مديرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: عدم اطلاع رسانی دقيق از سوی مسئولان هيات بسکتبال تهران دليل لغومجمع انتخاباتی بود.

خبرگزاری فارس: عدم اطلاع رسانی دقیق دلیل لغو انتخابات هیات بسکتبال تهران بود/هر مجمعی با حاشیه همراه است
محمدحسين نژاد فلاح در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس٬ در مورد لغو مجمع انتخاباتی هيات
بسکتبال تهران گفت: ابتدا قرار بود این مجمع روز سه شنبه برگزار شود که به دليل مسافرت خارج از کشور
دولو٬ سرپرست فدراسيون به چهارشنبه موکول شد٬ اما از آنجایی که اطلاع رسانی دقيقی از سوی مسئولان
هيات نشده بود٬ برخی از اعضای مجمع نتوانستند حضور پيدا کنند و به همين دليل لغو شد.
وی در مورد اینکه گفته میشود برخی افراد نفرات مجمع را طوری چينش کردهاند که فرد خاصی ریيس شود و
به همين دليل برخی از نامزدها انصراف دادهاند٬ گفت: هر مجمع و انتخاباتی با حاشيه همراه است و شائبه
هایی به وجود میآید که شاید تخلفی صورت گرفته باشد٬ اما اینطور نيست. تاکنون نامه کتبی از طرف نامزدی
مبنی بر انصراف به دست ما نرسيده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته قرار است مجمع روز دوشنبه
هشتم دی ماه برگزار شود و ملاجعفری هم سرپرستی این هيات را برعهده گرفته است.


موضوعات مرتبط: اخبارهیثت های بسکتبال

تاريخ : جمعه 28 آذر1393 | | نویسنده : araz |

بر اساس آمار بازی‌های برگزار شده، برترین بازیکنان هفته یازدهم جام ملی بسکتبال معرفی شدند.

 خبرگزاری فارس: کاردوست، دلیر زهان و زندی بهترین بازیکنان هفته یازدهم جام ملی بسکتبال

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس هفته یازدهم جام ملی بسکتبال شب گذشته برگزار شد که در پایان این هفته اصغر کاردوست از نفت آبادان با 17 امتیاز، 17 ریباند و تاثیرگذاری 23، ایمان زندی از پمینا با 29 امتیاز و تاثیرگذاری 20 و وحید دلیرزهان از مهرام با 22 امتیاز و تاثیرگذاری 25 بهترین بازیکنان هفته لقب گرفتند.

برترین های هفته از لحاظ آماری به شرح زیر است:

 پرامتیازترین بازیکن:

 ایمان زندی از پمینا با 29 امتیاز

موثر ترین بازیکن:

وحید دلیرزهان از مهرام با تاثیرگذاری 25

بهترین ریباندر:

اصغر کاردوست از نفت با 17 ریباند

پاس منجر به گل:

مهیار مهر از مهرام با 6 پاس

توپ ربایی:

رامین هنرمند از پمینا با 4 مورد

دبل دبل:

اصغر کاردوست با 17 امتیاز و 17 ریباند

نتایج هفته یازدهم به شرح زیر است:

دانشگاه آزاد 57 - شهرداری گرگان 48

مهرام 95 - صنایع پتروشیمی 52

پتروشیمی بندرامام 77 - ثامن  مشهد 49

نفت آبادان 86 - پمینا اصفهان 78


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : جمعه 28 آذر1393 | | نویسنده : araz |
سرمربی تیم بسکتبال با ویلچر زنجان با اشاره به نبود حامی مالی برای این تیم، اظهار کرد: با تداوم این روند، ملی‌پوشان انگیزه‌ای برای ادامه کار نخواهند داشت.

"کمال عشق" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، با بیان اینکه تیم بسکتبال با ویلچر زنجان همواره در سال‌های گذشته ثابت کرده است که یکی از قطب‌های این رشته در سطح کشور به شمار می‌رود، افزود: متأسفانه با وجود این‌همه پتانسیل و ظرفیت در استان، تیم بسکتبال با ویلچر از داشتن حامی مالی محروم است و بی‌تردید تداوم این روند باعث پایین آمدن انگیزه ملی‌پوشان خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه بسکتبال با ویلچر زنجان سهم عمده‌ای در ترکیب تیم‌ملی داشته و تا به امروز ملی‌پوشان زیادی را معرفی کرده و پرورش داده است، تصریح کرد: اگر قرار باشد رشته‌ای در استان دارای این تعداد ملی‌پوش بوده و از حمایت کافی برخوردار نباشد، بدون شک نمی‌توان آینده‌ای برای آن رشته متصور شد، این در حالی است که به عینه مشاهده می‌کنیم مسوولان از رشته‌هایی حمایت می‌کنند که هیچ سابقه قهرمانی ندارند.

مربی تیم‌ملی بسکتبال با ویلچر ایران با اشاره به حضور تیم زنجان در رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور، گفت: متأسفانه در این رقابت‌ها با وجود اینکه عملکرد قابل قبولی را تا به امروز به نمایش گذاشته‌ایم، اما تداوم این روند نیاز به حمایت مسوولان دارد، این در حالی است که از تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها فقط تیم زنجان است که با نام هیأت در برابر حریفان خود صف‌آرایی کرده و سایر تیم‌ها از حامی مالی برخوردارند.


موضوعات مرتبط: جانبازان ومعلولین

تاريخ : جمعه 28 آذر1393 | | نویسنده : araz |

تیم بسکتبال شیکاگو بولز رقابت‌های امروزر NBA را با برد پشت سرگذاشت.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، رقابت‌های لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا NBA بامداد امروز با برگزاری 4 دیدار پیگیری شد که در این دیدارها شیکاگو، نیواورلآن و میلواکی و شکست اوکلاهاما پیگیری شد.

 

شیکاگو بولز در دیدار خود با نیویورک نیکس 103 بر 97 به برتری دست یافت، نیواورلآن 99 بر 90 هیوستون را مغلوب کرد و میلواکی و ساکرامنتو هم در جدالی حساس به مصاف هم رفتند که جدال حساس دو تیم تنها با یک امتیاز اختلاف و با حساب 108 بر 107 به سود میلواکی خاتمه یافت.

در آخرین بازی هم اوکلاهاما سیتی مقابل گلدن استیت به میدان رفت که 114 بر 109 نتیجه را واگذار کرد.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : جمعه 28 آذر1393 | | نویسنده : araz |

معاون هماهنگ کننده اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به عنوان سرپرست هیات بسکتبال تهران انتخاب شد.

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مجمع انتخاباتی هیات بسکتبال استان تهران که قرار بود روز چهارشنبه هفته جاری برگزار شود و به دلیل به حدنصاب نرسیدن اعضا و حاشیه‌های فراوان لغو شد.

به دلیل عدم اطلاع رسانی دقیق، برخی از اعضا همانند نماینده مربیان، نماینده هیئت‌های شهرستان‌ها، نماینده داوران مرد و زن و نایب رئیس بانوان هیئت در مجمع حاضر نشدند و براساس تصمیم گیری صورت گرفته قرار شد این مجمع روز دوشنبه هشتم دی ماه برگزار شود.

چینش حساب شده اعضای مجمع از سوی برخی افراد از حاشیه های اصلی این انتخابات محسوب می‌شود و برخی از نامزدها به همین دلیل انصراف خود را اعلام کردند، اما نه به صورت کتبی.

به گزارش فارس، این مجمع ابتدا قرار بود سه شنبه برگزار شود که به دلیل عدم حضور رمضانعلی دولو، سرپرست فدراسیون بسکتبال به چهارشنبه موکول شد که در این روز هم برگزار نشد.

لارودی، ایزدپناه، درغوکاسیان، خمجانی، کرمی و علی آقابیگ کاندیداهای این انتخابات محسوب می‌شوند که باید دید در روز مجمع چند نفر حاضر خواهند شد.


موضوعات مرتبط: اخبارهیثت های بسکتبال

تاريخ : جمعه 28 آذر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های دانشگاه آزاد، مهرام تهران و پتروشیمی بندر امام در هفته یازدهم لیگ برتر بسکتبال حریفان خود را شکست دادند تا مثلث مدعیان فصل جاری لیگ برتر میهمانان خود را با دست خالی بدرقه کرده باشند.

مهرام موسی نبی پور

دیدار تیم‌های نفت آبادان و پمینای اصفهان به دلیل تأخیر در پرواز داوران به آبادان از ساعت 17:45 آغاز شده و در حال برگزاری است.

نتیجه دیدارهای هفته یازدهم لیگ برتر بسکتبال به شرح زیر است:

دانشگاه آزاد 57 - شهرداری گرگان 48
مهرام تهران 95 - پتروشیمی ماهشهر 52
پتروشیمی بندرامام 77 - ثامن مشهد 49

جدول رده‌بندی لیگ برتر بسکتبال:

1-  دانشگاه آزاد: 9 پیروزی، یک شکست، 19 امتیاز
2- مهرام تهران: 9 پیروزی، یک شکست، 19 امتیاز
3- پتروشیمی بندر امام: 7 پیروزی، 2 شکست، 16 امتیاز
4- نفت آبادان: 5 پیروزی، 4 شکست، 14 امتیاز
5- فولاد هفت الماس: 5 پیروزی، 4 شکست، 14 امتیاز
6-  پمینا اصفهان: 3 پیروزی، 6 شکست، 12 امتیاز
7- شهرداری گرگان: 3 پیروزی، 7 شکست، 13 امتیاز
8- ثامن مشهد: 2 پیروزی، 8 شکست، 12 امتیاز
9- پتروشیمی ماهشهر: 10 شکست، 10 امتیاز


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : پنجشنبه 27 آذر1393 | | نویسنده : araz |

ساری- ایرنا- سرمربی تیم کاله جوان مازندران از برگزاری نخستین دیدار حذفی مرحله نیمه نهایی مسابقات بسکتبال زیرگروه باشگاه های کشور به میزبانی این تیم وبرگزاری آن در شهرستان آمل خبر داد.

 

'سیدصابرموسوی' عصرپنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: دیدار حساس تیم های کاله جوان مازندران و هیات فارسان شهرکرد از ساعت 17 عصرفردا در سالن ورزشی شهدای آمل برگزار می شود.

وی افزود: تیم کاله جوان مازندان پس از صعود از مرحله مقدماتی، در مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات که ماه گذشته در جزیره قشم و با حضور هشت تیم در دو گروه چهار تیمی برگزار شد، تیم کاله جوان مازندران در گروه اول با کسب سه پیروزی برابر تیم های شهرداری ارومیه، هیات بسکتبال همدان و استقلال زرین قشم به مرحله نیمه نهایی صعود کرد.

موسوی اضافه کرد: تیم کاله جوان مازندران به عنوان تیم نخست صعود کننده از گروه اول در مرحله نیمه نهایی حریف تیم هیات فارسان شهرکرد شد.

سرمربی تیم کاله جوان مازندران اضافه کرد: دو تیم برای صعود به مرحله نهایی ولیگ دسته دوم بسکتبال باشگاه های کشور در سه مسابقه برابر هم قرار می گیرند که برنده مجموع دو مسابقه فینالیست خواهد شد.

موسوی اضافه کرد: بازی دوم دو تیم پنجم دی ماه در شهرکرد برگزار می شود ودر صورت کسب پیروزی برای هر یک از دو تیم، بازی سوم در آمل برگزار خواهد شد.

وی ابرازامیدواری کرد: با حمایت تماشاچیان آملی بتواند با اختلاف امتیاز بالا تیم کاله جوان مازندران برابر حریف شهرکردی پیروز شود.

مسابقات زیرگروه لیگ بسکتبال باشگاه های کشور امسال با حضور 12 تیم در چهار منطقه کشور برگزار شد واز هر منطقه دو تیم به مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات صعود کردند.

در مرحله یک چهارم نهایی این رقابتها نیز چهار تیم به مرحله نیمه نهایی صعود ودر نهایت دو تیم اول ودوم مسابقات زیرگروه لیگ بسکتبال باشگاه های کشور به رقابتها لیگ دسته دوم باشگاه های کشور صعود خواهند کرد.


موضوعات مرتبط: اخبارشهرستانها

تاريخ : پنجشنبه 27 آذر1393 | | نویسنده : araz |
رج / واحد مرکزی خبر / ورزشی/ هفته پایانی دور مقدماتی مسابقات بسکتبال سوپر لیگ ب بانوان در گروهA با برگزاری دو دیدار در سالن طالقانی البرز پیگیری شد. در نخستین دیدار تیم پویای البرز به مصاف پالایش نفت آبادان رفت که در پایان با نتیجه 64 بر 42 از پالایش نفت شکست خورد و در دومین دیدار نیز تیم ثبت فردای تهران برابر شهرداری سنندج 82 – 76 به برتری رسید. فردا نیز در دومین روز مسابقات در ساعت 10 پالایش نفت آبادان با شهرداری سنندج مسابقه می دهد و ثبت فردای تهران نیز از ساعت 11:30 برابر پویای البرز قرار می گیرد. در این مسابقات البرز میزبان 4 تیم پویای البرز، پالایش نفت آبادان، ثبت فردای تهران و شهرداری سنندج است. پس از پایان روز دوم مسابقات دوتیم از این گروه به مرحله پلی آف صعود می کنند.


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : پنجشنبه 27 آذر1393 | | نویسنده : araz |
انتخابات ریاست هیئت بسکتبال استان تهران که با حواشی زیادی طی روزهای اخیر مواجه شده بود به خاطر به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضا مجمع برگزار نشد.

 به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ انتخابات هیئت بسکتبال استان تهران که قرار بود روز گذشته 25 آذر برگزار شود اما به عصر امروز 26 آذر موکول شده بود با غیبت 8 نفر از 18 عضو مجمع لغو شد.

یک نماینده از مربیان، 4 نماینده هیئت های شهرستان ها، 2 نماینده داوران مرد و زن و نایب رئیس بانوان هیئت نفراتی بودند که در انتخابات حاضر نشدند.

از طرفی لارودی، ایزدپناه، درغوکاسیان، خمجانی، کرمی  و علی آقابیگ نفراتی بودند که از ابتدا برای انتخابات نامزد شده بودند اما در نهایت چهار نفر اول به خاطر اعتراض به شرایط خاص حاکم بر انتخابات و اخبار مربوط به اعمال نفوذ در گزینش اعضاء مجمع از حضور در انتخابات انصراف دادند تا تنها کرمی و آقابیگ به عنوان کاندیدا در انتخابات حاضر شوند.

حواشی انتخابات چه بود؟

تماس های ما با دولو سرپرست فدراسیون بسکتبال برای اطلاع دقیق از مسائل مطرح شده در حاشیه انتخابات هیئت تهران نتیجه ای در برنداشت اما علت حاشیه های زیاد مجمع انتخابی هیئت تهران که در نهایت منجر به لغو انتخابات شد، طبق شنیده ها موارد زیر بوده است:

1- تاریخ برگزاری مجمع انتخاباتی براساس آیین نامه باید از 45 روز قبل به اطلاع عموم برسد، در حالی که تاریخ انتخابات هیئت تهران از یک هفته قبل مشخص شده و اعلان عمومی در این مورد صورت نگرفت.

2- از ابتدای هفته شایعاتی در مورد نحوه انتخاب اعضاء مجمع از سوی یک شخص خاص که کاندیدای انتخابات ریاست فدراسیون بسکتبال هم هست، مطرح شد و کمیته های مختلف هیئت در انتخاب و معرفی نفرات رأی دهنده نقش نداشتند. گویا از سوی شخص مزبور تماس هایی هم با نفرات منتخب مجمع گرفته شد تا به کاندیدای خاصی رأی دهند.

3-یکی از کاندیداهای نهایی در مهلت قانونی ثبت نام نکرده بود و در مورد اشخاص کاندیدا اطلاعاتی به صورت عمومی منتشر نشده بود.

4- در حالی که طبق قانون باید نماینده بازیکنان، مربیان و داوران از افراد فعال در این رشته باشند، آرین آرتونیان به عنوان نماینده بازیکنان تهران معرفی شد که از سال گذشته در هیچ تیمی عضویت نداشته است و طبق شنیده ها از دوستان یکی از کاندیداها بود. انتخاب آرتونیان در شرایطی صورت گرفت که تعداد زیادی از بازیکنان ملی پوش و مطرح تهرانی دیگر نیز به عنوان گزینه برای نمایندگی بازیکنان در مجمع وجود داشت.

سعید داورپناه ملی پوش تیم مهرام تهران نماینده دوم بازیکنان در مجمع بود.

گفتنی است موارد بالا، به عنوان دلایل انصراف کاندیداهای دیگر، غیبت اعضاء مجمع و حواشی روزهای اخیر مطرح شده است و برخی موارد بحث داغ اهالی بسکتبال در شبکه های احتماعی و محافل دیگر بوده است.

دردسر دولو چند هفته بعد از سرپرستی فدراسیون بسکتبال

رمضانعلی دولو سرپرست فدراسیون بسکتبال که به صورت موقت برای مهیا کردن شرایط برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون در رأس امور قرار گرفته است، یکی از اولویت های خود را برگزاری انتخابات ریاست هیئت های استان هایی قرار داده است که در حال حاضر با سرپرست اداره می شوند.

استان کرمان اولین مورد از حدود 10 استان بلاتکلیف بود که انتخابات آن با موفقیت انجام گرفت اما انتخابات هیئت استان تهران که از بهمن سال 1392 با سرپرست اداره می شود با مشکل روبرو شد.

گویا پیش از این با هماهنگی مدیرکل ورزش استان تهران قرار بود که انتخابات ریاست هیئت بسکتبال تهران بعد از انتخابات ریاست فدراسیون برگزار شود اما در نهایت تصمیم بر برگزاری مجمع انتخابی استان تهران پیش از انتخابات ریاست فدراسیون گرفته شد.


موضوعات مرتبط: اخبارهیثت های بسکتبال

تاريخ : پنجشنبه 27 آذر1393 | | نویسنده : araz |

نویسنده: سایت خبری بسکتبال-نایب رییسی که پیش از این شرایط متفاوتی داشت اینبار مرحله به مرحله با نوع برخورد و رفتارش منجر به فراری دادن مسئولین از سمتهایشان میشد و دوستان عطای بسکتبال تهران را به لقائش میبخشیدند

با استعفای کامبیز قائمیان از هیئت بسکتبال استان تهران در سال 1392 هدایت هیئت بسکتبال استان تهران به سرپرست آن یعنی آقای محمود مشحون سپرده شد که با توجه به مشغله کاری ایشان عملا هدایت این استان پر دغدغه به خانم باقری نایب رییس استان رسید و به محض این جابجایی هروس آوانسیان به عنوان دبیر هیئت بسکتبال منصوب شد و امور جاری بسکتبال با تشکیل جلسات و نشست ها به جریان افتاد اما دیری نپایید که هروس آوانسیان نیز به مرور زمان در هیئت بسکتبال کمرنگ شد و عملا هیئت بسکتبال تنها در بخش کمیته مسابقات کمیته داوران به علت برگزاری مسابقات فقط فعالیت داشته و دیگر هیچ رنگ و بویی از پویایی این هیئت به چشم نمیخورد و عملا بلاتکلیفی مشهودی در تالار بسکتبال شیخ الاسلامی مشهود بود و میتوان اینگونه بیان کرد که نایب رییسی که پیش از این شرایط متفاوتی داشت اینبار مرحله به مرحله با نوع برخورد و رفتارش منجر به فراری دادن مسئولین از سمتهایشان میشد و دوستان عطای بسکتبال تهران را به لقائش میبخشیدند و به مرور کمرنگ میشدند.
بزرگترین هیئت بسکتبال کشور اینبار قریب به یکسال بدون رییس به فعالیت خود ادامه داد و طی ماه های گذشته زمزمه های برگزاری مجمع هیئت تهران به گوش رسید و کاندیدا ها نسبت به ثبت نام اقدام کردند و زمزمه برگزاری مجمع شرکت گرفت اما با معلق شدن وضعیت فدراسیون بسکتبال باز هم برگزاری مجمع و انتخاب رییس در هاله ای از ابهام قرار گرفت اما طی هفته هایی گذشته باز هم برگزاری مجمع بر سر زبان ها افتاد و حتی اعضاء مجمع هم به صورت غیر رسمی نیز معرفی شدند و مقرر شد مجمع هیئت بسکتبال استان تهران روز چهارشنبه راس ساعت 15.30 برگزار گرددو این امر نیز محقق شد که شنیده ها حاکی از به حد نصاب نرسیدن مجمع و تعویق آن به تاریخ هشتم دیماه سال جاری میباشد.
برگزاری مجمع و تعیین اعضاء آن موافقان و مخالفین زیادی داشت که هرکدام به نوع خود انتقاداتی را به برگزاری یا عدم برگزاری آن داشتند و اینگونه بنظر میرسد که با این اوصاف تعیین تکلیف انتخاب رییس هیئت تهران به بعد از انتخابات فدراسیون بسکتبال موکول شود.

موضوعات مرتبط: تحلیلی ، اخبارهیثت های بسکتبال

تاريخ : پنجشنبه 27 آذر1393 | | نویسنده : araz |

شکست سنگين تيم کليولند در ديدارهاي صبح امروز (پنج‌شنبه) ليگ بسکتبال حرفه‌اي آمريکا، سرمربي اين تيم را مجبور را به عذرخواهي کرد.


به گزارش"ورزش سه" و به نقل از تسنیم، تیم بسکتبال ممفیس گریزلیز از سال 2011 نتوانسته بود سان آنتونیو اسپرز را در سالن AT&T شکست دهد اما درخشش مارک گسول و زاک رندولف، خرس‌ها را در وقت اضافه سوم و با تنها یک امتیاز اختلاف 117 بر 116، برنده میدان کرد. مارک گسول در این بازی 23 امتیاز و رندولف 21 امتیاز و 21 ریباند برای ممفیس کسب کردند.

سان آنتونیو که عنوان قهرمانی فصل قبل لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا را یدک می‌کشد در 26 بازی گذشته خود در لیگ از 15 ترکیب مختلف برای شروع بازی استفاده کرده است. این تیم 9 بازیکن غیر آمریکایی دارد.

در دیگر بازی صبح امروز لیگ NBA، تیم کلیولند کاوالیرز در سالن «کوئیکن لونز» شهر کلیولند با نتیجه 127 بر 98 مغلوب آتلانتا هاوکس شد. بازیکنان کلیولند در سنگین‌ترین شکست فصل جاری این تیم، آن قدر ضعیف بودند که «دیوید بِلَت» سرمربی این تیم را مجبور به عذرخواهی کردند. وی گفت: نتیجه بازی خجالت آور بود. من از تماشاگرانی که که برای تشویق ما به سالن آمدند،‌ عذر خواهی می‌کنم. عملکرد ما خیلی ضعیف بود.

نتیجه دیدارهای صبح امروز لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا به شرح زیر است:
هیوستون 115 – دنور 111
ایندیانا 100 – کلیپرز 102
میلواکی 97 – پورتلند 104
بروکلین 89 – تورونتو 105
ممفیس 117 – سان آنتونیو 116 (وقت اضافه سوم)
اورلاندو 92 – بوستون 109
دالاس 117 – دیترویت 106
یوتا 105 – میامی 87
آتلانتا 127 – کلیولند 98
فینیکس 111 – شارلوت 106

در پایان بازی‌های امروز، تورونتو رپتورز و واشینگتن ویزاردز در صدر کنفرانس شرق و نیویورک نیکس و فیلادلفیا سونی سیکسرز در انتهای جدول این کنفرانس هستند. تیم‌های گلدن استیت وریرز و ممفیس گریزلیز نیز در صدر کنفرانس غرب و یوتا جز و مینه‌سوتا تیمبروولوز در قعر این کنفرانس قرار دارند.

موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : پنجشنبه 27 آذر1393 | | نویسنده : araz |
علی عموری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بندرماهشهر، اظهار کرد: تیم بسکتبال صنایع ماهشهر در چند پست ضعف بسیار شدید دارد که ضعف در پست 5 و 1 بسیار مشهود است که با تقویت این پست‌ها نتیجه بهتری خواهیم گرفت.

وی افزود: تاکنون هیچ شخصی و هیچ نهاد و شرکتی برای رفع این ضعف‌ها با تیم صنایع همکاری نکرده اما این قول را به هواداران می‌دهم با تقویت تیم و بعضی پست‌ها در دور برگشت نتیجه بهتری بگیریم.

سرمربی تیم بسکتبال صنایع گفت: اگر بتوانیم تیم را تقویت کنیم و روحیه تیم را بالا ببریم اگر قرار باشد بازی را واگذار کنیم بدون شک با اختلاف کمتری زمین را ترک خواهیم کرد.

وی افزود: اصلا دلم نمی‌خواهد اعتراض کنم اما شرایط فعلی تیم و نارضایتی به حق هواداران مرا مجبور به اعتراض می‌کند.

بسکتبال مهرام دانشگاه آزاد

عموری بیان کرد: اگر این داستان نبود سرمایه گذار ادامه داشته باشد قطعا بهتر از این نخواهیم بود شاید وضع از این هم بد‌تر شود اما با وجود یک حامی مالی در دوره برگشت می‌توانیم شاهد پیروزی تیم صنایع ماهشهر نیز باشیم.

وی گفت: از صبوری هواداران قدردانی می‌کنم و از همه آن‌ها خواهش می‌کنم که به سالن بیایند و ما را از حمایت‌های خود بی‌نصیب نگذارند چراکه تنها حامی تیم صنایع هواداران تیم هستند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : چهارشنبه 26 آذر1393 | | نویسنده : araz |

آبادان-ایرنا -سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در خصوص دیدار تیمش برابر پمینا اصفهان گفت:برای کسب رده چهارمی جدول سه رقیب داریم که یکی از این رقیبان تیم پمینای اصفهان است.

 

به گزارش ایرنا 'هماد سامری' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: پمینا با اینکه همانند ما نخستین فصل حضور خود در لیگ برتر را تجربه می کند، تیم با تجربه و با کیفیتی نشان داده است.

وی اظهار داشت:تیم های اصفهانی در لیگ برتر بسکتبال همیشه از مدعیان بوده اند و بازیکنان با تجربه را در اختیار داشته اند.

سرمربی تیم پالایش نفت آبادان گفت: برابر تیم پمینا روز سختی پیش رو داریم ولی به دلیل میزبان بودنمان شانس بیشتری برای پیروزی داریم.

سامری تصریح کرد: برای کسب رده چهارمی سه رقیب بسیار جدی داریم که رقابت شانه به شانه ای با ما دارند که یکی از این سه رقیب تیم پمینا اصفهان می باشد.

وی افزود: با پیروزی در این بازی یک گام به هدفمان نزدیک تر خواهیم شد در غیر اینصورت کار سختی در ادامه لیگ خواهیم داشت.

****

'محسن صادق زاده' سرمربی تیم پمینای اصفهان نیز در خصوص این دیدار گفت: پالایش نفت آبادان بازیکنان با تجربه ای در اختیار دارد که در بازی های خانگی توانسته نتایج قابل قبولی کسب کند.

وی اظهار داشت: از این تیم به خوبی شناخت داریم و می دانیم از چه راهی در این بازی به پیروزی برسیم.

سرمربی تیم بسکتبال پمینای اصفهان افزود:البته با پیروزی پالایش نفت آبادان در خانه شهرداری گرگان بازیکنان این تیم دارای انگیزه و روحیه بالایی می باشند که ممکن است ما را دچار دردسر کنند.

صادق زاده گفت: برای رسیدن به رده چهارم جدول باید برابر تیم پالایش نفت آبادان پیروز شویم تا در ادامه مسابقات با خیال راحت به مصاف حریفان برویم.

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان فردا پنجشنبه از هفته یازدهم لیگ برتر کشور میزبان پمینای اصفهان است.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : چهارشنبه 26 آذر1393 | | نویسنده : araz |
نایب رییس هیات بسکتبال تهران دلایل لغو مجمع انتخاباتی را بازگو کرد.

نسرین باقری در گفت و گو با ایسنا لغو مجمع را تایید کرد و گفت: مجمع انتخاباتی که امروز باید برگزار می‌شد به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا لغو شد اما نکته جالب توجه این بود که ما از نفرات دعوت شده، زمان و ثبت نام نامزدها هیچ اطلاعی نداشتیم. نمی‌دانستیم اعضای مجمع چه کسانی هستند. به طور مثال نماینده ورزشکاران و مربیان را نمی‌شناختیم. با این حال اعضایی که شرکت نکرده بودند طی این روزها با من تماس گرفته و گفتند که در این مجمع حاضر نشده‌اند. البته برخی نیز از قبل نامه‌هایی نوشته و انصراف داده بودند.

نایب رییس هیات بسکتبال تهران ادامه داد: اعضا خودشان تصمیم گرفته بودند برای حفظ شان بسکتبال در این مجمع شرکت نکنند. اعضای مجمع را هیات تعیین می‌کند و برای تایید به اداره کل و فدراسیون می‌فرستد ولی ما به هیچ عنوان از این اعضا خبر نداشتیم. زمانی که به ما زنگ زدند و از برگزاری مجمع خبر دادند، پرسیدیم که چرا اطلاع نداریم. آنها گفتند که خود اداره کل نامه ها را فرستاده و با فدراسیون هماهنگ کرده است.

او افزود: اکنون نیز همه تماس می‌گیرند و از این که مجمع لغو شده خوشحال هستند. متاسفانه شرایط را به گونه‌ای مهیا کرده بودند که یک گزینه خاص رای بیاورد. نفراتی که خودشان معرفی کرده بودند نیز به من زنگ زده بوده و انصراف دادند. امسال خود اداره کل نفرات اعضا را انتخاب کرده بود که همان اعضا در مجمع حاضر نشدند.

باقری به ایسنا گفت: نکته جالب توجه اینجاست که ما در تیم ملی که به بازی‌های آسیایی اعزام شد بازیکن تهرانی داشتیم اما نماینده بازیکنان در این مجمع کسی بود که دو سال است بازی نمی‌کند! چطور می‌شود که این نفرات برای مجمع انتخاب می‌شوند؟ با این حال تا جایی که من می‌دانم این مجمع غیرقانونی بود چون طبق اساسنامه فدراسیون باید از برگزاری آن اطلاع داشته باشد. در ضمن باید زمان انتخابات 45 روز قبل اعلام شود که نشده بود.


موضوعات مرتبط: اخبارهیثت های بسکتبال

تاريخ : چهارشنبه 26 آذر1393 | | نویسنده : araz |
مجمع انتخاباتی هیات بسکتبال تهران به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا لغو شد.

به گزارش ایسنا، مجمع انتخاباتی هیات بسکتبال استان تهران که قرار بود عصر امروز برگزار شود به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای مجمع لغو و به زمان دیگری موکول شد اما این موضوع تنها حاشیه هیات نبود و هیات تهران حواشی زیادی به خود دید. مجمع انتخاباتی در حالی لغو شد که به گفته نایب رییس هیات هیچ زمانی برای آن تعیین نشده بود و حتی فدراسیون نیز از آن بی‌خبر بوده است!


موضوعات مرتبط: اخبارهیثت های بسکتبال

تاريخ : چهارشنبه 26 آذر1393 | | نویسنده : araz |

تهران – ایرنا – برنامه رقابت های پلی اف چهار تیم پایین جدول سوپر لیگ A بسکتبال زنان برای تعیین جایگاه نهم تا دوازدهم جدول اعلام شد.

 

به گزارش ایرنا از فدراسیون بسکتبال ، این رقابت ها به مدت سه روز در تهران برگزار می شود و تیم های کیاگالری تهران ، هیات بسکتبال کرمانشاه ، وحدت آریا تهران و بال شیراز طی سه روز به مصاف هم خواهند رفت .

برنامه کامل این رقابت ها به شرح زیر است : تیم های کیاگالری تهران و وحدت آریا تهران میزبانی این رقابت ها را به عهده دارند.

چهارشنبه – 10 دی ماه

-کیاگالری – هیات بسکتبال کرمانشاه / ساعت 9:30

- وحدت آریا تهران – بال شیراز / ساعت 11:00

پنجشنبه – 11 دی ماه

-هیات بسکتبال کرمانشاه – وحدت آریا تهران / ساعت 9:30

- بال شیراز – کیاگالری تهران / ساعت 11:00

جمعه -12 دی ماه

-کیاگالری تهران – وحدت آریا تهران / 9:30

-بال شیراز – هیات بسکتبال کرمانشاه /11:00

به گزارش ایرنا ، مرحله پلی اف سوپر لیگ A بسکتبال زنان با حضور هشت تیم برتر این رقابت ها از چهارم دی آغاز شده و 19 دی ماه با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان خواهد داد.


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : چهارشنبه 26 آذر1393 | | نویسنده : araz |
تهران / واحد مرکزی خبر / ورزشی 1393/09/26
هفته دهم دور گروهی نخست بسکتبال قهرمانی باشگاه های اروپا - یورولیگ فرداشب آغاز می شود.
به گزارش پایگاه اختصاصی مسابقات ، برنامه این رقابت ها به شرح زیر است :
** گروه یک :
* پنجشنبه 27 آذر‌:
رئال مادرید - آنادولو افس پیلسن ترکیه
* جمعه 28 آذر :
نیژنی نووگراد روسیه - یونیکس قازان روسیه
ژالگیریس لیتوانی - دینامو ساساری ایتالیا
- در گروه یک رئال مادرید با 16 و آنادولو با 15 امتیاز اول و دوم هستند و مجوز صعود گرفتند.
** گروه دو :
* پنجشنبه 27 آذر :
زسکامسکو روسیه - لیموژ فرانسه
مکابی رژیم صهیونیستی - اونیکاخا مالاگا اسپانیا
* جمعه 28 آذر :
آلبا برلین آلمان - سده ویتا کرواسی
- در گروه دو زسکامسکو با 18 ، مکابی با 15 و اونیکاخا و آلبا برلین با 13 امتیاز اول تا چهارم هستند و مجوز صعود را کسب کرده اند.
** گروه سه :
* پنجشنبه 27 آذر :
توروف لهستان - امپوریو آرمانی میلان ایتالیا
* جمعه 28 آذر :
فنرباغچه اولکر ترکیه - بایرن مونیخ آلمان
پاناتینایکو یونان - بارسلونا
- تیم های بارسلونا با 17 ، فنرباغچه با 16 ، پاناتینایکو با 14 و میلان با 13 امتیاز اول تا چهارم هستند و مجوز صعود گرفتند.
** گروه 4 :
* پنجشنبه 27 آذر :
والنسیا بسکت اسپانیا - نپتوناس لیتوانی
گالاتاسرای ترکیه - المپیاکو یونان
* جمعه 28 آذر :
ستاره سرخ بلگراد صربستان - لابورال کوتشا اسپانیا
- المپیاکو با 17 و ستاره سرخ بلگراد و لابورال کوتشا با 14 امتیاز اول تا سوم هستند و مجوز صعود را به دست آورده اند.


موضوعات مرتبط: اروپا

تاريخ : چهارشنبه 26 آذر1393 | | نویسنده : araz |
ملی‌پوش تیم بسکتبال مهرام گفت: در نیم فصل دوم کار تیم‌ها دشوارتر می‌شود و رقابت در بالای جدول نزدیکتر خواهد شد.

 

سعید داورپناه در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت تیم مهرام اظهار کرد: وضعیت تیم خوب است و همه بازیکنان باانگیزه و با قدرت تلاش می‌کنند. به نظرم مهرام نتیجه تمرین‌های خوبش را می‌گیرد. تیم یکدست و هماهنگ است و خدا را شکر خلایی در پست‌ها نداریم. همین موضوع به مهرام کمک کرده که حالا یک مدعی قهرمانی است و به دنبال گرفتن قهرمانی است.

 

او در پاسخ به این سوال که چقدر جوان بودن به تیم مهرام کمک می‌کند، تصریح کرد: به نظرم بازیکنان ما جوان نیستند. بازیکن بالای 20 یا 21 سال جوان محسوب نمی‌شود اما در سال‌های اخیر به این سن‌ها نیز جوان می‌گویند. در گذشته بازیکنان 22 یا 23 ساله مهره‌های کلیدی تیم خود بودند. هم‌اکنون در اروپا و آمریکا بازیکنان زیر 20 سال در تیم‌ها حضور دارند و نقش‌های کلیدی ایفا می‌کنند. به نظرم همان تلاش در تمرین و برنامه‌های کادر فنی باعث عملکرد خوب شده است.

 

داورپناه ادامه داد: بازیکنی چون آرمان که عملکرد خوبی دارد در جام جهانی و بازی‌های آسیایی حضور داشته و باتجربه است. او عاقل است و توانایی‌های بیشتری دارد و مطمئنا با تلاش بیشتر می‌تواند به جایگاه بالاتری برسد. دیگر بازیکنان تیم نیز همین شرایط را دارند.

 

ملی‌پوش مهرام در پاسخ به این سوال که قهرمان می‌شوند یا نه، گفت: بله! ما به دنبال قهرمانی هستیم اما در بسکتبال باید تلاش کرد. رقابت با پتروشیمی و دانشگاه آزاد دشوار است. هفت الماس هم تیم خوبی نشان داده است. رقابت بسیار نزدیک است که از یک طرف کار را جذاب می‌کند و از یک طرف دشواری رقابت بیشتر می‌شود.

 

او با بیان این مطلب که توازن ایجاد شده به ایسنا گفت: پارسال یک بازیکن آمده بود که همه به دنبال او بودند و نتیجه را تعیین می‌کرد. این زیبا نبود. اما امسال همه تیم‌ها تقریبا برابر هستند و رقابت در بالای جدول نزدیک می‌شود. این اتفاق خوب است و کیفیت کار را نیز بالا می برد. در نیم فصل دوم هم که تیم‌ها هماهنگ‌تر می‌شود مطمئنا شاهد مسابقه‌های بهتری خواهیم بود.

 

او در پاسخ به این سوال که مهرام برای لیگ حرفه‌ای در چه پستی بازیکن خارجی می‌خواهد، گفت: این موضوعی است که سرمربی تیم باید صحبت کند. باشگاه و کادر فنی بهتر می‌دانند نیازهای تیم چیست.

 

داورپناه در پاسخ به این سوال که در ابتدای لیگ از وضعیت برگزاری و سهمیه‌بندی‌ها انتقاد کرد و اکنون فضا را چطور می‌بینید، تصریح کرد: همان زمان گفتم باید در پشت هم تصمیمی تفکر و فلسفه وجود داشته باشد. اکنون ببینید لیگ به این شکل که برگزار می‌شود خیلی باشگاه‌ها توان هزینه‌اش را ندارد. صنایع ماهشهر مشکل دارد و شاید در لیگ حرفه‌ای نباشد. از طرف دیگر با این رقابت‌ها حداقل به تیم‌ها اجازه می‌دادیم تعداد بازیکن بیشتری جذب کنند تا هم بازیکن بیرون نماند و هم فشار و آسیب دیدگی کم شود. پس از لیگ ملی، لیگ حرفه‌ای شروع می‌شود و با توجه به هزینه‌ها شاید تیم‌ها بازیکنان خارجی نگیرند. رشد بسکتبال هم به حضور بازیکن خارجی خوب نیاز دارد.

 

او افزود: مطمئنا لیگ ملی میدان خوبی برای بازیکنان ایرانی است اما نمی‌توان تاثیر بسکتبالیست‌های خارجی در پیشرفت بسکتبال را انکار کرد. امیدوارم وضعیت ریاست فدراسیون سریع مشخص شود که اگر قصد داشت تغییراتی هم ایجاد کند زمان لازم در اختیارش باشد. سال آینده انتخابی المپیک را پیش رو داریم و لیگ تاثیر زیادی در آمادگی تیم ملی خواهد داشت.

 erfan khoshkhoo-18-24.jpg

داورپناه در پایان به بازی بعدی مهرام اشاره کرد و گفت: در هفته یازدهم به مصاف صنایع می‌رویم که شرایطش مشخص است. ما به دنبال برد هستیم اما خبر دارم این تیم مشکلاتی دارد که امیدوارم خیلی سریع‌ حل شود.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : چهارشنبه 26 آذر1393 | | نویسنده : araz |
فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) روز گذشته به طور رسمی اعلام کرد که اسپانیا میزبانی جام جهانی 2018 زنان را دریافت کرده است. به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، جام جهانی 2018 بسکتبال زنان اولین دوره این مسابقات بعد از تغییر نام مسابقات قهرمانی جهان به جام جهانی است. فدراسیون جهانی بسکتبال میزبانی این دوره از مسابقات را از بین رژیم اشغالگر قدس و اسپانیا به عنوان تنها نامزدهای میزبانی به کشور اسپانیا داد. اسپانیا تابستان امسال میزبانی جام جهانی مردان را نیز بر عهده داشت که در پایان مسابقات به مقام پنجم رسید.


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : چهارشنبه 26 آذر1393 | | نویسنده : araz |

دور برگشت ليگ بسکتبال چين با برتري ياران حدادي مقابل تيم کامراني آغاز شد.


به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، در آغاز دور برگشت رقابت‌های بسکتبال لیگ چین تیم‌های کینگ‌دائو و تنگ‌شی به مصاف هم رفتند.

کینگ دائو که حامد حدادی را در اختیار دارد در این مسابقه موفق شد تنگ شی را با مهدی کامرانی با حساب 112 بر 87 از پیش رو بردارد.

حامد حدادی در این بازی 39 دقیقه در ترکیب تیمش قرار گرفت که در این مدت 15 امتیاز، 14 ریباند، 7 پاس منجر به گل، 3 توپ ربایی و یک بلاک شات داشت.

کامرانی هم 44 دقیقه در ترکیب تنگ شی به میدان رفت و 21 امتیاز، 8 ریباند، 3 پاس و 5 توپ ربایی داشت.

موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : چهارشنبه 26 آذر1393 | | نویسنده : araz |

ورژ آبکاریان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اتفاقات رخ داده در گرگان در دیدار تیم‌های شهرداری این شهر و نفت آبادان اظهار داشت: به نطرم در این شهر اعتراض و فحاشی به داوران مد شده است و با یک سوت اشتباه جو سالن علیه داور می‌شود.

وی ادامه داد: در بازی روز گذشته شعارهایی را علیه داور سر دادند که داور ما هم بازی را متوقف کرد و با صحبت‌هایی که سرپرست شهرداری گرگان با تماشاگران خود انجام داد، بازی از سر گرفته شد.

رئیس کمیته داوران فدراسیون بسکتبال با اشاره به اینکه تماشاگران این تیم به دلیل فحاشی در بازی‌های گذشته تعلیق بودند، عنوان کرد: گزارش ناظر بازی امروز به دست‌مان می‌رسد و با توجه به مسائل قبلی تصمیم گیری خواهد شد. به نطر من لیدرها در این تیم نقش بسزایی می‌توانند ایفا کرده و از بروز هرگونه حاشیه‌ای جلوگیری کنند.

وی در مورد اعتراض زیاد تیم ها به عملکرد داوران گفت: داوران حال حاضر ما اکثر از نسل سوم و جوان هستند و با این وجود قضاوت‌های خوبی را انجام می‌دهند. البته داوران با تجربه ما با مشکلاتی مواجه هستند که نمی‌توانیم از وجود آنها استفاده کنیم.

آبکاریان در مورد اینکه چرا صفرزاده در تست آمادگی حاضر نمی‌شود، گفت: ما از او دعوت کردیم، اما خودش نمی‌آید. حتی یک بار با واسطه قرار شد بیاید تست بدهد، اما باز هم نیامد. ما با هیچ داوری مشکل نداریم و او خودش نمی‌خواهد که کار کند.


موضوعات مرتبط: داوری

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
بازیکن تیم بسکتبال نفت آبادان با خوشحالی از شکست گرگان در خانه حریف گفت: باخت هفته اول به گرگان از آن نوع شکست هایی بود که طعمش تا یک ماه در خاطرمان مانده بود.

یونس لاله زاده در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران در مورد جبران بازی اول فصل مقابل گرگان تاکید کرد: بازی اول فصل که در وقت اضافه واگذار کرده بودیم در ذهنم مانده بود و برخی از صحنه های آن گاهی برایم مرور می شد. در آن بازی تا 6 ثانیه آخر مساوی بودیم که یک پرتاب 3 امتیازی را گل کردم اما در شروع مجدد بازی در حالی که یک ثانیه تا پایان کار مانده بود، بنی کوچویی با یک 3 امتیازی بازی را مساوی کرد و در وقت اضافه باختیم. 

وی ادامه داد: باخت به گرگان از آن دسته مسابقاتی بود که طعم شکست آن تا حداقل یک ماه در ذهنمان مانده بود. دیروز علاوه بر جبران آن باخت، نیاز به برد داشتیم تا در جمع چهار تیم بمانیم. بازیکنان تیم با وجود سفر طولانی و خستگی تلاش زیادی کردند. ما به خاطر لغو پروازها از تهران با ماشین به گرگان آمدیم و نیمه شب به این شهر رسیدیم به همین دلیل خیلی خسته بودیم اما هیچ کس خستگی را بهانه نکرد و تصمیم گرفتیم که به هر نحوی بازی را ببریم. 

گرگانی ها بسکتبال را می فهمند

لاله زاده اضافه کرد: علاوه بر اینکه گرگان تیم خوبی در لیگ به شمار می رود، تشویق با غیرت تماشاگران آنها هم خاص است. مردم گرگان بعد از چندین سال حضور در سوپرلیگ، بسکتبال را به خوبی می فهمند. 

بازیکن 26 ساله نفت که سابقه بازی در هر دو تیم ماهشهری را هم دارد در مورد بازی در آبادان و تفاوت آن با ماهشهر گفت: در مجموع تماشاگران خوزستانی را دوست دارم چون با جان و دل تیمهای خود را تشویق می کنند و علاقه زیادی به بسکتبال دارند. فضای این شهرها هم فرقی ندارد. در ماهشهر، بندرامام و آبادان انرژی مثبت زیادی وجود دارد و بازی برای این تیم ها را دوست دارم. امسال هم تماشاگران زیادی برای تشویق نفت آبادان به سالن می آیند و علاوه بر آن بازی ها از طریق شبکه خوزستان پخش می شود که این موضوع هم به علاقه بیشتر مردم کمک می کند. 

کاردوست و روزبهانی بازی را کند نمی کنند

لاله زاده در مورد کند شدن بازی تیم با حضور اصغر کاردوست و جابر روزبهانی 2 بازیکن سنتر بلندقامت تیم توضیح داد: اتفاقا کاردوست و جابر بسیار خوب حرکت می کنند. شاید قبلا در سیستم هایی سرعتی قرار نداشتند اما امسال هر چه می خواهیم به بازی سرعت دهیم، این دو نفر هم خود را با سرعت بازی تطبیق می دهند و بازیکنان کندی نیستند. 

بازیکن نفت آبادان ماندن در جمع چهار تیم را بسیار سخت دانست و گفت: تیم های هفت الماس، پمینا و حتی ثامن مشهد واقعا ترکیب های خوبی دارند و نتیجه هیچ مسابقه ای در نیم فصل دوم قابل پیش بینی نیست. در نیم فصل اول هم شرایط همین طور بود. هفت الماس، دانشگاه را شکست داد، ما هفت الماس را بردیم و دانشگاه آزاد مقابل پتروشیمی برنده شد. به همین دلیل نمی توان گفت که چه کسی برنده می شود و چهارمی در این لیگ واقعا سخت است. 

لاله زاده تاکید کرد: از حضور در کنار هم تیمی های امسال و همچنین شهر آبادان بسیار خوشحالم. جمعیت تماشاگران و محیط تیم بسیار مثبتند و از بازی های تیم هم راضی هستیم.

موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
سرمربی تیم بسکتبال مهرام تهران گفت: بازی کردن در شهرستان‌ها برای تیم‌های تهرانی سخت است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، مصطفی هاشمی پس از برد تیمش مقابل ثامن مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بازی کردن تیم‌های تهرانی در شهرستان‌ها همیشه سختی‌های خودش را دارد زیرا شرایط متفاوتی وجود دارد. بازی کردن در سالن امن آزادی نعمت بزرگی است ولی در شهرستان‌ها خیلی از عوامل اجرایی در بازی تیم‌های میهمان تاثیر گذار است و کار برای‌مان سخت می‌شود.

 

وی تصریح کرد: بازیکنان تیم مهرام خیلی تلاش کردند که بتوانند خود را با جو مسابقه تطبیق دهند که توانستند با غیرت و تلاش مضاعف خود در کوارتر چهارم بازی پیروز میدان شویم.

 

هاشمی در خصوص داوری بازی هم گفت: تا به حال هیچ موقع در خصوص داوری صحبت نکرده‌ام، در این بازی هم نظر خاصی ندارم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
در پایان هفته دهم لیگ برتر بسکتبال یونس لاله‌زاده و محمد یوسف‌وند به عنوان بهترین های هفته معرفی شدند.

 

به گزارش ایسنا، هفته دهم لیگ برتر بسکتبال به پایان رسید که در جریان مسابقات مدعیان برابر حریفان خود به پیروزی رسیدند. در این دیدارها یونس لاله زاده با 28 امتیاز، امتیازآورترین بود و محمد یوسف وند نیز به عنوان تاثیرگذارترین بازیکن هفته نام گرفت. او تاثیرگذاری 34 داشت.

 1418076422664_AREF KARIMI-18.jpg

آمار بهترین های هفته به شرح زیر است:

 

امتیاز: یونس لاله زاده از نفت آبادان با 28 امتیاز

تاثیرگذاری: محمد یوسف وند از هفت الماس قزوین با تاثیرگذاری 34

ریباند: اصغر کاردوست از نفت آبادان با 18 اقدام

پاس منجربه گل: مهدی زکی زاده از صنایع ماهشهر با 6 پاس

توپ ربایی: یونس لاله زاده و مهدی برون از نفت آبادان با 5 اقدام

بلاک شات: مهدی اسماعیلی از مهرام با 3 اقدام

دبل دبل:

اصغر کاردوست از نفت آبادان با 18 ریباند و 10 امتیاز

حسین رحمتی از دانشگاه آزاد با 12 ریباند و 13 امتیاز


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
رقابتهای ليگ حرفهای بسکتبال آمريکا بامداد امروز با شکست سن آنتونيو و لس آنجلس ليکرز همراه بود.

خبرگزاری فارس: شکست قهرمان و لیکرز در لیگ بسکتبال NBA
به گزارش خبرگزاری فارس٬ در ادامه رقابتهای ليگ حرفهای بسکتبال آمریکا٬ بامداد امروز 8 بازی برگزار شد که
در این رقابتها سن آنتونيو اسپرز٬ قهرمان فصل گذشته در دیدار با پورتلند 108 بر 95 شکست را پذیرا شد و
لس آنجلس ليکرز هم مقابل ایندیانا 110 بر 91 مغلوب شد.
نتایج سایر دیدارهای امروز به شرح زیر است:
شارلوت 88 ­ کليولند 97
بوستون 105 ­ فيلادلفيا 87
شيکاگو 86 ­ آتلانتا 93
اورلاندو 82 ­ تورنتو 95
ميلواکی 96 ­ فينيکس 94
دیترویت 91 ­ کليپرز 113


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
اصفهان - سرمربی تیم بسکتبال پمینای اصفهان گفت: بازیکنان پمینا مقابل هفت الماس آماده نبودند و در دقایق پایانی مسابقه کم آوردند.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن صادق‌زاده شامگاه دوشنبه پس از شکست مقابل هفت الماس قزوین در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی با اشاره به عملکرد تیمش در این بازی اظهار داشت: تیم هفت الماس در دیدار مقابل پمینای اصفهان عملکرد بهتری از خود به نمایش گذاشته و توانست با عملکرد خوبی که داشت، به پیروزی برسد و امتیاز مسابقه را ازآن خود کند.

وی با بیان اینکه پمینا در زمینه دفاع عملکرد خوبی از خود به نمایش نمی‌گذارد، تصریح کرد: تیم ما در دیدار قبلی مقابل هفت الماس قزوین نیز عملکرد خوبی در دفاع نداشت و بازیکنان تیم در آمادگی چندانی قرار نداشتند و نتوانستند از تیم حریف بهتر بازی کنند.

سرمربی تیم بسکتبال پمینای اصفهان ادامه داد: پمینا امروز نیز مقابل حریف کم آورد و بازیکنان تیم در حملات رفت و برگشت خسته شده و ما را مجبور به تعویض‌های پرفشار کردند.

وی گفت: در ادامه هفت الماس از نفوذهای خود استفاده کرده و توانست از موقعیت‌های خود استفاده کرده و با نفوذهای مناسب، به پیروزی برسد اما باید در آینده روی مشکلات خود کار کنیم.

محسن صادق‌زاده

صادق‌زاده درباره کوارتر چهارم مسابقه و عملکرد ضعیف تیمش در این کوارتر گفت: بازیکنان تیم ما در کوارتر چهارم بسیار بد عمل کردند که این مسئله به دلیل عدم آمادگی آنها بوده و تأثیر حضور دیرهنگام پمینا در لیگ برتر، در دقایق پایانی مسابقات کاملا مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه پمینا در هفته آینده لیگ برتر نتایج اخیر خود را جبران می‌کند، باید کاری کنیم که شکست این هفته مقابل هفت الماس قزوین را در دیدار برابر نفت آبادان جبران کرده و اگرچه این مسابقه یک دیدار دشوار به شمار می‌رود اما مهم‌ترین هدف ما در آن، کسب پیروزی است.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
تهران – ایسکانیوز: مایکل جردن به کوبی برایانت بابت شکستن رکوردش تبریک گفت.

26 امتیازی که کوبی برایانت در اخرین بازی اش در NBA گرفت باعث شد تا این بازیکن به رتبه چهارم برترین امتیازآوران تاریخ NBA قرار بگیرد و از مایکل جردن غول پیشین NBA پیشی بگیرد. همین مورد کافی بود تا جردن با انتشار بیانیه‌ای شکستن این رکورد را به کوبی برایانت تبریک بگوید: «به کوبی برایانت برای رسیدن به این مرحله تبریک می‌گویم. مطئمنا او بازیکن بزرگی است که هیجان فوق‌العاده زیادی برای انجام بازی بسکتبال دارد. در طول همه این سال‌ها از دیدن بازی او لذت برده‌ام و بی‌صبرانه منتظر بودم تا او کارهایی که تا به حال انجام داده است را ببینم».


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، رشته بسکتبال با ویلچر را می‌توان به نوعی گل سرسبد رشته‌های ورزشی جانبازان و معلولان دانست اما مسابقات سوپرلیگ این رشته در ایران، یکی از مسابقات جذاب ورزشی کشور است که همه ساله به سوی حرفه‌ای شدن گام بر می‌دارد.

با توجه به رشد جایگاه ایران در میان کشورهای قدرتمند جهان در رشته بسکتبال با ویلچر، برگزاری سوپرلیگ به شکلی پویا و زنده از اهداف فدارسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان بوده و امسال 8 تیم در سوپرلیگ کشور حاضر هستند.

پایان محرومیت 4 ساله ایران و افزایش انگیزه‌ها

با پایان محرومیت 4 ساله ایران از حضور در مسابقات بین المللی، پیش بینی می‌شود سطح رقابت‌های سوپرلیگ بسکتبال با ویلچر از نظر کیفی و فنی به شکل چشمگیری متحول شود چنان که نشانه‌های این تحول از فصل گذشته هویدا شد.

بسکتبال با ویلچر ایران به دلیل انصراف از حضور در دیدار یک‌چهارم نهایی بازی‌های پارالمپیک 2008 پکن مقابل تیم آمریکا تا سال 2013 از حضور در کلیه رقابت‌ها محروم شد که البته فدراسیون جهانی، سپس یک سال به ایران تخفیف داد.

این محرومیت در آن بدین معنی بود که هیچ عضو رسمی، بازیکن و یا شخص دیگری که زیرمجموعه بسکتبال با ویلچر ایران است، اجازه نداشت در رقابت‌های باشگاهی، برون‌مرزی و حتی تورنمنتهای دوستانه شرکت کند.

با پایان دوران محرومیت ایران تیم‌های رده‌های سنی جوانان و بزرگسالان بسکتبال با ویلچر کشورمان بعد از محرومیتی طولانی مدت بار دیگر به عرصه بین المللی برگشتند.

بعد از افتخاراتی که تیم ملی بسکتبال با ویلچر جوانان کشورمان در به دست آوردن قهرمانی آسیا، قهرمانی سه نفره و قهرمانی پنج نفره بازی‌های پاراآسیایی جوانان در سال 2013 کسب کرد و در پیکارهای جهانی پنجم شد، تیم ملی بسکتبال با ویلچر بزرگسالان کشورمان نیز به مقام سوم آسیا دست یافت و سپس مدال طلای بازی‌های آسیایی اینچئون را به دست آورد.

ایثار قم به دنبال تحقق رویای قهرمانی

تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم چند سالی است که فعالیت خود را در سوپرلیگ آغاز کرده و با نگاهی منصفانه، هر ساله یکی از تیم‌های قدرتمند و مدعی قهرمانی به شمار رفته است اما همواره در گام آخر با ناکامی در کسب عنوان قهرمانی مواجه شده است.

تیم‌های بسکتبال با ویلچر کشور در سال‌های اخیر در راه کسب عنوان قهرمانی همواره زیر سایه تیم قدرتمند داداشی کهریزک قرار داشتند اما پایان فعالیت این تیم و عدم حضورش در سوپرلیگ 93 تیم‌هایی از جمله ایثار قم را به کسب عنوان قهرمانی به ویژه اینکه مربی داداشی کهریزک هدایت ایثار را بر عهده گرفته است.

ایثار در دو فصل اخیر سوپر لیگ تا قهرمانی یک نفس فاصله داشت اما در گام پایانی ناموفق بود و با بداقبالی قهرمانی را از دست داد با این حال قمی‌ها امیدوارند به انتظار برای کسب قهرمانی پایان دهند و در فصل جدید برای نخستین بار قهرمانی کشور را به دست آورند.

تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم تاکنون سه بار در مسابقات لیگ بر‌تر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور شرکت کرده و دو عنوان نایب‌قهرمانی و یک مقام پنجمی در کارنامه دارد درحالی‌که دو نایب‌قهرمانی ایثار قم در سال‌های 91 و 92 رقم خورده است.

تغییرات ایثار در کادر فنی

مهم‌ترین تحول تیم ایثار قم در راه حضور در فصل جدید، تغییر سرمربی این تیم و حضور عباس خاکی سرمربی فصل گذشته داداشی کهریزک بر روی نیمکت نماینده قم بود.

باشگاه ایثار قم پس از نایب‌قهرمانی 2 دوره پی‌درپی سوپر لیگ بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور، عزم خود را برای کسب عنوان قهرمانی این مسابقات جزم کرده و در این راه‌، تغییرات خود را از کادر فنی این تیم آغاز کرده است.

عباس خاکی سرمربی تیم بسکتبال با ویلچر داداشی کهریزک که در دو فصل گذشته سوپر لیگ همراه با تیمش عنوان قهرمانی را به دست آورده بود از فصل جدید روی نیمکت تیم ایثار قم می‌نشیند.

این مربی 38 ساله و جوان، پیش از این به‌عنوان بازیکن فوتبال در لیگ باشگاهی تهران فعالیت می‌کرد و سپس از سال 79 پس از راه‌اندازی بخش ورزشی آسایشگاه معلولان کهریزک، دوران مربیگری خود را در تیم داداشی کهریزک که در آن زمان با نامی غیر از نام فعلی خود در لیگ حاضر بود، آغاز کرد.

بدین ترتیب و با انتخاب خاکی به‌عنوان مربی جدید تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم، دوران حضور جواد شهره غلامی به‌عنوان سرمربی این تیم خاتمه یافت.

ترکیب ایثار در فصل جدید

تیم بسکتبال ایثار قم امسال با ترکیب یاز بازیکنان جوان و باتجربه راهی سوپرلیگ می‌شود و امیدوار است با کسب عنوان نخست مرحله گروهی کار آسانی برای راهیابی به فینال داشته باشد.

بازیکنانی چون مرتضی عابدی، عادل طرفی، حکیم منصوری، علی کمالی فر، ابوالفضل قنبری، محمدحسین بنا زادگان، اسماعیل ابوطالبی، محمد کریمی و سید رضا حسینی بازیکنان تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم را در این مسابقات تشکیل می‌دهند.

علاوه بر عباس خاکی، عبدالمحمد جعفری مربی بومی و با سابقه بسکتبال با ویلچر قم، بر روی نیمکت ایثار حضور دارد و یحیی ابطحی سرپرست و علی خوشرفتار مدیر تیم ایثار قم هستند.

موفقیت ایثار در مرحله گروهی لیگ بر‌تر

لیگ بر‌تر بسکتبال با ویلچر کشور سال گذشته با حضور 7 تیم برگزار شد اما امسال این مسابقات با افزایش تعداد تیم‌ها با حضور 8 تیم در قالب 2 گروه 4 تیمی برگزار می‌شود.

تیم‌های حاضر در گروه‌های دوگانه، طی 4 مرحله به میزبانی هر یک از تیم‌ها با هم مسابقه دادند و در ‌‌‌‌نهایت پس از مشخص شدن تیم‌های اول تا چهارم هر گروه، تیم‌ها به صورت ضربدری با هم روبرو می‌شوند.

در گروه نخست تیم ایثار قم با تیم‌های شهرداری آمل، همیاری زنجان و پگاه فارس هم گروه شد که میزبانی مرحله نخست بر عهده تیم پگاه فارس بود و نماینده قم برای شرکت در دور راهی شیراز شد و هر 3 مسابقه خود را با پیروزی پشت سر گذاشت.

در مرحله دوم آمل میزبانی مسابقات را بر عهده داشت که در این دور هم نماینده قم تمام مسابقاتش را با پیروزی سپری کرد و در دور سوم آن در سالن شهید محمود رضاییان قم برگزار شد همین شرایط ادامه یافت و ایثار مقتدرانه در صدر جدول قرار گرفت.

در مرحله چهارم زنجان میزبانی مسابقات را عهده دار بود که در این دور هم نماینده قم تمام مسابقاتش را با برد پشت سرگذاشت تا با آمار پیروزی 100 درصدی در 12 مسابقه و کسب 24 امتیاز راهی مرحله پلی آف شود.

در گروه دوم مسابقات هم 4 تیم هیئت جانبازان و معلولان خوزستان، پیام مخابرات اصفهان، هیئت جانبازان و معلولان ایلام و هیئت جانبازان و معلولان استان مرکزی شرکت داشتند.


موضوعات مرتبط: جانبازان ومعلولین

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
مالک تيم بسکتبال ثامن مشهد گفت: ملیپوش بسکتبال پتروشيمی در ابتدای فصل پيشهاد 400 ميليون تومانی ما را رد
کرد.
آرمان عمرانی در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس٬ در خصوص شرایط تيم بسکتبال ثامن مشهد
اظهار داشت: ثامن 5 سال پيش از زیرگروه استان خراسان رضوی شروع به کار کرد و دوسال در ليگ دو کشور
فعاليت و یک سال هم در ليگ دسته اول کشور بود که توانست به ليگ برتر برسد.
وی ادامه داد: اصلا فکرش را نمیکردم یک روز تيمی که درست کرده بودم ليگ برتری شود. من این تيم را برای
پسرم و چند نفر از دوستانش درست کردم و حالا که به این سطح رسيده٬ انگيزهام دو چندان شده است که
مشهد یک تيم قدرتمند در ليگ برتر داشته باشد. ما در حال حاضر بدون اسپانسر کار میکنيم و قطعا برای
تقویت تيم کمک خواهيم گرفت.
مالک تيم بسکتبال ثامن ادامه داد: ما سال گذشته فرصت زیادی را از دست دادیم و در حالی که باید برای
مسائل مالی برنامه ریزی میکردیم٬ تکليف حضور یا عدم حضورمان در ليگ برتر مشخص نبود. 20 ٬ 15 روز مانده
بود که ليگ برتر آغاز شود به ما اعلام کردند که شما میتوانيد در ليگ برتر شرکت کنيد.
وی ادامه داد: طوری شد که ما ليگ را با 7 بازیکن آغاز کردیم و مقابل مهرام با این تعداد به ميدان رفتيم. آغاز
تمرینات ما همزمان با آغاز ليگ برتر بود٬ اما خوشبختانه به شرایط خوبی رسيده ایم. هدفمان در این فصل
ماندن در ليگ برتر است.
وی گفت: اصلا دوست نداریم زنگ تفریح سایر تيمها باشيم. تا الان هم مقابل هيچ تيمی دست و پا بسته
نبودهایم و بازیکنان جوان ما از انگيزه بالایی برخوردار هستند.
مالک باشگاه ثامن مشهد گفت: بازیکنان مشهدی زیادی در ليگ برتر حضور دارند و شک نکنيد همه آنها فصل
آینده در تيم ما خواهند بود و از همين الان به آنها آماده باش میدهيم!
عمرانی در مورد اینکه گفته میشد شما در ابتدای فصل به دنبال حامد آفاق هم بودید٬ عنوان کرد: ما برای
جذب این بازیکن پيشنهاد 400 ميليون تومانی هم دادیم٬ اما او قبول نکرد و ترجيح داد در تيم دیگری بازی کند و
شنيدم که از پتروشيمی 700 ميليون تومانی گرفت. البته خرده نمیشود گرفت چون این بازیکنان حرفه ای
هستند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، محمد رضا اسلامی شامگاه دوشنبه پس از پیروزی تیمش برابر پمینای اصفهان در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی اظهار داشت: بازی خیلی خوبی را مشاهده کردیم، امروز با وجود اینکه تیم ما آمادگی مطلوبی نداشت و چند هفته‌ای که درگیر آسیب دیدگی‌های مختلف بوده، با همین بازیکنان برابر پمینا بازی کرده و خوشبختانه پیروز شدیم.

وی افزود: خوشبختانه بازیکنان ما هر آنچه که می‌خواستیم را انجام داده و بازی خوبی به نمایش گذاشتند و خوشحال هستم که توانستیم برابر تیم قدرتمند اصفهان به پیروزی برسیم.

سرمربی تیم هفت‌الماس قزوین خاطرنشان کرد: پمینا تیم بزرگی است و عملکرد این تیم جای تبریک به صادق‌زاده دارد زیرا او به خوبی بسکتبال بازی می‌کند و توجهی نداشته که شکست خورده یا پیروز شده، خوشبختانه تیم پمینا ضد بسکتبال کار نمی‌کند و بسکتبال زیبایی را به نمایش گذاشته است.

وی پیرامون جایگاهی که در پایان برای هفت‌الماس پیش‌بینی می‌کند، گفت: بزرگ‌ترین هدف من نتیجه مطلوب از فعالیتمان بوده که در حاضر امیدوارم با توجه به استفاده از بازیکنان جوانی که داریم، هدف ما کمک به بسکتبال بوده و سعی داریم با توجه به ظرفیت مناسب این جوانان و شایستگی‌های بسیار آن‌ها، نتیجه خوب از کار و فعالیتی که انجام می‌دهیم، بگیریم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
اصفهان – دیدار تیم‌های بسکتبال پمینای اصفهان و هفت الماس قزوین در آغاز هر دو نیمه با تأخیر بسیاری آغاز شد و همین مسئله زمان مسابقه را طولانی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم‌های بسکتبال پمینای اصفهان و هفت الماس قزوین در هفته نهم مسابقات لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور که شامگاه دوشنبه با شکست نماینده اصفهان به پایان رسید، حواشی شایان توجهی داشت.

* در شرایطی که تیم بسکتبال پمینای اصفهان برای جبران شکست گذشته خود مقابل هفت الماس قزوین به میدان می‌رفت، نتوانست این شکست را جبران کند و در دقایق پایانی بازی، نتیجه را واگذار کرد.

* این بازی در شرایطی برگزار می‌شد که پمینا هفته گذشته دیدار معوقه هفته نخست خود مقابل هفت الماس را برگزار کرده بود و به واقع دیدار هفته نخست نیم‌فصل اول و هفته نخست نیم‌فصل دوم به فاصله یک هفته برگزار شد.

* این مسابقه به دلیل خرابی تابلوی اعلام زمان مسابقه، با 10 دقیقه تأخیر آغاز شد و همین مسئله، زمان پایان مسابقه را به میزان قابل توجهی دچار تأخیر کرد.

* در جریان مسابقه نیز اسکوربورد ورزشگاه دچار مشکلاتی شده بود و مسئولان برگزار کننده مسابقه مجبور بودند که زمان را از طریق میکروفن اعلام کنند که این مسئله در نیمه نخست بازی بر نظر مسابقه تأثیر منفی قابل توجهی گذاشته بود.

* استقبال تماشاگران تیم پمینای اصفهان از این دیدار نسبتاً مناسب بود و نزدیک به 200 نفر برای تماشای این بازی در ورزشگاه آبفای اصفهان حاضر شده بودند.

* در یک صحنه داور مسابقه از بازیکن تیم هفت الماس قزوین خواست که لباس خود را با سایر بازیکنان تیمش هماهنگ کند.

* سرمربی تیم هفت الماس قزوین در کوارتر سوم مسابقه که با نتیجه تساوی به پایان رسید، از یکی از بازیکنان تیم خواست که از خطاهای بسیار خودداری کرده و آرامش خود را حفظ کند.

لیگ برتر بسکتبال

* به دلیل تأخیر در آغاز مسابقه در بین دو نیمه نیز زمان استراحت بازیکنان دو تیم بیشتر از زمان معمول شد و این دیدار نسبت به دیدارهای گذشته در زمان طولانی‌تری به پایان رسید.

* پمینا در کوارتر چهارم مسابقه به یک باره عملکرد نامناسبی از خود نشان داد و تیم هفت‌الماس از این فرصت استفاده کرده و اختلاف امتیازی خود را با نماینده اصفهان افزایش داد.

این مسابقه در نهایت با پیروزی 76 بر 85 تیم پمینای اصفهان به پایان رسید.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
سرمربی تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان گفت: بعد از 20 دقيقه ايست بازی بر اساس قانون بايد برای گرگان باخت فنی
اعلام و تيم ما برنده بازی شناخته میشد.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان٬ حماد سامری دوشنبه شب پس از پيروزی شيرین در مقابل تيم بسکتبال
شهرداری گرگان اظهار کرد: بازی سختی بود؛ نه به خاطر خود بازی بلکه بخاطر فشارهایی که بر روی تيم حاکم
بود و بازی در گرگان شرایط خاص خودش را دارد.
وی ادامه داد: در هر صورت خوشحاليم که برنده شدیم و به این برد بسيار زیاد احتياج داشتيم.
سرمربی تيم بسکتبال پالایش نفت آبادان خاطرنشان کرد: در آبادان هم ما نباید در مقابل گرگان میباختيم؛ در آن
بازی از اتفاقات نادر در بسکتبال افتاد اما به هر ترتيب امروز جبران کردیم.
سامری تاکيد کرد: ما برای برد آمده بودیم و خوشحالم که موفق شدیم.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص مبالغ قرارداد بازیکنان تيمش گفت: قرارداد و بودجه ما بسيار از تيم
شهرداری کمتر است.
سامری بيان کرد: پنج بازیکن من رقم قراردادشان 25 ميليون تومان است و پنج بازیکن دیگرم بازیکنان سوپر
ليگی هستند که مجموع این 10 بازیکن مبلغ قراردادشان 200 ميليون تومان بوده است.
سرمربی تيم بسکتبال پالایش نفت آبادان تصریح کرد: من نباید مبالغ قرارداد بازیکنانم را اعلام کنم و دليلی ندارد
چون تيم شهرداری گرگان قراردادهای خود را اعلام کرده ما هم اعلام کنيم.
سامری در خصوص توقف بيش از 20 دقيقهای بازی که با خروج داوران از زمين و ورود مجدد آنها با پا در ميانی
برخی مسئولان استانی انجام شد٬ تاکيد کرد: بعد از 20 دقيقه ایست بازی بر اساس قانون باید برای گرگان
باخت فنی اعلام و تيم ما برنده بازی شناخته میشد.
وی اضافه کرد: اما اگر بيشتر از این هم متوقف میشد ما بازی را ادامه می دادیم اما حيف این همه جمعيتی که
به سالن میآید و کار فرهنگی در خصوص آنها انجام نمیشود.
مسئولان گرگانی خود خواستار فحاشی هوادارانند.

خبرگزاری فارس: برد را نیاز داشتیم / باید برای شهرداری باخت فنی اعلام می‎شد
سامری بيان کرد: هر تيمی که به گرگان میآید خود را آماده میکند که از ابتدای بازی تا پایان شاهد فحاشی
هواداران گرگانی باشد.شدبرد را نياز داشتيم
سرمربی تيم بسکتبال پالایش نفت آبادان متذکر شد: مسئولان بسکتبال نباید اجازه دهند که بسکتبال وارد
چنين فضایی شود.
سامری گفت: ما به گرگان در آبادان باختيم اما کسی یک کلمه توهين و فحاشی به بازیکنان و تيم گرگان نکرد٬
به نظر من اگر هواداران گرگانی این حرکت را انجام میدهد مسئولان گرگانی خواستار این حرکتها هستند چون
یک یا دو بازی نيست که تکرار میشود و جلویش گرفته نمیشود.
وی تاکيد کرد: اگر در آبادان چنين حرکتهایی انجام شود در بازی بعد ليدر را اجازه نخواهيم داد که وارد سالن
شود؛ به واقع مسئولان گرگانی و مدیریت ورزش گرگان توانایی کنترل هزار نفر را در گرگان ندارند؟
وی در خصوص اعتراض به تصميمات داور گفت: یک اشتباهی پيش آمده بود و بر روی زمان شروع دوباره بازی
اعتراض داشتيم و بعد از اعتراض ما سوءتفاهمی ایجاد شد که از دور اعتراض به نظر میآمد اما حل شد.
سامری در خصوص حرکت ناپسند و غير ورزشی یکی از بازیکنانش که باعث تحریک هواداران و بوجود آمدن
حواشی و متوقف شدن بازی شد خاطرنشان کرد: من حرکت ناشایستی که روی آن تاکيد میشود را ندیدم و
من فيلم بازی دور رفت را میآورم و دقيقا آقای محبت از تيم شهرداری گرگان پرتاب موفق داشت و دستش را به
سينهاش زد و خوشحالی کرد و بازیکن ما نيز امروز پرتاب موفق داشت و تنها یک خوشحالی ساده را انجام داد.
سرمربی تيم بسکتبال پالایش نفت آبادان تصریح کرد: بازی هفته آینده ما در آبادان با نماینده اصفهان است و در
حال حاضر در حالی چهارمی جدول را گرفتهایم که به هيچ عنوان پيشبينی آن را نداشتيم.
سامری متذکر شد: ما تنها 5 بازیکن سوپرليگی گرفتهایم و باقی همه بازیکنان دسته یکی هستند و فکر
نمیکردیم چهارم شویم و نگهداشتن این چهارمی بسيار سخت است و باید تلاش کنيم که بتوانيم این جایگاه را
حفظ کنيم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
نماينده تامالاختيار شهردار گرگان در تيم بسکتبال اين نهاد گفت: هيچ مسئولی در گرگان بیاحترامی را نمیپسندد.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان٬ علیاصغر بيانی دوشنبه شب پس از باخت تيمش برابر تيم بسکتبال
پالایش نفت آبادان و اظهارات سرمربی این تيم در خصوص برخوردهای هواداران گرگانی اظهار کرد: تمام ایران
اسلامی از هواداران گرگانی تعریف میکنند و این هواداران مورد وثوق تمام مربيان و ورزشکاران هستند.
وی ادامه داد: سرمربی تيم بسکتبال پالایش نفت آبادان صلاحيت این را ندارد که بخواهد در خصوص هواداران
خوب گرگانی اظهار نظر کند و به احتمال زیاد حرکتهای ناشایستی که برازنده یک ورزشکار نيست را بازیکنان تيم
نفت انجام دادند٬ از چشم سرمربی تيم نفت آبادان به دور مانده که اینگونه اظهار نظر میکند.
نماینده تامالاختيار شهردار گرگان در تيم بسکتبال شهرداری گرگان خاطرنشان کرد: انتظار دارید تيمی که در
خانه خود با بازیهای خوبی که انجام میدهد مورد بیمهری برخی از داوران قرار میگيرد و در نهایت با این حرکت
بازیکن حریف روبهرو میشود٬ هواداران به آنها دسته گل تقدیم کنند؟
بيانی تاکيد کرد: هرچند که حرکتها و شعارهایی که برخی هواداران دارند مورد تأیيد من هم نيست ولی به نظر
من این اظهار نظر در صلاحيت سرمربی تيم نفت آبادان نبوده است.

خبرگزاری فارس: هیچ مسئولی در گرگان بی‎احترامی را نمی‎پسندد
وی افزود: متاسفم برای این سرمربی که در شهر گرگان به هواداران گرگانی چنين توهينی کرده و به طور قطع
هيچ مسئولی در گرگان این حرکات را نمیپسندد.
نماینده تامالاختيار شهردار گرگان در تيم بسکتبال در خصوص بازی رفت این تيم در آبادان تصریح کرد: در آن بازی
هم هواداران آبادانی٬ به بازیکنان ما مطالبی را عنوان کردند که با سعه صدر بازیکنان روبرو شد و رفتاری هم
نکردند و فيلم این مطلب موجود است.
بيانی در پایان ابراز کرد: به هر صورت امشب همهچيز شفاف بود و دليل این اظهار نظر سرمربی تيم نفت آبادان
را نمیدانم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
سرمربی تيم بسکتبال ثامن مشهد گفت: مقابل مهرام سه کوارتر برتر بوديم اما در اواخر بازی تمرکزمان به هم ريخت.
مهدی صاحبيان در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس٬ در مورد شکست 80 بر 64 مقابل مهرام در جام
ملی بسکتبال اظهار داشت: بازی سختی بود بچههای ما سه کوارتر مقابل مهرام پيش بودند و بازی بهتری را
نسبت به حریف به نمایش گذاشتند. شکست این تيم دور از دسترس نبود اما کار سختی داشتيم.
وی افزود: در کوارتر چهارم تمرکز بازیکنانمان به هم ریخت و به همين دليل بازی را از دست دادیم البته باید به
مهرههای دو تيم هم توجه کنيم ما با یک تعویض تيممان دگرگون میشد اما مهرام بازیکنان تأثيرگذار و ملیپوش
زیادی دارد.

خبرگزاری فارس: صاحبیان: مقابل مهرام سه کوارتر برتر بودیم/ در اواخر بازی تمرکزمان را از دست دادیم
سرمربی تيم بسکتبال ثامن مشهد با اشاره به اعتراضهایش به داوری عنوان کرد: داور مسابقه در چند صحنه
اشتباه فاحشی انجام داد و به همين دليل معترض شدیم در مجموع چيز خاصی نبود.
صاحبيان در خصوص دیدارهای آینده تيمش گفت: مقابل تيمهایی مانند پتروشيمی نمیتوانيم کاری از پيش
ببریم اما باید تيمهای همتراز خود را حداقل در خانه شکست دهيم.
به گزارش فارس٬ ثامن مشهد با این شکست در مکان هشتم جدول ردهبندی باقی ماند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
محمد زارعی در تيم بسکتبال شهرداری گرگان درخشش خيره کنندهای را از خود به جای گذاشت و مورد تشويق مداومهواداران قرار گرفت.

خبرگزاری فارس: درخشش محمد زارعی تا توقف 20 دقیقه‎ای بازی
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان٬ تيم بسکتبال شهرداری گرگان عصر امروز در نخستين دیدار خود در دور
برگشت مسابقات ليگ برتر بسکتبال باشگاههای کشور که با عنوان ليگ ملی برگزار میشود در برابر تيم
بسکتبال پالایش نفت آبادان شکست خورد.
اما این بازی دارای حواشی گوناگونی بود که شاید به نوعی این حواشی در سالهای اخير با متن بازی عجين
شده و تأثيرات بسياری را در روند بازیهایی که در گرگان انجام میشود٬ خواهد گذاشت.
* در بازیهای گذشته بیاحترامی برخی هواداران به بازیکنان ميهمان و حتی داوران موجب شد تا در نهایت 2
جلسه محروميت تعليقی برای این تيم در نظر گرفته شود و از آن بازی به بعد و به خصوص در این بازی٬ ليدرها و
حتی سرپرست تيم بسکتبال شهرداری گرگان نظارت کاملی بر ارائه شعارهای مختلف از طرف هواداران
داشتند.
* ورود کاميار صادقزاده بازیکن جوان و خوشآتيه بسکتبال گرگان در زمين و عملکرد قابل قبول وی در بازی٬ موجی
از تشویق و اعلام رضایت هواداران را در پی داشت که از دقایق نخست ورود وی به زمين٬ کاميار صادقزاده به
زوج بسيار خوب برای محمد زارعی تبدیل شد.
* اما محمد زارعی ستاره بازی امشب در بسياری از لحظات حساس با انجام پرتابهای سه امتيازی و حرکتهای
تاکتيکی منحصر به فرد خود تيمش را نجات داد و با کسب امتيازات بسيار مهم به یاری تيمش میشتافت.
* محمد زارعی که در کارنامه نيمفصل خود نيز عملکرد قابل قبولی را از خود در تيم شهرداری گرگان به نمایش
گذاشته٬ زمانی که سرمربی تيم وی را تعویض کرد٬ زارعی با تشویق یکصدا همراه با قيام برای بازی خوبش از
سوی هواداران روبرو شد.
* از طرفی دیگر در حالی که باز هم تعداد معدودی از هواداران شعارهای ناپسندی را سر میدادند٬ یکی از
بازیکنان تيم بسکتبال پالایش نفت آبادان با انجام حرکت غيراخلاقی و غيرورزشی و به نوعی بیاحترامی به
هواداران گرگانی موجب شد تا هواداران نيز واکنش تندی را نشان داده و در نهایت داوران بازی را ترک کنند.
* داوران که بيش از 20 دقيقه زمين مسابقه را ترک کرده بودند و بازی متوقف بود٬ در نهایت با پادرميانی مدیرکل
ورزش و جوانان استان گلستان٬ رئيس هيئت بسکتبال شهرستان گرگان و استان گلستان٬ نماینده مدیرعامل
تيم شهرداری گرگان و دیگر مسئولان شهری و استانی دوباره وارد زمين شده و بازی به جریان افتد.ای بازیدرخشش محمد زارعی تا توقف 20 دقيقه : 12/16/2014 Fars News Agency
http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13930924001596 2/2
*یونس لالهزاده که وی نيز از شعارهای تند هواداران گرگانی بینصيب نمانده بود٬ پس از آغاز مجدد بازی٬ نمایش
خيرهکنندهای از خود به جای گذاشت و به نوعی با انجام پرتابهای سه امتيازی موفق و کسب امتيازات متوالی
برای تيمش و همچنين انجام ریباندها٬ حملهها و ضد حملههای موفق٬ پاسخ رفتار هواداران گرگانی را داد.
*یونس لالهزاده آنقدر در بازی خوب ظاهر شد که گرگانیها برای مهار وی سه نفری وارد عمل شده و توپهای وی
را خراب میکردند.
*با آنکه حرکات ناشایست بازیکن تيم آبادان موجب رفتار تند هواداران شد و نتيجه آن توقف بيش از 20 دقيقهای
بازی بود٬ اما بازیکنان آبادان به حرکات ناشایست خود ادامه داده و کار به جایی رسيد که نيروی انتظامی از تيم
داوری و نماینده فدراسيون خواست تا تذکر لازم را به بازیکنان آبادان بدهد٬ در غيراینصورت کنترل هواداران به
دشواری خواهد کشيد.
به گزارش فارس؛ تيم بسکتبال شهرداری گرگان با واگذاری این بازی در مجموع با 12 امتياز6 ٬ باخت و تنها 3
پيروزی در جایگاه هفتم جدول 9 تيمی ليگ برتر بسکتبال قرار دارد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : سه شنبه 25 آذر1393 | | نویسنده : araz |
تاريخ : دوشنبه 24 آذر1393 | | نویسنده : araz |
سرمربی تيم بسکتبال شهرداری گرگان گفت: نمیتوانم بروم داخل زمين و پرتابها را گل کنم.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان٬ اسدالله کبير امشب پس از باخت تيمش مقابل تيم بسکتبال پالایش نفت
آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسکتبال همينی است که امشب دیدیم؛ به نظر من ما باید این بازیها را
ببریم.

خبرگزاری فارس: نمی‌توانم بروم داخل زمین و پرتاب‌ها را گل کنم/جذب «لاله‌زاده» 200 میلیون تومان آب می‌خورد
وی ادامه داد: نماینده بسکتبال آبادان تيم بسيار قوی است و من فکر میکنم یونس لالهزاده امشب یکی از
بهترین بازیهایش را انجام داد و تيم آبادان بسيار هماهنگ ظاهر شد.
سرمربی تيم بسکتبال شهرداری گرگان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در هفتهای که گذشت بسيار خوب
تمرین کرده بودیم و انتظار داشتم بازیکنانم بهتر ظاهر شوند٬ اما هنوز به هماهنگی لازم نرسيدهاند و تلاش
میکنيم تا شرایط تيم بهتر شود.
کبير در پاسخ به این سئوال که آیا هنوز اميد دارید که جزو 4 تيم برتر ليگ باشيد یا خير؟ بيان کرد: هنوز بازیها
ادامه دارد و نمیتوان چيزی را پيشبينی کرد
وی در خصوص رفتار هواداران در بازی امشب نيز گفت: ما هميشه از هواداران خواستهایم که مسائل فرهنگی و
اخلاقی را رعایت کنند و با توجه به اینکه دو جلسه محروميت تعليقی هم داشتهایم ممکن است مسائلی که
امشب گذشت برای تيم مشکلاتی را ایجاد کند.
سرمربی تيم بسکتبال شهرداری گرگان اضافه کرد: تقاضای من این است که هواداران چنين برخوردهایی را
نکنند و با این رفتارها هيچ کار مثبتی برای تيم رقم نخواهد خورد.
کبير یادآور شد: فرهنگسازی که اشاره میکنيد تنها به باشگاه برنمیگردد؛ حتی ما با ليدرها هم هماهنگیهایی را
انجام دادیم و میدانيم تعدادی تماشاگر هستند که این کارها را انجام میدهند و اینها باید شناسایی شوند و با
آنها برخورد شود.
تشویقها بر روی برخی بازیکنان تأثير منفی دارد
سرمربی تيم بسکتبال شهرداری گرگان در خصوص از دست دادن پنالتیها و فرصتهای بسيار مناسب در زیر
حلقه٬ عنوان داشت: من فکر میکنم این جوّ تماشاگر با اینکه بسيار خوب هم تيم را حمایت میکنند٬ اما برخی
مواقع بر روی بعضی از بازیکنان ما تأثير منفی میگذارد.نمیتوانم بروم داخل زمين و پرتابها را گل کنم/جذب «لالهزاده» 200 ميليون تومان آب میخورد
کبير متذکر شد: در شهر خودمان و بر روی حلقههایی که دائم تمرین میکنيم به نظر من باید پرتابها گل شود٬ اما
من مربی هستم و نمیتوانم بروم و پرتابها را گل کنم.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در خصوص عدم استفاده مناسب تيم بسکتبال شهرداری گرگان از امتياز
ميزبانی در طول فصل و حتی فصلهای گذشته٬ بيان داشت: ما هم از این امتياز استفاده میکنيم٬ اما من اعتقاد
دارم داوری که در گرگان حاضر میشود اگر با آرامش سوت نزند به طور قطع اشتباه میکند.
کبير تأکيد کرد: داور در این شرایط مقصر کسی را میداند که فحاشی میکند و برایش مشکلساز میشود٬ اما نکته
دیگر این است که با این شرایط به نفع ما هم سوت نمیزنند و حتی بازی پنجاه ­ پنجاه را هم به ما نمیدهند.
تلاش کردیم «لالهزاده» را جذب کنيم٬ اما بودجه نداشتيم
سرمربی تيم بسکتبال شهرداری گرگان با اشاره به برخی انتقادهای عنوان شده در رسانهها و مقایسه بودجه
تيمش در برابر تيمهای دیگر٬ اضافه کرد: ما با بودجه فعلی تلاش خودمان را میکنيم و میجنگيم.
کبير ادامه داد: در ابتدا ما به دنبال جذب بازیکنی مانند یونس لالهزاده که امشب در تيم حریف بازی کرد٬ بودیم٬
اما 200 ميليون تومان پول میخواست و مسئولان تيم سقف قراردادها را 150 ميليون تومان تعيين کردند و
نتوانستيم این بازیکن را جذب کنيم.
وی متذکر شد: به هر حال بازیکنانم تمام تلاششان را میکنند و باید این توپها گل شود و این هفته بالای 500
شوت و پنالتی توسط بازیکنان در تمرینات انجام شد و هر کاری که لازم است٬ انجام میدهيم و تمام تلاشمان را
میکنيم که موفق باشيم.
سرمربی تيم بسکتبال شهرداری گرگان در پایان در خصوص وعدهاش برای برد تيم بسکتبال مهرام تهران٬ گفت:
من چنين وعدهای ندادم٬ بلکه گفتم اگر بچههای ما آماده باشند میتوانيم این تيم را شکست دهيم؛ تيم مهرام
تهران بسيار قویتر از تيم ماست.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه 24 آذر1393 | | نویسنده : araz |

آبادان- ایرنا-تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در هفته دهم لیگ برتر، در بازی پرحاشیه ای، برابر میزبان خود تیم شهرداری گرگان به پیروزی دست یافت.

 

به گزارش ایرنا این دیدار عصر دوشنبه در سالن شهرداری گرگان برگزار شد که تیم پالایش نفت در این بازی پر حاشیه موفق شد با نتیجه 73 بر 68 به پیروزی برسد.

تیم پالایش نفت آبادان در کواتر اول که پایاپای دنبال می شد با نتیجه 13 بر 12 به برتری رسید و در کواتر دوم نیز این تیم با نتیجه 19 بر 11 پیروز شد.

در کواتر سوم نیز دو تیم بازی را بسیار نزدیک دنبال کردند و در پایان این کواتر تیم پالایش نفت آبادان با نتیجه 19 بر 18 پیروز شد اما در کواتر چهارم این تیم شهرداری گرگان بود که با نتیجه 22 بر 17 به پیروزی رسید.

داور این دیدار، در کواتر چهارم به دلیل رفتار نامناسب تماشاگران گرگانی بازی را 25 دقیقه را متوقف کرد و با دخالت ماموران انتظامی شرایط برای ادامه بازی فراهم شد.

طبق قوانین فدراسیون بسکتبال کشور، اگر بازی 20 دقیقه متوقف شود تیم متخلف متحمل شکست فنی می شود.

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان با این پیروزی 14 امتیازی شد و در رده چهارم جدول رده بندی لیگ برتر جای گرفت.

***

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان نیز پس از برابر شهرداری گرگان گفت: با پیروزی در خانه شهرداری گرگان نشان دادیم به تیمی کامل تبدیل شده ایم. 

'هماد سامری' شامگاه دوشنبه پس از بازی تیم های پالایش نفت آبادان و شهرداری گرگان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بازی در گرگان مقابل تماشاگران پرشور این تیم سخت است و نتیجه گرفتن در این شهر نیز کار هر تیمی نیست. 

وی اظهار داشت:دانشگاه آزاد تهران که یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی است در گرگان شکست خورد و این نشان از کیفیت بالای تیم شهرداری گرگان می باشد. 

سرمربی تیم بسکتبال پالاش نفت آبادان گفت: با پیروزی که در این بازی کسب کردیم نشان دادیم به تیمی کامل تبدیل شده ایم که در ادامه لیگ حرف ها زیادی برای گفتن خواهیم داشت. 

سامری تصریح کرد: البته توقف 25 دقیقه ای در این بازی در کواتر چهارم تا حدودی بازیکنان ما از بازی خارج شدند اما با تکیه بر تجربه بازیکنانم پیروز شدیم. 

وی افزود: پیروزی در این بازی برای ما از نان شب هم واجب تر بود زیرا برای حفظ رده چهارمی در جدول باید تیم شهرداری گرگان را شکست می دادیم. 

تیم بکستبال پالایش نفت آبادان عصر امروز از هفته دهم لگ برتر کشور میزبانش تیم شهرداری گرگان را از پیش رو برداشت. 


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه 24 آذر1393 | | نویسنده : araz |
ملیپوش بسکتبال ثامن مشهد گفت: در ديدار مقابل مهرام سه کوارتر از اين تيم پيش بوديم اما در اواخر بازی به تجربه
آنها باختيم.
صالح فروتن در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس٬ در مورد شکست تيمش مقابل مهرام اظهار داشت:
به نظر من بازیکنان ما بازی خوبی را انجام دادند همين که توانستيم سه کوارتر از قهرمان چندین دوره ایران و
آسيا پيشی بگيریم خيلی خوب است.
وی ادامه داد: مهرام بازیکنانی دارد که ملیپوش بوده و چندین سال است کنار هم بازی میکنند آنها توانسته
بودند پتروشيمی را در خانهاش شکست دهند. این شکست چيزی از ارزشهای تيم ما کم نمیکند چون یک
کوارتر تيم برتر ميدان بودیم.
ملیپوش بسکتبال ثامن در پاسخ به این سؤال که مشکل تيم شما چه چيزی است٬ گفت: به دليل اینکه تيم
ما دیر تشکيل شد تمرینات آمادهسازی پيش از ثبت را از دست دادیم به همين دليل هماهنگی خوبی در بين
بازیکنان وجود نداشت.
فروتن با اشاره به اینکه هدف ما کسب رتبه خوب در جدول است٬ گفت: با بضاعتی که داریم باید تيمهای هم
سطح خود را شکست دهيم رقيبان اصلی ما آنها هستند نه پتروشيمی و مهرام و دانشگاه آزاد. همين که
بتوانيم در ميانه اول جدول قرار بگيریم برای ما خوب است.
به گزارش فارس دیدار تيمهای ثامن مشهد و مهرام تهران در هفته نخست جام ملی بسکتبال با نتيجه 80 بر 64
به سود مهرام به پایان رسيد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه 24 آذر1393 | | نویسنده : araz |
نیم فصل دوم لیگ برتر بسکتبال با پیروزی مدعیان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نیم فصل دوم لیگ برتر بسکتبال با پیروزی مدعیان آغاز شد.

در جریان دیدارهای هفته دهم لیگ برتر بسکتبال مهرام تهران در مشهد به مصاف ثامن رفت و 80 بر 64 به پیروزی رسید.

در ماهشهر صنایع این شهر میزبان دانشگاه آزاد قهرمان نیم فصل و صدرنشین لیگ بود که 71 بر 43 برابر حریفش تن به شکست داد تا دانشگاه آزاد هم‌چنان صدرنشین لیگ باقی بماند.

هفت الماس قزوین که به اصفهان سفر کرده بود برابر پمینا به میدان رفت و توانست 85- 76 میزبانش را شکست دهد. و در آخرین مسابقه هفته دهم نیز دو تیم شهرداری گرگان و نفت آبادان به مصاف هم رفتند که در پایان تیم جنوبی 73-68 میزبانش را شکست داد.

در هفته دهم لیگ برتر بسکتبال پتروشیمی مدافع عنوان قهرمانی استراحت داشت.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : دوشنبه 24 آذر1393 | | نویسنده : araz |
گرگان – نماینده تام الاختیار شهردار در تیم بسکتبال شهرداری گرگان مبلغ قرارداد بازیکنان و کادرفنی این تیم را اعلام کرد.

_MG_9935.jpg

به گزارش خبرنگار مهر، "علی اصغر بیانی" شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران مبلغ قرارداد بازیکنان و کادرفنی تیم بسکتبال شهرداری گرگان را به طور رسمی اعلام کرد.

بیانی اظهار کرد: رقم قرارداد نسبت به سال گذشته رشد زیادی نداشته است و برخی بازیکنان بومی رقم کمتری از ما درخواست کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: مبنای قرارداد بازیکنان قرار گرفتن در رتبه ششم در پایان فصل جاری است و چنانچه در رتبه بالاتری قرار بگیریم به ترتیب، ۱۵، ۲۰ و ۲۵ درصد به قرارداد بازیکنان اضافه می کنیم.

وی همچنین اظهار کرد: البته اگر در رتبه های پایین تر قرار بگیریم به همان اندازه جریمه در نظر خواهیم گرفت.

بر این اساس رقم قرارداد بازیکنان تیم شهرداری گرگان در رقابت های لیگ برتر بسکتبال به ترتیب مبلغ به شرح زیر است:

 1. پویا تاجیک و بنی کوچویی   ۱۲۰ میلیون تومان
 2. بابک نظافت   ۸۰ میلیون تومان
 3. هومن رضایی، امیرعباس محبت و کاوه نورافزا   ۷۵ میلیون تومان
 4. مجتبی بنی عقیل  ۷۰ میلیون تومان
 5. ساسون آبرامیان  ۵۲ میلیون تومان
 6. نوید فراهانی و محمد زارعی   ۵۰ میلیون تومان
 7. هادی دهقان  ۳۵ میلیون تومان
 8. حسن رضایی  ۲۷ میلیون تومان
 9. آرمین صادقی   ۲۵ میلیون تومان
 10. رهام کبیر و کامیار صادق زاده   ۱۰ میلیون تومان

رقم قرارداد کادرفنی تیم شهرداری گرگان نیز به شرح زیر است:

محمدحسن طیبی (سرپرست)  ۳۰ میلیون تومان

صالح مخدومی (مربی)، داداشی (مربی بدنساز) و حسن پاک نیا (پزشک)   ۱۲ میلیون تومان

ضیایی (آنالیزور)  ۱۳ میلیون تومان

ضمن اینکه اسدالله کبیر (سرمربی)، حمیدرضا کلاسنگیانی و ساعد کریمی (مربی) به دلیل اینکه کارمند سازمان شهرداری محسوب می شوند بدون قرارداد مالی با تیم قرارداد امضا کرده اند.

مبلغ قرارداد بازیکنان و کادرفنی تیم بسکتبال شهرداری در حالی از سوی مدیر اجرایی تیم شهرداری اعلام شده است که پیش تر به طور غیررسمی مبلغ قرارداد بازیکنان تیم شهرداری در برخی سایت های خبری استان گلستان منتشر شده بود.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور ، اخبارشهرستانها

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های هرمزگان با برگزاری چندین دیدار پیگیری شد که طی آن تیم‌های آرش میناب و استقلال قشم با بازی‌های درخشان خود نشان دادند که در قد و قامت مدعی برای قهرمانی هستند.

خبرگزاری فارس: نمایش آرش و استقلال قشم در قد و قامت مدعی

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مرحله مقدماتی مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های استان هرمزگان در گروه «الف» عصر دیروز و امروز در شهرستان میناب با حضور تیم‌های استقلال قشم، مهرونی لافت، پیام مخابرات هرمزگان به میزبانی آرش کمانگیر میناب در مراسمی با حضور مراد زاده مسئول کمیته مسابقات، رئیس هیئت بسکتبال میناب و تیم‌های شرکت‌کننده و تماشاگران دنبال شد.

در بازی نخست تیم استقلال قشم در یک بازی برتر 80 بر 40 از سد تیم مخابرات هرمزگان گذشت و در دیدار دوم دو تیم آرش کمانگیر و مهرونی لافت به مصاف هم رفتند در این بازی نزدیک دو تیم گام به گام پیش رفتند اما این تیم آرش بود که توانست 67 بر 61 نتیجه را به سود خود تمام کند.

همچنین در روز دوم این مسابقات که عصر امروز دنبال شد نیز پیام مخابرات و مهرونی لافت که در روز اول یک شکست در پرونده خود داشتند مقابل هم ایستادند.

مهرونی لافت از همان ابتدای بازی با پرتاب‌های زیر سبد به جمع کردن امتیازها پرداخت و توانست این بازی را با نتیجه 60 بر 32 به سود خود خاتمه دهد.

تیم استقلال قشم و آرش کمانگیر که در بازی نخست توانسته بودند هر کدام یک برد را برای خود رقم بزنند به مصاف هم رفتند.

آرش با حمایت هواداران خود با نمایش گذاشتن یک بازی تماشایی و پرتاب‌های راه‌ دور حریف را در منگنه دفاعی قرار می‌داد و در پایان با نتیجه 86 بر 71 حریف قشمی خود را مغلوب کرد.

در آخرین روز این بازی‌ها دو تیم قشمی، استقلال و مهرنونی در برابر هم صف‌آرایی کردند، هر دو تیم آماده بودند تا با برد به کارشان پایان بدهند اما در این میان این تیم استقلال بود که بهتر ظاهر شد و با هماهنگی بازیکنان خود توانست 72 بر 60 همشهری خود را مغلوب کند.

تیم آرش کمانگیر برای اثبات شایستگی خود در آخرین دیدار به مصاف تیم پیام مخابرات رفت و در یک بازی نه چندان سخت این تیم را با حساب 78 بر 62 از پیش رو برداشت تا با سه برد پی‌درپی به عنوان تیم اول در گروه خود قرار گیرد و تیم استقلال قشم در جایگاه دوم و مهرونی لافت در رده سوم قرار گرفت.


موضوعات مرتبط: اخبارشهرستانها

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

تهران – ایرنا – دور برگشت لیگ برتر بسکتبال مردان کشور فردا ( دوشنبه ) با چهار مسابقه در شهرهای مشهد ، ماهشهر ، گرگان و اصفهان برگزار می شود.

 

به گزارش ایرنا ، در حال حاضر تیم بسکتبال دانشگاه آزاد تهران با داشتن 15 امتیاز و تفاضل گل بیشتر در رده نخست جدول ایستاده و تیم مهرام دیگر تیم تهرانی نیز با داشتن 15 امتیاز و تفاضل گل کمتر در رده دوم این جدول جای گرفته است.

تیم پتروشیمی بندر امام با داشتن 14 امتیاز در رده سوم جدول قرار دارد و این تیم با اینکه در هفته نخست دور برگشت با قرعه استراحت مواجه شده بود اما همچنان در رده سوم جدول باقی مانده است.

تیم های پالایش نفت آبادان و فولاد هفت الماس قزوین که در رده چهار و پنج جدول رقابت ها قرار دارند حتی اگر بتوانند حریفانشان را نیز شکست دهند و 14 امتیازه شوند ، به دلیل باختی که هر دو تیم در مرحله رفت مقابل تیم پتروشیمی بندر امام داشته اند نمی توانند در رده سوم و به جای تیم پتروشیمی بندر امام بنشینند.

در حال حاضر رده ششم تا نهم جدول رقابت های لیگ برتر بسکتبال مردان کشور به ترتیب در اختیار تیم های پمینا اصفهان ، شهرداری گرگان ، ثامن مشهد و صنایع پتروشیمی ماهشهر است .

برنامه کامل هفته دهم لیگ برتر بسکتبال باشگاههای کشور

دوشنبه – ساعت 16:00

ثامن مشهد – مهرام تهران / سالن خراسان

صنایع پتروشیمی ماهشهر – دانشگاه آزاد تهران / سالن بعثت ماهشهر

شهرداری گرگان – پالایش نفت آبادان / سالن امام گرگان

پمینا اصفهان – فولاد هفت الماس قزوین / سالن آبفا


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

تهران - ایرنا - سرمربی تیم بسکتبال زنان کوشا سپهرسبلان از جذب یک بازیکن صربستانی در تیمش خبر داد وگفت: این بازیکن در پست چهار و پنج (سنتر ) بازی می کند و بازیکن خارجی توانایی تیم را برای مرحله پلی اف افزایش می دهد.

 

پوران عباسی که تیمش به عنوان تیم چهارم به مرحله پلی اف سوپر لیگ بسکتبال A زنان صعود کرده است روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: تنها مشکل تیم کوشا سپهر سبلان در این فصل کم تجربگی بازیکنان این تیم است اما با توجه به این که باشگاه یک بازیکن خارجی برای ارتقای سطح تیم جذب کرده است امیدوارم بتوانیم در نخستین دیدار مقابل آرارات با پیروزی دو امتیاز دیدار را کسب کنیم .

وی ادامه داد: تیم آرارات و ترکیب بازیکنان این تیم را به خوبی می شناسم اما در این فصل با توجه به این که در گروه ب سوپر لیگ A بازی می کردیم ، مقابل این تیم به میدان نرفتیم و از طرف دیگر هیچ کدام از دیدارهای تیم آرارات در مقابل حریفانش را ندیده ام.

عباسی گفت: برنامه ما در این دو هفته انالیز تیم آرارات براساس آمار این تیم است و تلاش می کنیم با توجه به ویژگی های تاکتیکی و تکنیکی تیم آرارات ، بازیکنان را تمرین دهیم و به آمادگی مناسب دست یابیم .

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دو هفته تا شروع مرحله پلی اف سوپر لیگ بسکتبالA زنان باقی مانده کادر فنی تمرینات فشرده ای را در دستور کار قرار داده است.

مرحله پلی اف سوپر لیگ بسکتبال A زنان با حضور هشت تیم در دو گروه الف و ب پنجم دی ماه آغاز خواهد شد .

در گروه الف این رقابت ها تیم های آرارات ، شرکت ملی گاز ، ذوب آهن اصفهان وشهدای فاو حضور دارند و در گروه ب نیز تیم های شهرداری بندرعباس ، استیل البرز، خانه بسکتبال و کوشاسپهر سبلان قرار دارند .

رقابت های مرحله پلی اف سوپر لیگ بسکتبال A زنان به صورت ضربدری برگزار خواهد شد و تیم آرارات تهران و کوشا سپهر به عنوان تیم نخست گروه الف و تیم چهارم گروه ب به مصاف هم خواهند رفت.

قرار است محل برگزاری و ساعت دقیق رقابت های مرحله پلی اف از سوی فدراسیون بسکتبال اعلام شود.


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

تهران - ایرنا - 20 بسکتبالیست نوجوان از استان های تهران ، همدان ، البرز ، سمنان ، ایلام، خراسان رضوی و اصفهان به اردوی آماده سازی تیم نوجوانان دعوت شدند.

 

مهدی امیر آقاجان سرمربی تیم بسکتبال نوجوانان روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: این تیم در صورت صعود از سه مرحله رقابت های غرب آسیا و کسب امتیازات لازم ، جواز حضور در رقابت های قهرمانی بسکتبال جوانان 2017 آسیا را کسب می کند.

وی یادآور شد که تیم بسکتبال نوجوان ایران سال 92 در مرحله نخست رقابت های غرب آسیا که به میزبانی تهران برگزار شد پس از عراق عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد. اردوی در پیش رو به منظور آماده کردن تیم برای مرحله دوم رقابت ها غرب آسیا است که تابستان سال 94 به میزبانی لبنان برگزار می شود.

سرمربی تیم بسکتبال نوجوانان ادامه داد: با توجه به دانش آموز بودن بازیکنان ، برای هر ماه تقریبا دو اردوی چهار یا پنج روزه برنامه ریزی شده است و همچنین برای حفظ و ارتقای سطح آمادگی بازیکنان تمرینات ویژه ای برای آنان درنظر گرفته شده است تا در فاصله اردوها با مربیان خودشان در استان ها انجام دهند.

اردوی آماده سازی تیم بسکتبال نوجوانان از 25 تا 28 آذر ماه در سالن بسکتبال مجموعه آزادی برگزار می شود.

جواد محمودی ، حسن آقا محمدی ، علیرضا شاکر دنیوی ، سپهر قنبری رضوی ، متین میر محمدی صادقی ، مهدی روحی ، مصطفی مهدی زاده ، بهنام عباسی ، محمدعلی شکوهی ، ارکیا هدایت نسب، علی اندرخور، روزبه کارگر ، امیرحسین رضایی فر ، علی گوهری ، البرز حسن زاده ، رضا صباح ، امیرحسین مجیری ، سجاد سلمانی ، شهریار عارفی فر و علیرضا رستمی اسامی 20 بازیکن دعوت شده به این اردو هستند.

مهدی امیر آقاجان سرمربیگری این تیم را به عهده دارد وبهزاد افرادی و مهدی نوروزی به عنوان مربی تیم را همراهی خواهند کرد.

به گفته امیرآقا جان ، در چهار روز اردو هشت جلسه تمرینی برگزار می شود و بیشترین برنامه تیم تمرینات تکنیکی است و در بخش بدنسازی نیز تمرینات سرعتی و هوازی به منظور هماهنگی بین عصب و عضله بازیکنان پیگیری می شود.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی ، نوجوانان

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

سرپرست تیم بسکتبال پمینا گفت: فرصت کمی برای آماده‌سازی به منظور حضور در لیگ داشتیم اما در نیم‌فصل دوم هماهنگ‌تر از نیم‌فصل نخست خواهیم بود.

منوچهر شهامت‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: بسکتبال اصفهان سال‌ها در لیگ برتر بسکتبال تیم‌های قدرتمندی را داشت و نبود تیم در لیگ برتر اتفاق خوبی نبود.

وی ادامه داد: از این رو زمینه برای حضور تیم پمینا در لیگ فراهم شد اما زمانی که این تیم مجوز حضور در لیگ را گرفت بسیاری از بازیکنان جذب سایر تیم‌‍‌ها شده بودند و در نهایت توانستیم تعدادی از بازیکنان بومی را به خدمت بگیریم.

دبیر هیئت بسکتبال استان اصفهان با ابراز امیدواری نسبت به وضعیت این تیم در دور برگشت لیگ برتر بسکتبال تصریح کرد: تیم به مرور زمان به آمادگی مطلوبی دست پیدا کرد و در حال حاضر با 11 امتیاز در رده ششم جدول رده‌بندی قرار دارد.

وی در مورد دیدار معوقه تیمش برابر هفت‌الماس قزوین تصریح کرد: به دلیل آماده نبودن سالن قزوین در هفته نخست نتوانستیم برابر این تیم به میدان برویم اما بازی معوقه پنج‌شنبه هفته گذشته برگزار شد و با اختلاف کمی مقابل این تیم مغلوب شدیم.

شهامت‌نژاد گفت: در دیدار نخست دور برگشت لیگ برتر بسکتبال باید به مصاف تیم هفت‌الماس برویم و با توجه به امتیاز میزبانی امیدواریم بتوانیم این تیم را شکست بدهیم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

تهران - ایرنا - مسابقات بسکتبال لیگ حرفه ای آمریکا موسوم به ان.بی.ای امروز (یکشنبه) با 8 دیدار پیگیری شد و گلدن استیت واریرز در کنفرانس غرب صدرنشین شد.

 

به گزارش ایرنا از سایت ان.بی.ای، در حال حاضر تورنتو رپترز در کنفرانس شرق با 17 پیروزی و 6 شکست صدرنشین است و گلدن استیت واریرز در کنفرانس غرب با 20پیروزی و2 شکست در صدر جدول قرار دارد.نتایج دیدارهای امروز به شرح زیر است:گلدن استیت واریرز 105 - دالاس ماوریکس 98بروکلین نتس 114 - شارلوت هورنتس 87پورتلند تریل بلیزرز 95 - ایندیانا پیسرز 85آتلانتا هاوکس 99 - اورلاندو مجیک 100لس آنجلس کلیپرز 106 - میلواکی باکس 111ممفیس گریزلیرز 120 - فیلادلفیا سونتی سیکس ایرز 115دنور ناگتس 96 - هوستون راکتس 108دیترویت بیستون 95 - ساکرامنتو کینگز 90این رقابت ها امشب (یکشنبه) با 7 دیدار پیگیری خواهد شد.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

اوشین ساهاکیان ملی‌پوش مهرام در دیدار تیمش مقابل ثامن مشهد غایب خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دیدار تیم‌های ثامن مشهد و مهرام تهران در آغاز دور برگشت جام ملی بسکتبال فردا در مشهد برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: غیبت ملی‌پوش مهرام در دیدار مقابل ثامن

مهرامی‌ها در این بازی اوشین ساهاکیان ملی‌پوش خود را در اختیار نخواهند داشت.

وی به دلیل انجام کارهای شخصی به خارج از کشور سفر کرده است و طی روزهای آینده به ایران بازخواهد گشت.

دیدار دو تیم ساعت 16 برگزار می‌شود.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |
رضا صاحبیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس در ارتباط با دیدار ثامن مشهد و مهرام تهران اظهار داشت: مهرام یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور است و در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر تنها یک بازی خود را آن هم به تیم دانشگاه آزاد را واگذار کرده است و این مسئله نشان می‌دهد که رقیبی جدی برای تیم ما است.

بسکتبال مهرام دانشگاه آزاد

وی افزود: بعد از بازی آخر خود در لیگ، به صورت روزانه دو جلسه تمرینی برگزار کردیم و بازیکنان در شرایط آمادگی روحی و جسمی مناسبی هستند.

صاحبیان گفت: مهرام قطعا در این دیدار برای کسب برد به میدان می‌آید زیرا به دنبال این هستند که جایگاه خود در صدر جدول را پس بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما نیز این است که دیداری خوب و آبرومندانه را برابر این تیم برگزار کنیم و بازیکنان نیز انگیزه زیادی برای تحقق این موضوع دارند و خوشبختانه تیم محروم و یا مصدومی ندارد.

صاحبیان تاکید کرد: برنامه ریزی اصلی ما از ابتدای برگزاری رقابت‌ها این بوده است که بتوانیم در لیگ برتر ماندگار باشیم و البته در یکی دو بازی نیز با بدشانسی نتوانستیم نتیجه کسب کنیم و اگر در مشهد موفق می‌شدیم نماینده قزوین را شکست بدهیم باید عنوان کنم که نتایج خوب بود اما تا اکنون نیز از روند تیم ناراضی نیستم.

وی گفت: امیدوارم در دور برگشت بتوانیم حداق در سه دیدار خود به پیروزی برسیم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |
سرمربی تیم بسکتبال هفت الماس قزوین تاکید کرد که نیم فصل دوم لیگ دشوارتر می‌شود و باید بازیکنانش بهتر از دور رفت کار کنند.

 

محمدرضا اسلامی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت تیمش در آغاز نیم‌فصل دوم لیگ برتر بسکتبال اظهار کرد: در نیم‌فصل دوم همه تیم‌ها شرایط بهتری پیدا می‌کنند و آماده می‌شوند. مطمئنا رقابت‌ها از نیم‌فصل دوم دشوارتر می‌شود. تیم‌ها از ابتدای فصل رشد داشته‌اند و به هماهنگی مورد نظرشان نزدیک می‌شوند. همین موضوع کیفیت رقابت‌ها را بالاتر خواهد برد و مطمئنا در ادامه رقابت نزدیکتر می‌شود. حتی در یکی دو هفته گذشته نیز شاهد رقابت نزدیک تیم‌ها بودیم که نشان از همان رشد تیم‌ها است.

 

سرمربی تیم بسکتبال هفت الماس قزوین با اشاره به شرایط تیمش بیان کرد: ما لیگ را خوب آغاز کردیم و بازی به بازی نیز بهتر شدیم. تمام تلاش ما کسب نتیجه شایسته است و بازیکنانم در تمام رقابت‌ها تا آخرین لحظه رقابت می‌کنند. بازی خوبی نیز با پمینا داشتیم و باید در این هفته باز هم به مصاف این تیم برویم. مطمئنا آنها بازی را آنالیز کرده و در این مسابقه بهتر خواهند بود. همانند همیشه برای برد وارد میدان می‌شویم و به دنبال کسب پنجمین پیروزی هستیم.

 1418076422867_AREF KARIMI-20.jpg

او در پاسخ به این سوال که آیا از جایگاه تیمش در جدول راضی است یا نه؟ بیان کرد: مطمئنا به دنبال جایگاه بهتری هستیم. هنوز اول راه هستیم و باید در نیم‌فصل دوم حداکثر امتیازها را کسب کنیم. تیم ما جوان است و بازیکنانی داریم که تجربه زیادی ندارند اما بدون ترس از نام حریفان و با قدرت و جنگندگی وارد میدان می‌شوند. هدف ما این است که بتوانیم بازیکنان جوان را برای آینده بسکتبال آماده کنیم. آنها در هر دیدار از جان مایه می‌گذارند و مطمئنا با انگیزه‌ای که بدست آورده‌اند در نیم‌فصل دوم بهتر خواهند شد.

 

اسلامی ادامه داد: هفت الماس با تفکر اعتماد به جوانان وارد لیگ شده و حالا که فرصت خوبی در لیگ ملی بدست آورده است خودش را نشان می‌دهد. در مسابقه‌هایی هم که باخته‌ایم نتیجه را نزدیک واگذار کردیم یا در لحظه‌های حساس اسیر تجربه حریفان شده‌ایم. با این حال باید بهتر کار کنیم.

 

سرمربی تیم هفت الماس همچنین بیان کرد: اشتباه‌هایی داریم که باید با آنالیز بازی و تمرکز در تمرین آنها را از بین ببریم تا در بازی‌هایمان تکرار نکنیم. در دفاع و حمله باید هماهنگ‌تر کار کنیم و بتوانیم نتایج لازم را کسب کنیم. پیش از دیدار برابر نفت آبادان استراحت داریم و فرصت خوبی است تا بتوانیم با چند جلسه تمرین نکات لازم را به تیم گوشزد کنیم.

 

به گزارش ایسنا، تیم بسکتبال هفت الماس قزوین در هفته دهم لیگ برتر مهمان پمینای اصفهان است.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

مرحله اول از دور برگشت مرحله نهایی لیگ دسته یک بانوان کشور به پایان رسید.

bano 5

این رقابتها با حضور تیمهای صنایع غذایی عالیا گلستان (رعنا) ، سماء تهران ، هیئت بسکتبال سیستان و بلوچستان ، شهرداری تبریز ، ستایش تهران و شهرداری ارومیه به میزبانی سماء تهران برگزار گردید که نتایج مشروحه زیر بدست آمد :

 

تاريخ مسابقه

ساعت بازي

تيم ميزبان (روشن)

تيم ميهمان (تيره)

پنجشنبه

93.9.13

9:00

صنایع غذایی عالیا گلستان (رعنا) 50

هیئت بسکتبال سیستان و بلوچستان 31

10:30

سماء تهران 64

شهرداری ارومیه 63

12:00

ستایش تهران 52

شهرداری تبریز 50

جمعه

93.9.14

9:00

سماء تهران 55

ستایش تهران 35

10:30

هیئت بسکتبال سیستان و بلوچستان 58

شهرداری تبریز 69

12:00

صنایع غذایی عالیا گلستان (رعنا) 59

شهرداری ارومیه 48

 

آخرین مرحله از دور برگشت مرحله نهایی رقابتهای لیگ دسته یک بانوان کشور 26 تا 28 آذر ماه به میزبانی تیم صنایع غذایی عالیا گلستان (رعنا) برگزار خواهد شد.


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |
 • حسن میرزا آقابیگ یکی از 16 نامزدی است که برای انتخابات فدراسیون بسکتبال وارد میدان شده است.
 • به گزارش خانواده بزرگ ورزش (SBF)، در پایان زمان ثبت نام از نامزدهای انتخابات فدراسیون بسکتبال 16 نفر ثبت نام کردند و  حالا در انتظار تایید صلاحیت ها هستند تا به طور رسمی رقابت خود برای گرفتن صندلی ریاست این فدراسیون را آغاز کنند. در میان این افراد ملی پوشان سابق، مدیران سابق و مدیرانی ورزشی حضور دارند که در خود مدیریت این رشته دانشگاهی را دیده و قدم جلو گذاشته اند.

  حسن میرزاآقابیگ یکی از این نامزدها است که سابقه زیادی در بسکتبال دارد. او که اکنون رییس انجمن راگبی ایران است سال‌ها در تیم ملی بسکتبال بازی کرده و بعد از آن در عرصه مدیریتی وارد فدراسیون شده است. او زمانی رییس هیات بسکتبال استان تهران بود تا اینکه اختلافش با مشحون او را به یکی از منتقدان اصلی رییس سابق تبدیل کرد. در دوره گذشته هم رقیب انتخاباتی مشحون شد اما بنا به دلایلی نتوانست در انتخابات شرکت کند.

 • http://www.sbf.ir/Content/media/image/2014/12/7604_orig.jpg

   

  میرزا آقابیگ 7 سال کاپیتان تیم ملی ایران بود و در سال 1997 مربی تیم ملی شد. او که متولد 1338 است حالا برای حضور در انتخابات فدراسیون وارد میدان شده است.

  برخی سوابق او به شرح زیر است:

  دبیرکل بازی‌های کشورهای اسلامی

  دبیر کل المپیاد ایرانیان

  معاونت فنی ورزشی استان تهران

  مشاور ورزشی معاونت رییس جمهور و سازمان تربیت بدنی

  رییس هیات بسکتبال استان تهران

  رییس اداره اماکن و باشگاه‌های تهران

  کاپیتان تیم ملی به مدت 7 سال

  مربی تیم ملی در سال 1997

  دبیر کمیسیون ماده 5 باشگاه های کشور

  رییس استادیوم تختی

  معاونت ورزشی شهرداری تهران


موضوعات مرتبط: اخبارفدراسیون

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

سرمربی تیم بسکتبال مهرام گفت: در حال حاضر به دنبال برطرف کردن مشکلاتی که در نیم‌فصل اول داشتیم هستیم تا به شرایط بهتری در نیم‌فصل دوم دست پیدا کنیم.

مصطفی هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط این تیم در نیم‌فصل اول جام ملی بسکتبال اظهار داشت: همانطور که مستحضرید تیم ما خیلی دیر تشکیل شد و به همین دلیل از لحاظ بدنی و فنی خیلی عقب بودیم که باعث شد در بازی‌های ابتدایی لیگ مشکلات زیادی داشته باشیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مسابقات برای نخستین بار تماما با بازیکنان ایرانی برگزار می‌شد و یاران خارجی نفشی نداشتند. البته بازیکنانی که ما در اختیار داشتیم اکثرشان در تیم ملی حضور داشتند و از این لحاظ کمک خوبی به ما کردند.

سرمربی تیم فوتبال بستکبال مهرام در خصوص مشکلاتی در نیم‌فصل اول وجود داشت عنوان کرد: شرایط بستکبال ما طوری است که بخش خصوصی کمتر سرمایه‌گذاری می‌کند و برنامه‌ای برای آن وجود ندارد. 9 تیم وجود دارد که اکثرشان حضورشان تا دقیقه 90 قطعی نبود. 

خبرگزاری فارس: در حال برطرف کردن مشکلات نیم فصل هستیم/ ثامن از تیم‌های خوب لیگ است

هاشمی در مورد دیدار تیمش مقابل ثامن مشهد در هفته نخست دور برگشت عنوان کرد: ثامن از تیم‌های خوب محسوب می‌شود. در بازی رفت هم کار سختی مقابل آنها داشتیم. به هر حال این تیم در خانه‌اش بازی می‌کند و از حمایت تماشاگر هم برخوردار است. ما مثل همیشه تمریناتمان را به خوبی انجام داده‌ایم و برای برد به مشهد می‌رویم. سعی کردیم در این مدت مشکلات فنی را که داشتیم را تا حدود زیادی برطرف کنیم.

به گزارش فارس، دیدار تیم‌های ثامن مشهد و مهرام تهران ساعت 16 فردا به میزبانی مشهد برگزار می‌شود.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم بسکتبال اورلاندو مجیک در ثانیه پایانی بازی مقابل آتلانتا هاوکس در دیدارهای صبح امروز (یک‌شنبه) لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا مقابل با شوت زیبا و دیدنی توبیاس هریس به پیروزی رسید. حدود 4 ثانیه به پایان بازی مانده بود که شوت 3 امتیازی «کایل کوروِر» بازیکن هاوکس، این تیم را 99 بر 98 پیش انداخت اما هریس از تنها و آخرین فرصت باقی‌مانده برای شوت‌زنی استفاده کرد. شوت او در حالی وارد سبد آتلانتا شد که سوت پایان بازی زده شده بود. این شوت استثنایی، نتیجه را 100 بر 99  به سود اورلاندو کرد تا در سالن اختصاصی خود، «آموِی سنتر» پیروز شده باشد.

اورلاندو

در سالن «وست فارگو سنتر» شهر فیلادلفیا، تیم این شهر با نتیجه 115 بر 120 در وقت اضافه مقابل ممفیس گریزلیز تن به شکست داد و بیست و یکمین شکست این تیم رقم خورد. 

برنامه دیدارهای صبح امروز لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا به شرح زیر است:

دیترویت 95 – ساکرامنتو 90
ممفیس 120 – فیلادلفیا 115
کلیپرز 106 – میلواکی 111
دنور 96 – هیوستون 108
آتلانتا 99 – اورلاندو 100
بروکلین 114 – شارلوت 87
پورتلند 95 – ایندیانا 85
گلدن استیت 105 – دالاس 98

در پایان بازی‌های امروز، تورونتو رپتورز و واشینگتن ویزاردز در صدر کنفرانس شرق و دیترویت پیستونز و فیلادلفیا سونی سیکسرز در انتهای جدول این کنفرانس هستند. تیم‌های گلدن استیت وریرز و ممفیس گریزلیز نیز در صدر کنفرانس غرب و یوتا جز و مینه‌سوتا تیمبروولوز در قعر این کنفرانس هستند.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان گفت: بازی با نفت به دلیل اینکه می‌خواهیم خودمان را در جدول بالا بکشیم از حساسیت زیادی برخوردار است.

خبرگزاری فارس: کبیر: بازی با نفت حساسیت زیادی برای ما دارد/ جزء ۴ تیم برتر لیگ از لحاظ دفاع هستیم

اسدالله کبیر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، در مورد شرایط تیمش برای دیدار با نفت آبادان در آغاز دور برگشت جام ملی بسکتبال اظهار داشت: خوشبختانه در هفته گذشته تمرینات خوب و با نشاطی را برگزار کردیم و هیچ مشکلی برای دیدار با نفت نداریم. همه بازیکنان از آمادگی خوبی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: ما در این بازی میزبان هستیم و به دلیل اینکه می‌خواهیم خودمان را در جدول بالا بکشیم این بازی از حساسیت زیادی برایمان برخوردار است. باید در خانه به پیروزی برسیم. نفت آبادان و دو سه تیم دیگر که هم‌تراز ما هستند باید مقابل آنها به برتری برسیم.

سرمربی شهرداری گرگان در خصوص شرایط تیمش در نیم‌فصل اول عنوان کرد: با وجود مشکلات زیادی که داشتیم جزو 4 تیم برتر از لحاظ کار دفاعی هستیم اما در بخش حمله باید کار بیشتری انجام دهیم. در نیم‌فصل دوم بازی‌ها سخت‌تر می‌شود و باید خودمان را آماده کنیم.

به گزارش فارس، دیدار تیم‌های نفت آبادان و شهرداری گرگان فردا ساعت 16 در گرگان برگزار می‌شود.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

سرمربی تیم بسکتبال صنعت نفت آبادان گفت: بازی سختی در مقابل شهرداری گرگان خواهیم داشت.

هماد سامری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان با اشاره به بازی فردای تیمش مقابل شهرداری گرگان اظهار کرد: تیم گرگان تیم بسیار خوبی است و تماشاچیان خوب، بسیار فهمیده و پرشوری دارد.

وی با بیان اینکه همیشه بازی کردن در گرگان به دلیل وجود همین تماشاچیان خوب بسیار سخت بوده است، تصریح کرد: باید بکوشیم تا آن شکستی که در آبادان و در دیدار با شهرداری گرگان داشتیم را جبران کنیم.

سرمربی تیم بسکتبال صنعت نفت آبادان با بیان اینکه در این بازی تمام بازیکنانمان را در اختیار داریم ابراز امیدواری کرد تا از این بازی دست پر برگردیم.

خبرگزاری فارس: بازی سختی در مقابل شهرداری گرگان خواهیم داشت

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم بسکتبال صنعت نفت آبادان فردا دوشنبه (24 آذرماه 93) از ساعت چهار بعد از ظهر به مصاف تیم شهرداری گرگان در محل سالن امام این شهر خواهد رفت.

در زمان حاضر تیم صنعت نفت آبادان، پس تیم‌های دانشگاه آزاد تهران، مهرام و پتروشیمی بندرامام در جایگاه چهارم جدول لیگ برتر کشور قرار دارد، تیم شهرداری گرگان رده هفتم جدول است.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

مدیرعامل باشگاه فرهنگی‌ ورزشی جانبازان و معلولین ایثار ماهان تندیس قم از آمادگی این باشگاه برای میزبانی از مرحله نهایی لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور خبر داد.

علی خوشرفتار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی انجمن بسکتبال با ویلچر فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین کشورمان هم اکنون بازی‌های مرحله پلی آف لیگ برتر در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: تیم ایثار قم به دلیل اینکه در مرحله گروهی مسابقات لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور با اقتدار صدرنشین گروه نخست مقدماتی شده از حضور در مرحله پلی آف معاف است و بدین ترتیب با انجام تمرینات آماده سازی برای مرحله نهایی آماده می‌شود.

مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی جانبازان و معلولین ایثار ماهان تندیس قم افزود: بعد از انجام دیدارهای مرحله پلی آف تا روز پنجم دی ماه، قرار است بازی‌های مرحله نهایی فصل 1393 لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور در دهه سوم دی ماه به انجام برسد.

وی یادآور شد: انجمن بسکتبال با ویلچر فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین روزهای 23 تا 25 دی ماه را برای برگزاری بازی‌های مرحله نهایی در نظر گرفته است و ما آمادگی صد در صد خود را برای میزبانی دیدارهای این مرحله به این انجمن اعلام کرده‌ایم.

خوشرفتار اضافه کرد: قرار شده بعد از مشخص شدن تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی از سوی انجمن بسکتبال با ویلچر در خصوص تعیین میزبان بازی‌های نهایی تصمیم‌گیری شود و ما بهترین شرایط را برای پذیرایی از تیم‌های حاضر در این مرحله داریم.

وی در ادامه به وضعیت تیم ایثار ماهان تندیس قم در این رقابت‌ها اشاره کرد و افزود: امسال در 4 مرحله برگزار شده از مسابقات مرحله مقدماتی لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور نتایج بسیار خوبی کسب کردیم و با غلبه بر تمام رقبا به عنوان صدرنشین گروه نخست به مرحله نهایی لیگ برتر رسیده‌ایم.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی جانبازان و معلولین ایثار ماهان تندیس قم افزود: مرحله گروهی رقابت‌های لیگ دسته برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور در گروهی که تیم ما حضور داشت، به ترتیب در شهرهای شیراز، آمل، قم و زنجان به انجام رسید و تیم ما در هر چهار مرحله تمام حریفان را شکست داد و به عنوان تنها تیم بدون باخت بازی‌ها مجموعا 12 پیروزی کسب کرد.

خبرگزاری فارس: میزبانی ایثار ماهان تندیس قم از مرحله نهایی لیگ برتر بسکتبال با ویلچر

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز تمام اعضای تیم زیر نظر کادر فنی با حضور در اردوی آماده سازی به میزبانی جزیره کیش، خود را از هر نظر آماده حضور موفق در مرحله نهایی مسابقات می‌کنند تا بتوانیم نخستین بار قهرمان لیگ برتر بسکتبال با ویلچر شویم.

خوشرفتار اضافه کرد: با توجه به نفرات بسیار خوب و آماده‌ای که در تیم ایثار ماهان تندیس قم عضویت دارند و همچنین کادر فنی مجرب و با دانشی که در راس تیم فعالیت می‌کند، این تیم امید زیادی به موفقیت در کسب نخستین قهرمانی در لیگ برتر دارد.


موضوعات مرتبط: جانبازان ومعلولین

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

دوشنبه 24/09/1393 ساعت : 16:00
ليگ برتر بسکتبال : ثامن مشهد - مهرام تهران
زنده از شبکه ورزش

پنج‌شنبه 27/09/1393 ساعت : 17:00
ليگ برتر بسکتبال : دانشگاه آزاد تهران - شهرداري گرگان
زنده از شبکه ورزش


موضوعات مرتبط: پخش مستقیم

تاريخ : یکشنبه 23 آذر1393 | | نویسنده : araz |

در ادامه رقابت‌هاي ليگ بسکتبال چين تيم‌هاي حامد حدادي و مهدي کامراني برنده شدند اما چونگ پينگ در شب درخشان ارسلان کاظمي باخت.


به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، در ادامه رقابت‌های لیگ بسکتبال چین،‌ تیم جیانسو تنگشی که مهدی کامرانی را در اختیار دارد به مصاف جیلین رفت و با نتیجه 108 بر 106 به برتری رسید. مهدی کامرانی گارد راس تیم ملی ایران در این دیدار 34 دقیقه و 43 ثانیه در میدان بود و کارش را با یازده امتیاز، 4 ریباند، 8 پاس منجر به گل و 4 توپ‌ربایی به پایان برد.

شینگ دائو که حامد حدادی را دارد به مصاف لیائونینگ رفت و 111 بر 109 به برتری رسید. ارزشمندترین بسکتبالیست آسیا در این مسابقه 37 دقیقه و 29 ثانیه در میدان بود و کارش را با 16 امتیاز، یازده ریباند، 4 پاس منجربه گل و یک بلاک شات به پایان رساند. حدادی در این مسابقه دومین بازیکن امتیاز آور و بهترین ریباندر تیمش بود.

در دیگر دیدار چونگ پینگ به همراه ارسلان کاظمی به مصاف سیچوان تیم سابق حامد حدادی رفت و با نتیجه 109 بر 99 تن به شکست داد. ارسلان کاظمی که در چند دیدار قبلی تیمش غایب بود در این مسابقه 45 دقیقه و 10 ثانیه در میدان بود و کارش را با 14 امتیاز، 17 ریباند، 3 پاس منجربه گل، 6 توپ‌ربایی و 2 بلاک شات تمام کرد و عملکرد خوبی داشت. او در این مسابقه بهترین ریباندر بود و بیشترین توپ‌ربایی را انجام داد. وارن ویلی گارد راس چونگ پینگ دراین مسابقه به تنهایی 54 امتیاز کسب کرد.

موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : شنبه 22 آذر1393 | | نویسنده : araz |
در ادامه رقابت‌های لیگ NBA مدافع عنوان قهرمانی برابر تیم پایین جدولی لیکرز تن به شکست داد.

 lakerz.jpg

به گزارش ایسنا،‌ در ادامه رقابت‌های لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا (NBA)، بامداد امروز 12 مسابقه برگزار شد که در جریان این دیدارها سن‌آنتونیو مدافع عنوان قهرمانی به مصاف لس‌آنجلس لیکرز تیم سیزدهم کنفرانس غرب رفت و با نتیجه 112 بر 110 تن به شکست داد. سن ‌آنتونیو در شرایطی که تمام ستاره‌هایش را داشت برابر حریف خود مغلوب شد. در این مسابقه نیک یانگ از لیکرز با 29 امتیاز و تیم دانکن از سن‌آنتونیو با 19 امتیاز و 18 ریباند بهترین‌های مسابقه بودند.

کلیولند نیز به همراه لبرون جیمز بازنده مسابقات امروز بود. این تیم در شب درخشان لبرون جیمز با نتیجه 119 بر 114 برابر نیواورلان مغلوب شد. جیمز در این دیدار با کسب 41 امتیاز، 5 ریباند و 5 پاس منجربه گل بهترین بازیکن میدان بود اما نتوانست از شکست تیمش جلوگیری کند.

اوکلاهوماسیتی که با بازگشت کوین دورانت جان تازه‌ای گرفته است در مسابقه خود برنده بود و با نتیجه 111 بر 92 مینه‌سوتا را برد. راس وست بروک گارد راس این تیم با کسب 34 امتیاز، 6 ریباند و 6 پاس منجربه گل بهترین بازیکن میدان بود. دورانت هم 16 امتیاز و 4 ریباند ثبت کرد.

نتایج دیگر دیدارهای برگزار شده به شرح زیر است:

شیکاگو 115 – پورتلند 106

واشنگتن 104 – لس‌آنجلس کلیپرز 96

آتالانتا 87 – اورلاندو 81

بوستون 95 – نیویورک 101

بروکلین 88 – فیلادلفیا 70

تورنتو 106 – ایندینا 94

ممفیس 113 – شارلوت 107

فینیکس 103 – دیتروید 105

یوتا 95 – میامی 100


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : شنبه 22 آذر1393 | | نویسنده : araz |
تهران / واحد مرکزی خبر / ورزشی 1393/09/22
هفته نهم دور گروهی نخست بسکتبال قهرمانی باشگاه های اروپا - یورولیگ دیشب پایان یافت.
به گزارش پایگاه اختصاصی مسابقات ، نتایج ادامه رقابت های این هفته به شرح زیر است :
** گروه یک :
یونیکس قازان روسیه 73 - 60 ژالگیریس لیتوانی
آنادولو افس پیلسن ترکیه 61 - 65 نیژنی نووگراد روسیه
دینامو ساساری ایتالیا 58 - 83 رئال مادرید
- در گروه یک رئال مادرید با 16 و آنادولو با 15 امتیاز اول و دوم هستند و مجوز صعود گرفتند.
** گروه دو :
لیموژ فرانسه 65 - 71 آلبا برلین آلمان
- در گروه دو زسکامسکو با 18 ، مکابی با 15 و اونیکاخا و آلبا برلین با 13 امتیاز اول تا چهارم هستند و مجوز صعود را کسب کرده اند.
** گروه سه :
- تیم های بارسلونا با 17 ، فنرباغچه با 16 ، پاناتینایکو با 14 و میلان با 13 امتیاز اول تا چهارم هستند و مجوز صعود گرفتند.
** گروه 4 :
لابورال کوتشا اسپانیا 93 - 89 والنسیا بسکت اسپانیا
المپیاکو یونان 64 - 59 ستاره سرخ بلگراد صربستان
- المپیاکو با 17 و ستاره سرخ بلگراد و لابورال کوتشا با 14 امتیاز اول تا سوم هستند و مجوز صعود را به دست آورده اند.


موضوعات مرتبط: اروپا

تاريخ : شنبه 22 آذر1393 | | نویسنده : araz |
بررسی نام نوزادان پسر نشان دهنده رشد جالب انتخاب نام برخی بازیکنان NBA در دوران اوج بازی آنها است.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران به نقل از سایت Sbnation، نام کوچک کوبی برایانت بیشتر از هر نام دیگری در NBA میان نوزادان تازه متولد شده در آمریکا محبوبیت دارد.

البته این آمار مربوط به بازیکنان فعال در لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا است و نام جردن برگرفته از مایکل جردن ستاره اسبق NBA همچنان یک نام محبوب در میان خانواده‌های آمریکایی است به طوری که در سال 2013 جردن پنجاه و سومین نام محبوب برای نوزادان پسر بود و برای مدتی طولانی از زمان بازی مایکل جردن در لیست 100 نام برتر نوزادان پسر قرار داشته است.

این موضوع البته بر اساس نام فامیل جردن بوده و قطعاً نام کوچک وی بیشتر مورد توجه است اما امکان ردیابی اینکه آیا نام مایکل به خاطر ستاره بسکتبال انتخاب می‌شود یا نه، سخت به نظر می‌رسد اما بازیکنانی که نام چندان معمولی ندارند در لیست اسامی نوزادان تازه متولد شده راحت‌تر قابل پیگیری هستند، برای مثال نام کوچک شکیل اونیل از سال 1991 تا 1997 بالاترین درصد انتخابی را در میان بازیکنان شاغل در لیگ داشته است.

کوبی از سال 1997 تا سال 2013 محبوب‌ترین نام بوده است البته نام اماری (نام کوچک استودمایر) در سال‌های 2011 و 2012 از کوبی بیشتر انتخاب شده است.

نام‌های کایری و کارملو هم در سال‌های اخیر رده‌های بعدی محبوبترین نام‌های منتخب نوزادان بر اساس نام ستاره‌های  NBA قرار داشته‌اند.

نام کوبی که در سال‌های 2005 تا 2008 کمرنگ‌تر شده بود از سال 2008 بار دیگر اوج گرفت و در حال حاضر محبوبترین نام است.

نام کارملو هم از سال 2011 با پیوستن کارملو آنتونی به تیم نیکز بیشترین محبوبیت را پیدا کرد.

همچنین نام اماری از اولین فصل حضور استودمایر در مسابقات آل‌استار یعنی از سال 2005 وارد چارت محبوبترین اسامی کشور آمریکا شد و از زمان ورود این بازیکن به نیم نیکز در 2010 و2011 به یکباره اوج گرفت.

نکته عجیب در این بررسی نام لبرون جیمز بهترین بسکتبالیست سال‌های اخیر ‌NBA است که هیچ‌گاه در لیست 1000 نام پسرانه محبوب آمریکا هم قرارنگرفت. به نظر می‌رسد تنها نام‌های غیرمعمول مانند کوبی یا کارملو مورد توجه مردم قرار می‌گیرد.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : شنبه 22 آذر1393 | | نویسنده : araz |
کاپیتان تیم بسکتبال دالاس موریکز از احمقانه خواندن خطای بازیکن حریف در جریان پیروزی دالاس مقابل شیکاگو بولز ابراز پشیمانی کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ درک نویتزکی ستاره آلمانی تیم بسکتبال دالاس بعد از پیروزی مقابل شیکاگو بولز در مورد خطایی که هیزیچ بازیکن حریف در ثانیه های آخر بازی روی "مونتا الیس" بازیکن دالاس در زمان اقدام برای پرتاب 3 امتیازی انجام داد و باعث باخت تیمش شده بود، گفت: "این یکی از احمقانه ترین خطاهایی بود که در 17 سال بازی خود دیده ام. اینکه صبر کنی یک بازیکن تمام راه را تا خط 3 امتیازی دریبل بزند و بعد او را بگیری واقعا عجیب است. حتی "تیبادو" سرمربی حریف هم سر خود را تکان می داد.
 
نویتزکی یک روز بعد از بازی با پشیمانی از صحبت های خود توضیح داد: "من ارتباط خوبی با هیزیچ دارم و قصد نداشتم او را به این شکل هدف قرار دهم. تمام ما در چنین شرایطی قرار داشته ایم."


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : شنبه 22 آذر1393 | | نویسنده : araz |
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ نیم فصل اول لیگ دسته یک بسکتبال همزمان با لیگ برتر به پایان رسید و تیم شیمیدر تهران با 10 برد در رده اول جدول جای گرفت.

تیم شهرداری اراک با هشتمین برد فصل مقابل کرمان نایب قهرمان نیم فصل اول شد و تیم کاله مازندران با یک برد کمتر سوم شد.

تیم های مس کرمان و آرارات تهران هم در رده های چهارم و پنجم جای گرفتند.

تیم های میناب و مانیزان کرمانشاه نیز در دو رده آخر نیم فصل اول قرار گرفتند.


موضوعات مرتبط: دسته اول کشور

تاريخ : شنبه 22 آذر1393 | | نویسنده : araz |
ملی‌پوش بسکتبال بانوان گفت: امیدوارم رییس آینده فدراسیون بسکتبال بیش از گذشته به بانوان اهمیت بدهد.

 

مونا بهبهانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرایط تیم ملی بسکتبال بانوان تصریح کرد: با صدور مجوز از طرف فدراسیون جهانی برای حضور بانوان بسکتبالیست ایران در رقابت‌های بین‌المللی انگیزه بازیکنان افزایش داشته است و همه تلاش می‌کنند بهترین بازی خود را به نمایش بگذارند. مدیران بهتر از هر کسی می‌دانند که در این برهه از زمان چه کاری باید انجام شود. باید از این انگیزه بازیکنان برای حضور در میادین بین‌المللی استفاده کرد. هر بازی بین‌المللی برای تیم ایران یک تجربه بسیار خوب است. امیدوارم مسئولان و مدیران به این انگیزه‌ها توجه کنند و بعد از تصویب نهایی این قضیه پیشرفت خوبی را در بسکتبال بانوان شاهد باشیم. این بازی‌های دوستانه به مرور زمان باید رنگ رسمی به خود بگیرند و نباید به چند بازی دوستانه اکتفا کنیم.

 

ملی‌پوش تیم بسکتبال بانوان گاز تهران درباره رقابت‌های سوپرلیگ A تصریح کرد: دور مقدماتی بازی‌ها با سطح کیفی خوبی برگزار شد. در گروه ما هم تیم آرارات مهم‌ترین رقیب بود که در دور رفت شکست خوردیم و با وجود پیروزی در دور برگشت، به دلیل تفاضل گل کمتر در رده دوم قرار گرفتیم. یکی از نکات مهم دور مقدماتی این بود که هم تیم‌ها سطح خوبی داشتند و بازی‌ها به شکلی نبود که تیمی از پیش برنده باشد. در گروه دیگر هم رقابت تنگاتنگی را شاهد بودیم.

 

او در ادامه افزود: ما به قهرمانی فکر می‌کنیم و عزم‌مان را هم جزم کردیم تا این عنوان را به دست بیاوریم. با این حال باید منتظر نتایج دیگر بازی‌ها هم باشیم و همه رقیبان را جدی بگیریم.

 

بهبهانی درباره به خدمت گرفتن بازیکن خارجی توسط تیم گاز اظهار کرد: فعلا در برنامه تیم استخدام بازیکن خارجی در اولویت نیست و من فکر می‌کنم همین روند را ادامه بدهیم. با همین بازیکنان می‌توانیم تمرین‌ها را پیگیری کنیم و من لزومی برای به خدمت گرفتن بازیکن خارجی نمی‌بینم. البته باز هم همه چیز به نظر مربی و مسئولان تیم برمی‌گردد.

 

بهبهانی درباره امکانات و شرایط مالی در سوپرلیگ تصریح کرد: باشگاه گاز به مانند سال‌های گذشته تمام تلاش خود را انجام داده که تمام امکانات در اختیار ما قرار بگیرد اما شرایط سوپرلیگ مانند گذشته است و هیچ تغییر نکرده. قراردادهای مالی هم با باشگاه بسته‌ایم اما نمی‌دانم این قرارداد در چه مرحله‌ای قرار دارد و آیا تایید شده یا خیر؟ تا الان دریافتی نداشتیم اما باشگاه گاز همیشه به تعهدات مالی خود عمل کرده است. بازیکنان همه زحمت می‌کشند و دوست دارند دریافتی‌هایشان را به موقع بگیرند.

 

او درباره مشکلات مربوط به اسپانسر در لیگ بانوان اظهار کرد: تیم گاز جزو بهترین تیم‌ها از نظر اسپانسر است. متاسفانه خیلی از تیم‌ها قراردادهای خوبی با بازیکنان نمی‌بندند و در برخی موارد فقط مبلغ ورودی را برای آنها پرداخت می‌کند و بقیه هزینه‌ها بر عهده خود بازیکن است. متاسفانه بحث اسپانسر در ورزش زنان خیلی ضعیف است و با اینکه گفته می‌شود شرایط خوب است اما هنوز با شرایط آرمانی فاصله دارد.

 

بازیکن تیم بسکتبال بانوان گاز تهران درباره استفاده از حجاب در مسابقه‌های سوپرلیگ گفت: با فراگیر شدن استفاده از حجاب در مسابقه‌های سوپرلیگ فدراسیون از تمامی مسابقه‌ها فیلمبرداری می‌کند اما متاسفانه تا الان من پوشش تصویری از مسابقه‌هایمان را در رسانه ندیدم و اگر بتوانیم بازی‌های خودمان را به کشورهای دیگر نشان دهیم خوب است و این باعث شناخته‌تر شدن تیم‌های ایرانی می‌شود.

 

بهبهانی در پایان درباره انتظارات خود از رییس آینده فدراسیون گفت: امیدوارم رییس آینده فدراسیون به خوبی بسکتبال را بشناسد و به خانم‌ها اهمیت بدهد. به نظرم خیلی به بسکتبال خانم‌ها توجه نشده است. زمانی که ما خودمان را با دختران والیبالیست یا دیگر رشته‌ها مقایسه می‌کنم توقع دارم که ما هم بتوانیم رویدادهای بین‌المللی را تجربه کنیم.


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : شنبه 22 آذر1393 | | نویسنده : araz |
کشور آسیایی برای میزبانی مسابقات جام جهانی بسکتبال 2019 و 2023 اعلام آمادگی کردند. به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ در شرایطی که بسکتبال ایران امکان گرفتن میزبانی مسابقات جام ملت های آسیا را هم ندارد، 3 کشور آسیایی برای میزبانی جام جهانی بسکتبال اعلام آمادگی کردند.

چین، فیلیپین و قطر از آسیا در کنار 3 کشور اروپایی ترکیه، آلمان و فرانسه برای میزبانی یکی از جام های جهانی 2019 و 2023 اعلام آمادگی کردند.

آلمان و فرانسه علاوه بر درخواست میزبانی جداگانه، یک درخواست هم برای میزبانی مشترک جام جهانی ارائه داده اند.

در میان متقاضیان میزبانی جام جهانی، فیلیپین سابقه میزبانی در سال 1978 و ترکیه در سال 2010 را دارند. ترکیه امسال میزبانی مسابقات قهرمانی جهان زنان را هم برعهده داشت.


جام جهانی بسکتبال برای اولین بار در سال 1950 به میزبانی آرژانتین برگزار شد و کشور چین که در دهه های اخیر بیشترین رشد را در زمینه بسکتبال با محبوبیت روزافزون این رشته و امکانات مناسب میزبانی داشته است تا به حال در هیچ دوره ای میزبان جام جهانی نبوده است.

کشور قطر هم که سال آینده میزبان مسابقات قهرمانی جهان هندبال، سال 2016 میزبان مسابقات جهانی دوچرخه سواری، سال 2019 میزبان مسابقات قهرمانی جهان انجمن های ورزشی و سال 2022 میزبان جام جهانی فوتبال است به دنبال اضافه کردن میزبانی جام جهانی بسکتبال به سری میزبانی های بین المللی خود است.

میزبان جام جهانی 2019 در جلسات 18 و 19 ژوئن سال آینده فدراسیون جهانی بسکتبال انتخاب می شود.

جام جهانی 2019 اولین دوره مسابقات خواهد بود که تعداد تیم های حاضر در آن به 32 تیم افزایش پیدا می کند. انتخابی این مسابقات هم براساس یک سیستم جدید جهانی از سال 2017 برگزار می شود که کشورها به صورت رفت و برگشت برای آن مسابقه می دهند.

همچنین برای اولین بار جام جهانی از سیکل دوره های چهار ساله قبلی خارج و در سال های فرد برگزار می شود تا با جام جهانی فوتبال تلاقی نداشته باشد.تاريخ : شنبه 22 آذر1393 | | نویسنده : araz |

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان سمنان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار کرد:‌ تیم دبیرستان شهید بهشتی (استعدادهای درخشان) سمنان بر سکوی اول مسابقات بسکتبال دبیرستان‌های دوره دوم شهرستان سمنان ایستاد.

حجت‌الله یحیایی افزود: دور پایانی مسابقات بسکتبال دبیرستان‌های پسرانه دوره دوم شهرستان سمنان با انجام هشت بازی پیگیری شد و در نهایت، تیم‌های دبیرستان شهید بهشتی، رفاه، سعادت و دکتر شریعتی به مرحله پایانی مسابقات راه یافتند.

وی تصریح کرد:‌ در دیدار رده‌بندی، تیم دبیرستان سعادت از سد تیم دبیرستان دکتر شریعتی گذشت و به مقام سومی این مسابقات اکتفا کرد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان سمنان افزود: در دیدار نهایی نیز تیم دبیرستان شهید بهشتی در یک بازی هجومی و زیبا، تیم دبیرستان رفاه را شکست داد و به عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافت.

یحیایی افزود: بدین ترتیب، در پایان مسابقات دبیرستان‌های پسرانه دوره دوم شهرستان سمنان تیم‌های شهید بهشتی، رفاه و سعادت به ترتیب اول تا سوم شدند.

وی گفت: این دوره از مسابقات از سه‌شنبه 18 آذر ماه در سالن پوریای ولی سمنان آغاز شده بود.


موضوعات مرتبط: آموزشگاهها ، اخبارشهرستانها

تاريخ : شنبه 22 آذر1393 | | نویسنده : araz |

خبرگزاری تسنیم: سرمربی تیم هفت الماس قزوین گفت: تیم هفت الماس قزوین با بازیکنانی جوان در لیگ بسکتبال حاضر شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، محمدرضا اسلامی دقایقی پیش پس از پیروزی تیمش برابر پمینای اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما آمادگی خوبی برای رویارویی با تیم پمینای اصفهان را داشتیم و بازیکنان تیم نیز از انگیزه بالایی برخوردار بودند.

وی با مطلوب ارزیابی کردن بازی تیم پمینای اصفهان افزود: بازیکنان خوبی در این تیم اصفهانی بازی می‌کنند و در نیمه اول نیز توانستند بازی را در دست بگیرند.

سرمربی تیم هفت الماس قزوین بیان کرد: اما در نیمه دوم با راهنمایی‌هایی که به بازیکنان تیم دادیم، ما توانستیم بازی خوبی را به نمایش بگذاریم و در نتیجه به یک پیروزی شیرین در خانه دست یافتیم.

اسلامی عنوان کرد: با وجود اینکه بازیکنان تیم هفت الماس قزوین بسیار جوان هستند ولی می‌بینیم که بازی‌های فراتر از انتظار را به نمایش می‌گذارند که این نشان‌دهنده آینده‌دار بودن این تیم قزوینی است.

وی با اشاره به انگیزه بالای بازیکنان اعلام کرد: تیم هفت الماس قزوین با بازیکنانی جوان قدرتمند در لیگ بسکتبال حاضر شده است و به دنبال موفقیت و پیشرفت است.

سرمربی تیم هفت الماس قزوین با اشاره به حمایت همه‌جانبه تماشاگران قزوینی تصریح کرد: تماشاگران حضوری پرشور در بازی‌های تیم هفت الماس دارند که این مایه افتخار ما است.

محمدرضا اسلامی

اسلامی با اشاره به تأثیر تشویق‌های تماشاگران در بالا رفتن روحیه بازیکنان تیم هفت الماس قزوین گفت: چون این تیم بسیار جوان است، تشویق‌های تماشاگران می‌تواند انرژی مضاعفی را به بازیکنان تیم دهد که این بسیار ارزشمند است.

وی با تقدیر از حضور تماشاگران در این بازی بیان کرد: امیدواریم که در بازی‌های بعدی نیز شاهد حضور این تماشاگران باشیم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه 22 آذر1393 | | نویسنده : araz |

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، محسن صادق‌زاده دقایقی پیش پس از شکست تیمش برابر تیم هفت الماس قزوین اظهار داشت: تیم هفت الماس قزوین، تیم خوبی است که در لیگ برتر بسکتبال حضور پیدا کرده و به دنبال کسب موفقیت است.

محسن صادق زاده

وی افزود: آینده درخشانی در انتظار تیم هفت الماس قزوین است و بازیکنان این تیم آینده‌دار هستند و در این بازی نیز عملکرد خوبی داشتند.

سرمربی تیم پمینای اصفهان با تشریح این بازی عنوان کرد: در نیمه نخست بازیکنانم بازی خوبی را انجام دادند و بازی در دستان بازیکنان تیم پمینا بود تا جایی که نیمه نخست را با پیروزی به رختکن رفتیم.

صادق‌زاده بیان کرد: ولی در نیمه دوم برخی مسائل دست در دست هم داد تا ما در برابر تیم هفت الماس قزوین شکست بخوریم.

وی با اشاره به نحوه قضاوت داوران در این بازی تصریح کرد: داور می‌توانست بسیاری از خطاها را نگیرد و از سوت خود استفاده بهتری کند که اگر این طور می‌شد، شاهد ارتقای سطح بازی بودیم.

سرمربی تیم پمینای اصفهان عنوان کرد: با گرفتن خطاهای کم‌تر از سوی داور، بازی کم‌تر نگه داشته می‌شد و این مهم بازی را روان‌تر می‌ساخت.

تیم پمینای اصفهان در بازی معوقه رقابت‌های لیگ بسکتبال باشگاه‌های کشور با نتیجه 77 بر 61 مغلوب تیم هقت الماس قزوین شد و با این تفاسیر در نیم فصل نخست شانس صعود به جایگاه چهارم جدول رده‌بندی را از دست داد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه 22 آذر1393 | | نویسنده : araz |

آبادان - ایرنا - مدیر عامل باشگاه پتروشیمی بندر امام در خصوص شرایط تیم بسکتبال این باشگاه گفت:در نیم فصل نخست لیگ برتر، دو شکست را پذیرفتیم، اما هواداران نگران وضعیت این تیم نباشند.

 

شاپور یاوری پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تیم پتروشیمی در لیگ برتر همانند دو فصل پیشین یکی از مدعیان سرسخت قهرمانی است و هدفی جز کسب این عنوان ندارد.

وی اظهار داشت: شاید در نیم فصل نخست، انتظارات برآورده نشد اما در نیم فصل دوم، تیم با شرایط بهتری به مصاف حریفان می رود.

مدیر عامل باشگاه پتروشیمی بندر امام در خصوص ابراز نگرانی هواداران از شرایط فعلی این تیم گفت: هواداران حق دارند از نتایج بازی ها ناراحت باشند.

یاوری تصریح کرد: تیم پتروشیمی کادر فنی و بازیکنان بزرگی در اختیار دارد که در نیم فصل دوم با تدابیر خود نتایج بهتری کسب خواهند کرد.

وی افزود: در بازی برابر مهرام با اینکه تا دقیقه پایانی از حریف پیش بودیم، روی یک اشتباه نتیجه را واگذار کردیم اما هنوز فرصت برای جبران این شکست وجود دارد.

مدیر عامل باشگاه پتروشیمی بندر امام گفت: از هواداران تیم پتروشیمی انتظار می رود همانند گذشته از تیم حمایت کنند تا با کمک آنان به سومین قهرمانی متوالی خود در لیگ برتر دست یابیم.

تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام در پایان نیم فصل اول لیگ برتر کشور با 14 امتیاز در رده سوم جدول رده بندی لیگ برتر قرار گرفت.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : پنجشنبه 20 آذر1393 | | نویسنده : araz |

دو تیم دیگر به جمع تیم‌های راه یافته به مرحله پلی آف سوپرلیگ بسکتبال بانوان راه پیدا کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، برای حضور دو تیم دیگر در مرحله پلی‌آف سوپرلیگ بسکتبال بانوان امروز دو دیدار برگزار شد.

شهدای فاو گرگان با نتیجه 65 بر 61 کیاگالری تهران را شکست داد و کوشا سبلان سپهر با نتیجه 76 بر 52 هیات کرمانشاه را مغلوب کرد تا گرگان و کوشا به مرحله پلی‌آف راه پیدا کنند.

پیش از این آرارات، گاز تهران، استیل البرز، شهرداری بندرعباس، ذوب‌آهن، خانه بسکتبال مشهد پیش از این به مرحله پلی آف راه پیدا کرده بودند.

دور رفت این مرحله از 4 دی ماه آغاز می‌شود.


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : پنجشنبه 20 آذر1393 | | نویسنده : araz |

آبادان - ایرنا - نخستین خانه بسکتبال خوزستان در آبادان، به منظور پرورش استعدادهای بسکتبال این شهرستان، پنجشنبه با حضور جمعی از مسوولان و پیشکشوتان ورزش آبادان گشایش یافت.

 

رییس هیات بسکتبال آبادان پنجشنبه در حاشیه گشایش این خانه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،افزود: خانه بسکتبال آبادان، با همکاری اداره ورزش و جوانان این شهرستان و استفاده از امکانات سالن ولیعصر(عج) مجموعه ورزشی مرحوم دهداری آبادان به بهره برداری رسید.

'محسن داوری' افزود:دو مربی مرد و دو مربی زن در خانه بسکتبال آبادان تمرینات تیم های پایه ای و بزرگسالان را زیر نظر دارند تا استعدادهای بسکتبال این شهرستان شناسایی شده و پرورش یابد.

داوری از حضور 400 بسکتبالیست دختر و پسر آبادانی در این شهرستان خبر داد و ادامه داد:این ورزشکاران در تمامی رده های سنی با حضور در خانه بسکتبال آبادان ثبت نام کرده اند.

رییس هیات بسکتبال آبادان افزود: با گشایش خانه بسکتبال آبادان، حضور پدیده هایی در تمرینات را شاهد خواهیم بود که می توانند به عضویت تیم پالایش نفت آبادان و حضور در لیگ برتر در آیند.

20 بسکتبالیست آبادانی در تیم های منتخب خوزستان حضور دارند که این نشان از پیشرفت بسکتبال این شهرستان است.


موضوعات مرتبط: رده پایه ، اخبارشهرستانها

تاريخ : پنجشنبه 20 آذر1393 | | نویسنده : araz |

در ادامه رقابت هاي ليگ NBA سن آنتونيو و لس آنجلس کليپرز برابر حريفان خود به پيروزي رسيدند.


به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، در ادامه رقابت های لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا (NBA)، بامداد امروز 10 مسابقه برگزار شد که در جریان این دیدارها سن آنتونیو مدافع عنوان قهرمانی به مصاف نیویورک رفت و در غیاب تونی پارکر با نتیجه 109 بر 95 به پیروزی رسید. لس آنجلس کلیپرز نیز برابر ایندیانا به میدان رفت و با درخشش بلیک گریفین ستاره خود 103 بر 96 به پیروزی رسید. گریفین در این مسابقه با 17 امتیاز و 10 ریباند عملکرد بسیار خوبی در تیمش داشت اما موثرترین بازیکن کلیپرز کریس پائول بود که با 17 امتیاز و 15 پاس منجر به گل موقعیت های خوبی برای گریفین و آندره جردن ایجاد کرد تا آنها امتیازآوری کنند.

در دیگر دیدارهای برگزار شده شیکاگوبولز 105 بر 80 بروکلین را شکست داد، دالاس 112 بر 107 از سد نیواورلان گذشت، میامی هیت با نتیجه 102 بر 82 برابر دنور تن به شکست داد، هیوستون 105 بر 93 برابر گلدن استیت باخت و شارلوت 96 بر 87 بوستون را مغلوب کرد.

نتایج دیگر دیدارها به شرح زیر است:

اورلاندو 89 – واشنگتن 91
آتالانتا 95 – فیلادلفیا 79
مینه سوتا 90 – پورتلند 82

موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : پنجشنبه 20 آذر1393 | | نویسنده : araz |

در ادامه رقابت هاي ليگ بسکتبال چين بازيکنان ايراني با تيم هاي شان برابر حريفان مغلوب شدند.


به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا در ادامه رقابت های لیگ بسکتبال چین سه تیمی که ملی پوشان ایران را در اختیار دارند برابر حریفانشان مغلوب شدند. شینگ دائو که حامد حدادی بهترین پست پنج آسیا را در ترکیبش دارد به مصاف ژین جیان رفت و با نتیجه 112 بر 104 تن به شکست داد. حامد حدادی در این مسابقه 41 دقیقه و 43 ثانیه در میدان بود و کارش را با 20 امتیاز، 10 ریباند، 6 پاس منجربه گل و 1 توپ ربایی به نام خودش ثبت کرد اما با دبل دبلی که داشت نتوانست از شکست تیمش جلوگیری کند. او دومین ریباندر تیمش بود و بیشتری پاس منجربه گل را در این مسابقه به نام خودش ثبت کرد.

در دیگر مسابقه جیانسو تنگشی با مهدی کامرانی به مصاف تیم پکن مدافع عنوان قهرمانی رفت و 121 بر 112 مغلوب شد. کامرانی در این دیدار 37 دقیقه و 51 ثانیه در میدان بود و 8 امتیاز، 3 ریباند، 6 پاس منجربه گل و 2 توپ ربایی به نام خودش قبت کرد.

در دیدارهای روز گذشته چونگ پینگ که ارسلان کاظمی را در اختیار دارد در غیاب او به مصاف فوشان رفت و 126 بر 90 مغلوب شد.

موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : پنجشنبه 20 آذر1393 | | نویسنده : araz |

هفته یازدهم

پنجشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۳
شهرداری کاشان   صنعت مس رفسنجان
پدافند رعد اصفهان   پاس بندرلنگه
پتروشیمی بندرامام   دیار خلیج فارس
وحدت آریا تهران   هیئت بسکتبال بوشهر

 تاريخ : پنجشنبه 20 آذر1393 | | نویسنده : araz |

هفته یازدهم

پنجشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۳
شهرداری دزفول     كاله مازندران
شهرداری تبریز     نفت امیدیه
آرارات تهران     آدمیس میناب
شیمیدُر تهران     نیروی زمینی
مس کرمان     شهرداری اراک

موضوعات مرتبط: دسته اول کشور

تاريخ : پنجشنبه 20 آذر1393 | | نویسنده : araz |
فدراسیون در خصوص کاندیدا های احراز پست ریاست  هیئت های بسکتبال استان ها اعلام میدارد.

 

 

 

اداره کل ورزش و جوانان استان

هیئت بسکتبال استان

با سلام و احترام،بنا بر بخشنامه معاونت محترم ورزش قهرمانی و حرفه ای،برخی از کاندیداها ی احراز پست رئیس هیئت بسکتبال استان ها خود را نامزد متعهد وزارت ورزش و جوانان معرفی می نمایند.

لذا با عنایت به اعلام صریح وزارت ورزش و جوانان مبنی بر عدم حمایت از هر یک از نامزدها خواهشمند است در صورت مشاهده مراتب را به این فدراسیون اعلام نمایند.


موضوعات مرتبط: اخبارفدراسیون

تاريخ : پنجشنبه 20 آذر1393 | | نویسنده : araz |

سرمربی تیم بسکتبال باویلچر آمل گفت: امسال هدفمان کسب سکوی لیگ برتر بسکتبال با ویلچر است.

مسعود فلاح امروز قبل از دیدار نخست دور پلی‌آف لیگ برتر بسکتبال با ویلچر جانبازان و معلولان باشگاه‌های کشور که بین دو تیم بسکتبال با ویلچر آمل و ملی‌حفاری خوزستان برگزار می‌شود، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل اظهار داشت: بازیکنان‌مان در شرایط بسیار خوب و آرمانی قرار دارند.

وی افزود: شاگردانم تاکنون عملکرد بسیار خوبی در لیگ برتر داشتند و توانستیم با نمایش شایستگی‌های لازم به این دوره از مسابقات راه پیدا کنیم.

خبرگزاری فارس: هدفمان کسب سکوی برتر لیگ بسکتبال با ویلچر است

فلاح با تاکید بر اینکه امسال لیگ برتر با شرکت هشت تیم پیگیری شد، گفت: توانستیم در گروه نخست مسابقات که تیم‌های همیاری‌ زنجان، پگاه فارس و ایثار قم با ما هم‌گروه بودند، بازی‌های خوبی داشته و پس از نماینده قم به عنوان تیم دوم گروه اول با سومین تیم جدول رقابت‌های گروه دوم روبه‌رو شویم.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر دیدار تیم‌های بسکتبال با ویلچر آمل با ملی حفاری تیم‌های پیام ارتباطات با پگاه فارس و شهرداری اراک با همیاری زنجان دیدار می‌کنند، افزود: نماینده قم هم قرار بود در این مسابقات با تیم ایلام روبه‌رو شود که با توجه به انصراف ایلامی‌ها نماینده قم مستقیم به جمع چهار تیم نیمه‌نهایی صعود کرد.

فلاح با اعلام اینکه دیدار برگشت مرحله پلی‌آف پنجشنبه پنجم دی‌ماه امسال برگزار می‌شود، ادامه داد: در این دیدار ملی‌ حفاری اهواز به سالن 2 هزار نفری پیامبر اعظم (ص) آمل می‌آید و میهمان‌مان خواهد بود.

دبیر کمیته پیشکسوتان انجمن بسکتبال با ویلچر پیشکسوتان کشور یادآور شد: دور جدید اردوهای خود را از ابتدای هفته جاری برای آماده‌سازی تیم در مرحله حذفی با حضور بازیکنان بومی و غیربومی در پیش گرفتیم.

فلاح اضافه کرد: هم‌اکنون بازیکنان از شرایط روحی و روانی بسیار خوبی برخوردارند و وضعیت بسیار خوبی داریم.

این مسئول با آنالیز تیم بسکتبال با ویلچر ملی حفاری، ابراز داشت: تیم خوزستان از تیم‌های قدرتمند لیگ برتر محسوب می‌شود و ما نیز بازی‌های آنها را زیرنظر قرار داده و نقاط ضعف و قوت آنها را به بازیکنان گوشزد کردیم.

فلاح در پایان گفت: هدف‌مان امسال کسب سکوی لیگ برتر بسکتبال با ویلچر است و برای پیروزی در نخستین بازی دور پلی‌آف راهی اهواز شده‌ایم.


موضوعات مرتبط: جانبازان ومعلولین

تاريخ : پنجشنبه 20 آذر1393 | | نویسنده : araz |
علی عموری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ماهشهر، اظهار داشت: نبود سرمایه و نداشتن مهره‌های نامی عامل اصلی شکست‌های متوالی تیم صنایع است.

وی افزود: آمار بازی‌ها نشان می‌دهد که در زیر حلقه همیشه ضعیف عمل کردیم و آن هم به دلیل نداشتن بازیکن بلند قد است و تیم حریف هم به راحتی از این فرصت استفاده می‌کند و نتیجه می‌گیرد.

سرمربی تیم بسکتبال صنایع ماهشهر با اشاره به خالی بودن سالن بیان کرد: نخستین عامل خالی بودن سکو‌ها عدم نتیجه گیری خوب است وقتی یک تیم نتواند نتیجه خوبی بگیرد بدون شک هوادار‌ها خسته می‌شوند و ترجیح می‌دهند به سالن نیایند و دومین عامل هم پول خواهد بود که ترجیح می‌دهم حرفی نزنم.

بسکتبال دانشگاه آزاد

عموری با بیان اینکه تاکنون حامی مالی تیم مشخص نشده، گفت: خارج کردن تیم از بحران نیازمند تحقق وعده مسئولان است و امیدوارم هواداران دوباره با ما آشتی کنند.

سرمربی بسکتبال صنایع پتروشیمی ماهشهر افزود: اگر بتوانیم یک حامی مالی کسب کنیم شک نکنید که تیم را به وضعیت عادی باز می‌گردانیم و مانع از کم شدن سهمیه خوزستان در لیگ بر‌تر می‌شویم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : پنجشنبه 20 آذر1393 | | نویسنده : araz |

آبادان - ایرنا - ملی پوش تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان گفت:در نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر بسکتبال ، تیم ها برای قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر رقابت سختی داشتند.

 

'اصغر کاردوست'روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:اگرچه تیم پالایش نفت آبادان نخستین فصل حضور در لیگ برتر را تجربه می کند، در این نیم فصل فراتر از انتظار ظاهر شد. این تیم با نتایجی که در نیم فصل اول کسب کرد، موفق شد بین چهار تیم برتر جدول رده بندی قرار گیرد. حتی در دیدارهایی که نتیجه را واگذار کردیم از لحاظ کار تیمی عملکرد خوبی داشتیم.

وی رقابت در نیم فصل نخست را سخت توصیف کرد و افزود:در نیم فصل رقابت ها بسیار تماشایی اما سخت دنبال شد اما دیدارهای جذابی برگزار شد. سطح کیفی نیم فصل اول نسبت به فصل های گذشته بالاتر بود و باید در نیم فصل دوم منتظر بازی های بهتری از سوی تیم ها باشیم.

بازیکن تیم پالایش نفت آبادان گفت: تیم ها در نیم فصل دوم برای کسب رتبه های بالای جدول تلاش خود را بیشتر خواهند کرد.

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در پایان نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر کشور با 12 امتیاز در رده چهارم جدول رده بندی قرار گرفت.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : چهارشنبه 19 آذر1393 | | نویسنده : araz |

نیم فصل نخست رقابت‌های لیگ ملی بسکتبال کشور در حالی پایان یافت که دو شکست در کارنامه تیم پتروشیمی بندرامام به ثبت رسید و هواداران این تیم را برای تکرار عنوان قهرمانی کمی نگران کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرامام، از دقایقی پس از پایان آخرین بازی نیم فصل که بین دو تیم مدعی قهرمانی لیگ ملی بسکتبال کشور برگزار شد و با شکست مدافع عنوان قهرمانی همراه بود، همگان به دنبال یافتن پاسخی بودند برای علت دو شکست پیاپی مدافع عنوان قهرمانی در دو مسابقه‌ای که نشان‌دهنده عیار بازیکنان بود.

در مصاحبه‌هایی که پس از بازی صورت گرفت، این مسئله کاملاً مشهود و عیان بود، با توجه به مهره‌های موجود در دو تیم همگان بر این باور بودند که مدافع عنوان قهرمانی کاری آسان‌تر را پیش رو دارد و گمانه‌زنی‌ها حاکی از پیروزی این تیم بود.

تیمی که تمام شرایط برایش مهیا شده بود تا در راه قهرمانی دغدغه خاصی نداشته باشد با این دو شکست پیاپی در مسابقات پایانی نیم فصل لیگ ملی بسکتبال تمامی علاقه‌مندان به این تیم را برای ادامه مسابقات به تفکر واداشت.

حال این سؤال به ذهن تمام دوستداران این رشته ورزشی و حامیان بسکتبال پتروشیمی بندرامام خطور می‌کند که آیا این دو شکست به معنای پایان رنسانس تیم پتروشیمی بندر امام در بسکتبال کشور است و این تیم قادر به تکرار عنوان قهرمانی خود نخواهد بود؟

با این حال و در جست‌وجوی عوامل این افت ناگهانی می‌توان به دو عامل مهم پی برد که می‌تواند تأثیر به‌سزایی در عملکرد مجموعه بازیکنان این تیم داشته باشد، نخستین و مهم‌ترین عامل حضور جمعی از بازیکنان بزرگ و ملی که سرمایه‌های بسکتبال کشور به شمار می‌روند، در این تیم موجب شده که ایجاد هماهنگی بین این بازیکنان و دستورات و برنامه‌های کادر فنی نیاز به مدت زمان بیشتری داشته باشد.

در این همین راستا پیش از آغاز فصل جدید مسئولان باشگاه پتروشیمی بندرامام، تصمیم به حضور در مسابقات دوستانه برون مرزی در کشور کویت گرفتند تا بتوانند روند رسیدن به این هماهنگی را سرعت بیشتری ببخشند.

چرا که پس از کسب دو عنوان قهرمانی در لیگ برتر سال‌های گذشته تمام تیم‌های حاضر در لیگ ملی با تمام آمادگی در مقابل مدافع عنوان قهرمانی حاضر می‌شوند و شکست با اختلاف کم مقابل مدافع عنوان قهرمانی را برای خود یک موفقیت به حساب می‌آورند و شادی بازیکنان تیم‌های حریف پس از پیروزی مقابل پتروشیمی بندر امام در مقابل دوربین‌های تلویزیونی خود گویای این مدعاست.

عامل مهم دیگر کسب عنوان قهرمانی در دو سال متوالی و بردهای پیاپی از ابتدای این فصل موجب بالا رفتن توقعات از این تیم و به دنبال آن ترس از شکست در بین بازیکنان باعث شد در دو بازی اخیر و در دقایق پایانی که نتیجه بازی اختلاف چندانی نداشت، بازیکنان این تیم با تمرکز کمتری مسابقه را دنبال و نتیجه را به حریفان خود واگذار کنند.

در حالی که در فصل گذشته شاهد بودیم، بازیکنان شایسته پتروشیمی بندر امام در دقایق حساس و پایانی بازی با راهنمایی مربی با دانش و کاربلد خود و بدون ترس از شکست با در دست گرفتن نبض بازی اجازه خودنمایی به بازیکنان تیم حریف را نمی‌دادند.

با این وجود و با شناختی که از کادر فنی و سابقه بازیکنان تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام وجود دارد، کماکان یک نیم فصل دیگر برای جبران این شکست‌ها و اثبات لیاقت و شایستگی بازیکنان ایرانی در تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام فرصت باقی است.

مدافع عنوان قهرمانی هنوز این فرصت را دارد که این بار در لیگ ملی برای بار سوم از عنوان خود دفاع کند و با حمایت سایر مسئولان و دست‌اندرکاران ورزشی و غیر ورزشی استان شادی را به هموطنان خوزستانی و تمام دوستداران این تیم هدیه کرده و افتخاری دیگر به افتخارات این استان اضافه کند.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : چهارشنبه 19 آذر1393 | | نویسنده : araz |
سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان گفت: هر سال به خاطر تغییرات زیاد ترکیب تیم ما، یک نیم فصل طول می‌‌کشد تا به هماهنگی برسیم.

اسدالله کبیر در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران در مورد  نوسانات تیم گرگان در نیم فصل اول توضیح داد: مشکل هر سال ما این است که تغییرات زیادی در ترکیب خود داریم و تا هماهنگی تیم را به دست آوریم یک نیم فصل را از دست می‌دهیم. از سال‌های بعد باید فکری برای این موضوع کنیم و حداقل در صورت تغییرات زیاد از 2 ماه قبل تمرینات را شروع کنیم.

سرمربی گرگان در مورد بازی با هفت الماس گفت: هفت الماس بسیار جنگنده است و در شروع بازی با 13 امتیاز پیش افتادند اما در پایان نیمه با ورود ساسون آبرامیان و کاوه نورافزا ریتم تیمی از نظر دفاع و حمله بهتر شد و نیمه را با اختلاف 2 امتیاز تمام کردیم. در کوارتر سوم هم با فشار دفاعی و حمایت تماشاگران تا 12 امتیاز اختلاف هم پیش رفتیم اما بازیکنان تیم در اواخر بازی که هفت الماس هم حملات خود را گسترده تر کرد، شروع به دریبل زدن و کارهای ریسکی کردند و تیم حریف هم استفاده کرد. در این زمان هم 3 وقت استراحت داشتم که از 2 وقت آن استفاده کردیم و در صحبت با بازیکنان آنها را هماهنگ کردیم.

وی ادامه داد: تیم هفت الماس با توجه به بردن تیم هایی مثل دانشگاه آزاد انتظار باخت نداشت. آنها بسیار خوب دفاع کرده و جنگنده بودند. از طرفی با توجه به اینکه ترکیب تیمشان از زمان البدر کنار هم هستند مشکلات هماهنگی تیم ما را ندارند.

***اصفهانی ها زیاد با داور صحبت می کنند

کبیر با اشاره به بر هم خوردن تمرکز تیمی در باخت های مقابل پمینا و ثامن گفت: یکی از مشکلات ما در اصفهان که به ناظران بازی هم تذکر دادم، صحبت های زیادی است که باعث بر هم خوردن تمرکز داور هم می شود. اگر از هر سوت داور ایراد گرفته و صحبت کنیم مطمئنا تمرکز داور به هم خورده و در داوری او هم اشتباه پیش می‌آید به همین دلیل در اصفهان بیشتر مظلوم واقع می‌شویم.

***شاید در ادامه فصل هم بلیت فروشی نشود

در دیدار تیم‌های گرگان و هفت الماس برای ورود تماشاگران به سالن بلیت فروشی نشد، کبیر در این مورد توضیح داد: شهرداری مسئولیت این بازی را بر عهده داشت و به این نتیجه رسید که بلیت فروشی انجام نشود هنوز در مورد ادامه فصل تصمیم گیری نشده است. درآمد بلیت فروشی معمولا صرف پرسنل سالن و نیروهای انتظامی می‌شد اما به هر حال این درآمد به قدری هم نیست که ارزش خاصی داشته باشد.

کبیر در مورد نیم فصل دوم گفت: در نیم فصل دوم 4 بازی خانگی با تیم‌های نفت آبادان، مهرام،‌ثامن مشهد و پمینا داریم که باید حداقل 3 بازی را ببریم. بازیکنان ما بزرگ هستند و قطعا با هماهنگی و آمادگی مطلوبتر شرایط نیم فصل دوم آنها بهتر می‌شود.

***تفاوت تیم‌ها در ایران زیاد نیست

وی ادامه داد: تفاوت بسکتبال تیم‌ها در ایران زیاد نیست برای مثال دانشگاه آزاد 2 تیم صدرنشین را می‌برد، مهرام، پتروشیمی را شکست می‌دهد و هفت الماس مقابل دانشگاه آزاد برنده می‌شود. شرایط روز تیم‌ها هم اهمیت زیادی دارد، اما در هر حال تیم ما مقابل مهرام هم شانس برد خواهد داشت.

کبیر در مورد حواشی هفته قبل توضیح داد: متاسفانه برخی خبرنگاران صادقانه کار نمی‌کنند و حرف‌های مصاحبه شونده را تحریف می‌کنند، به همین خاطر هم شب قبل از بازی تمام بازیکنان از سوی شورای شهر برای مراسم شام دعوت شدند و اعضا شورا نیز مصاحبه‌های مطرح شده از قول خود را تکذیب کردند، ضمن اینکه به تیم دلگرمی دادند که تغییری در کادر و شرایط تیمی ایجاد نمی‌شود، بیانی عضو شورای شهر هم به صورت کتبی به خاطر مصاحبه‌ای که از قول او منتشر شد به خبرگزاری مربوطه اعتراض کرد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : چهارشنبه 19 آذر1393 | | نویسنده : araz |
سرمربی تیم بسکتبال مهرام با اشاره به عملکرد خوب تیمش در دیدار برابر پتروشیمی، نیم فصل دوم لیگ را دشوار توصیف کرد.

 

مصطفی هاشمی در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت تیمش در نیم فصل نخست رقابت ها اظهار کرد: در نیم فصل شرایط رو به رشدی داشتیم و سعی ما این بود که در تمام مسابقات با برد از زمین خارج شویم. در آخرین مسابقه نیز برابر پتروشیمی به میدان رفتیم که تیم قدرتمندی بود و در نهایت بازیکنانم با تمام تلاشی که داشتند توانستند برنده میدان شوند.

 

سرمربی تیم بسکتبال مهرام ادامه داد: پیش بینی می کردیم که بازی با پتروشیمی دشوار و نزدیک باشد. حریف، مدافع عنوان قهرمانی است و شخصیت قهرمانی دارد. بازیکنان بزرگ، فشار تماشاچی و تلاش برای کسب برد رقابت با این تیم را دشوار می کند. مطمئنا این مسابقه انرژی زیادی می خواهد که بازیکنانم واقعا تلاش کردند و توانستند برنده شوند.

 

او افزود: در بازی پایاپای شرایط به گونه‌ای است که چیزی مشخص نیست و یک اتفاق می تواند نتیجه را رقم بزند. زمانی که فاصله امتیازی وجود داشته باشد تکلیف مشخص است اما در این بازی ها که نزدیک پیش می رود کوچکترین اشتباه می تواند نتیجه را تغییر دهد. این مسابقه نیز چنین شرایطی داشت. به هر حال بازیکنان ما انسان هستند و هر انسانی هم می تواند اشتباه کند. ورزش بسکتبال همین است و برد و باخت دارد.

 

هاشمی همچنین گفت: نباید به این بردها مغرور شد و باید سعی کرد که بهتر کار کنیم. باید پس از هر مسابقه سعی کنیم اشتباه هایمان را به حداقل برسانیم و رشد کنیم. ما بعد از بازی با دانشگاه آزاد سعی کردیم اشتباه هایمان را به حداقل برسانیم و اجازه ندهیم آن شرایط برایمان تکرار شود. خدا را شکر که بازیکنانم با تمام توان جنگیدند و برنده شدند.

 

او با اشاره به عملکرد تیمش بیان کرد: پتروشیمی در این مسابقه به دنبال برد بود و ما سعی کردیم ثبات لازم در زمین را داشته باشیم.

 

هاشمی در پاسخ به این سوال که دیدار بعدی تیمش را چطور می بیند؟ گفت: همه تیم ها نسبت به ابتدای فصل رشد کرده و شرایط بهتری دارند. ثامن مشهد هم نسبت به ابتدای فصل خیلی فرق کرده است، بازیکن گرفته و حالا هماهنگ شده است. مطمئنا بازی سختی در مشهد خواهیم داشت و باید در این مدت با تمام توان تلاش و تمرین کنیم. همه تیم ها در نیم فصل بهتر می شوند و ما باید آمادگی هر شرایطی را داشته باشیم.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : چهارشنبه 19 آذر1393 | | نویسنده : araz |

تهران- ایرنا- نهاد حاکم بربسکتبال جهان ایده میزبانی بخشی از بازیهای المپیک 2020 توکیو در اوزاکا را رد کرد.

  به گزارش خبرگزاری کیودو، ماه گذشته ، کمیسیون هماهنگی کمیته بین المللی المپیک در دیدار از توکیو پیشنهاد کرد رقابتهای مقدماتی بسکتبال همانند تورنمنت فوتبال، در اوزاکا و سایر شهرهای ژاپن برگزار شود.


پاتریک بومان دبیرکل فدراسیون بین المللی بسکتبال (فیبا) این پیشنهاد را رد کرد و گفت المپیک باید در توکیو و نه هیچ شهر دیگری برگزار شود.

وی گفت: بسکتبال به دو ورزشگاه در توکیو نیاز دارد که یکی برای مردان و دیگیر برای زنان است تا از برگزاری مسابقات در صبح اجتناب شود.

کمیته بین المللی المپیک با تصویب دستورکار المپیک 2020 به میزبانان آینده این بازیها اجازه داد برخی مسابقات را خارج از شهر یا حتی کشور میزبان برگزار کنند.تاريخ : چهارشنبه 19 آذر1393 | | نویسنده : araz |
براساس گزارش سایت های فیلیپینی، یکی از تیم های بسکتبال این کشور به دنبال جذب حامد حدادی سنتر تیم ملی بسکتبال ایران است.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از سایت "رپلر"، تیم کیا سورنتو فیلپین به دنبال جذب حامد حدادی سنتر ایرانی شاغل در لیگ چین برای کاپ کمیسیونرهای PBA است که از ماه فوریه سال 2015 آغاز می شود.

نمایندگان این تیم مذاکرات خود را با مدیر برنامه های حدادی نیز آغاز کرده اند.

تیم کیا سورنتو در لیگ داخلی فیلیپین روی نوار 10 باخت پیاپی قرار دارد و مسئولان تیم تاکید کرده اند که با توجه به قیمت بالای حدادی هنوز هیچ چیز در این مورد قطعی نیست.

گفتنی است منی پاکیائو بوکسور معروف فیلیپینی که به ورزش بسکتبال نیز علاقمند است به عنوان مربی در تیم تازه وارد سورنتو فعالیت می کند.


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : چهارشنبه 19 آذر1393 | | نویسنده : araz |
معاون وزیر ورزش در امور بانوان گفت: برای آوردن سرمربی خارجی برای تیم های بانوان قولی به هیچ یک از فدراسیون ها نداده‌ام.

 

رباب شهریان در گفت‌و‌گو باخبرنگار ورزشی ایسنا درباره تیم ملی بسکتبال بانوان اظهار کرد: ضرورت حضور مربیان خارجی در تیم های ملی بانوان را باید خود فدراسیون و رییس فدراسیون تشخیص بدهند و من هیچ دخالتی دراین باره انجام نمی دهم.

معاون وزیر درامور بانوان درباره آوردن مربی خارجی برای تیم ملی بسکتبال بانوان تصریح کرد: درباره آوردن مربی خارجی من نه تنها به فدراسیون بسکتبال بلکه به هیچ فدراسیونی دیگری قولی نداده‌ام چرا که این موضوع جزو وظایف خود فدراسیون هاست.

 

شهریان با تاکید براینکه تلاش می‌کند برای تیم ملی بسکتبال بازی تدارکاتی برگزار کند، گفت: امیدوارم با کمک فدراسیون بسکتبال بازی دوستانه ای را تا آخر سال برای بانوان برگزار کنیم. تمام تلاشم را هم در این باره انجام می‌دهم تا بتوانیم با تیم های خوب بسکتبال بانوان یک بازی بین‌المللی قوی برگزار کنیم.

 

او درادامه افزود: دربازی‌های آسیایی با مسئول کمیته ورزشی زنان آسیا صحبت‌هایی داشتم تا بتوانیم با قزاقستان و یا کشور دیگر یک تورنمنت داشته باشیم تا بانوان بسکتبالیست قبل از رقابت‌های رسمی به خوبی محک بخورند.

 image35972.jpg

او هم‌چنین درباره بلاتکلیفی تیم ملی فوتبال بانوان تصریح کرد: روسای فدراسیون‌ها باید مسائل مربوط به رشته های خودشان را حل کنند اما امیدوارم شرایط تیم ملی فوتبال بانوان بهتر شود و سرمربی این تیم با صلاحدید مسئولان فدراسیون انتخاب شود و من درباره مربی خارجی یا ایرانی نمی‌توانم کاری برای تیم ملی انجام دهم.


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : چهارشنبه 19 آذر1393 | | نویسنده : araz |

تهران - ایرنا - مسابقات بسکتبال لیگ حرفه ای آمریکا موسوم به ان.بی.ای بامداد امروز(چهارشنبه) با 8 دیدار پیگیری شد ودریکی از آنها تیم ساکرامنتو کینگز با 3 امتیاز اختلاف مغلوب لس آنجلس لیکرز شد.

 

به گزارش ایرنا از سایت ان.بی.ای، نتایج دیدارهای امروز به شرح زیر است:

تورنتو رپترز 101 - کلیولند کاوالیرز 105

پورتلندتریل بلیزرز 98 - دیترویت پیستونز 86

دالاس ماوریکس 105 - مفیس گریزلیرز 114

نیویورک کنیکس 93 - نیواورلئانز پلیکانز 104

میلواکی باکس 101- اوکلاهما سیتی تاندر 114

میامی هیت 103 - فینیکس سانز 97

سن آنتونیو اسپرز 96 - یوتا جاز 100

ساکرامنتو کینگز 95 - لس آنجلس لیکرز 98

لیگ بسکتبال ان.بی.ای امشب (چهارشنبه) نیز با برگزاری 10 دیدار پیگیری می شود.


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : چهارشنبه 19 آذر1393 | | نویسنده : araz |

سرمربی تیم بسکتبال مهرام گفت: بازیکنان در دیدار با پتروشیمی تا آخرین لحظه جنگیدند و از عملکردشان راضی هستم.

مصطفی هاشمی در گفت‌گو با خبرگزاری فارس، در مورد پیروزی 75-72 مهرام مقابل پتروشیمی اظهار داشت : بازی سخت بود و قبل از مسابقه هم پیش بینی آن را کرده بودیم. پتروشیمی تیم بزرگی است که بازیکنان قابلی هم دارد.

وی ادامه داد: حضور تماشاگران هم یکی از پوئن های مثبت برای پتروشیمی بود و قطعاً تشویق آنها تیم حریف را تحت تأثیر قرار می دهد. بازی کردن در آن فضا بسیار سخت است. در مجموع این باخت چیزی از شایستگی های پتروشیمی کم نمی کند.

سرمربی تیم بسکتبال مهرام عنوان کرد: برنده و بازنده تا ثانیه های پایانی مشخص نبود و ممکن بود ما بازنده باشیم. بسکتبال ریاضی و هندسه نیست که دو ضرب در دو بشود چهار، بلکه اجرا کننده آن آدمها هستند و همیشه غیر قابل پیش بینی است. قضاوت در مورد تیم بازنده و برنده خوب نیست و باید تمام جوانب را بسنجیم.

وی در مورد اینکه از بازیکنانش راضی بود یا خیر گفت: مهم تلاش آنها بود که تا آخرین لحظه جنگیدند. این برد کمک زیادی به ما کرد تا از فشار باخت به دانشگاه آزاد تا حدودی خارج شویم.

خبرگزاری فارس: عملکرد بازیکنانم راضی کننده بود/ برد مقابل پتروشیمی کمک زیادی به ما کرد

وی در پایان در مورد نیم فصل اول گفت: همکاران من در تیم های دیگر همه تلاش کردند که شرایط خوبی را داشته باشند و با تمام کمبودها زحمت زیادی می‌کشند و بار بسکتبال را به دوش دارند و مردم و جامعه بسکتبال در این زمینه بهترین قاضی هستند.

هاشمی ادامه داد: تیم‌ها به دلیل اینکه دیر تشکیل شده بودند، فرصت برای هماهنگی کمتر بود و رفته رفته امیدوارم بهتر شود.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : چهارشنبه 19 آذر1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-تهران / واحد مرکزی خبر / ورزشی 1393/08/24
هفته پنجم دور گروهی نخست بسکتبال قهرمانی باشگاه های اروپا - یورولیگ دیشب پایان یافت.
به گزارش پایگاه اختصاصی مسابقات ، نتایج این هفته به شرح زیر است :
** گروه یک :
یونیکس قازان روسیه 73 - 79 نیژنی نووگراد روسیه
آنادولو افس پیلسن ترکیه 75 - 73 رئال مادرید
دینامو ساساری ایتالیا 92 - 80 ژالگیریس لیتوانی
- در گروه یک رئال مادرید و آنادولو با 9 امتیاز اول و دوم هستند.
** گروه دو :
اونیکاخا مالاگا اسپانیا 66 - 70 مکابی رژیم صهیونیستی
سده ویتا کرواسی 67 - 80 آلبا برلین آلمان
لیموژ فرانسه 76 - 86 زسکامسکو روسیه
- در گروه دو زسکامسکو با 10 امتیاز در صدر قرار دارد و اونیکاخا با 8 امتیاز دوم است.
** گروه سه :
بایرن مونیخ آلمان 86 - 93 فنرباغچه اولکر ترکیه
امپوریو آرمانی میلان ایتالیا 90 - 71 توروف لهستان
بارسلونا 78 - 68 پاناتینایکو یونان
- تیم های بارسلونا با 10 و پاناتینایکو یونان با 8 امتیاز در رده های اول و دوم جای دارند.
** گروه 4 :
نپتوناس لیتوانی 94 - 87 والنسیا اسپانیا
لابورال کوتشا اسپانیا 66 - 86 ستاره سرخ بلگراد صربستان
المپیاکو یونان 93 - 66 گالاتاسرای ترکیه
- المپیاکو با 10 امتیاز در صدر تثبیت شد و ستاره سرخ بلگراد با 8 امتیاز در رده دوم قرار گرفت.


موضوعات مرتبط: اروپا

تاريخ : شنبه 24 آبان1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان گفت: سطح توقعات از تیم پالایش نفت بالا رفته و این هم خبر خوبی است و هم خطرناک و یادمان باشد این لیگ بهترین لیگ بسکتبال آسیا است.

خبرگزاری فارس: سطح توقعات از تیم ما بالا رفته/ یادمان باشد این لیگ در سطح آسیا است

هماد سامری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در آبادان، ضمن ابراز خرسندی از پیروزی تیمش در مقابل تیم پمینای اصفهان در خانه حریف اظهار کرد: بازی سختی را پشت سر گذاشتیم چرا که از تیم‌های اصفهانی امتیاز گرفتن در خانه کار بسیار سختی است.

وی ادامه داد: تیم پمینا ترکیبی از دو تیم فولاد ماهان و ذوب آهن بود که هر دو تیم صاحب نام و دارای بازیکنان نامداری هستند.

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در خصوص باخت هفته گذشته و پیروزی که در این هفته توسط این تیم کسب شد، تصریح کرد: طبیعی است که هر تیم تازه واردی نیاز به زمان دارد که به آن هارمونی لازم برسد و باخت هفته اول ما یکی از اتفاقات نادر بسکتبال بود که مسائل زیادی همچون مسمومیت بازیکنان در شب مسابقه، خروج سه بازیکن اصلی ما به دلیل پنج خطا شدن دخیل بود.

سامری اضافه کرد: همه چیز در آن بازی دست در دست هم داد تا آن شکست با بدشانسی تمام رقم بخورد.

وی همچنین با بیان اینکه این بازی سطح توقعات را از تیم ما بالا برد و در حال حاضر همه از ما برد می‌خواهند که این منطقی نیست، عنوان کرد: دو تیم دیگر تازه وارد لیگ دو بازی خود را با اختلاف بالا از حریفان خود شکست خورده‌اند در حالی که تیم ما انتظارات را بالا برده است.

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان تاکید کرد: باید به خاطر داشته باشیم که ما در سطح اول بسکتبال آسیا حضور داریم و آمده‌ایم که در لیگ امسال باقی بمانیم و طی برنامه‌ریزی انجام شده حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه اینکه توقعات از ما بالا رفته هم خوب است و هم خطرناک عنوان کرد: خوب از این‌رو که مردم توانایی تیم ما را باور کرده‌اند، و خطرناک از این بابت که باید قبول کرد که ما تیم تازه وارد این لیگ هستیم و بزرگانی در این آوردگاه هستند که حقیقتاً نه توانایی تیمی ما در آن حد است و نه تجربه آن‌ها را در سطح کشور و آسیا در اختیار داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال کشور، موفق شد تیم پمینای اصفهان را در خانه حریف با حساب 73 بر 68 شکست دهد، این تیم در هفته آینده این رقابت‌ها روز دوشنبه هفته جاری از ساعت 16 در آبادان رو در روی فولاد هفت الماس قزوین قرار خواهد گرفت.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه 24 آبان1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش "ورزش سه" و به نقل از سایت فدراسیون جهانی بسکتبال، فصل جاری زمان استخدام یا به اصطلاح شکار مربی در قاره آسیاست. بیست‌وهشتمین دوره مسابقات قهرمانی مردان آسیا در پیش است و تیم‌های قاره کهن برای کسب بالاترین عنوان و راهیابی به المپیک 2016 ریو با هم رقابت خواهند کرد. جذب یک سرمربی خوب در فرصت باقی‌مانده می‌تواند احتمال حضور تیم‌های مدعی آسیا را در المپیک بالا ببرد.در این بین عامل مهمی وجود دارد که در استخدام سرمربی مورد توجه یک فدراسیون قرار می‌گیرد. بودجه، تأثیر زیادی روی انتخاب سرمربی دارد. سرمربی، مهم‌ترین و گران‌ترین عضو تیم ملی یک کشور است، بنابرین پولی که یک فدراسیون برای مذاکره روی میز می‌گذارد، نسبت مستقیم با کیفیت سرمربی استخدامی دارد. البته در این مورد خاص نباید زیاد صرفه‌جویی کرد چون به نوعی بهترین سرمایه گذاری برای بسکتبال یک کشور به حساب می‎‎‌آید.

در حال حاضر فقط تکلیف 2 کشور برای ادامه همکاری با سرمربیان تیم‌های ملی خود مشخص شده است. قطری‌ها با «واسیلیوس فراگکیاس» یونانی و مصر با «اسکات فلمینگ» آمریکایی در رقابت‌های پیش رو حاضر می‌شوند.

تکلیف تیم‌های ملی اردن و ایران هم تا حد زیادی مشخص است. رایکو ترومن، سرمربی صربی که با ایران به عنوان قهرمانی بیست وچهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2007 ژاپن رسید، هدایت تیم اردن را به عهده دارد. اگر او منابعی را که در ایران در اختیار داشت در اردن هم داشته باشد، شاید بتواند با این تیم هم کارهایی انجام دهد.

ممی بچیروویچ، عامل پیشرفت فعلی ایران و تبدیل شدن این تیم به ابرقدرت بسکتبال آسیاست. انتظار می‌رود قرارداد او با ایران تمدید شود. هنوز چیزی از توافق برای ادامه همکاری 2 طرف شنیده نشده اما هیچ‌کدام هم چیزی از قطع همکاری نگفته‌اند. تیم ملی ایران با هدایت بچیروویچ فقط یک بازی آسیایی خود را به باخته است. بنابرین اگر او از سرمربیگری تیم ملی کنار گذاشته شود، دلیلی غیر بسکتبالی خواهد داشت.


موضوعات مرتبط: تیمهای ملی

تاريخ : شنبه 24 آبان1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-پدر همسر ملی پوش بسکتبال ایران برای حضور در انتخابات فدراسیون بسکتبال فرم ثبت نام دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ارسلان جمشیدی، پدر همسر ارسلان کاظمی ملی پوش بسکتبال ایران صبح امروز برای ثبت نام در انتخابات فدراسیون بسکتبال در فدراسیون حاضر شد و فرم ثبت نام دریافت کرد و به دلیل ناقص بودن مدارک قرار است وی در روزهای آینده ثبت نام خود را انجام دهد.

ارسلان کاظمی بازیکنی است که پس از مسابقات جام جهانی بین و فدراسیون بسکتبال مشکلاتی به وجود آمد و مربی تیم ملی هم با اعلام اینکه کاظمی تنها به فکر انتخاب تیم آینده اش است نام وی را برای حضور در بازی‌های آسیایی خط زد.

به گزارش فارس ثبت نام از نامزدهای انتخابات ریاست فدراسیون بسکتبال از سه شنبه 20 آبان آغاز شده است.


موضوعات مرتبط: اخبارفدراسیون

تاريخ : شنبه 24 آبان1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-سرمربی تیم صنایع پتروشیمی ماهشهر گفت: از تماشاگران فهیم ماهشهری و خوزستانی می‌خواهیم که فقط تیم‌های خود را تشویق کنند و به حاشیه‌ها نپردازند.

علی عموری‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ماهشهر در ارتباط با شهرآورد بسکتبال خوزستان اظهار کرد: تیم پتروشیمی بندر امام قهرمانی کشور را یدک می‌کشد و تیمی است که برای مسابقات آسیایی بسته شده و بازیکنان بسیار خوبی دارد.

وی افزود: این تیم از بازیکنان ملی و غیرملی بسیار خوبی بهره می‌برد، کادر فنی و مربی بسیار خوبی دارد و تدارکات مناسبی دیده است.

سرمربی تیم صنایع پتروشیمی ماهشهر خاطر نشان کرد: تیم ما هم تیمی است که لحظه آخر تشکیل شده و با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند بنابراین کار بسیار سختی مقابل پتروشیمی بندر امام خواهیم داشت.

عموری‌نژاد گفت: این مسابقه تنها نامش دربی است و حساسیت خاصی برای ما ندارد و تلاش می‌کنیم به چیزی غیر از مسائل فنی و کوشش برای کسب نتیجه شایسته فکر نکنیم.

وی متذکر شد: از تماشاگران فهیم ماهشهری و خوزستانی نیز می‌خواهم که فقط تیم‌های خود را تشویق کنند و به حاشیه‌ها نپردازند تا از هرگونه بحث و جنجالی جلوگیری شود.

سرمربی تیم صنایع پتروشیمی ماهشهر در پایان تأکید کرد: هر دو تیم همشهری هستند و ما با آنها هیچ مشکلی نداریم و آنها نیز با ما هیچ مشکلی ندارند.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم‌های پتروشیمی بندر امام و صنایع پتروشیمی ماهشهر در هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال کشور «لیگ ملی» روز دوشنبه از ساعت 16 به مصاف یکدیگر خواهند رفت.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه 24 آبان1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، در ادامه رقابت‌های لیگ بسکتبال چین تیم‌های کینگ‌دائو و تنگ شی با در اختیار داشتن بازیکنان ایرانی به مصاف حریفان خود رفتند.در این مسابقات کینگ دائو که حامد حدادی را در ترکیب خود داشت به مصاف ژی جیانگ رفت که در پایان 146 بر 120 به برتری دست یافت.

در این مسابقه حامد حدادی 32 دقیقه به میدان رفت و موفق شد در این مدت 20 امتیاز، 14 امتیاز، 6 ریباند را به نام خود ثبت کند.

در دیگر بازی جیانگ سو تنگ‌شی که از وجود مهدی کامرانی بهره می‌برد در دیدار با شانک سی 114 بر 107 نتیجه را واگذار کرد.

کامرانی در این مسابقه 42 دقیقه و 8 ثانیه به میدان رفت و در این مدت با کسب 33 امتیاز، 8 ریباند، 2 پاس و یک توپ ربایی بهترین بازیکن تیمش بود.

چونگ پینگ دراگونز هم بدون ارسلان کاظمی 125 بر 108 نتیجه را به جیانگ سو واگذار کرد. کاظمی برای دریافت ویزای کار به آمریکا رفته است.


موضوعات مرتبط: آسیا

تاريخ : شنبه 24 آبان1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-ایرنا - سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام بعد از پیروزی مقابل ثامن مشهد گفت: هدف ما آغاز لیگ با قدرت و پیروزی بود که به آن دست یافتیم.

'مهران حاتمی' روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با شرایط خوبی در مشهد به مصاف تیم ثامن رفتیم و پیروزی مهمی در این دیدار کسب کردیم.

وی اظهار داشت: تیم ثامن برای پیروزی در خانه خود تلاش زیادی کرد اما انگیزه بازیکنان ما بیشتر از آنان بود.

سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام با رضایت از عملکرد بازیکنان جدید این تیم در دیدار مقابل ثامن مشهد افزود: این نخستین بازی ما در لیگ برتر بود اما خوشبختانه بازیکنان جدید هماهنگی خوبی با دیگر اعضای تیم داشتند.

وی با اشاره به بهتر شدن شرایط تیم در بازی های آینده گفت: قطعا در بازی های آینده برای تکیه زدن به صدر جدول نتایج بهتری کسب خواهیم کرد.

حاتمی اضافه کرد: البته رقابت در این فصل برای کسب عنوان قهرمانی بسیار سخت است اما تیم ما آمادگی لازم را برای تحقق این هدف دارد.

وی جذب بازیکنان خوب برای قهرمانی در لیگ برتر و باشگاه های آسیا را یادآور شد و گفت: در هر بازی با بهبود شرایط تیم به اهداف خود نزدیک تر می شویم.

تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام شب گذشته(پنجشنبه) در هفته دوم لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران میزبانش ثامن مشهد را شکست داد.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : شنبه 24 آبان1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-سرمربی تیم بسکتبال بانوان استیل البرز گفت: برای مسابقات دور برگشت از نظر روانی روی بازیکنانش کار کرده و همین امر باعث پیروزی در مقابل شهرداری بندرعباس شد.

خبرگزاری فارس: عسگرنیا: اسپانسر به خاطر نتایج ضعیف از ما حمایت نمی‌کند/در بازی مقابل بندرعباس در دفاع خوب عمل کردیم

ندا عسگرنیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره پیروزی تیمش مقابل شهرداری بندرعباس در دور برگشت لیگ برتر بسکتبال بانوان، گفت: ما تنها تیمی بودیم که مقابل بندرعباس با اختلاف 7 امتیاز باختیم. البته مقابل این تیم در دور بعد تا کوارتر 4 جلو بودیم اما در آخر بازیکنان کم آوردند و البته فکر می‌کنم به این راضی شدند که چه بازی خوبی مقابل بندرعباس ارائه کردند.

وی ادامه داد: در دور برگشت قول دادیم تا دقیقه آخر ادامه دهیم و بدانیم که تا ثانیه آخر بازی تمام نشده است. اگر بخواهیم به پلی‌آف صعود کنیم مجبوریم در دور برگشت نتایج مسابقات رفت را جبران کنیم. به همین دلیل از نظر روانی روی بازیکنان‌مان کار کرده و تمرینات را فشرده کردیم. در دیدار برگشت هم اگرچه اختلاف‌مان از 14 امتیاز به 2 امتیاز رسید اما اصلا نگذاشتیم آنها از ما جلو بزنند.

عسگرنیا با بیان اینکه در دور رفت مسابقات تیمش نتایج خوبی نگرفته، اظهار داشت: در دور رفت ضعیف عمل کردیم. شاید در این چند سال من دو باخت متوالی داشتم اما امسال متأسفانه 4 شکست پشت سر هم داشتیم البته برای دور برگشت عزم‌مان را جزم کردیم که نتایج خوبی بگیریم. ما با پیروزی مقابل بندرعباس یک پله صعود کردیم. شاید بتوانیم خودمان را جزء سه تیم برتر در گروه‌مان و با اما اگرهایی جزء دو تیم قرار دهیم.

سرمربی تیم بسکتبال بانوان استیل البرز درباره بازیکن صربستانی شهرداری بندرعباس عنوان کرد: این بازیکن بسیار باهوش و عاقل است و می‌داند که کجا باید باشد اما من از بازیکنانم ممنونم که خوب عمل کردند.

عسگرنیا درباره اسپانسری استیل البرز در لیگ امسال خاطرنشان کرد: این باشگاه اسپانسر ما شد اما در ادامه گفت به خاطر نتایج ضعیف‌تان دیگر از شما حمایت نمی‌کنیم. من به آنها گفتم ما به خاطرشما تیم می‌دهیم اما آنها به ما گفتند به خاطر نتایج ضعیف دیگر از شما حمایت نمی‌کنیم به همین دلیل برای مسابقاتی که در گرگان و بندرعباس برگزار شد با هزینه خودمان آمدیم. نمی‌دانیم حالا با پیروزی‌هایی که داشتیم این اسپانسر از ما حمایت کند یا خیر.


موضوعات مرتبط: بانوان

تاريخ : جمعه 23 آبان1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-تیم‌های فیلادلفیا و ساکرامنتو به ترتیب با ۵۳ و یک امتیاز اختلاف از حریفان خود شکست خوردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم بسکتبال فیلادلفیا سِوِنی سیکسرز صبح امروز (جمعه) در سالن اَمریکن ایرلاینز شهر دالاس متحمل شکست سنگینی مقابل دالاس موریکس شد تا همچنان تنها تیم بدون پیروزی لیگ بسکتبال آمریکا باشد.
مارک گسول

دالاس در کوارتر نخست بازی 38 بر 10 پیش افتاد تا اینکه در نهایت با اختلاف 53 امتیاز و با نتیجه 123 بر 70 به پبروزی رسید. دالاس در سال 2010 نیز با اختلاف 50 امتیاز نیویورک را شکست داده بود. فیلادلفیا نیز که با 8 شکست متوالی، تنها تیم بدون پیروزی لیگ است، آخرین بار در فصل 73-1972 رکورد 15 شکست متوالی در ابتدای فصل را به نام خود ثبت کرده است.

در سالن فدکس فوروم شهر ممفیس نیز تیم میزبان با یک امتیاز اختلاف، میهمان خود ساکرامنتو کینگز را از پیش رو برداشت. در ثانیه‌های پایانی بازی، ساکرامنتو 110 بر 109 از میزبان خود پیش بود. در فاصله 3 دهم ثانیه مانده به پایان بازی، 2 پرتاب آزاد به سود ساکرامنتو اعلام شد که تماشاگران ممفیس را کاملا ناامید کرد. هر 2 پرتاب بن مک لمور هدر رفت تا ریباند مارک گسول، توپ را به دست کورتنی لی رساند. آخرین پرتاب بازی، 2 امتیاز برای ممفیس داشت و این تیم را 111 بر 110 برنده کرد.

نتایج دیدارهای صبح امروز به شرح زیر است:

بروکلین 99 – گلدن استیت 107
فیلادلفیا 70 – دالاس 123
ساکرامنتو 110 – ممفیس 111
شیکاگو 100 – تورونتو 93


موضوعات مرتبط: NBA

تاريخ : جمعه 23 آبان1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان با تاکید بر اینکه از هیچکدام از بازیکنانم راضی نیستم، گفت: امسال ترکیب تیم ما دیر بسته شد و حتی تا شروع مسابقات فرصت 10 جلسه تمرین را هم نداشتیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، اسدالله کبیر در خصوص باخت تیمش در برابر تیم بسکتبال دانشگاه آزاد اظهار کرد: به هیچ عنوان از تیمم راضی نبودم.

خبرگزاری فارس: از تیم راضی نیستم / فرصت 10 جلسه تمرین هم نداشتیم

وی ادامه داد: بازی هفته قبل به وقت اضافه کشیده شد و بازی سنگینی هم برای ما بود و در بازی دیروز هم پویا تاجیک در ابتدای بازی مصدوم شد که بر روی تیم اثرگذار بود و همه این مسائل دست به دست هم داد تا ما در این بازی بازنده باشیم.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان خاطرنشان کرد: تیم بسکتبال دانشگاه آزاد از نظر دفاعی آمادگی خیلی خوبی داشت و بسیار فشار زیادی بر روی تیم ما گذاشت و بازیکنان ما نتوانستند، آن‌طور که باید ظاهر شوند.

کبیر در خصوص کوارتر آخر که تیمش تنها توانست 9 امتیاز کسب کند، تاکید کرد: زمانی که روی یک تیم فشار زیادی باشد، همین اتفاق می‌افتد.

وی اضافه کرد: قبول دارم که تیمم در مجموع خوب بازی نکرد و در کل هیچ بازیکنانم خوب نبودند.

امسال تیم دیر بسته شد

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان تصریح کرد: با توجه به اینکه تیم ما دیر بسته شد و مجتبی‎ بنی‎عقیل و بنی کوچویی دیر به تیم اضافه شدند و فاصله بازی‎ها هم خیلی کوتاه است زمان نیاز داریم تا تیم بیشتر هماهنگ شود.

کبیر بیان کرد: ما بعد از بازی آبادان تنها یک روز برای ریکاوری و یک روز برای تمرین فرصت داشتیم و شرایطی نیست که بر روی تاکتیک‎ها و مشکلات تیم کار کنیم و در نهایت باید در کوران مسابقات به شرایط آمادگی بهتری برسیم.

فرصت 10 جلسه تمرین را هم نداشتیم

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان در خصوص بازی آینده این تیم در تهران برابر تیم بسکتبال مهرام تهران تصریح کرد: تیم مهرام هم همانند تیم بسکتبال دانشگاه آزاد بازی می‎کند و پرفشار و تقریبا از نیمه زمین دفاع می‎کند.

کبیر تاکید کرد: ما باید در مدت زمان محدود تمرین‎ها روی این موضوع کار کنیم تا بتوانیم نتیجه بگیریم.

وی گفت: از زمانی که بازیکنانم جمع شدند، شاید فرصت 10 جلسه تمرین را هم نداشتیم و باید تمرینات زیادی انجام دهیم تا به تیم ایده‎آلمان برسیم.

کبیر در پایان در خصوص عدم موفقیت تیم در پرتاب‎های سه امتیازی ابراز کرد: هادی دهقان، مجتبی بنی‎عقیل و بنی‎‌کوچویی بازیکنانی هستند که در پرتاب‎های سه امتیازی مهارت دارند، اما فضاهایی که بسیار موقعیت‎های خوبی داشتند را از دست دادند و این بازی بسکتبال است و در این بازی شرایط برای تیم ما بسیار بد بود.


موضوعات مرتبط: سوپر لیگ کشور

تاريخ : جمعه 23 آبان1393 | | نویسنده : araz |
آرازبسکت-متاسفانه با خبر شدیم آقای سپهر هدایت بازیکن رده بزرگسالان تیم خلیج همیشه فارس که پیش از این در تیم های پارسه و آسمان تیز فعالیت داشت در غم از دست دادن پدر گرامیشان به سوگ نشسته اند.
  آرازبسکت این مصیبت وارده را به ایشان و خانواده محترمشان تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن مرحوم علو درجات معنوی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی را خواستار است.تاريخ : جمعه 23 آبان1393 | | نویسنده : araz |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.