظهار داشت: سال گذشته در جلسات شورا تصمیم بر این گرفته شد که به ادارات متفرقه با درخواست‎های کمک مختلف پاسخ ندهیم و هر اداره با اتکا به بودجه خودشان برنامه‎ها را اجرا کنند اما این موضوع به جایی نرسید.

وی ادامه داد: موضوع دیگر، تیم‎داری شهرداری گرگان در بسکتبال بود که پایان 15 سال حمایت و تیم‎داری باشد اما باز هم امروز این اتفاق افتاد و شهرداری گرگان تیم‎داری می‎کند.

پایین‎محلی تأکید کرد: قرار بر این بود که دوباری بودجه میلیاردی برای این تیم ندهیم چون اعتقاد ما بر این است که ورزش استان متولی دارد و متولی آن اداره‎کل ورزش و جوانان با بودجه‎های میلیاردی است.

وی اضافه کرد: ما متولی فرهنگ هم نیستیم و فرهنگ در جامعه دستگاه‎های متولی زیادی دارد و شورای شهر و شهرداری موضوع حمایتی در توان خود را دارد اما متاسفانه این موضوعات رعایت نشد و اگر این دو مصوبه اجرایی می‎شد شورای چهارم زودتر به بسیاری از اهداف خود می‎رسید.

گرگان در سوپر لیگ بسکتبال دو تیم نخواهد داشت

عضو شورای اسلامی شهر گرگان در خصوص بسکتبال گرگان خاطرنشان کرد: این روزها با توجه به اینکه به آغاز لیگ برتر بسکتبال نزدیک می‎شویم دوباره به موضوع داغ شهر و شهروندان تبدیل شده است.

پایین‎محلی بیان کرد: امروز اعلام می‎کنم که گرگان در سوپر لیگ بسکتبال دو تیم نخواهد داشت و به این نتیجه رسیده‎ایم که 15 سال هزینه برای بسکتبال گرگان هیچ نتیجه و ثمری نداشته است.

وی متذکر شد: این ادعای من به این دلیل است که جلسه‎ای را با پیشکسوتان و کارشناسان بسکبتال گرگان داشتیم و این ادعای آنهاست که گرگان توان دو تیم سوپر لیگی را ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر گرگان تصریح کرد: در نهایت برای بسکتبال گرگان و دو تیم شهرداری گرگان و تیم بسکتبال بهشت هیرکان سه پیشنهاد و تصمیم گرفته شد.

پایین‎محلی اظهار داشت: تصمیم بر این شد که به دلیل آنکه گرگان ظرفیت دو تیم سوپرلیگی را ندارد دو تیم بسکتبال شهرداری گرگان و بهشت هیرکان ادغام شوند و با نام مشترکی در لیگ برتر شرکت کنند.

هر گرگانی 5 هزار تومان برای بسکتبال پرداخت می‎کند

وی افزود: تصمیم بعدی این است که برای مسابقات از بازیکنان و کادر فنی بومی استفاده شود زیرا اگر ما نتوانیم نیروی‎سازی کنیم در آینده به مشکل بر خواهیم خورد و اگر ادعای پایتخت بسکتبال را داریم باید بازیکن و نیرو صادر کنیم نه اینکه نیرو را به خدمت بگیریم و هزینه بالا متقبل شویم.

پایین‎محلی گفت: با احتساب هزینه‎های انجام شده در شهرداری گرگان برای تیم بسکتبال، هر گرگانی برای بسکتبال 5 هزار تومان پرداخت می‎کند و تصمیم بر این شد که تمام هزینه‎ها با نظارت شورا و هیئت‌مدیره‎ای است که برای این تیم تعیین شده و حتی یک ریال بدون نظارت نباید هزینه شود.

وی در پایان عنوان داشت: همچنین برای آینده بسکتبال گرگان چشم‎اندازی تعریف شد، چراکه اگر بدون برنامه حرکت کنیم نتیجه بسکتبال ما همانند سال 1392 خواهد شد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور ، اخبارشهرستانها

تاريخ : یکشنبه 23 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-تیم بسکتبال لیموژ فرانسه به دنبال جذب کاپیتان تیم ملی ایران است.به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، صمد نیکخواه بهرامی که فصل گذشته در چین بازی می‌کرد و در جام جهانی 2014 اسپانیا یکی از بازیکنان خوب ایران بود به تازگی با پیشنهاد یک تیم فرانسوی روبرو شده است.

خبرگزاری فارس: قهرمان فرانسه به دنبال کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران

لیموژ، قهرمان فصل گذشته لیگ بسکتبال فرانسه است که به صورت جدی به دنبال جذب کاپیتان تیم ملی ایران است.

صمد پیش از این هم یک فصل در لیگ فرانسه سابقه بازی دارد. لیموژ فصل آینده در لیگ اروپا هم حضور خواهد داشت.

آیدین دیانت مدیر برنامه های نیکخواه بهرامی در این باره به فارس، گفت: پیشنهاد تیم فرانسوی روز گذشته به صورت جدی مطرح شد و صحبت هایی در این زمینه صورت گرفت. قرار است امروز در خصوص جزئیات توافقاتی صورت بگیرد. صمد خودش علاقه زیادی برای بازی در این کشور دارد، اما هنوز چیزی مشخص نیست.

وی ادامه داد: یک پیشنهاد دیگر هم از لیگ چین وجود دارد و از باشگاه‌های داخلی هم همیشه پیشنهادهایی بوده است.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، اروپا

تاريخ : یکشنبه 23 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ فدراسیون بسکتبال ژاپن تا پایان ماه اکتبر میلادی برای پایان دادن به کشمکش میان 2 لیگ خود فرصت دارد، هر چند این اولتیماتوم برخلاف برخی اخبار ارتباطی به حضور این تیم در بازی های المپیک 2020 ندارد.

در حال حاضر دو لیگ با نام های BJ لیگ و لیگ بسکتبال ملی (NBL) در ژاپن به طور موازی فعال هستند که دعواهایی هم میان این دو تیم وجود دارد به همین دلیل فیبا خواستار یکی شدن این دو لیگ شده است.

بسکتبال ژاپن در رده بعدی ورزش هایی مانند فوتبال و بیسبال قرار دارد و هواداران نیز استقبال زیادی از لیگ های بسکتبال این کشور نمی کنند. پخش تلویزیونی بازی های ژاپن نیز بسیار محدود است.

گفتنی است لیگ NBA سال قبل با کمک بخش خصوصی در ژاپن راه افتاد.


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : یکشنبه 23 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ جلسه هماهنگی سوپرلیگ بسکتبال صبح امروز در سالن آزادی برگزار شد. 8 تیم پتروشیمی بندرامام، مهرام تهران، دانشگاه آزاد، شهرداری گرگان، استقلال قشم، هفت الماس قزوین، بهشت هیرکان و نفت آبادان در این جلسه شرکت کردند و تیم های ذوب آهن و صنایع ماهشهر در جلسه غایب بودند.

ذوب آهن به احتمال زیاد از جلسات بعدی آمادگی خود را اعلام می کند اما شنیده می شود صنایع ماهشهر امسال در بسکتبال تیمداری نمی کند.

حل مشکلات سال قبل

تیم های جدیدی برای ورود به لیگ اعلام آمادگی کرده اند که فدراسیون امسال برای جلوگیری از مشکلات سال های قبل این تیم ها را ملزم به واریز 700 میلیون تومان به عنوان ضمانت پرداخت کرده است. اقدامی که جلوی بسیاری از مشکلات بعدی تیم های تازه وارد را می گیرد.

محسوب نشدن امتیازات مرحله اول لیگ در مرحله دوم، ایراد اصلی بازی های سال قبل بود که امسال این مشکل نیز حل شده و امتیازات مرحله اول لیگ در مرحله دوم هم محسوب می شود به این ترتیب تیم ها در مرحله اول نیز با قوای بهتری شرکت می کنند.

مرحله اول و دوم پلی آف هم به صورت 3 برد از 5 مسابقه تعیین شد و مانند سال قبل، چهار تیم پایانی تعداد بازی های فینال را مشخص می کنند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه 23 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-خبرگزاری تسنیم: تیم ملی بسکتبال صربستان در مرحله نیمه نهایی مسابقات جام جهانی 2014 با نتیجه 90 بر 85، تیم ملی فرانسه را شکست داد تا حریف آمریکا در بازی فینال شود. صرب‌ها که یکی از حریفان ایران در مرحله مقدماتی بودند در این بازی کوارترهای اول تا سوم را با نتایج 21 بر 15، 25 بر 17 و 15 بر 14 به سود خود تمام کردند. تلاش فرانسه که سال 2013 به مدال طلای اروپا رسیده بود به نتیجه 39 بر 29 به سود آنها ختم شد اما در نهایت 90 بر 85 باختند تا در بازی رده‌بندی به مصاف لیتوانی شوند.

صربستان و آمریکا در فینال جام هفدهم


در این دیدار، نیکولا باتوم 35 امتیاز، 2 ریباند و 3 پاس برای فرانسه و میلوش تئودوسیچ 24 امتیاز، 3 امتیاز و 3 ریباند صربستان کسب کردند.

صربستان و آمریکا در فینال جام هفدهم


تیم‌های لیتوانی و فرانسه امروز (شنبه) ساعت 20:30 به مصاف هم می‌روند و فردا (یک‌شنبه) در مادرید از ساعت 23:30 دیدار فینال بین 2 تیم آمریکا و صربستان برگزار می‌شود.

صربستان و آمریکا در فینال جام هفدهم

صربستان و آمریکا در فینال جام هفدهم

صربستان و آمریکا در فینال جام هفدهم

صربستان و آمریکا در فینال جام هفدهم

صربستان و آمریکا در فینال جام هفدهم

صربستان و آمریکا در فینال جام هفدهم


موضوعات مرتبط: جام جهانی

تاريخ : شنبه 22 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران هدف تیم ملی را قهرمانی در بازی‌های آسیایی دانست و گفت: هدف ما مدال طلا است اما بسکتبال را نمی‌شود پیش بینی کرد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال از فردا تمرین‌هایش را برای حضور در بازی‌های آسیایی آغاز می‌کند. ملی‌پوشان ایران بعد از جام جهانی حالا باید برای طلای اینچئون آماده شوند که البته رقابتهای دشواری دارند. کاپیتان تیم ملی بسکتبال که نخستین جام جهانی اش را تجربه کرد در گفت و گویی مفصل با ایسنا درباره شرایط تیم در جام جهانی و بازی های آسیایی صحبت کرد که در ادامه می‌خوانید.

*جام جهانی به پایان رسید و حالا برای بازی های آسیایی آماده می شوید. قبول دارید می‌توانستید صربستان و فرانسه را شکست دهید؟

خیلی خوب است که چنین توقعی دارید. خیلی خوشحالم که چنین حرفی را می شنوم. این یعنی عملکرد تیم ملی در جام جهانی خوب بوده که شما راحت می گویید می‌توانستیم قهرمان اروپا را شکست بدهیم. از این موضوع خوشحالم چرا که واقعا هدف تیم ملی نیز همین بود که در آنجا برای برد مبارزه کنیم. اگر به یاد داشته باشید در آخرین گفت و گو هم اشاره کرده بودم که برای برد راهی جام جهانی می‌شویم و می خواهیم که از گروهمان صعود کنیم. جنگیدیم اما خب حریفان ما بسیار قدرتمند بودند.

تیم ملی بسکتبال

*نبودن یک بازیکن پست یک در روند کاری خودت خیلی تاثیرگذار بود و در دو مسابقه نخست اجازه نداد خودت را نشان دهی. در دو مسابقه نخست چه اتفاقی افتاد؟

بله خب در دو مسابقه نخست من در کنار مهدی کامرانی کار کردم و توپ می آوردم. نبودن یک بازیکن پست یک در کنار مهدی و مصدومیت سجاد مشایخی کار تیم را دشوار کرد. من در پست غیر تخصصی کار کردم و باعث می‌شد فشار زیادی روی من باشد. هم باید توپ حمل می کردم، پاس می دادم و گل می‌زدم. به همین دلیل اشتباه‌هایم در این دو مسابقه زیاد بود. از طرف دیگر واقعا حریفان ما از هر فرصت استفاده می کردند. در جریان مسابقه اسپانیا و برزیل فشار کار را کم نکردند و تا آخرین لحظه می جنگیدند. من هرچقدر هم سعی می‌کردم که حرف مربی را گوش نکنم و کار خودم را بکنم نمی‌شد چون مهدی دست تنها بود. البته از دیگر بازیکنان هم استفاده می کردیم که به هر حال فشار روی آنها هم زیاد می شد.

*از بازی سوم اما شرایطت تغییر کرد.

بله از بازی سوم در پست تخصصی ام بازی کردم و شرایط بهتر شد و توانستم کار خودم را بکنم. به هر حال در بسکتبال این اتفاق ها پیش می آید. من هم سعی کردم که تیم دچار مشکل نشود و کمک کنم.

*حالا در بازی‌های آسیایی قهرمان می‌شویم؟

 

خیلی سخت است درباره بسکتبال پیش‌بینی کنیم. هدف ما قهرمانی است اما خب حریفان خوبی داریم. فیلیپین در جام جهانی خیلی خوب کار کرد. کره هم نمایش خوبی داشت. چین هم تیمی قدرتمند به اینچئون اعزام می‌کند. واقعا خوب هستند و باید تا روز مسابقه منتظر باشیم.

* عملکرد بچیروویچ را در جام جهانی چطور دیدی؟

 

تیم ملی بسکتبال

آقای بچیروویچ مربی خوبی است و من از کار کردن با او راضی هستم. کلا مربیان خوب اروپایی در کار خود یک برنامه دارند که طبق آن پیش می‌روند و این برای بسکتبال مناسب است. عملکرد او در جام جهانی نیز خوب بود.

*بازیکنان جوان تیم را چطور دیدی؟

همه بازیکنان خوب کار کردند. واقعا با اخلاق هستند و با تمام وجود کار می کنند. یک سری مشکلات جزیی دارند که هرچه با تجربه تر شوند آنها نیز از بین می رود. به نظر من جام جهانی فرصت خیلی خوبی بود که آنها بدست آوردند و مطمئنا تجربه بزرگی بوده و در آینده آنها نیز تاثیرگذار خواهد بود. نکته اینجا است که این بازیکنان جوان برایشان مهم بود که بازی کنند و موثر باشند. اگر مربی به آنها زمان نمی‌داد تلاش می‌کردند تا در تمرین ها بهتر شوند. در کوتاه ترین زمان هم که بدستشان می آمد بهترین عملکردشان را داشتند. این خیلی خوب بود. بازیکن نباید بی تفاوت باشد. اگر مربی از او استفاده نکرد باید اعصابش خراب شود و شب خوابش نبرد و بیشتر تمرین کند تا زمان بگیرد. من زمانی که جوان تر بودم اگر یک دقیقه کمتر از همیشه بازی می‌کردم شب خواب نداشتم. باید بازیکن تعصب داشته باشد که من این را در بازیکنان جوان و تازه وارد به تیم می‌دیدم. این بازیکنان آینده خوبی دارند.

*خط خوردن ارسلان کاظمی انتقادهای زیادی به کادر فنی وارد کرد و در نهایت هم خیلی ها صحبت هایی می کردند که شاید به تو مربوط می‌شد.

من در گفت و گویی اعلام کردم که بودند کسان دیگری که سرمربی تیم می‌توانست آنها را خط بزند. من رابطه ام با ارسلان خوب است. مشکلی نداریم اما این درست نیست که این حرف ها زده شود. ارسلان بازیکن خوبی است و توانایی این را دارد هر لحظه به تیم ملی کمک کند. من هر کاری برای بازیکنان می کنم، آخر هم بدنام می‌شوم. این همه از پاداش بسکتبالیست ها حرف زدم. حتی برابر وزیر هم دوباره حرف هایم را تکرار کردم اما باز هم من بد هستم؟ مگر من برای سهمیه‌ها با فداراسیون جلسه برگزار نکردم؟ مگر من برای این بازیکنان جوان تلاش نکردم؟ من هر جلسه‌ای که با مسوولان داشته‌ام برای بازیکنان جوان بوده اما در نهایت این اتفاق ها می افتد. بارها گفته ام و باید اینبار عمل کنم؛ نباید کاری انجام دهم و مثل همه باید وارد زمین بشوم و بازی کنم. به بیرون از میدان کاری نداشته باشم.

*همین جلسه ها شاید باعث می شود که حرفی درباره تو زده شود.

تمام این جلسه ها برای بازیکنان و بسکتبال است. من با کسی تعارف ندارم. حرفی باشد راحت می زنم.

*امسال هم لژیونر می‌شوی؟

اگر خدا بخواهد بله. خبرهایی در راه است که فکر کنم خیلی دور می شوم.

تیم ملی بسکتبال

*یعنی به NBA می‌روی؟

امکانش هست. 50 درصد ماجرا که من هستم حل شده است(با خنده)!

*مهدی کامرانی که به لیگ چین رفت. تصمیمش خوب بود؟

بهترین تصمیم را گرفت. مهدی یک فصل از بسکتبالش لذت می‌برد. لیگ چین خیلی خوب است و با کیفیت بسکتبال بازی می کنیم.

*نخستین جام جهانی را تجربه کردی بهترین چیزی که فهمیدی چه بود؟

اینکه ایران پتانسیل بسیار زیادی دارد. بسکتبال ایران موارد بکری دارد که هیچ کس سمت آنها نرفته است. البته این موارد بکر را نمی‌گویم چون گذاشته ام زمانی که مربی شدم خودم به سمتشان بروم. باور کنید بسکتبال ایران پتانسیل بسیار زیادی دارد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 22 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش خبرنگار ایرنا ، در این مرحله از رقابت ها ، تیم های مینی بسکتبال پسران گیلان ، آذربایجان شرقی ، البرز و تهران حضور دارند که به صورت دوره ای با هم به رقابت می پردازند .

در اولین دیدار برگزار شده از این مسابقات ، تیم های مینی بسکتبال تهران و آذربایجان شرقی رو در روی هم قرار گرفتند که در نهایت تیم تهران با نتیجه 54 بر 47 برابر حریف خود به برتری رسید تا این رقابت ها را با پیروزی آغاز کند .

مرحله دوم رقابت های مینی بسکتبال پسران قهرمانی کشور ، به مدت سه روز در سالن اختصاصی بسکتبال مجموعه ورزشی شهید عضدی رشت ادامه می یابد .

رییس هیات بسکتبال گیلان در خصوص برگزاری این مسابقات گفت : در مرحله دوم رقابت های مینی بسکتبال قهرمانی پسران کشور ، هشت تیم برتر مناطق هشتگانه در دو گروه با هم به رقابت می پردازند که در نهایت دو تیم برتر هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند .

' طاهره زین جنابی ' بیان کرد : تیم مینی بسکتبال پسران گیلان نیز با کسب عنوان قهرمانی منطقه سه کشور ، به مرحله دوم این دوره از رقابت ها راه یافته است .


موضوعات مرتبط: مینی بسکتبال

تاريخ : شنبه 22 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-ملی پوش بسکتبال ایران گفت: به دنبال بهترین پیشنهاد هستم و تا آخر هفته وضعیت قراردادم برای فصل آینده مشخص می‌شود.به گزارش خبرگزاری فارس، حامد حدادی این روزها برای انتخاب تیم آینده خود با پیشنهادهایی از اروپا و چین روبرو شده است و به دنبال بهترین تصمیم در این خصوص است.

خبرگزاری فارس: تا آخر هفته وضعیتم مشخص می‌شود/ به بهترین پیشنهاد پاسخ مثبت می‌دهم

وی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص پیشنهاد تیم چینی عنوان کرد: این پیشنهاد به تازگی به من رسیده است، اما هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته‌ام و با مدیر برنامه‌هایم مشورت می‌کنم.

وی ادامه داد: در جریان رقابت‌های جام جهانی پیشنهادهایی وجود داشت و من گفتم با مدیر برنامه هایم در تماس باشند.

ملی پوش بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال چه زمانی تکلیفش مشخص می‌شود، گفت: سعی می‌کنم تا آخر هفته وضعیت باشگاه فصل آینده‌ام را مشخص کنم.

حدادی همچنین در مورد اینکه خودش دوست دارد در اروپا، چین یا NBA بازی کند، گفت: به دنبال بهترین پیشنهاد هستم. پیشنهادی که با شرایط من مناسب باشد را انتخاب می‌کنم.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 22 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-در پایان مرحله دوم رقابت های بسکتبال قهرمانی جوانان کشور در رشت چهره دو تیم راه یافته به مرحله نیمه پایانی مسابقات مشخص شد .
تیم های تهران و زنجان از گروه نخست مسابقات به ترتیب با 3 و 2 برد جواز حضور در مرحله یک چهارم پایانی این رقابت ها را کسب کردند .
همچنین رقابت های مینی بسکتبال کشور درگروه نخست با حضور تیم های گیلان، آذربایجان شرقی ،البرز وتهران از امروز در رشت آغاز شد .
این مسابقات سه روز ادامه می یابد .


موضوعات مرتبط: اخبارشهرستانها ، جوانان

تاريخ : شنبه 22 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ تیم ملی بسکتبال صربستان که در مرحله اول جام جهانی از برزیل شکست خورده بود در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 84 بر 56 این تیم را شکست داد و به نیمه نهایی جام جهانی رسید. برزیل که امسال مدعی کسب مدال به حساب می آمد هر چهار کوارتر مسابقه را واگذار کرد.

میلوس تئودوسیچ بهترین بازیکن صربستان با 23 امتیاز بود.

صربستان در سال های 1998 و 2002 در قالب یوگسلاوی جام جهانی را برده بود. برزیل در طرف مقابل برای هفتمین بار پیاپی از صعود به جمع چهار تیم نهایی جام جهانی بازماند.

اندرسون وارجائو و ویه را تنها بازیکنان برزیل با آمار دو رقمی بودند که هر کدام 12 امتیاز به دست آوردند.


اما اتفاق بزرگتر در مادرید افتاد، جایی که فرانسه بزرگترین اتفاق جام را با حذف تیم میزبان رقم زد. فرانسوی ها که در مرحله مقدماتی از اسپانیا باخته بودند و در دیدار مقابل ایران هم با 5 امتیاز اختلاف برنده شدند در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 65 بر 52 اسپانیا را شکست دادند.

فرانسه و صربستان با این نتایج یک تیم فینالیست امسال را مشخص می کنند.

بوریس دیائو با 15 امتیاز بهترین امتیازآور فرانسه در این بازی بودند.

در حالی که بازیکنان زیر حلقه اسپانیا نقطه قوت این تیم به شمار می روند، فرانسه با 50 ریباند مقابل 28 ریباند اسپانیا برتری داشت.


اسپانیا در حمله نیز ضعف زیادی نشان داد و تنها 20 اقدام از 62 پرتاب منطقه ای (32 درصد) را گل کرد. 3 پرتاب موفق سه امتیازی از 22 اقدام بازیکنان تیم میزبان درصد پایین پرتاب های 3 امتیازی این تیم را هم رقم زد.

فرانسه در حالی به مرحله نیمه نهایی رسید که تونی پارکر و چند بازیکن دیگر خود را نیز در جام جهانی همراه نداشت.

به این ترتیب مرحله نیمه نهایی با دیدار تیم های فرانسه با صربستان و تیم های آمریکا و لیتوانی پی گیری می شود.


موضوعات مرتبط: جام جهانی

تاريخ : پنجشنبه 20 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-کارشناس بسکتبال ایران گفت: همه باید از تیم ملی بسکتبال برای گرفتن طلای بازی‌های آسیایی اینچئون حمایت کنند.مصطفی هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اینکه صحبت‌هایش پس از پایان جام جهانی با حاشیه همراه شده بود، اظهار داشت: من تنها چیزی که در قلبم باشد را به زبان می‌آورم و هیچ قصد و غرضی هم ندارم. تنها آروزی من در حال حاضر موفقیت تیم ملی بسکتبال ایران در بازی‌های آسیایی اینچئون است.

خبرگزاری فارس: همه باید از تیم ملی بسکتبال برای گرفتن طلای اینچئون حمایت کنند

وی ادامه داد: برای من مهم نیست که چه کسی الان مسئول تیم ملی است و فقط باید به این فکر باشیم که تیم ملی را حمایت کنیم تا بدون هیچ حاشیه ای در مسابقات حاضر شده و قهرمان شود.

بازیکن اسبق تیم ملی بسکتبال عنوان کرد: بازیکنان ایران شایسته بهترین‌ها هستند و فکر می‌کنم طلای اینچئون کمترین حق‌شان باشد.

به گزارش فارس، تیم ملی بسکتبال در جام جهانی با 4 شکست و یک برد از صعود به دور بعد بازماند و جمعه هفته آینده عازم بازی‌های آسیایی اینچئون می‌شود.


موضوعات مرتبط: تحلیلی

تاريخ : پنجشنبه 20 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
یکی از هواداران تیم ملی بسکتبال آمریکا در جریان بازی با اسلوونی در جام جهانی درخواست جالبی از بازیکن این تیم داشت.

تیم ملی بسکتبال آمریکا بامداد امروز در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی بسکتبال مقابل اسلوونی ۱۱۹ بر ۷۶ به برتری رسید.
 
در جریانی این بازی یکی از هواداران خردسال این تیم درخواست جالبی از هاردن، بازیکن تیم ملی بسکتبال آمریکا  داشت.
 
او در نوشته ای که در دست داشت عنوان کرد: «هاردن، پیراهنت را به من بده، من ریشم را می‌دهم!»


موضوعات مرتبط: جام جهانی

تاريخ : چهارشنبه 19 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران،جرارد پیکه بازیکن تیم ملی اسپانیا و بارسلونا به همراه همسرش شکیرا، خواننده معروف با حضور در سالن بازی، جدال تیم‌های ملی آمریکا و اسلوونی در جام جهانی 2014 اسپانیا را از نزدیک نظاره کردند.

آمریکا در این بازی 119 بر 76 به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.


موضوعات مرتبط: جام جهانی

تاريخ : چهارشنبه 19 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
سرمربی تیم بسکتبال هفت الماس قزوین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود:'محسن محمدی' و 'قباد دری' بازیکنان جذب شده به تیم هفت الماس هستند.

'محمدرضا اسلامی' یادآور شد: محمدی در پست 3و 4 و دری نیز در پست 5 بازی می کند.

وی در ادامه از برپایی دور سوم تمرینات آماده سازی تیمش در قزوین خبر داد و گفت: در حال حاضر به مدت سه روز است که مرحله سوم تمرینات خود را آغاز کرده ایم.

سرمربی تیم بسکتبال هفت الماس قزوین همچنین از تلاش برای برپایی اردوی تدارکاتی تیمش در یکی از استان های کشور طی روزهای باقی مانده از شهریور ماه خبر داد و افزود: برای آماده سازی هرچه بیشتر بازیکنان و قرار گرفتن آنها در شرایط مسابقه در پی برگزاری چند دیدار دوستانه با تیم های لیگ برتری نیز هستیم.

تیم بسکتبال هفت الماس قزوین فصل پیش نخستین حضور خود در لیگ برتر را تجربه کرد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : چهارشنبه 19 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
 به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، سایت فیل استار از مخالفت کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی با حضور آندری بلچ بازیکن آمریکایی فیلیپین‌ در ترکیب بازی‌های آسیایی خبر داد بنابر گزارش این سایت قوانین آسیا روشن هستند هر بازیکن تبعه خارجی باید حداقل سه سال سابقه سکونت در کشور مورد نظر را داشته باشد.
 
 با این شرایط کوینسی دیویس‌ یار آمریکایی چین تایپه  هم حق بازی در اینچئون را ندارد.

بلچ در دور مقدماتی جام جهانی موثرترین بازیکن جام شد و در هر بازی بهترین بازیکن فیلیپین بود اما با مخالفت آسیا برای بازی در اینچئون مواجه شد. بعد از این جریان کمیته ملی المپیک فیلیپین هم درخواست تجدید نظر خود را به فیفا ارائه کرد.
 
 در این میان دوتیت یار آمریکایی قدیمی تیم هم از حالا آمادگی خود را برای بازی های اینچئون اعلام کرده است. در جریان کاپ آسیا که هنوز بلچ تیم نرسیده بود هم فیلیپین از دوتیت استفاده می‌کرد.
 
**حمایت فیبا از بلچ

 فدراسیون جهانی بسکتبال که اجازه بازی بازیکن آمریکایی فیلیپین را برای بازی‌های  تحت نظر این فدراسیون صادر کرده است در مقابله با شورای المپیک آسیا هم از بلچ حمایت می‌کند.
 
فیبا از کمیته برگزاری بازی‌های اینچئون خواسته است که اجازه بازی بلچ را صادر کند و بر قانونی بودن حضور این بازیکن در ترکیب فیلیپین تاکید کرده است.

مسئولان فیبا می‌گویند که سیستم خود را برای تمام رقابت‌های بسکتبال در جهان دارند و طبق نظر فدراسیون جهانی، آندری بلچ به طور کاملا قانونی فلیپینی شد است.

** 4 بازیکن با هدف المپیک 2020 در ترکیب ژاپن

تیم ملی بسکتبال ژاپن چهار بازیکن را با هدف المپیک 2020 به بازی‌های آسیایی اینچئون اعزام می‌کند.

نائوتو سوجی، ماکوتو هیرجیما، دایکی تاناکا و تنکیو هاریموتو بازیکان بسیار جوان ژاپن هستند که در ترکیب بازی‌های آسیایی جای می‌گیرند.

برادران دوقلوی تاکچی و تعدادی از برترین شوتزن‌های ژاپن برای بالا بردن قدرت امتیاز آوری این تیم به ترکیب اعزامی به اینچئون اعزام می‌‌شوند.
 
کانامورا و سوجی نفرات اول و دوم در بین برترین شوتزن‌های لیگ ژاپن بودند که به تیم ملی این کشور دعوت شدند. برادران تاکچی و آتسویا اوتا نیز زیر حلقه این کشور را قوی می‍‌کنند.


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : چهارشنبه 19 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-در ادامه نشست خبری کمیته المپیک برای رشته‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی امروز نشست خبری فدراسیون بسکتبال در حالی برگزار شد که با حاشیه همراه بود.

در ابتدای نشست و پیش از حضور مشحون رئیس فدراسیون با توجه به اینکه اعلام شده بود دو نفر از خبرنگاران اجازه حضور در نشست را ندارند سایر خبرنگاران به نشانه اعتراض جلسه را ترک کردند اما پس از صحبت‌های عبداللهی مدیر روابط عمومی کمیته ملی المپیک به نشست بازگشتند و تصمیم گرفته شد تا خبرنگاران به دلیل همان برخورد با دو خبرنگار از پرسیدن سوال خودداری کرده و تنها صحبت‌های رئیس فدراسیون در آغاز نشست پوشش داده شود.

 محمود مشحون در این نشست اظهار داشت: در سال گذشته وقتی قهرمان جام ملت‌ها شدیم بلافاصله اولین جلسه با کادرفنی برای برنامه‌ریزی بازی‌های آسیایی در سال جاری انجام شد. هدفمان برنامه‌ریزی برای برگزاری هرچه بهتر مسابقات بود و با افرادی که در بسکتبال کشور تاثیرگذار بودند هماهنگ کردیم.

وی ادامه داد: پس از بررسی و اعلام هزینه‌ها از سوی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و براساس داشته‌ها تیم را آماده کردیم. از فروردین مسابقات لیگ، جوانان، غرب آسیا و بزرگسالان را آغاز کردیم و تا الان هم درگیر برنامه‌های تیم‌ملی برای اینچئون هستیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به اینکه چند مسابقه تدارکاتی خوب برگزار شد گفت: تاکنون هیچ وقفه‌ای در برنامه‌های تیم‌ملی ایجاد نشده و بدون استثنا در تمام مسابقات شرکت کرده‌ایم. برای جام جهانی هم کارها به خوبی انجام شد که در بحث تغذیه، پزشک، بدنساز و امکانات همه‌چیز به خوبی انجام شد.

مشحون عنوان کرد: در تورنمنت اسلوونی اتفاق بدی برای مشایخی افتاد و او دچار آسیب از ناحیه چشم شد بلافاصله او را به بیمارستان اعزام و روی چشم او عمل جراحی انجام شد و بهترین پزشک اسلوونی را انتخاب کردیم و بعد از 48 ساعت با مجوز پزشک او را به اسپانیا آوردیم و آنجا هم زیر نظر پزشکان بارسلونا قرار داشت به همین دلیل تا آخر مسابقات از او استفاده نکردیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال عنوان کرد: قبل از شروع مسابقات 32 نفر را در رده سنی مختلف دعوت کردیم در همان زمان به 5 بازیکن تیم‌ملی که خسته بودند مرخصی دادیم و با هماهنگی کادرفنی برای چند مسابقه از بازیکنان جوان استفاده کردیم.

مشحون در مورد انتخاب نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی عنوان کرد: در روزهای آخر تقاضای تغییر چند بازیکن را داشتیم، ارسلان کاظمی آمادگی خوبی نداشت و قالبا خودش را جدا از تیم می‌دید و در داخل زمین عملکردش به چشم نیامد برای حضورش در تیم‌ملی تلاش زیادی کردیم که با مربی و رئیس دانشگاهش در آمریکا صحبت کردیم و در تمام مسابقات که باید از او استفاده می‌کردیم این کار صورت گرفت اما با کمال تاسف که خودش هم مقصر بود در چند پست کارایی آنچنانی نداشت و فکرش این بود که به آمریکا بازگردد.

وی ادامه داد: کاظمی به خود من گفت اگر بخواهد در پست 5 بازی کند به کادرفنی بگوییم که از او استفاده نکند ما هم موافقت کردیم. کاظمی از نونهالان در اختیار فدراسیون بود و شخصیت خوبی هم دارد پله به پله بالا آمد و انتظار داشتیم که نیازهای بسکتبال کشور را برطرف کند اما این اتفاق نیفتاد. انتخاب تمام بازیکنان با سند و مدرک بوده و همه بازیکنان براساس توانایی‌ای که داشتند انتخاب شدند.

رئیس فدراسیون بسکتبال عنوان کرد: همه بازیکنان برای اینچئون آماده هستند و پس از چند روز استراحت از شنبه تمرینات خود را آغاز می‌کنند با توجه به اینکه در مرحله گروهی قرار نداریم و 4 روز زودتر از آغاز بازیمان به کره جنوبی می‌رسیم تمام تلاش ما این است که بهترین مدال را در این رقابت‌ها کسب کنیم.

پس از صحبت‌های مشحون هیچ سوالی از سوی خبرنگاران با توجه به مشکل پیش آمده پرسیده نشد.


موضوعات مرتبط: اخبارفدراسیون

تاريخ : چهارشنبه 19 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-انجمن بسکتبال باویلچرایران-هفته اول دور مقدماتی لیگ دسته یک بسکتبال با ویلچر باشگاههای کشور در دو گروه طی روزهای 20 و 21 شهریور ماه آغاز میشود

در گروه الف به میزبانی باشگاه آلومینیوم المهدی هرمزگان مسابقات به شرح ذیل برگزار خواهد شد

تیمهای شرکت کننده در این گروه:جانبازان فارس _ هیات اصفهان _ آلومینیوم المهدی هرمزگان

پنجشنبه 20/6/93:

ساعت9:آلومینیوم المهدی هرمزگان _ هیات اصفهان

ساعت19:هیات اصفهان _ جانبازان فارس

جمعه 21/6/93:

ساعت9:جانبازان فارس _ آلومینیوم المهدی هرمزگان

در گروه ب شهرداری بوکان میزبان تیمهای این گروه خواهد بود

تیمهای شرکت کننده در این گروه:فیروز قزوین _ هیات گیلان _ شهرداری تبریز _ شهرداری بوکان

پنجشنبه 20/6/93:

  ساعت9:فیروز قزوین _ شهرداری تبریز

ساعت11:شهرداری بوکان _ هیات گیلان

ساعت 17:شهرداری تبریز _ هیات گیلان

ساعت 19:شهرداری بوکان _ فیروز قزوین

جمعه21/6/93:

ساعت9:هیات گیلان _ فیروز قزوین

ساعت11:شهرداری تبریز _ شهرداری بوکان

مرحله دوم مسابقات در تاریخ 17 و 18 مهرماه به میزبانی هیات اصفهان و هیات گیلان برگزار خواهد شد


موضوعات مرتبط: جانبازان ومعلولین

تاريخ : سه شنبه 18 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری گاتز تادلوسپرت، فدراسیون جهانی بسکتبال fiba سرانجام تصمیم خود را گرفته و اعلام کرد که رقابت‌های اروپایی 2015 بسکتبال مردان در چهار کشور مختلف اروپایی برگزار  شود طبق تصمیم‌گیری فیبا کشورهای فرانسه، کرواسی، آلمان و لیتوانی برگزار شده و شهرهای برلین، زاگرب، ریگا، مونت پولیه میزبان حضور بسکتبالیست‌ها خواهد بود.

گفتنی است، مرحله نخست این رقابت‌ها از تاریخ 4 تا 20 سپتامبر برگزار می شود.


موضوعات مرتبط: اروپا

تاريخ : سه شنبه 18 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش مشرق، صمد نیکخواه بهرامی در مورد حضور تیم ملی در جام جهانی و اینکه خیلی‌ها امیدوار بودند بتوانیم به دور دوم صعود کنیم، اظهار داشت: 5 بازی سنگین را در حالی پشت سر گذاشتیم که در پست گارد راس مشکل داشتیم و کامرانی تنها بود. من هم زمانی به عنوان گارد بازی می‌کردم، سایر وظایف خود را نمی‌توانستم به خوبی انجام دهم. خود من برای جام جهانی تنها دو هفته تمرین کرده بودم و در بهترین حالت با 70 درصد آمادگی بازی می‌کردم.

وی ادامه داد: اینکه گفته می‌شود ما باید به دور دوم صعود می‌کردیم، نمی‌دانم با چه منطقی است. آیا ما می‌توانستیم اسپانیا، برزیل و صربستان را ببریم؟ ما هم از ابتدا نرفته بودیم که حذف شویم و خود من بارها در مصاحبه‌هایم گفتم بد بازی کنیم، اما ببریم. باید وقعیت‌ها را ببینیم. در حال حاضر چند بازیکن ما در سطح جهانی هستند؟ رقابت با تیمی که 12 بازیکنش در لیگ اروپا و NBA بازی می‌کنند، آیا آسان است؟

کاپیتان تیم ملی بسکتبال در مورد نفرات اعزامی به اینچئون و خط خوردن ارسلان کاظمی اظهار داشت: کاظمی بازیکن جوانی است و می‌تواند در آینده موفق باشد. به شخصه اگر من مربی تیم ملی بودم، به جای کاظمی بازیکن دیگری را خط می‌زدم.

وی در مورد اینکه باشگاه فوشان ابتدا دنبال او بود و حالا فادی الخطیب لبنانی را جذب کرده است، گفت: شرایط این باشگاه اصلا مناسب نبود و به همین دلیل پیشنهاد آنها را رد کردیم. فادی الخطیب هم شرایط سختی را قبول کرده است.

نیکخواه بهرامی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود پیشنهاد اروپایی هم دارد و شاید به فرانسه باز گردد، عنوان کرد: از چند باشگاه پیشنهاد دارم که در میان آنها تیم‌های اروپایی هم هستند، اما فرانسه نیست. در روزهای آینده تصمیم نهایی را می‌گیرم.

وی در مورد مورد سهمیه های ملی اعلام شده تاکید کرد: این نوع سهمیه بندی مشکل دارد، چون سجاد مشایخی، آرمان زنگنه، بهنام یخچالی و صالح فروتن هنوز به تجربه آنچنانی نرسیده‌اند که بار یک تیم را به دوش بکشند و سهمیه ملی شوند. به همین دلیل باید برای آنها تصمیم خوبی گرفته شود تا آینده‌شان خراب نشود.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : سه شنبه 18 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-به گزارش خبرگزاری فارس، مرحله جدید تمرینات تیم ملی بسکتبال با ویلچر برای آمادگی حضور در بازی‌های پاراآسیایی اینچئون از 18 شهریور ماه آغاز می‌شود و تا 24 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

خبرگزاری فارس: ۱۴ بازیکن به اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر دعوت شدند

14 ملی‌پوش دعوت شده به اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر، تمرینات خود را زیر نظر سیدعباس آقاکوچکی سرمربی تیم ملی و کمال عشق، مربی تیم ملی انجام می‌دهند. حجت الاسلام والمسلمین شامحمدی نیز به عنوان نماینده فرهنگی در کنار تیم حضور دارد.

وحید غلام آزاد، مرتضی ابراهیمی، ابراهیم احمدی، مهدی قربانی، علیرضا احمدی (زنجان)، ایمان بیک‌زاده (لرستان) مرتضی عابدی، محمدحسن سیاری (مرکزی) حسن عبدی (خراسان رضوی) اسماعیل حسین‌پور (آذربایجان شرقی) محمد صحی (تهران) سامان بلاغی، میلاد خردمند (فارس) و مجید طاهری (خوزستان) ملی‌پوشان دعوت شده به این اردو هستند که از فردا تمرینات خود را آغاز می‌کنند.


موضوعات مرتبط: جانبازان ومعلولین

تاريخ : سه شنبه 18 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش خبرگزاری تسنیم، در روز پایانی مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جام جهانی بسکتبال، تیم‌های ترکیه و برزیل به جمع 8 تیم برتر جام جهانی اضافه شدند. در بازی‌های شب گذشته، تیم ملی برزیل با نتیجه 85 بر 65 تیم ملی آرژانتین را شکست داد. در دیگر بازی این مرحله تیم ملی ترکیه در حالی که تا 48 ثانیه به پایان بازی با نتیجه 64 بر 62 از استرالیا عقب بود با پرتاب 3 امتیازی «امیر پِرِلدزیچ» توانست 64 بر 65 از سد استرالیا گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی رسید. 

برنامه دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی بسکتبال به شرح زیر است:

سه‌شنبه 18 شهریور:
لیتوانی - ترکیه، ساعت 19:30
اسلوونی - آمریکا، ساعت 23:30

چهارشنبه 19 شهریور:
صربستان - برزیل، ساعت 20:30
فرانسه - اسپانیا، ساعت 30 دقیقه بامداد پنج‌شنبه


موضوعات مرتبط: جام جهانی

تاريخ : سه شنبه 18 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-ملی‌پوش بسکتبال ایران که برای حضور در بازی های آسیای به تیم ملی دعوت شده گفت: آماده ام تا بتوانم بازیکنی موثر در ترکیب تیم ملی باشم .فرید اصلانی در گفت و گو با ایسنا درباره بازگشتش به تیم ملی بسکتبال برای حضور در بازی های آسیایی اظهار کرد: به عنوان یک ورزشکار افتخار می کنم که پیراهن تیم ملی کشورم را بپوشم و همیشه آماده ام تا هر زمانی که توانستم به تیم کمک کنم. به هر حال من همیشه با تمام توان کار کرده ام تا بتوانم به بازیکنی موثر تبدیل شوم. هم اکنون نیز که تیم ملی به من اعتماد کرده و قرار است به بازی های آسیایی بروم با تمام توان کار خواهم کرد تا به امید خدا بتوانم در آنجا هرچه دارم برای کشورم بگذارم.

 

گارد راس تیم ملی بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا آمادگی بدنی اش را همچنان بعد از لیگ حفظ کرده است؟ گفت: بعد از به پایان رسیدن لیگ برتر وارد اردوی تیم ملی شدیم و تمرین داشتیم. در جریان این تمرین ها نیز به سختی کار کردیم که یک آسیب دیدگی باعث شد من وارد تیم ب شوم و با این تیم به ویلیام جونز بروم. بعد از آن هم تمرین هایم را ادامه دادم و این روزها نیز که ملی پوشان استراحت می کنند من همچنان کار خودم را می کنم. از نظر بدنی خوب هستم و آماده ام تا هرجا که لازم شد به تیم کمک کنم.

 

او در پاسخ به این سوال که دست تنها بودن مهدی کامرانی در جام جهانی باعث شد تا خیلی ها از جای خالی اش صحبت کنند. خودش درباره جام جهانی چه نظری دارد؟ گفت: همه بازیکنان تلاش کردند تا تیم ملی بهترین نتیجه را کسب کند. سطح بازی ها بالا بود و به نظرم همه بازیکنان سربلند شدند. به هر حال ما حتی توانایی برد برابر صربستان و فرانسه را نیز داشتیم اما خب این تیم ها با تجربه بودند. خیلی دوست داشتم در جام جهانی باشم که نشد. با این حال با انگیزه کامل برای بازی های آسیای آماده می شوم.

 

اصلانی در پاسخ به این سوال که این دوره از بازی ها را چطور می بیند؟ گفت: چین تیم خوبی به مسابقات اعزام خواهد کرد. کره هم به عنوان میزبان در جام جهانی بوده و عملکرد مناسبی هم داشت. فیلیپین اما شرایط متفاوتی دارد و در جام جهانی خودش را نشان داد. با این حال ایران شرایط بهتری دارد. قهرمان آسیا هستیم اما غافل نمی شویم و با تمام قدرت برای کسب عنوان قهرمانی راهی کره جنوبی می شویم. مطمئنا همه بازیکنان تیم انگیزه بسیار زیادی دارند تا نخستین طلای بازی های آسیایی نیز برای بسکتبال کسب شود.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : سه شنبه 18 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-رئیس فدراسیون‌بسکتبال با تمجید از عملکرد تیم ملی در رقابت‌های جهانی 2014 اسپانیا گفت: عملکرد خوب تیم ایران باعث شد نگاه بسکتبال جهان به ایران تغییر کند.

http://ilna.ir/news/mi_news/Original/1393/06/Small/202015-71.jpg

محمود مشحون در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: مسابقات‌جهانی اسپانیا تجربه و انگیزه بازیکنان تیم ملی را برای رقابت‌های اینچئون افزایش داد، ضمن اینکه عملکرد خوب تیم کشورمان باعث شد تا نگاه بسکتبال دنیا به ایران تغییر کند.

مشحون افزود: مقایسه فیزیکی و تجربه بازیکنان تیم‌های رقیب با ایران قابل مقایسه نبود و ما با تیم‌هایی رو به رو بودیم که هر کدام 5 بازیکن NBA را در ترکیب خود داشتند. با این وجود بازیکنان ما با تمام توان مقابل حریفان خود ایستادگی کردند و نشان دادند می‌توانیم به سطح بالاتری از بسکتبال دنیا برسیم.

وی افزود: به اعتقاد من مقابل اسپانیا در حد انتظار ظاهر شدیم، ولی می‌توانستیم مقابل صربستان و فرانسه بهتر از این عمل کنیم و به ویژه در دیدار با فرانسه از ناحیه داوری لطمه‌های زیادی خوردیم و همه دیدند داوران چگونه علیه تیم ما قضاوت کردند و اگر این قضاوت ناعادلانه نبود می‌توانستیم این مسابقه را نیز برنده شویم.

مشحون یادآور شد: در دیدار با برزیل عملکرد تیم ما ضعیف و قابل قبول نبود و این برای خود من هم جای سوال داشت که چرا در این مسابقه نتوانستیم در حد انتظار بازی کنیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال اظهار داشت: در این مسابقات ترکیب تیم‌ ملی برای بازی‌های اینچئون مشخص شد و بازیکنان جوان ما تجربه بسیار ارزشمندی از این رقابت‌ها به دست آوردند و در ترکیب تیمی جا افتادند. در این مسابقات هیچ بازیکنی کم‌فروشی نکرد و تمام ملی‌پوشان تمام توان‌شان را برای نتیجه‌گیری تیم ملی به کار گرفتند هر چند شاید می‌توانستیم بهتر از این نیز نتیجه بگیریم.

مشحون اضافه کرد: چنین میادینی قطعا در روند رو به رشد بسکتبال ایران تاثیرگذار خواهد بود و امیدوارم با تداوم برنامه‌ها این روند را ادامه دهیم و بسکتبال نیز جزو رشته‌های تیمی قرار بگیرد که در سطح جهان مطرح است.

وی هدف‌گذاری فدراسیون را در بازی‌های آسیایی کسب مدال طلای مسابقات عنوان کرد و افزود: ما در بازی‌های گوانگجو مدال برنز گرفتیم، اما با شرایطی که امروز تیم ملی از آن برخوردار است تنها برای کسب مدال‌طلا و خوشرنگ‌ترین مدال این مسابقات به کره جنوبی می‌رویم.

رئیس فدراسیون بسکتبال افزود: البته حریفان هم بی‌کار ننشستند و برای بازی‌های آسیایی تدارک خوبی دیدند، اما زندگی با امید و حرکت ادامه دارد و امیدوارم بسکتبال بتواند با یک طلای خوشرنگ از اینچئون بازگردد.

وی در مورد پیشنهاد برخی باشگاه‌های اروپایی به بازیکنان تیم ملی اظهار داشت: شخصا علاقه‌ای ندارم در این‌گونه مسائل ورود کنم، اما تا آنجا که شنیده‌ام هر 5 بازیکن ما شامل صمد نیکخواه بهرامی، حامد حدادی، کامرانی، اوشین ساهاکیان و حامد آفاق مورد توجه تیم‌های اروپایی قرار گرفته‌اند که حضور 3 نفر آنها در اروپا بسیار جدی است.

مشحون با بیان اینکه باید بر روی سازندگی و پشتوانه‌سازی تیم ملی برنامه‌ریزی کنیم و به سرمایه‌های داخل کشور رویکرد تازه‌ای داشته باشیم، اظهار داشت: هر چند حضور بازیکنان ایرانی در لیگ‌های خارجی می‌تواند کیفیت تیم ملی را بالا ببرد، اما باید نگاه ما به برنامه‌ریزی داخلی و پشتوانه‌سازی برای تیم ملی باشد و از استعدادهای جوان برای قدرتمند شدن تیم ملی استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال در مورد برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون و احتمال تغییرات در ریاست این فدراسیون اظهار داشت: دوره 4 ساله من 21 تیر ماه به پایان رسیده، ولی با نظر وزارت‌ورزش همچنان در خدمت این ورزش هستم و هر زمان که وزارت ورزش صلاح بداند مجمع انتخاباتی فدراسیون برگزار خوهد شد.

وی در مورد احتمال ماندنش در راس فدراسیون بسکتبال گفت: این مساله به نظر وزارت ورزش بستگی دارد بنده علاقه‌مندم تا تجربه و توانم را برای خدمت به ورزش بسکتبال به کار بگیرم و اگر وزارت ورزش صلاح بدانند همچنان در این مسئولیت باشم.

مشحون در پاسخ به این سوال که آیا بازنشستگی شما مانعی برای ادامه حضورتان در رأس فدراسیون نخواهد بود، گفت: قوانین قابل‌تغییر است و اگر مسئولان وزارت‌ورزش مصلحت بدانند می‌توانند قوانین را به گونه‌ای تغییر بدهند که مجمع مسیر قانونی خود را طی کند و بنده بتوانم در انتخابات شرکت کنم.

وی افزود: از 13 سال گذشته در فدراسیون‌بسکتبال انجام وظیفه کردم و از هیچ تلاشی برای ادای دین به بسکتبال کشور کوتاهی نکردم و در صورتی که مسئولان وزارت‌ورزش بخواهند که باشم در خدمت این رشته و جوانان بسکتبال ایران خواهم بود.


موضوعات مرتبط: اخبارفدراسیون

تاريخ : یکشنبه 16 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-محمد کسایی پور در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران در مورد عملکرد تیم ملی بسکتبال در جام جهانی به تفاوت نیروی بالقوه و بالفعل تیم اشاره کرد: بسکتبال ما پتانسیل رقابت در سطح جهانی و بازی هایی مثل المپیک را دارد. این توانایی به صورت بالقوه در تیم ما وجود دارد اما اینکه چرا در جام جهانی با اختلاف به تیم هایی مثل برزیل و اسپانیا باختیم به اینجا برمی گردد که توانایی بالفعل در تیم نیست.وی ادامه داد: هنوز ما تا به فعل در آمدن پتانسیل بازیکنان خود فاصله داریم. با یک برنامه ریزی در یک سال آینده می توان به چنین نتایجی هم رسید. در همین دوره هم اگر شرایط به شکل دیگری بود این امکان وجود داشت اما دلیل بالفعل نشدن پتانسیل های ما نداشتن رقابت های مختلف با تیم های قدرتمند در طول سال است.

کسایی پور گفت: ما باید هر سال با کشورهایی در سطح برزیل، صربستان، فرانسه و اسپانیا رقابت کنیم. این طبیعی است که تمام این کشورها با فضای رقابت مرتب در یورولیگ، جام ملت های اروپا و رقابت های سطح اول بسکتبال شرایط فعلی را داشته باشند و ما با آنها فاصله داشته باشیم. 

رقابت ما به آسیا محدود است

سرمربی تیم ملی ب اضافه کرد: تیم ما در طول چهار سال در چند تورنمنت سطح بالای جهان شرکت می کند؟ نهایت رقابت ما در کاپ آسیا، ویلیام جونز و جام ملت های آسیا است که 90 درصد چرخه رقابت ما را به قاره آسیا محدود می کند. کمتر پیش آمده که در تورنمنتی مثل دایموند بال چین که در آن صربستان را زمان ماتیچ بردیم یا ویلیام جونز اروپا شرکت کنیم. 

کسایی پور نتیجه گرفت: زمانی می توانیم با انتظار بالا از صعود تیم در جام جهانی صحبت کنیم که این پروسه رقابت با تیم های سطح اول را طی کرده باشیم. در آن شرایط قضاوت واقع بینانه در مورد سطح بسکتبالمان شکل می گیرد. در این دوره هم حتی زمان باخت مقابل حریفان مرحله اول برای دقایقی نشان دادیم که می توانیم مقابل این تیم ها خوب عمل کنیم. 

والیبال هم از ابتدا مقابل حریفان جهانی توفیق نداشت

کارشناس بسکتبال گفت: اگر بازی با مصر را هم در نظر نگیریم، در بازی مقابل فرانسه نشان دادیم که مانند والیبال می توانیم با تیم های بزرگ رو در رو شویم. والیبال هم ابتدا مقابل حریفان لیگ جهانی توفیقی نداشت اما بعد از رقابت های زیاد با این تیم ها خود را پیدا کرد. بسکتبال هم تنها نیاز به همین تعداد بازی با تیم های بزرگ دارد. اگر هر سال 20 تا 30 بازی خوب انجام دهیم، آن زمان است که پتانسیل بسکتبال ما هم به فعل تبدیل می شود. 

ارسلان در لیگ هم پتانسیل خود را نشان نداد

کسایی پور در مورد استفاده کم از ارسلان کاظمی در جام جهانی تاکید کرد: زمان بازی ارسلان در جام جهانی کم بود اما بحث مربوط به ارسلان را باید از زمان ورود او به ایران پی گیری کرد. ارسلان قبل از آمدن به ایران بازی های بزرگی در آمریکا انجام داده بود اما تاثیرگذاری او در پتروشیمی آن چیزی نبود که قبلا در آمریکا از او شنیده بودیم. شرایط کاظمی در پتروشیمی کمی متفاوت شد و همین تفاوت به تیم ملی کشیده شد. البته بهترین فرد برای صحبت در این موارد خود ارسلان است که بگوید چه اتفاقی در این مدت افتاد؟ اما در جام جهانی هم آن پتانسیل را از خود نشان نداد.

وی گفت: بعضی از کارشناسان هم اعتقاد داشتند که ما پست 4 گلزن نداریم از این جهت هم فکر می کنم که باید موضوع را به شکل دیگری نگاه کنیم. تیمی که به یک رقابت بزرگ می رود نیاز به 2 گلزن، 2 ریباند و یک بازیکن متوسط دارد. حضور 2 یا 3 امتیازآور در تیم کافی است و ارسلان و اوشین در پست چهار باید ریباند کرده و به یاران دیگر خود اسکرین (پیک) بدهند.

فورواردهای قدرتی ما کوتاهند

کسایی پور ادامه داد: باید روزی به این نتیجه برسیم که برای صعود به جام جهانی به فیزیک بازیکنان خود هم توجه کنیم. بازیکنان پست چهار ما باید به استاندارد قد جهانی برسند. ارسلان و اوشین هر کدام حدود 2 متر قد دارند در حالی که پست چهار ما باید به حدود 207 سانتی متر برسد. روزبه ارغوان این شرایط فیزیکی را دارد که او هم باید اعتماد به نفس پیدا کند. این اعتماد به نفس هم در یک تورنمنت به دست نمی آید و باید همان 15 تا 20 بازی بین المللی در سال را ببیند تا به آن برسد.

کسایی پور به تغییرات مرتب چین بعد از عملکرد بسیار ضعیف در المپیک لندن اشاره کرد که همراه با تورنمنت های مختلف اروپایی و رشد بسکتبال این کشور است. 

وی گفت: چین قطعا در سال 2016 با چهره متفاوتی وارد المپیک می شود مقام هشتم المپیک حداقل مقامی است که به آن فکر می کنم.

همه چیز بررسی علمی شود

کارشناس بسکتبال ایران که به مشکل کم بودن بازی های بین المللی ایران اشاره کرده بود، اعتقاد دارد برای بررسی شرایط تیم ملی یک یا دو مصاحبه کافی نیست و باید تعدادی کارشناس به صورت علمی و اصولی روند کار تیم ملی را بررسی کنند و در نهایت نتیجه را به گوش مسئولان برسانند. این گروه باید به صورت علمی آسیب شناسی لازم را انجام دهند تا در دوره 4 ساله بعدی با استفاده از نتایج کار آنها به موفقیت برسیم. در این میان وزارت ورزش هم باید شرایط را برای رویارویی با قدرت هایی مثل برزیل و اسپانیا فراهم کند.

وی اضافه کرد: اگر ما در دومین رویارویی خود تیم قدرتمندی مثل اسپانیا را هم می بردیم یک جرقه و رخداد بود. در مورد بردن صربستان هم هنوز شک دارم چون تیم ما آن آمادگی روحی، روانی و شرایطی که برای مسابقات تمرکز ایجاد می کند را نداشت. قبل از مسابقات برای انتخاب 4 یا 5 بازیکن در تیم تردید وجود داشت که در همین موضوع حرف هست. زمانی که در دایموندبال صربستان را بردیم هم در ثانیه های آخر با یک امتیاز بود و آن تیم صربستان هم با حالا متفاوت بود. آن برد را نباید خارج از شرایط آن زمان و تیم حریف مورد نظر قرار داد.

گارد رأس و سنتر نداشتیم

سرمربی تیم ملی ب تاکید کرد که روی این تیم کار بدنی و تاکتیکی زیادی شه بود اما در 2 تا 3 بازی اول به هر دلیلی شرایط روحی و روانی خوبی بر تیم حاکم نبود که این را هم باید مربیان تیم در جلسات مختلف با کارشناسان مورد بررسی قرار دهند که کجا و با چه شرایطی تیم انسجام خود را از دست داد. 

وی در مورد بحث صمد نیکخواه گفت: صمد در روز اول با بازی فرانسه و صربستان فرق زیادی داشت. دلیل این موضوع هم همان بحث گارد رأس بود. تیم ما با 3 بازیکن در این پست به اردوی اسلوونی رفته بود اما با یک بازیکن به جام جهانی رفت. این اتفاق بزرگی است که تیم با تنها یک گارد به جام جهانی برود و صمد به همراه جمشیدی به این پست منتقل شوند که از نظر فنی روی کار خودشان هم تاثیر زیادی گذاشت و امتیازآوری صمد از او گرفته شد. ضمن اینکه جایگزین خوبی هم برای حامد حدادی نداشتیم و به این ترتیب با یک گارد و یک سنتر کار می کردیم.

وی گفت: با تمام این شرایط و خدشه دار شدن اعتماد به نفس تیم در بازی با اسپانیا طبیعی است که به چنین باخت هایی می رسیم و در رقابت با تیم های بزرگ هم موفق به کم کردن اختلاف نمی شویم.


موضوعات مرتبط: تحلیلی

تاريخ : یکشنبه 16 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش خبر آنلاین تیم ملی بسکتبال ایران در دومین حضور جهانی اش با یک برد و چهار باخت و رده 21 به کار خود پایان داد.آنها بامداد دیروز بازگشتند تا بعد از یک هفته برای بازیهای آسیایی اینچه اون خودشان را آماده کنند.اما صمد نیکخواه بهرامی،کاپیتان تیم ملی که هیچ وقت شکست را دوست ندارد و  حضور در میدان را تنها برای پیروزی می خواهد،درباره این بازیها می گوید:«ای کاش در زمان حضور در جام جهانی همه نگاه حرفه ای داشتند و با درک بالا از این رشته انتقاد می کردند.به قول معروف برای جهانی شدن باید همه چیز جهانی باشد.»

 از بازی مقابل اسپانیا شروع کنید.

این تیم قهرمان جهان بوده و پیکار مقابل آنها بسیار سخت بود ولی ما سعی کردیم   بازی خوبی انجام بدهیم.اسپانیایی ها میزبان بودند و زیر حلقه خیلی خوب کار کردند،طوری که سنترهایشان تنها 70 امتیاز آوردند.بازی پیرامونی شان هم خوب بود.به هر حال قدرت بالایی داشتند.به نظر من ایران مقابل آنها بد کار نکرد.

 برزیلی ها چطور؟

ما در تورنمنت اسلوونی با این تیم بازی کرده بودیم و می دانستیم تیم قدرتمندی هستند.آنها در تمام زمین به ما فشار می آوردند و خیلی سخت توپ را به یکدیگر می رساندیم .ما می خواستیم مقابل آنها کم گل بخوریم ولی در دفاع پیک اندرولها براحتی به ما گل زدند.

 اگر در این دوبازی در پست یک بازی نمی کردی به نظرت راحتتر نبودی؟

مسلما".چون من بازیکن آزاد هستم و وقتی در پست یک بازی کردم کارایی ام کم شد.اما وقتی گاردراس دوم نداشتیم از من خواسته شد که به تیم کمک کنم و من هم این کار را انجام دادم ولی ضربه هم خوردیم.بعد از آن بود که از سرمربی خواستم من را به پست خودم برگرداند.چون هم داشت آبرویم می رفت و هم بهتر می توانستم به تیم کمک کنم.

 با آن بازی خوب مقابل صربستان همه گمان کردند بازی را می برید ولی در کوارتر سوم یک دفعه اختلاف امتیاز بالا رفت چرا؟

سطح بسکتبال اروپا و آسیا خیلی با هم فرق می کند.در آسیا وقتی یک تیم دچار نوسان می شود در طول 40 دقیقه بازی دوباره می توانید نتیجه را جبران کنید چون سطح فنی تیمها بالا نیست.اما مقابل اروپایی ها آنقدر اختلاف سطح بالاست که با کوچکترین اشتباه جبران بسیار سخت می شود.ضمن اینکه داوران سوتهای زیادی به ضرر ما زدند چون اعتقادی به بسکتبال این قاره  ندارند.ما می توانستیم آنها را ببریم به شرطی که خیلی بهتر بازی می کردیم.

یعنی برد را پیش بینی می کردید!

برد در یک مسابقه به دو عامل بستگی دارد فنی و شرایط روحی .ابتدا از لحاظ فنی باید صربستان را بررسی کرد که آنها چند دوره است در جام جهانی حضور دارند،بازیکنانشان در چه لیگی بازی می کنند و جایگاهشان کجاست؟از لحاظ روحی هم اگر من شرایط خوبی نداشته باشم ولی تیم خوب باشد  و روحی تقویت شده باشد برد هم امکان پذیر است.تنها نگاه می کنند چه کسی گل می زند،چرا خوب دفاع نکردیم و یار کدام بازیکن چقدر گل زده،در کل درک از بسکتبال کم است که این مسئله به ما ضربه می زند.

 مقابل فرانسه هم 18 دقیقه آنها را از جام جهانی خارج کردید.

بله ،مقابل آنها خیلی خوب بازی کردیم و تمام توان را برای پیروزی مقابل شان گذاشتیم.اما تجربه ها در ثانیه ها به کمک آنها آمد و برنده شدند.به نظر من توانایی این را داشتیم ولی باید دید آنها با چه امکاناتی در طول سال تمرین می کنند،بازیهای تدارکاتی شان چیست و بازیکنانشان در چه سطحی هستند؟

 یعنی اگر تدارکات بهتری داشتیم امکان داشت به مرحله بعد صعود کنیم؟

اردوهای خوبی داشتیم.تورنمنتهای  خوبی هم رفتیم.اما ببینید تیمهای دیگر با چه قدرتهایی بازی دوستانه برگزار می کنند و ما چه بازی هایی؟به نظر من در تدارکاتی ها هم رقیب داریم.یعنی ترجیح می دهند با تیمهای دیگر قاره ها بازی کنند تا با ما.

پس برای جام جهانی بعد از حالا باید به فکر باشیم.

ما باید جهانی فکر کنیم و جهانی عمل کنیم.از خبرنگاران،منتقدان،امکانات نرم افزاری،مربیان ،باشگاهها  و ...همه حرفه ای و جهانی شوند.از احساسی بودن دور شویم چرا که در دنیا همه چیز علمی شده و تحلیلها هم جنبه علمی دارد.پس باید جهانی شد تا برد جهانی هم بدست آورد.اگرنه بازیکنان ما از لحاظ فردی می توانند حریفان را مغلوب کنند .

 از عملکرد خودت راضی هستی؟

بله،تمام سعی ام را کردم .

به عنوان کاپیتان از تیم چطور؟

از تیم راضی نیستم.چرا که بعضی ها هدفهای فردی داشتند نه تیمی .دو نفر دونفر شدند .در واقع هیزم در آتش بودند.البته این وظیفه من نیست ولی امیدوارم مشکل حل شود و همه برای هدف تیم بجنگند.

 از اینچه اون  و رقیبانتان بگویید؟

فیلیپین و کره جنوبی در جام جهانی تدارکات خوبی دیدند.به غیراز آنها هم چین با تمام قدرتش می آید.پس ما در بازیهای آسیایی کار سختی داریم ولی هدفمان طلای اینچه اون است.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 16 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-ملی پوش بسکتبال ایران گفت: تیم ملی می توانست به مرحله دوم جام جهانی صعود کند.

1409591249722_665.jpg

اوشین ساهاکیان در گفت و گو با ایسنا درباره عملکرد تیم ملی بسکتبال ایران در جام جهانی اظهار کرد: ما در گروهی به میدان رفتیم که حریفان بسیار قدرتمندی داشتیم. اسپانیا، برزیل و فرانسه بسیار قدرتمند بودند شاید صربستان از آنها کمی ضعیف تر بود. واقعا گردن کلفت بودند و بازیکنانی قدرتمند در اختیار داشتند. با این شرایط ما با تمام انرژی وارد میدان شدیم و جز در دو مسابقه نخست که کمی تمرکز کافی را نداشتیم عملکرد خوبی نشان دادیم.

بهترین پست چهار آسیا ادامه داد: حریفان ما از تمام ستاره های خود استفاده می کردند و واقعا رقابت با آنها سنگین بود اما واقعا همه بازیکنان در تیم برای برد تلاش می کردند و هیچ وقت از پیش بازنده نبودیم. با این حال این رویداد بزرگ فرصتی بود تا تیم ملی بتواند نقاط ضعفش را برابر حریفان بزرگ بشناسد و از این به بعد بر روی آنها کار کند تا رو به جلو حرکت کند.

ملی پوش بسکتبال ایران با بیان این مطلب که ایران در جام جهانی نمایش خوبی داشت گفت: حریفان ما صاحب سبک در بسکتبال هستند و ما برابرشان خوب کار کردیم. به نظر من می توانستیم به مرحله دوم صعود کنیم اما حیف شد. ما برابر فرانسه با قدرت وارد میدان شدیم و دیدید که در کوارترچهارم بچه ها غوغا کردند اما نشد و خودمان هم خیلی ناراحت هستیم.

او در پاسخ به این سوال که واقعا چه زمانی باید فاصله بسکتبال ایران با جهان کم شود؟ گفت: به حال آنها از ما جلو تر هستند اما ما هم می توانیم به آنها نزدیک شویم واندک اندک خیلی ها را پشت سر بگذاریم. برابر این تیم ها فاصله ایجاد شود دیگر نمی توان جبران کرد و باید برای اینکه برابرشان موفق شویم از هر نظر رشد کنیم. به نظر من باید بازی های تدارکاتی سنگین داشته باشیم و برابر حریفان قدرتمند به میدان برویم تا تقویت شویم. هرچه بازی کنیم بهتر می توانیم نقاط ضعفمان را از بین ببریم. به نظر من از نظر بازیکنی چیزی کم نداریم و باید در دفاع تقویت شویم.

ساهاکیان در پاسخ به این سوال که شکست در دو مسابقه نخست تاثیری بر کار بازیکنان نداشت؟ ادامه داد: مطمئنا آن دو شکست ناخودآگاه بر عملکرد تیم تاثیر می گذارد و باعث تضعیف روحیه می شود. با این حال با عملکرد خوبی که برابر صربستان داشتیم انگیزه تیم بیشتر شد که اوجش در بازی با فرانسه بود. به هر حال حریفان ما مبتدی نبودند و از هر اشتباه ما امتیاز کسب کردند.

او افزود: بسکتبال ایران اگر می خواهد رشد کند دیگر نباید به آسیا فکر کند.باید برای حضور در عرصه جهانی وارد رقابت با این تیم ها شویم. آسیا دیگر برای ما خوب نیست و بهتر است یک گام رو به جلو برداریم. معتقدم هرچه وارد تورنمنت های اروپایی و آمریکایی شویم می توانیم در رویدادهای جهانی بهتر کار کنیم. این مسابقه ها اعتماد به نفس هم به ما می دهند.

بازیکن پست چهار ایران در پاسخ به این سوال که عملکرد بازیکنان جوان را چطور دیدی؟ بیان کرد:خب نخستین بار بود که این بازیکنان در جام جهانی حاضر می شدند و نمی توانستیم توقع بیشتری داشته باشیم اما با این حال خوب کار کردند. همین خبر خوبی است برای بسکتبال که در آینده می تواند بازیکنانی آماده داشته باشد.

ساهاکیان در پاسخ به این سوال که دست تنها بودن مهدی کامرانی چقدر در کار تیم تاثیرگذاشت؟ گفت: مصدومیت سجاد باعث شد تا مهدی دست تنها باشد. در این شرایط صمد توپ می آورد اما همین موضوع نیز باعث می شد صمد در وظایف خودش به مشکل بخورد. بالاخره پست یک موتور تیم است و دست تنها بودن مهدی فشار زیادی به تیم آورد.

ملی پوش بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که بازی های آسیایی را چطور می بیند؟ گفت: فیلیپین، چین، کره و چین تایپه تیم های خوبی هستند اما جام جهانی باعث شد که تیم ملی شرایط مطلوبی بدست بیارود. با این حال از الان نمی توانیم بگوییم که قهرمان هستیم. تیم برای قهرمانی به اینچئون می رود اما در بسکتبال چیزی قابل پیش بینی نیست. کار دشواری داریم و می دانیم باید در زمین مسابقه همه چیز را تعیین کنیم.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 16 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-مهران شاهین طبع در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران در مورد نظر کارشناسان مبنی  بر لزوم بردن صربستان و فرانسه در جام جهانی بسکتبال توضیح داد: بالاخره نتیجه بازی با فرانسه هم نشان می دهد که در شرایطی خاص امکان بردن این تیم بود. در مجموع ایران تیم بازنده ای در جام جهانی نبود، امکان بردن صربستان و فرانسه برایمان وجود داشت و در بازی با برزیل هم می توانستیم بهتر بازی کنیم اما تیم های مقابل به نوعی بازی را اداره کردند که موفق به برد در هیچ کدام از بازی ها نشدیم.

تیم از پیش بازنده ای نبودیم

وی با اشاره به برخی صحبت ها تاکید می کند: جنگندگی و کار بازیکنان ما و اعتقاد آنها بر مبنای بردن صربستان بود اما در زمین شرایط دیگری پیش می آید وگرنه ما مقابل هیچ کدام از حریفان خود به آن صورت از پیش بازنده وارد مسابقه نشدیم. باور ما این بود که برای انجام یک بازی منطقی وارد زمین می شویم.

مربی تیم ملی ادامه داد: ما دنبال بازی های منطقی و سازماندهی شده بودیم، بازی هایی که احساسی و دیمی نباشد. در بازی با فرانسه، صربستان و اسپانیا هم تلاش کردیم در حملات خود سازماندهی شده عمل کنیم و کاری که از دستمان برمی آمد را انجام دادیم. معنی برخی حرف ها را در مورد روحیه تیم نمی فهمم، این که تیم با این احساس وارد زمین شود که حتما حریف را شکست می دهیم. اگر تیم به این شکل وارد بازی می شد که با اختلاف فاحشی شکست می خوردیم.

برخی حرف ها دور از واقعیت است

شاهین طبع گفت: اگر بدون منطق بازیکنان را به زمین می فرستادیم که هر کسی کار خود را انجام می داد در حالی که ما سعی کردیم از نظر فنی قوی باشیم. یکی از مشکلاتمان هم این بود که بازیکنان با توانایی از عهده برآمدن چنین بازی هایی در تیم ما تعداد کمی دارند. تیم ما کمتر به چنین حریفانی برخورد کرده است. وقتی از نزدیک این تیم ها را می بینید شرایط با قضاوت از دور فرق دارد.


مربی تیم ملی اضافه کرد: نمی توان تنها به خاطر اینکه توقعات از تیم بالاتر است بگوییم همه را شکست می دهیم. این حرف که دور از واقعیت است. حریفان ما اسپانیا و فرانسه بودند که به دور یک چهارم رسیدند. اسپانیا که به راحتی و با استفاده از برخی بازیکنان روی نیمکت سنگال را شکست داد. بحث ما در مورد اینچئون هم این بود که اگر ما در آن بازی ها مدال می آوریم و برای بهترین بازی وارد جام جهانی می شویم. 

کدام عاقلی یک تورنمنت را نادیده می گیرد؟

وی با اشاره به دیر رسیدن برخی بازیکنان به تیم افزود: اوضاع به این شکل نبوده که برنامه ریزی برای جام جهانی نباشد. کدام آدم عاقلی چنین کاری می کند؟ ما در مجموع تنها برابر برزیل باید با کیفیت بیشتری بازی می کردیم وگرنه مصر که یکی از قوی ترین تیم های آفریقایی بود و مقابل این تیم خوب بازی کردیم. در بازی با فرانسه یکی از بهترین بازی های خود را انجام دادیم اما با چهار سوت داور و شرایط دیگر به آن نتیجه رسیدیم. 

شاهین طبع در نهایت مستقیما به برخی منتقدان رسید و اشاره کرد: کارهای فنی همیشه دست یک عده نیست. به خواست خدا شرایطی پیش می آید که روزی تمام دوستان وارد تیم ملی شوند، مسائل روحی و روانی تیم را تقویت کنند و برزیل را هم شکست دهند. به هر حال تیم ملی که میراث کسی نیست، این روز را هم می بینیم که چطور کنار زمین تیم را تقویت می کنند تا اسپانیا را شکست دهند. 

عرفان توقعات را برطرف نکرد

شاهین طبع بحث آماده بودن فرید اصلانی قبل از جام جهانی را رد کرد و گفت: فرید تا ویلیام جونز هم کاملا آماده نشده بود و قابلیت بالا بردن کتف آسیب دیده خود را نداشت. ما حتی به آمدن وی اصرار داشتیم اما به هر حال با آسیب دیدگی مواجه شد و آرن داودی نیز از طرف دیگرآسیب دید.

وی پرداخت کردن پول نساج پور را تایید کرد و گفت: این موضوع در اسلوونی پیش آمد. فدراسیون از ما پرسید اگر به طور 100 درصد به نساج پور نیاز دارید که پول را واریز کنیم؟ ما هم تا قبل از اسلوونی با نساج پور مدارا کردیم که در ترکیب قرار بگیرد اما در چند بازی از نظر فنی خوب کار نکرد. نظر بچیروویچ هم این بود که اگر عرفان قوی کار نکرده، آرمان زنگنه را در ترکیب بگذاریم تا 5 بازی سپری شود. متاسفانه در این میان سجاد مشایخی روزآخر اردوی اسلوونی آسیب دید.

وی اضافه کرد: پول مورد نظر فیبا هم پرداخت شده بود و حتی فدراسیون به دنبال این بود که آیا امکان برگشت پول وجود دارد؟ وگرنه کدام فرد عاقلی تصمیم به حذف بازیکن می گیرد و بعد پول را پرداخت می کند؟ 

عرفان قد کوتاهی هم داشت

مربی تیم ملی در پاسخ به این موضوع که بودن نساج پور با هر شرایط فنی کمک بیشتری نسبت به بازیکنان برخی پست های دیگر نبود؟ با این موضوع موافقت می کند اما ادامه می دهد: عرفان و مهدی کامرانی از نظر شرایط قدی هم مقابل حریفان مشکل داشتند اما کامرانی با شرایط ویژه بازی خود با این موضوع کنار می آمد درحالی که عرفان با مشکل مواجه می شد در آن سطح بازیکنان پست های دیگر که آمدند هم بالاخره تیم را اداره کردند.

تحت تاثیر فشار اذهان عمومی کار نمی کنیم


بحث ارسلان کاظمی هم بعد از جام جهانی به یک داستان دیگر تبدیل شد که شاهین طبع در واکنش گفت: تیم ملی به این شکل نیست که عده ای از یک بازیکن خاص پشتیبانی کنند. کادرفنی تیم ملی هم وظیفه دارد که میان تیم همبستگی ایجاد کند و زیر بار فشار اذهان عمومی یک بازیکن را بزرگ نمی کند. ما در تیم ملی شرایط یکسانی برای همه ایجاد می کنیم که بازیکنان هم باید در قالب و چارچوب آن قرار بگیرند. 

وی اضافه کرد: قرار نیست بازیکنانی را که سالیان سال زحمت کشیده اند را از بین ببریم. باید همه از سرمربی گرفته تا کاپیتان و بازیکن در یک گروه بگنجند. من هم سال ها سرمربی بوده ام و بعد از 10 سال با این شرایط برای کمک به تیم آمده ام. با این وجود در برخی موارد وظیفه را به کاپیتان می سپارم که تیم را جمع کند و گاهی هم موضوعات را به سرمربی تیم واذار می کنم. غیر از این باشد هم سنگ روی سنگ بند نمی شود.  
 
ارسلان چارچوب را نپذیرفت

شاهین طبع این قضایا را پیش پا افتاده می داند و در مورد ارسلان می گوید: توقعاتی که ارسلان دارد باید با کادرفنی تطبیق داشته باشد. نه می خواهم سیاسی صحبت کنم و نه کسی را برنجانم اما چارچوب را باید همه رعایت کنند. ارسلان این چارچوب را نپذیرفت. در صحبت هایی که خودش با بچیروویچ داشت برخی مسائل برایش قابل قبول نبود و به توافق نرسیدند.
 
بحث ارسلان کاظمی و بچیروویچ بر سر پست این بازیکن بوده است؟ شاهین طبع پاسخ می دهد: بچیروویچ در مورد ارسلان به نتیجه رسید که به پستی برود که زمان بازی بیشتر و کارایی در تیم داشته باشد اما برای ارسلان این موضوع قابل قبول نبود. ارسلان می تواند در 2 یا 3 پست بازی کند. وقتی در یک پست اوشین هم بود در پست دیگری می توانستیم از او استفاده کنیم. ضمن اینکه تصمیم به کنار گذاشتن یک بازیکن هم یک طرفه نیست و مربی و بازیکن ابتدا با هم صحبت می کنند. جایی که عقاید مشترک نیست، تصمیم به حذف گرفته می شود. ارسلان و بچیروویچ هم در یک جلسه خصوصی حرفهای خود را زدند و به این نتیجه رسیدند. 

آخرین بحث در مورد تیم ملی هم عملکرد ضعیف برخی بازیکنان از جمله جانشینان حامد حدادی بود که شاهین طبع توضیح داد: این چند بازیکن با توجه به فیزیکی و سرعتی بودن بازیکنان روبرویی در کنار برتری آنها از نظر مهارت های بسکتبال شرایط خوبی در بازی ها نداشتند. آنها در آسیا شرایط بهتری داشتند اما زمان جام جهانی در جایی که باید بچیروویچ از آنها استفاده می کرد، جوابگو نبودند و باید در سرعت و تمام کنندگی بهتر عمل کنند. تمام این ها هم نیاز به پشتوانه تیم را با شرکت در مسابقات هم پایه جام جهانی نشان می دهد تا در آینده با برنامه ریزی و پشتوانه سازی بهتر با این کشورها روبرو شویم.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : یکشنبه 16 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، ارسلان کاظمی که در چند سال گذشته در لیگ‌ دانشگاهی آمریکا بازی کرد و در درفت (یارکشی) NBA هم به فیلادلفیا منتقل شد، پیش بینی می‌شد یکی از بازیکنان موثر تیم ملی در جام جهانی و حتی بازی‌های آسیایی باشد، اما در واقع این طور نبود و این بازیکن در جام جهانی نتوانست انتظارات سرمربی تیم ملی را برآورده کند.

محمود مشحون، رئیس فدراسیون بسکتبال در خصوص اینکه چرا کاظمی در جام جهانی مدت بسیار کمی را در ترکیب تیم ملی قرار گرفت و آیا مشکلی بین او و کادرفنی به وجود آمده بود یا خیر، گفت: این بازیکن در این رقابت‌ها اصلا با تیم هماهنگ نبود و تمام تمرکز خود را برای انتخاب باشگاه فصل آینده خود گذاشته بود.

وی ادامه داد: بچیروویچ، سرمربی تیم ملی هم به همین دلیل از عملکرد او ناراضی بود و وقتی فکرش با تیم ملی نباشد، طبیعتا نمی‌تواند این بازیکن را به کار بگیرد.

به گزارش فارس، این بازیکن همراه تیم ملی از اسپانیا به ایران نیامد و به آمریکا رفت و نامش برای حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون هم در لیست کادر فنی تیم ملی به چشم نمی‌خورد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، اخبارفدراسیون

تاريخ : شنبه 15 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش پایگاه خبری انجمن بسکتبال باویلچرهفته دوم دور مقدماتی لیگ برتر باشگاههای کشور در گروه الف به میزبانی شهرداری آمل برگزار گردید و نتاج ذیل به دست آمد

پنجشنبه ۱۳/۶/۹۳:

ساعت ۹:هیئت زنجان ۵۱ - ایثار قم  ۵۸

ساعت ۱۱:شهرداری آمل  ۷۴  ـ  پگاه فارس  ۵۷

ساعت ۱۷:هیئت زنجان  ۶۷  ـ  پگاه فارس  ۷۰

ساعت ۱۹:ایثار قم  ۶۰  ـ  شهرداری آمل  ۵۷  (وقت اضافه )

جمعه ۱۴/۶/۹۳: 

ساعت ۹:پگاه فارس  ۴۲  ـ  ایثار قم  ۵۶

ساعت ۱۱:شهرداری آمل  ۶۸  ـ  هیئت زنجان  ۶۰

در پایان این دور از مسابقات تیم های ایثار قم -شهرداری آمل -پگاه فارس و هیئت زنجان جایگاه اول تا چهارم این دور از مسابقات را به خود اختصاص دادند

مرحله سوم دور مقدماتی این گروه در روزهای ۱۰ و ۱۱ مهرماه به میزبانی باشگاه ایثار قم  برگزار خواهد شد


موضوعات مرتبط: جانبازان ومعلولین

تاريخ : شنبه 15 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-اسامی 12 بازیکن تیم ملی بسکتبال اعزامی ایران به بازیهای آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی اعلام شد.

به گزارش ایرنا از فدراسیون بسکتبال، کادر فنی تیم ملی بسکتبال پس از بازگشت از رقابت های جام جهانی 2014 اسپانیا، اسامی 12 قهرمان ملی پوش را به منظور حضور در بازیهای آسیایی اعلام کرد.
 
اعضای تیم ملی بسکتبال ایران بامداد امروز (شنبه) از اسپانیا به ایران بازگشتند.
 
طبق نظر کادرفنی، بازیکنان پس از یک هفته استراحت از (بعدازظهر روز شنبه 22 شهریور) در اردوی آماده سازی حضور خواهند یافت.
 
محمدصمد نیکخواه بهرامی، حامد حدادی، مهدی کامرانی، حامد آفاق، اوشین ساهاکیان، اصغر کاردوست، روزبه ارغوان، فرید اصلانی، محمد جمشیدی، آرمان زنگنه، بهنام یخچالی و سجاد مشایخی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی هستند.
 
هفدهمین دوره بازیهای آسیایی 2014 از 28 شهریور تا 12 مهر در شهر اینچئون کره جنوبی برگزار می شود.

موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 15 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
 

آرازبسکت-تیم ملی بسکتبال کشورمان در آخرین بازی خود در جام جهانی بسکتبال امشب از ساعت 20 و 30 دقیقه به مصاف فرانسه رفت و در نهایت با حساب 81 بر 76 شکست خورد و با این نتیجه و قبول چهارمین شکست خود از دور رقابت‌ها کنار رفت.

به نقل از فارس، در پایان این مسابقه حامد حدادی با کسب 22 امتیاز، 15 ریباند، یک توپ‌ربایی و تاثیرگذاری 20 بهترین بازیکن میدان بود.
صمد نیکخواه بهرامی هم با 23 امتیاز به عنوان پرامتیازترین بازیکن کشورمان بود


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : پنجشنبه 13 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، تیم ملی بسکتبال ایران در پنجمین و آخرین بازی خود در جام جهانی 2014 پنجشنبه شب با نتیجه 76 بر 81 مغلوب تیم ملی فرانسه، قهرمان اروپا شد. شاگردان ممی بچیروویچ در آخرین دیدار خود در حالی که فقط روی کاغذ برای صعود به مرحله دوم، شانس داشتند، با عملکردی عالی بازی مقابل فرانسه را شروع کردند.

بازی شجاعانه بازیکنان ایران در کوارتر اول نتیجه عجیب و تحسین برانگیز 23 بر 13 به سود ایران را روی اسکوربورد ثبت کرد. بازیکنان فرانسه در کوارترهای دوم و سوم جبران کردند و 24 بر 10  و 26 بر 16 موفق به شکست ایران شدند.

حمایت تماشاگران اسپانیایی حاضر در سالن شهر گرانادا باعث شد تا بازیکنان ایران در کوارتر چهارم روحیه مضاعفی بگیرند و بتوانند این کوارتر را 27 بر 18 به سود خود تمام کنند. این بازی مهیج در نهایت با نتیجه 81 بر 76 به سود فرانسه به پایان رسید. ایران با این شکست از دور مسابقات جام جهانی حذف شد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، اخبارهیثت های بسکتبال

تاريخ : پنجشنبه 13 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-سنتر تیم ملی بسکتبال کشورمان گفت: پیروزی مقابل صربستان در مشت‌مان بود، اما بدشانسی آوردیم و هنوز هم حسرت آن شکست را می‌خورم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم ملی بسکتبال کشورمان در چهارمین بازی خود و پس از سه شکست در جام جهانی موفق شد عصر روز گذشته موفق شد مصر را 88 بر 73 از پیش رو بردارد.

در چهار بازی گذشته حامد حدادی یکی از موثرترین بازیکنان ایران بوده و در دو مسابقه مقابل صربستان و مصر بهترین بازیکن میدان شناخته شد.

سنتر تیم ملی بسکتبال و ارزشمندترین بازیکن آسیا که این روزها مورد توجه تیم‌های اروپایی به خصوص رئال مادرید اسپانیا قرار گرفته است. وی در خصوص این رقابت‌ها با خبرگزاری فارس به گفت‌وگو نشست.

مشروح مصاحبه را در زیر می‌خوانید:

* 4 بازی سخت را در جام جهانی پشت سر گذاشتید، چطور بود؟

به هرحال وقتی در جام جهانی وارد می‌شوید هیچ مسابقه راحتی نخواهید داشت. همه دیدند که اسپانیا و برزیل از قدرت‌های بسکتبال جهان هستند و هر نوع دفاعی می‌کردیم آنها روزنه‌ای برای امتیازآوری پیدا می‌کردند. واقعا زورمان به این دو تیم نمی‌رسید، اما مقابل صربستان و مصر بازی بهتری را به نمایش گذاشتیم.

* چند سال با مارک گسول در ممفیس آمریکا هم بازی بودید، قبل و بعد از بازی با اسپانیا با وی در ارتباط بودی؟

من همیشه با او در ارتباط هستم و با هم در مورد مسائل مختلف صحبت می‌کنیم.

*وقتی برادران گسول همزمان در زمین بودند کارت مشکل‌تر می‌شد؟

آنها چندین سال است که در NBA بازی می‌کنند و هم تکنیک و هم تجربه‌شان بهتر و بیشتر از من است. دو بازیکن هم پست من وقتی در زمین باشند مسلما یکی از آنها آزادتر کار می‌کند. البته اوشین ساهاکیان هم تلاش زیادی برای کنترل آنها کرد.

*بازی با صربستان شانس پیروزی داشتیم، اما نیمه دوم شرایط تغییر کرد، دلیلش چه بود؟

خودم به شخصه تنها برای برد مقابل این تیم وارد میدان شدم و یک مقدار هم هیجان‌زده شده بودم. می‌توانستیم پیروز هم شویم، اما بدشانسی آوردیم. به نظرم داوری هم یک مقدار مشکل داشت. وقتی چهارمین خطا را از من گرفتند با احتیاط بازی کردم و دستم بسته شد؛ چون تنها یک شانس خطای دیگر داشتم و سعی کردم تا پایان بازی در زمین بمانم. تا آخر مسابقه جنگیدیم و فکر می‌کنم کم تجربگی هم در این شکست دخیل بود. واقعا برای این شکست حسرت خوردم، چون پیروزی در دست‌مان بود.

*بازی با مصر نخستین برد ایران را رقم زد، این مسابقه چطور بود؟

این بازی نسبت به سه مسابقه قبلی راحت‌تر بود. مصر هم از تیم‌های خوب قاره آفریقاست، اما ما بهتر از آنها بودیم و برنده هم شدیم. فکر می‌کنم این برد برای دیدار با فرانسه کمک زیادی به ما کند.

* فکر می‌کنید شانس صعود داشته باشیم، با توجه به اینکه آخرین بازی‌مان مقابل فرانسه است؟

کار بسیار سختی مقابل فرانسه داریم. آنها قهرمان اروپا شده‌اند و تیم خوبی دارند. برای صعود باید با بیش از 15 امتیاز اختلاف به برتری برسیم.

* رسانه‌های خبری از عملکرد خوبت تجلیل کردند و رئال مادرید هم برای جذب زیر نظرت دارد، نظرت چیست؟

من همیشه سعی کرده‌ام بهترین بازی‌ها را برای تیم ملی کشورم به نمایش بگذارم و کم کاری نکنم. در مورد خبر زیر نظر داشتنم توسط مسئولان رئال مادرید هم چیزهایی شنیده‌ام.

* اگر پیشنهادی از سوی رئالی‌ها شود، چه تصمیمی می‌گیری؟

فعلا تمرکزم روی جام جهانی است. بعد از این رقابت‌ها بهترین تصمیم را می‌گیرم.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : پنجشنبه 13 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-تیم ملی بسکتبال ایران در چهارمین دیدارش از جام جهانی برابر مصر به برتری رسید و نخستین برد آسیایی‌ها در اسپانیا را به نام خود ثبت کرد.به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال ایران در چهارمین دیدارش از جام جهانی 2014 به مصاف مصر نایب قهرمان آفریقا رفت تا نخستین بردش را با نتیجه 88 بر 73 جشن بگیرد.

ملی پوشان بسکتبال ایران در این مسابقه کوارتر نخست را 27 بر 15 به سود خود تمام کرد اما در کوارتر دوم 26 بر 21 تن به شکست داد. ملی‌پوشان ایران از نیمه دوم تیم برتر بودند و کوارترهای سوم و چهارم را با نتایج 16 بر 15 و 24 بر 17 به سود خود تمام کردند و در نهایت 88 بر 73 حریف خود را مغلوب کردند.

بچیروویچ در این دیدار مهدی کامرانی، حامد آفاق، صمد نیکخواه بهرامی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی را به عنوان ترکیب اصلی وارد میدان کرد.

تیم ملی ایران در دیدار آخر خود در این مرحله فردا به مصاف فرانسه تیم هشتم رنکینگ جهانی می رود و تنها در صورت پیروزی مقابل این تیم راهی مرحله دوم خواهد شد. فرانسه در بازیهای قبلی به برزیل باخته اما مقابل مصر و صربستان به برتری رسیده است.

کوارتر نخست: 27 بر 15 ایران

بسکتبالیست های ایران بازی را با قدرت آغاز کردند و همان ابتدا فاصله امتیازی خوبی ایجاد کردند و در چهار دقیقه نخست بازی 10 بر صفر از حریف خود پیش افتادند. مصری ها در دفاع نمی توانستند برابر شوت های سه امتیازی صمد و آفاق و ریباندهای حامد حدادی کاری انجام دهند و در حمله نیز هیچ برنامه ای نداشتند تا اینکه بالاخره توانستند با یک نفوذ به زیر سبد نخستین امتیاز خود را کسب کنند.

با این حال ملی پوشان ایران حریف خود را تسلیم کرده بودند و امتیاز می گرفتند؛ آفاق شوت سه امتیازی می زد و حدادی نیز در زیر سبد تمام توپ ها را از آن خود می کرد. پاس های مهدی کامرانی نیز به خوبی برای بازیکنان موقعیت می ساخت و اوشین نیز در ریباند به خوبی هم تیمی هایش را حمایت می کرد.

ایران فاصله امتیازی را به 15 هم رساند و این اختلاف امتیازی باعث شد تا بچیروویچ بازیکنان کلیدی اش را از زمین خارج کند و به جوان تر ها فرصت بدهد که آرمان زنگنه در همان ابتدا امتیازی برای ایران کسب کرد و کار را 21 بر 9 کرد.

برتری ایران در کوارتر نخست تا انتها ادامه داشت و در نهایت تیم ملی این کوارتر را با نتیجه 27 بر 15 به سود خود تمام کرد.

کوارتر دوم: 26 بر 21 مصر

مصری‌ها با روی آوردن به پرتاب‌های پیرامونی این کوارتر را بهتر آغاز کردند و توانستند فاصله را کاهش دهند. ملی‌پوشان کمی تمرکز خود را در دفاع از دست داده بودند و همین فرصتی بود که مصر به امتیاز برسد. در ترکیب ایران نیز کار با حامد حدادی کمتر شده بود و ایران کم امتیاز پیش می‌رفت.

4 دقیقه به پایان کوارتر دوم باقی مانده بود که ایران 32 بر 26 از حریفش پیش بود. ایران در دفاع تمرکز نداشت و مصری‌ها به سادگی امتیاز کسب می کردند اما به یکباره ملی‌پوشان برابر حمله های مصر خوب کار کردند و با چند توپ ربایی و ضد حمله فاصله امتیازی را افزایش دادند؛ ایران اختلاف را به 10 رساند و 38 بر 28 پیش افتاد. مهدی کامرانی با توپ‌ربایی و سرعت بالایش سی و هشتمین امتیاز را برای ایران کسب کرد.

 

دفاع ایران هنوز برابر شوت‌های سه امتیازی مصر مشکل داشت و نمی‌توانست آنها را متوقف کند اما در حمله نیز به سادگی دفاع مصر را پشت سر می گذاشت و به امتیاز می رسید. در کوارتر دوم مصر 16 بر 11 از ایران پیش بود که شوت سه امتیازی صمد این اختلاف را به دو رساند.

در دو دقیقه نیمه نخست ایران پراشتباه کار کرد و فرصت‌های زیادی به حریف آفریقایی‌اش داد و بازیکنان آنها نیز با استفاده از این موقعیت‌ها اختلاف امتیازی را کاهش دادند. برتری در این کوارتر برای مصر بود و در نهایت آنها توانستند در کوارتر دوم 26 بر 21 به پیروزی برسند اما برنده نیمه اول ایران بود که توانست 48 بر 41 حریفش را مغلوب کند.

کوارتر سوم: 16 بر 15 ایران

 

نیمه دوم مسابقه با امتیاز اوشین ساهاکیان برای ایران آغاز شد که مصر خیلی سریع پاسخ این امتیاز را داد اما برتری در آغاز کوارتر سوم برای ایران بود که حامد حدادی با حرکت اسلم دانک پنجاه و دومین امتیاز را برای ایران کسب کرد. در شرایطی که بازیکنان ایران بازی زیر سبد را در دستور کار داشتند مصری‌ها سعی کردند با شوت‌های پیرامونی خود به امتیاز برسند که موفق بودند.

 

شوت های سه امتیازی مصر وارد سبد ایران می‌شد و ملی‌پوشان نیز از زیر سبد به امتیاز می‌رسیدند؛ چهار دقیقه از کوارتر سوم گذشته بود که ایران 56 بر 46 پیش افتاد. ایران سعی کرد در این دقایق فشار را بر بازیکنان مصر بیشتر کند و با دفاع یارگیری اجازه کار به مصری‌ها ندهد که همین سیستم باعث شد نماینده آفریقا نتواند در حمله‌هایش موفق باشد، شوت سه امتیازی صمد نیکخواه‌بهرامی هم امتیازهای ایران را به 59 رساند تا دوباره فاصله بیشتر از 10 امتیاز شود.

 

ایران در این مسابقه هم توپ‌های از دست رفته زیادی داشت و همین اشتباه‌ها فرصت ضد حمله به حریف می‌داد. همین اشتباه‌ها دوباره فاصله امتیازی را به عدد 7 کاهش داد. یک دقیقه به پایان کوارتر سوم باقی مانده بود که شوت سه امتیازی صمد نیکخواه بهرامی دوباره وارد سبد مصر شد و فاصله را افزایش داد. 62 بر 52 ایران از حریفش پیش بود و این برتری در کوارتر سوم حفظ شد که در نهایت ایران توانست در پایان کوارتر سوم 16 بر 15 حریفش را مغلوب کند.

 

کوارتر چهارم: 24 بر 17 ایران

کوارتر پایانی در شرایطی آغاز شد که ایران 64 بر 56 از حریفش پیش بود و دو تیم رقابتی پایاپایی را به نمایش می‌گذاشتند. در یک طرف میدان مصر به امتیاز می رسید و در طرف دیگر ملی‌پوشان ایران بودند که توپ‌هایشان را وارد سبد می‌کردند.

در ادامه ایران در دفاع بهتر کار کرد و توپ و میدان را در اختیار گرفت. بازیکنان با هماهنگی بهتری برابر حریف خود کار می کردند. اقدام حامد حدادی در زیر سبد مصر مجموع امتیاز های تیم ملی را به 74 رساند و دوباره خود او توانست بازی را 76 بر 60 کند. چهار دقیقه به پایان مسابقه باقی مانده بود که شوت‌های سه امتیازی ایران یکی پس از دیگری وارد سبد مصر می‌شد. حامد آفاق و صمد نیکخواه بهرامی به خوبی از موقعیت‌هایشان استفاده می کردند و با پرتاب‌های بی نقص فاصله امتیازی را افزایش می‌دادند.

ایران 82 بر 66 از حریفش پیش بود و این برتری در دقایق پایانی کوارتر چهارم نیز ادامه دار شد. در نهایت ایران توانست با برتری 24 بر 17 در کوارتر چهارم نایب قهرمان آفریقا را 88 بر 73 مغلوب کند و نخستین بردش در جام جهانی را جشن بگیرد. ایران نخستین تیم آُسیایی در جام جهانی نام گرفت که به پیروزی رسید.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : چهارشنبه 12 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، در ادامه رقابت های بسکتبال جام جهانی در اسپانیا ، تیم رئال مادرید خواهان دو بازیکن است اول اسکولا  که  در حال حاضر در عضویت تیم "ایندیانا پیسرز" است و یک سال از مدت زمان قراردادش با این تیم باقی مانده است. به نظر می‎رسد مبلغ پیشنهادی رئالی‎ها برای این ملی پوش آرژانتینی 4/8 میلیون دلار خواهد بود.


اگر اسکولا راهی رئال نشود  این باشگاه به دنبال بازیکن ایرانی پیشبن ممفیس گریزلیز خواهد آمد. حامد حدادی در سه بازی گذشته ایران در رقابت های جام جهانی به طور میانگین 16/3 امتیاز کسب کرده و 9 ریباند داشته است.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، اروپا ، جام جهانی

تاريخ : چهارشنبه 12 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-گارد راس تیم ملی بسکتبال ایران امروز جراحی می کند.به گزارش ایسنا، آرن داوودی ملی پوش بسکتبال ایران که به دلیل مصدومیت جام جهانی اسپانیا را از دست داد امروز زانوی خود را جراحی می کند. آرن که پس از به پایان رسیدن لیگ برتر در اردوهای ملی حاضر شد به دلیل درد زانو نتوانست در رقابت های بین المللی و اردوهای تدارکاتی حاضر شود و پزشک او نیز تشخیص داد که باید زانوی او عمل شود.

 Erfan Khoshkhoo (31 of 35).jpg

با این شرایط گارد راس تیم ملی ایران صبح امروز زانوی خود را به تیغ جراحان می سپارد و پس از سه هفته تمرین های سبکش را آغاز می کند. او با این شرایط هم اکنون با پیشنهاد رسمی تیم دانشگاه آزاد تهران نیز مواجه است و پس از بهبودی کامل تیمش در فصل آینده را انتخاب خواهد کرد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : چهارشنبه 12 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تمرینات تیم بسکتبال پتروشیمی از دیروز 10 شهریور در شهر شیراز آغاز شد.
 
به جز ملی‌‌پوشان سال قبل پتروشیمی که در جام جهانی اسپانیا حضور دارند تمامی از بازیکنان فصل قبل و تعدادی بازیکن جدی در تمرینات تیم ماهشهری شرکت دارند.

پتروشیمی در مرحله بعدی به اردوی ماهشهر و در نهایت تهران می‌رود.

بعد از شکل گرفتن تیم و مشخص شدن نفرات نهایی یک اردوی خارجی هم در برنامه مدافع قهرمانی لیگ قرار دارد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه 11 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-مصطفی هاشمی در گفتگو باخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، تحلیل خود از بازی‌های جام جهانی را به صورت کلی بیان کرد: تحلیل من از زمانی شروع می‌شود که تیم وارد یک تورنمنت شده و برای آن هدفگذاری می‌کند. زمانی که ما وارد جام جهانی شدیم به جز صمد که حرف متفاوتی زد سایرین همه ادبیات خود را برای راه فرار گذاشتند که گروه مرگ را داریم و هدف اصلی اینچئون است. این ادبیات به نوعی توهین به شعور جامعه بسکتبال است.

مربی سابق صمد نیکخواه گفت: امیدوارم صمد در حدود 10 سالی که شاگرد من بود این ادبیات را از من یاد گرفته باشد که همیشه در گوش بازیکنان می‌خوانم: تنها باید برای برد به زمین بروید. این تیم بعد از 9 سال در اوج پختگی قرار دارد. از قهرمانی آسیا 8 سال گذشته است و حداقل انتظار صعود را از آنها داریم.

*** طلای اینچئون حتمی است

هاشمی ادامه داد: چرا عنوان می‌شود هدف ما اینچئون است؟ از حالا با اطمینان می‌گویم که ما در اینچئون طلا می‌گیریم. این ادبیات را بازیکن درک نمی‌کند. با تصور یک بازی"باری به هر جهت" وارد مسابقه می‌شود و امکان دارد بی‌انگیزگی و بی‌تفاوتی برای او ایجاد شود. حداقل توقع ما باید صعود در جام جهانی باشد. شاید با آن هدف هم بازی را می‌باختیم. اما در صورت داشتن هدف برد حداقل تا دقایق آخر می‌جنگیدیم.

وی ادامه داد: سنگال تیم سوم آفریقا است و با این وجود به خاطر روحیه‌ای که داشت کرواسی را هم شکست داد سنگال آمده بود که 4بازی را ببرد. فیلیپینی با کرواسی در وقت قانونی مساوی کرد، مقابل یونان با تنها 12 امتیاز باخت و از آرژانتینی با 4 امتیاز شکست خورد.

*** این نسل نتیجه نگیرد، 4 سال بعد چه می‌شود؟

سرمربی سابق مهرام با تاکید بر اینکه نظر قلبی خود را بدون هیچ غرض و منافع شخصی بیان می‌کند گفت: درست است که اسپانیا غیرقابل دسترس است و بدون شک به فینال می‌رسد و باخت به برزیل هم حتمی بود اما حتی در صورت باخت به صربستان باید در ثانیه‌های آخر و با یک بازی خوب می‌باختیم. این فهم را باید تمام بازیکنان و نه فقط کاپیتان تیم، داشته باشند اگر این نسل در جام جهانی به چنین هدفی نرسد 4 سال بعد چه کسی وارد میدان می‌شود. قطعا در آن زمان هم همین حرفها را خواهند زد.

جاه‌طلبی به تیم تزریق نشد

هاشمی افزود: ما باید در این مدت پیشرفت می‌کردیم چرا باید با ادبیات فعلی بازی کنیم؟ بازیکنان و مربی هم تلاش خود را انجام دادند هیچ کس نمی‌تواند منکر این حقیقت باشد اما آن جاه طلبی لازم از روز اول به تیم تزریق نشد.

هاشمی گفت: مصاحبه‌ مهدی کامرانی را که خواندم متاسف شدم کامرانی بهترین بازی‌ها را برای ما انجام داد اما وقتی می‌گوید هدف ما اینچئون است برایمان خیلی بد است چون باید هدفگذاری را برای جام جهانی به صورت جداگانه انجام دهیم و این هدفگذاری صعود باشد.

چرا تیم ب را به جام جهانی نفرستادیم؟

مربی بسکتبال ایران تاکید کرد:من زیاد وارد مسائل فنی نمی‌شوم چون حق مربی تیم است که در این موارد قضاوت کند و من هم هیچ دخالتی از این جهت نمی‌کنم اما اگر نگاه ما به جام جهانی این بود که مقدمه‌ای برای اینچئون باشد چرا تیم ب را که متشکل از با استعدادترین بازیکنان ایران است را به جام جهانی نفرستادند که آینده بسکتبال ایران را تضمین کند؟ باز هم قسم می‌خورم که این حرفها را از ته قلبم می‌زنم.

اگر رییس فدراسیون مربی تیم یا حتی بازیکن بودم باز هم همین اعتقاد را داشتم. شائبه هم پیش نیاید که حالا در زمان رفتن مشحون این حرفها را می‌زنم من در 8سال گذشته هم هر چیزی را فکر می‌کردم با قلبم گفته‌ام.


موضوعات مرتبط: تحلیلی

تاريخ : سه شنبه 11 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-سرپرست تیم ملی به دلیل درد پا و بستری شدن در بیمارستان نتوانست در دیدار برابر صربستان روی نیمکت بنشیند.به گزارش پایگاه خبری تحلیلی انتخاب تیم بسکتبال ایران در سومین دیدارش در جام جهانی برابر صربستان شکست خورد که در این مسابقه محمدرضا مشحون، سرپرست تیم ملی و رامبد مشحون، آنالیزور تیم روی نیمکت حضور نداشتند که دلیل آن درد پای سرپرست تیم ملی بود که وی را به بیمارستان کشانده بود.

محمدرضا مشحون پیش از دیدار با صربستان با درد شدید پا مواجه شده بود و پسرش رامبد مشحون در بیمارستان در کنارش بود به همین دلیل آنها نتوانستند در دیدار تیم ملی بسکتبال ایران با صربستان روی نیمکت بنشینند.

ملی‌پوشان بسکتبال که امروز استراحت می‌کنند و فردا به مصاف مصر خواهند رفت، پس از دیدار برابر اسپانیا استراحت داشتند و با صلاحدید کادر فنی به گردش و خرید در گرانادا پرداختند.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : سه شنبه 11 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
"آرازبسکت-خبرگزاری ایسنا: تیم ملی بسکتبال ایران در سومین دیدار خود در جام جهانی اسپانیا برابر صربستان 83 بر 70 شکست خورد تا امیدهای این تیم برای صعود به دور بعد این رقابت‌ها به حداقل برسد.
تیم ملی ایران در حالی برابر صربستان شکست خورد که نسبت به دو بازی قبلی بازی بهتری به نمایش گذاشت.

بهترین بازیکن این دیدار حامد حدادی شناخته شد که توانست 29 امتیاز برای ایران به دست آورد. حدادی در پایان مسابقه گفت: بازی بسیار خوبی را پشت سر گذاشتم. در حمله خیلی راحت بودم و اعتماد به نفسم بالا بود که باعث شد امتیازات زیادی را کسب کنم ، اما متاسفانه خطای چهارم را خیلی زود مرتکب شدم. اگر این اتفاق نمی افتاد بیشتر می توانستم به تیم کمک کنم.

حدادی در پاسخ به این سوال که آیا بازی ایران برابر صربستان بهترین بازی او در لباس ایران بوده است؟ گفت: فکر نمی‌کنم بازی با صربستان بهترین بازی من با لباس ایران بوده است. من بازی‌های بهتری را نیز پشت سر گذاشته‌ام . خیلی بهتر از این‌ها می‌توانم کار کنم، اما مهم بازی من نیست، بلکه مهم تیم است. امیدواریم که حداقل در این جام به یک برد دست یابیم.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : سه شنبه 11 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-جلسه هماهنگی لیگ برتر بسکتبال شنبه 22 شهریور در تالار اجتماعات سالن آزادی برگزار می‌شود.
به نقل از سایت فدراسیون بسکتبال، جلسه هماهنگی مسابقات لیگ برتر روز شنبه 22 شهریور ماه ساعت 10 صبح در تالار اجتماعات سالن بسکتبال آزادی برگزار می‌شود.

فدراسیون بسکتبال با ارسال دعوت نامه هایی به باشگاههای حاضر در لیگ برتر، از مدیران عامل این باشگاهها دعوت بعمل آورده تا در این نشست حضور بهم رسانند.

این جلسه با حضور مسئولین فدراسیون و نمایندگان تیم‌های شرکت کننده به منظور برنامه ریزی، هماهنگی و تصمیم گیری درخصوص تاریخ شروع و نحوه اجرای مسابقات فصل جدید تشکیل خواهد شد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه 11 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-به گزارش خبرگزاری تسنیم، ساشا جورجویچ، سرمربی تیم ملی بسکتبال صربستان در مورد پیروزی 83 بر 70 تیمش مقابل ایران در جام جهانی بسکتبال اظهار داشت: این یک بازی کلیدی برای ما بود، دیداری که نگران آن بوده و برای آن آماده شده بودیم.

بسکتبال صربستان جورجویچ

سرمربی صربستان ادامه داد: ایران یک حریف جدی برای ما بود و حامد حدادی نیز در نیمه اول نشان داد که چرا در NBA بازی کرده است. ما خوب دفاع کردیم و از طرفی متوقف نشدیم. با شروع نیمه دوم همه چیز سر جای خودش برگشت. توانستیم طوری دفاع کنیم که در یک ماه و نیم گذشته تمرین کرده بودیم. مارکوویچ نیز به مهدی کامرانی،‌ بازیساز ایران فشار آورد و ما بالاخره راهی برای متوقف کردن حدادی پیدا کردیم. با جان و دل مقابل ایران قرار گرفتیم. خوشبختانه یک روز استراحت، فرصت خوبی برای تمرین و مداوای مصدومان است.

جورجویچ در مورد بازی بعدی شاگردانش مقابل برزیل گفت: به نظر من برزیل یکی از امیدهای قهرمانی است ولی ما چون به هدف اولیه خودمان که صعود به مرحله دوم است،‌ رسیده‌ایم بازی کم فشارتری را پیش رو خواهیم داشت.


موضوعات مرتبط: جام جهانی

تاريخ : سه شنبه 11 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
تارنمای فدراسیون بین المللی بسکتبال در گزارشی از دیدار تیم های ایران و صربستان و بازی عالی حامد حدادی نوشت: در حالی که ایران سومین شکست را در این مسابقات مقابل صربستان پذیرا شد، حدادی حریفان خود را برای مهار وی مبهوت کرد. به گزارش تارنمای فیبا، حدادی که با 218 سانتی متر بلندقامت ترین بازیکن این تورنمنت است، بعد از عملکرد ضعیفی که در روز یکشنبه مقابل برزیل داشت، عملکرد بهتری داشت. حدادی اطمینان داد که عملکرد چهار امتیازی او مقابل حریف آمریکای جنوبی تکرار نمی شود و در حالی که قدم به درون مسابقه گذاشت که آماده برد بود. این بازیکن ایرانی در نیمه اول غیرقابل مهار بود. او 22 امتیاز، یک بلاک شات، و سه ریباند گرفت. میروسلاو رادولیسا بازیکن صرب به علت تلاش برای مهار این بازیکن بسیار باانگیزه در اوایل بازی دومین خطا را گرفت. جورجویچ سرمربی صربستان کاتیچ را بجای رادولیسا به زمین فرستاد، اما حدادی همچنان با شور و شوق بازی می کرد. با این حال برتری او دوامی نیافت و صرب ها باعث شدند حدادی چهارمین خطا را مرتکب شود. این بازیکن 29 ساله در نیمه دوم در حالی به زمین بازگشت که از بیم خطای بیشتر، به همان روش نیمه اول بازی نکرد. این درحالی بود که رادیولیسا موفق شد 9 امتیاز از 13 امتیاز خود را در نیمه دوم بدست آورد و به پیروزی صربستان کمک کند. رادیولیسا بعد از مسابقه گفت: دفاع مقابل حدادی بسیار دشوار است. او بازیکن بسیار خوبی است. وی گفت: بازی مقابل او در موقعیت های تک به تک دشوار بود، اما در موقعیت های دو به دو هم همین گونه بود. در نهایت اینکه او بازیکن خوبی است. وی اظهار داشت: ما دفاع خوبی مقابل او نداشتیم. وقتی او بیرون بازی باشد، ما راحت تریم. اما ما این بازی را بردیم که همین مهم است. او می تواند 100 امتیاز هم بگیرد، اما ما بازی را بردیم. نمانیا بیلیکا نیز گفت: حدادی بازیکن سنتر بسیار خوبی است. ما او را به خوبی مهار نکردیم. نهایت تلاشمان را بکار بردیم، اما مهم این است که بازی را بردیم. حدادی با ابراز تاسف از این باخت گفت این نوع عملکرد را در دوران فعالیت حرفه ای خود داشته است. وی گفت: من می خواستم امروز ببرم، اما خطای چهارم خطا نبود. تیم ملی بسکتبال ایران در سومین مسابقه خود در جام جهانی 2014 عصردوشنبه با نتیجه 83 بر 70 از صربستان شکست خورد. در این مسابقه حامد حدادی با 29 امتیاز، 5 ریباند، یک بلاک و تاثیرگذاری 30، بهترین و امتیازآورترین بازیکن میدان بود اما نتوانست از شکست تیم ملی کشورمان جلوگیری کند.
موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : سه شنبه 11 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
ایسنا: تیم ملی بسکتبال ایران در سومین دیدارش از جام جهانی برابر صربستان با نتیجه ۸۳ – ۷۰ تن به شکست داد که در این مسابقه حامد حدادی با کسب ۲۹ امتیاز و تاثیرگذاری ۳۰ بهترین بازیکن میدان بود.

نمانژا جلیکا با کسب ۱۸ امتیاز و تاثیرگذازی ۲۱ بهترین بازیکن صربستان بود.

آمار بازیکنان ایران در این مسابقه به شرح زیر است:

روزبه ارغوان: یک دقیقه و ۱۶ ثانیه

بهنام یخچالی: ۱۹ دقیقه و ۲۴ ثانیه، ۳ امتیاز، ۲ ریباند، یک پاس منجر به گل، یک توپ‌ربایی و تاثیرگذاری ۲

مهدی کامرانی: ۳۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه، ۲ امتیاز، ۲ ریباند، یک توپ‌ربایی

ارسلان کاظمی: ۲۰ دقیقه و ۵۳ ثانیه، ۶ امتیاز، ۴ ریباند، یک پاس منجر به گل، یک توپ‌ربایی و تاثیرگذاری ۹

حامد آفاق: ۲۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه، ۶ امتیاز، ۲ ریباند، یک پاس منجر به گل و تاثیرگذاری ۳

اوشین ساهاکیان: ۲۶ دقیقه و ۱۳ ثانیه، ۲ امتیاز، ۲ ریباند، یک پاس منجر به گل، ۲ توپ‌ربایی و تاثیرگذاری ۵

اصغر کاردوست: ۱۶ ثانیه

محمد جمشیدی: ۱۱ دقیقه و ۲۳ ثانیه، ۲ امتیاز، یک ریباند، یک توپ‌ربایی و تاثیرگذاری یک

صمد نیکخواه بهرامی: ۳۱ دقیقه و ۲۹ ثانیه، ۲۰ امتیاز، ۷ پاس منجر به گل، یک توپ‌ربایی و تاثیرگذاری ۱۷

حامد حدادی: ۲۹ دقیقه و ۴۲ ثانیه، ۲۹ امتیاز، ۵ ریباند، ۴ توپ‌ربایی، یک بلاک‌شات و تاثیرگذاری ۳۰


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : دوشنبه 10 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-تیم ملی بسکتبال ایران در سومین دیدار خود در جام جهانی بسکتبال به مصاف تیم ملی صربستان رفت و با نتیجه 83 بر 70 شکست خورد.

پیش از شروع جام جهانی بسکتبال، کادر فنی و بازیکنان تیم ملی ایران برای صعود به مرحله دوم مسابقات، 2 پیروزی مقابل مصر و صربستان را برای خود متصور بودند اما با شروع جام جهانی جریان متفاوتی برای شاگردان بچیروویچ رقم خورد. بازیکنان ایران جام هفدهم را با 2 شکست قابل پیش‌بینی مقابل اسپانیا و برزیل شروع کردند. سرمربی اسلوونیایی تیم ملی ایران برای شروع بازی سوم حدادی، ساهاکیان، نیکخواه،‌ آفاق و کامرانی را به زمین فرستاد تا مقابل شاگردان ساشا جورجویچ قرار بگیرند.

بازیکنان ایران در این بازی خیلی بهتر و البته امیدوارتر از 2 بازی قبلی به میدان رفتند. آنها کوارتر اول را 21 بر 18 به حریف صاحب سبک خود واگذار کردند و در کوارتر دوم نیز با نتیجه نزدیک 21 بر 20 مغلوب شدند تا با حساب 42 بر 38 در نیمه اول نزد مربیان خود بروند. در شروع کوارتر سوم، تیم ایران در 7 دقیقه ابتدایی نتوانست حتی یک امتیاز کسب کند و صرب‌ها یک رالی یک طرفه 16 بر صفر را تجربه کردند.

این کواتر با نتیجه 25 بر 13 به سود حریف اروپایی به پایان رسید. کوارتر چهارم را بازیکنان ایران، شجاعانه‌تر شروع کردند و با وجودی که ترس از 5 خطایی شدن در آنها وجود داشت بازی به مراتب بهتری انجام دادند. این کوارتر با نتیجه 19 بر 16 به سود ایران تمام شد تا در مجموع صرب‌ها  83 بر 70 برنده شده باشند.

تیم ملی ایران فردا سه‌شنبه استراحت می‌کند و از ساعت 18 روز چهارشنبه به مصاف فرانسه، قهرنان سال 2013 اروپا می‌رود.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : دوشنبه 10 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال ایران که برای برگزاری جام جهانی بسکتبال در کشور اسپانیا به سر می برد امشب در سومین دیدار خود برابر صربستان به میدان می‌روند که روزنامه‌ "AS" اسپانیا روز گذشته نوشت: بازیکنان ایران در اقدامی عجیب با یک برچسب سیاه خالکوبی‌های خود را در جام جهانی پوشانده‌اند تا دوربین های تلویزیونی نتوانند آنها را نشان دهند. البته خیلی ها فکر می‌کردند این برچسب‌ها به خاطر مصدومیت روی دست‌های بازیکنان زده شده است.

اوشین ساهاکیان و حامد حدادی دو بازیکنی هستند که با انجام این کار مورد توجه دوربینها و رسانه های اسپانیا قرار گرفتند.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : دوشنبه 10 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-مهران حاتمی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران در مورد 2 بازی اول تیم ملی بسکتبال درجام جهانی توضیح داد: این نتایج اختلاف بازی آسیا را با اروپا و جهان نشان داد. تمام بازیکنان ما سعی خود را کردند اما بسکتبال آسیا از نظر سطح بازی پایینتر از جهان و اروپا است. تیم ما می توانست به نحوی با اختلاف کمتری بازی را واگذار کند اما نباید توقع زیادی داشته باشیم و فشار بیاوریم که حتما باید در این بازی ها برنده شویم.

سرمربی پتروشیمی در مورد بحث فنی بازی گفت: به نظرم ما در بحث حمله مقابل برزیل مشکل داشتیم. دفاع خوب برزیل باعث شد که در امتیازآوری مشکل پیدا کنیم و همین هم باعث اختلاف بالا شد. ضمن اینکه اگر بازیکنان ما جلوی ترن اور(توپ های لو رفته) خود را بگیرند، بازی قشنگتر می شود. به هر حال فشار دفاعی حریف باعث اشتباهات بازیکنان ما شد. تیم ما اگر در حمله گروهی تر و در دفاع بهتر بازی کند، اوضاع بهتر می شود.

حاتمی ادامه داد: در مورد بازی با اسپانیا هم باید قبول کرد که سنترهای این کشور 4 نفر از بهترین های اروپا هستند. فورواردهای تیم هم همین شرایط را دارند.

صمد توانایی بازی در هر پستی را دارد

با کمبود گارد رأس در تیم ملی گاهی از صمد نیکخواه در این پست استفاده می شود، حاتمی در مورد انتخاب بازیکنان بچیروویچ اشاره کرد: بچیروویچ به شرایط تیم اشراف کامل داشته، هیچ مربی ای نمی خواهد که بازیکنانش بد بازی کنند. سرمربی اسلوونیایی هم در تلاش برای بهترین انتخاب ها بوده است. مصدومیت سجاد مشایخی یک بدشانسی بود و به همین دلیل صمد گاهی به پست یک می رود که کارایی پست خود را از دست می دهد اما صمد بازیکنی با تجربه است که می تواند در هر پستی بازی کند و شاید مانند سایر بازیکنان جوان تحت تاثیر جو بازی هم قرار نگیرد. در هر حال قضاوت در این مورد را به مربی تیم واگذار می کنیم.

صربستان تیم کلاسیک سختی است

مقابل صربستان باید چطور بازی کرد؟ حاتمی پاسخ می دهد: صربستان تیم کلاسیک سختی است. هم دفاع خوب و هم حمله قدرتمندی دارد. بازی امروز برایمان سخت تر از دو دیدار قبلی می شود چون نظم بازی این تیم بیشتر است. اداره بازی با ترن اورهای کمتر برایمان اهمیت زیادی دارد. نباید اجازه گل های ترنزیشن (انتقال بازی) و ضدحمله را به حریف بدهیم. 

حاتمی از احتمال برد می گوید: صربستان 2 یا 3 سطح از بسکتبال ما بالاتر است. روی کاغد متاسفانه شانسی نداریم. اگر منطقی باشیم با تداوم بازی های بین المللی در آینده نزدیک و حضور در کمپ های این کشورها می توانیم خودمان را به اروپا نزدیک کنیم. بازیکن یک روی قضیه است در حالی که امکانات سخت افزاری، حضور در کمپ ها و شرایط دیگری هم برای قدرت یک تیم اهمیت دارد.

قراردادهای آنها 100 برابر درآمد ما است

سرمربی سابق تیم ملی جوانان اشاره کرد: اگر قراردادهای دلاری یکی از دو تیمی که با آنها بازی کرده ایم را جمع بزنیم کلا 100 برابر درآمد فدراسیون ما می شود. تیمی که 100 برابر برای آن هزینه شده هم طبیعتا بهتر نتیجه می گیرد. بسکتبال با رشته های دیگر فرق دارد، برای نزدیک شدن به قدرت ها، هزینه بیشتر و صرف امکانات لازم دارد.

حاتمی تاکید می کند: نباید غافل شویم که حضور بازیکنان ما در جام جهانی هم برابر با برد و شیرینی برای بازیکنان است چون جام جهانی جای تیم های بسیار بزرگ است که رسیدن به جمع این تیم ها هم برای ما مثبت به نظر می رسد. اگر بحث بالاتر رفتن نسبت به المپیک و جام جهای قبلی است که از آن المپیک تا این المپیک باید تماس های خارجی با تیم های سطح اول برقرار می کردیم تا نتیجه بگیریم.

نباید با احساسات صحبت کرد

حاتمی به مشکل بسیاری از بازیکنان آفریقایی و آسیایی در ابتدای بازی برای تیم های اروپایی اشاره می کند که با یک یا دو سال حل شده و حتی تا پدیده شدن این بازیکنان پیش می رود.

وی می گوید: وقتی بازیکنان ما مسابقه ای نداده اند چطور به آن سطح برسند؟ با 5 بازی در هر المپیک و جام جهانی که به اینجا نمی رسیم. فقط با احساسات نباید صحبت کرد. برای بالا رفتن نیاز به معادلات دیگری است. باخت در بازی های قبلی چیزی از ارزش های بسکتبال ما کم نکرد و حضورمان هم افتخار است. امیدوارم در 3 بازی بعدی هم مردانه بازی کنیم.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، تحلیلی ، جام جهانی

تاريخ : دوشنبه 10 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-محمد جمشیدی بعد از بازی با برزیل در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران از دلیل شروع خوب و عملکرد ضعیف در ادامه بازی توضیح داد: بازی را خوب و دفاعی شروع کردیم اما در ادامه انرژی کم آوردیم و مثل دقایق اول کوارتر خوب دفاع نکردیم. اگر به همان نحو دفاع کرده بودیم حتی امکان برنده شدن وجود داشت. البته برزیل تیم هشتم دنیا با چند بازیکن NBA است که ترکیب آن را قوی کرده اند.2 بازی سنگین در شروع مسابقات انرژِی زیادی از بازیکنان ایران گرفته اما جمشیدی می گوید: انرژی زیادی که از ما گرفت اما شرایط برای همه از جمله صربستان یکسان است. اگر قرار باشد صعود کنیم باید حتما صربستان را ببریم. صرب ها مقابل فرانسه هم شکست خوردند و تنها راهمان شکست این تیم است. باید دید نظر و تدابیر مربی چگونه است اما با یک تفکر دفاعی امکان شکست دادن صربستان را داریم.

جمشیدی اضافه کرد: امیدوارم بازی با صربستان برایمان خوب باشد. اگر در روز بدمان باشیم دیگر به هیچ وجه امکان نتیجه گرفتن نداریم. بنابراین به کمی شانس هم برای برد نیاز داریم.

مهم نیست چه کسی امتیاز آورد

بازیکنانی مثل جمشیدی و یخچالی اعتماد به نفس خوبی مقابل تیم های قدرتمندی مثل اسپانیا و برزیل نشان دادند. فوروارد کوچک ایران با این وجود اعتقادی به آمار شخصی ندارد و تاکید می کند: زیاد مهم نیست که هر بازیکن چند امتیاز آورد. مهم نتیجه تیم است چون ورزش بسکتبال کاملا تیمی است. اما از نظر شخصی هم امیدوارم این بازی ها تجربه خوبی برای سال های بعد باشد که چطور با چنین تیم هایی مقابله کنیم.

جمشیدی ادامه داد: باید از بازی با این تیم ها یاد بگیریم. این مسابقات نه تنها برای ما بلکه برای بازیکنان بزرگتر تیم هم تجربه خوبی است. بازی با تیم هایی در بهترین سطح دنیا افتخار دارد و می توان از آن درس گرفت.

ملی پوش 24 ساله بسکتبال که از نسل جوانان قهرمان 2008 آسیا است می گوید: حسی دارم که در سال های آینده می توانیم به سطحی برسیم تا در حد تیم های بزرگی مثل حریفان جام جهانی با خود آنها رقابت کنیم.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : دوشنبه 10 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-محمد جمشیدی و ارسلان کاظمی امتیازآورترین و موثرترین بازیکنان ایران برابر برزیل بودند.

1409435070500_120215.jpg

به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدارش از جام جهانی بسکتبال برابر برزیل با نتیجه 79 بر 50 تن به شکست داد. در این مسابقه محمد جمشیدی با 13 امتیاز و ارسلان کاظمی با تاثیرگذاری 9 امتیازآورترین و موثرترین بازیکنان ایران بودند.

در ترکیب برزیل نیز الکس گارسیا با کسب 12 امتیاز و تاثیرگذاری 16 بهترین بازیکن میدان بود.

 

آمار کامل بازیکنان ایران به شرح زیر است:

روزبه ارغوان: 5 دقیقه و 21 ثانیه، 4 امتیاز، 1 پاس منجربه گل، 1 توپ‌ربایی و تاثیرگذاری 4

بهنام یخچالی: 23 دقیقه و 17 ثانیه، 6 امتیاز، 3 ریباند، 1 پاس منجربه گل، 1 توپ ربایی و تاثیرگذاری 8

مهدی کامرانی: 25 دقیقه، 11 امتیاز، 1 ریباند، 3 توپ‌ربایی و تاثیرگذاری 5

ارسلان کاظمی: 21 دقیقه، 2 امتیاز، 3 ریباند، 1 پاس منجربه گل، 4 توپ‌ربایی، 1 بلاک شات و تاثیرگذاری 9

آرمان زنگنه: 1 دقیقه و 53 ثانیه

حامد آفاق: 16 دقیقه و 22 ثانیه، 4 امتیاز، 3 ریباند، 2 پاس منجربه گل و تاثیرگذاری 5

اوشین ساهاکیان: 24 دقیقه و 28 ثانیه، 2 امتیاز، 3 ریباند، تاثیرگذاری 4

اصغر کاردوست 7 دقیقه و 57 ثانیه، یک ریباند

محمد جمشیدی: 30 دقیقه و 49 ثانیه،‌13 امتیاز، 2 ریباند، 2 پاس منجربه گل و تاثیرگذاری 4

صمد نیکخواه بهرامی: 22 دقیقه و 38 ثانیه،‌ 4 امتیاز، 1 پاس منجربه گل و 2 توپ‌ربایی

حامد حدادی: 21 دقیقه و 10 ثانیه، 4 امتیاز، 7 ریباند، 1 پاس منجربه گل، یک بلاک شات و تاثیرگذاری 2


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : یکشنبه 9 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-تیم ملی بسکتبال کشورمان در دومین دیدار خود در جام جهانی بسکتبال نیز شکست را پذیرا شد.به گزارش ایلنا، تیم ملی بسکتبال کشورمان در دومین دیدار خود در جام جهانی بسکتبال از ساعت 20:30 به مصاف برزیل رفت که شاگردان بچیروویچ در این دیدار 79 بر 50 بازی را واگذار کردند تا در دومین دیدار نیز شکست حاصل کار ملی پوشان ما باشد.

ملی پوشان بسکتبال کشورمان اگرچه در کوارتر نخست 18 بر 17 به پیروزی رسیدند ولی این برتری دوام چندانی نداشت چراکه در کوارتر دوم برزیلی ها موفق شدند 23 بر 6 برتری را به اردوگاه خود بیاورند.

در کوارتر باز هم برتری از آن برزیلی ها بود چراکه موفق شدند 21 بر 12 این کوارتر را نیز به سود خود رقم بزنند و در نهایت در کوارتر چهارم باز هم برتری از آن برزیلی ها بود و بازی در این کوارتر نیز 18 بر 14 به سود زردپوشان به پایان رسید تا در نهایت بازی با نتیجه 79 بر 50 به سود برزیل به پایان رسید.

ملی پوشان کشورمان فردا از ساعت 18 در سومین دیدار خود در جام جهانی به مصاف صربستان خواهد رفت.

تیم ملی بسکتبال کشورمان در نخستین دیدار خود نیز با نتیجه 90بر60 مقابل اسپانیا میزبان رقابت ها تن به شکست داد.

برنامه ادامه رقابت های ملی پوشان کشورمان در جام جهانی به این شرح است:

چهارشنبه93.6.12 ایران مصر ساعت18:00

پنجشنبه 93.6.13 ایران فرانسه ساعت 20:30


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : یکشنبه 9 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
تاريخ : یکشنبه 9 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-در نخستین دیدار تیم ملی ایران در جام جهانی بسکتبال که به شکست 90 بر 60 این تیم مقابل اسپانیای میزبان انجامید، مهدی کامرانی، موثرترین بازیکن ایران بود.به نقل از تسنیم، گارد رأس تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین بازی خود در جام جهانی 2014 توانست 18 امتیاز، 3 ریباند و 2 پاس گل به نام خودش ثبت کند. حامد حدادی نیز باکسب 16 امتیاز و 15 ریباند، دابل دابل کرد.در تیم ملی اسپانیا نیز پائو گسول با 33 امتیاز، 8 ریباند و 2 پاس گل، موثرترین بازیکن تیمش و زمین بود. برادر کوچک‌تر او مارک نیز 15 امتیاز، 10 ریباند و 4 پاس گل کسب کرد.

تیم ملی بسکتبال ایران در دومین بازی خود از ساعت 20:30 امروز به مصاف برزیل می‌رود.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : یکشنبه 9 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-کاپیتان تیم ملی بسکتبال گفت: اسپانیا تیم قدرتمندی است و برادران گسول در زیر سبد اجازه خودنمایی به هیچ بازیکنی نمی‌دادند.صمد نیکخواه بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شکست 90 بر 60 مقابل اسپانیا در بازی نخست ایران در جام جهانی بسکتبال اظهار داشت: اسپانیا تیم بسیار قدرتمندی بود و همه این را می‌دانند. به خصوص اینکه در کشور خودش و میان هوادارانش بازی می‌کرد و قدرتش افزایش یافته بود.

خبرگزاری فارس: نیکخواه‌بهرامی: برادران گسول زیر سبد قدرت‌نمایی کردند/ در بازی‌های آینده بهتر می‌شویم

وی ادامه داد: سنترهای این تیم یعنی برادران گسول بسیار خوب کار کردند و زیر سبد اجازه دریافت هیچ توپی را نمی‌دادند. به همین خاطر ما در زیر سبد مشکل داشتیم و مجبور بودیم در مناطق پیرامونی کار کنیم.

کاپیتان تیم ملی بسکتبال عنوان کرد: شرایط سختی را در این مسابقه پشت سرگذاشتیم و فشار زیادی به بازیکنان وارد شد.

وی در مورد بازی‌های آینده تیم ملی در جام جهانی گفت: این بازی نکات زیادی داشت که باید در مسابقات آینده به آنها توجه کنیم. مطمئنم در بازی‌های بعدی بهتر می‌شویم.

به گزارش فارس، تیم ملی بسکتبال در دومین بازی خود در جام جهانی امشب ساعت 20 و 30 دقیقه به مصاف برزیل می‌رود. برزیل در نخستین بازی‌اش فرانسه را 65 بر 63 از پیش رو برداشت.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : یکشنبه 9 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا تیم ملی بسکتبال ایران در اولین دیدار خود در جام جهانی اسپانیا برابر میزبان با نتیجه‌ 60 بر 90 شکست خورد تا چشم امیدش به بازی‌های آینده باشد.

 سرمربی اسپانیا: خوشحالم جام‌جهانی را با شکست ایران آغاز کردیم

خوآن آنتونیو اورنگا، سرمربی تیم ملی اسپانیا پس از پیروزی تیمش برابر ایران از برتری قاطع بازیکنانش تمجید کرد و گفت: فکر می‌کنم بازی به بازی بهتر شویم. این نقطه شروع ما در جام جهانی بود. می‌خواهیم در بازی‌های آینده روند رو به رشدی داشته باشیم و بهتر شویم. خوشحالم که مسابقات را با یک پیروزی شروع کردیم. به هیچ وجه نمی‌خواهم هیچ حریفی را دست کم بگیرم. ما برای تمام حریفانمان احترام قائل هستیم.

 

سرمربی تیم ملی اسپانیا ادامه داد: با توجه به این که بازی نخست ما در این جام بود طبیعی بود که کمی ناهماهنگی در بین بازیکنان ما دیده شود. مساله‌ای که در بازی‌های آینده امیدوارم که کمرنگ‌تر شود و بتوانیم بازی بهتری را به نمایش بگذاریم.

 

برادران گسول در بازی شب گذشته ستاره‌های تیمشان بودند و موفق شدند امتیازهای زیادی را کسب کنند. اورنگا با تمجید از برادران گسول گفت: هم پائو و هم مارک بازی خوبی را پشت سر گذاشتند و توانستند امتیازهای زیادی را برای ما کسب کنند. علاوه بر این برادران گسول در کارهای دفاعی نیز موفق بودند و توانستند جلوی نفوذهای ایران را بگیرند.

 

اورنگا با تمجید از تیم ملی ایران گفت: ایران برای ما در نیمه نخست مشکلات زیادی به وجود آورد اما در نیمه دوم توانستیم با تحلیل بازی آنها این مشکلات را رفع کنیم. ایران تیم خوبی است و بازیکنان این تیم در حمله خطرناک هستند. من از تیمم و بازی که در اینجا به نمایش گذاشتیم کاملا راضی هستم و مطمئنم که در بازی‌های آینده بهتر و بهتر می شویم. نمی‌توانم گله‌ای از بازیکنان داشته باشم چرا که با اختلاف 30 گل ایران را شکست دادیم.

 

تیم ملی ایران امشب در دومین دیدار خود از ساعت 20:30 باید برابر برزیل به میدان برود.

 

پائو گسول بهترین بازیکن اسپانیا نیز پس از بازی درخشان برابر تیم ملی ایران گفت: پس از پایان رقابت‌های NBA استراحت خوبی کردم و توانستم به خوبی خودم را برای مسابقات آماده کنم. کاملا سرحال و آماده‌ام و در بهترین شرایط بدنی قرار دارم.

 

گسول در ادامه گفت: بازی‌های اول در هر تورنمنتی معمولا سخت و دشوار است، اما تیم ما خو‌شبختا‌نه توانست در هر 40 دقیقه‌ تیم برتر میدان باشد. کسب چنین پیروزی در هر تورنمنتی بسیار خوب و روحیه بخش است. ما در این دیدار همه کار کردیم و کاملا تیم برتر میدان بودیم.


موضوعات مرتبط: جام جهانی

تاريخ : یکشنبه 9 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی بسكتبال ایران در اولین مسابقه خود در جام جهانی به مصاف اسپانیا رفت. شاگردان بچیروویچ در این مسابقه به مصاف تیمی رفتند كه عنوان قهرمانی اروپا را در اختیار دارد. تیم ملی ایران در كوارتر اول این مسابقه بازنده بود. اسپانیا از قدرت‌های بسكتبال جهان است و كسی از شاگردان بچیروویچ انتظار برد نداشت. با وجود اینكه اسپانیا در رده دوم رنكینگ جهانی قرار دارد و ایران در رده بیستم است، اما ایرانی‌ها مسابقه خوبی در كوارتر اول انجام دادند و با اعتماد به نفس كامل مقابل این تیم كار كردند. البته كوارتر اول به سود اسپانیا ثبت شد.

در كوارتر دوم تیم ملی ایران چند پرتاب به حریف خود داد و اسپانیا به لطف همین پرتاب‌ها و البته پنالتی ها توانست به راحتی ایران را شكست دهد. در این كوارتر بچیروویچ با به زمین فرستادن یخچالی و اوشین ساهاكیان سعی می‌كرد تا تیمش را تازه نفس نگه دارد اما با این حال نیمه اول با نتیجه 48 - 33 به سود اسپانیا به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم، اسپانیا كه میزبان این رقابت‌هاست توانست به عملكرد خوب خود ادامه دهد. این تیم كه در سال 2006 قهرمان جهان شده بود، قصد داشت برای رسیدن به دومین قهرمانی جهان، اولین مسابقه خود را با نتیجه‌ای خوب به پایان برساند. اسپانیا در پایان كوارتر سوم با نتیجه 70-50 از ایران جلو بود. 

با شروع كوارتر چهارم، خستگی در چهره بازیكنان ایران دیده می‌شد. آن‌ها البته تا اینجای كار عملكرد بدی نداشتند و مقابل یكی از قدرت‌های جهان، با اعتماد به نفس كار كردند. اسپانیا با سابقه 11 بار حضور در المپیك و سه مدال برنز المپیك، یكی از مدعیان این دوره از مسابقات است. آن‌ها در سال‌های 2009 و 2011 هم قهرمان اروپا شده‌اند. اسپانیا در كوارتر چهارم همچنان با انگیزه كار می‌كرد و البته تیم ملی ایران هم با وجود خستگی، سعی داشت  فاصله را كمتر كند. البته تعداد قابل توجهی از پرتاب‌های بازیكنان ایران وارد سبد نمی‌شد و همان توپ ها در برگشت، توسط اسپانیایی ها تبدیل به امتیاز می‌شد. در كوارتر چهارم فاصله امتیازها بیشتر شد و اسپانیا توانست تا حدود 30 امتیاز از ایران فاصله بگیرد. در این كوارتر خیال آن‌ها راحت بود كه برنده مسابقه هستند و ایران شانسی برای برد ندارد. به همین دلیل اسپانیایی‌ها فقط به فكر بالا بردن امتیازهای خود بودند. در نهایت ایران اولین مسابقه در جام جهانی را با نتیجه 90 بر 60 به اسپانیا میزبان این رقابت‌ها واگذار كرد.

ایران امروز ساعت 20:30 در دومین مسابقه به مصاف برزیل خواهد رفت. برزیل در اولین مسابقه‌اش توانسته فرانسه، قهرمان سال 2013 اروپا را شكست دهد


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، جام جهانی

تاريخ : یکشنبه 9 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش طرفداری نتایج روز اول به شرح زیر می باشد:

گروه B

کرواسی 81 - 78 فیلیپین

گروه C

اوکراین 72 - 62 دومینیکن

گروه D

آنگولا 80 - 69 کره جنوبی

گروه A

مصر 64 - 85 صربستان

گروه C

نیوزلند 73 - 76 ترکیه

گروه D

استرالیا 80 - 90 اسلوونی

گروه B

پورتوریکو 75 - 98 آرژانتین

گروه A

فرانسه 63 - 65 برزیل

گروه D

مکزیک 74 - 87 لیتوانی

گروه B

یونان 87 - 64 سنگال

گروه C

امریکا 114 - 55 فنلاند

گروه A

ایران 60 - 90 اسپانیا


موضوعات مرتبط: جام جهانی

تاريخ : یکشنبه 9 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت- ستاره های بسکتبال امریکا که مدعی شماره یک قهرمانی جام جهانی محسوب می شوند در گام اول به راحتی از سد فنلاند گذشتد. به گزارش طرفداری،امریکا در طول چهار کوارتر بر بازی مسلط بود و در نهایت با اختلافی فاحش حریف نه چندان مطرح خود را به زانو درآورد.


نتیجه بازی:


بهترین بازیکنان هر تیم:


بازیکنان کلیدی:


موضوعات مرتبط: جام جهانی

تاريخ : یکشنبه 9 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-مهدی کامرانی قرارداد خود را با یک تیم بسکتبال چینی امضا کرد و فصل آینده در لیگ این کشور به میدان می‌روند.

به گزارش ایسنا،‌ در آستانه نخستین دیدار تیم بسکتبال ایران در جام جهانی مهدی کامرانی قرارداد نهایی خود را نیز با تیم "جیانگسو تنگچی" چین امضا کرد تا فصل آینده در لیگ این کشور به میدان برود.

گارد راس نخست تیم ملی ایران که در فصل گذشته با پتروشیمی به قهرمانی ایران رسید پس از توافق‌های نهایی با این باشگاه قرارداد خود را امضا کرد و یک فصل برای این تیم چینی به میدان می‌رود.

"جیانگسو" یکی از دو تیم تازه وارد به لیگ CBA است که مهدی کامرانی را به خدمت گرفت.

آیدین دیانت مدیربرنامه‌های مهدی کامرانی با تایید این خبر به ایسنا گفت: طی مذاکراتی که با این تیم داشتیم توافق‌های نهایی انجام شد و مهدی کامرانی برای یک فصل با این تیم به میدان می‌رود. از دیگر بازیکنان تیم ملی هم‌اکنون برای صمد نیکخواه‌بهرامی، اصغر کاردوست و محمد جمشیدی نیز در حال مذاکره هستیم که مذاکرات صمد جدی‌تر است.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، آسیا

تاريخ : شنبه 8 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-به گزارش خبرگزاری مهر، تیم بسکتبال اسپانیا بامداد فردا یکشنبه در نخستین بازی خود در چارچوب گروه A رقابتهای جام جهانی با ایران دیدار می‌کند.

"خوان آنتونیو اورنگا" در خصوص این بازی گفت: ما در بازی‌های اول و دوم خود مقابل ایران، این تیم‌ها را دست کم نمی‌گیریم. تمام بازی‌های ما اهمیت دارند و باید سعی کنیم برنده از آنها خارج شویم.

سرمربی اسپانیا در ادامه تصریح کرد: در رقابتهای قهرمانی اروپا که در لهستان برگزار شد، آغاز بدی داشتیم و از دور نخست هم بالا نیامدیم.

وی افزود: باید در شرایط مسابقه قرار بگیریم و بازی اول همیشه دشوار است. ایران بازیکنان بزرگی دارد و قهرمان آسیاست. ما برای آنها احترام بسیاری قائلیم و قصد داریم بهترین عملکرد خود را مقابل این تیم به نمایش بگذاریم.

اورنگا ادامه داد: پس از مدت‌ها برای نخستین بار است که در خانه و مقابل هواداران خود بازی می‎کنیم. اینکه تمام سالن یکپارچه طرفدار شما باشند و هواداران رقیب در ورزشگاه حضور نداشته باشند، کار دشواری است. البته حمایت همه جانبه هواداران صرفنظر از فشاری که بر روی تیم قرار می‎دهد، نکات مثبتی هم در بردارد.

سرمربی اسپانیا در پایان گفت: ایران در این بازی در منطقه دفاعی تجمع خواهد کرد و روی به توپ های بلند می‌آورد و می‎خواهد بازی را در کنترل داشته باشد. ما سبک بازی کوتاه و بلند را می‎دانیم.


موضوعات مرتبط: جام جهانی

تاريخ : شنبه 8 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-تیم ملی بسکتبال جوانان ایران در شرایطی قهرمانی آسیا را از دست داد که سرمربی صرب تیم هیچ برنامه‌ای برای حمله‌های چینی‌ها نداشت و در پایان مسابقه نیز به جای انتقاد، کلام تشکر از رییس فدراسیون ایران شنید.به گزارش ایسنا، قوی‌ترین تیم ملی جوانان ایران در چند سال گذشته، نایب قهرمان آسیا شد. در حالی که اکثر کارشناسان، مربیان و حتی خود بازیکنان برای قهرمانی در این رقابت‌ها عازم قطر شده‌بودند اما برابر چین حرفی برای گفتن نداشتند و با اختلاف زیاد مغلوب شدند.

1409248224782_966554.JPG

سهمیه جام جهانی و دومی در آسیا افتخار بزرگی است که باید برای آن، به این جوانان و مربیان ایرانی که آنها را پرورش دادند تبریک گفت اما واقعا هیچ جای تبریکی برای مربی صربستانی تیم و افرادی که او را برای تیم ملی انتخاب کردند وجود ندارد چرا که خود این دوستان به خوبی می دانند قهرمانی حق تیم ملی ایران بود و احتمالا حالا باید منتظر باشیم تا حرف از صغر سن و چیزهای دیگر بشنویم.

در حالی که کل بازیکنان این تیم با سرمربی قبلی خود ارتباط خوبی داشتند و با سبک بسکتبال او آشنا بودند به یکباره مربی خارجی یک ماه قبل از مسابقات معرفی شد و از قدرت این تیم برای نام خودش استفاده کرد و حالا میلوش پیئیچ که در دنیای بسکتبال جهان هیچ رزومه‌ای نداشته امروز می‌تواند خودش را به عنوان صاحب تیم نایب قهرمان قاره کهن معرفی کند اما واقعا این‌ها به از دست رفتن یک مدال طلا می‌ارزید؟

نگاه فنی فدراسیون بر این اساس بوده که دانش محمدرضا اسلامی برای قهرمانی کافی نبوده اما عقل و منطق حکم می کند فردی جایگزین او شود که از این مربی ایرانی بالاتر باشد نه اینکه رزومه قوی نداشته باشد.

*آقای مشحون زورمان به چین نمی‌رسید؟

محمود مشحون رییس فدراسیون ایران و رییس کنفدراسیون غرب‌آسیا به این دلیل که می‌دانست تیمش شایستگی قهرمانی در آسیا را دارد قبل از مرحله نیمه‌نهایی خود را به دوحه رساند تا اینبار با طلای جوانان به کشور بازگردد اما بعد از برد برابر کره‌جنوبی به یکباره برابر چین مغلوب شد تا جام قهرمانی را با دستان خودش به کاپیتان آنها بدهد.

پس از نایب قهرمانی تیم ملی جوانان، در راهروی رختکن محمود مشحون با بازیکنان و کادرفنی صحبت کرده‌است. او خطاب به تیم گفته که " زحمت کشیدید اما زورتان به چین نمی‌رسید، اما نباید با این اختلاف هم شکست می خوردید."

نکته جالب توجه این بوده که از سرمربی تیم هم تشکر کرده و برای جام جهانی یونان برنامه ریزی کرده است. اما سوال اینجاست که آیا واقعا زورمان به چین نمی رسید؟ بازیکنان چین در این دوسال تمرین کرده و بازی تدارکاتی داشته اند اما بازیکنان ایران 4 سال تمرین‌کرده بودند و در لیگ برتر کشور به میدان رفته بودند. این تیم جوانان قوی‌ترین تیم سال‌های اخیر بود که بازیکنانش در تیم‌های بزرگی به میدان رفته‌بودند و برابر بازیکنان بزرگی رقابت کردند.

زمانی که هیچ اردوی تدارکاتی برای آنها برگزار نشد و بهترین بازی دوستانه شد بازی با تیم شهرداری استانبول آیا فکر نمی‌کردید که زور جوانان به چین می‌رسد یا نه؟ چرا اینقدر ساده تیم را از پیش بازنده می دانستید؟

زمانی که در دوره گذشته رقابت‌ها تیمی که به هیچ وجه در اندازه تیم کنونی نبود در جایگاه سوم قرار گرفت از مهران حاتمی به عنوان مربی ایرانی انتقاد کردید اما حالا چه کسی از میلوش پیئیچ صرب انتقاد می‌کند؟ مربی که حتی در زمانی که پرتاب‌های سه امتیازی چینی‌ها یکی پس از دیگری وارد سبد ایران می شد دفاع تیمی را تغییر نداد و خود بازیکنان در زمین تصمیم گرفتند پرس تمام زمین را انجام بدهند؛ دقیقا همان زمانی که فاصله امتیازی دوباره کاهش پیدا کرد و سرمربی تیم ملی می توانست با تصمیمی درست حداقل از این باخت سنگین جلوگیری کند.

*ای کاش دخالت می‌کردید

در دو تورنمنت بین‌المللی نوجوانان که در تهران برگزار شد محمود مشحون و محمدرضا مشحون در کار فنی مربیان خود دخالت کردند. علی توفیق و مهدی امیرآقاجان دو مربی بودند که برادران مشحون در کار فنی آنها ورود کردند و دخالتشان نتیجه نیز داد. ای کاش در این مسابقه که تیم ملی برابر پرتاب‌های سه امتیازی حریف کاری از پیش نمی‌برد محمود مشحون وارد عمل می‌شد و در کار مربی صربش دخالت می‌کرد تا حسرت طلای جوانان به 12 سال نرسد؛ حالا اگر تیم بعدی جوانان ایران که در رده قبلی در آسیا ششم شد بتواند با همین قدرت در رقابت‌های سال 2016 به میدان برود.

آقای مشحون مگر در دیدار برابر کره جنوبی که جوانان از حریف خود عقب بودند در بین دو نیمه وارد رختکن نشدید و با انتقاد از عملکرد تیم دستور پرس را به کادرفنی دادید؟ چطور شد که در دیدار نهایی از پیش بازنده بودید و جوانان خود را نداشتید؟ مگر همین جوانان در رقابت های غرب آسیا برابر تیم بزرگسالان اردن که تمام ستاره هایش را داشت تا آستانه برد پیش نرفت؟ کاش همان زمان وارد عمل می شدید و می فهمیدید که میلوش مرد بسکتبال ایران نیست و برای این تیم کوچک است.

*تشکر برای 200 دلار پاداش

رییس فدراسیون بسکتبال بعد از نایب قهرمانی تیم ملی در آسیا با بازیکنان صحبت کرده و آنها را برای جام جهانی آماده کرده‌است. در شرایطی که طبق شنیده‌ها از تیم ملی در رختکن تمامی بازیکنان از عملکرد سرمربی صرب انتقاد می‌کردند و برابر حرف‌های انگلیسی او به فارسی گله می‌کردند حالا قرار است این مربی در جام جهانی هم روی نیمکت تیم ملی باشد؟ خود پیئیچ که رسما اعلام کرده کار ما تازه آغاز شده و باید برای یونان آماده شویم اما ای کاش این اتفاق نیفتد. البته بازهم جای تشکر دارد که فدراسیون هنوز حواسش به این تیم هست و می‌داند باید چه کار کند. برای 200 دلار پاداشی که به قدرتنمایی جوانان اهدا شد نیز تشکر می‌کنیم اما بیش از پاداش در اندیشه مربی باشید.

با این حال این تیم، قوی ترین تیم سال های گذشته ایران در رده جوانان بوده و جهانی شد. مطمئنا اگر حواسمان به کادر فنی باشد در یونان می‌درخشد اما قبول کنید که حق آنها طلای آسیا بود. به نظر می رسد با اینکه در ظاهر از عملکرد سرمربی صرب خود حمایت کرده اید به خوبی می دانید که میلوش پیئیچ در اندازه تیمی که خودتان برایش زحمت کشیدید نیست پس انتظار می رود قدر داشته خودتان را بدانید. مربی که در دو مسابقه اصلی اش در آسیا برابر کره و چین حرفی برای گفتن نداشت در جام جهانی هیچ کاری از دستش برنمی آید و تنها یک رزومه دیگر برای خودش می سازد.

مصطفی هاشمی: چرا مربی خارجی آوردیم؟

مصطفی هاشمی درباره تیم ملی جوانان بیان کرد: نظر من این بود که چون تمام بازیکنان تیم جوانان در لیگ برتر بازی کرده بودند هیچ حریفی از نظر تجربه و بلوغ فکری به اندازه آنها نبود. شاید چین از نظر فیزیک بالاتر بود اما تجربه بازیکنان ما بیشتر بود. آقای اسلامی چند سال با این تیم کار کرده بود و زحمت کشید و حداقل انتظار این بود که فینال پایاپای پیش برود و در لحظه‌های آخر بازنده مشخص شود نه اینکه ما از ابتدا بازنده باشیم.

کارشناس بسکتبال ایران ادامه داد: سوال من اینجا است که مگر با خود آقای اسلامی نایب قهرمان آسیا نمی شدیم؟ مربی خارجی آمد که قهرمان شویم. مگر خود اسلامی نمی توانست با تدارکات بهتر تیم را قهرمان کند؟ با حضور مربی خارجی به دنبال تغییر در بسکتبال بودیم؟ آیا این تغییر ایجاد شد؟ بهترین تیم ما در رده جوانان نتوانست قهرمان شود.

هاشمی افزود: در مجموع تیم جوانان ما خیلی قدرتمند بود و با زحمت بازیکنان و مربیان ایرانی‌اش توانست به مقام دوم برسد اما در بازی با چین که باید مربی صرب خودش را نشان می داد چیزی برای نمایش نداشت.

کیانی: شکست با این اختلاف قابل قبول نیست

قاسم کیانی مربی تیم ملی جوانان ایران در سال 2012 درباره عملکرد تیم ملی به ایسنا گفت: به نظر من این تیم جوانان قوی‌ترین تیم ایران در این رده و در دهه گذشته است. تیمی که مطمئنا 10 بازیکن آن می‌توانند در تیم بزرگسال آینده ایران بازی کنند اما نتیجه‌ای که برابر چین رقم خورد بسیار ضعیف بود و سرمربی تیم باید پاسخگو باشد. با توجه به تدارکاتی که این تیم داشت نایب قهرمانی خوب است اما هدف ما قهرمانی بود چرا که تیم بسیار خوبی داشتیم. آمار ضعیفی که در دیدار فینال از بازیکنان تیم ملی ثبت شد دلیلش چه بود؟ آیا جز این بود که سرمربی تیم ملی هیچ برنامه‌ای برای مسابقه نداشت؟

کارشناس بسکتبال ایران ادامه داد: سرمربی تیم ملی از چین هیچ آنالیزی نداشت و واقعا بدون برنامه بهترین تیم ایران را برابر چین وارد میدان کرد. نمی خواهم بگویم نتیجه ای که کسب کردیم بد است اما قبول باخت با این فاصله امتیازی برابر چین به هیچ وجه مناسب نیست. اگر قرار بود شکست بخوریم با اختلاف طبیعی که شاید 5 امتیاز بود می باختیم اما نه اینکه تیم ما تا این حد در گلزنی ضعیف عمل کند.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، آسیا

تاريخ : شنبه 8 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-محسن صادق‌زاده در آستانه شروع جام جهانی بسکتبال 2014 اسپانیا به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: خوشبختانه تمام جامعه بسکتبال تعریف واحدی از تیم ملی بسکتبال دارند. موقعیت تیم ملی بسکتبال ایران در حال حاضر فراتر از آسیاست و تلاش کادر فنی و بازیکنان در جام جهانی باید برای صعود از گروه باشد. البته هدف نهایی فدراسیون، قهرمانی در بازی‌های آسیایی اینچئون است ولی در عین حال باید تلاش کنیم از گروه خود بالا برویم. بازیکنان هم نشان داده‌اند که به دنبال اثبات توانایی‌های خود هستند.

محسن صادق زاده

صادق‌زاده ادامه داد: بازی‌های تدارکاتی نیز در این بین تعریف خاص خودش را دارد که هماهنگی و پی بردن به نقاط ضعف و قوت تیم از اهداف آن است.

سرمربی فصل گذشته تیم فولاد ماهان سپاهان گفت: سطح انتظارات از تیم ملی بسکتبال باید تعریف شود. هدف تیم ملی در اسپانیا ارائه بازی‌های خوب است. ضمن اینکه پیروزی مقابل مصر و صربستان دور از دسترس نیست. بنابرین می‌توانیم نسبت به صعود به مرحله بعدی امیدوار باشیم.

صادق‌زاده در پایان گفت: متاسفانه اولین بازی ما مقابل اسپانیا است که علاوه بر میزبانی،‌ امید اول قهرمانی نیز به حساب می‌آید. من آرزو می‌کنم که بازیکنان ایران مقابل این تیم قدرتمند بازی قابل تحسینی انجام دهند.


موضوعات مرتبط: تحلیلی ، جام جهانی

تاريخ : شنبه 8 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-پس از حضور ˈ فلیپه ششمˈ پادشاه کنونی در آخرین بازی دوستانه تیم ملی بسکتبال اسپانیا برای حضور در رقابتهای جهانی که دوشنبه گذشته در شهر مادرید برگزار شد و در آن، اسپانیا با نتیجه 86 - 53 آرژانتین را برد، حضور خوان کارلوس در نخستین دیدار این رقابتها تایید دیگری بر حمایت خانواده سلطنتی از تیم ملی بسکتبال کشورشان است.

 
این دومین حضور رسمی و علنی خوان کارلوس 76 ساله در مجامع عمومی پس از کناره گیری از سلطنت در 29 خرداد گذشته به شمار می رود.

موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 8 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-فرزاد کوهیان در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران در مورد وضعیت تیم ملی بسکتبال برای جام جهانی اسپانیا توضیح داد: بازی های دوستانه اخیر تیم ملی پخش مستقیم نداشت و به همین دلیل امکان دنبال کردن شرایط تیم نبود، همین موضوع هم اظهار نظر را در مورد وضعیت تیم سخت می کند.

وی در مورد حذف عرفان نساج پور گفت: بچیروویچ مربی تیم ملی است و قطعا وی شرایط تیم را بهتر می داند. شخصا عرفان نساج پور را بازیکن خوب و توانایی می دانم، اتفاقا تلاش زیادی هم برای ملحق شدن او به تیم قبل از حذف انجام شد. از طرفی بازیکنی مثل آرمان زنگنه هم بسیار توانا است و در زمان مربیگری زنجان، توانایی های خیلی خوب او را دیدم. به هر حال قیاس پست ها هم درست نیست اما اینکه تیم ملی به بازیکن در کدام پست بیشتر احتیاج دارد در بازی های تدارکاتی مشخص می شد که ما موفق به دنبال کردن این مسابقات نشدیم.

سرمربی ذوب آهن اضافه کرد: بحث سلیقه هم در انتخاب نفرات تیم تاثیر دارد. امیدوارم انتخاب ها نه تنها در مورد حذف عرفان بلکه در مورد تمام نفرات تیم واقعا براساس شرایط و بهبودی تیم صورت گرفته باشد.

هیچ تیمی در جام جهانی حریف آسانی نیست

کوهیان گروه ایران را متفاوت از سایر گروه ها نمی داند و می گوید: به نظرم گروه های جام جهانی چندان متفاوت از هم نیستند. نمی توان گفت گروهی با بقیه فرق دارد. تمام تیم های جام جهانی بزرگ و سخت هستند. در این میان شاید برای تیم هایی که به جمع چهار تیم می رسند، اوضاع فرق داشته باشد.

وی ادامه داد: هیچ کدام از تیم هایی که به جام جهانی آمده اند ساده نیستند. برای تیمی مثل ایران تمام گروه ها سخت و یکسان است. اگر تیمی به دنبال رده های بالای جام جهانی باشد، نگاه متفاوت است اما از تیم های آسیایی حال حاضر در جام جهانی هیچ کدام چنین نگاهی ندارند.

توقع مردم در این دوره فرق دارد

کوهیان به مصاحبه های چند وقت اخیر کادرفنی و بازیکنان اشاره کرد و گفت: صحبت ها نشان می دهد که خود بازیکنان و کادر فنی هم رضایتی از این ندارند که مانند دوره قبلی جام جهانی باشیم. مردم هم بعد از اینکه یک تجربه جهانی و المپیک را پشت سر گذاشته ایم، توقع چهره دیگری را از تیم دارند. حالا باید به این بپردازیم که در سطح کلان چه کاری انجام داده ایم و برای این توقعات چقدر در این مدت کار کرده ایم تا به آن پاسخ دهیم.

سرمربی ذوب آهن اشاره کرد: در زمان رفتن تیم به المپیک حامد حدادی وارد NBA شد و صمد به فرانسه رفت. در جام جهانی قبلی ارسلان بود اما حالا این دوره آبستن چه نمایشی خواهد بود؟ نکته اصلی بسکتبال ما این است که خروجی این جام و تفاوت تیم ما با دوره های قبل در چه چیزی است؟

ساختارسازی ما چه کیفیتی داشته است؟

کوهیان بحث پایین آمدن یا بالا آمدن تیم را قابل اندازه گیری نمی داند اما می گوید: سرعت برنامه ریزی و پیشرفت کار در دنیا بالا است. برای مثال کشور ترکیه همسایه کناری ما یا حتی صربستان به عنوان یک کشور کوچک که سبک خاصی را تعریف کرده و بازیکنان براساس آن به جام جهانی می آیند. فرانسه و آمریکا با وجود غیبت برخی بازیکنان همین شرایط را دارند. این نشان می دهد که بسکتبال در چه سطح گسترده و وسیعی در این کشورها حاکم است. چهره بسیاری تیم ها با دوره های قبل بسیار متفاوت است اما هنوز همان سبک و قدرت را دارند و مدعی هستند. 

مثل کارخانه، بازیکن سازی می کنند

وی افزود: این که ما بهتر و بدتر هستیم را باید در این ببینیم که آنها با چه سرعتی و ما با چه سرعتی حرکت می کنیم. ساختارسازی ما با چه کیفیت و جایگاهی بوده است؟ در کشورهایی که نام بردیم ساختار و شرایطی حاکم است که شاید افت و خیز در آن باشد اما مانند یک کارخانه در کل آن کشورها بازیکن سازی می شود. ساختاری که با شناسایی، پرورش و حفظ نخبه ها همراه است. 

کوهیان به جمعیت چند برابری ایران نسبت به برخی از این کشورها اشاره می کند که امکان پیدا کردن استعداد از آن وجود دارد اما در شرایط فعلی بسکتبال ایران تعداد کمی نخبه در سطح بالا وجود پیدا می شود. 

وی در مورد تیم زیر 18 سال که نایب قهرمان آسیا شد، گفت: تیم زیر 18 سال را بر چه اساس انتخاب کردیم؟ آیا این نفرات برای قهرمان شدن در آسیا انتخاب شدند یا انتخاب آنها برای سرمایه شدن در آینده است؟ به هر حال بلوغ بازیکنان با هم فرق دارد و گاهی نگاه روی یک بازیکن براساس آینده است. این مسائل هیچ وقت به رسانه ها کشیده نمی شود و بحثی روی آنها نمی شود اما موضوعات مهمی هستند. ما در دوره های گذشته جوانان هم پشتوانه سازی به صورت متداوم و مستمر نداشته ایم. 

کارشناس بسکتبال ابراز امیدواری کرد که تیم ملی ایران با تمام این اوصاف نتیجه خوبی بگیرد چون حتی در صورت اتفاقی بودن این نتیجه، تاثیرات آن به کل بسکتبال از جمله لیگ و وضعیت داخلی بسکتبال هم باز می گردد.


موضوعات مرتبط: تحلیلی

تاريخ : شنبه 8 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
 • Headshot of Rouzbeh ARGHAVAN
  #4
  Rouzbeh
  ARGHAVAN
  Center
 • Headshot of Sajjad MASHAYEKHI
  #5
  Sajjad
  MASHAYEKHI
  Point Guard
 • Headshot of Behnam YAKHCHALI
  #6
  Behnam
  YAKHCHALI
  Shooting Guard
 • Headshot of Mahdi KAMRANI
  #7
  Mahdi
  KAMRANI
  Point Guard
 • Headshot of Arsalan KAZEMI
  #8
  Arsalan
  KAZEMI
  Forward
 • Headshot of Arman ZANGENEH
  #9
  Arman
  ZANGENEH
  Forward
 • Headshot of Hamed AFAGH
  #10
  Hamed
  AFAGH
  Shooting Guard
 • Headshot of Oshin SAHAKIAN
  #11
  Oshin
  SAHAKIAN
  Power Forward
 • Headshot of Asghar KARDOUST
  #12
  Asghar
  KARDOUST
  Center
 • Headshot of Mohammad JAMSHIDI
  #13
  Mohammad
  JAMSHIDI
  Small Forward
 • Headshot of Samad NIKKHAH BAHRAMI
  #14
  Samad
  NIKKHAH BAHRAMI
  Small Forward
 • Headshot of Hamed HADDADI
  #15
  Hamed
  HADDADI
  Center
Coaches & Staff
 • Profile photo of Mehmed Becirovic
  Mehmed
  Becirovic
  Coach
 • Profile photo of Safa Ali Kamalian
  Safa Ali
  Kamalian
  Assistant
 • Profile photo of Mehran Shahintab
  Mehran
  Shahintab
  Assistant
  Adaptive image alt
   


تاريخ : شنبه 8 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-به گزارش خبرگزاری فارس، هفدهمین دوره جام جهانی بسکتبال از 30 دقیقه بامداد فردا بین تیم های ایران و  اسپانیا در دیدار افتتاحیه آغاز می‌شود و این در حالی است که تمام بلیت‌های مراسم افتتاحیه چند هفته پیش به فروش رفته است.

خبرگزاری فارس: تجمع هواداران مقابل هتل ایران برای گرفتن عکس یادگاری با ملی‌پوشان

ملی پوشان کشورمان هم که پنجشنبه شب به گرانادا محل دیدارهای گروه A رسیدند، روز گذشته جلسه تمرینی را برگزار کردند.

مردم شهر گرانادا و علاقمندان بسکتبال روز گذشته جلوی هتل تیم ملی بسکتبال کشورمان حضور داشتند تا با ملی پوشان ایران عکس یادگاری بگیرند.

اکثر شبکه های اسپانیایی هم به تبلیغ این مسابقات پرداخته و شهر گرانادا نیز کامات حال و هوای مسابقات را به خود گرفته است.

به گزارش فارس، تیم های اسپانیا، برزیل، صربستان، فرانسه، ایران و مصر در گروه A قرار دارند و در شهر گرانادا مسابقات خود را برگزار خواهند کرد.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 8 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش جهان به نقل از فارس، فدراسیون بسکتبال پس از چند سال مشکل آفرینی برخی‌ تیم‌های حاضر در لیگ برتر و کناره‌گیری در اواسط فصل، برای سال جدید تصمیم گرفته است برای تیم های تازه وارد شرط بگذارد؛ آن هم یک شرط عجیب!

سپردن ۷۰۰ میلیون تومان وجه نقد پیش از آغاز فصل، شرطی است که فدراسیون پیش پای تیم‌های تازه وارد گذاشته است و هر تیمی که پرداخت نکند، حق ورود نخواهد داشت. البته این شرط در حالی عنوان شده است که در سال‌های گذشته نیز از این دست کارها صورت گرفته است، اما در عمل چنین اتفاقی نیفتاد.

طبق اعلام مسئولان فدراسیون این مبلغ به این خاطر اخذ می‌شود که در صورتی که تیم‌ها کناره گیری کردند قرارداد بازیکنان و کادرفنی پرداخت شود!

فصل گذشته تیم همیاری زنجان در میانه فصل از مسابقات کناره گیری کرد و بازیکنان و کادرفنی این تیم هنوز قرارداد خود را دریافت نکرده‌اند.

به گزارش فارس، برای فصل آینده لیگ برتر که هنوز زمان آغازش مشخص نشده است، دو تیم از مشهد و مازندران برای حضور اعلام آمادگی کرده‌اند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه 8 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
تاريخ : جمعه 7 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-محمود مشحون در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد نایب قهرمانی بسکتبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت:" تیمهای خوبی در این رقابت‌ها حضور داشتند و تنها یک جرقه می‌توانست آنها را از هم متمایز کند. چین در این رقابت‌ها واقعا تیم استثنایی بود و 2 بازیکن نزدیک 2 متر و 20 سانتی متر داشت و میانگین قدی‌شان هم بالای دو متر بود. با این شرایط هیچ تیمی نمی‌توانست زیر سبد با آنها مقابله کند."

وی ادامه داد:" تیم ما هم می‌توانست در بازی فینال بهتر عمل کند. قبل از آغاز بازی‌ها همه می‌گفتند ایران قهرمان می‌شود، اما زمانی که وارد قطر شدم، مطمئن شدم که این اتفاق نخواهد  افتاد و آن هم به خاطر حضور چین بود. چینی‌ها اردوهای زیادی را در اروپا و آمریکا برگزار کردند و شرایط‌شان بسیار خوب است. به هرحال یک میلیارد و 400 میلیون نفر جمعیت داشته و امکانات‌شان هم از ما بهتر است."

رئیس فدراسیون بسکتبال در مورد اینکه آیا از عملکرد «پی‌ایچ» راضی بودید یا خیر، گفت:" او به خوبی تیم را هدایت می‌کرد و از همه بازیکنان استفاده کرد. از لحاظ بدنسازی هم به هیچ وجه کم نیاوردیم و تا آخر جنگیدیم."

وی عنوان کرد: "با صحبتی که با مسئولان کنفدراسیون آسیا و برگزاری مسابقات داشتم، همه عنوان می‌کردند دوست دارند ایران قهرمان شود، چون زیبا بازی می‌کرد."

مشحون با اشاره به وضعیت تیم ملی بزرگسالان گفت:" تیم روز گذشته به گرانادای اسپانیا محل برگزاری مسابقاتش رسید و همه چیز خوب است. سجاد مشایخی هم یک مقدار مصدومیت دارد که یکی دو روز استراحت بهتر می‌شود. امیدوارم بتوانیم آنطور که شایسته نام ایران است کار کنیم و مقابل حریفان ظاهر شویم."


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، اخبارفدراسیون

تاريخ : جمعه 7 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش خبرگزاری فارس، انتخابات فدراسیون جهانی بسکتبال در آستانه جام جهانی در شهر سویا اسپانیا برگزار شد و هوراسیو موراتوره از آرژانتین به عنوان رئیس جدید فیبا انتخاب شد.

خبرگزاری فارس: موراتوره رئیس جدید فدراسیون جهانی بسکتبال شد

موراتوره تا سال 2019 برای این پست انتخاب شده است.

وای وان ماینینی رقیب موراتوره در این انتخابات بود.

جام جهانی بسکتبال از بامداد نهم شهریور آغاز می‌شود


موضوعات مرتبط: اخبارفدراسیون

تاريخ : جمعه 7 شهریور1393 | | نویسنده : araz |

آرازبسکت-بدشانسی‌های تیم ملی بسکتبال در پُست گارد راس همچنان ادامه دارد. پس از مصدومیت فرید اصلانی، آرن داودی و سامان ویسی حالا در آستانه یک روز تا جام جهانی 2014 بسکتبال سجاد مشایخی هم دچار مصدومیت شد.

به نقل از فارس، این بازیکن در آخرین تمرین تیم ملی بسکتبال در اسلوونی در روز چهارشنبه مصدوم شد و به احتمال زیاد بازی مقابل اسپانیا و برزیل را از دست خواهد داد.

این در حالی است که عرفان نساج پور، دیگر گارد راس تیم ملی در روز آخر از فهرست نهایی خط خورد.

*برنامه بازی‌های تیم ملی بسکتبال ایران:

یکشنبه 9 شهریور ساعت 30 دقیقه بامداد

اسپانیا - ایران

یکشنبه 9 شهریور ساعت 20:30

ایران - برزیل

دوشنبه 10 شهریور ساعت 17:30

ایران - صربستان

سه شنبه 11 شهریور

استراحت

چهارشنبه 12 شهریور ساعت 18

ایران مصر

پنجشنبه 13 شهریور ساعت 20:30

ایران - فرانسه


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : جمعه 7 شهریور1393 | | نویسنده : araz |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.